Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2019 r.
21:04

Wszystkich Świętych 2019 w Lublinie. Jak dojechać do cmentarzy? [zmiany w ruchu, komunikacja miejska]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
6 8 A A
Od czwartku do poniedziałkowego poranka zatoka postojowa przy ul. Ofiar Katynia (z boku Plazy) nie będzie ogólnodostępna. Miejsca zostaną zarezerwowane dla samochodów osób niepełnosprawnych. 1, 2 i 3 listopada będzie można bezpłatnie korzystać (od godz. 7 do 21) z parkingu pod centrum handlowym Lublin Plaza<br />
Od czwartku do poniedziałkowego poranka zatoka postojowa przy ul. Ofiar Katynia (z boku Plazy) nie będzie ogólnodostępna. Miejsca zostaną zarezerwowane dla samochodów osób niepełnosprawnych. 1, 2 i 3 listopada będzie można bezpłatnie korzystać (od godz. 7 do 21) z parkingu pod centrum handlowym Lublin Plaza

Od środy wprowadzane będą kolejne zmiany w organizacji ruchu koło lubelskich cmentarzy. Na Drodze Męczenników Majdanka zmieni się przeznaczenie niektórych pasów ruchu. Również w tym roku będą kursować specjalne linie komunikacji miejskiej. Tegoroczną nowością są dodatkowe parkingi dla… rowerów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na Majdanku

Od środy do poniedziałku włącznie obowiązywać ma ruch jednokierunkowy na ul. Cmentarnej. Przejazd będzie możliwy tylko od Drogi Męczenników Majdanka w stronę głównej bramy cmentarza, a po obu stronach jezdni ma obowiązywać zakaz zatrzymywania się.

Jak co rok wyjazd sprzed cmentarza będzie możliwy tylko gruntową drogą koło punktów kamieniarskich, która poprowadzi kierowców do ronda. Na rondzie nie będzie można skręcić w lewo w Drogę Męczenników Majdanka, a dojazd do centrum będzie możliwy przez ul. Dekutowskiego i al. Witosa.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w czwartkowe popołudnie na Drodze Męczenników Majdanka.

– Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu będą służyć do jazdy w kierunku cmentarza – zapowiada Urząd Miasta. Pas przy osi jezdni będzie przeznaczony do jazdy na wprost, a prawy pas posłuży skręcającym na parkingi koło muzeum na Majdanku. Niemożliwy będzie skręt w lewo w ul. Ordonówny. Z kolei kierowcy jadący Drogą Męczenników Majdanka od Felina nie skręcą w lewo na teren muzeum.

Parkowanie będzie możliwe m.in. na terenie muzeum, przy parku naukowo-technologicznym oraz koło dawnego Polmozbytu.

Przy ul. Lipowej

Już teraz niedostępne są miejsca postojowe pod cmentarzem od strony ul. Lipowej. Parking został przeznaczony na stoiska dla sprzedawców kwiatów i zniczy. Będzie tak do 5 listopada.

Od czwartku do poniedziałkowego poranka zatoka postojowa przy ul. Ofiar Katynia (z boku Plazy) nie będzie ogólnodostępna. Miejsca zostaną zarezerwowane dla samochodów osób niepełnosprawnych.

W czwartek zasłonięte zostaną zakazy zatrzymywania się na Głębokiej od skrzyżowania z ul. Narutowicza do ul. Raabego oraz po przeciwnej stronie, wzdłuż pawilonów. Dzięki temu kierowcy będą mogli tutaj parkować do poniedziałku włącznie.

1, 2 i 3 listopada będzie można bezpłatnie korzystać (od godz. 7 do 21) z parkingu pod centrum handlowym Lublin Plaza. Kierowcy musza pamiętać, że nie wolno tu wjeżdżać samochodami z instalacją gazową.

Przy Bełżyckiej

Tutaj, jak co rok, zmieniona będzie organizacja ruchu na dwóch ulicach: Bełżyckiej oraz Folwarcznej. Obie ulice będą drogami jednokierunkowymi. Bełżycka umożliwi dojazd od strony al. Kraśnickiej w kierunku cmentarza, Folwarczna będzie drogą wyjazdową. Takie zasady mają obowiązywać 1, 2 i 3 listopada.

Przy Pszczelej

1, 2 i 3 listopada ul. Pszczela będzie drogą jednokierunkową od linii kolejowej do ul. Kukułczej. Wyjazd sprzed cmentarza w kierunku ul. Krężnickiej będzie możliwy przez Kukułczą i Letniskową.

Komunikacja miejska

Na ulice Lublina zostaną wysłane trzy linie specjalne umożliwiające dojazd do największych lubelskich cmentarzy. – 1, 2 i 3 listopada przejazd liniami 200, 201 i 202 będzie bezpłatny – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

* Linia 200 będzie kursować z al. Andersa (rondo Berbeckiego, koło Carrefoura) przez al. Spółdzielczości Pracy, Unicką, Podzamcze, al. Tysiąclecia, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Lipową, al. Piłsudskiego, Al. Zygmuntowskie, Fabryczną, Drogę Męczenników Majdanka, Krańcową, al. Witosa (bez przystanków), Dekutowskiego i Drogę Męczenników Majdanka do starej pętli trolejbusowej Majdanek (w przeciwną stronę z pętli Majdanek prosto przez Drogę Męczenników Majdanka). Autobusy z tym numerem będą kursować 1 listopada (przez większość dnia co 6 minut), natomiast 2 i 3 listopada z częstotliwością co 24 minuty.

* Linia 201 ma jeździć z al. Andersa (rondo Berbeckiego, koło Carrefoura) przez al. Spółdzielczości Pracy, Unicką, Podzamcze, al. Tysiąclecia, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Narutowicza (autobus nie stanie przy aptece, tylko za zakrętem), Głęboką, Filaretów, Zana, al. Kraśnicką do Konopnicy. Autobusy będą kursować wyłącznie 1 listopada, z częstotliwością co 30 minut.

* Linia 202 będzie kursować z pętli Majdanek przez Drogę Męczenników Majdanka, ul. Wolską, Kunickiego i Abramowicką do pętli Abramowice (w przeciwną stronę przez Drogę Męczenników Majdanka, Krańcową i Dekutowskiego). Kursy będą wykonywane 1 listopada co 25 minut, a 2 i 3 listopada co 40 minut.

Linia 32, jak co rok, nie będzie kursować przez ul. Walecznych, tylko przez ul. Koryznowej. Taka zmiana ma obowiązywać 1, 2 i 3 listopada.

* Linia 78 w piątek, sobotę i niedzielę będzie mieć zmienioną trasę, nie dotrze do Zemborzyc Podleśnych, tylko będzie skierowana przez Krężnicką, Żeglarską i Nałkowskich do ul. Romera (przystanek Wapowskiego).

Parkingi rowerowe

Tegoroczną nowością będą stojaki na rowery, które w czwartkowe popołudnie mają być rozmieszczone w pobliżu cmentarzy. 20 jednośladów zmieści stojak koło głównej bramy cmentarza na Majdanku (po lewej stronie), tyle samo pomieści parking koło skrzyżowania al. Andersa z ul. Walecznych, a 10-miejscowy parking ma stanąć na rogu ul. Lipowej i Ofiar Katynia (koło Plazy).

e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HI / 29 października 2019 o 06:50
+6
"Tegoroczną nowością są dodatkowe parkingi dla… rowerów"***Rowerem na cmentarz. Z lampkami, kwiatami, wiankami itp. Pomysł iście szalony . . . :(
Avatar
tellchar1 / 28 października 2019 o 21:33
+6
Święto Zmarłych jest co najwyżej 2 listopada. 1 jest Wszystkich Świętych.
Avatar
Rob / 30 października 2019 o 08:34
0
Szkoda, że ktoś nie pomyślał o darmowej komunikacji zamiast stojaków. Jakoś po wyborach wyżsi rangą urzędnicy zapadają w sen zimowy.
Avatar
Gość / 29 października 2019 o 06:59
0
śmierć nie jest straszna gdy jest się zbawionym ________ Google : "athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała "
Avatar
Gość / 28 października 2019 o 21:23
0
I znowu lokalni politycy będą się lansować!!!
Avatar
Gość / 29 października 2019 o 09:50
-3
"Rowerem na cmentarz. Z lampkami, kwiatami, wiankami itp." - natomiast 1 osoba (bo przeciętnej osobówce jedzie tylko 1 osoba) w 1,5 tonowym samochodzie. Jest OK ? To, że te 1,5 tony złomu przez 23 godziny na dobę nic nie robi, poza zagracaniem miasta także jest OK?
Avatar
Japolan / 28 października 2019 o 23:37
-3
Ratusz oraz ZTM znów zapomniały wspomnieć o cmentarzu parafialnym Parafii p.w. Świętej Trójcy w Wólce Lubelskiej - zlokalizowanym w granicach administracyjnych Lublina (blisko ulic: Kasprowicza oraz Jarmarcznej). Na szczęści Kuria Lubelska podała informacje o nabożeństwach i procesjach żałobnych - ot adres strony z informacjami: archidiecezjalubelska.pl/blog/msze-sw-i-procesje-na-lubelskich-cmentarzach-1-2-listopada-2019/   . Zmniejszenie liczby pojazdów przejeżdżających linię kolejową do Łukowa przydałoby się ze względów bezpieczeństwa - niestety, znów widać silne przejawy partactwa (także w działalności dziennikarskiej, z uwagi na brak poruszania tak bardzo ważnych spraw przez faktycznych "przepisywaczy" oficjalnych komunikatów. Wprawdzie brakuje uwzględnienia (przez lubelski Ratusz oraz ZTM) informacji o cmentarzu na pograniczu Lublina i Wólki Lubelskiej, to jednak wzmocniono obsługę autobusową tego rejonu, przez dodatkowe (w tym dnia 1-go listopada) kursy linii nr 52 (która ułatwia dojazd także w rejon cmentarza w Świdniku Dużym. Linia nr 22 pozwala dojechać w pobliże cmentarza w Pliszczynie. Szkoda, że zabrakło tak zwanego pomyślunku, ponieważ przydałyby się kursy także w rejon innych cmentarzy w Lublinie oraz blisko Lublina: Na Kalinowszczyźnie; gdyby byli bystrzy, to by się zorientowali, że ulica Kalinowszczyzna jest już przejezdna, co umożliwiłoby skierowanie przez nią (czyli w miarę niedaleko od cmentarza właściwych linii komunikacji miejskiej (1, 2, 22) - prawdziwym nieporozumieniem jest kierowane (we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny) linii nr 22 wprost (czyli przez Aleje Tysiąclecia), a przecież sporo ludzi z rejonu jej trasy ma zmarłych pochowanych tak na Kilinowszczyźnie, jak i w Pliszczynie oraz na cmentarzu Parafii Wólka (blisko lubelskich ulic: Kasprowicza i Jarmarcznej). W Rudniku; wystarczyłoby wydłużyć kursy linii: nr 74 oraz nr 16, która ma kursować również we Wszystkich Świętych (od środka wsi Rudnik znacznie łatwiej dojść do zmentarza, niż od pętli "Rudnik"). W Turce (od osiedla Borek jest dość blisko, a nawet kilka wydłużonych kursów linii nr 2 miałoby spore znaczenie). Przydałoby się także parę kursów z Rudnika do Pliszczyna (do czego świetnie nadawałyby się wydłużone kursy linii nr 74).
Ratusz oraz ZTM znów zapomniały wspomnieć o cmentarzu parafialnym Parafii p.w. Świętej Trójcy w Wólce Lubelskiej - zlokalizowanym w granicach administracyjnych Lublina (blisko ulic: Kasprowicza oraz Jarmarcznej). Na szczęści Kuria Lubelska podała informacje o nabożeństwach i procesjach żałobnych - ot adres strony z informacjami: archidiecezjalubelska.pl/blog/msze-sw-i-procesje-na-lubelskich-cmentarzach-1-2-listopada-2019/   . Zmniejszenie liczby pojazdów przejeżdżających linię kolejową do Łukowa przydałoby się ze względów bezpieczeństwa ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2019 o 21:25
-10
Nie bądźcie klerykalni! Oficjalna nazwa tego święta to "Święto Zmarłych". Taka prawda.
Avatar
Rob / 30 października 2019 o 08:34
0
Szkoda, że ktoś nie pomyślał o darmowej komunikacji zamiast stojaków. Jakoś po wyborach wyżsi rangą urzędnicy zapadają w sen zimowy.
Avatar
Gość / 29 października 2019 o 09:50
-3
"Rowerem na cmentarz. Z lampkami, kwiatami, wiankami itp." - natomiast 1 osoba (bo przeciętnej osobówce jedzie tylko 1 osoba) w 1,5 tonowym samochodzie. Jest OK ? To, że te 1,5 tony złomu przez 23 godziny na dobę nic nie robi, poza zagracaniem miasta także jest OK?
Avatar
Gość / 29 października 2019 o 06:59
0
śmierć nie jest straszna gdy jest się zbawionym ________ Google : "athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała "
Avatar
HI / 29 października 2019 o 06:50
+6
"Tegoroczną nowością są dodatkowe parkingi dla… rowerów"***Rowerem na cmentarz. Z lampkami, kwiatami, wiankami itp. Pomysł iście szalony . . . :(
Avatar
Japolan / 28 października 2019 o 23:37
-3
Ratusz oraz ZTM znów zapomniały wspomnieć o cmentarzu parafialnym Parafii p.w. Świętej Trójcy w Wólce Lubelskiej - zlokalizowanym w granicach administracyjnych Lublina (blisko ulic: Kasprowicza oraz Jarmarcznej). Na szczęści Kuria Lubelska podała informacje o nabożeństwach i procesjach żałobnych - ot adres strony z informacjami: archidiecezjalubelska.pl/blog/msze-sw-i-procesje-na-lubelskich-cmentarzach-1-2-listopada-2019/   . Zmniejszenie liczby pojazdów przejeżdżających linię kolejową do Łukowa przydałoby się ze względów bezpieczeństwa - niestety, znów widać silne przejawy partactwa (także w działalności dziennikarskiej, z uwagi na brak poruszania tak bardzo ważnych spraw przez faktycznych "przepisywaczy" oficjalnych komunikatów. Wprawdzie brakuje uwzględnienia (przez lubelski Ratusz oraz ZTM) informacji o cmentarzu na pograniczu Lublina i Wólki Lubelskiej, to jednak wzmocniono obsługę autobusową tego rejonu, przez dodatkowe (w tym dnia 1-go listopada) kursy linii nr 52 (która ułatwia dojazd także w rejon cmentarza w Świdniku Dużym. Linia nr 22 pozwala dojechać w pobliże cmentarza w Pliszczynie. Szkoda, że zabrakło tak zwanego pomyślunku, ponieważ przydałyby się kursy także w rejon innych cmentarzy w Lublinie oraz blisko Lublina: Na Kalinowszczyźnie; gdyby byli bystrzy, to by się zorientowali, że ulica Kalinowszczyzna jest już przejezdna, co umożliwiłoby skierowanie przez nią (czyli w miarę niedaleko od cmentarza właściwych linii komunikacji miejskiej (1, 2, 22) - prawdziwym nieporozumieniem jest kierowane (we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny) linii nr 22 wprost (czyli przez Aleje Tysiąclecia), a przecież sporo ludzi z rejonu jej trasy ma zmarłych pochowanych tak na Kilinowszczyźnie, jak i w Pliszczynie oraz na cmentarzu Parafii Wólka (blisko lubelskich ulic: Kasprowicza i Jarmarcznej). W Rudniku; wystarczyłoby wydłużyć kursy linii: nr 74 oraz nr 16, która ma kursować również we Wszystkich Świętych (od środka wsi Rudnik znacznie łatwiej dojść do zmentarza, niż od pętli "Rudnik"). W Turce (od osiedla Borek jest dość blisko, a nawet kilka wydłużonych kursów linii nr 2 miałoby spore znaczenie). Przydałoby się także parę kursów z Rudnika do Pliszczyna (do czego świetnie nadawałyby się wydłużone kursy linii nr 74).
Ratusz oraz ZTM znów zapomniały wspomnieć o cmentarzu parafialnym Parafii p.w. Świętej Trójcy w Wólce Lubelskiej - zlokalizowanym w granicach administracyjnych Lublina (blisko ulic: Kasprowicza oraz Jarmarcznej). Na szczęści Kuria Lubelska podała informacje o nabożeństwach i procesjach żałobnych - ot adres strony z informacjami: archidiecezjalubelska.pl/blog/msze-sw-i-procesje-na-lubelskich-cmentarzach-1-2-listopada-2019/   . Zmniejszenie liczby pojazdów przejeżdżających linię kolejową do Łukowa przydałoby się ze względów bezpieczeństwa ... rozwiń
Avatar
tellchar1 / 28 października 2019 o 21:33
+6
Święto Zmarłych jest co najwyżej 2 listopada. 1 jest Wszystkich Świętych.
Avatar
Gość / 28 października 2019 o 21:25
-10
Nie bądźcie klerykalni! Oficjalna nazwa tego święta to "Święto Zmarłych". Taka prawda.
Avatar
Gość / 28 października 2019 o 21:23
0
I znowu lokalni politycy będą się lansować!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2019 r. 0 0

Centrum Medical Orkana powstało w Lublinie. Najpierw zdrowie, potem uroda

Centrum Medical Orkana powstało w Lublinie. Najpierw zdrowie, potem uroda 0 0

Medycyna estetyczna, a także fizjoterapia, ortopedia i punkt pielęgniarski. W Lublinie działa już centrum Medical Orkana. To nowa marka SPA Orkana nie tylko dla tych, którzy chcą poprawić urodę.

Azoty Puławy przegrały z Gwardią Opole w rzutach karnych

Azoty Puławy przegrały z Gwardią Opole w rzutach karnych 0 1

Bardzo emocjonujące zawody obejrzeli w środowy wieczór kibice w Puławach. Niestety, po końcowym gwizdku nie mogli być zadowoleni. Azoty przegrały z Gwardią Opole w rutach karnych 2:4. Po godzinie zaciętej walki był remis 34:34

Opole Lubelskie: Długi weekend pełen pijaków za kółkiem

Opole Lubelskie: Długi weekend pełen pijaków za kółkiem 0 2

Podczas minionego „długiego weekendu” policjanci z Opola Lubelskiego złapali pięciu amatorów jazdy „na bani”.

W Łęcznej posadzili 8,5 metrową lipę. Jedno takie drzewo oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek
galeria

W Łęcznej posadzili 8,5 metrową lipę. Jedno takie drzewo oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek 36 8

Ma 8,5 metra wysokości i ponad 50 centymetrów przekroju pnia. Lipa drobnolistna posadzona we wtorek w Łęcznej oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek powszechnie używanych do nasadzeń w miastach.

Agata Passent w Chełmskiej Bibliotece Publicznej
14 listopada 2019, 18:00

Agata Passent w Chełmskiej Bibliotece Publicznej 0 3

W czwartek gościem Chełmskiej Biblioteki Publicznej będzie pisarka i felietonistka Agata Passent.

Nowe boisko w Lubartowie już otwarte [zdjęcia]
galeria

Nowe boisko w Lubartowie już otwarte [zdjęcia] 5 0

Wielofunkcyjne boisko przy ul. Batalionów Chłopskich zostało oficjalnie otwarte. – Cieszymy się bardzo z tej inwestycji, o którą zabiegaliśmy wspólnie z radnymi. To będzie boisko otwarte dla wszystkich mieszkańców – mów Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

Gaz ziemny ogrzeje mieszkańców Radzynia Podlaskiego

Gaz ziemny ogrzeje mieszkańców Radzynia Podlaskiego 0 1

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim zbuduje elektrociepłownię gazową. Dostało na ten cel ponad 3,5 mln zł unijnego dofinansowania.

Lublin: Radna prosi o zajęcie się drzewami na tym osiedlu. Zagrażają mieszkańcom?

Lublin: Radna prosi o zajęcie się drzewami na tym osiedlu. Zagrażają mieszkańcom? 36 15

O pilne zajęcie się drzewami w pobliżu ul. Nadbystrzyckiej i Glinianej apeluje do prezydenta jedna z miejskich radnych. Przekonuje, że rozrośnięte drzewa utrudniają wywóz śmieci, zacieniają budynki, krzywią jezdnie i chodniki, a także zagrażają przechodniom. Czy zanosi się na dużą wycinkę?

Znamy zasady sprzedaży karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin na nowy sezon [cennik]

Znamy zasady sprzedaży karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin na nowy sezon [cennik] 8 9

Speed Car Motor Lublin ujawnił ceny karnetów na kolejny sezon oraz zasady ich sprzedaży. Zaszły duże zmiany w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Sprzedaż całosezonowych wejściówek na domowe mecze „Koziołków” ruszy 20 listopada

Korki z ulicy Diamentowej w Lublinie szybko nie znikną. Urzędnicy się tłumaczą

Korki z ulicy Diamentowej w Lublinie szybko nie znikną. Urzędnicy się tłumaczą 4 29

Nie mieliśmy na to wpływu – tak miejscy urzędnicy tłumaczą kumulację utrudnień w ruchu na ul. Diamentowej.

MKS Perła – Start Elbląg 33:23. Na przerwę z kompletem punktów

MKS Perła – Start Elbląg 33:23. Na przerwę z kompletem punktów 0 0

MKS Perła Lublin bardzo łatwo ograł EKS Start Elbląg 33:23. Teraz w rozgrywkach nastąpi wielotygodniowa przerwa. Podopieczne Roberta Lisa udadzą się na nią z kompletem punktów

Sylwester Tułajew: Cieszę się, że przez kolejne cztery lata mogę być ambasadorem regionu w Sejmie
film

Sylwester Tułajew: Cieszę się, że przez kolejne cztery lata mogę być ambasadorem regionu w Sejmie 0 5

Z Sylwestrem Tułajewem rozmawialiśmy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji.

Marta Wcisło i pierwsze zapytania poselskie. O Azoty, NFZ i stan drogi S17
film

Marta Wcisło i pierwsze zapytania poselskie. O Azoty, NFZ i stan drogi S17 0 7

Z Martą Wcisło rozmawialiśmy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji.

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zatrudnili wicedyrektora. Będą musieli go odwołać?

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zatrudnili wicedyrektora. Będą musieli go odwołać? 5 33

Szykują się kolejne zmiany w kierownictwie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Według nowego statutu jednostki, jej dyrektor ma mieć dwóch zastępców. Tymczasem zaledwie trzy tygodnie temu powołano trzeciego wicedyrektora, który zajął stanowisko nieobsadzone od początku funkcjonowania instytucji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.