Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2011 r.
21:27
Edytuj ten wpis

Wakacje znanych lublinian: Tatry, Mazury, albo Chorwacja

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 5 A A

W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek. Na urlop szykują się też nasi politycy i celebryci. Jedni wybierają żagle na Mazurach,
inni termy w Tatrach lub ciepłe kraje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Półtora roku nie byłem na wakacjach. W tym roku wyjazd przekładałem już dwa razy. Najpierw miał być w styczniu, bo odpoczynek od szarości i zimy dobrze robi, ale wypadły sprawy zawodowe. Podobnie było w kwietniu – opowiada Krzysztof Cugowski. Lider "Budki Suflera” w sierpniu planuje wakacje za granicą. – Tam gdzie ciepło, ale żeby nie zapeszyć, to nic więcej nie powiem – śmieje się piosenkarz.

Urlop ma już zaplanowany Dorota Gardias, prezenterka pogody w TVN.

– Mam kilka miejsc, gdzie chcę pojechać. Na pewno odwiedzę swoje rodzinne strony. W Tomaszowie Lubelskim jest świeże powietrze, zupełnie inaczej niż Warszawie. Później pojadę do Bukowiny Tatrzańskiej. Mam zaproszenie do term, naładuję baterie w Tatrzańskim Parku Narodowym. Planuję również wypad za granicę, może do Hiszpanii. Jeśli wystarczy mi czasu to myślę o Mazurach, bo to teren, którego jeszcze nie odkryłam – opowiada Gardias.

Na Mazury wybiera się też marszałek województwa. – Jak co roku jadę na żagle. Na Mazury albo do Chorwacji – mówi Krzysztof Hetman.

Z kolei wojewoda lubelska planuje wczasy nad morzem. – Mój tegoroczny urlop nie będzie zbyt długi. Potrwa około 10 dni. Ten czas chcę spędzić razem z wnukami nad polskim morzem – zdradza Genowefa Tokarska.

Planów na wakacje nie ma jeszcze prezydent Lublina Krzysztof Żuk. – Pan prezydent rozpoczyna urlop 18 lipca i chciałby odpocząć w cichym i spokojnym miejscu. Prawdę mówiąc jeszcze nie wie gdzie – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak rzecznik lubelskiego Ratusza. – Prezydent lubi wyjazdy w góry, zwłaszcza w Tatry – dodaje.

Janusz Palikot od kilku tygodni objeżdża kraj namawiając do głosowania na swoją nową partię. Urlop już ma zaplanowany. – Wakacje spędzę na Suwalszczyźnie, z rodziną. I mam marzenie żeby już nigdzie nie jechać! Będę też cztery dni w Toskanii w Arezzo – zdradza Palikot.

Pracowite lato szykuje się za to posłance PO Joannie Musze. – Nie wiem, czy uda mi się złapać wakacje w tym roku. W lipcu pracujemy w Sejmie nad budżetem państwa. Nie wiadomo, jak będzie z sierpniem, więc trudno coś zaplanować. Gdybym znalazła trochę wolnego, to pojechałabym w Tatry – mówi Mucha.

PoLak na wakacjach

W tym roku połowa Polaków nie wybiera się na urlop w ogóle. A co trzecia osoba, która zdecyduje się na wyjazd nie opuści kraju. 28 proc. organizuje wyjazd na własną rękę, 26 proc. odwiedzi rodzinę, a 15 proc. zaszyje się na działce. Na zagraniczny letni urlop Polacy najchętniej wybierają plaże Egiptu, a kolejne miejsca zajmują: Hiszpania, Chorwacja, Turcja, Grecja, Bułgaria, Tunezja, Izrael, Portugalia i Cypr.

Źródło: GFK Polonia

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pppppp / 25 czerwca 2011 o 14:18
0
No tak się napracowali, efekty ich prac widać gołym okiem, pewnie też dużo stresu musieli gdyż za swoje decyzje będą ponosić odpowiedzialność. Niegodne jest że swoje wakacje będą musieli sami zapłacić niech społeczeństwo zafunduje im wakacje wszak im sie nalezy.
Avatar
KK / 25 czerwca 2011 o 12:19
0
To już na wioskę mamie i tacie w żniwach nie jeżdżą pomagać w wakacje ? Wszystkie już po urzędach siedzą i ziemia wyprzedana ?
Avatar
ANTYPLO / 25 czerwca 2011 o 10:13
0
MIMO PODNIETY JAKA TO POLSKA BOGATA, JAKI TO TYGRYS EUROPY, WYSPA NA OCEANIE KRYZYSU I INNE DYRDYMAŁY, OSZUSTÓW Z WIEJSKIEJ, PONAD 50 % POLAKÓW NIGDZIE NIE WYJEDZIE NA WAKACJE?!!!!!W KRAJU K..WIECZNEJ SZCZĘŚLIWOŚCI I BOGACTWA O CZYM CIĄGLE P...NAM TUSK,PAWLAK, KACZYŃSKI I ICH KOLEDZY Z MAFII POLITYCZNEJ!!JEST TO SZCZYT SZCZYTÓW, ŻE LUDZIE CIĘŻKO PRACUJĄCY, MAJĄCY DZIECI, NIE MAJĄ KASY BY WYJECHAĆ NA WAKACJE!!TAK JEST W KRAJU OBŁUDNEGO KATOLICYZMU, GDZIE KLECHY RAZEM Z POLITYKAMI OKRADAJĄ OBYWATELI Z KAŻDEJ ZŁOTÓWKI!!
Avatar
kot w butach / 25 czerwca 2011 o 09:54
0
A co nas , zwykłych ludzi obchodzi gdzie mucha , palikot, czy hetman będą spędzac wakacje ?!!! Po h..j nam to wiedzieć ?! Tak samo jak głęboko w odbycie oni mają to , gdzie dzieci bezrobotnych czy pracujących za 1050 netto w supermarkecie pojadą na wakacje !!! Martwić to się może mucha z gardias ,czy dobre fotki na Pudelku jej wrzucą , i oby nie pokazały za dużo celulitu . Zajmijmy się poważnymi sprawami i realnymi problemami Lublinian !
Avatar
Josef46 / 25 czerwca 2011 o 09:10
0
Mucha pracuje wyłącznie na rzecz hazardzistów.Lekceważy ludzi starszych/najlepiej ich nie leczyć/,nie interesują ją sprawy naszego regionu,nie interesują ją nadmiernie rosnące ceny.To więc co ją interesuje jako posłankę???Ułady i kasa! To niech ją wybierają hazardziści!!!A my wyborcy ,ani jednego głosu na niedorostków!!!Głosowanie na takie osoby -ubliża nam!
Avatar
pppppp / 25 czerwca 2011 o 14:18
0
No tak się napracowali, efekty ich prac widać gołym okiem, pewnie też dużo stresu musieli gdyż za swoje decyzje będą ponosić odpowiedzialność. Niegodne jest że swoje wakacje będą musieli sami zapłacić niech społeczeństwo zafunduje im wakacje wszak im sie nalezy.
Avatar
KK / 25 czerwca 2011 o 12:19
0
To już na wioskę mamie i tacie w żniwach nie jeżdżą pomagać w wakacje ? Wszystkie już po urzędach siedzą i ziemia wyprzedana ?
Avatar
ANTYPLO / 25 czerwca 2011 o 10:13
0
MIMO PODNIETY JAKA TO POLSKA BOGATA, JAKI TO TYGRYS EUROPY, WYSPA NA OCEANIE KRYZYSU I INNE DYRDYMAŁY, OSZUSTÓW Z WIEJSKIEJ, PONAD 50 % POLAKÓW NIGDZIE NIE WYJEDZIE NA WAKACJE?!!!!!W KRAJU K..WIECZNEJ SZCZĘŚLIWOŚCI I BOGACTWA O CZYM CIĄGLE P...NAM TUSK,PAWLAK, KACZYŃSKI I ICH KOLEDZY Z MAFII POLITYCZNEJ!!JEST TO SZCZYT SZCZYTÓW, ŻE LUDZIE CIĘŻKO PRACUJĄCY, MAJĄCY DZIECI, NIE MAJĄ KASY BY WYJECHAĆ NA WAKACJE!!TAK JEST W KRAJU OBŁUDNEGO KATOLICYZMU, GDZIE KLECHY RAZEM Z POLITYKAMI OKRADAJĄ OBYWATELI Z KAŻDEJ ZŁOTÓWKI!!
Avatar
kot w butach / 25 czerwca 2011 o 09:54
0
A co nas , zwykłych ludzi obchodzi gdzie mucha , palikot, czy hetman będą spędzac wakacje ?!!! Po h..j nam to wiedzieć ?! Tak samo jak głęboko w odbycie oni mają to , gdzie dzieci bezrobotnych czy pracujących za 1050 netto w supermarkecie pojadą na wakacje !!! Martwić to się może mucha z gardias ,czy dobre fotki na Pudelku jej wrzucą , i oby nie pokazały za dużo celulitu . Zajmijmy się poważnymi sprawami i realnymi problemami Lublinian !
Avatar
Josef46 / 25 czerwca 2011 o 09:10
0
Mucha pracuje wyłącznie na rzecz hazardzistów.Lekceważy ludzi starszych/najlepiej ich nie leczyć/,nie interesują ją sprawy naszego regionu,nie interesują ją nadmiernie rosnące ceny.To więc co ją interesuje jako posłankę???Ułady i kasa! To niech ją wybierają hazardziści!!!A my wyborcy ,ani jednego głosu na niedorostków!!!Głosowanie na takie osoby -ubliża nam!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 1 0

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 7 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 11 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 41 37

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 147 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 8 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!