Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2012 r.
15:08
Edytuj ten wpis

Ważą się losy nowego cmentarza w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago

W przyszłym roku okaże się, czy miasto zdecyduje się zarezerwować teren w pobliżu ul. Poligonowej pod nowy cmentarz komunalny. Nie wszystkim podoba się ten plan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa nekropolia miałaby zajmować powierzchnię ok. 60 hektarów. To dużo w porównaniu z cmentarzem na Majdanku, który jest największym na wschód od Wisły i zajmuje obecnie ok. 20 hektarów, a do 2015 r. ma być powiększony do 44 ha.

Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, który stracił ważność 1 stycznia 2004 r.

– W przyszłym roku nasi urbaniści będą chcieli przystąpić do sporządzenia nowego planu obejmującego m.in. te działki – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Magistrat nie przesądza jednak, czy nowy plan nadal będzie przewidywał cmentarz w tym miejscu.

Pomysł budzi sporo kontrowersji.

Inwestycja od samego początku nie podoba się m.in. grupie właścicieli nieruchomości w tej części miasta. Protesty przeciw wyznaczeniu takiego cmentarza trafiały do magistratu m.in. od mieszkańców ul. Dzbenin i Poligonowej. Była też przeciwna propozycja złożona kilka lat temu przez Antyklerykalną Partię Postępu, która chciała, by nekropolii towarzyszyła także spopielania zwłok.

Prezydent już wcześniej dawał sygnał, że teren może być przeznaczony pod budownictwo. Problem w tym, że w tym właśnie miejscu pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, co potwierdziły badania hydrogeologiczne.

– Nie ma już w Lublinie innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz – przyznaje nieoficjalnie jeden z miejskich urbanistów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 r. o 17:20
0
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 r. o 16:27
0
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 r. o 14:00
0
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 r. o 12:14
0
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 r. o 11:13
0
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 r. o 09:00
0
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 r. o 22:22
0
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 r. o 21:15
0
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 r. o 21:07
0
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 r. o 21:04
0
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 r. o 17:20
0
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 r. o 16:27
0
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 r. o 14:00
0
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 r. o 12:14
0
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 r. o 11:13
0
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 r. o 09:00
0
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 r. o 22:22
0
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 r. o 21:15
0
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 r. o 21:07
0
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 r. o 21:04
0
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelska Platforma krytykuje rząd. „Eksperyment gospodarczy”
wideo

Lubelska Platforma krytykuje rząd. „Eksperyment gospodarczy”

O umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcom, których branże pozostają zamknięte w związku z pandemią koronawirusa, apelują do rządu lubelscy politycy Platformy Obywatelskiej.

Hrubieszów. Jakie imiona dla dzieci rządziły w 2020 roku

Hrubieszów. Jakie imiona dla dzieci rządziły w 2020 roku

W hrubieszowskim szpitalu w ubiegłym roku na świat przyszło 317 dzieci. Wiemy, jakie imiona najchętniej wybierali rodzice.

Siatkarki AZS UMCS wygrały drugi mecz z rzędu, AZS AWF znowu bez punktów

Siatkarki AZS UMCS wygrały drugi mecz z rzędu, AZS AWF znowu bez punktów

Drużyna z Lublina wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem podopieczne trenera Piotra Fijołka pokonały u siebie Wisłę Kraków 3:1.

Koncert online Pawła Szamburskiego w DDK Węglin
29 stycznia 2021, 18:00

Koncert online Pawła Szamburskiego w DDK Węglin

W ramach cyklu muzycznego "Peryferia", Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprosi na koncert solowy Pawła Szamburskiego, który odbędzie się w piątek, 29 stycznia o godz. 18. Transmisja online na Facebooku.

Żegnamy kilogramy z Projekt Zdrowie Lublin - Nowa jakość dietetyki

Żegnamy kilogramy z Projekt Zdrowie Lublin - Nowa jakość dietetyki

Zadbaj o własne zdrowie i umów się już dziś na bezpłatną konsultację.

Lublin: Miasto zmieni zasady budżetu obywatelskiego. Pieniędzy nie będzie więcej

Lublin: Miasto zmieni zasady budżetu obywatelskiego. Pieniędzy nie będzie więcej

28 stycznia zatwierdzone mają być nowe zasady budżetu obywatelskiego, według których będzie prowadzony wiosenny nabór i jesienne głosowanie. Zanosi się na to, że pieniędzy do podziału nie przybędzie, pewnych pomysłów nie będzie można zgłaszać, a tzw. projekty ogólnomiejskie będą musiały być skromniejsze

Lubelskie: Zamiast remontować, systematycznie okradał plebanię

Lubelskie: Zamiast remontować, systematycznie okradał plebanię

7 tys. zł skradziono z plebanii kościoła pw. Św. Trójcy w Wólce pod Lublinem. Sprawcą okazał się 29-latek z Chełma, który był zatrudniony w firmie prowadzącej remont. Gdy inni pracowali, złodziejaszek podciągał proboszczowi pieniądze.

Spawał tłumik w samochodzie. Doprowadził do pożaru dwóch garaży i 90 tys. zł strat

Spawał tłumik w samochodzie. Doprowadził do pożaru dwóch garaży i 90 tys. zł strat

Na 90 tys. zł oszacowano straty po niedzielnym pożarze w miejscowości Zalesie (pow. łukowski). Kombajn zbożowy, samochód, dwa motocykle, przyczepka samochodowa i inny sprzęt - to wszystko strawiły płomienie. 24-latek zaprószył ogień podczas spawania tłumika w oplu

Tomasovia – Poprad Stary Sącz 3:0. Powiększają przewagę

Tomasovia – Poprad Stary Sącz 3:0. Powiększają przewagę

Miało być ciężko, ale poszło całkiem gładko. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego pokonały w sobotę Poprad Stary Sącz 3:0. Jeżeli Tomasovia miała jakieś problemy, to tylko w drugim secie. W pozostałych gospodynie kontrolowały sytuację na parkiecie.

Studenci w większości uczą się zdalnie. Co z zimową sesją egzaminacyjną?

Studenci w większości uczą się zdalnie. Co z zimową sesją egzaminacyjną?

Lubelscy studenci szykują się do zimowej sesji. W związku z trwającą pandemią większość egzaminów i zaliczeń odbędzie się w formie zdalnej. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku zajęć.

Szef WHO: Świat stoi na progu "moralnej katastrofy" w związku z dystrybucją szczepionek

Szef WHO: Świat stoi na progu "moralnej katastrofy" w związku z dystrybucją szczepionek

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus skrytykował w poniedziałek egoizm najbogatszych państw, wzywając je do bardziej sprawiedliwej dystrybucji w świecie szczepionek przeciw Covid-19. Dodał że, samolubne podejście może doprowadzić do "moralnej katastrofy".

Stacja Kazimierz będzie prowadzić "edukacyjne zajęcia sportowe"

Stacja Kazimierz będzie prowadzić "edukacyjne zajęcia sportowe"

Mimo tego, że trwa "narodowa kwarantanna" i związany z nią zakaz obsługi stoków narciarskich, ich właściciele zaczynają je otwierać. Jako pierwszy w regionie ruszył NartRaj w Chrzanowie, a w ślad za nim idą już kolejne. We wtorek rozpoczynają się lekcje jazdy na nartach i snowboardzie w Stacji Kazimierz.

Biała Podlaska: Współpraca z MON opłaca się Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II

Biała Podlaska: Współpraca z MON opłaca się Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II

Ministerstwo Obrony Narodowej wspiera finansowo akademickie licea Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Dzięki dotacji, uczelnia zakupiła sprzęt i mundury.

Wysokie loty Orła Srebrzyszcze

Wysokie loty Orła Srebrzyszcze

Drużyna ze Srebrzyszcza ma za sobą bardzo udaną pierwszą rundę. Po 13 kolejkach zajmuje wysokie czwarte miejsce. Aż trudno uwierzyć, że rok temu Orzeł był pierwszy do spadku do klasy A. Mimo wysokiej lokaty dotychczasowy trener Waldemar Kogut nie poprowadzi zespołu w rundzie rewanżowej

"Lokator" Hitchcocka w DKF Benshi
26 stycznia 2021, 18:00

"Lokator" Hitchcocka w DKF Benshi

We wtorek 26 stycznia o godz. 18 Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi zaprosi na wspólne oglądanie online filmu "Lokator" Alfreda Hitchcocka oraz dyskusję o zobaczonej produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!