Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

W Lublinie stanie pomnik ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie

Autor: Zdjęcie autora drs
443 47 A A

Nowy pomnik odsłonięty zostanie w pobliżu prawosławnej Katedry Przemienienia Pańskiego przy ul. Ruskiej. Ma upamiętniać ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-1933. Na budowę jesienią zgodziła się Rada Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wielki Głód był kryzysem żywnościowym wywołanym przez politykę Józefa Stalina, który postanowił upaństwowić rolnictwo. Produkcja spadła zamiast wzrosnąć, a władze zaczęły konfiskować zboże, w tym również to przeznaczone na zasiew oraz do produkcji jedzenia. Za zerwanie pięciu kłosów z państwowego pola można było zostać skazanym na śmierć. Chłopi próbowali się ratować uciekając do miast, ale ostatecznie im tego zabroniono wprowadzając wewnętrzne paszporty. Wśród głodującej ludności dochodziło do przypadków kanibalizmu.

Historycy nie są zgodni w ocenie liczby ofiar. Jedne szacunki mówią o ponad 3 mln, inne o 7 milionach. Wyniki spisu powszechnego z 1937 r. zostały przez władze ZSRR sfałszowane, a Związek Radziecki zaprzeczał klęsce głodu. W 2008 r. rosyjski parlament w specjalnej rezolucji sprzeciwił się uznaniu Wielkiego Głodu za zbrodnię ludobójstwa.
Czytaj więcej o:

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qqq / 24 grudnia 2014 o 13:29
0

Zbigniew Wojciochowski

Avatar
folkatka / 20 grudnia 2014 o 16:27
0

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

rozwiń
Avatar
Lem / 20 grudnia 2014 o 14:28
0

Wielki głód to wydarzenie historyczne, ale nie wydarzył się w Polsce. W Polsce żaden Ukrainiec z głodu nie umarł. Może się mylę/ To nie nasza historia.

Avatar
Arla / 17 grudnia 2014 o 09:25
0

kolejny arcypotrzebny pomnik w tym mieście... zamiast stawiać pomniki ofiarom głodu, nakarmilibyście lepiej żyjących głodujących!!!

Avatar
ula / 17 grudnia 2014 o 08:07
0

Do "jj": "dziś prawie połowa Ukraińców nie zna dobrze języka ojczystego są tzw. rosyjsko języczni i 15 mln z nich czuje się bardziej Rosjanami niż Ukraińcami" ... bzdury powtarzasz!. Połowa o której piszesz to nie Ukraińcy, to Rosjanie! Ojczystego języka się nie zapomina w przeciągu 1-2 pokoleń. Rosyjskojęzyczni mówią po rosyjsku bo byli, są i będą rosjanami! ...Dziś nawet walczą w Donbasie o to! Tylko propaganda ukrainskich nacjonalistów mówi co innego... "wielki głód" to część tej propagandy. Wielkie głody dotykały wiele narodów lista na wikipedi pod hasłem "lista klęsk głody"

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 17 grudnia 2014 o 00:29
0

"kocham was" lubelskie niedouczone tłumoki, a o tymn, że w czasie Wielkiego Głodu skonało w męczarniach przynajmniej kilkadziesiąt tysiecy Polaków, (różnne są szacunki, ale na ogół podaje się liczbę ok. 60 tys.) to już żaden z was nie pamięta. Tylko się w język nie urgyżcie jak będziecie pluć tym antyukrainskim jadem

Avatar
lenio / 16 grudnia 2014 o 21:57
0

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a teraz będzie nawracał Polaków. Jednoczesnie w tym samym "polskim" miescie Lublinie blokuje się  umieszczenie  obelisku poświęconego ludobójstwu UPA na Polakach na Wołyniu. Podobno byłej wojewodzie nie spodobało się słowo ludobójstwo na pomniku, jej zdaniem to byla co najwyżej zbrodnia. Boże za co nas karzesz takimi ludźmi bez honoru. A co będzie jak każą wam usypać w Lublinie kurhan slawy UPA? Oczywiście w imię "pojednania". Co, usypiecie?

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a tera... rozwiń

Avatar
lelek kozodój / 16 grudnia 2014 o 19:58
0

A ja żądam budowy we Lwowie pomnika zarżniętych przez Ukraińców Polaków z Wołynia!!

Avatar
Dorota / 16 grudnia 2014 o 16:04
0

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po co takim pomagać?A ten pomnik to będzie tam niszczony co raz i trzeba go będzie przenieść w inne miejsce bo krew niejednemu Polakowi sie zagotuje w Lublinie jak to zobaczy.Niech u siebie postawią pomnik ofiar Wołynia.Jeśli on tam będzie stał to ja na Żuka nie zagłosuję na następną kadencję

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po ... rozwiń

Avatar
BB / 16 grudnia 2014 o 16:02
0

Wypier...cie z tymi pomnikami! Niech sobie stawiają w Kijowie!

Avatar
qqq / 24 grudnia 2014 o 13:29
0

Zbigniew Wojciochowski

Avatar
folkatka / 20 grudnia 2014 o 16:27
0

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

rozwiń
Avatar
Lem / 20 grudnia 2014 o 14:28
0

Wielki głód to wydarzenie historyczne, ale nie wydarzył się w Polsce. W Polsce żaden Ukrainiec z głodu nie umarł. Może się mylę/ To nie nasza historia.

Avatar
Arla / 17 grudnia 2014 o 09:25
0

kolejny arcypotrzebny pomnik w tym mieście... zamiast stawiać pomniki ofiarom głodu, nakarmilibyście lepiej żyjących głodujących!!!

Avatar
ula / 17 grudnia 2014 o 08:07
0

Do "jj": "dziś prawie połowa Ukraińców nie zna dobrze języka ojczystego są tzw. rosyjsko języczni i 15 mln z nich czuje się bardziej Rosjanami niż Ukraińcami" ... bzdury powtarzasz!. Połowa o której piszesz to nie Ukraińcy, to Rosjanie! Ojczystego języka się nie zapomina w przeciągu 1-2 pokoleń. Rosyjskojęzyczni mówią po rosyjsku bo byli, są i będą rosjanami! ...Dziś nawet walczą w Donbasie o to! Tylko propaganda ukrainskich nacjonalistów mówi co innego... "wielki głód" to część tej propagandy. Wielkie głody dotykały wiele narodów lista na wikipedi pod hasłem "lista klęsk głody"

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 17 grudnia 2014 o 00:29
0

"kocham was" lubelskie niedouczone tłumoki, a o tymn, że w czasie Wielkiego Głodu skonało w męczarniach przynajmniej kilkadziesiąt tysiecy Polaków, (różnne są szacunki, ale na ogół podaje się liczbę ok. 60 tys.) to już żaden z was nie pamięta. Tylko się w język nie urgyżcie jak będziecie pluć tym antyukrainskim jadem

Avatar
lenio / 16 grudnia 2014 o 21:57
0

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a teraz będzie nawracał Polaków. Jednoczesnie w tym samym "polskim" miescie Lublinie blokuje się  umieszczenie  obelisku poświęconego ludobójstwu UPA na Polakach na Wołyniu. Podobno byłej wojewodzie nie spodobało się słowo ludobójstwo na pomniku, jej zdaniem to byla co najwyżej zbrodnia. Boże za co nas karzesz takimi ludźmi bez honoru. A co będzie jak każą wam usypać w Lublinie kurhan slawy UPA? Oczywiście w imię "pojednania". Co, usypiecie?

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a tera... rozwiń

Avatar
lelek kozodój / 16 grudnia 2014 o 19:58
0

A ja żądam budowy we Lwowie pomnika zarżniętych przez Ukraińców Polaków z Wołynia!!

Avatar
Dorota / 16 grudnia 2014 o 16:04
0

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po co takim pomagać?A ten pomnik to będzie tam niszczony co raz i trzeba go będzie przenieść w inne miejsce bo krew niejednemu Polakowi sie zagotuje w Lublinie jak to zobaczy.Niech u siebie postawią pomnik ofiar Wołynia.Jeśli on tam będzie stał to ja na Żuka nie zagłosuję na następną kadencję

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po ... rozwiń

Avatar
BB / 16 grudnia 2014 o 16:02
0

Wypier...cie z tymi pomnikami! Niech sobie stawiają w Kijowie!

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 0 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 0 16

O godz. 17:30 rozpocznie się na Placu Litewskim w Lublinie spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Lublina i regionu.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 4

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 35 35

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 4 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 9

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 89 72