Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2015 r.
16:54

W lubelskiej archikatedrze powstała Brama Miłosierdzia. Już otwarta

Autor: Zdjęcie autora aa
0 15 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

W sobotę w katedrze zamojskiej, w niedzielę w archikatedrze w Lublinie zostały uroczyście otwarte Bramy Miłosierdzia. Podobnie jak w innych katedrach na całym świecie. To symboliczny znak rozpoczęcia Roku Miłosierdzia, który w Kościele katolickim potrwa do 20 listopada 2016 r.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W kolejną niedzielę otworzymy kolejne bramy w naszych sanktuariach – w Chełmie, Wąwolnicy, Lubartowie, Puławach – zapowiadał w niedzielę podczas mszy w lubelskiej archikatedrze arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski, który wcześniej otworzył Bramę Miłosierdzia w bazylice. – Brama Miłosierdzia w naszej archikatedrze została specjalnie wybudowana na ten cel, u wejścia do nawy prowadzącej do kaplicy Krzyża Trybunalskiego i Najświętszego Sakramentu. Nasza brama ma kształt krzyża otwierającego drogę miłosierdzia i drogę zbawienia.

Metropolita lubelski podczas kazania wskazywał drogę, którą wierni mają podążać. – Zachęcam was, aby się spotkać we wzajemnym obdarowywaniu się i otwierać na miłość, która nie zna granic. Mamy być bowiem miłosierni jak Ojciec – zaznaczał abp Budzik.

Metropolita podkreślał, aby nie sądzić, nie potępiać, lecz wybaczać. – Dawać miłość i przebaczenie bez miary – wskazywał abp Budzik.

8 grudnia Ojciec Święty otworzył Drzwi Miłosierdzia w bazylice watykańskiej, w niedzielę w bazylice na Lateranie. Zgodnie z wolą papieża Franciszka podobne Bramy Miłosierdzia zostały otwarte w katedrach na całym świecie. W minioną sobotę podobna uroczystość odbywa się także w katedrze zamojskiej, gdzie również zostały uroczyście otwarte Drzwi Miłosierdzia.

Wierni w Roku miłosierdzia mogą uzyskać odpusty. „W związku z rozpoczęciem Roku Miłosierdzia i dekretem Ks. Biskupa Mariana Rojka o „miejscach jubileuszowych” w których wierni mogą zyskiwać odpusty, od przyszłego poniedziałku, każdego dnia przez cały rok o godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – zapowiadają duchowni z parafii katedralnej w Zamościu.

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 20:49
0

Świetna recepta! :D

Avatar
mo her / 16 grudnia 2015 o 20:26
0

pogrzeb ,to naczelny czarno-moherowy argument,a jakie on może mieć dla trupa znaczenie ? wpadła tu 1000lat temu czarna mafijna bojówka i teraz rzadzi ,wpadła z gołą d.upą ,ale dorobiła się przez strach i wymuszenia rozbójnicze,a ty tu o takich głupotach,dorośnij gimbusie

[media]http://przemekkainel.pl/niepierdol.swf[/media]

Avatar
folkatka / 16 grudnia 2015 o 19:56
0

to się jej zapytaj ,jak ją zobaczysz,w KK goście działają w duchowości ,ale do tej pory nie widzieli przedmiotu swego działania jak dotąd ,ale za to ile o tym słyszeli   !!... buahahaha

Nieistnienia duszy nie da się udowodnic, tak samo jak jej istnienia. Pól na pół. Zakład Pascala.

Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 19:48
0

Trup to trup, powloka cielesna, ale może dla duszy nie jest to obojetne?

to się jej zapytaj ,jak ją zobaczysz,w KK goście działają w duchowości ,ale do tej pory nie widzieli przedmiotu swego działania jak dotąd ,ale za to ile o tym słyszeli   !!... buahahaha

Avatar
folkatka / 15 grudnia 2015 o 21:42
0

Trup to trup, powloka cielesna, ale może dla duszy nie jest to obojetne?

Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 17:09
0

Ale pogrzeb to katolicki to się później mieć chce. Powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B. W końcu każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru.

pogrzeb ,to naczelny czarno-moherowy argument,a jakie on może mieć dla trupa znaczenie ? wpadła tu 1000lat temu czarna mafijna bojówka i teraz rzadzi ,wpadła z gołą d.upą ,ale dorobiła się przez strach i wymuszenia rozbójnicze,a ty tu o takich głupotach,dorośnij gimbusie

Avatar
Czytelnik / 14 grudnia 2015 o 12:48
0

BRAMA MIŁOSIERDZIA???CO TO JEST,???JA KIEDYŚ BYŁEM AKTYWNYM KATOLIKIEM, ALE KIEDY PRZEJRZAŁEM NA OCZY, POCZYTAŁEM I POSŁUCHAŁEM O DRAŃSTWACH, NIEGODZIWOŚCIACH PANÓW W CZARNYCH I PURPUROWYCH SUKNIACH, TO ZOSTAŁEM ATEISTĄ!!NIE WYPISAŁEM SIĘ Z POLSKIEJ ODMIANY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, BO NIE CHCE MI SIĘ SZARPAĆ Z KATO BIUROKRACJĄ!

Ale pogrzeb to katolicki to się później mieć chce. Powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B. W końcu każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru.

Ale pogrzeb to katolicki to się później mieć chce. Powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B. W końcu każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 09:49
0
BRAMA MIŁOSIERDZIA???CO TO JEST,???JA KIEDYŚ BYŁEM AKTYWNYM KATOLIKIEM, ALE KIEDY PRZEJRZAŁEM NA OCZY, POCZYTAŁEM I POSŁUCHAŁEM O DRAŃSTWACH, NIEGODZIWOŚCIACH PANÓW W CZARNYCH I PURPUROWYCH SUKNIACH, TO ZOSTAŁEM ATEISTĄ!!NIE WYPISAŁEM SIĘ Z POLSKIEJ ODMIANY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, BO NIE CHCE MI SIĘ SZARPAĆ Z KATO BIUROKRACJĄ!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 07:53
0
noooo...... sama młodzież ...... przyszłość narodu.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 04:51
0
Przez bramę każdego dnia powinien przechodzić - JAROSŁAW KACZYŃSKI. Nie wiem czy by to pomogło, ale próbować trzeba.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 20:49
0

Świetna recepta! :D

Avatar
mo her / 16 grudnia 2015 o 20:26
0

pogrzeb ,to naczelny czarno-moherowy argument,a jakie on może mieć dla trupa znaczenie ? wpadła tu 1000lat temu czarna mafijna bojówka i teraz rzadzi ,wpadła z gołą d.upą ,ale dorobiła się przez strach i wymuszenia rozbójnicze,a ty tu o takich głupotach,dorośnij gimbusie

[media]http://przemekkainel.pl/niepierdol.swf[/media]

Avatar
folkatka / 16 grudnia 2015 o 19:56
0

to się jej zapytaj ,jak ją zobaczysz,w KK goście działają w duchowości ,ale do tej pory nie widzieli przedmiotu swego działania jak dotąd ,ale za to ile o tym słyszeli   !!... buahahaha

Nieistnienia duszy nie da się udowodnic, tak samo jak jej istnienia. Pól na pół. Zakład Pascala.

Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 19:48
0

Trup to trup, powloka cielesna, ale może dla duszy nie jest to obojetne?

to się jej zapytaj ,jak ją zobaczysz,w KK goście działają w duchowości ,ale do tej pory nie widzieli przedmiotu swego działania jak dotąd ,ale za to ile o tym słyszeli   !!... buahahaha

Avatar
folkatka / 15 grudnia 2015 o 21:42
0

Trup to trup, powloka cielesna, ale może dla duszy nie jest to obojetne?

Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 17:09
0

Ale pogrzeb to katolicki to się później mieć chce. Powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B. W końcu każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru.

pogrzeb ,to naczelny czarno-moherowy argument,a jakie on może mieć dla trupa znaczenie ? wpadła tu 1000lat temu czarna mafijna bojówka i teraz rzadzi ,wpadła z gołą d.upą ,ale dorobiła się przez strach i wymuszenia rozbójnicze,a ty tu o takich głupotach,dorośnij gimbusie

Avatar
Czytelnik / 14 grudnia 2015 o 12:48
0

BRAMA MIŁOSIERDZIA???CO TO JEST,???JA KIEDYŚ BYŁEM AKTYWNYM KATOLIKIEM, ALE KIEDY PRZEJRZAŁEM NA OCZY, POCZYTAŁEM I POSŁUCHAŁEM O DRAŃSTWACH, NIEGODZIWOŚCIACH PANÓW W CZARNYCH I PURPUROWYCH SUKNIACH, TO ZOSTAŁEM ATEISTĄ!!NIE WYPISAŁEM SIĘ Z POLSKIEJ ODMIANY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, BO NIE CHCE MI SIĘ SZARPAĆ Z KATO BIUROKRACJĄ!

Ale pogrzeb to katolicki to się później mieć chce. Powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B. W końcu każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru.

Ale pogrzeb to katolicki to się później mieć chce. Powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B. W końcu każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 09:49
0
BRAMA MIŁOSIERDZIA???CO TO JEST,???JA KIEDYŚ BYŁEM AKTYWNYM KATOLIKIEM, ALE KIEDY PRZEJRZAŁEM NA OCZY, POCZYTAŁEM I POSŁUCHAŁEM O DRAŃSTWACH, NIEGODZIWOŚCIACH PANÓW W CZARNYCH I PURPUROWYCH SUKNIACH, TO ZOSTAŁEM ATEISTĄ!!NIE WYPISAŁEM SIĘ Z POLSKIEJ ODMIANY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, BO NIE CHCE MI SIĘ SZARPAĆ Z KATO BIUROKRACJĄ!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 07:53
0
noooo...... sama młodzież ...... przyszłość narodu.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 04:51
0
Przez bramę każdego dnia powinien przechodzić - JAROSŁAW KACZYŃSKI. Nie wiem czy by to pomogło, ale próbować trzeba.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 0 0

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 2 0

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 3

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 14 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 2

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 5

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 5 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.