Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2017 r.
7:53

Via Carpatia w woj. lubelskim. S19 nabiera ciała

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A
Zachodnia obwodnica Lublina
Zachodnia obwodnica Lublina (fot. Maciej Kaczanowski)

200 kilometrów drogi, 6,4 miliarda złotych, ostatni odcinek w 2024 roku – tak wygląda projekt S19 w liczbach. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla ostatniego z odcinków S19 na terenie naszego województwa, prawie 24-kilometrowej długości od węzła Lubartów Północ do istniejącego już węzła Lublin Rudnik. To kolejny etap przygotowań do budowy via Carpatii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublin – Lubartów: rok 2024

To jeden z najbardziej obciążonych ruchem odcinków w kraju. Jego budowę postulowano od dawna. Właśnie zrobiono pierwszy krok, czyli ogłoszono przetarg na opracowanie koncepcji programowej na budowę 24 km drogi ekspresowej pomiędzy Lublinem, a Lubartowem. Według pomiarów ruchu przeprowadzonych w 2015 roku z DK19 pomiędzy Lubartowem i Lublinem dziennie korzysta średnio od 20 do 25 tys. pojazdów.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie opracowanie wariantów rozwiązań technicznych drogi ekspresowej, w tym obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przeprowadzenie badań geologicznych w terenie.

– Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na dokumentację przetargową i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj. Zgodnie z zapisami w znowelizowanym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) realizację przewidziano na lata 2020-2024 – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Koncepcja programowa dla 23,8 km drogi ekspresowej S19 łączącej Lubartów z obwodnicą Lublina będzie zakładała także przebudowę istniejącego obejścia Lubartowa. Zaprojektowana zostanie druga jezdnia, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. W miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. Dalej droga ekspresowa S19, zgodnie z zapisami w decyzji środowiskowej, pobiegnie nowym śladem omijając od wschodu Niemce. Na przecięciu z drogą wojewódzką 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadząca do Leonowa postanie kolejny węzeł Niemce Południe.

W przyszłości nowa droga, stanowiąca część międzynarodowego szlaku z północy na południe wschodnich krańców Europy, nie tylko ułatwi tranzyt, ale również zwiększy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców mających swe domy w sąsiedztwie obecnej DK19. Tak jak przy przetargu na koncepcję programową dla odcinka S19 od granicy z woj. mazowieckim do w. Lubartów Północ cena będzie stanowić tylko 60 proc. kryterium oceny oferty. Pozostałymi czynnikami przy wyborze najkorzystniejszej oferty będą: doświadczenie personelu (30 proc.) i klauzule społeczne (10 proc. za zatrudnienie bezrobotnych do 30 lub powyżej 50 lat do prac wspomagających projektanta).

Dalej na północ

Dalej na północ od Lubartowa, w kierunku granicy z woj. podlaskim, ma długość – ok. 81,3 km. Cześć jest już zrealizowana, trzeba będzie dobudować drugą jezdnię do obwodnic Międzyrzeca, Kocka i Woli Skromowskiej. Te trzy odcinki mają razem 14,4 km).

Obecnie trwa przetarg na opracowanie koncepcji programowej. Plan zakłada, że droga powstanie w latach 2019 – 2024, w trybie projektuj i buduj.

Budowę tego odcinka S19 podzielono na cztery zadania: Łukowisko – Międzyrzec Podl. Północ - 10,7 km, Międzyrzec Podl. Południe – Radzyń Podl. Północ - 21,7 km, Radzyń Podl. Północ – Kock Północ - 18,8 km, Kock Południe – Lubartów Północ - 15,7 km. Szacowany koszt to 2,4 mld zł.

W kierunku na Rzeszów

W lutym 2018 zostanie podpisano umowę na budowę 42 kilometrów drogi od węzła Lublin Węglin do końca obwodnicy Kraśnika. Ten odcinek ma powstać do końca 2021 roku. Podzielono na trzy zadania realizacyjne: Lublin Węglin – Niedrzwica Duża - 12 km, Niedrzwica Duża – Kraśnik Północ - 20 km i Kraśnik Północ – Kraśnik Południe – 10 km. Szacowany koszt – 1,6 mld zł.

Kolejne ok. 33 km drogi ekspresowej powstanie od węzła Kraśnik Południe do węzła Lasy Janowskie. Na ten odcinek już podpisano umowę, zaś sama droga ma być gotowa do 2021 roku. Inwestycję podzielono na trzy odcinki realizacyjne: Kraśnik Południe – Janów Lubelski Północ - 18 km, Janów Lubelski Północ – Janów Lubelski Południe – 7 km i Janów Lubelski Południe – Lasy Janowskie – 8 km. Koszt budowy tego odcinka to 1,3 mld zł.

S19 Via Carpatia w Lubelskiem

200 km – długość na terenie woj. lubelskiego

35 km – już zrealizowano, w tym 15 km jako drogi jednojezdniowe

75 km – w przetargu na realizację

105 km – w przygotowaniu, 15 km jako jednojezdniowa

Ważne węzły komunikacyjne:

* z autostradą A2 w pobliżu Międzyrzeca Podlaskiego (rozjazd na Warszawę lub w kierunku granicy z Białorusią)

* na odcinku obwodnicy Lublina wspólny przebieg z S12 (Piotrków Trybunalski – Chełm – Dorohusk)

* z S17 (Warszawa – Zamość – Hrebenne)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 11:57
Dlaczego taka kręta ta trasa S19 ?? Jak ma mieć 740km zamiast 500km długości w samej Polsce to po co taka trasa??? To ma być droga expresowa?!? Widać na planach w wiekszym przybliżeniu jaka ona zawiła będzie, jak wąż. Odstraszy to kierowców, wydłuży przejazd. To ma być ekspresówka a nie slalom z kierownicą w lewo i prawo przy dużych prędkościach. Planujcie i Budujcie Via Carpatie naszą BARDZIEJ PROSTO ! Prosze porównać ją do innych expresówek lub popatrzyć na jej przebieg w skali naszego kraju a nie europy - to zygzak! To tysiące ton asfaltu i betonu na marne. Niech ktoś sie zainteresuje tym póki czas jeszcze.
Dlaczego taka kręta ta trasa S19 ?? Jak ma mieć 740km zamiast 500km długości w samej Polsce to po co taka trasa??? To ma być droga expresowa?!? Widać na planach w wiekszym przybliżeniu jaka ona zawiła będzie, jak wąż. Odstraszy to kierowców, wydłuży przejazd. To ma być ekspresówka a nie slalom z kierownicą w lewo i prawo przy dużych prędkościach. Planujcie i Budujcie Via Carpatie naszą BARDZIEJ PROSTO ! Prosze porównać ją do innych expresówek lub popatrzyć na jej przebieg w skali naszego kraju a nie europy - to zygzak! To tysiące ton asfaltu... rozwiń
Avatar
Lubelak / 5 listopada 2017 r. o 18:24
undefined napisał:
a kiedy budowa trqasy do Łecznej, na odcinku Lublin-Łuszczów średniorocznie na dobę pokonywuje 16 941 pojazdów (w okresie letnim ta liczba jest zdecydowanie wyższa), czyli blisko o 1 500 pojazdów więcej niż na odcinku drogi nr 19 pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem. Ten odcinek DK82 charakteryzuje duży ruch samochodowy, który wynika głównie z tego, że: do Lublina dojeżdża znaczna część mieszkańców Łęcznej i jej okolic, do pracy i szkoły ale także spora część pracowników KWK Bogdanka mieszka w Lublinie. Należy także podkreślić, iż jest to główna droga dojazdowa na Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie, którego lasy i jeziora są w sezonie letnim celem mieszkańców Lublina. To wszystko powoduje, że drogą bardzo często ciągną długie kolumny samochodów.
 To niech Bogdanka sfinansuje autostradę Lublin - Łęczna!
 To niech Bogdanka sfinansuje autostradę Lublin - Łęczna! rozwiń
Avatar
Q / 5 listopada 2017 r. o 13:10
^^ Na forach internetowych rozne glupoty ludzie anonimowo wypisuja, ale takiego debilizmu jak ten w poscie powyzej to dawno nie widzialem...postoj sobie czlowieku przez godzine na poboczu dk19 i policz ile w tym czasie przejedzie aut na polskich tablicach a ile na estonskich...a potem walnij sie w łeb 
Avatar
AaronSzechter / 26 listopada 2017 r. o 15:36
dgjtfsd6k napisał:
Ta droga a raczej "dróżka" powinna pozostać jako lokalna. Do Łęcznej i Puchaczowa powinna być NOWA DROGA EKSPRESOWA od węzła Mełgiewska najkrótszą z możliwych a przez to najktańsza. Brak tego rozwiązania odbija się wszystkim czkawką ale oczywiście nikt się do tego nie przyznaje. A lud, dla niektórych "ciemny", cierpi na tym ale podatki łoi że hej. Wstyd deydenci, WSTYD!. cjako lokalna
 hahaha, Łyncna pany!!!
Avatar
czyt / 14 listopada 2017 r. o 14:18
nieinżynier napisał:
Jak wam zrobią drogę taką jak do Świdnika, to dopiero się rozpędzicie!!! Ślimaki, że aż w głowie się kręci,  wąsko, bez pobocza, jedna nitka , a jaka bezkolizyjność!!! Teraz zrobili światła, bo wcześniej żaden INŻYNIER nie pomyslał, że włączanie się do ruchu Tirów i blokowanie  dwóch kierunków jazdy jest niebezpieczne!!! To jest nowatorska myśl !!! O drogach dojazdowych i  przepaściach po obu stronach jezdni nie wspomnę!!! A kasa.......
 Podobnie na wjeździe od Lubartowa: chyba z 8 pasów ruchu, a i tak gą zorganizowali tak, że wielu musi po pasie zieleni (dawniej zielone) na obwodnicę: jestę inżenierę.
 Podobnie na wjeździe od Lubartowa: chyba z 8 pasów ruchu, a i tak gą zorganizowali tak, że wielu musi po pasie zieleni (dawniej zielone) na obwodnicę: jestę inżenierę. rozwiń
Avatar
nieinżynier / 10 listopada 2017 r. o 10:00
Jak wam zrobią drogę taką jak do Świdnika, to dopiero się rozpędzicie!!! Ślimaki, że aż w głowie się kręci,  wąsko, bez pobocza, jedna nitka , a jaka bezkolizyjność!!! Teraz zrobili światła, bo wcześniej żaden INŻYNIER nie pomyslał, że włączanie się do ruchu Tirów i blokowanie  dwóch kierunków jazdy jest niebezpieczne!!! To jest nowatorska myśl !!! O drogach dojazdowych i  przepaściach po obu stronach jezdni nie wspomnę!!! A kasa.......
Avatar
tellchar / 8 listopada 2017 r. o 22:26
A właściwie Sokołów - Jasionka, około 10 km
Avatar
fdtgf / 7 listopada 2017 r. o 20:01
undefined napisał:
S19, Via Carpatia - a przekrój 2+1... przemyślane...
 tylko na odcinku Sokołów Młp - Rzeszów
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 r. o 07:12
Co tam, co tam, A2 w Lubelskim już jest ?
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 r. o 09:57
Zobacz co Twoi pupile zrobili z małym ruchem przygranicznym w obwodzie kaliningradzkim i jak tam rozwija sie Polska wschodnia.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 11:57
Dlaczego taka kręta ta trasa S19 ?? Jak ma mieć 740km zamiast 500km długości w samej Polsce to po co taka trasa??? To ma być droga expresowa?!? Widać na planach w wiekszym przybliżeniu jaka ona zawiła będzie, jak wąż. Odstraszy to kierowców, wydłuży przejazd. To ma być ekspresówka a nie slalom z kierownicą w lewo i prawo przy dużych prędkościach. Planujcie i Budujcie Via Carpatie naszą BARDZIEJ PROSTO ! Prosze porównać ją do innych expresówek lub popatrzyć na jej przebieg w skali naszego kraju a nie europy - to zygzak! To tysiące ton asfaltu i betonu na marne. Niech ktoś sie zainteresuje tym póki czas jeszcze.
Dlaczego taka kręta ta trasa S19 ?? Jak ma mieć 740km zamiast 500km długości w samej Polsce to po co taka trasa??? To ma być droga expresowa?!? Widać na planach w wiekszym przybliżeniu jaka ona zawiła będzie, jak wąż. Odstraszy to kierowców, wydłuży przejazd. To ma być ekspresówka a nie slalom z kierownicą w lewo i prawo przy dużych prędkościach. Planujcie i Budujcie Via Carpatie naszą BARDZIEJ PROSTO ! Prosze porównać ją do innych expresówek lub popatrzyć na jej przebieg w skali naszego kraju a nie europy - to zygzak! To tysiące ton asfaltu... rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 26 listopada 2017 r. o 15:36
dgjtfsd6k napisał:
Ta droga a raczej "dróżka" powinna pozostać jako lokalna. Do Łęcznej i Puchaczowa powinna być NOWA DROGA EKSPRESOWA od węzła Mełgiewska najkrótszą z możliwych a przez to najktańsza. Brak tego rozwiązania odbija się wszystkim czkawką ale oczywiście nikt się do tego nie przyznaje. A lud, dla niektórych "ciemny", cierpi na tym ale podatki łoi że hej. Wstyd deydenci, WSTYD!. cjako lokalna
 hahaha, Łyncna pany!!!
Avatar
dgjtfsd6k / 26 listopada 2017 r. o 10:54
Ta droga a raczej "dróżka" powinna pozostać jako lokalna. Do Łęcznej i Puchaczowa powinna być NOWA DROGA EKSPRESOWA od węzła Mełgiewska najkrótszą z możliwych a przez to najktańsza. Brak tego rozwiązania odbija się wszystkim czkawką ale oczywiście nikt się do tego nie przyznaje. A lud, dla niektórych "ciemny", cierpi na tym ale podatki łoi że hej. Wstyd deydenci, WSTYD!. cjako lokalna
Avatar
czyt / 14 listopada 2017 r. o 14:18
nieinżynier napisał:
Jak wam zrobią drogę taką jak do Świdnika, to dopiero się rozpędzicie!!! Ślimaki, że aż w głowie się kręci,  wąsko, bez pobocza, jedna nitka , a jaka bezkolizyjność!!! Teraz zrobili światła, bo wcześniej żaden INŻYNIER nie pomyslał, że włączanie się do ruchu Tirów i blokowanie  dwóch kierunków jazdy jest niebezpieczne!!! To jest nowatorska myśl !!! O drogach dojazdowych i  przepaściach po obu stronach jezdni nie wspomnę!!! A kasa.......
 Podobnie na wjeździe od Lubartowa: chyba z 8 pasów ruchu, a i tak gą zorganizowali tak, że wielu musi po pasie zieleni (dawniej zielone) na obwodnicę: jestę inżenierę.
 Podobnie na wjeździe od Lubartowa: chyba z 8 pasów ruchu, a i tak gą zorganizowali tak, że wielu musi po pasie zieleni (dawniej zielone) na obwodnicę: jestę inżenierę. rozwiń
Avatar
nieinżynier / 10 listopada 2017 r. o 10:00
Jak wam zrobią drogę taką jak do Świdnika, to dopiero się rozpędzicie!!! Ślimaki, że aż w głowie się kręci,  wąsko, bez pobocza, jedna nitka , a jaka bezkolizyjność!!! Teraz zrobili światła, bo wcześniej żaden INŻYNIER nie pomyslał, że włączanie się do ruchu Tirów i blokowanie  dwóch kierunków jazdy jest niebezpieczne!!! To jest nowatorska myśl !!! O drogach dojazdowych i  przepaściach po obu stronach jezdni nie wspomnę!!! A kasa.......
Avatar
tellchar / 8 listopada 2017 r. o 22:26
A właściwie Sokołów - Jasionka, około 10 km
Avatar
fdtgf / 7 listopada 2017 r. o 20:01
undefined napisał:
S19, Via Carpatia - a przekrój 2+1... przemyślane...
 tylko na odcinku Sokołów Młp - Rzeszów
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 r. o 11:15
S19, Via Carpatia - a przekrój 2+1... przemyślane...
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 r. o 07:12
Co tam, co tam, A2 w Lubelskim już jest ?
Avatar
Lubelak / 5 listopada 2017 r. o 18:24
undefined napisał:
a kiedy budowa trqasy do Łecznej, na odcinku Lublin-Łuszczów średniorocznie na dobę pokonywuje 16 941 pojazdów (w okresie letnim ta liczba jest zdecydowanie wyższa), czyli blisko o 1 500 pojazdów więcej niż na odcinku drogi nr 19 pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem. Ten odcinek DK82 charakteryzuje duży ruch samochodowy, który wynika głównie z tego, że: do Lublina dojeżdża znaczna część mieszkańców Łęcznej i jej okolic, do pracy i szkoły ale także spora część pracowników KWK Bogdanka mieszka w Lublinie. Należy także podkreślić, iż jest to główna droga dojazdowa na Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie, którego lasy i jeziora są w sezonie letnim celem mieszkańców Lublina. To wszystko powoduje, że drogą bardzo często ciągną długie kolumny samochodów.
 To niech Bogdanka sfinansuje autostradę Lublin - Łęczna!
 To niech Bogdanka sfinansuje autostradę Lublin - Łęczna! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie spędzi w „najciekawszej lidze świata” ledwie jeden sezon. Podopieczni trenera Krzysztofa Krupy zamierzają do samego końca powalczyć o polepszenie dorobku punktowego, a następnie planują grę na poziomie klasy A przez jeden sezon i powrót na wyższy poziom rozgrywkowy

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Bracia zorganizuje Dzień Weterana, którego celem jest integracja środowiska oraz pomoc dzieciom.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Bizneswoman, dyrektor generalny firmy "LeoGaming", szefowa międzynarodowego systemu płatności "LEO", przewodnicząca Rady Nadzorczej "IBOX Bank", założycielka dwóch przestrzeni piękna w Kijowie i Warszawie "LEO BEAUTY CLUB", filantropka, aktywny członek ukraińskiej społeczności fintech Alona Shevtsova dołączyła do projektu medialnego "Głośniej" ukraińskiej publikacji fpost-online.com i podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat najważniejszego tematu roku - wojny na Ukrainie...

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Ratusz cofnął zgodę na organizację na górkach czechowskich niedzielnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Poinformował dziś o tym zastępca prezydenta Lublina. – Wydarzenie się odbędzie w miejscu wcześniej zaplanowanym – twierdzą tymczasem organizatorzy festynu.

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku
28 maja 2022, 17:00

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku

W sobotę, 28 maja o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki pt. "Dla Ciebie, Mamo".

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza w najbliższą sobotę na wernisaże czterech nowych ekspozycji w przestrzeni miasta.

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Już na początku czerwca zamknięty zostanie most na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej. To początek kilku trudnych miesięcy dla kierowców, bo nie przewidziano tymczasowego mostu. Trasy sześciu linii autobusowych zostaną skrócone, a jedna linia trafi na objazd.

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Motor w wielkim stylu awansował do finału baraży o awans do Fortuna I Ligi. W środę rozbił w Suwałkach tamtejsze Wigry aż 4:0. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

O tym, że dywersyfikacja zasobów energetycznych jest priorytetowa nie trzeba nikogo przekonywać. Skutki pandemii COVID-19, jak i wojna w Ukrainie uderzyły w gospodarkę na każdym poziomie. Dlatego inwestycje w odnawialne źródła energii są jednym z priorytetów w budowaniu niezależności energetycznej. W lubelskim zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną i OZE.

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami grozi 22-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Kierowca udzielający usług przewozowych w aplikacji Bolt, po pijanemu wiózł pasażera.

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Od 1 lipca zdrożeją wszystkie rodzaje biletów komunikacji miejskiej. Właśnie zgodziła się na to Rada Miasta, zatwierdzając prezydencki projekt nowej taryfy biletowej.

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie
Wideo
film

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie