Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2014 r.
9:15
Edytuj ten wpis

Wolne miejsca na studiach w Lublinie. W kierunkach można przebierać

84 10 A A

Wolne miejsca są jeszcze na wielu kierunkach wszystkich lubelskich uczelni wyższych. Ale warto się pospieszyć, bo większość z nich w tym tygodniu kończy dodatkowy nabór.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Największy wybór mają ci, którzy chcą studiować na KUL i UMCS. Na każdym z obu uniwersytetów wolne miejsca są jeszcze na ponad 40 kierunkach.

- Nabór potrwa mniej więcej do drugiej połowy września. Terminy zakończenia rejestracji są różne w zależności od kierunku - mówi Aneta Adamska z biura prasowego UMCS. - Do 25 września trwa rejestracja na kierunki uruchamiane w tym roku w Wydziale Zamiejscowym w Puławach: chemię techniczną, administrację publiczną oraz public relations i doradztwo medialne. Do tego czasu należy uzupełnić dane i wnieść opłaty rekrutacyjne - dodaje.

W Lublinie wolne miejsca są m.in. na takich kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia jak: fizyka techniczna, stosunki międzynarodowe, malarstwo, pedagogika, politologia czy filologie: polska, romańska, germańska, rosyjska, ukraińska.

Sporą liczbą wolnych miejsc dysponuje też KUL. Tu także potencjalni studenci mają duży wybór. - Na poszczególnych kierunkach pozostało od kilku do kilkunastu wolnych miejsc. Proponujemy zarówno studia humanistyczne, społeczne jak też z zakresu nauk ścisłych - mówi Lidia Jaskuła, rzeczniczka uczelni.

Dodatkowa rekrutacja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim potrwa do 16 września.
Dzień później zakończy się nabór na większość kierunków na Uniwersytecie Przyrodniczym. Wyjątki to architektura krajobrazu oraz hipologia i jeździectwo, na które dokumenty można składać tylko do 15 września (ma to związek z obowiązkiem przystapienia do egzaminu praktycznego).

- Kandydatom, którzy zarejestrowali się u nas w pierwszym naborze, a teraz poprawili maturę, przeksięgowujemy opłaty. Jeśli spełniają wszystkie warunki rekrutacji, unikną podwójnych kosztów - zapowiada Agnieszka Wasilak, specjalista ds. promocji uczelni.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym wolne miejsca są na ponad 20 kierunkach. Najwięcej na rolnictwie, ogrodnictwie oraz technice rolniczej i leśnej.

Do 18 września nabór na osiem kierunków wciąż prowadzi Politechnika Lubelska.

- Wolnych miejsc jest od kilku do kilkudziesięciu - mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka uczelni i przyznaje, że podobnie jak w przypadku innych szkół wyższych, w tym roku o przyjęcie starała się mniejsza liczba kandydatów. - Ale możemy mówić o sukcesie, jeśli chodzi o rekrutację obcokrajowców. Na studia u nas zdecydowało się 140 osób z zagranicy - zaznacza.

Najmniej problemów z liczbą chętnych miał Uniwersytet Medyczny. Ale i tu wciąż są wolne miejsca na dwóch kierunkach: ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.

- Na ratownictwie mamy obecnie więcej chętnych niż miejsc. Mniejsze jest zainteresowanie zdrowiem publicznym, gdzie wciąż nie zebraliśmy wymaganej liczby chętnych - mówi Krystyna Walkowska, kierownik biura rekrutacji UM.

Gdzie jeszcze są wolne miejsca?

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej: administracja, administracja publiczna (Wydział Zamiejscowy w Puławach), animacja kultury, archeologia, archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi, bałkanistyka, biologia, biologia ze specjalizacją biologia medyczna, chemia ze specjalnościami chemia podstawowa i stosowana, chemia techniczna (Wydział Zamiejscowy w Puławach), dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, europeistyka, filologia polska, filologia germańska, filologia romańska, filologia rosyjska, filologia ukraińska, filozofia, fizyka, fizyka techniczna, historia, informacja w e-społeczeństwie, kreatywność społeczna, kulturoznawstwo, malarstwo, matematyka, matematyka i finanse, ochrona środowiska, pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, praca socjalna, public relations i doradztwo medialne (Wydział Zamiejscowy w Puławach), socjologia, stosunki międzynarodowe, studia wschodnioeuropejskie, technologie cyfrowe w animacji kultury, turystyka historyczna, zarządzanie, zarządzanie w politykach publicznych.

Katolicki Uniwersytet Lubelski: administracja, administrowanie ochroną zdrowia, analityka społeczna i internetowa, architektura krajobrazu, bezpieczeństwo ekologiczne, biotechnologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edytorstwo, ekonomia, europeistyka, filologia germańska, filologia klasyczna, filologia polska, filologia romańska, filologia słowiańska, filozofia, gerontologia społeczna, gospodarka przestrzenna, historia, historia sztuki, informatyka, inżynieria środowiska (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), inżynieria materiałowa (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), kognitywistyka, krajoznawstwo i turystyka kulturowa, kulturoznawstwo, matematyka, muzykologia, nauki o rodzinie, ochrona środowiska, pedagogika (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), pedagogika, praca socjalna (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), praca socjalna, przyrodoznawstwo i filozofia przyrody, retoryka stosowana, socjologia, stosunki międzynarodowe, teksty kultury i animacja sieci, zarządzanie, zarządzanie dokumentacją i archiwistyka.

Uniwersytet Przyrodniczy: architektura krajobrazu, agrobiznes, biologia, bioinżynieria, ekonomia, inżynieria środowiska, rolnictwo, towaroznawstwo, ogrodnictwo, ochrona roślin i kontrola fitosanitarna, zielarstwo i terapie roślinne, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo żywności, ochrona środowiska, zootechnika, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria chemiczna i procesowa, technika rolnicza i leśna, technologia żywności i żywienie człowieka, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria przemysłu spożywczego.

Politechnika Lubelska: elektrotechnika, informatyka, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, matematyka, edukacja techniczno-informatyczna.

Uniwersytet Medyczny: zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AndrzejCzarnecki / 22 września 2014 o 12:32
0

To nie prawda, że po politologii nie można znaleźć pracy. Każdy kierunek studiów pozwala na podjęcie dobrze płatnego zatrudniania. Warunki są dwa: wybór odpowiedniej uczelni, która przekazuje studentom odpowiednią wiedzę przez profesjonalnych wykładowców, oraz chęć nabycia tej wiedzy przez studenta.

 

 (Dziękujemy za głos w dyskusji i jednocześnie prosimy o niespamowanie  na naszym forum. Ta część wpisu została usunięta-folkatka)

Avatar
lukasz / 15 września 2014 o 20:26
0

Może i macie rację jednak jak wynika z badań mediana na menedżerskich w handlu najwyższa jest dla osób po kierunkach:politologia, stosunki międzynarodowe, psychologia...Dziś magister nic nie znaczy to jest problem, kwit który nikomu nie jest potrzebny, a potrzebne są ręce do pracy, osoby kreatywne którym chce się pracować i rzecz jasna dobrych wynagrodzeń czego życzę Każdemu z Was. Obyśmy nie musieli uciekać za granicę :)

Avatar
Ruth / 15 września 2014 o 14:41
0

Kto to widział, jeszcze parę lat wcześniej, żeby rekrutacja na studia trwała tyle czasu? Kiedyś jak nie miało się matury to nie studiowało lub jak zdało sie poprawkę w sierpniu, to na studia szło sie za rok. Wszystkie te działania zmierzają w złą stronę. A dodatkowo cierpią na tym np. szkoły policealne i ludzie, którzy w nich pracują.

Avatar
rooth / 15 września 2014 o 11:46
0

ludziska!! trza mieć naprawdę cos z kiepiełą żeby iśc na pięć lat na te kierunki typu politologia, pedagogika i nne badziewie płacic ciężki grosz i wiedzieć że nic po tym nie ma czy to jest normalne postepowanie młodego czleka? chyba nie? tą kasę lepiej zainwestować w języki obce i po 2 latach być panem na zachodzie a z mgr/magazynierem/ który można sobie włożyc w .....  i  bez języka i na zmywak często bedzie się trudno dostać; radzę zastanowić się. hej


od magazynierów na zachodzie to się odp... praca lekka i dobrze płatna jak każda inna, ale co ty wiesz o pracy na magazynach niemieckich/holenderskich/belgijskich/norweskich? pewnie siedzisz w lublinie i tylko trolujesz na forach zamiast samemu d*** ruszyć i zrobić cos ze swoim nędznym cebularskim życiem


od magazynierów na zachodzie to się odp... praca lekka i dobrze płatna jak każda inna, ale co ty wiesz o pracy na magazynach niemieckich/holenderskich/belgijskich/norweskich? pewnie siedzisz w lublinie i tylko trolujesz na forach zamiast samemu d*** ruszyć i zrobić cos ze swoim nędznym cebularskim życiem

rozwiń
Avatar
aldona / 15 września 2014 o 11:34
0

ludziska!! trza mieć naprawdę cos z kiepiełą żeby iśc na pięć lat na te kierunki typu politologia, pedagogika i nne badziewie płacic ciężki grosz i wiedzieć że nic po tym nie ma czy to jest normalne postepowanie młodego czleka? chyba nie? tą kasę lepiej zainwestować w języki obce i po 2 latach być panem na zachodzie a z mgr/magazynierem/ który można sobie włożyc w .....  i  bez języka i na zmywak często bedzie się trudno dostać; radzę zastanowić się. hej

Avatar
Bob / 15 września 2014 o 11:31
0

Te politologie, stosunki i inne duperszwance to tylko dojenie rodziców i produkowanie inwalidów życiowych. Kompletny absurd...

Dokładnie. Od siebie dodam jeszcze socjologie i pedagogiki wszelkiej maści, i oczywiście filologie. Przecież po tych kierunkach tylko do supermarketu! Ludzie, czy Wy nie rozumiecie, że tracicie na tych kierunkach czas i pieniądze rodziców?

Avatar
mlodywyksztalcony / 15 września 2014 o 11:07
0

A potem będę musiał się z takimi "gópkami" męczyć na zajęciach... bo ci z "last minute" to ani nic nie wiedzą, ani też nic nowego nie zrozumieją.

Odpowiedź na miarę polskiego "świata nauki". Kończy się czas bańki edukacyjnej, która z biedą utrzymywała te wasze "uniwersytety'. Chocholi taniec naukowców.

Avatar
mlodywyksztalcony / 15 września 2014 o 10:56
0

Co trzeba mieć w sercu, zeby studiować te beznadziejne kierunki i to jeszcze w takim mieście jak lublin? Powinni te uczelnie pozamykać skoro stoja puste.

Avatar
doktorant / 15 września 2014 o 10:42
0

A potem będę musiał się z takimi "gópkami" męczyć na zajęciach... bo ci z "last minute" to ani nic nie wiedzą, ani też nic nowego nie zrozumieją.

Avatar
Leszek / 15 września 2014 o 10:06
0

Te politologie, stosunki i inne duperszwance to tylko dojenie rodziców i produkowanie inwalidów życiowych. Kompletny absurd...

Avatar
AndrzejCzarnecki / 22 września 2014 o 12:32
0

To nie prawda, że po politologii nie można znaleźć pracy. Każdy kierunek studiów pozwala na podjęcie dobrze płatnego zatrudniania. Warunki są dwa: wybór odpowiedniej uczelni, która przekazuje studentom odpowiednią wiedzę przez profesjonalnych wykładowców, oraz chęć nabycia tej wiedzy przez studenta.

 

 (Dziękujemy za głos w dyskusji i jednocześnie prosimy o niespamowanie  na naszym forum. Ta część wpisu została usunięta-folkatka)

Avatar
lukasz / 15 września 2014 o 20:26
0

Może i macie rację jednak jak wynika z badań mediana na menedżerskich w handlu najwyższa jest dla osób po kierunkach:politologia, stosunki międzynarodowe, psychologia...Dziś magister nic nie znaczy to jest problem, kwit który nikomu nie jest potrzebny, a potrzebne są ręce do pracy, osoby kreatywne którym chce się pracować i rzecz jasna dobrych wynagrodzeń czego życzę Każdemu z Was. Obyśmy nie musieli uciekać za granicę :)

Avatar
Ruth / 15 września 2014 o 14:41
0

Kto to widział, jeszcze parę lat wcześniej, żeby rekrutacja na studia trwała tyle czasu? Kiedyś jak nie miało się matury to nie studiowało lub jak zdało sie poprawkę w sierpniu, to na studia szło sie za rok. Wszystkie te działania zmierzają w złą stronę. A dodatkowo cierpią na tym np. szkoły policealne i ludzie, którzy w nich pracują.

Avatar
rooth / 15 września 2014 o 11:46
0

ludziska!! trza mieć naprawdę cos z kiepiełą żeby iśc na pięć lat na te kierunki typu politologia, pedagogika i nne badziewie płacic ciężki grosz i wiedzieć że nic po tym nie ma czy to jest normalne postepowanie młodego czleka? chyba nie? tą kasę lepiej zainwestować w języki obce i po 2 latach być panem na zachodzie a z mgr/magazynierem/ który można sobie włożyc w .....  i  bez języka i na zmywak często bedzie się trudno dostać; radzę zastanowić się. hej


od magazynierów na zachodzie to się odp... praca lekka i dobrze płatna jak każda inna, ale co ty wiesz o pracy na magazynach niemieckich/holenderskich/belgijskich/norweskich? pewnie siedzisz w lublinie i tylko trolujesz na forach zamiast samemu d*** ruszyć i zrobić cos ze swoim nędznym cebularskim życiem


od magazynierów na zachodzie to się odp... praca lekka i dobrze płatna jak każda inna, ale co ty wiesz o pracy na magazynach niemieckich/holenderskich/belgijskich/norweskich? pewnie siedzisz w lublinie i tylko trolujesz na forach zamiast samemu d*** ruszyć i zrobić cos ze swoim nędznym cebularskim życiem

rozwiń
Avatar
aldona / 15 września 2014 o 11:34
0

ludziska!! trza mieć naprawdę cos z kiepiełą żeby iśc na pięć lat na te kierunki typu politologia, pedagogika i nne badziewie płacic ciężki grosz i wiedzieć że nic po tym nie ma czy to jest normalne postepowanie młodego czleka? chyba nie? tą kasę lepiej zainwestować w języki obce i po 2 latach być panem na zachodzie a z mgr/magazynierem/ który można sobie włożyc w .....  i  bez języka i na zmywak często bedzie się trudno dostać; radzę zastanowić się. hej

Avatar
Bob / 15 września 2014 o 11:31
0

Te politologie, stosunki i inne duperszwance to tylko dojenie rodziców i produkowanie inwalidów życiowych. Kompletny absurd...

Dokładnie. Od siebie dodam jeszcze socjologie i pedagogiki wszelkiej maści, i oczywiście filologie. Przecież po tych kierunkach tylko do supermarketu! Ludzie, czy Wy nie rozumiecie, że tracicie na tych kierunkach czas i pieniądze rodziców?

Avatar
mlodywyksztalcony / 15 września 2014 o 11:07
0

A potem będę musiał się z takimi "gópkami" męczyć na zajęciach... bo ci z "last minute" to ani nic nie wiedzą, ani też nic nowego nie zrozumieją.

Odpowiedź na miarę polskiego "świata nauki". Kończy się czas bańki edukacyjnej, która z biedą utrzymywała te wasze "uniwersytety'. Chocholi taniec naukowców.

Avatar
mlodywyksztalcony / 15 września 2014 o 10:56
0

Co trzeba mieć w sercu, zeby studiować te beznadziejne kierunki i to jeszcze w takim mieście jak lublin? Powinni te uczelnie pozamykać skoro stoja puste.

Avatar
doktorant / 15 września 2014 o 10:42
0

A potem będę musiał się z takimi "gópkami" męczyć na zajęciach... bo ci z "last minute" to ani nic nie wiedzą, ani też nic nowego nie zrozumieją.

Avatar
Leszek / 15 września 2014 o 10:06
0

Te politologie, stosunki i inne duperszwance to tylko dojenie rodziców i produkowanie inwalidów życiowych. Kompletny absurd...

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.