Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2011 r.
14:07
Edytuj ten wpis

W Lublinie będzie kolejny rezonans magnetyczny

0 9 A A
Koszt inwestycji to łącznie 7 mln złotych.  (archiwum)
Koszt inwestycji to łącznie 7 mln złotych. (archiwum)

Od marca w Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich pacjenci skorzystają z nowoczesnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Będzie tam nie tylko rezonans magnetyczny, ale też nowy mammograf.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W placówce leczą się chorzy nie tylko z województwa lubelskiego, ale też małopolskiego.

W Lublinie do tej pory rezonans magnetyczny jest w szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów, SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego oraz WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

– W szpitalu trwa remont. Przystosowujemy pomieszczenia do nowych warunków pracowni. Udało nam się pozyskać dodatkową przestrzeń – mówi Barbara Leńczuk, rzecznik prasowy szpitala.

– Rezonans magnetyczny to maszyna, która zastąpi dotychczasowe urządzenia rentgenowskie. – Jest bezpieczniejszy dla pacjentów, ze względu na mniejszą szkodliwość promieniowania – podkreśla rzeczniczka.

Koszt inwestycji to łącznie 7 mln złotych. Większość kosztów pokrywa organ założycielski, czyli Ministerstwo Obrony Narodowej. Reszta pochodzi ze środków własnych szpitala. To nie jedyna inwestycja szpitala wojskowego. Do 2012 roku zakończyć się ma budowa ośrodka rehabilitacji przy ul. Marie Curie – Skłodowskiej.

Z leczenia w placówce skorzystają nie tylko wojskowi, powracający z misji zagranicznych, ale także kombatanci i ich rodziny. Ośrodek powstaje w byłej przychodni wojskowej. Wewnątrz trwają już prace remontowe. Według wstępnych szacunków, całość przebudowy ma pochłonąć 10 mln złotych. – W tym roku przeznaczymy 2,5 mln złotych na remont budynku. To wieloetapowa inwestycja – podkreśla Barbara Leńczuk.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ewelcia92 / 16 lipca 2011 o 10:00
0
cześć dostałam ostatnio skierowanie na badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w Lublinie na ul. Jaczewskiego 2... wiecie może ile takie badanie będzie kosztować??

proszę o szybko odp ;D
Avatar
orientacja / 13 lutego 2011 o 19:25
0
[center][size="4"][color="#8B0000"]To POdarowano okazję otwarcia prywatnego folwarku na państwowym sprzęcie-


-nic nowego w Lublinie[/color][/size][/center]
Avatar
katarzyna / 11 lutego 2011 o 10:17
0
Ktoś dobrze powiedział- żeby się leczyć trzeba mieć końskie zdrowie!! Terminy na badania i na wizytę są kosmiczne, ale jest tu jeszcze jedna kwestia- jak taki rezonans zostanie wykonany i opisany!! Jestem po kilku operacjach kręgosłupa, i jakby wziąć te wszytkie opisy zebrać do kupy - to wniosek jest jeden - na każdym są te same zmiany, a opisy są zupełnie inne!!!! Po prostu jakaś wolna amerykanka!! I potem człowiek odbiera taki opis, idzie do lekarza, lekarz to przepisze i pozamiatane. A potem się okazuje, że te niby artefakty to... guz w kanale kręgowym. Też życzę wszystkim zdrowia!
Ktoś dobrze powiedział- żeby się leczyć trzeba mieć końskie zdrowie!! Terminy na badania i na wizytę są kosmiczne, ale jest tu jeszcze jedna kwestia- jak taki rezonans zostanie wykonany i opisany!! Jestem po kilku operacjach kręgosłupa, i jakby wziąć te wszytkie opisy zebrać do kupy - to wniosek jest jeden - na każdym są te same zmiany, a opisy są zupełnie inne!!!! Po prostu jakaś wolna amerykanka!! I potem człowiek odbiera taki opis, idzie do lekarza, lekarz to przepisze i pozamiatane. A potem się ok... rozwiń
Avatar
kaczy / 11 lutego 2011 o 09:02
0
W CENTRUM ONKOLOGII ZIEMI LUBELSKIEJ IM.ŚW JANA Z DUKLI JEST TEZ REZONANS JAK KTOŚ NIE WIE
Avatar
Informacja infozdrowie.pl / 11 lutego 2011 o 08:52
0
Rezonans magnetyczny w Lublinie jest obecnie w Enel-Med w Instytucie Medycyny Wsi ul. Jaczewskiego 2; Szpital MSWiA ul. Grenadierów 3 oraz SPSK4 ul. Jaczewskiego 8, na Kraśnickiej nie ma!
Avatar
Tatar / 10 lutego 2011 o 22:55
0
I dobrze! Może kolejki się zmniejszą...
Mam 35 lat i jestem po operacji usunięcia nowotworu z kanału rdzeniowego. Według zaleceń lekarza powinienem robic kontrolny rezonans co pół roku. Tyle teorii.
Praktyka? Proszę: Na początku stycznia 2010 rejestruję się na rezonans (w PSK4, gdzie robiłem poprzednie badania rezonansem). Wyznaczony termin badania - koniec października 2010.
Po badaniu rejestruję się do neurologa. Termin? Koniec stycznia 2011.
Po wizycie u neurologa konieczna jest natychmiastowa konsultacja neurochirurga (bo coś tam w rezonansie wyszło nie tak...). Dzięki temu, że na skierowaniu mam dopisek "bardzo pilne" wyznaczono mi termin na koniec maja 2011...
Oczywiście wszystkie badania i wizyty można by zmieścić w ciągu jednego tygodnia. Prywatnie. Ale nie za lubelskie zarobki...
Zdrowia wszystkim życzę.
I dobrze! Może kolejki się zmniejszą...
Mam 35 lat i jestem po operacji usunięcia nowotworu z kanału rdzeniowego. Według zaleceń lekarza powinienem robic kontrolny rezonans co pół roku. Tyle teorii.
Praktyka? Proszę: Na początku stycznia 2010 rejestruję się na rezonans (w PSK4, gdzie robiłem poprzednie badania rezonansem). Wyznaczony termin badania - koniec października 2010.
Po badaniu rejestruję się do neurologa. Termin? Koniec stycznia 2011.
Po wizycie u neurologa konieczna jest natychmiastowa konsultacja neur... rozwiń
Avatar
rtg / 10 lutego 2011 o 21:40
0
Jest bezpieczniejszy dla pacjentów, ze względu na mniejszą szkodliwość promieniowania

w rezonansie nie ma promieniowania rtg jest pole magnetyczne
Avatar
pit / 10 lutego 2011 o 21:02
0
Przy Kraśnickich nie ma rezonansu;)
Avatar
elv / 10 lutego 2011 o 20:17
0
Z tego co mi się wydaje w WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie ma rezonansu, jest za to w Pracowni Diagnostycznej Centrum Medycznego Enel-Med
w Instytucie Medycyny Wsi przy ulicy Jaczewskiego. Rzeczywiście aż tyle tych miejsc że można się pogubić.
Avatar
Ewelcia92 / 16 lipca 2011 o 10:00
0
cześć dostałam ostatnio skierowanie na badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w Lublinie na ul. Jaczewskiego 2... wiecie może ile takie badanie będzie kosztować??

proszę o szybko odp ;D
Avatar
orientacja / 13 lutego 2011 o 19:25
0
[center][size="4"][color="#8B0000"]To POdarowano okazję otwarcia prywatnego folwarku na państwowym sprzęcie-


-nic nowego w Lublinie[/color][/size][/center]
Avatar
katarzyna / 11 lutego 2011 o 10:17
0
Ktoś dobrze powiedział- żeby się leczyć trzeba mieć końskie zdrowie!! Terminy na badania i na wizytę są kosmiczne, ale jest tu jeszcze jedna kwestia- jak taki rezonans zostanie wykonany i opisany!! Jestem po kilku operacjach kręgosłupa, i jakby wziąć te wszytkie opisy zebrać do kupy - to wniosek jest jeden - na każdym są te same zmiany, a opisy są zupełnie inne!!!! Po prostu jakaś wolna amerykanka!! I potem człowiek odbiera taki opis, idzie do lekarza, lekarz to przepisze i pozamiatane. A potem się okazuje, że te niby artefakty to... guz w kanale kręgowym. Też życzę wszystkim zdrowia!
Ktoś dobrze powiedział- żeby się leczyć trzeba mieć końskie zdrowie!! Terminy na badania i na wizytę są kosmiczne, ale jest tu jeszcze jedna kwestia- jak taki rezonans zostanie wykonany i opisany!! Jestem po kilku operacjach kręgosłupa, i jakby wziąć te wszytkie opisy zebrać do kupy - to wniosek jest jeden - na każdym są te same zmiany, a opisy są zupełnie inne!!!! Po prostu jakaś wolna amerykanka!! I potem człowiek odbiera taki opis, idzie do lekarza, lekarz to przepisze i pozamiatane. A potem się ok... rozwiń
Avatar
kaczy / 11 lutego 2011 o 09:02
0
W CENTRUM ONKOLOGII ZIEMI LUBELSKIEJ IM.ŚW JANA Z DUKLI JEST TEZ REZONANS JAK KTOŚ NIE WIE
Avatar
Informacja infozdrowie.pl / 11 lutego 2011 o 08:52
0
Rezonans magnetyczny w Lublinie jest obecnie w Enel-Med w Instytucie Medycyny Wsi ul. Jaczewskiego 2; Szpital MSWiA ul. Grenadierów 3 oraz SPSK4 ul. Jaczewskiego 8, na Kraśnickiej nie ma!
Avatar
Tatar / 10 lutego 2011 o 22:55
0
I dobrze! Może kolejki się zmniejszą...
Mam 35 lat i jestem po operacji usunięcia nowotworu z kanału rdzeniowego. Według zaleceń lekarza powinienem robic kontrolny rezonans co pół roku. Tyle teorii.
Praktyka? Proszę: Na początku stycznia 2010 rejestruję się na rezonans (w PSK4, gdzie robiłem poprzednie badania rezonansem). Wyznaczony termin badania - koniec października 2010.
Po badaniu rejestruję się do neurologa. Termin? Koniec stycznia 2011.
Po wizycie u neurologa konieczna jest natychmiastowa konsultacja neurochirurga (bo coś tam w rezonansie wyszło nie tak...). Dzięki temu, że na skierowaniu mam dopisek "bardzo pilne" wyznaczono mi termin na koniec maja 2011...
Oczywiście wszystkie badania i wizyty można by zmieścić w ciągu jednego tygodnia. Prywatnie. Ale nie za lubelskie zarobki...
Zdrowia wszystkim życzę.
I dobrze! Może kolejki się zmniejszą...
Mam 35 lat i jestem po operacji usunięcia nowotworu z kanału rdzeniowego. Według zaleceń lekarza powinienem robic kontrolny rezonans co pół roku. Tyle teorii.
Praktyka? Proszę: Na początku stycznia 2010 rejestruję się na rezonans (w PSK4, gdzie robiłem poprzednie badania rezonansem). Wyznaczony termin badania - koniec października 2010.
Po badaniu rejestruję się do neurologa. Termin? Koniec stycznia 2011.
Po wizycie u neurologa konieczna jest natychmiastowa konsultacja neur... rozwiń
Avatar
rtg / 10 lutego 2011 o 21:40
0
Jest bezpieczniejszy dla pacjentów, ze względu na mniejszą szkodliwość promieniowania

w rezonansie nie ma promieniowania rtg jest pole magnetyczne
Avatar
pit / 10 lutego 2011 o 21:02
0
Przy Kraśnickich nie ma rezonansu;)
Avatar
elv / 10 lutego 2011 o 20:17
0
Z tego co mi się wydaje w WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie ma rezonansu, jest za to w Pracowni Diagnostycznej Centrum Medycznego Enel-Med
w Instytucie Medycyny Wsi przy ulicy Jaczewskiego. Rzeczywiście aż tyle tych miejsc że można się pogubić.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 144 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 395 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 25 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 20 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!