Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

W Lublinie stanie pomnik ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie

Autor: Zdjęcie autora drs
443 47 A A

Nowy pomnik odsłonięty zostanie w pobliżu prawosławnej Katedry Przemienienia Pańskiego przy ul. Ruskiej. Ma upamiętniać ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-1933. Na budowę jesienią zgodziła się Rada Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wielki Głód był kryzysem żywnościowym wywołanym przez politykę Józefa Stalina, który postanowił upaństwowić rolnictwo. Produkcja spadła zamiast wzrosnąć, a władze zaczęły konfiskować zboże, w tym również to przeznaczone na zasiew oraz do produkcji jedzenia. Za zerwanie pięciu kłosów z państwowego pola można było zostać skazanym na śmierć. Chłopi próbowali się ratować uciekając do miast, ale ostatecznie im tego zabroniono wprowadzając wewnętrzne paszporty. Wśród głodującej ludności dochodziło do przypadków kanibalizmu.

Historycy nie są zgodni w ocenie liczby ofiar. Jedne szacunki mówią o ponad 3 mln, inne o 7 milionach. Wyniki spisu powszechnego z 1937 r. zostały przez władze ZSRR sfałszowane, a Związek Radziecki zaprzeczał klęsce głodu. W 2008 r. rosyjski parlament w specjalnej rezolucji sprzeciwił się uznaniu Wielkiego Głodu za zbrodnię ludobójstwa.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qqq / 24 grudnia 2014 r. o 13:29
0

Zbigniew Wojciochowski

Avatar
folkatka / 20 grudnia 2014 r. o 16:27
0

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

rozwiń
Avatar
Lem / 20 grudnia 2014 r. o 14:28
0

Wielki głód to wydarzenie historyczne, ale nie wydarzył się w Polsce. W Polsce żaden Ukrainiec z głodu nie umarł. Może się mylę/ To nie nasza historia.

Avatar
Arla / 17 grudnia 2014 r. o 09:25
0

kolejny arcypotrzebny pomnik w tym mieście... zamiast stawiać pomniki ofiarom głodu, nakarmilibyście lepiej żyjących głodujących!!!

Avatar
ula / 17 grudnia 2014 r. o 08:07
0

Do "jj": "dziś prawie połowa Ukraińców nie zna dobrze języka ojczystego są tzw. rosyjsko języczni i 15 mln z nich czuje się bardziej Rosjanami niż Ukraińcami" ... bzdury powtarzasz!. Połowa o której piszesz to nie Ukraińcy, to Rosjanie! Ojczystego języka się nie zapomina w przeciągu 1-2 pokoleń. Rosyjskojęzyczni mówią po rosyjsku bo byli, są i będą rosjanami! ...Dziś nawet walczą w Donbasie o to! Tylko propaganda ukrainskich nacjonalistów mówi co innego... "wielki głód" to część tej propagandy. Wielkie głody dotykały wiele narodów lista na wikipedi pod hasłem "lista klęsk głody"

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 17 grudnia 2014 r. o 00:29
0

"kocham was" lubelskie niedouczone tłumoki, a o tymn, że w czasie Wielkiego Głodu skonało w męczarniach przynajmniej kilkadziesiąt tysiecy Polaków, (różnne są szacunki, ale na ogół podaje się liczbę ok. 60 tys.) to już żaden z was nie pamięta. Tylko się w język nie urgyżcie jak będziecie pluć tym antyukrainskim jadem

Avatar
lenio / 16 grudnia 2014 r. o 21:57
0

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a teraz będzie nawracał Polaków. Jednoczesnie w tym samym "polskim" miescie Lublinie blokuje się  umieszczenie  obelisku poświęconego ludobójstwu UPA na Polakach na Wołyniu. Podobno byłej wojewodzie nie spodobało się słowo ludobójstwo na pomniku, jej zdaniem to byla co najwyżej zbrodnia. Boże za co nas karzesz takimi ludźmi bez honoru. A co będzie jak każą wam usypać w Lublinie kurhan slawy UPA? Oczywiście w imię "pojednania". Co, usypiecie?

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a tera... rozwiń

Avatar
lelek kozodój / 16 grudnia 2014 r. o 19:58
0

A ja żądam budowy we Lwowie pomnika zarżniętych przez Ukraińców Polaków z Wołynia!!

Avatar
Dorota / 16 grudnia 2014 r. o 16:04
0

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po co takim pomagać?A ten pomnik to będzie tam niszczony co raz i trzeba go będzie przenieść w inne miejsce bo krew niejednemu Polakowi sie zagotuje w Lublinie jak to zobaczy.Niech u siebie postawią pomnik ofiar Wołynia.Jeśli on tam będzie stał to ja na Żuka nie zagłosuję na następną kadencję

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po ... rozwiń

Avatar
BB / 16 grudnia 2014 r. o 16:02
0

Wypier...cie z tymi pomnikami! Niech sobie stawiają w Kijowie!

Avatar
qqq / 24 grudnia 2014 r. o 13:29
0

Zbigniew Wojciochowski

Avatar
folkatka / 20 grudnia 2014 r. o 16:27
0

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

rozwiń
Avatar
Lem / 20 grudnia 2014 r. o 14:28
0

Wielki głód to wydarzenie historyczne, ale nie wydarzył się w Polsce. W Polsce żaden Ukrainiec z głodu nie umarł. Może się mylę/ To nie nasza historia.

Avatar
Arla / 17 grudnia 2014 r. o 09:25
0

kolejny arcypotrzebny pomnik w tym mieście... zamiast stawiać pomniki ofiarom głodu, nakarmilibyście lepiej żyjących głodujących!!!

Avatar
ula / 17 grudnia 2014 r. o 08:07
0

Do "jj": "dziś prawie połowa Ukraińców nie zna dobrze języka ojczystego są tzw. rosyjsko języczni i 15 mln z nich czuje się bardziej Rosjanami niż Ukraińcami" ... bzdury powtarzasz!. Połowa o której piszesz to nie Ukraińcy, to Rosjanie! Ojczystego języka się nie zapomina w przeciągu 1-2 pokoleń. Rosyjskojęzyczni mówią po rosyjsku bo byli, są i będą rosjanami! ...Dziś nawet walczą w Donbasie o to! Tylko propaganda ukrainskich nacjonalistów mówi co innego... "wielki głód" to część tej propagandy. Wielkie głody dotykały wiele narodów lista na wikipedi pod hasłem "lista klęsk głody"

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 17 grudnia 2014 r. o 00:29
0

"kocham was" lubelskie niedouczone tłumoki, a o tymn, że w czasie Wielkiego Głodu skonało w męczarniach przynajmniej kilkadziesiąt tysiecy Polaków, (różnne są szacunki, ale na ogół podaje się liczbę ok. 60 tys.) to już żaden z was nie pamięta. Tylko się w język nie urgyżcie jak będziecie pluć tym antyukrainskim jadem

Avatar
lenio / 16 grudnia 2014 r. o 21:57
0

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a teraz będzie nawracał Polaków. Jednoczesnie w tym samym "polskim" miescie Lublinie blokuje się  umieszczenie  obelisku poświęconego ludobójstwu UPA na Polakach na Wołyniu. Podobno byłej wojewodzie nie spodobało się słowo ludobójstwo na pomniku, jej zdaniem to byla co najwyżej zbrodnia. Boże za co nas karzesz takimi ludźmi bez honoru. A co będzie jak każą wam usypać w Lublinie kurhan slawy UPA? Oczywiście w imię "pojednania". Co, usypiecie?

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a tera... rozwiń

Avatar
lelek kozodój / 16 grudnia 2014 r. o 19:58
0

A ja żądam budowy we Lwowie pomnika zarżniętych przez Ukraińców Polaków z Wołynia!!

Avatar
Dorota / 16 grudnia 2014 r. o 16:04
0

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po co takim pomagać?A ten pomnik to będzie tam niszczony co raz i trzeba go będzie przenieść w inne miejsce bo krew niejednemu Polakowi sie zagotuje w Lublinie jak to zobaczy.Niech u siebie postawią pomnik ofiar Wołynia.Jeśli on tam będzie stał to ja na Żuka nie zagłosuję na następną kadencję

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po ... rozwiń

Avatar
BB / 16 grudnia 2014 r. o 16:02
0

Wypier...cie z tymi pomnikami! Niech sobie stawiają w Kijowie!

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Nie żyje 40-letni mężczyzna, który z drogi podporządkowanej wjechał pod mknący trasą wojewódzką samochód

Omega Stary Zamość - Olimpia Miączyn 3:0. Wrócili do wygrywania

Omega Stary Zamość - Olimpia Miączyn 3:0. Wrócili do wygrywania

Omega Stary Zamość po dwóch meczach bez wygranej pokonała na swoim stadionie Olimpię Miączyn 3:0 dla której z kolei sobotnia porażka była pierwszą od czterech kolejek

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów. Dwie osoby w szpitalu

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby trafiły do szpitala z obrażeniami, które odniosły w wypadku w miejscowości Sawin (pow. chełmski).

Żużlowiec Mikkel Michelsen ukarany za wpis w mediach społecznościowych

Żużlowiec Mikkel Michelsen ukarany za wpis w mediach społecznościowych

10 tys. zł z kieszeni Mikkela Michelsena trafi na cele charytatywne. Komisja Orzekająca Ligi ukarała Duńczyka za jego zachowanie w trakcie i po meczu z Falubazem w PGE Ekstralidze

Eksplozja w fabryce medycznej marihuany we Włoszech. Zginęły dwie osoby
film

Eksplozja w fabryce medycznej marihuany we Włoszech. Zginęły dwie osoby

Gubbio, Włochy. Co najmniej dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wyniku eksplozji w fabryce medycznej marihuany.

Kolekcjonerzy strat, czyli jak się rządzi miejską spółką w Lublinie
Magazyn

Kolekcjonerzy strat, czyli jak się rządzi miejską spółką w Lublinie

Do wielomilionowych strat miejskiej spółki przyczyniły się niegospodarne decyzje jej władz – ocenia NIK, która badała Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zbędne wydatki i organizacja imprez skazanych na porażkę to tylko część zarzutów. Tymczasem wypłaty dla szefów MOSiR nie były i nie są zależne od ich osiągnięć, a Ratusz dokarmia spółkę pieniędzmi podatników. Z kolei prezydentowi oberwało się za sposób ustalania wynagrodzeń dla szefów miejskich spółek.

Lubelskie: Nowy system roweru miejskiego już działa. Są nawet elektryki

Lubelskie: Nowy system roweru miejskiego już działa. Są nawet elektryki

Nałęczów jest pierwszą gminą w powiecie puławskim, która uruchomiła wypożyczalnie rowerów miejskich. Jednośladów jest 65. Do wyboru jedno i dwumiejscowe, z silnikami elektrycznymi i bez. Wypożyczalnie znajdziemy na placu, przy wejściu do parku, kościele i dworcu PKP.

Michał Dworczyk: Wszyscy pełnoletni Polacy od niedzieli mogą się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19

Michał Dworczyk: Wszyscy pełnoletni Polacy od niedzieli mogą się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19

Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Chcemy przekonać wszystkich niezdecydowanych, że warto się szczepić, bo to jedyna droga do powrotu do normalności - zauważył pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień i szef KPRM Michał Dworczyk.

Lublin: Niecodzienne "miejsce parkingowe". Nocna podróż zakończona na skarpie [zdjęcia]
galeria

Lublin: Niecodzienne "miejsce parkingowe". Nocna podróż zakończona na skarpie [zdjęcia]

29-latek z Lublina zakończył podróż samochodem w dosyć nietypowym miejscu. Mężczyzna przejechał kilka metrów drogą dla rowerów przy ul. Janowskiej, a potem "pomylił biegi" i zsunął się po skarpie. Nie dość, że najadł się wstydu, to na dodatek grozi mu jeszcze mandat

Pandemia koronawirusa w Indiach: Brakuje łóżek, leków, tlenu, a nawet miejsc pochówku
Rozmowa

Pandemia koronawirusa w Indiach: Brakuje łóżek, leków, tlenu, a nawet miejsc pochówku

Lekarze z Indii alarmują, że sytuacja w tym kraju w zakresie epidemii COVID-19 jest dramatyczna – powiedziała w rozmowie z PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Brakuje tam łóżek szpitalnych, leków, tlenu, a w konsekwencji nawet miejsc pochówku.

Biała Podlaska: Opóźnienie remontu ulicy Warszawskiej. Urzędnicy ujawnili nowe okoliczności

Biała Podlaska: Opóźnienie remontu ulicy Warszawskiej. Urzędnicy ujawnili nowe okoliczności

Nie tylko względy pogodowe przesądziły o wydłużeniu przebudowy ostatniego odcinka ulicy Warszawskiej. Umowę trzeba było aneksować. Radni Zjednoczonej Prawicy wytykają urzędnikom, że dopiero teraz dowiadują się o nowych okolicznościach.

Lubelskie: 177 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w Zamościu

Lubelskie: 177 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w Zamościu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 9 osób,z czego 2 bez chorób współistniejących

Kolejna bariera przekroczona. Od początku pandemii koronawirusa zmarło ponad 70 tys. chorych

Kolejna bariera przekroczona. Od początku pandemii koronawirusa zmarło ponad 70 tys. chorych

3 852 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 147 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Michał Sołtan wystąpi w Radiu Lublin
14 maja 2021, 19:00

Michał Sołtan wystąpi w Radiu Lublin

W piątek, 14 maja o godz. 19 w Radiu Lublin wystąpi Michał Sołtan z zespołem. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Nie tylko rock'n'roll".

Lubelskie: Wypadek na krajowej "19". Są ranni, droga jest częściowo zablokowana
Aktualizacja

Lubelskie: Wypadek na krajowej "19". Są ranni, droga jest częściowo zablokowana

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w miejscowości Łukówiec (pow. lubartowski). Na krajowej "19" zderzyły się dwa auta, a jedno z nich dachowało.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!