Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Woda w Lublinie zdrożeje, ścieki tak samo

Autor: Zdjęcie autora drs
5 12 A A

Z 8,50 na 8,72 zł za metr sześcienny wzrosnąć ma od 1 marca łączna opłata za wodę i ścieki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łączna, bo do rozliczenia przyjmuje się, że do sieci odprowadzamy tyle samo ścieków, ile pobieramy wody. Projekt nowej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trafił już do prezydenta Lublina. Teraz dokument trafi do Rady Miasta. Jego pierwotna wersja zakładała nieco większą podwyżkę, do poziomu 8,74 zł.

W rozbiciu na cenę wody i opłatę za odprowadzenie ścieków nowa taryfa wygląda następująco: woda 3,72 zł za m sześc. (obecnie to 3,66 zł), a ścieki 5 zł za m sześć. (teraz to 4,84 zł).
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05
0

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20
0

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59
0

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17
0

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52
0

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39
0

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57
0

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53
0

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05
0

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20
0

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59
0

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17
0

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52
0

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39
0

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57
0

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54
0

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53
0

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy 0 0

Rodzina z Cholewianki (gmina Kazimierz Dolny), której z czwartku na piątek spłonął dom potrzebuje pomocy.

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia
14 grudnia 2018, 14:00

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia 0 0

Dzieła Bazylego Albiczuka już po konserwacji. Muzeum pokaże je na wystawie. Otwarcie w piątek.

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej 0 0

Co roku mali pacjenci z radością wracają do szpitala. Na szczęście nie na leczenie, ale na spotkanie z Mikołajem i personelem Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. W piątek na dzieci czekały prezenty oraz uśmiechy lekarzy, pielęgniarek i kadry tego oddziału.

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa 3 0

Miłośnicy łyżew mogą z niego korzystać przez cały tydzień.

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego 12 17

Oświatowa „Solidarność” żąda odwołania Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji. Związkowcy tłumaczą, że trwające od dwóch lat rozmowy, to ze strony resortu „dialog pozorowany”. Nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu, w tym strajku.

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach 7 7

Władze Puław liczą na rządowe wsparcie na rozwój tzw. elektromobilności. Chodzi o przygotowanie strategii, która ma ułatwić budowę m.in. stacji ładowania pojazdów elektrycznych, czy zakup ekologicznych, niskoemisyjnych samochodów.

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie 17 5

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Czwartek w Lublinie o godz. 20.25.

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 28 23

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 14

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 17 10

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!