Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2019 r.
12:26

Wybory do europarlamentu 2019: Lista kandydatów PiS z woj. lubelskiego

0 116 A A

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród ogłoszonych nazwisk są m.in. posłowie Krzysztof Szulowski, Sławomir Zawiślak i Marcin Duszek oraz senator Andrzej Stanislawek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeszcze w lutym władze partii podjęły decyzje w w sprawie obsady czołowych miejsc na listach w poszczególnych okręgach. W tym obejmującym województwo lubelskie "jedynka" przypadła poslance Elzbiecie Kruk, a "dwójka" wicemarszałek Sejmu Beacie Mazurek. Pozostałe kandydatury przedstawiono podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Na trzeciej pozycji znalazł się radny sejmiku wojewodztwa Tomasz Solis, który w ostatnich wyborach samorządowych zdobył ponad 25 tys. głosów. Z czwartej wystartuje inna radna wojewódzka Barbara Barszczewska, z piątej poseł z Puław Krzysztof Szulowski, a z szóstej parlamentarzysta z Zamościa, Sławomir Zawiślak.

Siódmą pozycję zarezerwowano dla przedstawiciela koalicjanta z Porozumienia Jarosława Gowina. Jest nim senator Andrzej Stanisławek, ktory z powodu senackich obowiązków jako jedyny nie pojawił się na czwartkowej prezentacji.

"Ósemka" przypadła przedstawicielowi będącej również w koalicji z PiS Solidarnej Polski. Mowa o Sebastianie Trojaku, emerytowanym policjancie, który pod koniec ubiegłego roku zrzucił policyjny mundur, zostając członkiem zarządu województwa ze wskazania ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Na dziewiątym miejscu znalazła się Ewa Szałachwiej. To najmniej rozpoznawalna kandydatka z całej dziesiątki, która w niedawnych wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegłą się o stanowisko burmistrza Piask, obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim.

Listę zamyka poseł z Międzyrzeca Podlaskiego Marcin Duszek.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Oto lista PiS z woj. lubelskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego:

1. Elżbieta Kruk

2. Beata Mazurek

3. Tomasz Solis

4. Barbara Barszczewska

5. Krzysztof Szulowski

6. Sławomir Zawiślak

7. Andrzej Stanisławek

8. Sebastian Trojak

9. Ewa Szałachwiej

10. Marcin Duszek

e-Wydanie

Komentarze 116

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hahaha / 21 marca 2019 o 13:40
+25
Lista wstydu
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 13:41
+17
To mają być reprezentanci lubelskiego, które stawia na przyszłość a nie na "manekiny polityczne", których sam "wizerunek" odstrasza !!!!
Avatar
PiS coś tam coś tam / 21 marca 2019 o 13:35
+17
Pani kruk to ta co gadała po pijaku coś tam coś tam :) :) podobno mazurek ma mandatu nie przyjąć ?
Avatar
Drużyna coś tam coś tam %%% / 21 marca 2019 o 13:38
+16
Coś tam coś to jak będzie po angielsku? To się dobrali kruk a w oddali Michałek obije podobno lubią % to dopiero będzie popijawa :)
Avatar
wyborca / 21 marca 2019 o 13:34
+16
A znajomość języka??? Kiedyś w Europie uważano że Polki są bardzo ładne a teraz zobaczą paskudną Beatę. Masakra
Avatar
00 / 21 marca 2019 o 13:43
+15
A znajomość języka??? Kiedyś w Europie uważano że Polki są bardzo ładne a teraz zobaczą paskudną Beatę. Masakra
 Alkohol rozwiązuje języki. Parę kieliszków coś tam- coś tam i dyskusja na całego! Aż ręce będą boleć.
Avatar
Zarobki Mulawy w urzędzie!?! / 21 marca 2019 o 13:42
+15
Czy ktoś wie czy Przewodniczący Mulawa jest na etacie w urzędzie marszałkowskim i jakie ma wynagrodzenie!? Czy do jego obowiązków należy propagowanie pisu??? Czy za to płaci mu urzad z naszych pieniędzy i podatków? W jakim tan był charakterze???
Avatar
Tomek / 21 marca 2019 o 13:28
+15
Żenada. Co za miernoty, brak słów.
Avatar
Lenin / 22 marca 2019 o 08:58
+12
Brzydszych nie było ? A gdzie piękny Sylwek ? I ja płacę podatki na takie twarze....
Avatar
CośTamCośTam / 21 marca 2019 o 13:45
+12
Same pisowskie wyżyny głupoty i pazerności. Gratulacje.
Avatar
Gość / 3 dni temu o 19:47
+1
obwieszają mi płot a ja zrywam te szmaty
Avatar
brak Stanisławka / 4 dni temu o 11:20
+1
Pan Andrzej chyba zdjęcie robił bo nie ma go na nim
Avatar
Gość / 5 dni temu o 22:38
0
Tylko" KONFEDERACJA ". reszta tych lewackich partii do śmietnika
Avatar
Maciej / 29 kwietnia 2019 o 10:59
+4
Tak głosujecie na Muche...macie taki wybór w Platformie że na pewno nie będziecie się wstydzić...Żenada!
Avatar
Wyborca / 26 marca 2019 o 15:32
-5
To będzie sromotna porażka PiSu. Ale co się opiją za nasze podatki, to ich.
Avatar
wzorcowy przykład / 22 marca 2019 o 16:45
-3
Co to za ludzie?
 A tak właśnie synku wyglądaja misiewicze.
Avatar
Ihaaaaaaaa / 22 marca 2019 o 16:17
+3
Ale lista :-D komedia... KE z Hetmanem na czele mają pewne zwycięstwo
Żebyś się nie zdziwił... KE to dopiero komedia ;D ;D ;D nie łączy ich nic poza nienawiścią do Pisu, czyli partii, której jako jedynej naprawdę  zależy na podniesiu  rangi Polski na arenie międzynarodowej.
Do podniesienia rangi Polski na arenie miedzynarodowej - buhahaha.  To coś chyba nie pykło -  bo Polska poszła w góre tak jak ranga stadniny w Janowie.
 Prezes stadniny zminusował. 
Avatar
ale jaja / 22 marca 2019 o 12:55
-4
Ale lista :-D komedia... KE z Hetmanem na czele mają pewne zwycięstwo
Żebyś się nie zdziwił... KE to dopiero komedia ;D ;D ;D nie łączy ich nic poza nienawiścią do Pisu, czyli partii, której jako jedynej naprawdę  zależy na podniesiu  rangi Polski na arenie międzynarodowej.
 Do podniesienia rangi Polski na arenie miedzynarodowej - buhahaha.  To coś chyba nie pykło -  bo Polska poszła w góre tak jak ranga stadniny w Janowie.
Avatar
no to siup / 22 marca 2019 o 12:46
0
Wiecie co Rodacy? Czy Wy macie tylko zarzut osobisty do tej Pani Kruk??? Weźcie się ogarnijcie kobieta z doświadczeniem i wiedza!
 ...i z butelka :)))
Avatar
alik / 22 marca 2019 o 12:25
-3
Żeby tylko nikt z Po się nie dostał dość już wstydu za kapusi.
 Głupi czy z pis?
Zobacz wszystkie komentarze 116

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości 0 0

Rozmowa z Marcinem Broniszewskim, trenerem Górnika Łęczna

Gmina Puławy: Święto Truskawki 2019 w Górze Puławskiej. Kto wystąpi w tym roku?
7 lipca 2019, 12:00

Gmina Puławy: Święto Truskawki 2019 w Górze Puławskiej. Kto wystąpi w tym roku? 0 0

Nasz Disneyland, Naj Story, czy O-la-la, to tylko niektóre z przebojów, jakie usłyszymy już 7 lipca, podczas tegorocznego truskawkowego święta na stadionie w Górze Puławskiej.

Wakacje rozpoczną się wcześniej. Zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem
film

Wakacje rozpoczną się wcześniej. Zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem 0 0

Rok szkolny zakończy się wcześniej. Zmianę rozporządzenia w tej sprawie zapowiedział premier podczas sobotniego (18.05) spotkania z mieszkańcami Zawiercia. Rozdanie świadectw ma nastąpić w środę 19 czerwca, w przeddzień wolnego od zajęć święta Bożego Ciała.

Był poszukiwanym listem gończym. „Łowcy głów” zaskoczyli 42-latka
film

Był poszukiwanym listem gończym. „Łowcy głów” zaskoczyli 42-latka 0 0

Ząbkowice Śląskie (woj. dolnośląskie). Dolnośląscy "Łowcy głów" zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania. 42-latek był zaskoczony, gdy funkcjonariusze wyciągnęli go z auta na środku drogi krajowej nr 8.

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA]
galeria

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA] 0 1

Sobotni wieczór wielu mieszkańców Puław spędziło w parku, gdzie za złotówkę można było zwiedzić Świątynię Sybilli, czy Pałac Czartoryskich, a także obejrzeć operę "Walka Tankreda z Kloryndą" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Lublinie.

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor 0 2

Motor pokonał w sobotę na wyjeździe Chełmiankę 3:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów
Stany Zjednoczone
film

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów 0 3

McCook, Nebraska, USA. Łowcy burz nagrali tornado w amerykańskim stanie Nebraska. O możliwości pojawienia się tornada ostrzegały służby meteorologiczne.

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało 4 1

Do kolizji doszło dzisiaj ok. godz. 10 na al. Gen. Andersa w Lublinie, na wysokości sklepu Carrefour. Osoba kierująca BMW zjechała na pas zieleni i uderzyła przodem w słup oświetleniowy.

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje"
APEL O POMOC

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje" 84 11

Pisarze, malarze, muzycy, ludzie kultury, samorządowcy – jednym słowem znani i lubiani. Dziesiątki ludzi dobrej woli walczą o życie 13-lateniego Kacpra Drzazgi ze Świdnika. Pomóc możesz i Ty!

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem
film

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem 0 0

W niedzielę w całym kraju będą pojawiały się przelotne opady deszczu oraz burze.

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 1 4

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 1 5

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 5 8

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 3

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!