Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2019 r.
6:34

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
45 39 A A
Teren zwolniony przez Lubelską Wytwórnię Dźwigów Osobowych Lift Service
Teren zwolniony przez Lubelską Wytwórnię Dźwigów Osobowych Lift Service

Ratusz szykuje zmianę przeznaczenia nieruchomości u zbiegu ul. Orkana i Roztocze, skąd wyniosła się fabryka wind Lift Service. Projekt nowego planu zagospodarowania tego terenu ma być upubliczniony w poniedziałek równocześnie z planem dotyczącym gruntu między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Teren zwolniony przez Lubelską Wytwórnię Dźwigów Osobowych Lift Service ma powierzchnię niespełna 1,6 ha (1). To nieco mniej niż zajmuje pl. Litewski i nieco więcej od powierzchni pl. Kaczyńskiego. Fabryka przeniosła się do nowego zakładu w strefie ekonomicznej na Felinie, a opuszczona nieruchomość na Węglinie może się stać placem budowy, bo jeden z deweloperów zamierza tutaj postawić siedem bloków.

Na budowę mieszkań nie pozwala na razie obowiązujący plan zagospodarowania terenu, który wyznacza tu strefę „aktywizacji gospodarczej”. Z planu wynika, że podstawowym przeznaczeniem nieruchomości jest działalność produkcyjna i magazynowa. O zmianę przeznaczenia tego terenu wnioskowała do Urzędu Miasta spółka MK Inwestycje.

Rok temu miejscy radni zgodzili się na rozpoczęcie prac nad nowym planem zagospodarowania. Jego projekt ma być wyłożony do publicznego wglądu w najbliższy poniedziałek, 22 lipca.

– W wykładanym projekcie zmiany planu teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i zabudowę usługową z wyznaczonymi obszarami zieleni izolacyjnej i towarzyszącej – potwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Wyznaczona ma być także „strefa szczególnej przestrzeni publicznej”, co oznacza ogólnodostępne miejsce, które powinno być urządzone ze szczególną troską o estetykę. Plan określi też dokładnie możliwą wysokość bloków oraz linie zabudowy.

Wszyscy zainteresowani (nie tylko bliscy sąsiedzi) będą mogli od poniedziałku pisemnie zgłaszać swoje uwagi do projektu. Będą mieli na to czas do 5 września. Jeżeli miasto odrzuci wszystkie uwagi, to projekt planu może trafić do uchwalenia przez Radę Miasta nawet na październikowe posiedzenie. Jeżeli uwagi będą choćby częściowo przyjęte i projekt zostanie zmieniony, to jego nowa wersja będzie musiała być wyłożona do publicznego wglądu i konieczne będzie ponowne zebranie uwag od mieszkańców.

Tereny między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi przy os. Świt (fot. Maciej Kaczanowski)

Te same zasady i terminy będą dotyczyć także proponowanych zmian w planie zagospodarowania terenów położonych między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi przy os. Świt. Chodzi o nieruchomości położone niedaleko skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Roztocze.

– W obecnie obowiązującym planie jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z postulowanym przebiegiem drogi dojazdowej oraz teren komunikacji pieszej – informuje rzeczniczka prezydenta. – W projekcie zmiany planu teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i zabudowę usługową, drogę wewnętrzną oraz teren zieleni izolacyjnej od strony ogrodów działkowych.

e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Punk Tadeusz / 16 lipca 2019 o 14:03
+25
A może by tak zostawić teren inwestycyjny i poszukać inwestora żeby były kolejne miejsca pracy? To patologia polskich dużych miast. Zalewają wszystko betonem i stawiają bloki. Szkaradne i niefunkcjonalne. Osiedla bez placów zabaw i zieleni a wszystkie bloki balkon w balkon i okno w okno. Coraz cieńszy pustak i coraz grubszy styropian. Państwo po-pisu rośnie w siłę a ludziom żyje się lepiej. Strzeże moich granic amerykański żołnierz a już niedługo porządku wewnętrznego będzie pilnował ukraiński policjant. Niemiec dostarcza mi pożywienie przez supermarkety a organizuje to wszystko poliński nie-rząd.
A może by tak zostawić teren inwestycyjny i poszukać inwestora żeby były kolejne miejsca pracy? To patologia polskich dużych miast. Zalewają wszystko betonem i stawiają bloki. Szkaradne i niefunkcjonalne. Osiedla bez placów zabaw i zieleni a wszystkie bloki balkon w balkon i okno w okno. Coraz cieńszy pustak i coraz grubszy styropian. Państwo po-pisu rośnie w siłę a ludziom żyje się lepiej. Strzeże moich granic amerykański żołnierz a już niedługo porządku wewnętrznego będzie pilnował ukraiński policjant. Niemiec dostarcza mi pożywienie prz... rozwiń
Avatar
gość / 16 lipca 2019 o 07:35
+25
A po co tam budować? To taka ładna fabryka była! Lepiej zostawić na pamiątkę lepszych czasów jak w Lublinie jeszcze fabryki były. Skansen fabryczny założyć! Albo przytułek dla bezdomnych z zapleczem sanitarnym.
 Przecież pisze wyraźnie że fabryka została przeniesiona do strefy ekonomicznej na Felinie. Potrafisz czytać?
Avatar
huhu / 16 lipca 2019 o 08:00
+17
Mieszkam obok fabryki wind i nie mam nic przeciwko niskim blokom z usługami tym bardziej, że takie są po drugiej stronie ulicy przy Kieleckiej i nie są uciążliwe. Usługi w parterze też ok, będzie blizej do jakiejś cywilizacji. Brakuje w okolicy dobrego fryzjera ( o tych w tesco nie mówie ), kosmetyczki na poziomie, jakiejś garamażerki. W poszukiwaniu przyrody udaję się natomiast na wieś. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 11:32
+16
a skąd wiesz mądraliński gamoniu, że gdyby firma nie weszła do strefy ekonomicznej, to nie przeniosłaby się do innego miasta?
Avatar
mssm / 16 lipca 2019 o 11:11
+16
Górki to sprzedał wasz "wsamraśny" a obecny odkupił a przynajmniej część i to za 1 zł!.
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 11:33
+15
bloki tu pasują po stokroć bardziej aniżeli fabryka
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 07:15
+15
Niech se buduje. Dajcie siana z tymi budynkami i deweloperami. Najlepiej to żeby nic nie budować a Lublin niech wygląda jak średniowieczna wieś. Dziwne, że z rana nic nie ma o Górkach Czechowskich. Nie dziwię się, że ludzie stąd wyjeżdżają, jak ciągle czytają o takim bólu du...ska, że coś się buduje.
Avatar
Wieśniak z Zemborzyc / 16 lipca 2019 o 12:41
+13
Z tego wynika, że radni zajmują się głównie zmianami w planach zagospodarowania terenu.
W końcu ich praca to służba Panom Deweloperom. To zobowiązuje.
 Dokładnie, widać jest deweloper to już planik się zmienia rach ciach i już bloczki można stawiać. A taki m.p.z. dla ul. Kręznickiej nad Zalewem gdzie ogłosili przystąpienie do jego sporządania w 2016 roku mają daleko w d... i do dziś nie było nawet pierwszego wyłożenia. Widać tu jasno, że w ratuszu rządzi lobby deweloperów i już nawet ślepy to zauważy. A peryferie miasta nie mają planów od lat 90-tych. To już nawet nie jest hańba, ale zbrodnia na mieszkańcach Lublina (jak to pewnie powiedziałaby p.Mucha). Klepią zmiany pod róznych cwaniaków tam gdzie już są plany, a połowę miasta nie ma ich w ogóle. Panie Smaga, zrób pan o tym jakiś treściwy artykuł, który pokaże prawdziwy stan "rozwoju" miasta.
 Dokładnie, widać jest deweloper to już planik się zmienia rach ciach i już bloczki można stawiać. A taki m.p.z. dla ul. Kręznickiej nad Zalewem gdzie ogłosili przystąpienie do jego sporządania w 2016 roku mają daleko w d... i do dziś nie było nawet pierwszego wyłożenia. Widać tu jasno, że w ratuszu rządzi lobby deweloperów i już nawet ślepy to zauważy. A peryferie miasta nie mają planów od lat 90-tych. To już nawet nie jest hańba, ale zbrodnia na mieszkańcach Lublina (jak to pewnie powiedziałaby p.Mucha). Klepią zmiany pod ró... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 08:00
+13
Nie wiecie czy bardzo kopcą z tamtych domków w okolicy? Bo mieszkać w bloku i mieć dym wdzierający się przez okna to kiepski pomysł.
Avatar
DP / 16 lipca 2019 o 07:57
+13
A po co tam budować? To taka ładna fabryka była! Lepiej zostawić na pamiątkę lepszych czasów jak w Lublinie jeszcze fabryki były. Skansen fabryczny założyć! Albo przytułek dla bezdomnych z zapleczem sanitarnym.
Przecież pisze wyraźnie że fabryka została przeniesiona do strefy ekonomicznej na Felinie. Potrafisz czytać?
 wiesz co to jest ironia?
Avatar
Mwesti / 20 lipca 2019 o 15:36
+4
To hańba!!!! Niedopuszczalne aby na tej działce zostało wybudowane az 7 bloków. Urzędnicy w tym urzędzie to kompletni bezmozgowcy!!!! Developer już pewnie zaciera ręce. Czekam na plan aby zaprotestować.
Avatar
gorszysort / 19 lipca 2019 o 17:59
-1
To się wynieśli czy teren zwolnili szanowna redakcjo..??Używajcie języka godnego Waszego zawodu...!!
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 19:11
+9
Siedem blokow wcisnietych na takim misjscu jak Litewski????!!!
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 18:07
+9
Następne ogródki działkowe będą ogrodzone blokami tak jak na Bluszczowej. Wszędzie bloki, a gdzie miejsce na zieleń.
Avatar
Punk Tadeusz / 16 lipca 2019 o 14:03
+25
A może by tak zostawić teren inwestycyjny i poszukać inwestora żeby były kolejne miejsca pracy? To patologia polskich dużych miast. Zalewają wszystko betonem i stawiają bloki. Szkaradne i niefunkcjonalne. Osiedla bez placów zabaw i zieleni a wszystkie bloki balkon w balkon i okno w okno. Coraz cieńszy pustak i coraz grubszy styropian. Państwo po-pisu rośnie w siłę a ludziom żyje się lepiej. Strzeże moich granic amerykański żołnierz a już niedługo porządku wewnętrznego będzie pilnował ukraiński policjant. Niemiec dostarcza mi pożywienie przez supermarkety a organizuje to wszystko poliński nie-rząd.
A może by tak zostawić teren inwestycyjny i poszukać inwestora żeby były kolejne miejsca pracy? To patologia polskich dużych miast. Zalewają wszystko betonem i stawiają bloki. Szkaradne i niefunkcjonalne. Osiedla bez placów zabaw i zieleni a wszystkie bloki balkon w balkon i okno w okno. Coraz cieńszy pustak i coraz grubszy styropian. Państwo po-pisu rośnie w siłę a ludziom żyje się lepiej. Strzeże moich granic amerykański żołnierz a już niedługo porządku wewnętrznego będzie pilnował ukraiński policjant. Niemiec dostarcza mi pożywienie prz... rozwiń
Avatar
Kasjerek rubelek / 16 lipca 2019 o 14:03
+3
pisiory przestańcie ujadać bo to się robi nudne a jak pokazują kolejne wybory nikt tej waszej prymitywnej propagandy nie chce łykać
 i zapomniałeś dodać, jak zwykle:  экипа Жука никого не ошука. Nie zapomniaj, bo nie dostaniesz wypłaty.
Avatar
apel do wynajętych trolli / 16 lipca 2019 o 13:03
-1
pisiory przestańcie ujadać bo to się robi nudne a jak pokazują kolejne wybory nikt tej waszej prymitywnej propagandy nie chce łykać
Avatar
Romek / 16 lipca 2019 o 12:56
+3
Kościółek tuż obok będzie miał nowe barany do strzyżenia. Z fabryki kaski nie miał, a jak będą bloki to i owce. Protestu nie będzie.
 Jak nie chodzisz tam, to przynajmniej nie pluj jadem w tamtą stronę, kultura i tolerancja przystoi damom, którą najwidocznie Zuza nie jesteś...
Avatar
Wieśniak z Zemborzyc / 16 lipca 2019 o 12:41
+13
Z tego wynika, że radni zajmują się głównie zmianami w planach zagospodarowania terenu.
W końcu ich praca to służba Panom Deweloperom. To zobowiązuje.
 Dokładnie, widać jest deweloper to już planik się zmienia rach ciach i już bloczki można stawiać. A taki m.p.z. dla ul. Kręznickiej nad Zalewem gdzie ogłosili przystąpienie do jego sporządania w 2016 roku mają daleko w d... i do dziś nie było nawet pierwszego wyłożenia. Widać tu jasno, że w ratuszu rządzi lobby deweloperów i już nawet ślepy to zauważy. A peryferie miasta nie mają planów od lat 90-tych. To już nawet nie jest hańba, ale zbrodnia na mieszkańcach Lublina (jak to pewnie powiedziałaby p.Mucha). Klepią zmiany pod róznych cwaniaków tam gdzie już są plany, a połowę miasta nie ma ich w ogóle. Panie Smaga, zrób pan o tym jakiś treściwy artykuł, który pokaże prawdziwy stan "rozwoju" miasta.
 Dokładnie, widać jest deweloper to już planik się zmienia rach ciach i już bloczki można stawiać. A taki m.p.z. dla ul. Kręznickiej nad Zalewem gdzie ogłosili przystąpienie do jego sporządania w 2016 roku mają daleko w d... i do dziś nie było nawet pierwszego wyłożenia. Widać tu jasno, że w ratuszu rządzi lobby deweloperów i już nawet ślepy to zauważy. A peryferie miasta nie mają planów od lat 90-tych. To już nawet nie jest hańba, ale zbrodnia na mieszkańcach Lublina (jak to pewnie powiedziałaby p.Mucha). Klepią zmiany pod ró... rozwiń
Avatar
gość / 16 lipca 2019 o 12:26
0
A po co tam budować? To taka ładna fabryka była! Lepiej zostawić na pamiątkę lepszych czasów jak w Lublinie jeszcze fabryki były. Skansen fabryczny założyć! Albo przytułek dla bezdomnych z zapleczem sanitarnym.
Przecież pisze wyraźnie że fabryka została przeniesiona do strefy ekonomicznej na Felinie. Potrafisz czytać?
wiesz co to jest ironia?
Mieszkam w Lublinie od wielu lat dzięki czemu dobrze wiem co to jest malkontenstwo, niestety, aż za dobrze. A twoja wypowiedź bardziej wygląda jak narzekanie, a nie jak ironia. 
Mieszkam w Lublinie od wielu lat dzięki czemu dobrze wiem co to jest malkontenstwo, niestety, aż za dobrze. A twoja wypowiedź bardziej wygląda jak narzekanie, a nie jak ironia.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze 0 0

Trwa znakomita passa Górnika Łęczna. Tym razem podopieczni trenera Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1, a więc odnieśli czwartą wygraną z rzędu. Dzięki temu Leandro i spółka są na drugim miejscu w tabeli

Budżet Puław straci 5 milionów złotych?

Budżet Puław straci 5 milionów złotych? 0 1

Zapowiedziana przez rząd obniżka podatków, w tym przede wszystkim PIT-u, spowoduje wymierne straty we wpływach do budżetu Puław. Jak szacuje Ratusz, różnica może wynieść około 5 milionów złotych.

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia] 0 2

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia]
galeria

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia] 5 1

Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia]
galeria

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia] 0 9

Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Rektora UMCS w Lublinie. Akademiczki przegrały dwa z trzech spotkań, ale miały też wielkiego pecha. W drugim meczu straciły aż trzy zawodniczki z powodu kontuzji

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego 15 3

Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało 4 1

Idzie spore ochłodzenie. Temperatura ma spaść poniżej 10 stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie silny wiatr - przewidują synoptycy

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy
15 września 2019, 16:00

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy 0 3

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą
kuchnia

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą 1 0

Zima ma być w tym roku tęga. Będzie się liczyć energetyczna kuchnia: gęste krupniki, żurki, zalewajki. Zrazy z kaszą, zawijasy i pieczenie podlane gęstym sosem. Ale przede wszystkim gołąbki w różnych odmianach

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy"
galeria

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy" 26 24

Miała być wielka feta, ale do podpisania rekordowego kontraktu dojdzie w zaciszu gabinetu. Chodzi modernizację przez PZL Świdnik pierwszych czterech wojskowych Sokołów. W planach jest kolejnych 25.

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia]
galeria

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia] 0 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest w środku przygotowań do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet, ale w przerwie pomiędzy meczami zawodniczki spotkały się z kibicami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaprezentowały się swoim sympatykom podczas sobotniego Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 14 13

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 13 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 12 1

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.