Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 marca 2011 r.
12:33
Edytuj ten wpis

Wykonawcy przedstawili oferty na budowę stadionu w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora pit
0 15 A A
Nowy stadion ma powstać przy ul. Krochmalnej w Lublinie (archiwum)
Nowy stadion ma powstać przy ul. Krochmalnej w Lublinie (archiwum)

101 milionów zł - to najtańsza oferta na zaprojektowanie i wybudowanie stadionu miejskiego w Lublinie. W przetargu wystartowało 9 firm. Tylko trzy oferty zmieściły się w kwocie 155 mln zł – tyle Ratusz zarezerwował na budowę stadionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na budowę stadionu miasto zarezerwowało w budżecie 155 mln zł. Z dziewięciu ofert tylko trzy zmieściły się w tej kwocie. Głównym kryterium była cena.

Najtańsza oferta wpłynęła od konsorcjum UNIBEP i Biura Projektów S.P.A.K, które zaproponowały, że wybudują obiekt za 101 mln 429 tys. zł.

Drugą pod względem wysokości ceny była oferta firmy Budmiex z Warszawy - 136 mln 207 tys. zł, a trzecią przedstawił katowicki wykonawca Budus, który zaproponował 140 mln 958 tys. zł.

Najdroższa oferta wpłynęła od Mostostalu Puławy - 193 mln 48 tys. zł.

- Jeśli okaże się, że trzy najtańsze oferty są właściwe, to z nich wyłonimy wykonawcę - mówi Marek Młynarczyk przewodniczący komisji przetargowej. Ratusz nie podaje, kiedy to będzie.

Stadion przy ul. Krochmalnej w Lublinie pomieści 15,5 tysiąca widzów na zadaszonych trybunach. Wykonawca, który wygra przetarg będzie miał pół roku, by przygotować projekt obiektu. Budowa musi się skończyć do września 2013 roku.

Inwestycja pochłonie 155 mln zł. Ratusz dostał 67 mln zł dofinansowania będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego. - Pierwsze prace mogłyby ruszyć jeszcze jesienią tego roku - uważa Marek Młynarczyk.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ioc / 15 marca 2011 o 18:07
0
ten stadion powinien miec bieznie i min 18500 miejsc wtedy otwieralo by to nowe mozliwosci i by sie zakmneli w 150mln spokojnie
Avatar
Josef46 / 15 marca 2011 o 06:20
0
Będzie pomnik na niechcianym cukrze!!!
Avatar
harys / 14 marca 2011 o 19:28
0
Dzięki ze wreszcie w Lublinie bedzie mini stadionik dla miasta 400 tys tymi mini obiektami Zuk zalicza Lublin do wielkosc miast Kielc .Bielska Białej ,Gdyni ,Lubina Ostrowa WLKP .Czy te stadion da sie z głowo na etapie planowania powiększyc za np 10- 12 lat.Stadion dobrze połozony blisko dworca PkP i Pks wschod?oras stoisko busiarzy.
Avatar
Motor / 14 marca 2011 o 18:48
0
jakie 100 milonów miasto wydaje ludzie nie piszcie głupot..miasto dostało 70 milonów z eu...przy najtańszej ofercie dostanie 30 milonów do wydania ....więc jakie 100, jakie 155....myślcie zanim coś napiszecie to nie boli
Avatar
hmm / 14 marca 2011 o 18:32
0
Nie jestem z Lublina ale lubię to miasto bo spędziłuem tu kilka niezłych lat i czasem tu przyjeżdżam ale z roku na rok widać, że nic się nie zmienia: dziadowski dworzec PKS, sypiące się Stare Miasto, Teatr ciągle w Budowie, dziurawe drogi, słabe połączenia komunikacyjne z innymi miastami. Więc to jakieś duże nieporozumienie, że wasi włodarze chcą wywalić grubo ponad 100 mln złotych na zachcianki dla kilku tysięcy kibiców jakichś podrzędnych kopaczy.
Avatar
rafty / 14 marca 2011 o 17:04
0
Stadion dla III ligi za ponad 100 mln złotych !!!

To kabaret czy wschodnia Polska?
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 15:49
0
[quote name='stadion' timestamp='1300108609' post='450253']
przestancie wklejać te kielce. Jak ceny były sprzed ofensywy chin w rozbudowie państwa i budowie obiektów na olimpiadę.Wtedy ceny poszły wielokrotnie w górę. Kielce kończyły budować stadion w tym boomie. Dobre pytanie kto zna te firmy. Na wyborczej pisali że ta pierwsza to częściowo robiła ten tragiczny projekt na zygmuntowskich.Niech wezmą kogoś z doświadczeniem.Ostatnia sprawa po co piszecie że stadion będzie kosztował 155 milonów jesli wszystkie 3 oferty sa niższe. Przecież to głupota
[/quote]

Nawet Maciek z "Klanu" wie, że przetargi rozstrzygane przed urzędników państwowych/gminnych podrażają koszta budowy o minimum 40 %. Korwin-Mikke od zawsze o tym mówi.
Jak budujesz za nie swoje, to przekręt na przekręcie jest. Gazet nie czytacie, TV nie oglądacie ? Nie wiecie jaka kasa jest marnowana na przetargach państwowych ?
Naiwniacy czy cwaniacy jesteście ?
Pompujcie tę aferę dalej.
A na takiej kolosalnej inwestycji jak stadion, można się będzie dorobić na maksa.

Gdyby ten stadion był budowany za prywatne pieniądze, koszta byłyby pewnie o połowę mniejsze.
[quote name='stadion' timestamp='1300108609' post='450253']
przestancie wklejać te kielce. Jak ceny były sprzed ofensywy chin w rozbudowie państwa i budowie obiektów na olimpiadę.Wtedy ceny poszły wielokrotnie w górę. Kielce kończyły budować stadion w tym boomie. Dobre pytanie kto zna te firmy. Na wyborczej pisali że ta pierwsza to częściowo robiła ten tragiczny projekt na zygmuntowskich.Niech wezmą kogoś z doświadczeniem.Ostatnia sprawa po co piszecie że stadion będzie kosztował 155 milonów je... rozwiń
Avatar
stadion / 14 marca 2011 o 14:16
0
przestancie wklejać te kielce. Jak ceny były sprzed ofensywy chin w rozbudowie państwa i budowie obiektów na olimpiadę.Wtedy ceny poszły wielokrotnie w górę. Kielce kończyły budować stadion w tym boomie. Dobre pytanie kto zna te firmy. Na wyborczej pisali że ta pierwsza to częściowo robiła ten tragiczny projekt na zygmuntowskich.Niech wezmą kogoś z doświadczeniem.Ostatnia sprawa po co piszecie że stadion będzie kosztował 155 milonów jesli wszystkie 3 oferty sa niższe. Przecież to głupota
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 14:02
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1300107451' post='450242']
Kogoś chyba pogięło i to nieźle skoro pisze że prace mogą ruszyć jesienią 2012 a zakończyć???
"Budowa musi się skończyć do września 2013 roku". Ekspresowe tempo? to nie będzie zimy? Budowa będzie prowadzona w namiocie cyrkowym?
[/quote]

Czy nie lepiej zacząć teraz remont czegoś czego jeszcze nie ma?
Avatar
Andrzej / 14 marca 2011 o 13:57
0
Kogoś chyba pogięło i to nieźle skoro pisze że prace mogą ruszyć jesienią 2012 a zakończyć???
"Budowa musi się skończyć do września 2013 roku". Ekspresowe tempo? to nie będzie zimy? Budowa będzie prowadzona w namiocie cyrkowym?
Avatar
ioc / 15 marca 2011 o 18:07
0
ten stadion powinien miec bieznie i min 18500 miejsc wtedy otwieralo by to nowe mozliwosci i by sie zakmneli w 150mln spokojnie
Avatar
Josef46 / 15 marca 2011 o 06:20
0
Będzie pomnik na niechcianym cukrze!!!
Avatar
harys / 14 marca 2011 o 19:28
0
Dzięki ze wreszcie w Lublinie bedzie mini stadionik dla miasta 400 tys tymi mini obiektami Zuk zalicza Lublin do wielkosc miast Kielc .Bielska Białej ,Gdyni ,Lubina Ostrowa WLKP .Czy te stadion da sie z głowo na etapie planowania powiększyc za np 10- 12 lat.Stadion dobrze połozony blisko dworca PkP i Pks wschod?oras stoisko busiarzy.
Avatar
Motor / 14 marca 2011 o 18:48
0
jakie 100 milonów miasto wydaje ludzie nie piszcie głupot..miasto dostało 70 milonów z eu...przy najtańszej ofercie dostanie 30 milonów do wydania ....więc jakie 100, jakie 155....myślcie zanim coś napiszecie to nie boli
Avatar
hmm / 14 marca 2011 o 18:32
0
Nie jestem z Lublina ale lubię to miasto bo spędziłuem tu kilka niezłych lat i czasem tu przyjeżdżam ale z roku na rok widać, że nic się nie zmienia: dziadowski dworzec PKS, sypiące się Stare Miasto, Teatr ciągle w Budowie, dziurawe drogi, słabe połączenia komunikacyjne z innymi miastami. Więc to jakieś duże nieporozumienie, że wasi włodarze chcą wywalić grubo ponad 100 mln złotych na zachcianki dla kilku tysięcy kibiców jakichś podrzędnych kopaczy.
Avatar
rafty / 14 marca 2011 o 17:04
0
Stadion dla III ligi za ponad 100 mln złotych !!!

To kabaret czy wschodnia Polska?
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 15:49
0
[quote name='stadion' timestamp='1300108609' post='450253']
przestancie wklejać te kielce. Jak ceny były sprzed ofensywy chin w rozbudowie państwa i budowie obiektów na olimpiadę.Wtedy ceny poszły wielokrotnie w górę. Kielce kończyły budować stadion w tym boomie. Dobre pytanie kto zna te firmy. Na wyborczej pisali że ta pierwsza to częściowo robiła ten tragiczny projekt na zygmuntowskich.Niech wezmą kogoś z doświadczeniem.Ostatnia sprawa po co piszecie że stadion będzie kosztował 155 milonów jesli wszystkie 3 oferty sa niższe. Przecież to głupota
[/quote]

Nawet Maciek z "Klanu" wie, że przetargi rozstrzygane przed urzędników państwowych/gminnych podrażają koszta budowy o minimum 40 %. Korwin-Mikke od zawsze o tym mówi.
Jak budujesz za nie swoje, to przekręt na przekręcie jest. Gazet nie czytacie, TV nie oglądacie ? Nie wiecie jaka kasa jest marnowana na przetargach państwowych ?
Naiwniacy czy cwaniacy jesteście ?
Pompujcie tę aferę dalej.
A na takiej kolosalnej inwestycji jak stadion, można się będzie dorobić na maksa.

Gdyby ten stadion był budowany za prywatne pieniądze, koszta byłyby pewnie o połowę mniejsze.
[quote name='stadion' timestamp='1300108609' post='450253']
przestancie wklejać te kielce. Jak ceny były sprzed ofensywy chin w rozbudowie państwa i budowie obiektów na olimpiadę.Wtedy ceny poszły wielokrotnie w górę. Kielce kończyły budować stadion w tym boomie. Dobre pytanie kto zna te firmy. Na wyborczej pisali że ta pierwsza to częściowo robiła ten tragiczny projekt na zygmuntowskich.Niech wezmą kogoś z doświadczeniem.Ostatnia sprawa po co piszecie że stadion będzie kosztował 155 milonów je... rozwiń
Avatar
stadion / 14 marca 2011 o 14:16
0
przestancie wklejać te kielce. Jak ceny były sprzed ofensywy chin w rozbudowie państwa i budowie obiektów na olimpiadę.Wtedy ceny poszły wielokrotnie w górę. Kielce kończyły budować stadion w tym boomie. Dobre pytanie kto zna te firmy. Na wyborczej pisali że ta pierwsza to częściowo robiła ten tragiczny projekt na zygmuntowskich.Niech wezmą kogoś z doświadczeniem.Ostatnia sprawa po co piszecie że stadion będzie kosztował 155 milonów jesli wszystkie 3 oferty sa niższe. Przecież to głupota
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 14:02
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1300107451' post='450242']
Kogoś chyba pogięło i to nieźle skoro pisze że prace mogą ruszyć jesienią 2012 a zakończyć???
"Budowa musi się skończyć do września 2013 roku". Ekspresowe tempo? to nie będzie zimy? Budowa będzie prowadzona w namiocie cyrkowym?
[/quote]

Czy nie lepiej zacząć teraz remont czegoś czego jeszcze nie ma?
Avatar
Andrzej / 14 marca 2011 o 13:57
0
Kogoś chyba pogięło i to nieźle skoro pisze że prace mogą ruszyć jesienią 2012 a zakończyć???
"Budowa musi się skończyć do września 2013 roku". Ekspresowe tempo? to nie będzie zimy? Budowa będzie prowadzona w namiocie cyrkowym?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 0 0

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 2 1

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 8 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 50 12

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 16 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 6

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2