Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 października 2011 r.
12:44
Edytuj ten wpis

Wojewoda Genowefa Tokarska podała się do dymisji

Autor: Zdjęcie autora rp
0 16 A A
Dzisiejsza Konferencja prasowa (Rafał Panas)
Dzisiejsza Konferencja prasowa (Rafał Panas)

Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska podała się dzisiaj do dymisji, a premier Donald Tusk przyjął ją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wojewoda ogłosiła to podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Decyzja jest związana z objęciem przez nią mandatu posła.

- Jeśli pojawię się jutro w urzędzie to żeby posprzątać w gabinecie i przejrzeć szuflady - mówiła Tokarska.

W wyborach parlamentarnych związana z PSL Tokarska uzyskała 8 906 głosów. 8 listopada złoży ślubowanie poselskie. Jest jedną z dwóch posłanek PSL. Chce pracować w sejmowych komisjach Finansów Publicznych i Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Biuro poselskie otworzy w Biłgoraju, a filię być może w Zamościu.

- Pozostaję nadal do dyspozycji, trzeba będzie przypilnować ważnych dla nas spraw. Teraz zaangażuję się w tworzenie prawa i jego poprawianie. Będę zabiegała o większe pieniądze na infrastrukturę - mówiła była wojewoda.

Tokarska dodała, że jej czteroletnia kadencja (na stanowisko została powołana 27 listopada 2007 roku) nie była łatwa: rozwój gospodarki wyhamował, doszło do katastrofy w Smoleńsku oraz powodzi. Do przyjemnych momentów zaliczyła rozpoczęcie budowy lotniska pod Świdnikiem oraz wywalczenie pieniędzy na S17. - Nawet wręczenie kwiatów ministrowi Grabarczykowi przez poseł Magdalenę Gąsior Marek miało znaczenie - stwierdziła Tokarska.

Pytana przez dziennikarzy była wojewoda stwierdziła, że jest przeciwko zmniejszeniu zatrudnienia w urzędach wojewódzkich. - To ściśle związane z ograniczeniem kompetencji urzędów. W obecnej sytuacji nie widzę możliwości redukcji zatrudnienia - mówiła.

Za wielką przegraną Tokarska uważa - pomimo mobilizacji wielu środowisk, w tym abp. Józefa Życińskiego - likwidację lubelskiej cukrowni.


Do Sejmu dostał się również marszałek województwa Krzysztof Hetman z PSL. Niedawno zrezygnował on jednak z mandatu poselskiego i zdecydował, że pozostanie marszałkiem.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 marca 2012 o 19:21
0
[quote name='adam' timestamp='1319635353' post='551608']
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
[/quote]
temat tygodnia gospodarka za kierownicą temida wypadki/wpadki reportaż/raport pożegnanie wakacji
nowy numer

zobacz więcej

regulamin dzieciak roku


Nie złamał prawa, nie sprzeniewierzył się standardom

Według poprzedniej wojewody i byłego zastępcy szefa Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie odwołano nieuczciwego urzędnika. Dziś okazuje się, że zarzuty od początku były dęte, a oskarżenia fałszywe. Po prawie dwóch latach od dymisji pochodzącego z Międzyrzeca Podlaskiego byłego szefa lubelskiej WITD jak na dłoni widać prawdziwe powody tej historii. Była to polityczna rozgrywka, w którą na dodatek uwikłano media.

Odwołany w marcu 2010 roku lubelski wojewódzki inspektor transportu drogowego to Cezary Jurkowski. Jego dymisja od początku budziła ogromne emocje. Przede wszystkim dlatego, że potrafił otwarcie przeciwstawiać się czysto gabinetowej i pozamerytorycznej logice zdarzeń, w której jego zastępca Jan Sokół odegrał pierwszoplanową rolę.
Sokół – były samorządowiec i dyrektor Banku Spółdzielczego w Leśnej Podlaskiej – nigdy zresztą nie ukrywał swoich bliskich związków z polityką.
A także rozległych znajomości i równie wielkich ambicji. To on zasugerował wojewodzie, a potem w złożonym
w prokuraturze doniesieniu szczegółowo opisał rzekomo „przestępczą działalność” swego przełożonego. Obwiniał go tam m.in. o liczne nieprawidłowości w zarządzaniu urzędem, a także o kierowanie wobec niego gróźb karalnych, wyłudzenie pieniędzy i poświadczenie nieprawdy. Wojewoda Genowefa Tokarska zaś po przeprowadzeniu kontroli w inspekcji dołożyła oskarżenie o używanie samochodu służbowego do celów prywatnych, a do głównego inspektora transportu drogowego w Warszawie wysłano anonim, w którym pracownicy skarżyli się na „konflikt dyrektorów” oraz „rozgrywające się w inspektoracie dantejskie sceny”.
Oliwy do ognia dolały lokalne i regionalne media, które szeroko opisały historię. Jeden z tygodników napisał wówczas, że „inspektorzy poszli na noże”, w gazetach szczególnie akcentowano konflikt między obydwoma mężczyznami. O umorzeniu dochodzenia przez prokuraturę i oczyszczeniu b. szefa lubelskiego WITD media nie informowały już tak chętnie – jako nieliczne napisało o tym m.in. „Słowo Podlasia”. Taki mechanizm mógł skutkować tylko jednym – publicznym linczem, a w konsekwencji odwołaniem Jurkowskiego z funkcji. Dlatego zasadne jest pytanie, czy sprawa od początku nie była zakulisową prowokacją, obliczoną na zdestabilizowanie działalności inspekcji i zdyskredytowanie jej szefa. Albo – co mało prawdopodobne – wyjątkowo nieudolną próbą rzeczowej dyskusji o problemach inspektoratu. Zwłaszcza że za sformułowane – jak się okazało później kompletnie absurdalne – zarzuty Jurkowskiemu groziłoby nawet kilka lat więzienia.
* * *
Związany z południowym Podlasiem Jan Sokół był w tym okresie zastępcą szefa Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie. Zanim tam trafił, pełnił m.in. funkcję dyrektora Wojewódzkiego Zakładu Transportu
i Dróg. Po odwołaniu ze stanowiska w WITD przez dłuższy czas był na zwolnieniu lekarskim. Wciąż szuka pracy. Nigdy nie krył satysfakcji z usunięcia swego szefa i publicznie podtrzymywał swoje oskarżenia. Nie nudzi się – prowadzi obecnie dwie karne sprawy sądowe przeciwko b. szefowi: o zniesławienie i wyłudzenie pieniędzy. Oba pozwy są z oskarżenia prywatnego. – Nie popuszczę i doprowadzę do jego skazania – zapowiada buńczucznie Sokół.
Według Jurkowskiego oskarżenia są wynikiem rozbuchanej wyobraźni jego zastępcy. Były szef WITD jest pewien uniewinnienia w obydwu sprawach. – To kompletna nieprawda. Sokół przede wszystkim nigdy nie posiadał odpowiedniej wiedzy do pracy w inspektoracie, nie miał elementarnych kompetencji. Szczytem arogancji było domaganie się przez niego znacznej podwyżki płacy kosztem innych pracowników. Od momentu, gdy odmówiłem, to ja byłem przez niego zastraszany, on na co dzień zajmował się intrygami i oszczerstwami. Merytoryczna, zlecana mu przeze mnie praca nie była wykonywana. Stąd
9 grudnia 2009 roku złożyłem wniosek do wojewody o jego odwołanie – wspomina Jurkowski.
Ukończył Wydział Handlu Wewnętrznego na kierunku ekonomika i organizacja transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Przed objęciem funkcji zajmował się m.in. biznesem. Z prowadzenia firmy, zgodnie z przepisami ustawy antykorupcyjnej, zrezygnował z chwilą powołania na stanowisko. Podjęte przez niego działania w lubelskiej WITD doprowadziły do wielu korzystnych zmian w funkcjonowaniu instytucji. – W ciągu niecałych dwóch lat, dzięki ciężkiej pracy mojej oraz podległych mi funkcjonariuszy, inspektorat osiągnął najlepsze wyniki od początku swej działalności. Celowe i gospodarne wydatkowanie środków budżetowych sprawiło, że WITD w Lublinie jest dziś jedną z najlepiej wyposażonych
w sprzęt i urządzenia jednostek w kraju. Przy czym pieniądze z państwowego budżetu przekazane na jego funkcjonowanie zwróciły się wielokrotnie – mówi Jurkowski.
Działalność b. szefa WITD wysoko ocenił też główny inspektor transportu drogowego. To m.in. dlatego,
w przeciwieństwie do Sokoła, Jurkowski mógł wrócić do pracy w inspekcji. Zatrudniono go w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie, gdzie nadal zajmuje się ochroną bezpieczeństwa i porządku na drogach.
* * *
Cezary Jurkowski uważa, że polityczna awantura, jaka wybuchła po złożeniu przez niego wniosku o odwołanie Jana Sokoła z funkcji zastępcy szefa lubelskiej WITD, zniweczyła lub odsunęła na dalszy plan wiele śmiałych i ambitnych planów na rozwój tej instytucji w regionie. Jurkowski chciał m.in. stworzyć w Lublinie Centralny Ośrodek Szkolenia ITD i jeszcze bardziej unowocześnić wyposażenie jednostki. Udało się mu jednak wiele innych przedsięwzięć. Dzięki jego zabiegom urząd będzie miał nową siedzibę, stworzył także dwa oddziały terenowe wydziału inspekcji WITD
– w Międzyrzecu Podlaskim i w Zamościu. W okresie sprawowania przez niego funkcji powołano w Lublinie komisję do spraw kontroli przedsiębiorstw trans
[quote name='adam' timestamp='1319635353' post='551608']
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
[/quote]
temat tygodnia gospodarka za kierownicą temida wypadki/wpadki reportaż/raport pożegnanie wakacji
nowy numer

zobacz więcej

regulamin dzieciak roku
... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:59
0
[quote name='adam' timestamp='1319635353' post='551608']
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
[/quote]
http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=1&id=28064
Avatar
Falubaz / 27 października 2011 o 18:05
0
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"][size="3"](KLIKNIJ !)[/size][/url]
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 21:26
0
[size="2"]Ech, "znawcy polityki" .... to już prawdopodobnie ostatnie geszefty PSL-owców w Polsce.
Jak chłopski elektoreat przyciśnie bieda zgotowana przez rządy Tuskowo-Pawlakowe to NIKT nie zagłosuje na PSL, he he.

A wtedy kariery (mam na myśli kariery opłacane przez podatników - z budżetu państwa) Tokarskiej, Hetmana i reszty legną w gruzach.
Dlatego oni teraz już przygotowują sobie wyjścia awaryjne, czyli spółki, spółeczki i różne interesiki.

Gdy PSL przerżnie wybory to nikt nie zatrudni PSL-owców na eksponowanych stołkach, he he.
Bo inne partie wezmą swoje geszefty.[/size]
[size="2"]Ech, "znawcy polityki" .... to już prawdopodobnie ostatnie geszefty PSL-owców w Polsce.
Jak chłopski elektoreat przyciśnie bieda zgotowana przez rządy Tuskowo-Pawlakowe to NIKT nie zagłosuje na PSL, he he.

A wtedy kariery (mam na myśli kariery opłacane przez podatników - z budżetu państwa) Tokarskiej, Hetmana i reszty legną w gruzach.
Dlatego oni teraz już przygotowują sobie wyjścia awaryjne, czyli spółki, spółeczki i różne interesiki.

Gdy PSL przerżnie wybory to nikt nie... rozwiń
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 19:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1319649103' post='551681']
Idioto. Dupku dzwonny. (...) Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
[/quote]
Chitry i szczwany jesteś jak większość krezusów z KRUS-u. Ale już niedługo - z konta ubędzie!
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 19:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1319649103' post='551681']
Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigdy mieć nie będzie. Jestem dumny, że lubelszczyzna ma takiego Marszałka, a półgłówki nam zazdroszczą. Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
[/quote]
Bravoooo, jak twój protegowany będzie premierem zgłoś się na ministra kultury:))) Sztuko zakichana
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 19:11
0
[quote name='mimo' timestamp='1319635532' post='551609']
Hetman oszukał ludzi !!! To krętacz i kłamca !!! Ludzie głosowali na niego a on się wypioł na nich. Człowiek bez honoru , bez tważy. Przeważyły PSL-owskie rozgrywki i knowania. Wstyd !!!
[/quote]

Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigdy mieć nie będzie. Jestem dumny, że lubelszczyzna ma takiego Marszałka, a półgłówki nam zazdroszczą. Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
[quote name='mimo' timestamp='1319635532' post='551609']
Hetman oszukał ludzi !!! To krętacz i kłamca !!! Ludzie głosowali na niego a on się wypioł na nich. Człowiek bez honoru , bez tważy. Przeważyły PSL-owskie rozgrywki i knowania. Wstyd !!!
[/quote]

Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigd... rozwiń
Avatar
CUKROWNIK / 26 października 2011 o 16:39
0
Za CUKROWNIĘ podziękujcie swojemu Prezydentowi Krzysztofowi ŻUK i V-ce Prezydentowi Stanisławowi Kalinowskiemu.
K.ŻUK w tym czasie pełnił funkcję V-ce Ministra Skarbu i to właśnie jemu podlegał przemysł cukrowniczy.
St. Kalinowski - z-ca przewodniczącego Rady Nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej i to On praktycznie jednoosobowo rządził w KSC ,miał pełną władzę za pozwoleniem ŻUKA ( min. oddelegowany do Zarządu KSC).
Avatar
sokole oko / 26 października 2011 o 16:18
0
[quote name='haryski z Bilgoraja' timestamp='1319638077' post='551619']
Gdyby lubelszczyzna miała takich prezydentów ,marszałków Hetmanów dziś była by na 9-10 pozycji w kraju ,dzięki ze zostal ponieważ siła PSL
będzie słaba,dlatego chce dokonczyć inwestycje i nie tylko .Brawo panie Krzysztofie .Byłem 3 dni w trujmiescie tam pchaja miliardy a Lublin jak ubogi żebrak a decyduje tylko wudz Tusk.
[/quote

Marsz po słownik ortograficzny i popraw własne błędy!!! Ja nie wskażę,ale wstyd!!!
Avatar
haryski z Bilgoraja / 26 października 2011 o 16:07
0
Gdyby lubelszczyzna miała takich prezydentów ,marszałków Hetmanów dziś była by na 9-10 pozycji w kraju ,dzięki ze zostal ponieważ siła PSL
będzie słaba,dlatego chce dokonczyć inwestycje i nie tylko .Brawo panie Krzysztofie .Byłem 3 dni w trujmiescie tam pchaja miliardy a Lublin jak ubogi żebrak a decyduje tylko wudz Tusk.
Avatar
Gość / 25 marca 2012 o 19:21
0
[quote name='adam' timestamp='1319635353' post='551608']
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
[/quote]
temat tygodnia gospodarka za kierownicą temida wypadki/wpadki reportaż/raport pożegnanie wakacji
nowy numer

zobacz więcej

regulamin dzieciak roku


Nie złamał prawa, nie sprzeniewierzył się standardom

Według poprzedniej wojewody i byłego zastępcy szefa Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie odwołano nieuczciwego urzędnika. Dziś okazuje się, że zarzuty od początku były dęte, a oskarżenia fałszywe. Po prawie dwóch latach od dymisji pochodzącego z Międzyrzeca Podlaskiego byłego szefa lubelskiej WITD jak na dłoni widać prawdziwe powody tej historii. Była to polityczna rozgrywka, w którą na dodatek uwikłano media.

Odwołany w marcu 2010 roku lubelski wojewódzki inspektor transportu drogowego to Cezary Jurkowski. Jego dymisja od początku budziła ogromne emocje. Przede wszystkim dlatego, że potrafił otwarcie przeciwstawiać się czysto gabinetowej i pozamerytorycznej logice zdarzeń, w której jego zastępca Jan Sokół odegrał pierwszoplanową rolę.
Sokół – były samorządowiec i dyrektor Banku Spółdzielczego w Leśnej Podlaskiej – nigdy zresztą nie ukrywał swoich bliskich związków z polityką.
A także rozległych znajomości i równie wielkich ambicji. To on zasugerował wojewodzie, a potem w złożonym
w prokuraturze doniesieniu szczegółowo opisał rzekomo „przestępczą działalność” swego przełożonego. Obwiniał go tam m.in. o liczne nieprawidłowości w zarządzaniu urzędem, a także o kierowanie wobec niego gróźb karalnych, wyłudzenie pieniędzy i poświadczenie nieprawdy. Wojewoda Genowefa Tokarska zaś po przeprowadzeniu kontroli w inspekcji dołożyła oskarżenie o używanie samochodu służbowego do celów prywatnych, a do głównego inspektora transportu drogowego w Warszawie wysłano anonim, w którym pracownicy skarżyli się na „konflikt dyrektorów” oraz „rozgrywające się w inspektoracie dantejskie sceny”.
Oliwy do ognia dolały lokalne i regionalne media, które szeroko opisały historię. Jeden z tygodników napisał wówczas, że „inspektorzy poszli na noże”, w gazetach szczególnie akcentowano konflikt między obydwoma mężczyznami. O umorzeniu dochodzenia przez prokuraturę i oczyszczeniu b. szefa lubelskiego WITD media nie informowały już tak chętnie – jako nieliczne napisało o tym m.in. „Słowo Podlasia”. Taki mechanizm mógł skutkować tylko jednym – publicznym linczem, a w konsekwencji odwołaniem Jurkowskiego z funkcji. Dlatego zasadne jest pytanie, czy sprawa od początku nie była zakulisową prowokacją, obliczoną na zdestabilizowanie działalności inspekcji i zdyskredytowanie jej szefa. Albo – co mało prawdopodobne – wyjątkowo nieudolną próbą rzeczowej dyskusji o problemach inspektoratu. Zwłaszcza że za sformułowane – jak się okazało później kompletnie absurdalne – zarzuty Jurkowskiemu groziłoby nawet kilka lat więzienia.
* * *
Związany z południowym Podlasiem Jan Sokół był w tym okresie zastępcą szefa Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie. Zanim tam trafił, pełnił m.in. funkcję dyrektora Wojewódzkiego Zakładu Transportu
i Dróg. Po odwołaniu ze stanowiska w WITD przez dłuższy czas był na zwolnieniu lekarskim. Wciąż szuka pracy. Nigdy nie krył satysfakcji z usunięcia swego szefa i publicznie podtrzymywał swoje oskarżenia. Nie nudzi się – prowadzi obecnie dwie karne sprawy sądowe przeciwko b. szefowi: o zniesławienie i wyłudzenie pieniędzy. Oba pozwy są z oskarżenia prywatnego. – Nie popuszczę i doprowadzę do jego skazania – zapowiada buńczucznie Sokół.
Według Jurkowskiego oskarżenia są wynikiem rozbuchanej wyobraźni jego zastępcy. Były szef WITD jest pewien uniewinnienia w obydwu sprawach. – To kompletna nieprawda. Sokół przede wszystkim nigdy nie posiadał odpowiedniej wiedzy do pracy w inspektoracie, nie miał elementarnych kompetencji. Szczytem arogancji było domaganie się przez niego znacznej podwyżki płacy kosztem innych pracowników. Od momentu, gdy odmówiłem, to ja byłem przez niego zastraszany, on na co dzień zajmował się intrygami i oszczerstwami. Merytoryczna, zlecana mu przeze mnie praca nie była wykonywana. Stąd
9 grudnia 2009 roku złożyłem wniosek do wojewody o jego odwołanie – wspomina Jurkowski.
Ukończył Wydział Handlu Wewnętrznego na kierunku ekonomika i organizacja transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Przed objęciem funkcji zajmował się m.in. biznesem. Z prowadzenia firmy, zgodnie z przepisami ustawy antykorupcyjnej, zrezygnował z chwilą powołania na stanowisko. Podjęte przez niego działania w lubelskiej WITD doprowadziły do wielu korzystnych zmian w funkcjonowaniu instytucji. – W ciągu niecałych dwóch lat, dzięki ciężkiej pracy mojej oraz podległych mi funkcjonariuszy, inspektorat osiągnął najlepsze wyniki od początku swej działalności. Celowe i gospodarne wydatkowanie środków budżetowych sprawiło, że WITD w Lublinie jest dziś jedną z najlepiej wyposażonych
w sprzęt i urządzenia jednostek w kraju. Przy czym pieniądze z państwowego budżetu przekazane na jego funkcjonowanie zwróciły się wielokrotnie – mówi Jurkowski.
Działalność b. szefa WITD wysoko ocenił też główny inspektor transportu drogowego. To m.in. dlatego,
w przeciwieństwie do Sokoła, Jurkowski mógł wrócić do pracy w inspekcji. Zatrudniono go w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie, gdzie nadal zajmuje się ochroną bezpieczeństwa i porządku na drogach.
* * *
Cezary Jurkowski uważa, że polityczna awantura, jaka wybuchła po złożeniu przez niego wniosku o odwołanie Jana Sokoła z funkcji zastępcy szefa lubelskiej WITD, zniweczyła lub odsunęła na dalszy plan wiele śmiałych i ambitnych planów na rozwój tej instytucji w regionie. Jurkowski chciał m.in. stworzyć w Lublinie Centralny Ośrodek Szkolenia ITD i jeszcze bardziej unowocześnić wyposażenie jednostki. Udało się mu jednak wiele innych przedsięwzięć. Dzięki jego zabiegom urząd będzie miał nową siedzibę, stworzył także dwa oddziały terenowe wydziału inspekcji WITD
– w Międzyrzecu Podlaskim i w Zamościu. W okresie sprawowania przez niego funkcji powołano w Lublinie komisję do spraw kontroli przedsiębiorstw trans
[quote name='adam' timestamp='1319635353' post='551608']
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
[/quote]
temat tygodnia gospodarka za kierownicą temida wypadki/wpadki reportaż/raport pożegnanie wakacji
nowy numer

zobacz więcej

regulamin dzieciak roku
... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:59
0
[quote name='adam' timestamp='1319635353' post='551608']
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
[/quote]
http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=1&id=28064
Avatar
Falubaz / 27 października 2011 o 18:05
0
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"][size="3"](KLIKNIJ !)[/size][/url]
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 21:26
0
[size="2"]Ech, "znawcy polityki" .... to już prawdopodobnie ostatnie geszefty PSL-owców w Polsce.
Jak chłopski elektoreat przyciśnie bieda zgotowana przez rządy Tuskowo-Pawlakowe to NIKT nie zagłosuje na PSL, he he.

A wtedy kariery (mam na myśli kariery opłacane przez podatników - z budżetu państwa) Tokarskiej, Hetmana i reszty legną w gruzach.
Dlatego oni teraz już przygotowują sobie wyjścia awaryjne, czyli spółki, spółeczki i różne interesiki.

Gdy PSL przerżnie wybory to nikt nie zatrudni PSL-owców na eksponowanych stołkach, he he.
Bo inne partie wezmą swoje geszefty.[/size]
[size="2"]Ech, "znawcy polityki" .... to już prawdopodobnie ostatnie geszefty PSL-owców w Polsce.
Jak chłopski elektoreat przyciśnie bieda zgotowana przez rządy Tuskowo-Pawlakowe to NIKT nie zagłosuje na PSL, he he.

A wtedy kariery (mam na myśli kariery opłacane przez podatników - z budżetu państwa) Tokarskiej, Hetmana i reszty legną w gruzach.
Dlatego oni teraz już przygotowują sobie wyjścia awaryjne, czyli spółki, spółeczki i różne interesiki.

Gdy PSL przerżnie wybory to nikt nie... rozwiń
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 19:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1319649103' post='551681']
Idioto. Dupku dzwonny. (...) Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
[/quote]
Chitry i szczwany jesteś jak większość krezusów z KRUS-u. Ale już niedługo - z konta ubędzie!
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 19:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1319649103' post='551681']
Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigdy mieć nie będzie. Jestem dumny, że lubelszczyzna ma takiego Marszałka, a półgłówki nam zazdroszczą. Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
[/quote]
Bravoooo, jak twój protegowany będzie premierem zgłoś się na ministra kultury:))) Sztuko zakichana
Avatar
Gość / 26 października 2011 o 19:11
0
[quote name='mimo' timestamp='1319635532' post='551609']
Hetman oszukał ludzi !!! To krętacz i kłamca !!! Ludzie głosowali na niego a on się wypioł na nich. Człowiek bez honoru , bez tważy. Przeważyły PSL-owskie rozgrywki i knowania. Wstyd !!!
[/quote]

Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigdy mieć nie będzie. Jestem dumny, że lubelszczyzna ma takiego Marszałka, a półgłówki nam zazdroszczą. Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
[quote name='mimo' timestamp='1319635532' post='551609']
Hetman oszukał ludzi !!! To krętacz i kłamca !!! Ludzie głosowali na niego a on się wypioł na nich. Człowiek bez honoru , bez tważy. Przeważyły PSL-owskie rozgrywki i knowania. Wstyd !!!
[/quote]

Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigd... rozwiń
Avatar
CUKROWNIK / 26 października 2011 o 16:39
0
Za CUKROWNIĘ podziękujcie swojemu Prezydentowi Krzysztofowi ŻUK i V-ce Prezydentowi Stanisławowi Kalinowskiemu.
K.ŻUK w tym czasie pełnił funkcję V-ce Ministra Skarbu i to właśnie jemu podlegał przemysł cukrowniczy.
St. Kalinowski - z-ca przewodniczącego Rady Nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej i to On praktycznie jednoosobowo rządził w KSC ,miał pełną władzę za pozwoleniem ŻUKA ( min. oddelegowany do Zarządu KSC).
Avatar
sokole oko / 26 października 2011 o 16:18
0
[quote name='haryski z Bilgoraja' timestamp='1319638077' post='551619']
Gdyby lubelszczyzna miała takich prezydentów ,marszałków Hetmanów dziś była by na 9-10 pozycji w kraju ,dzięki ze zostal ponieważ siła PSL
będzie słaba,dlatego chce dokonczyć inwestycje i nie tylko .Brawo panie Krzysztofie .Byłem 3 dni w trujmiescie tam pchaja miliardy a Lublin jak ubogi żebrak a decyduje tylko wudz Tusk.
[/quote

Marsz po słownik ortograficzny i popraw własne błędy!!! Ja nie wskażę,ale wstyd!!!
Avatar
haryski z Bilgoraja / 26 października 2011 o 16:07
0
Gdyby lubelszczyzna miała takich prezydentów ,marszałków Hetmanów dziś była by na 9-10 pozycji w kraju ,dzięki ze zostal ponieważ siła PSL
będzie słaba,dlatego chce dokonczyć inwestycje i nie tylko .Brawo panie Krzysztofie .Byłem 3 dni w trujmiescie tam pchaja miliardy a Lublin jak ubogi żebrak a decyduje tylko wudz Tusk.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 24 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.