Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2011 r.
17:23
Edytuj ten wpis

WC za milion złotych na Starym Mieście w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A
W nowym szalecie (powstanie w nasypie w pobliżu tej bramy) będzie w sumie 15 kabin, w tym 2 dostępne
W nowym szalecie (powstanie w nasypie w pobliżu tej bramy) będzie w sumie 15 kabin, w tym 2 dostępne

Prawie milion złotych rezerwują władze Lublina na budowę… szaletu na Starym Mieście. Zdumieni internauci pytają, czy toaleta będzie ze złota. Władze miasta bronią toalety: jest drogo, bo budowa w tym miejscu będzie trudna, inne miejsce odpada, a toaleta jest potrzebna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Oj, jest potrzebna – przyznaje Zygmunt Nasalski, dyrektor Muzeum Lubelskiego na Zamku. Widok turystów, którzy wysiedli z autokaru na pl. Zamkowym i przestępując z nogi na nogę zaczynają zwiedzanie muzeum od wizyty w toalecie nie jest mu obcy.

– My tę sytuację obserwujemy codziennie. Często zachodzą do nas też osoby indywidualne prosząc o wskazanie toalety. Oczywiście nikomu nie odmawiamy, bo mamy świadomość, że na Starym Mieście brakuje publicznych toalet.

Ten brak miał być uzupełniony już dawno. Urzędowe namysły i przymiarki trwały osiem lat. Aż w końcu w projekcie budżetu miasta na 2012 r. znalazły się pieniądze na taki przybytek. I to okrągłe 980 tys. złotych.

– To na pewno nie jest pomyłka? Jakim cudem toaleta ma kosztować milion, ze złota będzie? Nie ma ważniejszych potrzeb? – pisze do nas internautka Ania.

– Mam nadzieję, że szalet będzie kosztować mniej – odpowiada Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Ale podkreśla, że szalet na Starym Mieście jest bezwzględnie potrzebny, a zarezerwowana suma jest tak duża, bo i zakres prac będzie spory.

– Żadnych ekstrawagancji nie będzie – zapewnia Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta miasta.

Skąd zatem takie koszty?

– Szalet będzie zlokalizowany w nasypie, którym biegnie ul. Zamkowa od Bramy Grodzkiej do Zamku. Nasyp będzie trzeba częściowo rozebrać, a później go odtworzyć – opowiada Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.
– Grunt jest niestabilny i trzeba będzie wbić w ziemię dwadzieścia 20-metrowych betonowych pali, do tego konieczne będzie przełożenie istniejących instalacji i budowa nowych. To kosztuje.

Czy szaletu nie dałoby się zbudować w bardziej sprzyjającym miejscu? – Na Starym Mieście to niemożliwe, nie zgodziłby się konserwator zabytków – stwierdza Dziuba.

– Nie opiniowaliśmy innych lokalizacji – mówi tymczasem Dariusz Kopciowski z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Ale potwierdza, że wolnostojąca toaleta w innym miejscu nie zyskałaby akceptacji. – Ani na wzgórzu staromiejskim, ani na błoniach pod Zamkiem, które powinny być wolne od zabudowy.

Tanio nie jest

Nowoczesna toaleta publiczna, dostępna dla niepełnosprawnych, ustawiona w Świdniku kosztowała 135 tys. zł. Z kolei dwie samoobsługowe toalety w Kraśniku (razem z kosztami podłączenia) kosztowały tamtejszy samorząd 200 tys. zł.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gada / 17 listopada 2011 o 18:28
0
MUSI być droga. Jak to mawiamy w PO , by Rycho zarobił i Mirowi i Grzechowi się odwdzięczył
Avatar
andy / 17 listopada 2011 o 16:06
0
a zreszta, ten zabytkowy most? [to co prowadzi do zamku] tez jest w złym stanie i moze sie zawalic, zreszta juz porecz schodow jest w polowie rozebrana, za te pieniadze czesc tego ,,mostu'' bedzie odnowiona
Avatar
z dupy / 17 listopada 2011 o 14:26
0
Nie jest droga dlatego że ma być wysokiej klasy tylko dlatego że miasto chcę wbijać w ziemie 20-metrowe pale betonowe, czyli na jakieś 6 pięter wgłąb. Ot, skromny fundamencik.
Avatar
madry wybor / 17 listopada 2011 o 14:21
0
i bardzo dobrze ze jest droga, bo tanie to zazwyczaj dziadostwo
Avatar
z dupy / 17 listopada 2011 o 14:21
0
Budowa publicznej toalety w wynajętym lokalu (vide powyższe wypowiedzi) jest świetnym pomysłem. Bez problemu znajdzie się na starym mieście wolny lokal z wejściem od ulicy, taka toaleta nie będzie razić jak toi-toi. Do tego schludny metalowy szyldzik. 1 mln zł to całkowity absurd. Inwestor prywatny wynajmuje zamiast budować/kupować jeśli po 10-15 latach odzyskałby pieniądze. Jeśli pieniądze odzyska w dłuższym czasie nie podejmuje się inwestycji. Wynajęcie lokalu nawet za kwotę około 3500zł netto/mc byłoby całkowicie uzasadnione. Prywatny właściciel kamienicy bardzo chętnie wynajmie lokal miastu, bo będzie miał zapewnionego długoterminowego sumiennego płatnika.
Budowa publicznej toalety w wynajętym lokalu (vide powyższe wypowiedzi) jest świetnym pomysłem. Bez problemu znajdzie się na starym mieście wolny lokal z wejściem od ulicy, taka toaleta nie będzie razić jak toi-toi. Do tego schludny metalowy szyldzik. 1 mln zł to całkowity absurd. Inwestor prywatny wynajmuje zamiast budować/kupować jeśli po 10-15 latach odzyskałby pieniądze. Jeśli pieniądze odzyska w dłuższym czasie nie podejmuje się inwestycji. Wynajęcie lokalu nawet za kwotę około 3500zł netto/mc byłoby całkowicie uzasadnione. Prywatny wła... rozwiń
Avatar
aaa / 17 listopada 2011 o 13:22
0
A nie lepiej zbić z desek zwykły wychodek. Będzie taniej i nie będzie tak bardzo podatny na zniszczenie. Ten za milion zostanie zamknięty na drugi dzień bo będzie niszczony i kosztowny. Chyba że postawi się przy nim policjanta jako babcię klozetową, aby pobierał opłatę i pilnował
Avatar
van Wyk / 17 listopada 2011 o 13:06
0
To świetna wiadomość, że WRESZCIE powstanie toaleta. Ja rozumiem, że wielu piszących tutaj wywodzi się z miejsc, gdzie za potrzebą idzie się na koniec pola i wykopuje "dołek", stąd to oburzenie. Zrozumcie proszę, już mamy dość chodzenia "za krzaczek" na błoniach zamkowych i potrzebujemy takiego PODSTAWOWEGO i niezbędnego miejsca jakim jest toaleta i jakiego do tej pory nie było w centrum, oprócz tej na placu litewskim.
Myślę, że ta toaleta będzie bezpłatna. W Polsce panuje bardzo niezdrowy "zwyczaj" płacenia za własną fizjologie w miejscach publicznych, utrzymywanych z państwowych budżetów! Np. dworce! Nawet w tak "krwiożerczych" Stanach Zjednoczonych, gdzie nic nie ma za darmo, normalną rzeczą są bezpłatne toalety na dworcach, dystrybutory z wodą (coś jak nasz "wodny koziołek" na deptaku). Czy normalnym jest odmowa zaspokojenia podstawowej potrzeby fizjologicznej, osobie która nie ma pieniędzy? To uwłaczające! I proszę, nie chcemy wysłuchiwać bzdurnych, infantylnych tłumaczeń włodarzy "bo jak bezpłatne, to będą się tam zbierać narkomani i bezdomni". Albo żyjemy w takim systemie ze wszystkimi jego konsekwencjami, albo zrezygnujmy z tego wszystkiego....
To świetna wiadomość, że WRESZCIE powstanie toaleta. Ja rozumiem, że wielu piszących tutaj wywodzi się z miejsc, gdzie za potrzebą idzie się na koniec pola i wykopuje "dołek", stąd to oburzenie. Zrozumcie proszę, już mamy dość chodzenia "za krzaczek" na błoniach zamkowych i potrzebujemy takiego PODSTAWOWEGO i niezbędnego miejsca jakim jest toaleta i jakiego do tej pory nie było w centrum, oprócz tej na placu litewskim.
Myślę, że ta toaleta będzie bezpłatna. W Polsce panuje bardzo niezdrowy "zwyczaj" płace... rozwiń
Avatar
GOSC / 17 listopada 2011 o 12:16
0
[quote name='Paweł' timestamp='1321526794' post='559414']
Chyba ich całkiem popier***ło. 1 000 000zł za kibel. Tak jak by nie mogli wygospodarować jakiegoś pomieszczenia w budynku. Nie, tylko trzeba rozebrać ulice, i stworzyć ją od nowa. Tylko polak potrafi sobie utrudniać życie. Toi-toijów dziesięc postawić i podłączyć je go kanalizacji.
[/quote]
~ol~

Grupa: Goście

Napisano dziś, 11:40 #8
a nie mozna zagospodarowac jakiegos lokalu w poblizu? nawet placac czynsz(czyli misto sobie) po 2-3 tys/mc wystarczy to na jakies 30lat!!
[quote name='Paweł' timestamp='1321526794' post='559414']
Chyba ich całkiem popier***ło. 1 000 000zł za kibel. Tak jak by nie mogli wygospodarować jakiegoś pomieszczenia w budynku. Nie, tylko trzeba rozebrać ulice, i stworzyć ją od nowa. Tylko polak potrafi sobie utrudniać życie. Toi-toijów dziesięc postawić i podłączyć je go kanalizacji.
[/quote]
~ol~

Grupa: Goście

Napisano dziś, 11:40 #8
a nie mozna zagospodarowac jakiegos lokalu w poblizu? nawet placac czynsz(cz... rozwiń
Avatar
Paweł / 17 listopada 2011 o 11:46
0
Chyba ich całkiem popier***ło. 1 000 000zł za kibel. Tak jak by nie mogli wygospodarować jakiegoś pomieszczenia w budynku. Nie, tylko trzeba rozebrać ulice, i stworzyć ją od nowa. Tylko polak potrafi sobie utrudniać życie. Toi-toijów dziesięc postawić i podłączyć je go kanalizacji.
Avatar
Gość / 17 listopada 2011 o 11:42
0
[quote name='Kleofas' timestamp='1321517576' post='559315']
To się nazywa władza , kibel za milion musi być i koniec.Przecież to nie nasze pieniądze , więc możemy je bez problemu wydać na jeden sedes.A dziury , syf i brak miejsc parkingowych w centrum co nas obchodzą,po co za duzo mysleć , jakoś się i tak przeciągnie te cztery lata.A swoją drogą jeśli konserwator zabytków nie pozwala , zmienić konserwatora.Za murem po stronie łąki można spokojnie postawić WC za kilkadziesiąt tys.nawet w odległości 50m i nie wiem w jaki sposób może to kolidować z zabytkami jak i otoczeniem.Dalej nie taki bajzel stoi i jest dobrze.
[/quote]

I tak żle i tak niedobrze. Brak ubikacji- Lubelska Stolica Kultury!!!! Jest propozycja budowy - też żle, bo za drogo. Tylko, jak przyjada znajomi z zewnątrz trzeba sie wstydzić, że brak takiego przybytku. Wysokie koszty - bo lokalizacja na bagnie i kibel musi byc taki aby przetrwał miejscowych siniaków.
[quote name='Kleofas' timestamp='1321517576' post='559315']
To się nazywa władza , kibel za milion musi być i koniec.Przecież to nie nasze pieniądze , więc możemy je bez problemu wydać na jeden sedes.A dziury , syf i brak miejsc parkingowych w centrum co nas obchodzą,po co za duzo mysleć , jakoś się i tak przeciągnie te cztery lata.A swoją drogą jeśli konserwator zabytków nie pozwala , zmienić konserwatora.Za murem po stronie łąki można spokojnie postawić WC za kilkadziesiąt tys.nawet w odległości 50m i nie wiem... rozwiń
Avatar
gada / 17 listopada 2011 o 18:28
0
MUSI być droga. Jak to mawiamy w PO , by Rycho zarobił i Mirowi i Grzechowi się odwdzięczył
Avatar
andy / 17 listopada 2011 o 16:06
0
a zreszta, ten zabytkowy most? [to co prowadzi do zamku] tez jest w złym stanie i moze sie zawalic, zreszta juz porecz schodow jest w polowie rozebrana, za te pieniadze czesc tego ,,mostu'' bedzie odnowiona
Avatar
z dupy / 17 listopada 2011 o 14:26
0
Nie jest droga dlatego że ma być wysokiej klasy tylko dlatego że miasto chcę wbijać w ziemie 20-metrowe pale betonowe, czyli na jakieś 6 pięter wgłąb. Ot, skromny fundamencik.
Avatar
madry wybor / 17 listopada 2011 o 14:21
0
i bardzo dobrze ze jest droga, bo tanie to zazwyczaj dziadostwo
Avatar
z dupy / 17 listopada 2011 o 14:21
0
Budowa publicznej toalety w wynajętym lokalu (vide powyższe wypowiedzi) jest świetnym pomysłem. Bez problemu znajdzie się na starym mieście wolny lokal z wejściem od ulicy, taka toaleta nie będzie razić jak toi-toi. Do tego schludny metalowy szyldzik. 1 mln zł to całkowity absurd. Inwestor prywatny wynajmuje zamiast budować/kupować jeśli po 10-15 latach odzyskałby pieniądze. Jeśli pieniądze odzyska w dłuższym czasie nie podejmuje się inwestycji. Wynajęcie lokalu nawet za kwotę około 3500zł netto/mc byłoby całkowicie uzasadnione. Prywatny właściciel kamienicy bardzo chętnie wynajmie lokal miastu, bo będzie miał zapewnionego długoterminowego sumiennego płatnika.
Budowa publicznej toalety w wynajętym lokalu (vide powyższe wypowiedzi) jest świetnym pomysłem. Bez problemu znajdzie się na starym mieście wolny lokal z wejściem od ulicy, taka toaleta nie będzie razić jak toi-toi. Do tego schludny metalowy szyldzik. 1 mln zł to całkowity absurd. Inwestor prywatny wynajmuje zamiast budować/kupować jeśli po 10-15 latach odzyskałby pieniądze. Jeśli pieniądze odzyska w dłuższym czasie nie podejmuje się inwestycji. Wynajęcie lokalu nawet za kwotę około 3500zł netto/mc byłoby całkowicie uzasadnione. Prywatny wła... rozwiń
Avatar
aaa / 17 listopada 2011 o 13:22
0
A nie lepiej zbić z desek zwykły wychodek. Będzie taniej i nie będzie tak bardzo podatny na zniszczenie. Ten za milion zostanie zamknięty na drugi dzień bo będzie niszczony i kosztowny. Chyba że postawi się przy nim policjanta jako babcię klozetową, aby pobierał opłatę i pilnował
Avatar
van Wyk / 17 listopada 2011 o 13:06
0
To świetna wiadomość, że WRESZCIE powstanie toaleta. Ja rozumiem, że wielu piszących tutaj wywodzi się z miejsc, gdzie za potrzebą idzie się na koniec pola i wykopuje "dołek", stąd to oburzenie. Zrozumcie proszę, już mamy dość chodzenia "za krzaczek" na błoniach zamkowych i potrzebujemy takiego PODSTAWOWEGO i niezbędnego miejsca jakim jest toaleta i jakiego do tej pory nie było w centrum, oprócz tej na placu litewskim.
Myślę, że ta toaleta będzie bezpłatna. W Polsce panuje bardzo niezdrowy "zwyczaj" płacenia za własną fizjologie w miejscach publicznych, utrzymywanych z państwowych budżetów! Np. dworce! Nawet w tak "krwiożerczych" Stanach Zjednoczonych, gdzie nic nie ma za darmo, normalną rzeczą są bezpłatne toalety na dworcach, dystrybutory z wodą (coś jak nasz "wodny koziołek" na deptaku). Czy normalnym jest odmowa zaspokojenia podstawowej potrzeby fizjologicznej, osobie która nie ma pieniędzy? To uwłaczające! I proszę, nie chcemy wysłuchiwać bzdurnych, infantylnych tłumaczeń włodarzy "bo jak bezpłatne, to będą się tam zbierać narkomani i bezdomni". Albo żyjemy w takim systemie ze wszystkimi jego konsekwencjami, albo zrezygnujmy z tego wszystkiego....
To świetna wiadomość, że WRESZCIE powstanie toaleta. Ja rozumiem, że wielu piszących tutaj wywodzi się z miejsc, gdzie za potrzebą idzie się na koniec pola i wykopuje "dołek", stąd to oburzenie. Zrozumcie proszę, już mamy dość chodzenia "za krzaczek" na błoniach zamkowych i potrzebujemy takiego PODSTAWOWEGO i niezbędnego miejsca jakim jest toaleta i jakiego do tej pory nie było w centrum, oprócz tej na placu litewskim.
Myślę, że ta toaleta będzie bezpłatna. W Polsce panuje bardzo niezdrowy "zwyczaj" płace... rozwiń
Avatar
GOSC / 17 listopada 2011 o 12:16
0
[quote name='Paweł' timestamp='1321526794' post='559414']
Chyba ich całkiem popier***ło. 1 000 000zł za kibel. Tak jak by nie mogli wygospodarować jakiegoś pomieszczenia w budynku. Nie, tylko trzeba rozebrać ulice, i stworzyć ją od nowa. Tylko polak potrafi sobie utrudniać życie. Toi-toijów dziesięc postawić i podłączyć je go kanalizacji.
[/quote]
~ol~

Grupa: Goście

Napisano dziś, 11:40 #8
a nie mozna zagospodarowac jakiegos lokalu w poblizu? nawet placac czynsz(czyli misto sobie) po 2-3 tys/mc wystarczy to na jakies 30lat!!
[quote name='Paweł' timestamp='1321526794' post='559414']
Chyba ich całkiem popier***ło. 1 000 000zł za kibel. Tak jak by nie mogli wygospodarować jakiegoś pomieszczenia w budynku. Nie, tylko trzeba rozebrać ulice, i stworzyć ją od nowa. Tylko polak potrafi sobie utrudniać życie. Toi-toijów dziesięc postawić i podłączyć je go kanalizacji.
[/quote]
~ol~

Grupa: Goście

Napisano dziś, 11:40 #8
a nie mozna zagospodarowac jakiegos lokalu w poblizu? nawet placac czynsz(cz... rozwiń
Avatar
Paweł / 17 listopada 2011 o 11:46
0
Chyba ich całkiem popier***ło. 1 000 000zł za kibel. Tak jak by nie mogli wygospodarować jakiegoś pomieszczenia w budynku. Nie, tylko trzeba rozebrać ulice, i stworzyć ją od nowa. Tylko polak potrafi sobie utrudniać życie. Toi-toijów dziesięc postawić i podłączyć je go kanalizacji.
Avatar
Gość / 17 listopada 2011 o 11:42
0
[quote name='Kleofas' timestamp='1321517576' post='559315']
To się nazywa władza , kibel za milion musi być i koniec.Przecież to nie nasze pieniądze , więc możemy je bez problemu wydać na jeden sedes.A dziury , syf i brak miejsc parkingowych w centrum co nas obchodzą,po co za duzo mysleć , jakoś się i tak przeciągnie te cztery lata.A swoją drogą jeśli konserwator zabytków nie pozwala , zmienić konserwatora.Za murem po stronie łąki można spokojnie postawić WC za kilkadziesiąt tys.nawet w odległości 50m i nie wiem w jaki sposób może to kolidować z zabytkami jak i otoczeniem.Dalej nie taki bajzel stoi i jest dobrze.
[/quote]

I tak żle i tak niedobrze. Brak ubikacji- Lubelska Stolica Kultury!!!! Jest propozycja budowy - też żle, bo za drogo. Tylko, jak przyjada znajomi z zewnątrz trzeba sie wstydzić, że brak takiego przybytku. Wysokie koszty - bo lokalizacja na bagnie i kibel musi byc taki aby przetrwał miejscowych siniaków.
[quote name='Kleofas' timestamp='1321517576' post='559315']
To się nazywa władza , kibel za milion musi być i koniec.Przecież to nie nasze pieniądze , więc możemy je bez problemu wydać na jeden sedes.A dziury , syf i brak miejsc parkingowych w centrum co nas obchodzą,po co za duzo mysleć , jakoś się i tak przeciągnie te cztery lata.A swoją drogą jeśli konserwator zabytków nie pozwala , zmienić konserwatora.Za murem po stronie łąki można spokojnie postawić WC za kilkadziesiąt tys.nawet w odległości 50m i nie wiem... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 93 23

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 35 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!