Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2012 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Więcej szkół do likwidacji w województwie lubelskim

0 7 A A
Wśród szkół wyznaczonych do likwidacji jest SP nr 7 w Białej Podlaskiej. Powód? <br />
Zbyt mała liczba uc
Wśród szkół wyznaczonych do likwidacji jest SP nr 7 w Białej Podlaskiej. Powód?
Zbyt mała liczba uc

Już kilkanaście szkół do likwidacji zgłosiły lubelskiemu kuratorium samorządy z naszego regionu. To dopiero początek, bo gminy mają na to jeszcze dwa miesiące.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wszystko wskazuje, że zagrożonych szkół będzie w tym roku więcej niż w ubiegłym – ocenia Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Rok temu liczba szkół z naszego regionu wyznaczonych do likwidacji, przekształcenia lub przekazania stowarzyszeniom sięgnęła rekordowej setki.

Mimo protestów rodziców i związków zawodowych zmiany dotknęły prawie 1,5 tys. uczniów i przeszło 200 nauczycieli. Część z nich straciła pracę.

Decyzję o likwidacji szkół podejmują samorządy. O takim zamiarze do końca lutego muszą poinformować rodziców i kuratorium. Kurator opiniuje każdą sprawę. – Ale i tak w przypadku likwidacji opinia nie jest wiążąca – podkreśla Babisz.

– "Zainteresowanie” jest w tym roku bardzo duże – nie kryje kurator. – Wielu samorządowców czy rodziców do nas przychodzi lub dzwoni. Pytają o pomoc, o wyjaśnienie wszystkich zawiłości prawnych.

Są już też pierwsze konkrety – informacje o zamiarze likwidacji. – Ale to dopiero początek – mówi kurator. – Spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach tych wniosków będzie znacznie więcej.

Wśród szkół wyznaczonych do likwidacji jest SP nr 7 w Białej Podlaskiej. Powód? Zbyt mało uczniów.

– W tym roku będzie tam do pierwszej klasy tylko czworo kandydatów. Tyle jest dzieci w obwodzie tej szkoły – podkreśla Joanna Marchel, naczelnik Wydziału Edukacji w bialskim magistracie.

Dlatego na najbliższą sesję Rady Miasta trafi wniosek o likwidację "siódemki”. Co z uczniami, których jest tam teraz ponad 100?

– Są dwa warianty – zapowiada Marchel. – Przeniesienie ich do pobliskiego zespołu szkół, gdzie jest podstawówka. Albo przekształcenie SP nr 7 w szkołę niepubliczną, mieszczącą się w tym samym budynku, dotowaną z subwencji oświatowej. Jedna z nauczycielek zgłosiła taki zamiar i, naszym zdaniem, byłoby to najlepsze wyjście.

Rodzice mają wątpliwości.
– Obawiamy się, że przekształcenie w szkołę społeczną się nie uda i przyniesie definitywną likwidację nauczania w tym rejonie miasta – wyjaśnia jeden z rodziców, którzy napisali apel do władz miasta.

Zniknąć mogą też niektóre szkoły z Chełma. Oficjalnie władze zapewniają, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Ale na grudniowej sesji Rady Miasta już protestowali rodzice uczniów z SP nr 11. Są zaniepokojeni doniesieniami o planach włączenia ich szkoły do ZS nr 8. – Czynniki ekonomiczne nie mogą brać góry nad dobrem i bezpieczeństwem dzieci – mówiła Irena Nieradkiewicz w imieniu rodziców.

– Sytuacja robi się coraz gorsza. Mniej uczniów, mniej pieniędzy a koszty utrzymywania szkół cały czas rosną – tłumaczyła prezydent Chełma Agata Fisz.

Kuratorium apeluje, żeby zamiast likwidować szkoły, przekazywać je np. stowarzyszeniom. – Kiedy widzę, że samorząd jest przekonany do likwidacji szkoły, namawiam rodziców i nauczycieli, by to oni się organizowali – radzi kurator.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 22:44
0
[quote name='nauczycielka' timestamp='1326053334' post='581164']
Emerytura w wieku 50 lat została już zniesiona. A 18 godzin pracy - to może powiedzieć tylko ktoś, kto osobiście nie zna żadnego nauczyciela. Pracowałam 3 lata jako nauczycielka jęz. polskiego i 20 godz. tygodniowo spędzałam w klasie na lekcji a kolejne 20 na sprawdzaniu wypracowań, przygotowywaniu lekcji tak żeby były atrakcyjne dla uczniów (są coraz bardziej wymagający) do tego dochodziły sprawdziany, wywiadówki, posiedzenia rady pedagogicznej, szkolenia i wiele innych zajęć.
[/quote]
http://www.genowefatokarska.pl/?s=zakladka&id=3&nazwa=Kontakt#nic
[quote name='nauczycielka' timestamp='1326053334' post='581164']
Emerytura w wieku 50 lat została już zniesiona. A 18 godzin pracy - to może powiedzieć tylko ktoś, kto osobiście nie zna żadnego nauczyciela. Pracowałam 3 lata jako nauczycielka jęz. polskiego i 20 godz. tygodniowo spędzałam w klasie na lekcji a kolejne 20 na sprawdzaniu wypracowań, przygotowywaniu lekcji tak żeby były atrakcyjne dla uczniów (są coraz bardziej wymagający) do tego dochodziły sprawdziany, wywiadówki, posiedzenia rady pedagogicznej, s... rozwiń
Avatar
nauczycielka / 8 stycznia 2012 o 21:08
0
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytura w wieku 50 lat? To skandal!!! Tego nie ma nigdzie na świecie!!!
[/quote]

Emerytura w wieku 50 lat została już zniesiona. A 18 godzin pracy - to może powiedzieć tylko ktoś, kto osobiście nie zna żadnego nauczyciela. Pracowałam 3 lata jako nauczycielka jęz. polskiego i 20 godz. tygodniowo spędzałam w klasie na lekcji a kolejne 20 na sprawdzaniu wypracowań, przygotowywaniu lekcji tak żeby były atrakcyjne dla uczniów (są coraz bardziej wymagający) do tego dochodziły sprawdziany, wywiadówki, posiedzenia rady pedagogicznej, szkolenia i wiele innych zajęć.
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytur... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 19:40
0
[quote name='Krzysztof' timestamp='1325982835' post='580777']
Zakończ prenumeratę Faktu. Wtedy jeszcze coś z Ciebie będzie...
[/quote]
http://www.genowefatokarska.pl/?s=zakladka&id=3&nazwa=Kontakt#nic
Avatar
Krzysztof / 8 stycznia 2012 o 01:33
0
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytura w wieku 50 lat? To skandal!!! Tego nie ma nigdzie na świecie!!!
[/quote]

Zakończ prenumeratę Faktu. Wtedy jeszcze coś z Ciebie będzie...
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytur... rozwiń
Avatar
andzian / 7 stycznia 2012 o 22:24
0
Jak tak fajnie być nauczycielem to sam nim zostań
Avatar
krzesimir / 7 stycznia 2012 o 18:47
0
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytura w wieku 50 lat? To skandal!!! Tego nie ma nigdzie na świecie!!!
Avatar
kolka / 7 stycznia 2012 o 18:03
0
Tylko patrzeć kiedy ze szkołami bedzie tak jak ze szpitalami,drogami ...zbudowane zostana za nasze budżetowe pieniądze, będziemy płacić na nie podatki a jeszcze potem będziemy zobowiązani do opłacania nauczycieli-a w przypadku dróg akcyz przy paliwie i różnego rodzaju viniet. Czemu ? a bo nasze pieniądze skonsumuje coraz bardziej pazerna i rozrastajaca sie administracja. Wszechobecna bieda i niepewność jutra
powoduje pogłębiający się niż demograficzny. Kraj się wyludnia a statystyki tuszuje napływ
różnego rodzaju szkodliwych dla naszej suwerenności diaspor.Jeżeli dzisiejszym trendom nie powiemy zdecydowanego STOP to za kilka lat nawet dzisiaj nasze nazwiska nie będą już nasze .Zastąpią je jakimś czipem z numerem ewidencyjnym wszczepionym przymusowo pod skórę. Tak, wtedy dzisiejsi demagodzy z zadowoleniem będą mogli sobie pogratulować sukcesu w dożynaniu polskiej kłoPOtliwej watahy.
Tylko patrzeć kiedy ze szkołami bedzie tak jak ze szpitalami,drogami ...zbudowane zostana za nasze budżetowe pieniądze, będziemy płacić na nie podatki a jeszcze potem będziemy zobowiązani do opłacania nauczycieli-a w przypadku dróg akcyz przy paliwie i różnego rodzaju viniet. Czemu ? a bo nasze pieniądze skonsumuje coraz bardziej pazerna i rozrastajaca sie administracja. Wszechobecna bieda i niepewność jutra
powoduje pogłębiający się niż demograficzny. Kraj się wyludnia a statystyki tuszuje napływ
różnego rodzaju szkodliwych dla ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 22:44
0
[quote name='nauczycielka' timestamp='1326053334' post='581164']
Emerytura w wieku 50 lat została już zniesiona. A 18 godzin pracy - to może powiedzieć tylko ktoś, kto osobiście nie zna żadnego nauczyciela. Pracowałam 3 lata jako nauczycielka jęz. polskiego i 20 godz. tygodniowo spędzałam w klasie na lekcji a kolejne 20 na sprawdzaniu wypracowań, przygotowywaniu lekcji tak żeby były atrakcyjne dla uczniów (są coraz bardziej wymagający) do tego dochodziły sprawdziany, wywiadówki, posiedzenia rady pedagogicznej, szkolenia i wiele innych zajęć.
[/quote]
http://www.genowefatokarska.pl/?s=zakladka&id=3&nazwa=Kontakt#nic
[quote name='nauczycielka' timestamp='1326053334' post='581164']
Emerytura w wieku 50 lat została już zniesiona. A 18 godzin pracy - to może powiedzieć tylko ktoś, kto osobiście nie zna żadnego nauczyciela. Pracowałam 3 lata jako nauczycielka jęz. polskiego i 20 godz. tygodniowo spędzałam w klasie na lekcji a kolejne 20 na sprawdzaniu wypracowań, przygotowywaniu lekcji tak żeby były atrakcyjne dla uczniów (są coraz bardziej wymagający) do tego dochodziły sprawdziany, wywiadówki, posiedzenia rady pedagogicznej, s... rozwiń
Avatar
nauczycielka / 8 stycznia 2012 o 21:08
0
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytura w wieku 50 lat? To skandal!!! Tego nie ma nigdzie na świecie!!!
[/quote]

Emerytura w wieku 50 lat została już zniesiona. A 18 godzin pracy - to może powiedzieć tylko ktoś, kto osobiście nie zna żadnego nauczyciela. Pracowałam 3 lata jako nauczycielka jęz. polskiego i 20 godz. tygodniowo spędzałam w klasie na lekcji a kolejne 20 na sprawdzaniu wypracowań, przygotowywaniu lekcji tak żeby były atrakcyjne dla uczniów (są coraz bardziej wymagający) do tego dochodziły sprawdziany, wywiadówki, posiedzenia rady pedagogicznej, szkolenia i wiele innych zajęć.
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytur... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 19:40
0
[quote name='Krzysztof' timestamp='1325982835' post='580777']
Zakończ prenumeratę Faktu. Wtedy jeszcze coś z Ciebie będzie...
[/quote]
http://www.genowefatokarska.pl/?s=zakladka&id=3&nazwa=Kontakt#nic
Avatar
Krzysztof / 8 stycznia 2012 o 01:33
0
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytura w wieku 50 lat? To skandal!!! Tego nie ma nigdzie na świecie!!!
[/quote]

Zakończ prenumeratę Faktu. Wtedy jeszcze coś z Ciebie będzie...
[quote name='krzesimir' timestamp='1325958447' post='580551']
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytur... rozwiń
Avatar
andzian / 7 stycznia 2012 o 22:24
0
Jak tak fajnie być nauczycielem to sam nim zostań
Avatar
krzesimir / 7 stycznia 2012 o 18:47
0
Ostatni bastion komunizmu musi w końcu zostać pokonany!!! Nauczyciel (nawet 200)to nie święte krowy!!! Wielu ludzi zmieniło swój zawód, więc i nauczyciel może!!!
Jeśli dzieci w wielu krajach pokonują kilometry, aby dotrzeć do szkoły, to może i nasze to potrafią? I mam na myśli kraje cywilizowane!!!
18 godzin pracy w tygodniu, to nawet w Grecji nauczyciel dłużej pracuje!!! Emerytura w wieku 50 lat? To skandal!!! Tego nie ma nigdzie na świecie!!!
Avatar
kolka / 7 stycznia 2012 o 18:03
0
Tylko patrzeć kiedy ze szkołami bedzie tak jak ze szpitalami,drogami ...zbudowane zostana za nasze budżetowe pieniądze, będziemy płacić na nie podatki a jeszcze potem będziemy zobowiązani do opłacania nauczycieli-a w przypadku dróg akcyz przy paliwie i różnego rodzaju viniet. Czemu ? a bo nasze pieniądze skonsumuje coraz bardziej pazerna i rozrastajaca sie administracja. Wszechobecna bieda i niepewność jutra
powoduje pogłębiający się niż demograficzny. Kraj się wyludnia a statystyki tuszuje napływ
różnego rodzaju szkodliwych dla naszej suwerenności diaspor.Jeżeli dzisiejszym trendom nie powiemy zdecydowanego STOP to za kilka lat nawet dzisiaj nasze nazwiska nie będą już nasze .Zastąpią je jakimś czipem z numerem ewidencyjnym wszczepionym przymusowo pod skórę. Tak, wtedy dzisiejsi demagodzy z zadowoleniem będą mogli sobie pogratulować sukcesu w dożynaniu polskiej kłoPOtliwej watahy.
Tylko patrzeć kiedy ze szkołami bedzie tak jak ze szpitalami,drogami ...zbudowane zostana za nasze budżetowe pieniądze, będziemy płacić na nie podatki a jeszcze potem będziemy zobowiązani do opłacania nauczycieli-a w przypadku dróg akcyz przy paliwie i różnego rodzaju viniet. Czemu ? a bo nasze pieniądze skonsumuje coraz bardziej pazerna i rozrastajaca sie administracja. Wszechobecna bieda i niepewność jutra
powoduje pogłębiający się niż demograficzny. Kraj się wyludnia a statystyki tuszuje napływ
różnego rodzaju szkodliwych dla ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 0 1

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 18

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!