Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2012 r.
13:47
Edytuj ten wpis

Wasilewski broni się po kontroli NIK. "Stadion przy Krochmalnej tańszy i bezpieczniejszy"

Autor: Zdjęcie autora rp
0 13 A A
Elżbieta Kołodziej - Wnuk i Adam Wasilewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej (Maciej Kaczano
Elżbieta Kołodziej - Wnuk i Adam Wasilewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej (Maciej Kaczano

Były prezydent Lublina Adam Wasilewski bronił się dzisiaj przed zarzutami Najwyższej Izby Kontroli w sprawie budowy nowego stadionu przy ul. Krochmalnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko / 7 marca 2012 o 09:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1331059030' post='606234']
Miejsca pracy są jakieś ? Nie osmieszaj się tym wpisem.
Jesli nie ma setek i tysięcy miejsc pracy to Lublin zdycha.
Dlatego sie wyludnia wlaśnie.
[/quote]
To ty daj na luz. Tworzenie miejsc pracy nie leży w obowiązkach prezydenta a mimo to Wasilewski utworzył Stefę Ekonomiczną , która już dała kilkaset miejsc pracy. Do tej pory nie zrobił tego żaden prezydent a przeznaczając środki pieniężne na wykup gruntów i uzbrojenie terenu dla inwestycji na Felinie naraził się wszystkim bo duże pieniądze przeznaczył własśnie na rozwój ekonomiczny miasta.
To są fakty a z faktami się nie dyskutuje.Czas zapewne pokaże jak go żle oceniacie gdy przyśli prezydenci pokażą co tak naprawdę zrobili dla miasta,
Wasilewki zainicjował zmianę jakościową i to widać , reszta to słuszna kontynuacja.
Wybierz się na wycieczkę aby zobaczyć zakłady pracy w strefie - to pouczające.
[quote name='Gość' timestamp='1331059030' post='606234']
Miejsca pracy są jakieś ? Nie osmieszaj się tym wpisem.
Jesli nie ma setek i tysięcy miejsc pracy to Lublin zdycha.
Dlatego sie wyludnia wlaśnie.
[/quote]
To ty daj na luz. Tworzenie miejsc pracy nie leży w obowiązkach prezydenta a mimo to Wasilewski utworzył Stefę Ekonomiczną , która już dała kilkaset miejsc pracy. Do tej pory nie zrobił tego żaden prezydent a przeznaczając środki pieniężne na wykup gruntów i uzbrojenie terenu dla ... rozwiń
Avatar
nikodem / 6 marca 2012 o 22:03
0
Zygmuntowskie - 206 mln ( - 2 mln dokumentacja i 1 mln oświetlenie toru żużlowego, które i tak jest teraz zakładane) + ??? koszty utrzymania z prawdopodobną stratą
Krochmalna - 155 mln (to wartość porównywalna, bo przecież nie było przetargu i wykonawcy nie zjechali z ceny w stosunku do oszacowania w przypadku Zygmuntowskich) + 9.5 mln za działkę + ew. roboty dodatkowe za ile mln? + 5 mln strat rocznie na utrzymanie Krochmalnej + ??? na utrzymanie Zygmuntowskich.
Pytanie 1 - jaki okres użytkowania przewiduje się dla stadionów?
Pytanie 2 - która inwestycja bardziej się opłaca dla mieszkańców Lublina, czyli dobrodziejów utrzymujących te obiekty?
Zygmuntowskie - 206 mln ( - 2 mln dokumentacja i 1 mln oświetlenie toru żużlowego, które i tak jest teraz zakładane) + ??? koszty utrzymania z prawdopodobną stratą
Krochmalna - 155 mln (to wartość porównywalna, bo przecież nie było przetargu i wykonawcy nie zjechali z ceny w stosunku do oszacowania w przypadku Zygmuntowskich) + 9.5 mln za działkę + ew. roboty dodatkowe za ile mln? + 5 mln strat rocznie na utrzymanie Krochmalnej + ??? na utrzymanie Zygmuntowskich.
Pytanie 1 - jaki okres użytkowania przewiduje się dla stadionów?rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2012 o 19:37
0
[quote name='oko' timestamp='1331033874' post='606113']
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łączący śródmieśie z Czechowem/, wiele remontów dróg osiedlowych, budowa Krańcowej , Granitowej i rozpoczęcie budowy Mełgiewskiej,dokończenie pięknej arterii Jana Pawła, odbudowa Teatru Starego, rozbudowa Centrum Kultury, budowa basenów nad Zalewem Zemborzyckim, rozbudowa ronda i dróg przy 1 maja i Fabrycznej, ocieplanie i modernizacja wielu szkół..
W kulturze' powołanie "Rozdroży", nowe festiwale- Inne Brzmienia, Jarmarki Jagiellońskie, festiwal o poziomie światowym "Kody", Noce Kultury,utworzenie "Warsztatów Kultury".
Przygotowanie do realizacji inwestcji - Stadion Miejski
Kto zrobi więcej ? Żuk , jak narazie , to tylko kontynuuje rozpoczęte prace. Trzeba to robić , a remonty ulic, które w tym roku zrobiono były jeszcze zapisane w budżecie Wasilewskiego na rok 2011.
Pozdrawiam . Nie bądżmy ślepcami i oddajmy to co boskie Bogu a to co cesarskie cesarzowi, bo białe zawsze będzie białe a czarne też nie zmieni barwy .
[/quote]

Miejsca pracy są jakieś ? Nie osmieszaj się tym wpisem.
Jesli nie ma setek i tysięcy miejsc pracy to Lublin zdycha.
Dlatego sie wyludnia wlaśnie.
[quote name='oko' timestamp='1331033874' post='606113']
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łączący śródmieśie z Czechowem/, wiele remontów dróg osiedlowych, budowa Krańcowej , Granitowej i rozpoczęcie budowy Mełgiewskiej,dokończenie pięknej arterii Jana Pawła, odbudowa Teatru Starego, rozbudowa Centrum Kultury, budowa basenów nad Zalewem Zemborzyckim, rozbudowa ronda i dróg przy 1 maja i Fabrycznej, ocieplanie i modernizacja wie... rozwiń
Avatar
oko / 6 marca 2012 o 12:37
0
[quote name='Gość' timestamp='1331026354' post='606074']
[size="3"]Czy Prezydent Adam Wasilewski cokolwiek zrobił treściwego dla Lublina w latach 2006 - 2010 ???
Napiszcie o tym, he he.
4 lata kadencji największego polskiego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców).
Powstało coś prócz kilku blaszaków BIEDRONKI i LIDLA ?[/size]
[/quote]
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łączący śródmieśie z Czechowem/, wiele remontów dróg osiedlowych, budowa Krańcowej , Granitowej i rozpoczęcie budowy Mełgiewskiej,dokończenie pięknej arterii Jana Pawła, odbudowa Teatru Starego, rozbudowa Centrum Kultury, budowa basenów nad Zalewem Zemborzyckim, rozbudowa ronda i dróg przy 1 maja i Fabrycznej, ocieplanie i modernizacja wielu szkół..
W kulturze' powołanie "Rozdroży", nowe festiwale- Inne Brzmienia, Jarmarki Jagiellońskie, festiwal o poziomie światowym "Kody", Noce Kultury,utworzenie "Warsztatów Kultury".
Przygotowanie do realizacji inwestcji - Stadion Miejski
Kto zrobi więcej ? Żuk , jak narazie , to tylko kontynuuje rozpoczęte prace. Trzeba to robić , a remonty ulic, które w tym roku zrobiono były jeszcze zapisane w budżecie Wasilewskiego na rok 2011.
Pozdrawiam . Nie bądżmy ślepcami i oddajmy to co boskie Bogu a to co cesarskie cesarzowi, bo białe zawsze będzie białe a czarne też nie zmieni barwy .
[quote name='Gość' timestamp='1331026354' post='606074']
[size="3"]Czy Prezydent Adam Wasilewski cokolwiek zrobił treściwego dla Lublina w latach 2006 - 2010 ???
Napiszcie o tym, he he.
4 lata kadencji największego polskiego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców).
Powstało coś prócz kilku blaszaków BIEDRONKI i LIDLA ?[/size]
[/quote]
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łąc... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2012 o 10:32
0
[size="3"]Czy Prezydent Adam Wasilewski cokolwiek zrobił treściwego dla Lublina w latach 2006 - 2010 ???
Napiszcie o tym, he he.
4 lata kadencji największego polskiego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców).
Powstało coś prócz kilku blaszaków BIEDRONKI i LIDLA ?[/size]
Avatar
S Y L W E S T E R / 6 marca 2012 o 02:01
0
TU NIE JEST ZAPROSZONY NIK !-- ZAPRASZAMY PROKURATURE MIASTA LUBLINA !!! Zapraszamy Prokuratorów aby otworzyli dochodzenie śledcze "tranzakcji" odkupienia tych bezwartościowych terenów bagnistych od kolegi wiceprezydenta Lublina Krzysztofa Zuka, za które to tereny Spółka kolegi p.Zuka płaciła Miastu korzystne podatki . Pan wiceprezydent jakby "uwolnił" kolegę od płacenia tych podatków ale jak widać chce ... UTOPIĆ w bagnistym błocie MILIONY EURO !!!. Prokuratorzy muszą uratować dla Lublina te MILIONY a budowe stadionu "kurnika" WTRZYMAĆ !. A w to miejsce zaproponować budowe dużych terenów tzw. "wesołego miasteczka" z karuzelami i terenami spacerowymi . Tereny po Cukrowni są BEZWARTOŚCIOWE gdyż żadna inwestycja nie może być zrealizowana z powodu bagnistego gruntu !!!. LUBLIN JEST STOLICĄ WSCHODNIEJ POLSKI I ZASŁUGUJE NA GODNY STADION A NIE "KURNIK" NA BAGNACH !!!. Już od dawna proponowałem władzom Lublina uhonorowanie Lublina ... STADIONEM EUROPEJSKIM w systemie amerykańskim czyli na peryferiach wjazdowych do Miasta . Pierwsza propozycja : wjazd od strony Zamościa---Felin-- lub od strony Warszawy--Sławinek--. Stadion bezkolizyjny z parkingami. Lublin nawet by nie odczuł tysięcy aut dojeżdżających do Stadionu , aqni nie musiałby tracić następ ne MILIONY na budowę nowych trakcji dojazdowych !. STADION EUROPEJSKI (50tys.)z MIĘDZYNARODOWYM TOREM ŻUŻLOWYM do rozgrywania MISTRZOSTW ŚWIATA NA ŻUŻLU . Stadion przeznaczony do rozgrywania meczy Reprezentacji Polski oraz Mistrzostw FIFA i UEFA oraz ARENA KULTURALNA LUBLINA dla Imprez Kulturaqlnych w plenerze, których w Lublinie nie posiadamy . Drużyny miejskie Lublinianki i Motoru SA będą rozgrywane na obiektaqch klubowych ODREMONTOWANYCH . Zwracamy się z prośbą do obecnego Prezydenta Lublina p.Krzysztofa Zuka o odstąpienie od budowy stadionu "kurnika" na bagnach po Cukrowni,a zainteresowanie się propozycją UHONOROWANIA LUBLINA STADIONEM EUROPEJSKIM na miare Stoli cy Wschodniej Polski !. Inaczej będzie p.Prezydent WINNY UTOPIENIA W BLOCIE MILIONÓW !!!. Ps. W kwestii wyjaśnienia - dotacje z Unii na Stadion,NIE MOGĄ BYĆ SPORZYTKOWANE NA INNE CELE JAK TYLKO NA BUDOWĘ STADIONU !. Jeżeli będziemy długo się zastanawiać i kombinować to... dotacje mogą być Lublinowi ODEBRANE !. LUBLIN ZASŁUGUJE NA PIĘKNY REPREZENTATYWNY STADION EUROPEJSKI !. I MIEĆ GO MUSI !!!.
TU NIE JEST ZAPROSZONY NIK !-- ZAPRASZAMY PROKURATURE MIASTA LUBLINA !!! Zapraszamy Prokuratorów aby otworzyli dochodzenie śledcze "tranzakcji" odkupienia tych bezwartościowych terenów bagnistych od kolegi wiceprezydenta Lublina Krzysztofa Zuka, za które to tereny Spółka kolegi p.Zuka płaciła Miastu korzystne podatki . Pan wiceprezydent jakby "uwolnił" kolegę od płacenia tych podatków ale jak widać chce ... UTOPIĆ w bagnistym błocie MILIONY EURO !!!. Pr... rozwiń
Avatar
NIKt / 6 marca 2012 o 00:42
0
Mnie zainteresował kontroler Nik który twierdzi że stadionowi zagraża tama na zalewie...ciekawe czy brał pod uwagę katastrofy lotnicze, armagiedon,trzęsienia ziemi, katastrofy kolejowe, lubelskich kibiców itd.

Argumenty tym razem po stronie Wasilewskiego.
Avatar
ZOCHA / 5 marca 2012 o 22:37
0
KOCHANI NASI POLITYCY REDAKTORZY GAZET itp.Może zamiast zajmować się budową stadionu,hal targowych w parku ludowym,super marketów i innych obiektów które będą używane od czasu do czasu to może ktoś by pomyślał o MATKACH z DZIEĆMI i wybudujecie coś dla maluchów.Jakieś miejsce gdzie matki ojcowie z dziećmi będą mogli się pobawić wspólnie np.baseny z piłeczkami,trampoliny,zjeżdżalnie,baseny itp.Super sprawa i nikt by nie protestował.I wejściówki na cały dzień nie na godziny w przystępnej cenie oczywiście(a nie wywalicie taką cenę że nikt nie przyjdzie). Teraz tylko albo siedzenie w domu z dzieckiem lub pójście do jakiegoś parku rozrywki:) gdzie pomieszczenie ma 3m na 3m i ma tunel,basen z piłeczkami i godzina kosztuje(20zł.) tyle że odechciewa się chodzić.POMYŚLCIE NASI KOCHANI POLITYCY O RODZINACH Z MALUCHAMI A NIE TYLKO O WŁASNYCH KIESZENIACH.POZDRO
KOCHANI NASI POLITYCY REDAKTORZY GAZET itp.Może zamiast zajmować się budową stadionu,hal targowych w parku ludowym,super marketów i innych obiektów które będą używane od czasu do czasu to może ktoś by pomyślał o MATKACH z DZIEĆMI i wybudujecie coś dla maluchów.Jakieś miejsce gdzie matki ojcowie z dziećmi będą mogli się pobawić wspólnie np.baseny z piłeczkami,trampoliny,zjeżdżalnie,baseny itp.Super sprawa i nikt by nie protestował.I wejściówki na cały dzień nie na godziny w przystępnej cenie oczywiście(a nie wywalicie taką cenę że nikt nie pr... rozwiń
Avatar
Kedarff / 5 marca 2012 o 21:21
0
Po jaką cholerę taki duży stadion. Nie lepiej wybudować jeden na 5 tyś, 2-3 mniejsze kameralne na około 1 tyś miejsc, plus jeden ze sztuczną nawierzchnią, a nie pchać kasę w stadion na którym nigdy nie będzie kompletu publiczności. Śmieszna ta nasza władza, zero praktycznego myślenia.
Avatar
mark / 5 marca 2012 o 20:26
0
Wielki Budowniczy Lublina Wasilewski 4 lata budował a finałem był stadion na Krochmalnej,z wąskim gardłem dojazdowym jakim jest ul. Krochmalna.Ale właściwie komu jest potrzebny taki stadion, przecież w naszym mieście marna 2-liga ,gdzie piłkarzom nie płacą a oni strajkują.Pytanie brzmi ,jak można budować stadion na terenie zalewowym -Bystrzyca oraz skąd będą fundusze na utrzymanie tego stadionu-pewnie w wolne weekendy wpuścimy handlarzy ze wschodu.
Lepiej było wykorzystać fundusze na rozbudowę i modernizację ośrodków nad Zalewem Zemborzyckim a może pomyślec aby ewentualnie stadion zlokalizować w tamtej okolicy?
Wielki Budowniczy Lublina Wasilewski 4 lata budował a finałem był stadion na Krochmalnej,z wąskim gardłem dojazdowym jakim jest ul. Krochmalna.Ale właściwie komu jest potrzebny taki stadion, przecież w naszym mieście marna 2-liga ,gdzie piłkarzom nie płacą a oni strajkują.Pytanie brzmi ,jak można budować stadion na terenie zalewowym -Bystrzyca oraz skąd będą fundusze na utrzymanie tego stadionu-pewnie w wolne weekendy wpuścimy handlarzy ze wschodu.
Lepiej było wykorzystać fundusze na rozbudowę i modernizację ośrodków nad Zalewem Zembor... rozwiń
Avatar
oko / 7 marca 2012 o 09:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1331059030' post='606234']
Miejsca pracy są jakieś ? Nie osmieszaj się tym wpisem.
Jesli nie ma setek i tysięcy miejsc pracy to Lublin zdycha.
Dlatego sie wyludnia wlaśnie.
[/quote]
To ty daj na luz. Tworzenie miejsc pracy nie leży w obowiązkach prezydenta a mimo to Wasilewski utworzył Stefę Ekonomiczną , która już dała kilkaset miejsc pracy. Do tej pory nie zrobił tego żaden prezydent a przeznaczając środki pieniężne na wykup gruntów i uzbrojenie terenu dla inwestycji na Felinie naraził się wszystkim bo duże pieniądze przeznaczył własśnie na rozwój ekonomiczny miasta.
To są fakty a z faktami się nie dyskutuje.Czas zapewne pokaże jak go żle oceniacie gdy przyśli prezydenci pokażą co tak naprawdę zrobili dla miasta,
Wasilewki zainicjował zmianę jakościową i to widać , reszta to słuszna kontynuacja.
Wybierz się na wycieczkę aby zobaczyć zakłady pracy w strefie - to pouczające.
[quote name='Gość' timestamp='1331059030' post='606234']
Miejsca pracy są jakieś ? Nie osmieszaj się tym wpisem.
Jesli nie ma setek i tysięcy miejsc pracy to Lublin zdycha.
Dlatego sie wyludnia wlaśnie.
[/quote]
To ty daj na luz. Tworzenie miejsc pracy nie leży w obowiązkach prezydenta a mimo to Wasilewski utworzył Stefę Ekonomiczną , która już dała kilkaset miejsc pracy. Do tej pory nie zrobił tego żaden prezydent a przeznaczając środki pieniężne na wykup gruntów i uzbrojenie terenu dla ... rozwiń
Avatar
nikodem / 6 marca 2012 o 22:03
0
Zygmuntowskie - 206 mln ( - 2 mln dokumentacja i 1 mln oświetlenie toru żużlowego, które i tak jest teraz zakładane) + ??? koszty utrzymania z prawdopodobną stratą
Krochmalna - 155 mln (to wartość porównywalna, bo przecież nie było przetargu i wykonawcy nie zjechali z ceny w stosunku do oszacowania w przypadku Zygmuntowskich) + 9.5 mln za działkę + ew. roboty dodatkowe za ile mln? + 5 mln strat rocznie na utrzymanie Krochmalnej + ??? na utrzymanie Zygmuntowskich.
Pytanie 1 - jaki okres użytkowania przewiduje się dla stadionów?
Pytanie 2 - która inwestycja bardziej się opłaca dla mieszkańców Lublina, czyli dobrodziejów utrzymujących te obiekty?
Zygmuntowskie - 206 mln ( - 2 mln dokumentacja i 1 mln oświetlenie toru żużlowego, które i tak jest teraz zakładane) + ??? koszty utrzymania z prawdopodobną stratą
Krochmalna - 155 mln (to wartość porównywalna, bo przecież nie było przetargu i wykonawcy nie zjechali z ceny w stosunku do oszacowania w przypadku Zygmuntowskich) + 9.5 mln za działkę + ew. roboty dodatkowe za ile mln? + 5 mln strat rocznie na utrzymanie Krochmalnej + ??? na utrzymanie Zygmuntowskich.
Pytanie 1 - jaki okres użytkowania przewiduje się dla stadionów?rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2012 o 19:37
0
[quote name='oko' timestamp='1331033874' post='606113']
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łączący śródmieśie z Czechowem/, wiele remontów dróg osiedlowych, budowa Krańcowej , Granitowej i rozpoczęcie budowy Mełgiewskiej,dokończenie pięknej arterii Jana Pawła, odbudowa Teatru Starego, rozbudowa Centrum Kultury, budowa basenów nad Zalewem Zemborzyckim, rozbudowa ronda i dróg przy 1 maja i Fabrycznej, ocieplanie i modernizacja wielu szkół..
W kulturze' powołanie "Rozdroży", nowe festiwale- Inne Brzmienia, Jarmarki Jagiellońskie, festiwal o poziomie światowym "Kody", Noce Kultury,utworzenie "Warsztatów Kultury".
Przygotowanie do realizacji inwestcji - Stadion Miejski
Kto zrobi więcej ? Żuk , jak narazie , to tylko kontynuuje rozpoczęte prace. Trzeba to robić , a remonty ulic, które w tym roku zrobiono były jeszcze zapisane w budżecie Wasilewskiego na rok 2011.
Pozdrawiam . Nie bądżmy ślepcami i oddajmy to co boskie Bogu a to co cesarskie cesarzowi, bo białe zawsze będzie białe a czarne też nie zmieni barwy .
[/quote]

Miejsca pracy są jakieś ? Nie osmieszaj się tym wpisem.
Jesli nie ma setek i tysięcy miejsc pracy to Lublin zdycha.
Dlatego sie wyludnia wlaśnie.
[quote name='oko' timestamp='1331033874' post='606113']
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łączący śródmieśie z Czechowem/, wiele remontów dróg osiedlowych, budowa Krańcowej , Granitowej i rozpoczęcie budowy Mełgiewskiej,dokończenie pięknej arterii Jana Pawła, odbudowa Teatru Starego, rozbudowa Centrum Kultury, budowa basenów nad Zalewem Zemborzyckim, rozbudowa ronda i dróg przy 1 maja i Fabrycznej, ocieplanie i modernizacja wie... rozwiń
Avatar
oko / 6 marca 2012 o 12:37
0
[quote name='Gość' timestamp='1331026354' post='606074']
[size="3"]Czy Prezydent Adam Wasilewski cokolwiek zrobił treściwego dla Lublina w latach 2006 - 2010 ???
Napiszcie o tym, he he.
4 lata kadencji największego polskiego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców).
Powstało coś prócz kilku blaszaków BIEDRONKI i LIDLA ?[/size]
[/quote]
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łączący śródmieśie z Czechowem/, wiele remontów dróg osiedlowych, budowa Krańcowej , Granitowej i rozpoczęcie budowy Mełgiewskiej,dokończenie pięknej arterii Jana Pawła, odbudowa Teatru Starego, rozbudowa Centrum Kultury, budowa basenów nad Zalewem Zemborzyckim, rozbudowa ronda i dróg przy 1 maja i Fabrycznej, ocieplanie i modernizacja wielu szkół..
W kulturze' powołanie "Rozdroży", nowe festiwale- Inne Brzmienia, Jarmarki Jagiellońskie, festiwal o poziomie światowym "Kody", Noce Kultury,utworzenie "Warsztatów Kultury".
Przygotowanie do realizacji inwestcji - Stadion Miejski
Kto zrobi więcej ? Żuk , jak narazie , to tylko kontynuuje rozpoczęte prace. Trzeba to robić , a remonty ulic, które w tym roku zrobiono były jeszcze zapisane w budżecie Wasilewskiego na rok 2011.
Pozdrawiam . Nie bądżmy ślepcami i oddajmy to co boskie Bogu a to co cesarskie cesarzowi, bo białe zawsze będzie białe a czarne też nie zmieni barwy .
[quote name='Gość' timestamp='1331026354' post='606074']
[size="3"]Czy Prezydent Adam Wasilewski cokolwiek zrobił treściwego dla Lublina w latach 2006 - 2010 ???
Napiszcie o tym, he he.
4 lata kadencji największego polskiego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców).
Powstało coś prócz kilku blaszaków BIEDRONKI i LIDLA ?[/size]
[/quote]
Strefa Ekonomiczna, wymiana taboru miejskiego, budowa wiaduktu na Felinie, Budowa dróg w mieście / między innymi ślimak łąc... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2012 o 10:32
0
[size="3"]Czy Prezydent Adam Wasilewski cokolwiek zrobił treściwego dla Lublina w latach 2006 - 2010 ???
Napiszcie o tym, he he.
4 lata kadencji największego polskiego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców).
Powstało coś prócz kilku blaszaków BIEDRONKI i LIDLA ?[/size]
Avatar
S Y L W E S T E R / 6 marca 2012 o 02:01
0
TU NIE JEST ZAPROSZONY NIK !-- ZAPRASZAMY PROKURATURE MIASTA LUBLINA !!! Zapraszamy Prokuratorów aby otworzyli dochodzenie śledcze "tranzakcji" odkupienia tych bezwartościowych terenów bagnistych od kolegi wiceprezydenta Lublina Krzysztofa Zuka, za które to tereny Spółka kolegi p.Zuka płaciła Miastu korzystne podatki . Pan wiceprezydent jakby "uwolnił" kolegę od płacenia tych podatków ale jak widać chce ... UTOPIĆ w bagnistym błocie MILIONY EURO !!!. Prokuratorzy muszą uratować dla Lublina te MILIONY a budowe stadionu "kurnika" WTRZYMAĆ !. A w to miejsce zaproponować budowe dużych terenów tzw. "wesołego miasteczka" z karuzelami i terenami spacerowymi . Tereny po Cukrowni są BEZWARTOŚCIOWE gdyż żadna inwestycja nie może być zrealizowana z powodu bagnistego gruntu !!!. LUBLIN JEST STOLICĄ WSCHODNIEJ POLSKI I ZASŁUGUJE NA GODNY STADION A NIE "KURNIK" NA BAGNACH !!!. Już od dawna proponowałem władzom Lublina uhonorowanie Lublina ... STADIONEM EUROPEJSKIM w systemie amerykańskim czyli na peryferiach wjazdowych do Miasta . Pierwsza propozycja : wjazd od strony Zamościa---Felin-- lub od strony Warszawy--Sławinek--. Stadion bezkolizyjny z parkingami. Lublin nawet by nie odczuł tysięcy aut dojeżdżających do Stadionu , aqni nie musiałby tracić następ ne MILIONY na budowę nowych trakcji dojazdowych !. STADION EUROPEJSKI (50tys.)z MIĘDZYNARODOWYM TOREM ŻUŻLOWYM do rozgrywania MISTRZOSTW ŚWIATA NA ŻUŻLU . Stadion przeznaczony do rozgrywania meczy Reprezentacji Polski oraz Mistrzostw FIFA i UEFA oraz ARENA KULTURALNA LUBLINA dla Imprez Kulturaqlnych w plenerze, których w Lublinie nie posiadamy . Drużyny miejskie Lublinianki i Motoru SA będą rozgrywane na obiektaqch klubowych ODREMONTOWANYCH . Zwracamy się z prośbą do obecnego Prezydenta Lublina p.Krzysztofa Zuka o odstąpienie od budowy stadionu "kurnika" na bagnach po Cukrowni,a zainteresowanie się propozycją UHONOROWANIA LUBLINA STADIONEM EUROPEJSKIM na miare Stoli cy Wschodniej Polski !. Inaczej będzie p.Prezydent WINNY UTOPIENIA W BLOCIE MILIONÓW !!!. Ps. W kwestii wyjaśnienia - dotacje z Unii na Stadion,NIE MOGĄ BYĆ SPORZYTKOWANE NA INNE CELE JAK TYLKO NA BUDOWĘ STADIONU !. Jeżeli będziemy długo się zastanawiać i kombinować to... dotacje mogą być Lublinowi ODEBRANE !. LUBLIN ZASŁUGUJE NA PIĘKNY REPREZENTATYWNY STADION EUROPEJSKI !. I MIEĆ GO MUSI !!!.
TU NIE JEST ZAPROSZONY NIK !-- ZAPRASZAMY PROKURATURE MIASTA LUBLINA !!! Zapraszamy Prokuratorów aby otworzyli dochodzenie śledcze "tranzakcji" odkupienia tych bezwartościowych terenów bagnistych od kolegi wiceprezydenta Lublina Krzysztofa Zuka, za które to tereny Spółka kolegi p.Zuka płaciła Miastu korzystne podatki . Pan wiceprezydent jakby "uwolnił" kolegę od płacenia tych podatków ale jak widać chce ... UTOPIĆ w bagnistym błocie MILIONY EURO !!!. Pr... rozwiń
Avatar
NIKt / 6 marca 2012 o 00:42
0
Mnie zainteresował kontroler Nik który twierdzi że stadionowi zagraża tama na zalewie...ciekawe czy brał pod uwagę katastrofy lotnicze, armagiedon,trzęsienia ziemi, katastrofy kolejowe, lubelskich kibiców itd.

Argumenty tym razem po stronie Wasilewskiego.
Avatar
ZOCHA / 5 marca 2012 o 22:37
0
KOCHANI NASI POLITYCY REDAKTORZY GAZET itp.Może zamiast zajmować się budową stadionu,hal targowych w parku ludowym,super marketów i innych obiektów które będą używane od czasu do czasu to może ktoś by pomyślał o MATKACH z DZIEĆMI i wybudujecie coś dla maluchów.Jakieś miejsce gdzie matki ojcowie z dziećmi będą mogli się pobawić wspólnie np.baseny z piłeczkami,trampoliny,zjeżdżalnie,baseny itp.Super sprawa i nikt by nie protestował.I wejściówki na cały dzień nie na godziny w przystępnej cenie oczywiście(a nie wywalicie taką cenę że nikt nie przyjdzie). Teraz tylko albo siedzenie w domu z dzieckiem lub pójście do jakiegoś parku rozrywki:) gdzie pomieszczenie ma 3m na 3m i ma tunel,basen z piłeczkami i godzina kosztuje(20zł.) tyle że odechciewa się chodzić.POMYŚLCIE NASI KOCHANI POLITYCY O RODZINACH Z MALUCHAMI A NIE TYLKO O WŁASNYCH KIESZENIACH.POZDRO
KOCHANI NASI POLITYCY REDAKTORZY GAZET itp.Może zamiast zajmować się budową stadionu,hal targowych w parku ludowym,super marketów i innych obiektów które będą używane od czasu do czasu to może ktoś by pomyślał o MATKACH z DZIEĆMI i wybudujecie coś dla maluchów.Jakieś miejsce gdzie matki ojcowie z dziećmi będą mogli się pobawić wspólnie np.baseny z piłeczkami,trampoliny,zjeżdżalnie,baseny itp.Super sprawa i nikt by nie protestował.I wejściówki na cały dzień nie na godziny w przystępnej cenie oczywiście(a nie wywalicie taką cenę że nikt nie pr... rozwiń
Avatar
Kedarff / 5 marca 2012 o 21:21
0
Po jaką cholerę taki duży stadion. Nie lepiej wybudować jeden na 5 tyś, 2-3 mniejsze kameralne na około 1 tyś miejsc, plus jeden ze sztuczną nawierzchnią, a nie pchać kasę w stadion na którym nigdy nie będzie kompletu publiczności. Śmieszna ta nasza władza, zero praktycznego myślenia.
Avatar
mark / 5 marca 2012 o 20:26
0
Wielki Budowniczy Lublina Wasilewski 4 lata budował a finałem był stadion na Krochmalnej,z wąskim gardłem dojazdowym jakim jest ul. Krochmalna.Ale właściwie komu jest potrzebny taki stadion, przecież w naszym mieście marna 2-liga ,gdzie piłkarzom nie płacą a oni strajkują.Pytanie brzmi ,jak można budować stadion na terenie zalewowym -Bystrzyca oraz skąd będą fundusze na utrzymanie tego stadionu-pewnie w wolne weekendy wpuścimy handlarzy ze wschodu.
Lepiej było wykorzystać fundusze na rozbudowę i modernizację ośrodków nad Zalewem Zemborzyckim a może pomyślec aby ewentualnie stadion zlokalizować w tamtej okolicy?
Wielki Budowniczy Lublina Wasilewski 4 lata budował a finałem był stadion na Krochmalnej,z wąskim gardłem dojazdowym jakim jest ul. Krochmalna.Ale właściwie komu jest potrzebny taki stadion, przecież w naszym mieście marna 2-liga ,gdzie piłkarzom nie płacą a oni strajkują.Pytanie brzmi ,jak można budować stadion na terenie zalewowym -Bystrzyca oraz skąd będą fundusze na utrzymanie tego stadionu-pewnie w wolne weekendy wpuścimy handlarzy ze wschodu.
Lepiej było wykorzystać fundusze na rozbudowę i modernizację ośrodków nad Zalewem Zembor... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!