Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2012 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Wielka czystka w Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A
Kłusownicy mogą czuć się bezkarni. W maju dyrektor urzędu wojewódzkiego zwolnił dyscyplinarnie straż
Kłusownicy mogą czuć się bezkarni. W maju dyrektor urzędu wojewódzkiego zwolnił dyscyplinarnie straż

Do takiej sytuacji doprowadziła seria skandali w Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie. Pod koniec maja stanowisko stracił komendant PSŁ Stefan Kowalewski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wojewoda odwołała go za uchybienia w wykonywaniu obowiązków służbowych związanych m. in. z czasem pracy i rozliczaniem delegacji służbowych. Chodziło m. in. o wyjazdy służbowym samochodem na prywatne polowania.

Dziennik Wschodni opisywał jak Kowalewski bezpodstawnie aresztował myśliwego, którego posądził o kłusownictwo. Ponownie pojawił się na naszych łamach gdy wjechał w płot służbowym samochodem, a za naprawę zapłacił jego podwładny (komendant zwrócił mu pieniądze dopiero po naszej interwencji). Stanowisko szefa straży objął w 2008 roku za czasów Genowefy Tokarskiej (PSL).

Jak się dowiedzieliśmy, w maju dyrektor urzędu wojewódzkiego zwolnił dyscyplinarnie dwóch strażników PSŁ.

– Przyczyną było ciężkie naruszenie przez funkcjonariuszy publicznych obowiązków pracowniczych – tłumaczy Kamil Smerdel rzecznik wojewody. Pracę stracili po wewnętrznej kontroli i śledztwie Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Jak ustalili śledczy, strażnicy przez lata gromadzili dowody rzeczowe na popełnienie przestępstwa jak wnyki, potrzaski, sieci, ale nie prowadzili postępowań karnych ani nie informowali o policji czy prokuratury.

– Czujemy się kozłami ofiarnymi. Urządzenia kłusownicze zbieraliśmy w dobrej wierze. Ukarane powinny zostać osoby za to odpowiedzialne, a nie my. W środę odwołaliśmy się do Sądu Pracy – powiedział nam jeden ze zwolnionych z pracy strażników. Jest oburzony, że dostał dyscyplinarkę, a komendant Kowalewski odszedł z trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

W taki oto sposób Bogdan Stasiuk, nowy komendant Państwowej Straży Łowieckiej, został na leśnym posterunku sam. – Czyli jedziemy kłusować i nikt nic nam nie zrobi – mówi z ironią jeden z lubelskich myśliwych. Dodaje, że Stasiuk był policjantem w dochodzeniówce, ale staż w PSŁ ma nieduży.
– Procedury związane z zatrudnieniem trzech strażników powinny zakończyć się na początku lipca. Osoby spełniające kryteria wzięły już udział w rozmowach kwalifikacyjnych – mówi Smerdel.

Badająca działania straży łowieckiej prokuratura nie zostawiła na urzędnikach wojewody suchej nitki. "Od początku 2003 roku, kiedy powstała Straż Łowiecka, funkcjonowała ona poza jakimkolwiek nadzorem ze strony Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego” – napisała 29 maja szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin- Północ Jadwiga Nowak do wojewody Jolanty Szołno-Koguc.

Ale urzędnicy konsekwencji nie poniosą. Według urzędu "bieżący nadzór nad PSŁ był prowadzony”.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
llubellak@op.pl / 28 czerwca 2012 o 15:52
0
[quote name='myśliwy' timestamp='1340871991' post='643664']
Zapytaj się strej ROGACZU czy myśliwy jest nieudacznikiem - jakoś ona mówi inaczej daj jej buzi jak bedziesz w domu to poczujesz smak mojego
[/quote]
dobre dobre. cham, burak i prostak. jak inaczej można Cię nazwać. możesz trepie powiedzieć co się stało ze sprawą odstrzału zwierzyny ponad normę o której pisane było 2-3 lata temu??? nic nie powiesz bo za głupi jesteś. w ogóle zrozumiałeś co napisałem czy wciąż składasz literki? mam cichą nadzieję, że ci następne polowanie nie wyjdzie ćwieku
[quote name='myśliwy' timestamp='1340871991' post='643664']
Zapytaj się strej ROGACZU czy myśliwy jest nieudacznikiem - jakoś ona mówi inaczej daj jej buzi jak bedziesz w domu to poczujesz smak mojego
[/quote]
dobre dobre. cham, burak i prostak. jak inaczej można Cię nazwać. możesz trepie powiedzieć co się stało ze sprawą odstrzału zwierzyny ponad normę o której pisane było 2-3 lata temu??? nic nie powiesz bo za głupi jesteś. w ogóle zrozumiałeś co napisałem czy wciąż składasz literki? mam cichą na... rozwiń
Avatar
naganiacz / 28 czerwca 2012 o 11:53
0
młody zając zerwał się do ucieczki bo posłyszał nagankę,stary zając siedz pod miedzą i nie ,ruszaj się ,wieczorem słychać śpiewy i bełkoty,stary zając mówi do młodego,uciekajmy, młody mówi przecież nie ma polowania,ale stary mówi przecież wracają z gościny to mogą nas obrzygać.
Avatar
sdfdfgf / 28 czerwca 2012 o 10:48
0
ha ha ha, a to dobre..... no rozbawił mnie ten tekst....fantazje masz pan prima sort....
Avatar
myśliwy / 28 czerwca 2012 o 10:26
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1340869941' post='643649']
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit, trzeba grać w tenisa bo tam zawsze kogoś wpływowego można spotkać, u nas trzeba zapisać się do bandy bezmózgich trepów z dubeltówkami na plecach aby móc później być w "elitach"
[/quote] Zapytaj się strej ROGACZU czy myśliwy jest nieudacznikiem - jakoś ona mówi inaczej daj jej buzi jak bedziesz w domu to poczujesz smak mojego
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1340869941' post='643649']
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit,... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 28 czerwca 2012 o 09:52
0
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit, trzeba grać w tenisa bo tam zawsze kogoś wpływowego można spotkać, u nas trzeba zapisać się do bandy bezmózgich trepów z dubeltówkami na plecach aby móc później być w "elitach"
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit, trzeba grać w tenisa bo tam zawsze kogoś wpływowego można spotkać, u nas trzeba zapisać się do ba... rozwiń
Avatar
sdfgh / 28 czerwca 2012 o 09:37
0
A ilu myśliwych jest pracownikami Sądu, prokuratury i tp. ? Przecież to jedna sitwa !
Avatar
Josef / 28 czerwca 2012 o 08:26
0
Niech wojewoda przydzieli nadzór PSL-owi nadzór nad PSŁ tak jak mają OSP.To są spece od jazdy samochodami służbowymi i delegacjami.Wystarczy sprawdzić ich dokumentację i zajechać na zebrania wyborcze.Niech wojewoda sprawdzi karty drogowe Sosnowskiego,wicemarszałka-to rekordzista w robieniu kilometrów.Albo inny przykład Starownik-wicewojewoda,3 kadencje/12 lat-3x równik/ dowoził się do pracy samochodem służbowym na trasie Maśluchy -Lubartów.Czy ktoś tych panów rozlicza z kilometrów.Zresztą jak można rozliczyć jak w karcie pisze teren woj.lubelskiego i ilość kilometrów!???????Niestety ale w administracji przejechany kilometr to jest ok.2,50 pln zł.
Niech wojewoda przydzieli nadzór PSL-owi nadzór nad PSŁ tak jak mają OSP.To są spece od jazdy samochodami służbowymi i delegacjami.Wystarczy sprawdzić ich dokumentację i zajechać na zebrania wyborcze.Niech wojewoda sprawdzi karty drogowe Sosnowskiego,wicemarszałka-to rekordzista w robieniu kilometrów.Albo inny przykład Starownik-wicewojewoda,3 kadencje/12 lat-3x równik/ dowoził się do pracy samochodem służbowym na trasie Maśluchy -Lubartów.Czy ktoś tych panów rozlicza z kilometrów.Zresztą jak można rozliczyć jak w karcie pisze teren woj.lu... rozwiń
Avatar
Zadowolony / 28 czerwca 2012 o 07:35
0
Stasiu - wielki redahtorze broń swoich sługusów Teraz Lublin będzie miał trzech wielkich muszkieterów. Do sądu poszli ze Stasieńkiem - Wy możecie iść do SADU na gruszki ! BRAWO dla UW BRAWO
Avatar
:) szczęśliwy :) / 28 czerwca 2012 o 07:29
0
Popieram decyzję UW te nieudaczniki ze straży niech się odwołują - G im to da. Nic nie zrobili dobrego zajmowali się tylko zbieraniem informacji dla przyjaciela Stacha - teraz ich obrońcy. Teraz w Lublinie będziemy mieli trzech muszkieterów walczących o CH.. wie co ! Jeszcze raz jak na wstępie ciesze się że wylecieli na zbity pysk.
Avatar
llubellak@op.pl / 28 czerwca 2012 o 15:52
0
[quote name='myśliwy' timestamp='1340871991' post='643664']
Zapytaj się strej ROGACZU czy myśliwy jest nieudacznikiem - jakoś ona mówi inaczej daj jej buzi jak bedziesz w domu to poczujesz smak mojego
[/quote]
dobre dobre. cham, burak i prostak. jak inaczej można Cię nazwać. możesz trepie powiedzieć co się stało ze sprawą odstrzału zwierzyny ponad normę o której pisane było 2-3 lata temu??? nic nie powiesz bo za głupi jesteś. w ogóle zrozumiałeś co napisałem czy wciąż składasz literki? mam cichą nadzieję, że ci następne polowanie nie wyjdzie ćwieku
[quote name='myśliwy' timestamp='1340871991' post='643664']
Zapytaj się strej ROGACZU czy myśliwy jest nieudacznikiem - jakoś ona mówi inaczej daj jej buzi jak bedziesz w domu to poczujesz smak mojego
[/quote]
dobre dobre. cham, burak i prostak. jak inaczej można Cię nazwać. możesz trepie powiedzieć co się stało ze sprawą odstrzału zwierzyny ponad normę o której pisane było 2-3 lata temu??? nic nie powiesz bo za głupi jesteś. w ogóle zrozumiałeś co napisałem czy wciąż składasz literki? mam cichą na... rozwiń
Avatar
naganiacz / 28 czerwca 2012 o 11:53
0
młody zając zerwał się do ucieczki bo posłyszał nagankę,stary zając siedz pod miedzą i nie ,ruszaj się ,wieczorem słychać śpiewy i bełkoty,stary zając mówi do młodego,uciekajmy, młody mówi przecież nie ma polowania,ale stary mówi przecież wracają z gościny to mogą nas obrzygać.
Avatar
sdfdfgf / 28 czerwca 2012 o 10:48
0
ha ha ha, a to dobre..... no rozbawił mnie ten tekst....fantazje masz pan prima sort....
Avatar
myśliwy / 28 czerwca 2012 o 10:26
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1340869941' post='643649']
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit, trzeba grać w tenisa bo tam zawsze kogoś wpływowego można spotkać, u nas trzeba zapisać się do bandy bezmózgich trepów z dubeltówkami na plecach aby móc później być w "elitach"
[/quote] Zapytaj się strej ROGACZU czy myśliwy jest nieudacznikiem - jakoś ona mówi inaczej daj jej buzi jak bedziesz w domu to poczujesz smak mojego
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1340869941' post='643649']
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit,... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 28 czerwca 2012 o 09:52
0
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit, trzeba grać w tenisa bo tam zawsze kogoś wpływowego można spotkać, u nas trzeba zapisać się do bandy bezmózgich trepów z dubeltówkami na plecach aby móc później być w "elitach"
bo te wszystkie myśliwe cwaniaki to jedna banda nieudaczników. strzelają sobie dla wiwatu, w d..... mają ochronę przyrody. dla nich liczy się zapić mordę i pójść z czerwstwym ryjem na polowanie! ile to było odstrzelonej zwierzyny ponad obowiązujące limity? postępowanie umorzono, nie wykryto sprawców i lipa. a przecież na tym stracił skarb państwa. no ale cięzko sądzić jest prokuratorów czy sędziów.
ponoć jeśli chce się należeć do elit, trzeba grać w tenisa bo tam zawsze kogoś wpływowego można spotkać, u nas trzeba zapisać się do ba... rozwiń
Avatar
sdfgh / 28 czerwca 2012 o 09:37
0
A ilu myśliwych jest pracownikami Sądu, prokuratury i tp. ? Przecież to jedna sitwa !
Avatar
Josef / 28 czerwca 2012 o 08:26
0
Niech wojewoda przydzieli nadzór PSL-owi nadzór nad PSŁ tak jak mają OSP.To są spece od jazdy samochodami służbowymi i delegacjami.Wystarczy sprawdzić ich dokumentację i zajechać na zebrania wyborcze.Niech wojewoda sprawdzi karty drogowe Sosnowskiego,wicemarszałka-to rekordzista w robieniu kilometrów.Albo inny przykład Starownik-wicewojewoda,3 kadencje/12 lat-3x równik/ dowoził się do pracy samochodem służbowym na trasie Maśluchy -Lubartów.Czy ktoś tych panów rozlicza z kilometrów.Zresztą jak można rozliczyć jak w karcie pisze teren woj.lubelskiego i ilość kilometrów!???????Niestety ale w administracji przejechany kilometr to jest ok.2,50 pln zł.
Niech wojewoda przydzieli nadzór PSL-owi nadzór nad PSŁ tak jak mają OSP.To są spece od jazdy samochodami służbowymi i delegacjami.Wystarczy sprawdzić ich dokumentację i zajechać na zebrania wyborcze.Niech wojewoda sprawdzi karty drogowe Sosnowskiego,wicemarszałka-to rekordzista w robieniu kilometrów.Albo inny przykład Starownik-wicewojewoda,3 kadencje/12 lat-3x równik/ dowoził się do pracy samochodem służbowym na trasie Maśluchy -Lubartów.Czy ktoś tych panów rozlicza z kilometrów.Zresztą jak można rozliczyć jak w karcie pisze teren woj.lu... rozwiń
Avatar
Zadowolony / 28 czerwca 2012 o 07:35
0
Stasiu - wielki redahtorze broń swoich sługusów Teraz Lublin będzie miał trzech wielkich muszkieterów. Do sądu poszli ze Stasieńkiem - Wy możecie iść do SADU na gruszki ! BRAWO dla UW BRAWO
Avatar
:) szczęśliwy :) / 28 czerwca 2012 o 07:29
0
Popieram decyzję UW te nieudaczniki ze straży niech się odwołują - G im to da. Nic nie zrobili dobrego zajmowali się tylko zbieraniem informacji dla przyjaciela Stacha - teraz ich obrońcy. Teraz w Lublinie będziemy mieli trzech muszkieterów walczących o CH.. wie co ! Jeszcze raz jak na wstępie ciesze się że wylecieli na zbity pysk.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 1 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 21 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 15 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 506 48

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!