Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2012 r.
19:17
Edytuj ten wpis

W sklepach Jysk pracownicy szykują się do strajku

Autor: Zdjęcie autora JSZ
0 21 A A
Jysk nie komentuje strajkowych planów załogi (Jacek Świerczyński/archiwum)
Jysk nie komentuje strajkowych planów załogi (Jacek Świerczyński/archiwum)

W sklepach Jysk trwa referendum strajkowe. Rozmowy z firmą nie przyniosły oczekiwanego porozumienia. Spółka nie zgadza się na podwyżki, których domagają się pracownicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Referendum potrwa do 10 marca. Głosy pracowników zbierane są przez Internet.

– To chyba pierwsza taka akcja w Polsce – mówi Przemysław Kowalski, przewodniczący NSZZ "Solidarność” w Jysk. – Nie było innego wyjścia. Firma nie udostępniła nam listy pracowników. Poza tym jesteśmy rozproszeni po całym kraju. Internet znacznie ułatwi przeprowadzenie głosowania.

By referendum było ważne, zagłosować musi ok. 750 pracowników. Większość z tych, którzy oddali już swój głos, opowiada się za strajkiem.

– Domagamy się 40-procentowych podwyżek pensji – mówi Kowalski. I dodaje: – Po przeliczeniu na konkretne kwoty to nie tak dużo. Od 2008 r. nie było żadnych podwyżek. Zarabiamy niewiele, a sklepy Jysk przynoszą zyski. Przeciętna pensja pracownika z kilkuletnim stażem to ok. 1600 zł brutto.

Związkowcy weszli w spór zbiorowy z firmą. Negocjacje nie przyniosły żadnych rezultatów. Teraz ma pomóc mediator, wyznaczony przez Ministra Pracy.

– Co z tego, skoro firma unika spotkania – dodaje Kowalski. – Kiedy już zostało wyznaczone, złożyli wniosek o zmianę miejsca. Przeciągają sprawę zamiast usiąść do rozmów. Dla nas strajk to ostateczność. Chcemy kompromisu.

Jysk nie komentuje strajkowych planów załogi. Według przedstawicieli spółki, ogłaszanie referendum jest przedwczesne, bo trwa etap mediacji. Ale nie ukrywają też że, spełnienie żądań związkowców jest nierealne.

– Zważywszy na ubiegłoroczny wynik finansowy, firmy nie stać na podwyżki wynagrodzeń – mówi Ewa Mroczek, dyrektor HR w Jysk Polska. – Żądanie 40 proc. podwyżek dla wszystkich pracowników spółki nie zostało w jakikolwiek sposób uzasadnione merytorycznie przez stroną związkową.

Przedstawiciele Jysk dodają, że podwyżki płac, oznaczałyby likwidację miejsc pracy. Władze spółki podkreślają też, że pensje załogi lokują się w średniej krajowej.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 17:07
0
O to właśnie mi chodziło! Jesteście genialni! Dziękuję po stokroć :) Deb0308 - Nasze www:
Avatar
sniezek / 22 lutego 2012 o 14:00
0
co z tego, ze cos wywalczycie, jak wasz kierownik potem was sprzeda, wymieni zaloge i nastepne jelenie za 1100 na koncie przyjda do roboty do tej solidnej, prorozwojowej, szwedzkiej firmy
Avatar
juras / 22 lutego 2012 o 12:43
0
glosujcie na tuska wkrotce bedzie eldorado tych nieudacznikow z peło
Avatar
Kolo / 21 lutego 2012 o 16:36
0
[quote name='kolka' timestamp='1329813230' post='600205']
Tam nie ma co strajkować ,stamtąd trzeba uciekać .....95% towaru to jedno badziewie porównywalne z tym made in China. Nie dość że badziewie to jeszcze i drogie -więc na czym chcecie zarobić aby mieć zysk a tym samym środki na podwyżki ?
[/quote]
Potwierdzam, sprzedają straszny chłam jednorazowego użytku. Ja ich omijam szerokim łukiem. Co do tematu rozmowy, to jest to przerażające - przecież za 1600 zł brutto człowiek nie jest się w stanie utrzymać - no chyba, że ma się dzianego małżonka, albo mieszka się z rodzicami. Straszny jest ten Lublin pod względem zarobków, niestety nic się nie robi, żeby sytuację tą poprawić. Zamiast ściągać powaznych inwestorów, buduje się kolejne galerie i sklepy sieciowe. Może lotnisko coś tu zmieni, ale biorąc pod uwagę, że budowę koordynują ludzie z PO, śmiem wątpić. Ukradną tyle kasy, że nie zwróci się za mojego życia.
[quote name='kolka' timestamp='1329813230' post='600205']
Tam nie ma co strajkować ,stamtąd trzeba uciekać .....95% towaru to jedno badziewie porównywalne z tym made in China. Nie dość że badziewie to jeszcze i drogie -więc na czym chcecie zarobić aby mieć zysk a tym samym środki na podwyżki ?
[/quote]
Potwierdzam, sprzedają straszny chłam jednorazowego użytku. Ja ich omijam szerokim łukiem. Co do tematu rozmowy, to jest to przerażające - przecież za 1600 zł brutto człowiek nie jest się w stanie utrz... rozwiń
Avatar
jyskowiec 2 letni / 21 lutego 2012 o 16:36
0
[quote name='jyskowiec' timestamp='1329836148' post='600363']
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie sytuację, nie wiem z kąd macie tewszystkie liczby i wyliczenia ,każdy kto pracował rok temu wie bardzo dobrze że klientów było więcej niż jest teraz.
dajcie sobie spokuj z tą propagandą strajkową tylko gadacie i nic więcej .... nie różnicie się niczym od tch z którymi tak walczycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z poszanowaniem pracownik z 5-letnim stażem w tej firmie
[/quote]
Jak Szanowny Kolega pracuje już 5 lat i godzi się na taki wyzysk to są dwie możliwości : albo nie posiadasz żadnego wykształcenia i masz możliwości znalezienia jakiejkolwiek pracy poza Jysk - tak czasami bywa , albo jestes na tyle ograniczony intelektualnie , że nie zdajesz sobie sprawy , że ktoś a konkretnie związki zawodowe próbują poprwaić sytuację pracowników , argument o ilości klientów jest bezsensowny , ponieważ ilość jest faktycznie mniejsz o ok. 8% ,ale średni paragon w tym samym okresie jest pond 20% wyższy - co tłumacząc na prosty język oznacza że pomimo mniejszej liczby klientów obrót jest znacząco wyższy . O tym doskonale wie manager Twojego sklepu , ale zapewne instrukcje z krajowej centrali są jasne - nic nie mówić pracownikom o prwdziwej sytuacji sklepu , wziąć ,, a mordę ,,postraszyć sytuacją na rynku pracy , wycisnąć jak najwięcej , tobędzie bonus dlka managera sklepu. Gdyby ktoś postępował w ten sposób w rodzinnym kraju firmy Jysk - czyli Danii to niewypłaciby się do końca życia z zasądzonych przez sąd odszkodowań z tytułu szeroko rozumianej dyskryminacji.
[quote name='jyskowiec' timestamp='1329836148' post='600363']
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie syt... rozwiń
Avatar
Kierownik h&m / 21 lutego 2012 o 16:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1329817292' post='600239']
Tą studnie obiecali wodzowi za te banany które mieliście na śniadanie ale jak na razie to ani wy podwyżki ani wódz studni nie dostał
[/quote]
Studnię dostałem i szukam w niej dna żeby się od niego odbić........
Avatar
jyskowiec / 21 lutego 2012 o 15:55
0
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie sytuację, nie wiem z kąd macie tewszystkie liczby i wyliczenia ,każdy kto pracował rok temu wie bardzo dobrze że klientów było więcej niż jest teraz.
dajcie sobie spokuj z tą propagandą strajkową tylko gadacie i nic więcej .... nie różnicie się niczym od tch z którymi tak walczycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z poszanowaniem pracownik z 5-letnim stażem w tej firmie
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie sytuację, nie wiem z kąd macie tewszystkie liczby i wyliczenia ,każdy kto pracował rok temu wie... rozwiń
Avatar
po zawodówce jestem / 21 lutego 2012 o 13:05
0
[quote name='Kazik' timestamp='1329822812' post='600293']
1600 zł brutto to luksus w sklepach i firmach lubelskich, ja pracuję od sześciu lat(wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe zdobyte jeszcze w trakcie studiów) i na rękę biorę 1100 zł, a i tak jestem szczęśliwy, że w ogóle mam pracę. Wielu moich znajomych zazdrości mi, że udało mi się znaleźć cokolwiek, bo oni od czasu ukończenia studiów nadal szukają swojego miejsca w Lublinie.
[/quote]
Jakie ty masz wykształcenie wyższe? Chyba skończyłeś "Lidera", jak nie odróżniasz pensji brutto od pensji netto!!! Więc nie dziwne że zarabiasz 1100 netto ( czyli jakieś 1500 brutto) głąbie!
[quote name='Kazik' timestamp='1329822812' post='600293']
1600 zł brutto to luksus w sklepach i firmach lubelskich, ja pracuję od sześciu lat(wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe zdobyte jeszcze w trakcie studiów) i na rękę biorę 1100 zł, a i tak jestem szczęśliwy, że w ogóle mam pracę. Wielu moich znajomych zazdrości mi, że udało mi się znaleźć cokolwiek, bo oni od czasu ukończenia studiów nadal szukają swojego miejsca w Lublinie.
[/quote]
Jakie ty masz wykształcenie wyższe? Chyba skończyłeś... rozwiń
Avatar
Kazik / 21 lutego 2012 o 12:13
0
1600 zł brutto to luksus w sklepach i firmach lubelskich, ja pracuję od sześciu lat(wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe zdobyte jeszcze w trakcie studiów) i na rękę biorę 1100 zł, a i tak jestem szczęśliwy, że w ogóle mam pracę. Wielu moich znajomych zazdrości mi, że udało mi się znaleźć cokolwiek, bo oni od czasu ukończenia studiów nadal szukają swojego miejsca w Lublinie.
Avatar
wiechosta / 21 lutego 2012 o 11:14
0
Drogie dzieci, tyle sie zarabia w sklepach w Polsce. Nie wiem czemu uważacie się za pokrzywdzone.
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 17:07
0
O to właśnie mi chodziło! Jesteście genialni! Dziękuję po stokroć :) Deb0308 - Nasze www:
Avatar
sniezek / 22 lutego 2012 o 14:00
0
co z tego, ze cos wywalczycie, jak wasz kierownik potem was sprzeda, wymieni zaloge i nastepne jelenie za 1100 na koncie przyjda do roboty do tej solidnej, prorozwojowej, szwedzkiej firmy
Avatar
juras / 22 lutego 2012 o 12:43
0
glosujcie na tuska wkrotce bedzie eldorado tych nieudacznikow z peło
Avatar
Kolo / 21 lutego 2012 o 16:36
0
[quote name='kolka' timestamp='1329813230' post='600205']
Tam nie ma co strajkować ,stamtąd trzeba uciekać .....95% towaru to jedno badziewie porównywalne z tym made in China. Nie dość że badziewie to jeszcze i drogie -więc na czym chcecie zarobić aby mieć zysk a tym samym środki na podwyżki ?
[/quote]
Potwierdzam, sprzedają straszny chłam jednorazowego użytku. Ja ich omijam szerokim łukiem. Co do tematu rozmowy, to jest to przerażające - przecież za 1600 zł brutto człowiek nie jest się w stanie utrzymać - no chyba, że ma się dzianego małżonka, albo mieszka się z rodzicami. Straszny jest ten Lublin pod względem zarobków, niestety nic się nie robi, żeby sytuację tą poprawić. Zamiast ściągać powaznych inwestorów, buduje się kolejne galerie i sklepy sieciowe. Może lotnisko coś tu zmieni, ale biorąc pod uwagę, że budowę koordynują ludzie z PO, śmiem wątpić. Ukradną tyle kasy, że nie zwróci się za mojego życia.
[quote name='kolka' timestamp='1329813230' post='600205']
Tam nie ma co strajkować ,stamtąd trzeba uciekać .....95% towaru to jedno badziewie porównywalne z tym made in China. Nie dość że badziewie to jeszcze i drogie -więc na czym chcecie zarobić aby mieć zysk a tym samym środki na podwyżki ?
[/quote]
Potwierdzam, sprzedają straszny chłam jednorazowego użytku. Ja ich omijam szerokim łukiem. Co do tematu rozmowy, to jest to przerażające - przecież za 1600 zł brutto człowiek nie jest się w stanie utrz... rozwiń
Avatar
jyskowiec 2 letni / 21 lutego 2012 o 16:36
0
[quote name='jyskowiec' timestamp='1329836148' post='600363']
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie sytuację, nie wiem z kąd macie tewszystkie liczby i wyliczenia ,każdy kto pracował rok temu wie bardzo dobrze że klientów było więcej niż jest teraz.
dajcie sobie spokuj z tą propagandą strajkową tylko gadacie i nic więcej .... nie różnicie się niczym od tch z którymi tak walczycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z poszanowaniem pracownik z 5-letnim stażem w tej firmie
[/quote]
Jak Szanowny Kolega pracuje już 5 lat i godzi się na taki wyzysk to są dwie możliwości : albo nie posiadasz żadnego wykształcenia i masz możliwości znalezienia jakiejkolwiek pracy poza Jysk - tak czasami bywa , albo jestes na tyle ograniczony intelektualnie , że nie zdajesz sobie sprawy , że ktoś a konkretnie związki zawodowe próbują poprwaić sytuację pracowników , argument o ilości klientów jest bezsensowny , ponieważ ilość jest faktycznie mniejsz o ok. 8% ,ale średni paragon w tym samym okresie jest pond 20% wyższy - co tłumacząc na prosty język oznacza że pomimo mniejszej liczby klientów obrót jest znacząco wyższy . O tym doskonale wie manager Twojego sklepu , ale zapewne instrukcje z krajowej centrali są jasne - nic nie mówić pracownikom o prwdziwej sytuacji sklepu , wziąć ,, a mordę ,,postraszyć sytuacją na rynku pracy , wycisnąć jak najwięcej , tobędzie bonus dlka managera sklepu. Gdyby ktoś postępował w ten sposób w rodzinnym kraju firmy Jysk - czyli Danii to niewypłaciby się do końca życia z zasądzonych przez sąd odszkodowań z tytułu szeroko rozumianej dyskryminacji.
[quote name='jyskowiec' timestamp='1329836148' post='600363']
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie syt... rozwiń
Avatar
Kierownik h&m / 21 lutego 2012 o 16:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1329817292' post='600239']
Tą studnie obiecali wodzowi za te banany które mieliście na śniadanie ale jak na razie to ani wy podwyżki ani wódz studni nie dostał
[/quote]
Studnię dostałem i szukam w niej dna żeby się od niego odbić........
Avatar
jyskowiec / 21 lutego 2012 o 15:55
0
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie sytuację, nie wiem z kąd macie tewszystkie liczby i wyliczenia ,każdy kto pracował rok temu wie bardzo dobrze że klientów było więcej niż jest teraz.
dajcie sobie spokuj z tą propagandą strajkową tylko gadacie i nic więcej .... nie różnicie się niczym od tch z którymi tak walczycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z poszanowaniem pracownik z 5-letnim stażem w tej firmie
Jestem pracownikiem Jysk, i powiem tylko tyle że w firmie nie jest dobrze, ale związkowcy tak naprawdę też nic nie robią żeby było lepiej tylko dużo gadają. Natomiast polityka firmy zapomniała chyba że żetelny ipracownik to sukces firmy i potraktowała nas jak złokonieczne.

ps.
Do szanownej komisji strajkowej :
Robicie ludziom mentlik w głowie , twierdzicie że walczycieo nasze dobro ale tak naprawdę to tylko pogarszacie sytuację, nie wiem z kąd macie tewszystkie liczby i wyliczenia ,każdy kto pracował rok temu wie... rozwiń
Avatar
po zawodówce jestem / 21 lutego 2012 o 13:05
0
[quote name='Kazik' timestamp='1329822812' post='600293']
1600 zł brutto to luksus w sklepach i firmach lubelskich, ja pracuję od sześciu lat(wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe zdobyte jeszcze w trakcie studiów) i na rękę biorę 1100 zł, a i tak jestem szczęśliwy, że w ogóle mam pracę. Wielu moich znajomych zazdrości mi, że udało mi się znaleźć cokolwiek, bo oni od czasu ukończenia studiów nadal szukają swojego miejsca w Lublinie.
[/quote]
Jakie ty masz wykształcenie wyższe? Chyba skończyłeś "Lidera", jak nie odróżniasz pensji brutto od pensji netto!!! Więc nie dziwne że zarabiasz 1100 netto ( czyli jakieś 1500 brutto) głąbie!
[quote name='Kazik' timestamp='1329822812' post='600293']
1600 zł brutto to luksus w sklepach i firmach lubelskich, ja pracuję od sześciu lat(wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe zdobyte jeszcze w trakcie studiów) i na rękę biorę 1100 zł, a i tak jestem szczęśliwy, że w ogóle mam pracę. Wielu moich znajomych zazdrości mi, że udało mi się znaleźć cokolwiek, bo oni od czasu ukończenia studiów nadal szukają swojego miejsca w Lublinie.
[/quote]
Jakie ty masz wykształcenie wyższe? Chyba skończyłeś... rozwiń
Avatar
Kazik / 21 lutego 2012 o 12:13
0
1600 zł brutto to luksus w sklepach i firmach lubelskich, ja pracuję od sześciu lat(wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe zdobyte jeszcze w trakcie studiów) i na rękę biorę 1100 zł, a i tak jestem szczęśliwy, że w ogóle mam pracę. Wielu moich znajomych zazdrości mi, że udało mi się znaleźć cokolwiek, bo oni od czasu ukończenia studiów nadal szukają swojego miejsca w Lublinie.
Avatar
wiechosta / 21 lutego 2012 o 11:14
0
Drogie dzieci, tyle sie zarabia w sklepach w Polsce. Nie wiem czemu uważacie się za pokrzywdzone.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 156 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 420 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 29 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 10 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!