Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2012 r.
20:33
Edytuj ten wpis

Wyjechała do Holandii do pracy, której nie było

0 5 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Zapowiadało się dobrze: ponad 2 tygodnie pracy i ponad 8 euro za godzinę. Skończyło się nerwami i pustym portfelem. Wyjazd do Holandii zorganizowała firma Randstad. – Wyjaśnimy tą sprawę – obiecuje pośrednik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To miała być sezonowa praca przy sortowaniu przesyłek. Kandydaci wyjechali do Holandii 6 grudnia. Powrót planowany był na pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. – Z Lublina pojechało sześć osób, w sumie było nas ośmioro – opowiada Małgorzata Stec.

Wyjazd zorganizował Randstad, ogólnopolska agencja pracy. Lubelskie biuro firmy mieści się przy ul. Zana. – Firma obiecywała co najmniej 64 godziny pracy w ciągu ponad dwóch tygodni. I dobrą stawkę – ponad 8 euro za godzinę. Tak było w umowie, którą podpisałam – mówi nasza Czytelniczka.

Ale na miejscu nie było już tak kolorowo. Na drugi dzień po przyjeździe do Holandii, okazało się, że nie ma pracy ani dla pani Małgorzaty, ani dla kilku innych osób z grupy. Holenderski pośrednik nie potrafi tego wyjaśnić.

– Napisałam więc maila do biura Randstad w Lublinie. Odpowiedź przyszła kilka dni później. Koordynatorka napisała, że w pierwszym tygodniu mamy gwarantowane 8 godzin pracy i zwolnienie z kosztów mieszkania, a w kolejnych 32 godziny – relacjonuje pani Małgorzata. – Ale ja do pracy poszłam dopiero w ostatnim tygodniu – na trzy dni. W przeliczeniu na godziny wyszło ok. 25. A miały być co najmniej 64 godziny.

Nasza Czytelniczka policzyła, że zarobiła podczas wyjazdu 83 euro. – A cały czas ponosiłam koszty. Trzeba było coś jeść i za coś żyć. Dołożyłam do tego wyjazdu, bo przejazd w jedną stronę kosztował ponad 300 zł – tłumaczy Małgorzata Stec.

Do tej pory czekała, aż firma Randstad rozwiąże problem. W jaki sposób? – Dla mnie to oczywiste. Jeśli miałam pracować tyle i tyle godzin, to powinnam dostać rozliczenie i pieniądze, które miałam zarobić – odpowiada pani Małgorzata.
Co na to pośrednik? Randstad tłumaczy, że odpowiedzialność za sprawy związane z zatrudnieniem pracownika rozkłada się między agencję zatrudnienia, a zagranicznego pracodawcę.

– Nasze możliwości wpływu na jego decyzje są ograniczone. Po przekroczeniu przez pracownika granicy, nasza rola to głównie pośredniczenie w kontakcie – tłumaczy Małgorzata Sacewicz-Górska, PR Manager z Randstad.

– Ale jeśli okaże się, że zdarzenie tego wymaga, to na pewno zostanie przez nas wyjaśnione. A ewentualna szkoda zostanie po udowodnieniu zrekompensowana.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kubańczyk / 26 stycznia 2012 r. o 12:39
0
Tusku Rudy Kaszubie, twe miejsce na KUBIE !!!
Avatar
van den Brok / 26 stycznia 2012 r. o 12:37
0
A może dalej chcecie głosować na TUSKA= Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa
Avatar
siomik / 26 stycznia 2012 r. o 09:10
0
[quote name='wacław' timestamp='1327555107' post='588409']
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
[/quote]
swieta racja
Avatar
x / 26 stycznia 2012 r. o 07:06
0
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere sprzed paru lat z wyjazdem ludzi na zbior truskawek w Hiszpanii?Okazalo sie, ze trafili tam do jakiegos niemalze obozu pracy i sporo z nich musialo wracac do Polski za pieniadze pozyczane w konsulacie...Otoz organizatorem wyjazdu byl nie byle kto, tylko Wojewodzki Urzad Pracy w Lublinie, ktory pozniej umyl rece twierdzac, ze "tylko rekrutowal ludzi" informujac ich jedynie o tym, o czym sam sie dowiedzial od zagranicznego partnera...Rzecz jasna nikt niczego nie weryfikowal ani nie sprawdzal, bo i widocznie nie mial takiego obowiazku...Ludzie poniesli koszta, pojechali, wrocili i...tyle.
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere s... rozwiń
Avatar
wacław / 26 stycznia 2012 r. o 06:18
0
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
Avatar
Kubańczyk / 26 stycznia 2012 r. o 12:39
0
Tusku Rudy Kaszubie, twe miejsce na KUBIE !!!
Avatar
van den Brok / 26 stycznia 2012 r. o 12:37
0
A może dalej chcecie głosować na TUSKA= Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa
Avatar
siomik / 26 stycznia 2012 r. o 09:10
0
[quote name='wacław' timestamp='1327555107' post='588409']
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
[/quote]
swieta racja
Avatar
x / 26 stycznia 2012 r. o 07:06
0
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere sprzed paru lat z wyjazdem ludzi na zbior truskawek w Hiszpanii?Okazalo sie, ze trafili tam do jakiegos niemalze obozu pracy i sporo z nich musialo wracac do Polski za pieniadze pozyczane w konsulacie...Otoz organizatorem wyjazdu byl nie byle kto, tylko Wojewodzki Urzad Pracy w Lublinie, ktory pozniej umyl rece twierdzac, ze "tylko rekrutowal ludzi" informujac ich jedynie o tym, o czym sam sie dowiedzial od zagranicznego partnera...Rzecz jasna nikt niczego nie weryfikowal ani nie sprawdzal, bo i widocznie nie mial takiego obowiazku...Ludzie poniesli koszta, pojechali, wrocili i...tyle.
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere s... rozwiń
Avatar
wacław / 26 stycznia 2012 r. o 06:18
0
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka
19 czerwca 2021, 19:00

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka

Działająca w Chatce Żaka Grupa Taneczna zMYsł zaprezentuje film pt. "Elementum", którego dwa premierowe pokazy odbędą się 19 czerwca o godz. 19 i 20 w siedzibie akademickiej instytucji (ul. Radziszewskiego 16).

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Miedź ciągle w cenie. Giną nie tylko rynny z kościołów, ale też pokrycie dachu. Do jednej z ostatnich takich kradzieży doszło na terenie powiatu kraśnickiego.

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Mieszkańcy ulicy Łapiguz w Łukowie od lat czekają na chodnik. Wreszcie pojawia się szansa po tym, jak burmistrz Piotr Płudowski o tej sprawie poinformował wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Popiersie greckiego boga Apolla w czapce z daszkiem od dzisiaj jest na elewacji Centrum Kultury. To neon Joanny Dudoń, która wygrał ubiegłoroczny konkurs

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na letnie warsztaty, które odbędą się w dniach 26-30 lipca oraz 2-6 sierpnia.

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Ratusz chce zmienić przeznaczenie terenu leżącego między ul. Szeligowskiego, Chodźki i Czapskiego. Zamierza umożliwić tu budowę akademików oraz mieszkań, choć przyznaje, że mieszkanie w tym miejscu będzie się wiązać z „dużymi uciążliwościami”

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

– Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Zaczęło się! Nasze dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) dziś rozkwitnie – poinformował w niedzielę stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

Dwanaście razy więcej niż cena wywoławcza – takie stawki oferowali licytujący podczas dzisiejszego przetargu na dzierżawę kawałka miejskiego placu. Chodzi o miejsce na wypożyczalnię gokartów rowerowych. A gokarty i tak już jeżdżą po zamojskim parku. Startują z... prywatnych posesji

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur
19 czerwca 2021, 14:00

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę, 19 czerwca aż trzykrotnie będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur spektakl "Śpiąca Królewna" Teatru Tańca GRAWiTAN. Pokazy o godz. 14, 16 i 18.

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie
Alarm24
galeria

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie

Klimatyzatory lokali usługowych na parterze bloku przy ul. Fulmana przeszkadzają trzem mieszkańcom wyższych pięter. Pozostali się nie skarżą. Ci, którzy narzekają na hałas i drgania, skierowali sprawę do sądu

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Lada dzień rozpocznie się drugi etap budowy al. Solidarności w Świdniku, tzw. małej obwodnicy miasta. Prace dotyczą odcinka od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Roboty mają potrwać do końca roku.

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami
film

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami

Gdańsk. Polscy kibice kolejny raz pokazali, dlaczego uważani są za najlepszych na świecie. Dzień po porażce naszej reprezentacji ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu Euro 2020 tłumnie pojawili się na otwartym treningu Biało-Czerwonych.

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

Spacer przyrodniczo-artystyczny
18 czerwca 2021, 18:30

Spacer przyrodniczo-artystyczny

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spacer przyrodniczo-artystyczny dla dzieci, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.30. Zbiórka na stacji Lublin Zachodni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!