Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2011 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Wygrał konkurs na dyrektora LOITiK, a nie ma magisterki

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 23 A A
Piotr Łopucki (na zdjęciu z lewej) (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
Piotr Łopucki (na zdjęciu z lewej) (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

- Zastanawiam się, czy podpisać umowę o pracę. Jestem uczciwym człowiekiem i nie chcę brać udziału w lubelskim piekiełku – mówi Piotr Łopucki, który w lutym wygrał konkurs na dyrektora Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs na dyrektora LOITiK zorganizowała Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna w ramach, której – przy wsparciu władz Lublina i województwa – działa ośrodek. Jeden z naszych Czytelników zauważył, że wygrał go człowiek, który nie ma wyższego wykształcenia. Mimo że był to jeden z konkursowych wymogów.

– Jesteśmy stowarzyszeniem i nie mamy formalnego wymogu żeby organizować konkurs na stanowisko dyrektorskie. Zrobiliśmy to, żeby przyciągnąć jak najwięcej chętnych. A wyższe wykształcenie nie było wymogiem formalnym. Pan Łopucki bardzo dobrze wypadł na rozmowie i ma duże doświadczenie związane z turystyką – tłumaczy Dorota Lachowska dyrektor z LROT. Podkreśla też, że Łopucki wkrótce ukończy studia.

Dziś nad sprawą konkursu będzie obradował Zarząd LROT. – Jestem za tym, żeby dać mu szansę. Spośród pięciu kandydatów był najbardziej kompetentny. Ma duże doświadczenie i był dobrze przygotowany – mówi Piotr Franaszek, prezes zarządu LROT oraz szef promocji Urzędu Marszałkowskiego.
Tymczasem Łopucki zastanawia się, czy w ogóle podpisać umowę o pracę w ośrodku. Stanowisko ma objąć od 1 czerwca.

– Jestem uczciwym człowiekiem i nie chcę brać udziału w tym lubelskim piekiełku. Wygrałem, bo przedstawiłem dobrą autorską koncepcję działania ośrodka, mam wieloletnie doświadczenie. Postawiłem na nogi biuro turystyczne Gromada, a od 4 lat prowadzę biuro TUI. Nie jestem kimś znikąd – mówi Piotr Łopucki.

Nasz Czytelnik zauważył coś jeszcze - Łopucki i Franaszek chodzili do równoległych klas w I LO w Lublinie. Obaj jednak twierdzą, że znają się słabo.

– Z widzenia znam wszystkich ze szkoły. Ale żadnych relacji towarzyskich czy zawodowych z Piotrem Franaszkiem nie utrzymywałem – mówi Łopucki.

– Nigdy nie utrzymywaliśmy żadnych kontaktów. Zresztą wszystkie osoby startujące w konkursie są znane w branży. M. in. dlatego ogłosiliśmy nabór, żeby sprawdzić, czy pojawi się ktoś nowy – tłumaczy Franaszek.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 10:58
0
Zakłamany "ktoś"
Avatar
Gość / 15 września 2014 o 18:24
0

"Jestem uczciwym człowiekiem"- kpina kpina kpina. To mówi kierownik biura, który sprzedaje wycieczki 11 dniowe i bierze za nie pieniądze, dziwnym trafem na miejscu okazuje się ze szanowny Pan Piotr zaplacił tylko za 7... róznica cen trafiła do kieszeni owego Pana, który to określa się zaszczytnym jak dla Niego mianem "uczciwy".

Avatar
jola / 26 marca 2011 o 12:18
0
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kierunkiem studiów oraz rynku pracy. mamy do czynienia z nadprodukcją ludzi z tak zwanym wyższym wykształceniem.wiem co mówię, bo przez wiele lat mam do czynienia z tymi wykrztałciuchami nie wartych nawet pięciu złotych[/size][/left]
[/quote]
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kier... rozwiń
Avatar
jola / 26 marca 2011 o 12:16
0
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kierunkiem studiów oraz rynku pracy. mamy do czynienia z nadprodukcją ludzi z tak zwanym wyższym wykształceniem.wiem co mówię, bo przez wiele lat mam do czynienia z tymi wykrztałciuchami nie wartych nawet pięciu złotych[/size][/left]
[/quote]
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kier... rozwiń
Avatar
123 / 25 marca 2011 o 20:03
0
IDIOTYZM IDIOTYZM IDIOTYZM TAK PRZESRY___ AMY SPOŁECZNE PIENIĄDZE WSZYSTKIE FUNDACJE SĄ UTRZYMYWANE Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW - JAK CHCIELI WYBRAĆ KOLESIA , TO POWINNI USTAWIĆ POD NIEGO WYMOGI
Avatar
lub. / 25 marca 2011 o 18:29
0
[quote name='rychu' timestamp='1301068300' post='454891']
Balcerowicz,Bauc,Belka,Rostowski.Same profesory.
[/quote]
Jeszcze do tego Bartoszewski, autorytet nie kwestionowany, który nawet nie ma matury. To ci dopiero profesory.
Avatar
rychu / 25 marca 2011 o 16:51
0
Balcerowicz,Bauc,Belka,Rostowski.Same profesory.
Avatar
ja / 25 marca 2011 o 16:07
0
Nie ważne co kto umie robić ,jakie ma doświadczenie,byle tylko mgr miał przd nazwiskiem.Jeśli chodzi o wykształcenie,
to mgr znaczy teraz tyle ,co po wojnie siedem klas podstawówki,a w latach póżniejszych i do niedawna szkoła średnia.
Obecni absolwenci "wyższych" uczelni potrafią mniej,niż wyżej wymienieni.
Avatar
Orłowski / 25 marca 2011 o 15:15
0
Tatuś wzięty lekarz a synuś magisterki nie ma? ale wstyd !
Avatar
Maniek / 25 marca 2011 o 13:59
0
Konkurs był dla wszystkich, a wygrał może "swój?".Nie wygrał nikt z tych, którzy pracują tam od lat jako informatorzy i znają najlepiej pracę w tej branży. Może zabrakło poparcia kogoś znaczącego? A może cała para idzie w przejęcie atrakcyjnego lokalu. Poczekamy, zobaczymy. Od nowego roku z najlepszego w regionie punktu informacji turystycznej zrobiono "ściernisko", uderza cisza i brak gospodarza. Ciekawe czy w tym roku będziemy jescze mieli taką IT, jak kiedyś. Może wygra jednak rozsądek i profesjonalizm. Tego oczekujemy jako wieloletni klienci tej instytucji. Będziemy bacznie obserwować sposób rozwiązania tej sprawy.
Konkurs był dla wszystkich, a wygrał może "swój?".Nie wygrał nikt z tych, którzy pracują tam od lat jako informatorzy i znają najlepiej pracę w tej branży. Może zabrakło poparcia kogoś znaczącego? A może cała para idzie w przejęcie atrakcyjnego lokalu. Poczekamy, zobaczymy. Od nowego roku z najlepszego w regionie punktu informacji turystycznej zrobiono "ściernisko", uderza cisza i brak gospodarza. Ciekawe czy w tym roku będziemy jescze mieli taką IT, jak kiedyś. Może wygra jednak rozsądek i profesjonalizm. Tego oczekujem... rozwiń
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 10:58
0
Zakłamany "ktoś"
Avatar
Gość / 15 września 2014 o 18:24
0

"Jestem uczciwym człowiekiem"- kpina kpina kpina. To mówi kierownik biura, który sprzedaje wycieczki 11 dniowe i bierze za nie pieniądze, dziwnym trafem na miejscu okazuje się ze szanowny Pan Piotr zaplacił tylko za 7... róznica cen trafiła do kieszeni owego Pana, który to określa się zaszczytnym jak dla Niego mianem "uczciwy".

Avatar
jola / 26 marca 2011 o 12:18
0
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kierunkiem studiów oraz rynku pracy. mamy do czynienia z nadprodukcją ludzi z tak zwanym wyższym wykształceniem.wiem co mówię, bo przez wiele lat mam do czynienia z tymi wykrztałciuchami nie wartych nawet pięciu złotych[/size][/left]
[/quote]
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kier... rozwiń
Avatar
jola / 26 marca 2011 o 12:16
0
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kierunkiem studiów oraz rynku pracy. mamy do czynienia z nadprodukcją ludzi z tak zwanym wyższym wykształceniem.wiem co mówię, bo przez wiele lat mam do czynienia z tymi wykrztałciuchami nie wartych nawet pięciu złotych[/size][/left]
[/quote]
[quote name='JacekPlacek' timestamp='1301080082' post='454961']
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kier... rozwiń
Avatar
JacekPlacek / 25 marca 2011 o 20:08
-1
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kierunkiem studiów oraz rynku pracy. mamy do czynienia z nadprodukcją ludzi z tak zwanym wyższym wykształceniem.wiem co mówię, bo przez wiele lat mam do czynienia z tymi wykrztałciuchami nie wartych nawet pięciu złotych[/size][/left]
[left][size="3"]mnie się wydaje, że to całe larum jest zupełnie niepotrzebne. wygrał konkurs na posadę więc niech ją obejmie i pokarze co potrafi i na co go stać. w naszym pięknym kraju, smutnym faktem jest, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji wysokich kwalifikacji. jest wiele kierunków w lublinie które rozdają na prawo i lewo magicznych magistrantów nie przygotowujących ich merytorycznie do pełnienia funkcji zgodnych z kierunkiem studiów oraz rynku pracy. mamy do czynienia z nadprodukcją ludzi z tak zwanym wyższym w... rozwiń
Avatar
123 / 25 marca 2011 o 20:03
0
IDIOTYZM IDIOTYZM IDIOTYZM TAK PRZESRY___ AMY SPOŁECZNE PIENIĄDZE WSZYSTKIE FUNDACJE SĄ UTRZYMYWANE Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW - JAK CHCIELI WYBRAĆ KOLESIA , TO POWINNI USTAWIĆ POD NIEGO WYMOGI
Avatar
lub. / 25 marca 2011 o 18:29
0
[quote name='rychu' timestamp='1301068300' post='454891']
Balcerowicz,Bauc,Belka,Rostowski.Same profesory.
[/quote]
Jeszcze do tego Bartoszewski, autorytet nie kwestionowany, który nawet nie ma matury. To ci dopiero profesory.
Avatar
rychu / 25 marca 2011 o 16:51
0
Balcerowicz,Bauc,Belka,Rostowski.Same profesory.
Avatar
ja / 25 marca 2011 o 16:07
0
Nie ważne co kto umie robić ,jakie ma doświadczenie,byle tylko mgr miał przd nazwiskiem.Jeśli chodzi o wykształcenie,
to mgr znaczy teraz tyle ,co po wojnie siedem klas podstawówki,a w latach póżniejszych i do niedawna szkoła średnia.
Obecni absolwenci "wyższych" uczelni potrafią mniej,niż wyżej wymienieni.
Avatar
Orłowski / 25 marca 2011 o 15:15
0
Tatuś wzięty lekarz a synuś magisterki nie ma? ale wstyd !
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 1 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 1

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 2 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 37 11

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 1

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców