Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2019 r.
12:16

Pogrzeb abp. Bolesława Pylaka we wtorek. Wpłaty na Caritas zamiast kwiatów

27 27 A A

Uroczystości pogrzebowe abp. Bolesława Pylaka odbędą się we wtorek, 11 czerwca - poinformował rzecznik archidiecezji lubelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Uroczystości pogrzebowe śp. abp. Bolesława Pylaka odbędą się we wtorek, 11 czerwca, o godz. 11 w Archikatederze Lubelskiej - informuje ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Po mszy ciało arcybiskupa zostanie złożone w kryptach. - Zamiast wieńców i kwiatów prosimy o ofiarę na konto Caritas - mówi rzecznik.

Bolesław Pylak był najstarszym polskim biskupem. Zmarł w czwartek po południu w domu emeryta. W sierpniu skończyłby 98 lat.

Więcej o arcybiskupie: Bolesław Pylak 1921 - 2019. Rektor KUL wspomina zmarłego arcybiskupa

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 7 czerwca 2019 o 17:52
+12
Już lecę wpłacać na Caritas. No trzymta mnie bo nie wyhamuję.
Ulżyło ci? Z głową też w porządku?
Z moją tak, bo nie latam z przekazem na pocztę, żeby dać sukienkowym złodziejom. Z twoja może byc gorzej, bo im służysz jak nędzna psina. Do zmarłego nic nie mam. Drażni mnie tylko, że nawet tak smutną chwilę wykorzystają żeby kasę zgarnąć. Ksiądz to ksiądz, zawsze jest dobry powód żeby coś przytulić, albo kasę albo ministranta.
Miałem rację - z twoją głową jest gorzej niż myślałem. Żal mi ciebie. Jesteś sługą własnych urojeń i fobii. Ja akurat nikomu nie służę- ale korzystając ze swej wolności w oczy mówię głupcom, że są głupi - bez względu na to, kim są. Co do datków na pogrzebach, to na wielu, niekoniecznie na pogrzebach księży, zbiera się zamiast kwiatów różne ofiary - na hospicja, schroniska. I nie nazywaj kogoś złodziejem. Co ukradli ci księża?
 Ukradli nam wszystkim to co najważniejsze czyli wolność.
 Ukradli nam wszystkim to co najważniejsze czyli wolność. rozwiń
Avatar
abc / 7 czerwca 2019 o 17:18
+8
Już lecę wpłacać na Caritas. No trzymta mnie bo nie wyhamuję.
Ulżyło ci? Z głową też w porządku?
 Z moją tak, bo nie latam z przekazem na pocztę, żeby dać sukienkowym złodziejom. Z twoja może byc gorzej, bo im służysz jak nędzna psina. Do zmarłego nic nie mam. Drażni mnie tylko, że nawet tak smutną chwilę wykorzystają żeby kasę zgarnąć. Ksiądz to ksiądz, zawsze jest dobry powód żeby coś przytulić, albo kasę albo ministranta.
Avatar
taka decyzja / 7 czerwca 2019 o 16:56
+8
Nie wybieram sie i pieniedzy tez  nie zaniose. Apel do naiwnych
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 16:52
+7
Ciekawe czy dozyjemy czasów gdy z naszych podatków przestanie być sponsorowana bezkarna pedofilja.
Avatar
internetowiec / 8 czerwca 2019 o 06:14
+6
Ostatnie sprawozdanie finansowe firmy caritas lublin z 2014 r. (strona www) z 2,5 mln zebranych od darczyńców pieniędzy 600 tys to wynagrodzenia,dobry biznes.Ile razy jest jakieś nieszczęscie ludzkie tyle razy słyszę w radio nr kont.... a co potem z zebrana kasą??? gdzie jest transparentność
Avatar
tom / 7 czerwca 2019 o 16:31
+6
Wielka szkoda. Odszedł wielki Polak.
  A co takiego dokonał? Wynalazł szczepionkę na AIDS albo lek na raka?
Avatar
Sant / 8 czerwca 2019 o 05:58
+4
Wpłaty na Caritas , to Plebankowie będą mieli za co sobie wypłacić gaże za ciężką pracę w Caritasie . Jakoś mi go nie żal , żył całe życie z opowiadania bajek , nie pracując na swoje utrzymanie , jednego mniej do darmowej michy .
 No jeszcze był specjalistą od importu samochodów, na początku lat 90 niebiescy łazili po plebaniach... A jak są frajerzy żeby płacić na caritasik, niech poczytają skąd ta organizacja pochodzi i jak dostawała na zachodzie Polski budyneczki po chłopcach w czarnych mundurach z dwoma runami z charytatywnych szlachetnych organizacji np. Lebensborn.... nawet grosza ode mnie ni dostaną...
 No jeszcze był specjalistą od importu samochodów, na początku lat 90 niebiescy łazili po plebaniach... A jak są frajerzy żeby płacić na caritasik, niech poczytają skąd ta organizacja pochodzi i jak dostawała na zachodzie Polski budyneczki po chłopcach w czarnych mundurach z dwoma runami z charytatywnych szlachetnych organizacji np. Lebensborn.... nawet grosza ode mnie ni dostaną... rozwiń
Avatar
Polak mały / 7 czerwca 2019 o 13:58
+4
Jest bardziej lojalny od Jaruzelskiego oczywiście wobec władzy i rządu PRL – to wypowiedź jednego z duchownych, którą odnaleziono w aktach SB dotyczących abp Bolesława Pylaka. W wydanej przez IPN książce "Aparat bezpieczeństwa wobec kurii biskupich w Polsce" znalazł się artykuł historyka Macieja Sobieraja na jego temat. Wynika z niego, że hierarcha dwukrotnie nawiązywał współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Pierwszy raz we wrześniu 1959 roku, "na zasadzie dobrowolnej", pod pseudonimem "Teolog". Wyrejestrowany został w 1965 roku, gdyż miał odmówić dalszej współpracy. W lipcu 1971 roku wrócił do ewidencji SB jako TW "Bolesław". Z materiałów IV Departamentu MSW wynika, że władze PRL uważały go za "swojego człowieka" w episkopacie. Po tym, jak w 1980 roku u kapłana interweniował I sekretarz KW PZPR w Lublinie Władysław Kruk, abp Pylak nakazał młodzieży głodującej w kościele pw. Świętego Ducha w solidarności z robotnikami Wybrzeża opuścić świątynię, którą kazał zamknąć. O ludziach z KOR mówił, że "dążą do walki zbrojnej".
 Ilu dzisiaj mamy prawych, ilu dzisiaj mamy bohaterów, na sądzie ostatecznym każdego życiorys będzie prześwietlony, zobaczymy jak twoja ,,krystakiczna,, przeszłość zostanie oceniona.
 Ilu dzisiaj mamy prawych, ilu dzisiaj mamy bohaterów, na sądzie ostatecznym każdego życiorys będzie prześwietlony, zobaczymy jak twoja ,,krystakiczna,, przeszłość zostanie oceniona. rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 13:31
+4
Popiełuszko, Zych, Suchowolec, Niedzielak, Kotlarz - dlaczego właśnie Oni? Zwykłych szeregowców mówiących kazania do robotników i chłopów tak strasznie bala się bezpieka kiszczakowców?
Avatar
gosccw / 7 czerwca 2019 o 13:12
+4
Mylisz 2 sprawy. Pylak wybierał uległość, aby budować kościoły i ratować młodzież przed aresztowaniem. Zresztą nigdy się z tym nie krył. Ale nie ma dowodu, absolutnie żadnego na współpracę. A kontakty z aparatczykami partyjnymi, z podziemiem, z ludźmi na emigracji miał, i to duże.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 11:05
-2
He he he żartowniś z ciebie , straszysz mnie śmiercią , ? A mam jakieś wyjście żeby nie umrzeć .? Tylko nie opowiadaj mi bzdur religijnych . ! Co mi księża ukradli ,?  Nic ? Ale żyją za społeczne pieniądze żyją z Funduszu Kościelnego , dostają z moich podatków z miejskiej kasy milionowe dotacje na kościoły . Zyją sobie bezproblemowo za nasze społeczne pieniądze . Caritas to najbardziej patalogiczna organizacja na świecie , jest poza wszelką kontrolą , pieniądze jakie tam wpływają , nikt nad nimi nie ma żadnej kontroli robią sobie co chcą , Nie rozliczają się  z tych pieniędzy , nikt nie wie gdzie to wsiąka . A są to pieniądze nie małe bo czasami są to setki tysięcy złotych społecznych pieniędzy . Babcię w Legnicy posadzili na dwa lata do więzienia za zjedzenie batonika w supermarkecie za 1, 50 zł , A księdza Ryszarda Matkowskiego za zdefraudowanie 418 milionów zł z Parafi w Lubinie , jakoś wsadzić do paki nie mogą .
 Tego się spodziewałem - odwracasz kota ogonem. Najpierw była mowa o rzekomym ograniczaniu wolności przez księży. Teraz pojawia się "wątek ekonomiczny". Ciekaw jestem, ile ty dajesz na Caritas, że go tak rozliczasz. Znam osobiście wiele osób, którym ta organizacja pomogła, znam biedne dzieci, które korzystają ze wsparcia. Znam też polityków (wielu hołubionych przez takich jak ty), którzy mój kraj traktowali jak prywatny folwark, jak łup, który trzeba rozparcelować między swoich mając w nosie biednych i maluczkich. Ale lepiej dostrzegać tylko jedną stronę medalu, bo to takie teraz modne i na topie - bycie chamem bez kultury i wrażliwości, frontalny atak na "czarnych" i hejt.
 Tego się spodziewałem - odwracasz kota ogonem. Najpierw była mowa o rzekomym ograniczaniu wolności przez księży. Teraz pojawia się "wątek ekonomiczny". Ciekaw jestem, ile ty dajesz na Caritas, że go tak rozliczasz. Znam osobiście wiele osób, którym ta organizacja pomogła, znam biedne dzieci, które korzystają ze wsparcia. Znam też polityków (wielu hołubionych przez takich jak ty), którzy mój kraj traktowali jak prywatny folwark, jak łup, który trzeba rozparcelować między swoich mając w nosie biednych i maluczkich. Al... rozwiń
Avatar
św Augustyn / 9 czerwca 2019 o 01:30
+2
He he he żartowniś z ciebie , straszysz mnie śmiercią , ? A mam jakieś wyjście żeby nie umrzeć .? Tylko nie opowiadaj mi bzdur religijnych . ! Co mi księża ukradli ,?  Nic ? Ale żyją za społeczne pieniądze żyją z Funduszu Kościelnego , dostają z moich podatków z miejskiej kasy milionowe dotacje na kościoły . Zyją sobie bezproblemowo za nasze społeczne pieniądze . Caritas to najbardziej patalogiczna organizacja na świecie , jest poza wszelką kontrolą , pieniądze jakie tam wpływają , nikt nad nimi nie ma żadnej kontroli robią sobie co chcą , Nie rozliczają się  z tych pieniędzy , nikt nie wie gdzie to wsiąka . A są to pieniądze nie małe bo czasami są to setki tysięcy złotych społecznych pieniędzy . Babcię w Legnicy posadzili na dwa lata do więzienia za zjedzenie batonika w supermarkecie za 1, 50 zł , A księdza Ryszarda Matkowskiego za zdefraudowanie 418 milionów zł z Parafi w Lubinie , jakoś wsadzić do paki nie mogą . 
He he he żartowniś z ciebie , straszysz mnie śmiercią , ? A mam jakieś wyjście żeby nie umrzeć .? Tylko nie opowiadaj mi bzdur religijnych . ! Co mi księża ukradli ,?  Nic ? Ale żyją za społeczne pieniądze żyją z Funduszu Kościelnego , dostają z moich podatków z miejskiej kasy milionowe dotacje na kościoły . Zyją sobie bezproblemowo za nasze społeczne pieniądze . Caritas to najbardziej patalogiczna organizacja na świecie , jest poza wszelką kontrolą , pieniądze jakie tam wpływają , nikt nad nimi nie ma żadnej kontroli robią sobie co chcą , N... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2019 o 22:45
-1
Już lecę wpłacać na Caritas. No trzymta mnie bo nie wyhamuję.
Ulżyło ci? Z głową też w porządku?
Z moją tak, bo nie latam z przekazem na pocztę, żeby dać sukienkowym złodziejom. Z twoja może byc gorzej, bo im służysz jak nędzna psina. Do zmarłego nic nie mam. Drażni mnie tylko, że nawet tak smutną chwilę wykorzystają żeby kasę zgarnąć. Ksiądz to ksiądz, zawsze jest dobry powód żeby coś przytulić, albo kasę albo ministranta.
Miałem rację - z twoją głową jest gorzej niż myślałem. Żal mi ciebie. Jesteś sługą własnych urojeń i fobii. Ja akurat nikomu nie służę- ale korzystając ze swej wolności w oczy mówię głupcom, że są głupi - bez względu na to, kim są. Co do datków na pogrzebach, to na wielu, niekoniecznie na pogrzebach księży, zbiera się zamiast kwiatów różne ofiary - na hospicja, schroniska. I nie nazywaj kogoś złodziejem. Co ukradli ci księża?
Ukradli nam wszystkim to co najważniejsze czyli wolność.
 Dawno nie czytałem podobnych idiotyzmów! Kto ci głupi człowieku kradnie wolność?! Czy ktoś na siłę każe ci chodzić do kościoła, słuchać księży, dawać datki? Czy sam Pan Bóg zmusza cię, byś wierzył? On prezentuje ci tylko pewien model życia- wedlug Niego najlepszy i dający gwarancję wewnętrznego ładu i poczucia szczęścia. Ale dał nam i tobie też wolną wolę, byś to ty wybrał. Nie musisz się podporządkować - twój wybór. Więc nie chrzań teraz o odbieraniu wolności. Wcale liczne przykłady świadczą o tym, że wolność choćby w obrzucaniu słusznym i niesłusznym błotem księży, w promowaniu seksualnej odmienności czy w nieskrępowanym lżeniu swych bliźnich ma się dobrze- wręcz znakomicie. Twój głos w dyskusji (chociaż czy to właściwe słowo?) też to potwierdza.
 Dawno nie czytałem podobnych idiotyzmów! Kto ci głupi człowieku kradnie wolność?! Czy ktoś na siłę każe ci chodzić do kościoła, słuchać księży, dawać datki? Czy sam Pan Bóg zmusza cię, byś wierzył? On prezentuje ci tylko pewien model życia- wedlug Niego najlepszy i dający gwarancję wewnętrznego ładu i poczucia szczęścia. Ale dał nam i tobie też wolną wolę, byś to ty wybrał. Nie musisz się podporządkować - twój wybór. Więc nie chrzań teraz o odbieraniu wolności. Wcale liczne przykłady świadczą o tym, że wolność choćby w obrzuc... rozwiń
Avatar
internetowiec / 8 czerwca 2019 o 06:14
+6
Ostatnie sprawozdanie finansowe firmy caritas lublin z 2014 r. (strona www) z 2,5 mln zebranych od darczyńców pieniędzy 600 tys to wynagrodzenia,dobry biznes.Ile razy jest jakieś nieszczęscie ludzkie tyle razy słyszę w radio nr kont.... a co potem z zebrana kasą??? gdzie jest transparentność
Avatar
Sant / 8 czerwca 2019 o 05:58
+4
Wpłaty na Caritas , to Plebankowie będą mieli za co sobie wypłacić gaże za ciężką pracę w Caritasie . Jakoś mi go nie żal , żył całe życie z opowiadania bajek , nie pracując na swoje utrzymanie , jednego mniej do darmowej michy .
 No jeszcze był specjalistą od importu samochodów, na początku lat 90 niebiescy łazili po plebaniach... A jak są frajerzy żeby płacić na caritasik, niech poczytają skąd ta organizacja pochodzi i jak dostawała na zachodzie Polski budyneczki po chłopcach w czarnych mundurach z dwoma runami z charytatywnych szlachetnych organizacji np. Lebensborn.... nawet grosza ode mnie ni dostaną...
 No jeszcze był specjalistą od importu samochodów, na początku lat 90 niebiescy łazili po plebaniach... A jak są frajerzy żeby płacić na caritasik, niech poczytają skąd ta organizacja pochodzi i jak dostawała na zachodzie Polski budyneczki po chłopcach w czarnych mundurach z dwoma runami z charytatywnych szlachetnych organizacji np. Lebensborn.... nawet grosza ode mnie ni dostaną... rozwiń
Avatar
. / 7 czerwca 2019 o 17:52
+12
Już lecę wpłacać na Caritas. No trzymta mnie bo nie wyhamuję.
Ulżyło ci? Z głową też w porządku?
Z moją tak, bo nie latam z przekazem na pocztę, żeby dać sukienkowym złodziejom. Z twoja może byc gorzej, bo im służysz jak nędzna psina. Do zmarłego nic nie mam. Drażni mnie tylko, że nawet tak smutną chwilę wykorzystają żeby kasę zgarnąć. Ksiądz to ksiądz, zawsze jest dobry powód żeby coś przytulić, albo kasę albo ministranta.
Miałem rację - z twoją głową jest gorzej niż myślałem. Żal mi ciebie. Jesteś sługą własnych urojeń i fobii. Ja akurat nikomu nie służę- ale korzystając ze swej wolności w oczy mówię głupcom, że są głupi - bez względu na to, kim są. Co do datków na pogrzebach, to na wielu, niekoniecznie na pogrzebach księży, zbiera się zamiast kwiatów różne ofiary - na hospicja, schroniska. I nie nazywaj kogoś złodziejem. Co ukradli ci księża?
 Ukradli nam wszystkim to co najważniejsze czyli wolność.
 Ukradli nam wszystkim to co najważniejsze czyli wolność. rozwiń
Avatar
jan / 7 czerwca 2019 o 17:40
-7
JEST TUTAJ JAKIŚ ADMIN ZRÓB PORZĄDEK NA TYM FORUM ALBO ZABLOKUJ KOMENTARZE ZMARŁY TO ZMARŁY NIE WYLEWAMY PARTYJNYCH I INNYCH POMYJ LUDZIE MYŚLCIE TROCHE
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 17:37
-9
Już lecę wpłacać na Caritas. No trzymta mnie bo nie wyhamuję.
Ulżyło ci? Z głową też w porządku?
Z moją tak, bo nie latam z przekazem na pocztę, żeby dać sukienkowym złodziejom. Z twoja może byc gorzej, bo im służysz jak nędzna psina. Do zmarłego nic nie mam. Drażni mnie tylko, że nawet tak smutną chwilę wykorzystają żeby kasę zgarnąć. Ksiądz to ksiądz, zawsze jest dobry powód żeby coś przytulić, albo kasę albo ministranta.
 Miałem rację - z twoją głową jest gorzej niż myślałem. Żal mi ciebie. Jesteś sługą własnych urojeń i fobii. Ja akurat nikomu nie służę- ale korzystając ze swej wolności w oczy mówię głupcom, że są głupi - bez względu na to, kim są. Co do datków na pogrzebach, to na wielu, niekoniecznie na pogrzebach księży, zbiera się zamiast kwiatów różne ofiary - na hospicja, schroniska. I nie nazywaj kogoś złodziejem. Co ukradli ci księża? 
 Miałem rację - z twoją głową jest gorzej niż myślałem. Żal mi ciebie. Jesteś sługą własnych urojeń i fobii. Ja akurat nikomu nie służę- ale korzystając ze swej wolności w oczy mówię głupcom, że są głupi - bez względu na to, kim są. Co do datków na pogrzebach, to na wielu, niekoniecznie na pogrzebach księży, zbiera się zamiast kwiatów różne ofiary - na hospicja, schroniska. I nie nazywaj kogoś złodziejem. Co ukradli ci księża?  rozwiń
Avatar
abc / 7 czerwca 2019 o 17:18
+8
Już lecę wpłacać na Caritas. No trzymta mnie bo nie wyhamuję.
Ulżyło ci? Z głową też w porządku?
 Z moją tak, bo nie latam z przekazem na pocztę, żeby dać sukienkowym złodziejom. Z twoja może byc gorzej, bo im służysz jak nędzna psina. Do zmarłego nic nie mam. Drażni mnie tylko, że nawet tak smutną chwilę wykorzystają żeby kasę zgarnąć. Ksiądz to ksiądz, zawsze jest dobry powód żeby coś przytulić, albo kasę albo ministranta.
Avatar
taka decyzja / 7 czerwca 2019 o 16:56
+8
Nie wybieram sie i pieniedzy tez  nie zaniose. Apel do naiwnych
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dostali w szpitalu większe wypłaty. Muszą zwrócić pieniądze

Dostali w szpitalu większe wypłaty. Muszą zwrócić pieniądze 0 3

Płacowa karuzela w chełmskim szpitalu. Na przełomie roku na konta pracowników wpłynęły wyższe niż zwykle pobory. Większe pieniądze przyjęto z zadowoleniem, traktując je jako podwyżkę. Teraz wyszło na jaw, że była to pomyłka

Lublin: Parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Straż Miejska bezradna
alarm24

Lublin: Parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Straż Miejska bezradna 0 1

Kilkanaście miejsc parkingowych zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych zajmują pojazdy bez odpowiednich plakietek – taki widok jest codziennością przed nowym budynkiem przy al. Kompozytorów Polskich 5

Odtwarzają bramę koszarską w parku Radziwiłłowskim

Odtwarzają bramę koszarską w parku Radziwiłłowskim 1 0

W parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odtwarzana jest brama koszarska. Tymczasem w kaplicy zamkowej odkryto kryptę, w której kilka wieków temu spoczywały szczątki św. Józefata Kuncewicza.

Lublin: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

Lublin: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę 4 3

Tragiczny wypadek na Ponikwodzie stał się powodem całkowitego wstrzymania ruchu pociągów między Lublinem a Lubartowem

Wojewoda Przemysław Czarnek kandydatem PiS na senatora

Wojewoda Przemysław Czarnek kandydatem PiS na senatora 0 13

Przemysław Czarnek będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić partyjna centrala.

Total War: Three Kingdoms. Eight Princes: Walka o władzę (wideo)
film

Total War: Three Kingdoms. Eight Princes: Walka o władzę (wideo) 0 0

Kto walczy? Ośmiu książąt dynastii Jin. Kiedy? Premiera dodatku Total War: Three Kingdoms. Eight Princes została zaplanowana na 8 sierpnia.

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie 5 6

45-latek nie przeżył wypadku, a jego 36-letnia znajoma została ciężko ranna. Sprawca tragicznego wypadku miał prawo jazdy od dwóch miesięcy, a w organizmie 0,6 promila alkoholu. Sąd Okręgowy w Zamościu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, a to oznacza, że 19-letni Adrian K. spędzi za kratkami 6 lat. Sąd dożywotnio pozbawił go prawa jazdy.

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo)
film

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo) 0 0

Oprócz wyspy w grze GreedFall najważniejsze mają być nasze wybory. Ale nie zabraknie ani walki, ani stworów.

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek 0 1

W środę Górnik Łęczna rozegra pierwszy sparing w tym sezonie. Nie zagra w nim Emilia Zdunek, która już oficjalnie przenosi się do hiszpańskiej Sevilli

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok"

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok" 19 2

Aleksandra Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego od trzech lat choruje na ziarnicę złośliwą. To rodzaj nowotworu. Szansą dla niej jest lek, którego miesięczna dawka kosztuje 30 tys. zł.

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23 0 0

Impreza odbywała się w belgijskiej miejscowości Gent. Staniszewski wystartował w dwóch konkurencjach. Najpierw rywalizował w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Oprócz zawodnika KS Pogoń Puławy w skład reprezentacji Polski weszli Damian Sławek, Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn.

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year
galeria

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year 114 110

Do prestiżowej nagrody nominowany został projekt nowego dworca autobusowego stworzony na zamówienie władz Lublina przez warszawską pracownię Tremend. Jej praca jest w finale wyścigu po nagrodę World Building of the Year, a prezentacja przed jurorami planowana jest na grudzień

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach 0 8

Kierowcy poniżej 25. roku życia to najbardziej niebezpieczni kierowcy. Kierowcy w wieku 18-24 lata, według statystyki, powodują najwięcej w wypadków w przeliczeniu na 10 tysięcy osób.

Wystawa "Dzieła utracone" w Galerii WOK
19 lipca 2019, 18:00

Wystawa "Dzieła utracone" w Galerii WOK 0 0

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zaprasza na wystawę "Dzieła utracone - Z przeszłości w przyszłość poprzez teraźniejszość". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 19 lipca o godz. 18 w Galerii WOK (ul. Dolna Panny Marii 3).

Azoty Puławy poznały potencjalnych rywali w drugiej rundzie Pucharu EHF

Azoty Puławy poznały potencjalnych rywali w drugiej rundzie Pucharu EHF 0 1

Będzie nim lepszy z pary: Handball Esch z Luksemburga i B.S.B. Batumi z Gruzji. Gospodarzem pierwszego spotkania będą puławianie. Przeciwnika zna też drugi z polskich zespołów Górnik Zabrze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!