Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2011 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Wojewoda lubelski Marian Starownik?

0 34 A A
W tegorocznych wyborach parlamentarnych startował z listy PSL. Zdobył czwarty wynik, ale do sejmu si
W tegorocznych wyborach parlamentarnych startował z listy PSL. Zdobył czwarty wynik, ale do sejmu si

- Wicepremier Pawlak zadzwonił do mnie w ubiegłym tygodniu. Było już dość późno, miałem kłaść się spać – opowiada Marian Starownik, były poseł i starosta lubartowski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Premier miał dla mnie propozycję pracy w MSWiA. Miałbym tam zajmować się min. strażą pożarną i obroną cywilną. Nie zgodziłem się. Mieszkamy z żoną sami. Wolę zostać z nią, niż przenosić się do Warszawy.

Minister gospodarki miał dla Starownika jeszcze jedną propozycję. – Kiedy odmówiłem, zapytał, czy w jeśli PSL dostanie fotel wojewody lubelskiego, to chciałbym zająć to stanowisko. Zgodziłem się – mówi Starownik.

Poprzedni wojewoda, Genowefa Tokarska z PSL w październiku zdobyła mandat poselski i zrezygnowała z pracy w urzędzie. Decyzja o tym, co ją zastąpi, zapadnie na samej górze.

– Premier Tusk nie podjął jeszcze decyzji w sprawie wyznaczenia wojewody – ucina wszelkie spekulacje Krzysztof Kosiński, rzecznik PSL.

Broni nie składa jeszcze Platforma Obywatelska. Działacze PO zabiegają, by premier skierował na stanowisko wojewody osobę z ich partii.

– To chyba oczywiste w sytuacji, kiedy polityk PSL pełni funkcję marszałka województwa – mówi poseł Stanisław Żmijan, szef regionalnych struktur PO. – Rząd jest koalicyjny. Chciałbym, by równowaga została zachowana również na poziomie województwa.

W czwartek Paweł Graś, rzecznik rządu poinformował, że premier Donald Tusk podjął już decyzje w sprawie powołania większości wojewodów i czeka jeszcze na propozycje tylko z dwóch województw. Nie zdradził jednak, o jakie regiony chodzi.

MARIAN STAROWNIK

Poseł w latach 1989 – 1997. Od 2002 roku starosta lubartowski. Długo lobbował za wybudowaniem lotniska w Niedźwiadzie.

Po śmierci posła Edwarda Wojtasa w katastrofie w Smoleńsku objął jego mandat poselski. W tegorocznych wyborach parlamentarnych startował z listy PSL. Zdobył czwarty wynik, ale do sejmu się nie dostał.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monika / 15 grudnia 2011 o 09:41
0
Jarosław, człowieku - ile w Tobie zawiści i złości. Pewnie nic w życiu nie osiągnąłeś i taki żal Cie ogarnia, jak tego psa od ogrodnika. Twórz, otwieraj interesy, startuj w przetargach, ryzykuj i dorabiaj się fortuny, udzielaj się społecznie, pomagaj ludziom, zdobądź elektorat i kandyduj! Mam nadzieje, że zmienisz Polskę na lepszą, że Cię nie oplują za to, choć to mało prawdopodobne. Wszystkim Wam rozżalonym życzę wszystkiego najlepszego i jak najwięcej potwierdzonych informacji i wiedzy na tematy, o których jak widać nie macie pojęcia. Starownik pomógł mojej rodzinie bezinteresownie, mimo, że nas nie znał, a wszyscy "rozżaleni" się od nas odwrócili. Zdrowia Panie Marianie i dalej takiej stanowczości i siły.
Jarosław, człowieku - ile w Tobie zawiści i złości. Pewnie nic w życiu nie osiągnąłeś i taki żal Cie ogarnia, jak tego psa od ogrodnika. Twórz, otwieraj interesy, startuj w przetargach, ryzykuj i dorabiaj się fortuny, udzielaj się społecznie, pomagaj ludziom, zdobądź elektorat i kandyduj! Mam nadzieje, że zmienisz Polskę na lepszą, że Cię nie oplują za to, choć to mało prawdopodobne. Wszystkim Wam rozżalonym życzę wszystkiego najlepszego i jak najwięcej potwierdzonych informacji i wiedzy na tematy, o których jak widać nie macie pojęcia. ... rozwiń
Avatar
Jarosłąw / 5 grudnia 2011 o 18:28
0
Jeszcze tylko tego CHŁOPA na tym stanowisku nie było. Kolejna okazja do załatwiania swoich spraw. Niedawno w powiecie wybudowano kotłownię na biomasę i dziwnym trafem przetarg na dostawę biomasy wygrała firma... Green Star Sp. z o.o. z Maśluch - założona przez jego żonę - Marian był wtedy Starostą Lubartowskim !!!!
Marian, powiedz jak to zrobiłeś, jak w tej reklamie o układach, śmiałeś się z kolegami, czy nie???? Dzwonił wtedy do ciebie Waldek?
Avatar
Jarosław / 5 grudnia 2011 o 18:26
0
Jeszcze tylko tego CHŁOPA na tym stanowisku nie było. Kolejna okazja do załatwiania swoich spraw. Niedawno w powiecie wybudowano kotłownię na biomasę i dziwnym trafem przetarg na dostawę biomasy wygrała firma... Green Star Sp. z o.o. z Maśluch - założona przez jego żonę - Marian był wtedy Starostą Lubartowskim !!!!
Marian, powiedz jak to zrobiłeś, jak w tej reklamie o układach, śmiałeś się z kolegami, czy nie????
Avatar
Gość / 4 grudnia 2011 o 11:15
0
[quote name='BETON' timestamp='1322944663' post='565769']
TO JUŻ NIE MA LEPSZEGO KANDYDATA NA WOJEWODĘ LUBELSKIEGO? WIADOMO ŻE CHODZI GŁÓWNIE O KASĘ , A NIE SŁUŻENIE LUDOWI LUBELSZCZYZNY.OSTATNI RAZ BRALIŚMY UDZIAŁ W WYBORACH .NIE WARTO TRACIĆ SWOJEGO CENNEGO CZASU I TRZEBA BĘDZIE WIAĆ ZA GRANICĘ BO ŚCIANA WSCHODNIA ZOSTANIE CAŁKOWICIE ZAMUROWANA.NA ODCHODNE Z POSŁOWANIA DOSTAŁ ODPRAWĘ POSELSKĄ I CO MAŁO MU JESZCZE?
[/quote]

ONTEB ma rzeczywiście zalany betonem łeb
I taki twardy,jak ludowy lubelszczyzniany cep.
Avatar
BETON / 3 grudnia 2011 o 21:37
0
TO JUŻ NIE MA LEPSZEGO KANDYDATA NA WOJEWODĘ LUBELSKIEGO? WIADOMO ŻE CHODZI GŁÓWNIE O KASĘ , A NIE SŁUŻENIE LUDOWI LUBELSZCZYZNY.OSTATNI RAZ BRALIŚMY UDZIAŁ W WYBORACH .NIE WARTO TRACIĆ SWOJEGO CENNEGO CZASU I TRZEBA BĘDZIE WIAĆ ZA GRANICĘ BO ŚCIANA WSCHODNIA ZOSTANIE CAŁKOWICIE ZAMUROWANA.NA ODCHODNE Z POSŁOWANIA DOSTAŁ ODPRAWĘ POSELSKĄ I CO MAŁO MU JESZCZE?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2011 o 20:38
0
[quote name='maly3311' timestamp='1322862094' post='565516']
Do Lubelszczyzny pasuje jak ulał-typowy,wiejski ćwok...Z wyglądu idealny
[/quote]

Mały a gdzie Twoje trzeszcze lubelszczyznę dojrzały.
Mały,a może rozum jest już przestarzały,lub za mały.
Avatar
Kowalski / 3 grudnia 2011 o 20:06
0
Woj. lubelskie już na wsze czasy pozostanie folwarkiem Peezelu
Avatar
do POligłupów / 3 grudnia 2011 o 17:36
0
Szlak trafia piszacych pod tym artykułem działaczy platformy i dziwaków z RP, że człowiek z PSL moze kierowac LUW. Lepszy taki niż nieobliczalana wicewojewoda. Panie Marianie zyczę Panu powodzenia.

Zdecydowana wiekszość tych negatywych komentarzy jest tworzona przez jednego trola z redakcji lub z loalnej PO.
Avatar
anty bzdet / 3 grudnia 2011 o 17:26
0
Ty bzdety wygadujesz
Avatar
ale bzdety wypisujesz / 3 grudnia 2011 o 17:24
0
Bez komentarza. brak jakiegokolwiek zwiazku, a poza tym wojewoda nie jest tylko dla miasta Lublina. Proponuje sie douczyc.
Avatar
Monika / 15 grudnia 2011 o 09:41
0
Jarosław, człowieku - ile w Tobie zawiści i złości. Pewnie nic w życiu nie osiągnąłeś i taki żal Cie ogarnia, jak tego psa od ogrodnika. Twórz, otwieraj interesy, startuj w przetargach, ryzykuj i dorabiaj się fortuny, udzielaj się społecznie, pomagaj ludziom, zdobądź elektorat i kandyduj! Mam nadzieje, że zmienisz Polskę na lepszą, że Cię nie oplują za to, choć to mało prawdopodobne. Wszystkim Wam rozżalonym życzę wszystkiego najlepszego i jak najwięcej potwierdzonych informacji i wiedzy na tematy, o których jak widać nie macie pojęcia. Starownik pomógł mojej rodzinie bezinteresownie, mimo, że nas nie znał, a wszyscy "rozżaleni" się od nas odwrócili. Zdrowia Panie Marianie i dalej takiej stanowczości i siły.
Jarosław, człowieku - ile w Tobie zawiści i złości. Pewnie nic w życiu nie osiągnąłeś i taki żal Cie ogarnia, jak tego psa od ogrodnika. Twórz, otwieraj interesy, startuj w przetargach, ryzykuj i dorabiaj się fortuny, udzielaj się społecznie, pomagaj ludziom, zdobądź elektorat i kandyduj! Mam nadzieje, że zmienisz Polskę na lepszą, że Cię nie oplują za to, choć to mało prawdopodobne. Wszystkim Wam rozżalonym życzę wszystkiego najlepszego i jak najwięcej potwierdzonych informacji i wiedzy na tematy, o których jak widać nie macie pojęcia. ... rozwiń
Avatar
Jarosłąw / 5 grudnia 2011 o 18:28
0
Jeszcze tylko tego CHŁOPA na tym stanowisku nie było. Kolejna okazja do załatwiania swoich spraw. Niedawno w powiecie wybudowano kotłownię na biomasę i dziwnym trafem przetarg na dostawę biomasy wygrała firma... Green Star Sp. z o.o. z Maśluch - założona przez jego żonę - Marian był wtedy Starostą Lubartowskim !!!!
Marian, powiedz jak to zrobiłeś, jak w tej reklamie o układach, śmiałeś się z kolegami, czy nie???? Dzwonił wtedy do ciebie Waldek?
Avatar
Jarosław / 5 grudnia 2011 o 18:26
0
Jeszcze tylko tego CHŁOPA na tym stanowisku nie było. Kolejna okazja do załatwiania swoich spraw. Niedawno w powiecie wybudowano kotłownię na biomasę i dziwnym trafem przetarg na dostawę biomasy wygrała firma... Green Star Sp. z o.o. z Maśluch - założona przez jego żonę - Marian był wtedy Starostą Lubartowskim !!!!
Marian, powiedz jak to zrobiłeś, jak w tej reklamie o układach, śmiałeś się z kolegami, czy nie????
Avatar
Gość / 4 grudnia 2011 o 11:15
0
[quote name='BETON' timestamp='1322944663' post='565769']
TO JUŻ NIE MA LEPSZEGO KANDYDATA NA WOJEWODĘ LUBELSKIEGO? WIADOMO ŻE CHODZI GŁÓWNIE O KASĘ , A NIE SŁUŻENIE LUDOWI LUBELSZCZYZNY.OSTATNI RAZ BRALIŚMY UDZIAŁ W WYBORACH .NIE WARTO TRACIĆ SWOJEGO CENNEGO CZASU I TRZEBA BĘDZIE WIAĆ ZA GRANICĘ BO ŚCIANA WSCHODNIA ZOSTANIE CAŁKOWICIE ZAMUROWANA.NA ODCHODNE Z POSŁOWANIA DOSTAŁ ODPRAWĘ POSELSKĄ I CO MAŁO MU JESZCZE?
[/quote]

ONTEB ma rzeczywiście zalany betonem łeb
I taki twardy,jak ludowy lubelszczyzniany cep.
Avatar
BETON / 3 grudnia 2011 o 21:37
0
TO JUŻ NIE MA LEPSZEGO KANDYDATA NA WOJEWODĘ LUBELSKIEGO? WIADOMO ŻE CHODZI GŁÓWNIE O KASĘ , A NIE SŁUŻENIE LUDOWI LUBELSZCZYZNY.OSTATNI RAZ BRALIŚMY UDZIAŁ W WYBORACH .NIE WARTO TRACIĆ SWOJEGO CENNEGO CZASU I TRZEBA BĘDZIE WIAĆ ZA GRANICĘ BO ŚCIANA WSCHODNIA ZOSTANIE CAŁKOWICIE ZAMUROWANA.NA ODCHODNE Z POSŁOWANIA DOSTAŁ ODPRAWĘ POSELSKĄ I CO MAŁO MU JESZCZE?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2011 o 20:38
0
[quote name='maly3311' timestamp='1322862094' post='565516']
Do Lubelszczyzny pasuje jak ulał-typowy,wiejski ćwok...Z wyglądu idealny
[/quote]

Mały a gdzie Twoje trzeszcze lubelszczyznę dojrzały.
Mały,a może rozum jest już przestarzały,lub za mały.
Avatar
Kowalski / 3 grudnia 2011 o 20:06
0
Woj. lubelskie już na wsze czasy pozostanie folwarkiem Peezelu
Avatar
do POligłupów / 3 grudnia 2011 o 17:36
0
Szlak trafia piszacych pod tym artykułem działaczy platformy i dziwaków z RP, że człowiek z PSL moze kierowac LUW. Lepszy taki niż nieobliczalana wicewojewoda. Panie Marianie zyczę Panu powodzenia.

Zdecydowana wiekszość tych negatywych komentarzy jest tworzona przez jednego trola z redakcji lub z loalnej PO.
Avatar
anty bzdet / 3 grudnia 2011 o 17:26
0
Ty bzdety wygadujesz
Avatar
ale bzdety wypisujesz / 3 grudnia 2011 o 17:24
0
Bez komentarza. brak jakiegokolwiek zwiazku, a poza tym wojewoda nie jest tylko dla miasta Lublina. Proponuje sie douczyc.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 0 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 0 0

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 6

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 32 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 40 19

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce