Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2019 r.
11:08

W Lublinie będą się modlić "o nawrócenie publicznych grzeszników". Organizator marszu równości podpowiada inne intencje

269 73 A A

„W intencji rodzin oraz o nawrócenie publicznych grzeszników” będą się modlić w sobotę wierni jednej z lubelskich parafii. To ich odpowiedź na II Marsz Równości, który miał w tym czasie przejść ulicami miasta. Tego dnia ludzi z różańcami będzie można spotkać również na skwerach, placach i skrzyżowaniach – ci będą się modlić w ramach inicjatywy Iskra Bożego Miłosierdzia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę osoby z różańcami będzie można spotkać w różnych rejonach Lublina. W ramach inicjatywy Iskra Bożego Miłosierdzia o godz. 15 wierni będą modlić się na skrzyżowaniach ulic, placach i skwerach. Taka akcja odbywa się co roku, zawsze 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

Do wyjścia z różańcem na ulice namawia też proboszcz Parafii p.w. Nawrócenia św. Pawła. Ale w innej intencji. Organizowana przez parafię przy ul. Bernardyńskiej 5 modlitwa to „odpowiedź na szerzącą się propagandę antychrześcijańskich ideologii, które na ulicach naszych miast sieją zgorszenie i domagają się publicznego uznania dla grzechów sodomskich.”

– Kościół od zawsze wyznaje zasadę: miłować grzesznika, potępiać grzech. I my się tego trzymamy – mówi proboszcz Mirosław Matuszny. – Nasze modlitewne spotkanie rozpoczniemy od mszy świętej w intencji rodzin i o nawrócenie publicznych grzeszników.

• Czy to są osoby, które chcą uczestniczyć w Marszu Równości?

– Grzech sodomski jest jednym z grzechów, które Katechizm Kościoła Katolickiego określa jako te „wołające o pomstę do nieba” czyli szczególnie ciężkie – tłumaczy ks. Mirosław Matuszny. – Jeśli ktoś organizuje wydarzenie, określając je jako promocję homoseksualizmu to znaczy, że osoby, które się na tym marszu znajdą mają zamiar publicznie promować zachowania grzeszne. Naszą odpowiedzią w myśl zasady „zło dobrem zwyciężaj” będzie modlitwa w ich intencji i o ich nawrócenie. Będzie to również takie publiczne, braterskie napomnienie, że rzeczy, do których nawołują, my jako katolicy nie popieramy.

Msza św. rozpocznie się o godz. 11. Później na pl. Wolności zostanie odmówiony różaniec.

– Do wszelkich religijnych inicjatyw podchodzimy z dużą dozą tolerancji i zrozumienia. Jeśli ktoś chce się za mnie modlić to osobiście nie mam nic przeciwko, o ile wszystko to odbywa się z poszanowaniem reguł współżycia społecznego i uszanowaniem godności drugiego człowieka – podkreśla Bartosz Staszewski, jeden z inicjatorów Marszu Równości w Lublinie. – Z drugiej jednak strony nie widzę jakichkolwiek powodów aby się za nas modlić. Żyjemy normalnie, mamy te same problemy co wszyscy heteroseksualni mieszkańcy i mieszkanki naszego kraju. Nie wydaje mi się abyśmy robili coś nadzwyczajnego, co wymagałoby modlitwy. Poza tym jest dużo innych intencji, o które można by prosić np. o nawrócenie radnego Tomasza Pituchy, który uważa, że jesteśmy chorzy i zarazimy kogoś podczas marszu.

e-Wydanie

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 12:02
+24
znaczy się modlitwa o nawrócenie księży pedofilów?
Avatar
tom / 25 września 2019 o 12:14
+18
za księży pedofili też będą sie modlić :))))))))))))) taki cyrk tylko na wschodzie
Avatar
kiedy wyprawa krzyżowa? / 25 września 2019 o 12:01
+18
Kręcą jakiś film o średniowieczu?
Avatar
zszokowany Ireneusz L. / 25 września 2019 o 12:30
+17
Tragedia! Jeszcze w Lublinie tyle Średniowiecza?! Co się dzieje z umysłami ludzi żyjących w XXI wieku? Modły do wyimaginowanych postaci? Tu - w mieście tylu wyższych uczelni, z coraz wyższą ilością tzw. inteligencji...
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 12:26
+17
Hahhahahaha. Pękam ze śmiechu. Polska to zacofany kraj, a okupant watykański ma się dobrze i nie płaci podatków. Ciemnym ludem łatwo sterować. Należy to zlikwidować bo ogłupili naród i wpajają głupoty i czary od dziecka co winno być karane i zabronione.
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 12:25
+16
Też mam dość "szerzącej się propagandy chrześcijańskich ideologii". Widziałem na placu Litewskim ludzi, którzy publicznie mówili różaniec. Dość tego publicznego szerzenia ideologii!
Avatar
Adam z Lublina / 25 września 2019 o 11:24
+15
To już trzeba się publicznie modlić i robić z tego przedstawienie? Co tydzień na mszy modlę się wspólnie z innymi o różne intencje i nie robię z tego wydarzenia medialnego.
Avatar
niepatriota / 25 września 2019 o 16:07
+14
Proponuję aby demontranci nieśli porterety pedofili w sutannach; abpa Paetza, abpa Wesołowskiego, ks. z Tylawy,  ks. Karadimy, ks. Maciel Degolado, ks. Gila, kard. Pella, kard. Groera, ks. Preynata, ks. Carneya, o. Smytha ..... itd. 
Avatar
zgon / 25 września 2019 o 13:15
+14
Już widzę zdjęcia radnego z pis w pierwszej ławce. Swoja drogą, wyborcy pisu, zastawialiście się skąd Ci wasi wspaniali kandydaci mają tyle hajsu na reklamę ? Sprawdźcie oświadczenia majątkowe. Wynika z nich jasno = nie stać ich na taką szeroką kampanie. To znaczy, że finansuje je partia, która jest opłacana ze składek. A kto płaci duże składki ? No Ci których na to stać. Np. Pani Sadurska z PZU, Mazurek z PE, SKOKI, Srebrna, i wiele wiele innych stanowisku utworzonych, obsadzanych i sowicie wynagradzanych przez PIS. Ale wy i tak widzicie to co wam PIS pokaże w TVP.
Avatar
qwer / 25 września 2019 o 11:36
+14
Chore średniowiecze, aż strach bo jeszcze ludzi zaczną palić na stosie i lać wodą święconą hahah. Niech modlą się w intencji poszkodowanych pedofilów w sutannach. To obraża mnie jako ateistę... Przeprane mózgi
Avatar
Towot / 26 września 2019 o 09:46
-4
te 2 patyki napewno im się w Srace Zmieszczą
Avatar
Kibol / 26 września 2019 o 08:25
+5
Poseł Pis jest za marszami równości: ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
  Jakoś mnie to nie dziwi!
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 06:10
+12
Tyle nienawiści a pod hasłem módlmy się. To może przestańmy się modlić a bądźmy życzliwi i przyjaźń i wobec siebie i innych. Przecież to takie proste
Avatar
Xyz / 25 września 2019 o 21:00
+9
Zaraz, zaraz. Czy na publiczne modlitwy mają zgodę? To są przecież zgromadzenia podobnie jak każdy marsz
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 20:22
+10
Niech będzie pochwalony sorry że się pytam czy będzie bezpośrednia transmisja na żywo z tej modlitwy bo osobiście uważam że powinne ją pokazać TVPIS 1 , 3 , POLONIA i oczywiście TV TRWAM i radio Maryja Amen
Avatar
_K_ / 25 września 2019 o 20:01
+2
I tu właśnie widzisz jest to co powinieneś rozumieć. Wszak pedofil to również kochający inaczej. Co do księży pedofili to istotne jest to, czy faktycznie człowiek, który zna swoje skłonności i wybiera stan duchowny mając pełną swiadomość, iż chce mieć w ten sposób łatwy dostęp do dzieci, złożył ważne śluby, czy też dokonał krzywoprzysięstwa, a zatem tak naprawdę kapłanem nie jest. I właśnie ustalenie tego jest problem duchowieństwa, a nie modlitwa o nawrócenie księży pedofili. Chociaż warto oczywiście modlić się ogólnie o wszystkich kochających wbrew naturze, kochających wbrew temu, co napisane w Piśmie Św.
O, to teraz obrona pedofili w sutannach ma taką retorykę? To nie kapłan, to krzywoprzysiężca! Weź się walnij główką o coś twardego, może przejrzysz na oczy. Dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci, ksiądz to ksiądz. Skąd mają wiedzieć, czy popełnił krzywoprzysięstwo? Jest funkjonariuszem KK, przedstawicielem kleru, ktoś go wyświęcił. To zresztą nieważne - jeśli jest pedofilem i skrzywdził choć jedno dziecko, to nie ma znaczenia, jaki zawód wykonuje - należy go bezwględnie ukarać. A Twoich krzywoprzysiężców i tak hierarchowie chronią, więc powinni odpowiadać, jak za utrudnianie postępowania.
Najgorszy człowiek to bezmyślny człowiek. Mowa była o modlitwie za księdza pedofila, a nie o karze dla księdza pedofila i tego dotyczy komentarz. A odnosząc się do słów - ktoś go wyświęcił. Fakt, ale nie ma zbiorowej odpowiedzialności. Jak ktoś przyjmie do pracy pedofila nie mając tego świadomości to znaczy, że jak ten pedofil zgwałci dziecko to do więzienia ma iść pedofil z pracodawcą, czy sam pedofil? Jak ktoś przyjmie złodzieja do pracy i ten kogoś okradnie, to przed sądem stanie złodziej i jego pracodawca?
  Nie. Z Twojego poprzedinego komentarza wynikało dość jasno, że jesteś gotowa modlić się za księdza-pedofila. O karze nie było mowy. Uznałem więc, że takowej nie przewidujesz. Pedoila trzeba karać. Nie rozróżniasz też (a to mnie wyzywasz od bezmyślnych) kwestii zatrudniania kogoś, a ukrywania jego przestępstw. Karze się sprawcę, ale karze podlega też osoa ukrywająca tego sprawcę. Pracodawca nie musi o jego czynach wiedzieć, ale jeśli wie i je ukrywa, to też może zostać ukarany. I wracając jeszcze do zbiorowej odpowiedzialności - to czemu PiS (przy co najmniej cichej aprobacie kleru) tak chętnie stosuje ją wobec niektórych grup zawodowych? Tam, to można?...
  Nie. Z Twojego poprzedinego komentarza wynikało dość jasno, że jesteś gotowa modlić się za księdza-pedofila. O karze nie było mowy. Uznałem więc, że takowej nie przewidujesz. Pedoila trzeba karać. Nie rozróżniasz też (a to mnie wyzywasz od bezmyślnych) kwestii zatrudniania kogoś, a ukrywania jego przestępstw. Karze się sprawcę, ale karze podlega też osoa ukrywająca tego sprawcę. Pracodawca nie musi o jego czynach wiedzieć, ale jeśli wie i je ukrywa, to też może zostać ukarany. I wracając jeszcze do zbiorowej odpowiedzialnoś... rozwiń
Avatar
:D / 25 września 2019 o 19:49
+1
Ja się pomodlę za wyborców PO.Aby zmądrzeli.
 No bo wyborcy pisu są już mądrzy :D :D :D :D :D :D 
Avatar
anka / 25 września 2019 o 19:41
-1
znaczy się modlitwa o nawrócenie księży pedofilów?
I tu właśnie widzisz jest to co powinieneś rozumieć. Wszak pedofil to również kochający inaczej. Co do księży pedofili to istotne jest to, czy faktycznie człowiek, który zna swoje skłonności i wybiera stan duchowny mając pełną swiadomość, iż chce mieć w ten sposób łatwy dostęp do dzieci, złożył ważne śluby, czy też dokonał krzywoprzysięstwa, a zatem tak naprawdę kapłanem nie jest. I właśnie ustalenie tego jest problem duchowieństwa, a nie modlitwa o nawrócenie księży pedofili. Chociaż warto oczywiście modlić się ogólnie o wszystkich kochających wbrew naturze, kochających wbrew temu, co napisane w Piśmie Św.
O, to teraz obrona pedofili w sutannach ma taką retorykę? To nie kapłan, to krzywoprzysiężca! Weź się walnij główką o coś twardego, może przejrzysz na oczy. Dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci, ksiądz to ksiądz. Skąd mają wiedzieć, czy popełnił krzywoprzysięstwo? Jest funkjonariuszem KK, przedstawicielem kleru, ktoś go wyświęcił. To zresztą nieważne - jeśli jest pedofilem i skrzywdził choć jedno dziecko, to nie ma znaczenia, jaki zawód wykonuje - należy go bezwględnie ukarać. A Twoich krzywoprzysiężców i tak hierarchowie chronią, więc powinni odpowiadać, jak za utrudnianie postępowania.
 Najgorszy człowiek to bezmyślny człowiek. Mowa była o modlitwie za księdza pedofila, a nie o karze dla księdza pedofila i tego dotyczy komentarz.  A odnosząc się do słów - ktoś go wyświęcił. Fakt, ale nie ma zbiorowej odpowiedzialności. Jak ktoś przyjmie do pracy pedofila nie mając tego świadomości to znaczy, że jak ten pedofil zgwałci dziecko to do więzienia ma iść pedofil z pracodawcą, czy sam pedofil? Jak ktoś przyjmie złodzieja do pracy i ten kogoś okradnie, to przed sądem stanie złodziej i jego pracodawca?
 Najgorszy człowiek to bezmyślny człowiek. Mowa była o modlitwie za księdza pedofila, a nie o karze dla księdza pedofila i tego dotyczy komentarz.  A odnosząc się do słów - ktoś go wyświęcił. Fakt, ale nie ma zbiorowej odpowiedzialności. Jak ktoś przyjmie do pracy pedofila nie mając tego świadomości to znaczy, że jak ten pedofil zgwałci dziecko to do więzienia ma iść pedofil z pracodawcą, czy sam pedofil? Jak ktoś przyjmie złodzieja do pracy i ten kogoś okradnie, to przed sądem stanie złodziej i jego pracodawca? rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 18:41
-5
Tęczowi nie pojmują, jak widzę, tej PRAWDY OBIEKTYWNEJ, że "księża" pedofile podążaliby z nimi w marszu dumy i pychy gejowskiej, tak jak wszyscy nieheteronormatywni LGBTQ+, który to marsz dla niepoznaki i zmylenia przeciwnika nazwano marszem równości, niestety....
Avatar
tacowy / 25 września 2019 o 18:22
+11
Czy ta modlitwa obejmie księży pedofilów?
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławski start-up z szansą na miliony. Mają zamówienia z całego świata

Puławski start-up z szansą na miliony. Mają zamówienia z całego świata 0 0

Młodzi naukowcy, którzy tworzą start-up MakeGrowLab zwyciężyli w konkursie Chivas Venture i będą reprezentowali Polskę w międzynarodowym finale w Toronto. Puławianie zajmują się tworzeniem biodegradowalnych materiałów. W Kanadzie powalczą o główną nagrodę. Do podziału czeka milion dolarów.

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika 0 6

Zamieszania z transferem Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg do Motoru ciąg dalszy. Najpierw w piątek spadkowicz z II ligi poinformował, że oddał pieniądze żółto-biało-niebieskim i przenosiny napastnika do Lublina zostały anulowane. Innego zdania są jednak działacze Motoru.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale 6 1

Wpadli na pomysł, jak ożywić świdnickie murale, wzięli udział w ogólnopolskim ogólnopolskim konkursie i znaleźli się wśród laureatów. Dzięki projektowi Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku o ściennych malowidłach będzie można dowiedzieć się o wiele więcej niż dotychczas.

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam"
Magazyn

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam" 34 0

To będzie wyjątkowy weekend dla Katarzyny Kucharskiej. Do Lublina zjedzie rozproszona po całej Polsce cała jej wielopokoleniowa rodzina, by wspólnie z roześmianą seniorką świętować jej setne urodziny. Nikogo nie zabraknie, bo jak można byłoby nie stawić się na jubileuszu osoby bardzo kochanej?

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna 0 1

Od stycznia sołtysi i przewodniczący rad osiedli z gminy Łęczna otrzymają podwyżkę. Wyższa dieta ma być recepta na spadające zainteresowanie objęciem tej funkcji.

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy 26 6

W sierpniu ubiegłego roku drewniany dom pana Mariana z Markuszowa niemal doszczętnie spłonął, a mężczyzna tymczasowo zamieszkał u rodziny. Dzięki ofiarności darczyńców udało mu się zakupić nowy, typu holenderskiego. Pomogli strażacy, radni, sportowcy, parafianie oraz internauci.

"Zazdrośnice" Teatru ITP
21 stycznia 2020, 19:00

"Zazdrośnice" Teatru ITP 0 0

21 stycznia o godz. 19 w Centrum Transferu Wiedzy 02 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (al. Radziszewskiego 7) odbędzie się pokaz spektaklu "Zazdrośnice" w wykonaniu aktorów Teatru ITP.

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora 21 26

Przeciw planowanej budowie odlewni aluminium protestują mieszkańcy domów stojących na pograniczu Lublina i Świdnika. Projektowana odlewnia za 40 mln zł miałaby przetapiać rocznie tysiące ton aluminiowego złomu. Sąsiedzi są przerażeni i proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt 0 2

Najedzą się do syta, niektóre pewnie pierwszy raz w życiu. Dzięki hojności ludzi z Hrubieszowa bezdomne psy i koty spokojnie przetrwają zimowe miesiące

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia] 4 18

Niewiele zabrakło, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin sprawiłaby sensację już pierwszego dnia Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Lublinianki podejmowały w lubelskiej hali MOSiR w ćwierćfinale tych zmagań PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i niemal przez całe spotkanie szły łeb w łeb z tym rywalem. Niemal, bo w czwartej kwarcie lepiej zagrali goście, którzy triumfowali 88:80

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników 0 4

Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej, zapowiada podwyżki dla pracowników KAS. Mówił o tym podczas wizyty w Urzędzie Skarbowym w Łukowie.

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze 0 0

W piątek kontrakt z klubem z Puław podpisał Dominik Cheba, który ostatnio zakładał koszulkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei Wisła Sandomierz poinformowała, że do Dumy Powiśla przenosi się Dariusz Brągiel.

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety
film

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety 0 0

Gorzów Wlkp. W kamienicy w Skwierzynie (woj. lubuskie) znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety. Policjanci zatrzymali jej konkubenta. Śledczy ustalają, czy przed rozczłonkowaniem zwłok 64-latka padła ofiarą zabójstwa, czy też zmarła z przyczyn naturalnych.

W Lublinie i Wandzinie pojawią się fotoradary. GITD zapowiada też inne "pułapki" na kierowców

W Lublinie i Wandzinie pojawią się fotoradary. GITD zapowiada też inne "pułapki" na kierowców 30 31

W Lublinie pojawi się fotoradar, mierzący prędkość pojazdów na al. Solidarności. Kolejny ma być zamontowany w Wandzinie. Ustawienie takich urządzeń zleca Główny Inspektorat Transportu Drogowego i zapowiada kolejne pułapki: rejestratory wjazdu na skrzyżowania i przejazdy kolejowe na czerwonym świetle

Nowa knajpka w Lublinie "ZapiexxX". Wraca polski street food [zdjęcia]
galeria

Nowa knajpka w Lublinie "ZapiexxX". Wraca polski street food [zdjęcia] 24 8

Mają 50 centymetrów długości i tworzone są na bazie produktów od lokalnych dostawców. Starszym przypominają smak dzieciństwa. Młodszych uczą czym jest polski street food. Przy ul. Lubartowskiej działa już „ZapiexxX”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.