Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2019 r.
16:41

Wymieniają murawę na Arenie Lublin. Koszt prac to 683 tys. zł [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora drs
41 23 A A

Zaczęła się wymiana murawy na stadionie Arena Lublin. Poprzednia była zużyta po młodzieżowym mundialu i imprezie, na której można było oglądać motocyklowe akrobacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace przy wymianie darni zostały zlecone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Będą kosztować prawie 683 tys. zł i powinny być wykonane do 5 sierpnia.

Prace prowadzi warszawska spółka Dropservice, która daje na murawę pięć lat gwarancji.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 19:49
+25
Może trochę konkretów dla czytających, murawa po MŚ U20 wyglądała bardzo dobrze, przyczyny wymiany są zupełnie inne, po pierwsze to murawa została  zniszczona podczas niedochodowej imprezy pod nazwą  Sound of gravity która zgodnie z przewidywaniami przyniosła MOSIR straty (nie pierwsza i nie ostatnia) a drugi powód bardziej prozaiczny to jak można domniemywać prywatny interes, wszak ktoś musi coś przy tej transakcji przytulić. Wspomnę tylko jeszcze że zdjętą murawę chciał kupic zarówno Motor Lublin na boisko na Rusałce jak i Górnik Łęczna  jednak cena jaką zarządał MOSIR szybko zniechęciła obu kupujących w związku z czym MOSIR dodatkowo zapłaci jeszcze za jej utylizację. Krótko mówiąc po raz kolejny MOSIR wyrzuca w błoto pieniądze podatników, przy okazji fundując kibicom Motoru konieczność wyjazdu na dwa pierwsze mecze nowego sezonu, gdyż nowa murawa musi się uleżeć, czy nowa murawa długo będzie służyć piłkarzom stoi pod znakiem zapytania, gdyż we wrześniu Pan Prezes zaplanował na murawie koncert i inscenizację bitwy z udziałem rycerstwa i koni. A co nie można mu, ma facet fantazję!
Może trochę konkretów dla czytających, murawa po MŚ U20 wyglądała bardzo dobrze, przyczyny wymiany są zupełnie inne, po pierwsze to murawa została  zniszczona podczas niedochodowej imprezy pod nazwą  Sound of gravity która zgodnie z przewidywaniami przyniosła MOSIR straty (nie pierwsza i nie ostatnia) a drugi powód bardziej prozaiczny to jak można domniemywać prywatny interes, wszak ktoś musi coś przy tej transakcji przytulić. Wspomnę tylko jeszcze że zdjętą murawę chciał kupic zarówno Motor Lublin na boisko na Rusałce jak i Górnik Łęczna  j... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 22:07
+20
Zastanawiam się skąd taki koszt zakupu nowej murawy, skoro ceny rynkowe zakupu wraz z ułożeniem to od 7 do 12 euro za m2, z tym że 12 euro to najwyzsza klasa murawy, przyjmując że ta w Lublinie kosztuje 10 euro za m2 to koszty powinny się zamknąć kwotą 450000 zł, skąd wiec kwota o 200 000 zł wyższa ? Może Ratusz poprosi CBA o objęcie nadzorem tego zakupu.
Avatar
Janusz / 5 lipca 2019 o 18:09
+19
Za prawie 700 tysięcy? Toż to moglibyśmy za tą kwotę mieć piękne 6 betonowych ławek... po co mnie jakaś tam trawa...
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 21:24
+16
Czemu na stadionie piłkarskim robi się imprezy motocyklowe? Żeby murawę zniszczyli? Żeby trzeba było wydać 700 tys na nową?
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 16:59
+16
Na czyj koszt? Ile zarobiliśmy na tych dwóch imprezach?
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 17:44
+15
A po co wymieniać? Dla Motoru z 4 ligi?
Avatar
Jenry / 5 lipca 2019 o 23:55
+11
Skoro Lublin i tak jest zadłuzony, to 700 000 w tę, czy tamtą stronę nie ma znaczenia. Prawda trolle owada?
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 17:15
+11
Plan sorosowców finansowego zatopienia miasta Lublina jest konsekwentnie realizowany. Tzw. "inwestycje" to jedynie kolejne kamienie młyńskie na szyję lubelskiego podatnika.
Avatar
Horny chubby teens / 5 lipca 2019 o 17:46
+8
Szybko zanim ktoś się zorientuje do huty po żużel, wyspać obstalować krawężniki i gotowy tor!
Avatar
Adam / 5 lipca 2019 o 22:00
+6
Może trochę konkretów dla czytających, murawa po MŚ U20 wyglądała bardzo dobrze, przyczyny wymiany są zupełnie inne, po pierwsze to murawa została  zniszczona podczas niedochodowej imprezy pod nazwą  Sound of gravity która zgodnie z przewidywaniami przyniosła MOSIR straty (nie pierwsza i nie ostatnia) a drugi powód bardziej prozaiczny to jak można domniemywać prywatny interes, wszak ktoś musi coś przy tej transakcji przytulić. Wspomnę tylko jeszcze że zdjętą murawę chciał kupic zarówno Motor Lublin na boisko na Rusałce jak i Górnik Łęczna  jednak cena jaką zarządał MOSIR szybko zniechęciła obu kupujących w związku z czym MOSIR dodatkowo zapłaci jeszcze za jej utylizację. Krótko mówiąc po raz kolejny MOSIR wyrzuca w błoto pieniądze podatników, przy okazji fundując kibicom Motoru konieczność wyjazdu na dwa pierwsze mecze nowego sezonu, gdyż nowa murawa musi się uleżeć, czy nowa murawa długo będzie służyć piłkarzom stoi pod znakiem zapytania, gdyż we wrześniu Pan Prezes zaplanował na murawie koncert i inscenizację bitwy z udziałem rycerstwa i koni. A co nie można mu, ma facet fantazję!
 Rzadko się zgadzam z takimi wpisami, ale tutaj przyznaję absolutną rację gwoździem do trumny dla murawy na Arenie Lublin były nieszczęsne pokazy motocyklowe. Po meczu półfinałowym Ekwador-korea Południowa murawa jak na tą intensywność rozgrywanych meczów/mecz półfinałowy był dziewiątym na przestrzeni dwóch tygodni/ wygladała wręcz idealnie. Ale żeby aż tak bardzo tobie nie słodzić, napiszę ci że i tak pod względem murawy i jej pielęgnacji Lublin MOSIR i osoby odpowiedzialne za murawę pod kierownictwem pana Sebastiana Sadzia robili cuda z tą murawą, bo po ponad czterach latach od jej uzytkowania jest wymieniana dopiero pierwszy raz, a na na przykład takim stadionie miejskim w Tychach murawa w całości jest wymieniana przynajmniej raz do roku, a stadion w Tychach był niewiele później oddany do użytku niż Arena Lublin .
 Rzadko się zgadzam z takimi wpisami, ale tutaj przyznaję absolutną rację gwoździem do trumny dla murawy na Arenie Lublin były nieszczęsne pokazy motocyklowe. Po meczu półfinałowym Ekwador-korea Południowa murawa jak na tą intensywność rozgrywanych meczów/mecz półfinałowy był dziewiątym na przestrzeni dwóch tygodni/ wygladała wręcz idealnie. Ale żeby aż tak bardzo tobie nie słodzić, napiszę ci że i tak pod względem murawy i jej pielęgnacji Lublin MOSIR i osoby odpowiedzialne za murawę pod kierownictwem pana Sebastiana Sadzia r... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 20:49
-1
Całe szczęście że wymieniają bo jak przyjedzie jakiś klasowy zespół 10 ligi z jakiejś zapyziałej wiochy z Podlasia na spotkanie z trzecim zespołem 9 ligi Motorem Lublin to trawa musi być.
Avatar
HI / 6 lipca 2019 o 15:11
+3
"Wymieniają murawę na Arenie Lublin."***Wymieńcie na beton. Zgodnie z "ogólnomiejską tendencją" :(
Avatar
~L / 6 lipca 2019 o 13:22
0
Ach ci dziennikarze?! Murawa po mistrzostwach była w idealnym stanie, dużo lepszym niż przed mistrzostwami. Już wiosną założono wymianę murawy ale nie z powodu jest złej jakości, a to z powodu zapadnięcia się płyty boiska w kilku miejscach. Przed mistrzostwami greenkeeperzy z FIFA to zauważyli i była duża poruta, że mecze na Arenie zostaną odwołane. Podstawowym zakresem prac jest poprawienie niwelacji płyty boiska, co widać na zdjęciach, przez odkrywki ogrzewania, którego rury też osiadły. Wymiana murawy to zwykła konieczność po tych pracach. mam tylko nadzieję, że wykonawca Areny naprawy wykonuje w ramach udzielonej gwarancji i tylko wymiana murawy jest nieodpłatna!
Ach ci dziennikarze?! Murawa po mistrzostwach była w idealnym stanie, dużo lepszym niż przed mistrzostwami. Już wiosną założono wymianę murawy ale nie z powodu jest złej jakości, a to z powodu zapadnięcia się płyty boiska w kilku miejscach. Przed mistrzostwami greenkeeperzy z FIFA to zauważyli i była duża poruta, że mecze na Arenie zostaną odwołane. Podstawowym zakresem prac jest poprawienie niwelacji płyty boiska, co widać na zdjęciach, przez odkrywki ogrzewania, którego rury też osiadły. Wymiana murawy to zwykła konieczność po tych pracac... rozwiń
Avatar
Bareja wiecznie żywy / 6 lipca 2019 o 11:49
+3
Pamiętacie "Misia"? Prawdziwe pieniądze robi się na słomianych interesach :) A z obecnej murawy sporządzi się protokół zniszczenia ;)
Avatar
Piotr / 6 lipca 2019 o 11:37
0
Ta sama firma co daje teraz 5 lat gwarancji na murawę w 2014 roku dała 5 lata gwarancji na boisko sztuczne przy Arenie i co z tej gwarancji? Nadaje się już do wymiany, podarta, z połamaną trawą, na dodatek jakiś debil podjął decyzję o wysypaniu tam ostatnio całej plaży  piasku. Nie ma co super firma.
 Jaka podarta, jaka połamana trawa? widziałeś kiedyś połamaną trawe? jaka plaża i piasek?.Napisz co bierzesz bo zaczynam ci zazdrościć. 
Avatar
a ? / 6 lipca 2019 o 10:18
0
Ta sama firma co daje teraz 5 lat gwarancji na murawę w 2014 roku dała 5 lata gwarancji na boisko sztuczne przy Arenie i co z tej gwarancji? Nadaje się już do wymiany, podarta, z połamaną trawą, na dodatek jakiś debil podjął decyzję o wysypaniu tam ostatnio całej plaży  piasku. Nie ma co super firma.
 rachunek jest prosty 2014 + 5 lat gwarancji = 2019 rok. Koniec gwarancji.
Avatar
M / 6 lipca 2019 o 07:57
+2
Najpierw informacje że Motor ma zabierane ponad milion złotych z kasy...miejskiej na stadion.mowimy o klubie 4 ligowym. Wygląda na to że Motor sponsoruje .... MOSiR. Teraz trawa. W tle stok narciarski. A wczoraj był artykuł że MOSiR ma kilku milionowy dług.
Avatar
Jenry / 5 lipca 2019 o 23:55
+11
Skoro Lublin i tak jest zadłuzony, to 700 000 w tę, czy tamtą stronę nie ma znaczenia. Prawda trolle owada?
Avatar
Jan / 5 lipca 2019 o 22:53
+5
Ta sama firma co daje teraz 5 lat gwarancji na murawę w 2014 roku dała 5 lata gwarancji na boisko sztuczne przy Arenie i co z tej gwarancji? Nadaje się już do wymiany, podarta, z połamaną trawą, na dodatek jakiś debil podjął decyzję o wysypaniu tam ostatnio całej plaży piasku. Nie ma co super firma.
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 22:07
+20
Zastanawiam się skąd taki koszt zakupu nowej murawy, skoro ceny rynkowe zakupu wraz z ułożeniem to od 7 do 12 euro za m2, z tym że 12 euro to najwyzsza klasa murawy, przyjmując że ta w Lublinie kosztuje 10 euro za m2 to koszty powinny się zamknąć kwotą 450000 zł, skąd wiec kwota o 200 000 zł wyższa ? Może Ratusz poprosi CBA o objęcie nadzorem tego zakupu.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 0

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 20 1

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 134 41

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!