Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2012 r.
15:08
Edytuj ten wpis

Ważą się losy nowego cmentarza w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago

W przyszłym roku okaże się, czy miasto zdecyduje się zarezerwować teren w pobliżu ul. Poligonowej pod nowy cmentarz komunalny. Nie wszystkim podoba się ten plan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa nekropolia miałaby zajmować powierzchnię ok. 60 hektarów. To dużo w porównaniu z cmentarzem na Majdanku, który jest największym na wschód od Wisły i zajmuje obecnie ok. 20 hektarów, a do 2015 r. ma być powiększony do 44 ha.

Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, który stracił ważność 1 stycznia 2004 r.

– W przyszłym roku nasi urbaniści będą chcieli przystąpić do sporządzenia nowego planu obejmującego m.in. te działki – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Magistrat nie przesądza jednak, czy nowy plan nadal będzie przewidywał cmentarz w tym miejscu.

Pomysł budzi sporo kontrowersji.

Inwestycja od samego początku nie podoba się m.in. grupie właścicieli nieruchomości w tej części miasta. Protesty przeciw wyznaczeniu takiego cmentarza trafiały do magistratu m.in. od mieszkańców ul. Dzbenin i Poligonowej. Była też przeciwna propozycja złożona kilka lat temu przez Antyklerykalną Partię Postępu, która chciała, by nekropolii towarzyszyła także spopielania zwłok.

Prezydent już wcześniej dawał sygnał, że teren może być przeznaczony pod budownictwo. Problem w tym, że w tym właśnie miejscu pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, co potwierdziły badania hydrogeologiczne.

– Nie ma już w Lublinie innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz – przyznaje nieoficjalnie jeden z miejskich urbanistów.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 17:20
0
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 o 16:27
0
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 o 14:00
0
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 o 12:14
0
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 o 11:13
0
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 o 09:00
0
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 o 22:22
0
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 o 21:15
0
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 o 21:07
0
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 o 21:04
0
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 17:20
0
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 o 16:27
0
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 o 14:00
0
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 o 12:14
0
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 o 11:13
0
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 o 09:00
0
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 o 22:22
0
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 o 21:15
0
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 o 21:07
0
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 o 21:04
0
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka 0 0

Tragicznie zakończyła się kąpiel dla 34-letniego mężczyzny, który utonął w jeziorze Piaseczno. Dryfujące ciało mężczyzny zauważył plażowicz

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje 1 0

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 63. Nie żyje 65-letni mężczyzna.

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

Huragan Międzyrzec Podlaski pokonał ŁKS Łazy 4:0. W starciu beniaminków lepsza Granica Terespol

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje 22 3

Tragiczny wypadek w gm. Stary Zamość. 18-latek chciał zatrzymać staczający się samochód. Został przyciśnięty do ściany

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa 1 0

Sześć trafień Pawła Mazura dla zespołu z Białopola. Trzy gole dorzucił Herman Uljaniuk. Orzeł Srebrzyszcze pokonał Ruch Izbica 4:2

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta"
galeria

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta" 46 21

Tygodniowy wyjazd wystarczył, by szczury zniszczyły mieszkanie. I to na jednym z najbardziej zadbanych osiedli. Podobne sygnały płyną z całego Lublina. Powodem plagi gryzoni jest m.in. rozbudowa miasta. – To, że szczury pojawiły się na danym osiedlu, może wynikać z tego, że w pobliżu stanęły nowe bloki – tłumaczy właściciel firmy deratyzacyjnej

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła
24 sierpnia 2018, 21:00

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła 3 0

Co Gdzie Kiedy. Wraz z wakacjami dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W dniach 24-26 sierpnia odbędą się ostatnie bezpłatne projekcje filmowe, w ramach których zobaczymy m.in. oscarowe Jesteś bogiem.

"Wykidajło" w Miasto Movie
29 sierpnia 2018, 21:00

"Wykidajło" w Miasto Movie 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazdą ostatniej w sierpniu projekcji filmowej z cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) będzie Patrick Swayze. 29 sierpnia o godz. 21 zobaczymy film Wykidajło.

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu 6 0

Mieszkańcy bloków komunalnych na os. Romów będą musieli bardziej uważać na to, co robią na swoich podwórkach. Władze Puław zwiększą ilość kamer miejskiego monitoringu w tym rejonie miasta. Obraz trafi do komendy policji oraz straży miejskiej.

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin
15 września 2018, 10:30

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Dziecinada – mały cyrk, podczas którego dzieci poznają gry i zabawy rodem z Hiszpanii. Wydarzenie odbędzie się 15 września o godz. 10.30.

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry 0 0

Do Budapesztu pojechała m.in. Kinga Achruk, która ostatnio miała problemy zdrowotne

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek 5 10

Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej mają spotkać się dzisiaj z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim w sprawie podwyżek wynagrodzeń. To, jak twierdzą, ostatnia szansa na porozumienie. Jeśli do niego nie dojdzie będą protestować – w dzień i w nocy

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki 3 0

Przed pierwszym gwizdkiem meczu Polesie – Tomasovia faworytem spotkania byli przyjezdni. A tymczasem od trzeciej minuty to piłkarze Zbigniewa Wójcika wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Jacek Cybul i pewnym strzałem otworzył wynik.

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego 1 3

Najpóźniej do końca września mur Zakładu Karnego ozdobi mural autorstwa Agnieszki Rzeźniak poświęcony bitwie pod Osuchami 1944 r.

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek 9 12

Portugalska sieć handlowa chce przebudować swój sklep w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Zamojskiej. Planowała tu nawet nowy budynek, ale ostatecznie stanęło na odnowie starego. Pawilon z lat 70. ubiegłego wieku jest jednym z „obiektów XXX-lecia PRL”. Inwestor stara się już o pozwolenie na rozpoczęcie prac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!