Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2018 r.
16:36

Wiosna odsłania "kwiatki" w mieście. Apel od Czytelnika

0 48 A A
(fot. czytelnik)

Piszę do państwa, bo podwyższona ostatnio temperatura odsłania - jak co roku - różnego rodzaju "kwiatki" na naszych trawnikach. Przesyłam zdjęcia z samego centrum Lublina z ulicy Chopina 21,23 i 25 - czytamy w liście od naszego Czytelnika, który poprosił nas o opublikowanie jego apelu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mój głos, to za Państwa pośrednictwem apel do moich współmieszkańców o sprzątanie po swoich pupilach a do służb miasta o zrobienie porządku z tymi wątpliwymi "ozdobami". Leżą one dość długo i nikt się nimi nie interesuje.
 
Drugim tematem jest, jak widać na zdjęciach, rozjeżdzanie przez kierowców tych trawników co się dzieje niestety przez cały rok.
 
Są chyba dwie możliwości rozwiązania tego problemu.Trzeba te trawniki zabezpieczyć w jakiś sposób przed możliwością wjeżdzania na nie lub ich całkowita likwidacja. Ta ostatnia ewentualność usunęłaby przynajmniej wrażenie,że to są trawniki a nie jakiś rodzaj bagna.
 
Na marginesie, trawniki nie są zupełnie pielęgnowane przez służby miejskie. Bardzo proszę o zajęcie się tymi tematami bo same sie one niestety nie rozwiążą. Serdecznie pozdrawiam!
 
Krzysztof Stołecki - mieszkaniec Śródmieścia.
 
(fot. czytelnik)
(fot. czytelnik)
Czytaj więcej o:

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:26
+2
Wystarczy mandacik 50 złotych od gówienka i sprawa rozwiązana. W czym problem? Ja po trawie nie łażę to swych adidasów i dresów nie zbrudzę, tak jak buraki depczące trawnik. Może więcej min potrzeba?
Avatar
ament / 13 marca 2018 o 08:56
+2
Prawda jest taka, że jak taki syf nie był akceptowany przez większość to by go nie było..!! Tylko niewielka część społeczeństwa tego nie akceptuje ale zwrócenie uwagi "pańciowi" zastańca może się źle skończyć... I jest jak jest!!! Polacy postrzegają się jako najwspanialszy, najinteligętniejszy i wogóle naj naj naj naród wybrany na świecie... W rzeczywistości wiekszość to brudasy, przygłupy, ksenofoby i kutwy dla których wjechanie pięknym autkiem w błoto po trawniku to nic bo zapłacenie paru złotych za parking i przespacerowanie się kikaset metrów to nie przystoi... 
Prawda jest taka, że jak taki syf nie był akceptowany przez większość to by go nie było..!! Tylko niewielka część społeczeństwa tego nie akceptuje ale zwrócenie uwagi "pańciowi" zastańca może się źle skończyć... I jest jak jest!!! Polacy postrzegają się jako najwspanialszy, najinteligętniejszy i wogóle naj naj naj naród wybrany na świecie... W rzeczywistości wiekszość to brudasy, przygłupy, ksenofoby i kutwy dla których wjechanie pięknym autkiem w błoto po trawniku to nic bo zapłacenie paru złotych za parking i przespacerowanie się... rozwiń
Avatar
gość / 12 marca 2018 o 22:09
+2
A  bywalcy w Fulljob śmiecą w koło budynku przy ul. Chopina 33 i na rogu ulicy Sztajna. Niedopałki papierosow, butelki po napojach, papierowe opakowania i wszystko na chodniku. Kto to ma sprzątać,  a może pracownicy tej f-my ustawią  parę koszy dla  szukających tam pracy.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 20:38
+2
Nic człowieku nie poradzisz kiedy prawo w tym temacie jest tyle warte co i te kwiatki które sfotografowałeś. Takie obrazki są dosłownie wszędzie i będą póki mundurowi nie wyjdą ze swoich klimatyzowanych autek i problemu nie powąchają z bliska, to tak będzie dalej. Co człowieku możesz zrobić kiedy pies jest inteligentniejszy od właściciela bo stara się zagrzebać to co zrobił bo jakie miał inne wyjście ? Przy takiej postawie służb mundurowych pozostaje nam tylko zaakceptować psie gówno , i tyle warte też prawo.
Avatar
idiota / 12 marca 2018 o 20:10
+2
undefined napisał:
Autor listu niech bierze motykę i zasuwaa nie czeka aż służby miejskie go wyręczą.
 a co to autor nasrał, masz pupilka to zbieraj po nim gówna, baranie
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 19:39
+2
A co drugi - nie dość że nie posprząta, to jeszcze sam dołoży
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 18:33
+2
Zapewniam, że są ludzie sprzątający po swoich psach, ja też do nich należę. Trzeba konsekwentnie zwracać uwagę tym, którzy nie sprzątają po psie, ale nie traktować wszystkich właścicieli czworonogów jak wieśniaków. Są trawniki, na które nawet pies nie odważy się wejść, bo nie może postawić łapy, żeby nie wdepnąć. Ktoś, kto wstydzi się sięgnąć po prezent swojego pupila, nie powinien mieć psa. Z drugiej strony zwracam uwagę na butelki, pety papierki po słodyczach, również zaśmiecające osiedlowe trawniki, które rzuciła istota, podobno rozumna!
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 18:25
+2
straż miejska powinna walić za to mandaty bez zastanowienia
Avatar
paranoja / 12 marca 2018 o 18:16
+2
i z tymi gównami nasi włodarze nie walczą
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2018 o 08:10
+1
Dziś jest 6 kwietnia 2018. Kupy jak leżały tak leżą.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2018 o 08:10
+1
Dziś jest 6 kwietnia 2018. Kupy jak leżały tak leżą.
Avatar
Na LSM też nie lepiej / 16 marca 2018 o 20:29
+1
Proponuję zajrzeć pod Metropolitan na LSM. Codziennie rano łazi tam staruch, którego pies bezkarnie wali w trawnik. Fajka w pysku a piesek wali obok i ani myśli po nim sprzątać. Taka to szlachta pszenno-buraczana tam mieszka.
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 15:14
+1
Śnieg przykrył psikał
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 08:48
+1
Tak chciało mi się - walnąłem klocka tragedia wielka stała się, wszyscy patrzyli z obrzydzeniem jak w tyłka kupa leje się.. Kto żyw ten uciekł, choćby i wzrokiem kto jednak opieszały był temu ten widok po dziś stoi tak jak na trawie stoi kloc ten ! I na nic lament - na nic żale bo prawda jedna tylko jest: kiedy przeholujesz z grochówką to się Pan posrasz tam gdzieś jest!
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 01:00
+1
Sprzątajcie a nie wdepniecie, inaczej w nie wdepniecie.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 23:50
+1
to nie tylko problem na Chopina, na innych ulicach podobnie, a na osiedlach blokowiskach całe skwery fajdane przez psy notorycznie, i widoki walących kupę , az rana przez okna kuchni jedzących ludzi to widzących śniadania przed wyjazdem do pracy
Avatar
ja / 15 marca 2018 o 22:06
+1
przyjdą deszcze kupasie rozpłynie, nie tylko psy wala na trawnik, nie raz widziałem ludzi jak wala pod drzewkiem kloca i meżczyżni i kobiety, oprucz kupy zostawiaja jeszcze chusteczki zabarwione na brązowo, za deptanie trawnika jest mandat więc nie łaz po trawniku to nie wleziesz w nawóz :D tak z przymrużeniem oka :)
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 11:44
+1
Najlepiej wprowadzic opodatkowanie psów i samochodów, a za zebrane podatki w takich miejscach, zamiast bagna zasadzić sukulenty, konopie indyjskie i inne zielone....
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 10:33
+1
ZGADZAM SIĘ NIDZIE NIE WIDZIAŁAM TAKIEGO BRUDNEGO TRAWNIKA JAK NA ul. CHOPINA, TO JEST OBRZYDLIWE, A OBOK WEJŚCIE PRZEZ BRAMĘ DO PRZEDSZKOLA NR 18 !!!!!! DZIECI MUSZĄ PATRZEĆ, CO ZA BRUDASY, NIE SPRZATĄTAJĄ PO PSACH MASAKRA
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 08:17
+1
Jak inwalida na wózku w takie gówno wjedzie to dopiero ma przesrane... Powinien se rączki wytrzeć o szatki tego co tam psem nasrał!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020 0 0

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku?

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku? 16 18

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent 13 13

W niedzielną noc stacja pomiarowa przy ul. Obywatelskiej w Lublinie zanotowała, że po raz kolejny przekroczone zostały normy smogowe w Lublinie. Około godz. 21 wskazywały one 186 µg/m3.

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi?

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi? 2 3

Byli miejską ciepłownią, teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie ma się także stać elektrownią. Wszystko za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chełmska ciepłownia znalazła się wśród 41 firm w kraju, które dostały dofinansowania na projekty rozwojowe i ekologiczne.

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie
11 marca 2020, 19:00

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie 0 0

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka) zaprasza na wyjątkowy koncert trio Pańta / Konrad / Kostov. Artyści będą promować płytę "Roots" 11 marca o godz. 19.

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti
11 marca 2020, 20:00

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti 0 0

11 marca o godz. 20 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) z nowym programem wystąpi stand-uper Błażej Krajewski.

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020 9 10

Do użytku oddane zostaną kolejne odcinki drogi S17 Lublin-Warszawa, trwa budowa S19 w kierunku Rzeszowa, ogłoszony ma być również przetarg na budowę obwodnicy Chełma. Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił plany na 2020 rok.

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom 0 1

Ekipy z czołówki zaczynają tracić punkty, więc „czerwono-czarni” powinni to wykorzystać

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat 60 22

W wieku 46 lat zmarł Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Urodzony w Puławach sędzia zmarł w niedzielę rano

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty 70 9

PKS Zamość zakończył działalność. Po ogłoszeniu upadłości spółka zawiesiła wykonywanie kursów na kilkunastu trasach

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt!
film

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt! 0 0

W sobotę Dawid Kubacki zwyciężył konkurs pucharu świata w Titisee-Neustadt, a w niedzielę zdołał powtórzyć swój sukces. Dzięki tej wygranej przedłużył fantastyczna passę - po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni 0 9

17 stycznia pracownicy Bogdanki otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki roczne. Niektórych dodatek może wynieść nawet 2 tys. zł.

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 0 0

W meczu 18. kolejki LUK Politechnika Lublin przegrała 2:3 z KPS Siedlce. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka, po której beniaminek stracił pozycję wicelidera

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane?
film

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane? 17 4

Tysiące leków dla pacjentów po przeszczepach nie trafia do potrzebujących. Trudno dostępne preparaty zalegają od kilku miesięcy w magazynach jednej z warszawskich aptek. Placówka została zamknięta w wyniku zmian w prawie farmaceutycznym a leki zamiast do chorych, trafią prawdopodobnie do utylizacji.