Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2009 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Wojtas do Parlamentu Europejskiego, Smolarz na Wiejską?

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 15 A A

Prezydent Vaclav Klaus podpisał dziś traktat lizboński. Czechy zrobiły to jako ostatni kraj Unii Europejskiej. To otwiera drogę do wielkich zmian we wspólnocie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od stycznia 2010 r. Unia zacznie być rządzona wedle nowych, zmodyfikowanych zasad. Pojawi się m.in. urząd prezydenta. A Polsce przybędzie kolejny eurodeputowany. I będzie to najprawdopodobniej Edward Wojtas, poseł i lider PSL na Lubelszczyźnie.

Traktat z Lizbony daje Polsce dodatkowego – 51 – posła. Według nieoficjalnych informacji z Państwowej Komisji Wyborczej, mandat przypadnie właśnie politykowi z naszego regionu. Jednak, żeby słowo stało się ciałem, Sejm musi zmienić ordynację do Parlamentu Europejskiego. W obecnych przepisach nie ma mowy o dodatkowym eurodeputowanym.

– Siedzę od kilku godzin na posiedzeniu komisji finansów i przed chwilą dowiedziałem się o decyzji prezydenta Czech. Na razie nie chcę się wypowiadać na temat mojej przeprowadzki do Brukseli. O mandacie dla mnie wiem tylko z dywagacji prasowych – mówił nam wczoraj po południu Edward Wojtas.

Na tym nie koniec karuzeli stanowisk. Bo jeśli Wojtas pójdzie do Brukseli, to jego miejsce na Wiejskiej zajmie najprawdopodobniej inny lubelski ludowiec, prezes KRUS, Henryk Smolarz.

Teraz Lubelszczyzna ma dwóch posłów w PE: Mirosława Piotrowskiego (PiS) i Lenę Kolarską-Bobińską (PO).

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ion / 4 listopada 2009 o 20:03
0
Ojojoj to już Smolarz nie będzie rozdawał kapusty. Bo i po co. Wjechał na kapuście do sejmu potem do krus a teraz znów do sejmu. A mówią że kapusta głowa pusta. Ciekawe czym zabłyśnie w tej kadencji. A na nastepne wybory pewnie będzie rozdawał brukselkę burakom głosującym za kończyzną. HE! HE!
Avatar
ZIELONY LUDEK / 4 listopada 2009 o 14:35
0
Edziu jakiś ty skromny i dopiero się dowiedziałeś. Ale blaga pod publiczkę. Henio już ze trzy tygodnie świętuje drugi stołeczek a ty udajesz że się dopiero dowiedziałeś. NO TO CHŁOPY PĘDEM DO KORYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jancio / 4 listopada 2009 o 14:15
0
Popatrzcie na te "inteligentne" twarze na zdjęciach. już się cieszą że was chłopki wyrolują. Heniu szybko do korytka bo jeszcze ktoś go opróżni przed tobą.
Avatar
minio / 4 listopada 2009 o 14:10
0
chart napisał:
Z zasługami Wojtasa dla Lubelszczyzny to bym nie przesadzał. Z pewnością jest to człowiek pracowity, biurokrata, człowiek rozkochany w produkowaniu i czytaniu dokumentów, dlatego będzie pasował do instytucji unijnych. Wyjeżdżając do Brukseli poprawi (po raz kolejny) swój status materialny, jednak może pogorszyć pozycję polityczną. Vide przykład jego mentora, Podkańskiego. Siedząc trzy tygodnie w PE Wojtas zwyczajnie nie upilnuje partii i może stracić przywództwo lubelskiego PSL.
Kolejna sprawa - Smolarz. To byłby znakomity, kompetentny poseł. Tylko czy to mu się opłaca? Kierując centralnym KRUS-em jest mocniejszy, niż szeregowy poseł, chyba - rzecz jasna - że PO i PSL zrobią sobie jednak przed przyszłorocznymi wyborami igrzyska pt. "Likwidujemy ubezpieczenia rolnicze". Jeśli jednak Smolarz nie przyjmie mandatu - będzie jeszcze zabawniej, bo posłem zostanie Starownik. Dzięki temu nie będzie musiał po raz 169 startować na prezesa Elizówki, a z drugiej strony dokończy sobie w spokoju procedurę lustracyjną

Smolarz znakomity poseł? To chyba nie czytałeś czym się wyróżnił w poprzedniej kadencji i jak pracował. Człowieku nie znasz to nie pisz głupot. Smolarz ma was wszystkich w d...e. Dorwie się do kolejnego stołka i będzie doił ile się da. Mstliwy i cyniczny chłopek. I tyle w tym temacie.
pracował. Człowieku nie znasz to nie pisz głupot. Smolarz ma was wszystkich w d...e. Dorwie się do kolejnego stołka i będzie doił ile się da. Mstliwy i cyniczny chłopek. I tyle w tym temacie. rozwiń
Avatar
lechu / 4 listopada 2009 o 13:21
0
To kolejny zielony ludek z partyji stołków, więc : no comments.
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:46
0
Panie Wojtas zycze panu aby pan dostompil tego stanowiska jest pan 1 czlowiekiem z mocnymi korzeniami Lubelszczyzny zazdrosnikom dziekujemy pomimo ze jestem z Bilgoraja zycze powodzenia dla regionu i pana osobistej korzysci wedlug mnie moze pan byc bogaty w regionie jak Palikot a nawet wiekszy.
Avatar
chart / 4 listopada 2009 o 12:03
0
Z zasługami Wojtasa dla Lubelszczyzny to bym nie przesadzał. Z pewnością jest to człowiek pracowity, biurokrata, człowiek rozkochany w produkowaniu i czytaniu dokumentów, dlatego będzie pasował do instytucji unijnych. Wyjeżdżając do Brukseli poprawi (po raz kolejny) swój status materialny, jednak może pogorszyć pozycję polityczną. Vide przykład jego mentora, Podkańskiego. Siedząc trzy tygodnie w PE Wojtas zwyczajnie nie upilnuje partii i może stracić przywództwo lubelskiego PSL.
Kolejna sprawa - Smolarz. To byłby znakomity, kompetentny poseł. Tylko czy to mu się opłaca? Kierując centralnym KRUS-em jest mocniejszy, niż szeregowy poseł, chyba - rzecz jasna - że PO i PSL zrobią sobie jednak przed przyszłorocznymi wyborami igrzyska pt. "Likwidujemy ubezpieczenia rolnicze". Jeśli jednak Smolarz nie przyjmie mandatu - będzie jeszcze zabawniej, bo posłem zostanie Starownik. Dzięki temu nie będzie musiał po raz 169 startować na prezesa Elizówki, a z drugiej strony dokończy sobie w spokoju procedurę lustracyjną
Z zasługami Wojtasa dla Lubelszczyzny to bym nie przesadzał. Z pewnością jest to człowiek pracowity, biurokrata, człowiek rozkochany w produkowaniu i czytaniu dokumentów, dlatego będzie pasował do instytucji unijnych. Wyjeżdżając do Brukseli poprawi (po raz kolejny) swój status materialny, jednak może pogorszyć pozycję polityczną. Vide przykład jego mentora, Podkańskiego. Siedząc trzy tygodnie w PE Wojtas zwyczajnie nie upilnuje partii i może stracić przywództwo lubelskiego PSL.
Kolejna sprawa - Smolarz. To byłby znakomity, kompetentny... rozwiń
Avatar
WER444 / 4 listopada 2009 o 11:54
0
JUŻ DWIE TFUU GWIAZDY Z LUBELSZCZYZNY MAMY W BRUKSELI TERAZ CZAS NA KOLEJNEGO GWIAZDORA Z PSLa TYM RAZEM,cha,cha!!
Avatar
pit / 4 listopada 2009 o 09:03
0
Kate napisał:
A ja trzymam kciuki! Pan Edward jest porządnym uczciwym człowiekiem, który wiele zrobił dla naszego regionu. Niedowiarkom radzę najpierw poznac jego dorobek, zamiast obrzucac błotem. Powodzenia!!!

Jakieś szczegóły mógłbym prosić bo poza konsumpcją publicznych pieniędzy i wypowiedziami na bardzo miernym poziomie na jego koncie trudno znaleźć jakieś pozytywne wyczyny.
Avatar
Gość / 4 listopada 2009 o 07:10
0
Kate napisał:
A ja trzymam kciuki! Pan Edward jest porządnym uczciwym człowiekiem, który wiele zrobił dla naszego regionu. Niedowiarkom radzę najpierw poznac jego dorobek, zamiast obrzucac błotem. Powodzenia!!!



Proszę o konkrety uczciwości,zaradności, co zrobił dla lubelszczyzny ( chyba swoim kolesiom)
Avatar
Ion / 4 listopada 2009 o 20:03
0
Ojojoj to już Smolarz nie będzie rozdawał kapusty. Bo i po co. Wjechał na kapuście do sejmu potem do krus a teraz znów do sejmu. A mówią że kapusta głowa pusta. Ciekawe czym zabłyśnie w tej kadencji. A na nastepne wybory pewnie będzie rozdawał brukselkę burakom głosującym za kończyzną. HE! HE!
Avatar
ZIELONY LUDEK / 4 listopada 2009 o 14:35
0
Edziu jakiś ty skromny i dopiero się dowiedziałeś. Ale blaga pod publiczkę. Henio już ze trzy tygodnie świętuje drugi stołeczek a ty udajesz że się dopiero dowiedziałeś. NO TO CHŁOPY PĘDEM DO KORYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jancio / 4 listopada 2009 o 14:15
0
Popatrzcie na te "inteligentne" twarze na zdjęciach. już się cieszą że was chłopki wyrolują. Heniu szybko do korytka bo jeszcze ktoś go opróżni przed tobą.
Avatar
minio / 4 listopada 2009 o 14:10
0
chart napisał:
Z zasługami Wojtasa dla Lubelszczyzny to bym nie przesadzał. Z pewnością jest to człowiek pracowity, biurokrata, człowiek rozkochany w produkowaniu i czytaniu dokumentów, dlatego będzie pasował do instytucji unijnych. Wyjeżdżając do Brukseli poprawi (po raz kolejny) swój status materialny, jednak może pogorszyć pozycję polityczną. Vide przykład jego mentora, Podkańskiego. Siedząc trzy tygodnie w PE Wojtas zwyczajnie nie upilnuje partii i może stracić przywództwo lubelskiego PSL.
Kolejna sprawa - Smolarz. To byłby znakomity, kompetentny poseł. Tylko czy to mu się opłaca? Kierując centralnym KRUS-em jest mocniejszy, niż szeregowy poseł, chyba - rzecz jasna - że PO i PSL zrobią sobie jednak przed przyszłorocznymi wyborami igrzyska pt. "Likwidujemy ubezpieczenia rolnicze". Jeśli jednak Smolarz nie przyjmie mandatu - będzie jeszcze zabawniej, bo posłem zostanie Starownik. Dzięki temu nie będzie musiał po raz 169 startować na prezesa Elizówki, a z drugiej strony dokończy sobie w spokoju procedurę lustracyjną

Smolarz znakomity poseł? To chyba nie czytałeś czym się wyróżnił w poprzedniej kadencji i jak pracował. Człowieku nie znasz to nie pisz głupot. Smolarz ma was wszystkich w d...e. Dorwie się do kolejnego stołka i będzie doił ile się da. Mstliwy i cyniczny chłopek. I tyle w tym temacie.
pracował. Człowieku nie znasz to nie pisz głupot. Smolarz ma was wszystkich w d...e. Dorwie się do kolejnego stołka i będzie doił ile się da. Mstliwy i cyniczny chłopek. I tyle w tym temacie. rozwiń
Avatar
lechu / 4 listopada 2009 o 13:21
0
To kolejny zielony ludek z partyji stołków, więc : no comments.
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:46
0
Panie Wojtas zycze panu aby pan dostompil tego stanowiska jest pan 1 czlowiekiem z mocnymi korzeniami Lubelszczyzny zazdrosnikom dziekujemy pomimo ze jestem z Bilgoraja zycze powodzenia dla regionu i pana osobistej korzysci wedlug mnie moze pan byc bogaty w regionie jak Palikot a nawet wiekszy.
Avatar
chart / 4 listopada 2009 o 12:03
0
Z zasługami Wojtasa dla Lubelszczyzny to bym nie przesadzał. Z pewnością jest to człowiek pracowity, biurokrata, człowiek rozkochany w produkowaniu i czytaniu dokumentów, dlatego będzie pasował do instytucji unijnych. Wyjeżdżając do Brukseli poprawi (po raz kolejny) swój status materialny, jednak może pogorszyć pozycję polityczną. Vide przykład jego mentora, Podkańskiego. Siedząc trzy tygodnie w PE Wojtas zwyczajnie nie upilnuje partii i może stracić przywództwo lubelskiego PSL.
Kolejna sprawa - Smolarz. To byłby znakomity, kompetentny poseł. Tylko czy to mu się opłaca? Kierując centralnym KRUS-em jest mocniejszy, niż szeregowy poseł, chyba - rzecz jasna - że PO i PSL zrobią sobie jednak przed przyszłorocznymi wyborami igrzyska pt. "Likwidujemy ubezpieczenia rolnicze". Jeśli jednak Smolarz nie przyjmie mandatu - będzie jeszcze zabawniej, bo posłem zostanie Starownik. Dzięki temu nie będzie musiał po raz 169 startować na prezesa Elizówki, a z drugiej strony dokończy sobie w spokoju procedurę lustracyjną
Z zasługami Wojtasa dla Lubelszczyzny to bym nie przesadzał. Z pewnością jest to człowiek pracowity, biurokrata, człowiek rozkochany w produkowaniu i czytaniu dokumentów, dlatego będzie pasował do instytucji unijnych. Wyjeżdżając do Brukseli poprawi (po raz kolejny) swój status materialny, jednak może pogorszyć pozycję polityczną. Vide przykład jego mentora, Podkańskiego. Siedząc trzy tygodnie w PE Wojtas zwyczajnie nie upilnuje partii i może stracić przywództwo lubelskiego PSL.
Kolejna sprawa - Smolarz. To byłby znakomity, kompetentny... rozwiń
Avatar
WER444 / 4 listopada 2009 o 11:54
0
JUŻ DWIE TFUU GWIAZDY Z LUBELSZCZYZNY MAMY W BRUKSELI TERAZ CZAS NA KOLEJNEGO GWIAZDORA Z PSLa TYM RAZEM,cha,cha!!
Avatar
pit / 4 listopada 2009 o 09:03
0
Kate napisał:
A ja trzymam kciuki! Pan Edward jest porządnym uczciwym człowiekiem, który wiele zrobił dla naszego regionu. Niedowiarkom radzę najpierw poznac jego dorobek, zamiast obrzucac błotem. Powodzenia!!!

Jakieś szczegóły mógłbym prosić bo poza konsumpcją publicznych pieniędzy i wypowiedziami na bardzo miernym poziomie na jego koncie trudno znaleźć jakieś pozytywne wyczyny.
Avatar
Gość / 4 listopada 2009 o 07:10
0
Kate napisał:
A ja trzymam kciuki! Pan Edward jest porządnym uczciwym człowiekiem, który wiele zrobił dla naszego regionu. Niedowiarkom radzę najpierw poznac jego dorobek, zamiast obrzucac błotem. Powodzenia!!!



Proszę o konkrety uczciwości,zaradności, co zrobił dla lubelszczyzny ( chyba swoim kolesiom)
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zawierzyli Opole Lubelskie Jezusowi. Burmistrz: "Była to moja własna inicjatywa"

Zawierzyli Opole Lubelskie Jezusowi. Burmistrz: "Była to moja własna inicjatywa" 87 19

Burmistrz Opola Lubelskiego i starosta powierzyli samorząd „Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi”. Jak tłumaczą, „aby dobrze i owocnie realizować powierzone im zadania potrzebują wsparcia Opatrzności”. Zawierzony Jezusowi Chrystusowi jest też Radzyń Podlaski, a Matce Boskiej miasto i powiat kraśnicki

AZS UMCS i Sparta Biłgoraj najlepsze podczas I rundy pływackiej Multiligi

AZS UMCS i Sparta Biłgoraj najlepsze podczas I rundy pływackiej Multiligi 0 0

W weekend na pływalni Aqua Lublin została rozegrana pierwsza runda Multiligi 2019. Zmagania w Wojewódzkiej Lidze Juniorów wygrał AZS UMCS. Z kolei Ligę Wojewódzką Dzieci i Młodzików Sparta Biłgoraj

Jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie ?

Jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie ? 0 0

Wymiana mebli na nowe potrafi zmienić na lepsze wystrój całego domu lub mieszkania. Warto też zainwestować w wysoką jakość, aby taka inwestycja cieszyła przez lata. Co jednak robić, kiedy brakuje Ci środków na zakup mebli marzeń? Rozwiązaniem mogą być szybkie i atrakcyjne pożyczki online. Sprawdź jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie.

Ruszył nabór na Festiwal Teatralny "Kontestacje"

Ruszył nabór na Festiwal Teatralny "Kontestacje" 0 1

W tym roku w Lublinie odbędzie się już XVI edycja Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kontestacje". Cieszący się olbrzymią popularnością w całej Polsce festiwal rozpoczął nabór grup teatralnych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 lutego.

Właściwości zdrowotne miodu

Właściwości zdrowotne miodu 0 0

O dobroczynnym działaniu miodu mówi się bardzo wiele. Wciąż też prowadzone są liczne badania, które mają potwierdzić zdrowotne właściwości tego naturalnego produktu. Co warto wiedzieć o miodzie? Czy rzeczywiście na on korzystny wpływ na organizm? Czy ma znaczenie to, jaki miód wybierzemy?

Alarm bombowy w biurze poselskim w centrum Lublina. Ktoś wysłał maila. "Gińcie świnie" [zdjęcia]
galeria

Alarm bombowy w biurze poselskim w centrum Lublina. Ktoś wysłał maila. "Gińcie świnie" [zdjęcia] 10 15

Ktoś poinformował o bombie w biurach poselskich Platformy Obywatelskiej przy ul. Królewskiej 2. Na miejscu jest straż pożarna i policja.

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan!
film

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan! 0 1

Krzysztof Piątek oficjalnie w Milanie! Polski napastnik przeszedł w środę (23 stycznia) medyczne i podpisał czteroipółletni kontrakt z osiemnastokrotnym mistrzem Włoch. Snajper Genoi kosztował mediolańczyków około 35 milionów euro.

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc"
film

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc" 0 1

Patrycja Krzymińska zapoczątkowała akcję „Ostatnia puszka Pawła Adamowicza", w ramach której udało się zebrać ponad 15 milionów złotych dla WOŚP-u.

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt 0 2

Urząd Miejski w Nałęczowie ogłosił przetarg na zakup nowego ultrasonografu dla SP ZOZ w Nałęczowie. To część unijnego projektu o wartości blisko 200 tys. zł. Oprócz USG do szpitala trafi także fotel transportowy. Zakupy mają poprawić jakość diagnostyki i komfort pacjentów.

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu 11 2

Kierowca osobówki uderzył w samochód nauki jazdy - ciężarowego MAN-a. Kursant stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie 0 0

Jeszcze w styczniu rozpoczną się prace nad termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Majdanie Górnym. Prace pochłoną ponad 2,5 mln zł.

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek 0 0

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało katalog swoich zbiorów. Publikacja ma być wysłana bezpłatnie m.in. do szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza.

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście
film

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście 23 7

Sąsiedzi odcięli jedyną drogę wyjścia z posesji schorowanej panie Marii i jej synowi. Teraz, aby opuścić swoją działkę, muszą brodzić rzeczką. - Żal mi tej kobiety i mogę jej pomóc. Ale przejścia nie otworzę - mówi sąsiad i pokazuje nagrania, jak przez lata syn kobiety uprzykrzał im życie. 

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana
PILNE

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana 13 23

Na ul. Nadbystrzyckiej doszło do potrącenia 14-letniej dziewczynki. Droga jest zablokowana.

Malik Montana w Noc Klubie
1 lutego 2019, 21:00
film

Malik Montana w Noc Klubie 0 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 1 lutego o godz. 21 w Noc Klubie (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi Malik Montana.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!