Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Woda w Lublinie zdrożeje, ścieki tak samo

Autor: Zdjęcie autora drs
5 12 A A

Z 8,50 na 8,72 zł za metr sześcienny wzrosnąć ma od 1 marca łączna opłata za wodę i ścieki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łączna, bo do rozliczenia przyjmuje się, że do sieci odprowadzamy tyle samo ścieków, ile pobieramy wody. Projekt nowej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trafił już do prezydenta Lublina. Teraz dokument trafi do Rady Miasta. Jego pierwotna wersja zakładała nieco większą podwyżkę, do poziomu 8,74 zł.

W rozbiciu na cenę wody i opłatę za odprowadzenie ścieków nowa taryfa wygląda następująco: woda 3,72 zł za m sześc. (obecnie to 3,66 zł), a ścieki 5 zł za m sześć. (teraz to 4,84 zł).
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05
0

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20
0

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59
0

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17
0

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52
0

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39
0

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57
0

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53
0

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05
0

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20
0

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59
0

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17
0

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52
0

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39
0

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57
0

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53
0

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 2 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 9

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!