Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2012 r.
15:08
Edytuj ten wpis

Ważą się losy nowego cmentarza w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago

W przyszłym roku okaże się, czy miasto zdecyduje się zarezerwować teren w pobliżu ul. Poligonowej pod nowy cmentarz komunalny. Nie wszystkim podoba się ten plan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa nekropolia miałaby zajmować powierzchnię ok. 60 hektarów. To dużo w porównaniu z cmentarzem na Majdanku, który jest największym na wschód od Wisły i zajmuje obecnie ok. 20 hektarów, a do 2015 r. ma być powiększony do 44 ha.

Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, który stracił ważność 1 stycznia 2004 r.

– W przyszłym roku nasi urbaniści będą chcieli przystąpić do sporządzenia nowego planu obejmującego m.in. te działki – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Magistrat nie przesądza jednak, czy nowy plan nadal będzie przewidywał cmentarz w tym miejscu.

Pomysł budzi sporo kontrowersji.

Inwestycja od samego początku nie podoba się m.in. grupie właścicieli nieruchomości w tej części miasta. Protesty przeciw wyznaczeniu takiego cmentarza trafiały do magistratu m.in. od mieszkańców ul. Dzbenin i Poligonowej. Była też przeciwna propozycja złożona kilka lat temu przez Antyklerykalną Partię Postępu, która chciała, by nekropolii towarzyszyła także spopielania zwłok.

Prezydent już wcześniej dawał sygnał, że teren może być przeznaczony pod budownictwo. Problem w tym, że w tym właśnie miejscu pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, co potwierdziły badania hydrogeologiczne.

– Nie ma już w Lublinie innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz – przyznaje nieoficjalnie jeden z miejskich urbanistów.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 17:20
0
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 o 16:27
0
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 o 14:00
0
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 o 12:14
0
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 o 11:13
0
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 o 09:00
0
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 o 22:22
0
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 o 21:15
0
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 o 21:07
0
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 o 21:04
0
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 17:20
0
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 o 16:27
0
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 o 14:00
0
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 o 12:14
0
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 o 11:13
0
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 o 09:00
0
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 o 22:22
0
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 o 21:15
0
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 o 21:07
0
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 o 21:04
0
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Twoje marzenia są do spełnienia". Wielki sukces Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie

"Twoje marzenia są do spełnienia". Wielki sukces Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie 0 0

Sukces Gminny Ośrodek Kultury Milejów znalazł się w gronie 50 beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. Dzięki wygranej, mieszkańcy mogli wziąć udział w zadaniu „Twoje marzenia są do spełnienia”

Panele słoneczne na blokach? Potrzebna zmiana prawa

Panele słoneczne na blokach? Potrzebna zmiana prawa 10 1

Wiosną 2020 r. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe prawdopodobnie będą mogły skorzystać z programu „Mój prąd”. Czy taka inwestycja w fotowoltaikę będzie się im opłacać? – Jeśli prawo nie zostanie zmienione, to niekoniecznie – komentuje prezes zamojskiej spółdzielni, która panele na blokach montowała już dziesięć lat temu

Najdroższa i najdłuższa. Droga powiatowa już po remoncie

Najdroższa i najdłuższa. Droga powiatowa już po remoncie 0 0

Najdroższa i najdłuższa w historii powiatu bialskiego droga jest już po przebudowie. Mowa o 14–kilometrowej trasie z Białej Podlaskiej przez Grabanów do Rokitna.

Ciekawi Świata: Alicja Kubiak i Jan Kurzela w Puławach
22 listopada 2019, 18:00

Ciekawi Świata: Alicja Kubiak i Jan Kurzela w Puławach 0 0

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi Świata". Gośćmi wydarzenia 22 listopada o godz. 18 będą podróżnicy Alicja Kubiak i Jan Kurzela.

Wszyscy chirurdzy zwolnili się z pracy. Dyrekcja: Nic nie jest jeszcze przesądzone

Wszyscy chirurdzy zwolnili się z pracy. Dyrekcja: Nic nie jest jeszcze przesądzone 130 16

Chirurdzy ze szpitala „papieskiego” w Zamościu złożyli wypowiedzenia. Powodem był plan naprawczy, który zakłada likwidację jednego z dwóch pionów dyżurowych. Po spotkaniu z dyrekcją lekarze zmienili zdanie. – Nic nie jest jeszcze przesądzone. Zmiany nie wchodzą od zaraz – zapewnia dyrekcja szpitala.

Fundacja chce ulżyć rzemieślnikom i sklepikarzom. Tam, gdzie trudno prowadzić działalność

Fundacja chce ulżyć rzemieślnikom i sklepikarzom. Tam, gdzie trudno prowadzić działalność 9 6

Obniżenie o połowę podatku od nieruchomości naliczanego wybranym zakładom gastronomicznym i rzemieślniczym zaproponowała dzisiaj lubelska Fundacja Wolności. Swój pomysł zgłosiła „za pięć dwunasta”, bo w czwartek, nad przyszłorocznymi stawkami (wyższymi od obecnych) głosować ma Rada Miasta.

Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej

Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej 0 31

Donald Tusk został nowym przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Jego kadencja potrwa trzy lata.

PGE Vive Kielce – Azoty Puławy 34:31. Postraszyli mistrza

PGE Vive Kielce – Azoty Puławy 34:31. Postraszyli mistrza 0 2

Puławianie po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu ulegli w Kielcach mistrzom Polski różnicą trzech trafień

Są pieniądze na powrót pekaesów. Zainteresowanie jest znikome

Są pieniądze na powrót pekaesów. Zainteresowanie jest znikome 0 8

Do 29 listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie zlikwidowanych połączeń autobusowych. Samorządy mają do wykorzystania ponad 66 mln zł. Na razie nie zgłosił się nikt.

Różowy, dla niektórych prawie tęczowy. Kolorowych piątków już więcej w tej szkole nie będzie

Różowy, dla niektórych prawie tęczowy. Kolorowych piątków już więcej w tej szkole nie będzie 32 16

Miała być zabawa i przebieranki, a wybuchła afera o „propagowanie ideologii LGBT w szkołach”. Przez jeden anonimowy list dzieci straciły szansę na udział w konkursie, który miał je zintegrować.

Na prośbę proboszcza zbudują cmentarz komunalny

Na prośbę proboszcza zbudują cmentarz komunalny 0 6

Miejsca na kolejne kwatery na cmentarzu parafialnym przy ul. Pożowskiej w Końskowoli jest coraz mniej. Na prośbę proboszcza, władze gminy rozważają budowę cmentarza komunalnego.