Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2019 r.
10:44

Wymieranie w Lublinie. Nietypowy happening przed Ratuszem [zdjęcia]

0 42 A A

- Jeżeli nie podejmiemy zdecydowanych działań, to do 2050 roku nasz gatunek wymrze! - przekonywali organizatorzy piątkowej  manifestacji "Wymieranie w Lublinie". Akcja zorganizowana przed lubelskim Ratuszem, miała na celu zwrócenie uwagi na problem uzależnienia polskiej energetyki od węgla. - Polacy powinni, jak najszybciej zrezygnować z węgla, by ratować klimat. Susze, powodzie, tornada - to nie bierze się z niczego - przekonywała jedna z manifestujących.  

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Viki / 6 lipca 2019 o 11:26
+16
Nie tak dawno była dziura ozonowa, topnienia lodowców i jeszcze parę innych bzdur. Protestują przeciw nowym technologią spalania węgla, niskoemisyjnum... Umieranie śmiechu warte. Jeśli tak się boją że możemy niedługo wymrzeć czemu nie walczą z wszechobecny E-... w produktach spożywczych? To jest pewne że są sxkodliwe więc czemu nie wołają o zaprzestanie dodawania gumy guar, syropu glukozowego czy innych glutaminianów? Czy faktycznie kolor czerwony w galaretce czy napoju można uzyskać tylko z koszenili (robale-mszy a kaktusowa). Czemu nie powalą się pod bramamami producentów tego syfu? Lepiej i bezpieczniej i bardziej medialnie robić takie dla mnie śmieszne i dziecinne akcje
Nie tak dawno była dziura ozonowa, topnienia lodowców i jeszcze parę innych bzdur. Protestują przeciw nowym technologią spalania węgla, niskoemisyjnum... Umieranie śmiechu warte. Jeśli tak się boją że możemy niedługo wymrzeć czemu nie walczą z wszechobecny E-... w produktach spożywczych? To jest pewne że są sxkodliwe więc czemu nie wołają o zaprzestanie dodawania gumy guar, syropu glukozowego czy innych glutaminianów? Czy faktycznie kolor czerwony w galaretce czy napoju można uzyskać tylko z koszenili (robale-mszy a kaktusowa). Czemu nie pow... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 11:44
+14
Z dniem jutrzejszym wszystko co dotyczy energetyki będzie eko na świecie, to wszystko dzięki grupie leżącej pod ratuszem w Lublinie - ZIEMIA URATOWANA, PRZEŻYJEMY W LUBLINIE!... Wygląda jakby grupa studentów się nawaliła jabolem.
Avatar
Chiny, Rosja, USA, Indie, Japonia, Niemcy... / 6 lipca 2019 o 12:40
+12
Najpierw to muszą dbać najwięksi truciciele czyli (70%) Chiny, Rosja, USA, Indie, Brazylia, Meksyk, Japonia, Niemcy. Czy wiecie że Niemcy spalają na potęgę węgiel brunatny - który wyłączyły z pakietu klimatycznego - sprytnie? Węgiel brunatny jest gorszy i bardziej podły od kamiennego, Niemcy spalają go coraz więcej kilkakrotnie więcej niż Polska. A mówią że kamiennego spalają coraz mniej - bo palą więcej brunatnego ;)
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 10:55
+12
Szczerze mówiąc to trochę nie wiedzą kto w tym kraju za co odpowiada, co czyni ten protest nieudolnym. Powinni taki protest zorganizować pod sejmem, albo pod jakąś kopalnią, najlepiej na śląsku. Wtedy biedni górnicy wytłumaczą im swoje racje pod postacią palonych opon czy w solidnym spuszczeniu wpierd.... i zrobi się głośno. A tak, poleżeli sobie i ciul.
Avatar
Chiny, Rosja, USA, Indie, Japonia, Niemcy... / 6 lipca 2019 o 16:04
+11
Najpierw to muszą dbać najwięksi truciciele czyli (70%) Chiny, Rosja, USA, Indie, Brazylia, Meksyk, Japonia, Niemcy. Czy wiecie że Niemcy spalają na potęgę węgiel brunatny - który wyłączyły z pakietu klimatycznego - sprytnie? Węgiel brunatny jest gorszy i bardziej podły od kamiennego, Niemcy spalają go coraz więcej kilkakrotnie więcej niż Polska. A mówią że kamiennego spalają coraz mniej - bo palą więcej brunatnego ;)
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 12:16
+10
Kiedy ludzie zrozumieją że powinniśmy protestować nie przeciw zabudowaniu górek ale przeciw realizowaniu interesów deweloperów pod przykrywką głosu ludu i za nasze pieniądze!!!!! Deweloper wiedział że kupuje teren zielony nie działkę budowlaną zmiana planu mu się nie należała!!!! Lublin stracił na tym interesie 500mln złotych a co roku będzie podnosił koszt 10 mln obsługi tego 75ha parku. I myślicie że deweloper robi ten park dla nas? Dla mieszkancowy???? Otóż nie robi go po to żeby potem pisać w ogłoszeniu : APARTAMENT Z WIDOKIEM NA PARK
Avatar
145 / 6 lipca 2019 o 11:41
+10
za robotę niech się wezmą to nie będą mieli czasu na głupoty. Jak jedno z drugim poza***a po 12 godz
Avatar
zacznijcie myśleć / 6 lipca 2019 o 17:02
+8
Pusta pokazówka. Zamiast bezrefleksyjnego uczestnictwa w sterowanych nie wiadomo skąd happeningach weźcie się za działania lokalne - w tym np. obrony miasta przed destrukcyjnymi poczynaniami kartelu ratuszowo-deweloperskiego. Ratuszowy Lord Dewelo-vordemort i jego świta to obecnie najgroźniejszy wróg środowiska w naszym regionie i czas najwyższy wyciągnąć z tego faktu odpowiednie wnioski oraz skoncentrować działania na opozycji wobec tych sił zła.
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 19:57
+7
To może lepiej bryczki konne po Lublinie poprowadzić to wtedy bardzo ekologicznie będzie? Nie no żartuję oczywiście. A co do tego happeningu to uważam, że to po prostu głupie i infantylne. Poza tym węgiel jest bardzo potrzebny i gwałtowna rezygnacja czy surowe ograniczanie może spowodować bardzo drastyczne spowolnienie gospodarki, oparcie funkcjonowania ludzi tylko o energię odnawialne i gospodarkę o obiegu zamkniętym skończy się zubożeniem i spadkiem efektywności energetycznej. Nie przesadzajmy z tym ekologicznym terrorem - nasz kraj raptem 30 lat istnieje po upadku reżimu komunistycznego, bogate zachodnie kraje i te z północy miały 70 lat na przechodzenie w kierunku bardziej pro-ekologicznym. Jeśli chodzi o nasz kraj mamy prawo przez 20 lat przynajmniej do poruszania się prywatnymi pojazdami/samochodami i prawo do używania węgla w takim zakresie jaki uważamy za stosowny. Przypomnieć należy, że taka mocno skrajna postawa ekologiczna dopuszcza nawet zmniejszenie populacji ludzi tylko po to by rzekomo ratować planetę, bo wszystkiemu winni ludzie - smrodzą, śmiecą, drzewa wycinają, zanieczyszczają wody, degradują gleby. Poza tym, gdyby zakazać ludziom poruszania się samochodami i wszystkich ich upchnąć do komunikacji miejskiej to świadczenie usług przewozowych straciłoby na komforcie podróży i jakości - nikt w ścisku i zatłoczeniu nie lubi podróżować, a z kolei nakazanie poruszania się pieszo lub rowerem miejskim czy hulajnogą wzbudzić mogłoby sprzeciw. To, że ludzie zgodzili się na durną segregację śmieci i ustawianie 4-5 kubełków na śmieci w domach to jest po prostu śmiech na sali. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że ten system jest nieefektywny i tak zdarza się mnóstwo pomyłek i wiele śmieci nie trafia tam gdzie potrzeba. Ja uważam, że za wywóz śmieci trzeba płacić jedynie 20-35 złoty i to wystarczy, a co do sortowania to tak - w domach tylko dwa kubełki - jedna frakcja sucha/stała, do której lądują plastiki, szkła, papiery i metale a druga frakcja mokra/organiczna - śmieciarka przyjedzie zabierze i wywiezie, a na miejscu nastąpi sortowania jaki surowiec i gdzie ma trafić - tak przecież było jest i być powinno, co tu więcej filozofować. Jak nie różowy terror w postaci feministek, LGBTQ+, promowania aborcji to teraz zaraz się zacznie eko-terror. Czy to zielono-różowe wariactwo nigdy się nie skończy? Raczej nie, jak dostaje pieniądze z obcych źródeł( bo wątpię, by to wszystko było ze środków własnych), różnych miliarderów-filantropów typu G. Soros to mają paliwo by wciąż jechać dalej. Jest jeden problem w tym wszystkim - tym środowiskom wystarczy dać palec to wezmą całą rękę, bogate kraje się o tym przekonały - patrz Szwecja i Francja, gdzie poprawność polityczna sięga zenitu.
To może lepiej bryczki konne po Lublinie poprowadzić to wtedy bardzo ekologicznie będzie? Nie no żartuję oczywiście. A co do tego happeningu to uważam, że to po prostu głupie i infantylne. Poza tym węgiel jest bardzo potrzebny i gwałtowna rezygnacja czy surowe ograniczanie może spowodować bardzo drastyczne spowolnienie gospodarki, oparcie funkcjonowania ludzi tylko o energię odnawialne i gospodarkę o obiegu zamkniętym skończy się zubożeniem i spadkiem efektywności energetycznej. Nie przesadzajmy z tym ekologicznym terrorem - nasz kraj raptem... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 15:12
+7
Lewactwo to zaraza XXI wieku
Avatar
Nas / 6 dni temu o 11:40
0
Globalnego ocieplenia nie mierzy się termometrem za oknem w połowie lipca...
Avatar
taki jeden / 11 lipca 2019 o 13:55
+1
Prawie połowa lipca. Patrzę na termometr a tam 14 stopni. Gdzie to globalne ocieplenie?
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 14:53
+2
Ten gatunek, jak się okazało, nie zasługuje na życie.
Avatar
m / 8 lipca 2019 o 10:49
0
"Premier zapewnił też, że w kolejnej kadencji - jeśli wyborcy zagłosują na PiS - rząd będzie m.in. walczył z "betonową dżunglą w miastach". - Wdrożymy takie zapisy, żeby nie było tej betonowej dżungli w miastach, żeby w te upalne dni można było korzystać z zieleni. Zrobimy odpowiednie przepisy, żeby deweloperzy i włodarze miast musieli w odpowiednich proporcjach dbać również o zieleń, o drzewa - mówił. Morawiecki zapowiedział też zasadzenie 500 mln drzew"
 ale ten pan był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za mówienie nieprawdy i to dwa razy...
 ale ten pan był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za mówienie nieprawdy i to dwa razy... rozwiń
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 7 lipca 2019 o 10:26
0
Mam pytanie do pseudo obrońców "GÓREK" czy Lublin ma się rozbudowywać,jeżeli tak to w którym kierunku? Jakoś tak w parkach lubelskich tłoku nie ma.A kto będzie jechał parę kilometrów do tego parku.W centrum parki świecą pustką.Hipermarkety  maja tłok.
  Rozbudowa to jedno. A vały i przepychanie nia siłę to drugie.  Godz. 21.32 Jak państwo wydają zgodę na budowę akademika to czy można w nim także sprzedawać mieszkania? – spytał radny Piotr Breś. – Jeżeli państwo wydają zgodę na budowę domu seniora, to co się dzieje z tym inwestorem, który później przekształca to i sprzedaje to jako mieszkania – dopytywał Breś. – Nie powinien sprzedawać tego jako mieszkania – usłyszał odpowiedź urzędniczki. Radni dopytują jak to możliwe, że lokale w budynkach powstających jako domy studenta są później sprzedawane jako normalne mieszkania.
  Rozbudowa to jedno. A vały i przepychanie nia siłę to drugie.  Godz. 21.32 Jak państwo wydają zgodę na budowę akademika to czy można w nim także sprzedawać mieszkania? – spytał radny Piotr Breś. – Jeżeli państwo wydają zgodę na budowę domu seniora, to co się dzieje z tym inwestorem, który później przekształca to i sprzedaje to jako mieszkania – dopytywał Breś. – Nie powinien sprzedawać tego jako mieszkania – usłyszał odpowiedź urzędniczki. Radni dopytują jak to możliwe, że lokale w ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 09:23
-1
"Premier zapewnił też, że w kolejnej kadencji - jeśli wyborcy zagłosują na PiS - rząd będzie m.in. walczył z "betonową dżunglą w miastach". - Wdrożymy takie zapisy, żeby nie było tej betonowej dżungli w miastach, żeby w te upalne dni można było korzystać z zieleni. Zrobimy odpowiednie przepisy, żeby deweloperzy i włodarze miast musieli w odpowiednich proporcjach dbać również o zieleń, o drzewa - mówił. Morawiecki zapowiedział też zasadzenie 500 mln drzew"
Avatar
xyz / 7 lipca 2019 o 09:06
0
Mam pytanie do pseudo obrońców "GÓREK" czy Lublin ma się rozbudowywać,jeżeli tak to w którym kierunku? Jakoś tak w parkach lubelskich tłoku nie ma.A kto będzie jechał parę kilometrów do tego parku.W centrum parki świecą pustką.Hipermarkety  maja tłok.
 Czy Lublin będzie się rozwijał?
Avatar
grosik / 7 lipca 2019 o 09:04
+1
Niemcy elektrownie atomowe zamienili na węglowe rocznie importują 70 milionów ton węgla,Czesi,Słowacy,Ukraińcy nie wiadomo ile spalają bo nie podają.W Polsce około 55 mln ton.Jakoś tam nikt nie kładzie się na bruku a w tych państwach mieszka około 170 milionów ludzi ,u nas około 38 mln.Więcej umiera z przepicia II miejsce w Europie.Za komuny statystycy bili na alarm bo wypijano około 6 l spirytusu na łeb,obecnie około 12 l na łeb???? I co z tym zrobić? Małolaty chleją piwo i "małpki" na umór.
 co?
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 19:57
+7
To może lepiej bryczki konne po Lublinie poprowadzić to wtedy bardzo ekologicznie będzie? Nie no żartuję oczywiście. A co do tego happeningu to uważam, że to po prostu głupie i infantylne. Poza tym węgiel jest bardzo potrzebny i gwałtowna rezygnacja czy surowe ograniczanie może spowodować bardzo drastyczne spowolnienie gospodarki, oparcie funkcjonowania ludzi tylko o energię odnawialne i gospodarkę o obiegu zamkniętym skończy się zubożeniem i spadkiem efektywności energetycznej. Nie przesadzajmy z tym ekologicznym terrorem - nasz kraj raptem 30 lat istnieje po upadku reżimu komunistycznego, bogate zachodnie kraje i te z północy miały 70 lat na przechodzenie w kierunku bardziej pro-ekologicznym. Jeśli chodzi o nasz kraj mamy prawo przez 20 lat przynajmniej do poruszania się prywatnymi pojazdami/samochodami i prawo do używania węgla w takim zakresie jaki uważamy za stosowny. Przypomnieć należy, że taka mocno skrajna postawa ekologiczna dopuszcza nawet zmniejszenie populacji ludzi tylko po to by rzekomo ratować planetę, bo wszystkiemu winni ludzie - smrodzą, śmiecą, drzewa wycinają, zanieczyszczają wody, degradują gleby. Poza tym, gdyby zakazać ludziom poruszania się samochodami i wszystkich ich upchnąć do komunikacji miejskiej to świadczenie usług przewozowych straciłoby na komforcie podróży i jakości - nikt w ścisku i zatłoczeniu nie lubi podróżować, a z kolei nakazanie poruszania się pieszo lub rowerem miejskim czy hulajnogą wzbudzić mogłoby sprzeciw. To, że ludzie zgodzili się na durną segregację śmieci i ustawianie 4-5 kubełków na śmieci w domach to jest po prostu śmiech na sali. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że ten system jest nieefektywny i tak zdarza się mnóstwo pomyłek i wiele śmieci nie trafia tam gdzie potrzeba. Ja uważam, że za wywóz śmieci trzeba płacić jedynie 20-35 złoty i to wystarczy, a co do sortowania to tak - w domach tylko dwa kubełki - jedna frakcja sucha/stała, do której lądują plastiki, szkła, papiery i metale a druga frakcja mokra/organiczna - śmieciarka przyjedzie zabierze i wywiezie, a na miejscu nastąpi sortowania jaki surowiec i gdzie ma trafić - tak przecież było jest i być powinno, co tu więcej filozofować. Jak nie różowy terror w postaci feministek, LGBTQ+, promowania aborcji to teraz zaraz się zacznie eko-terror. Czy to zielono-różowe wariactwo nigdy się nie skończy? Raczej nie, jak dostaje pieniądze z obcych źródeł( bo wątpię, by to wszystko było ze środków własnych), różnych miliarderów-filantropów typu G. Soros to mają paliwo by wciąż jechać dalej. Jest jeden problem w tym wszystkim - tym środowiskom wystarczy dać palec to wezmą całą rękę, bogate kraje się o tym przekonały - patrz Szwecja i Francja, gdzie poprawność polityczna sięga zenitu.
To może lepiej bryczki konne po Lublinie poprowadzić to wtedy bardzo ekologicznie będzie? Nie no żartuję oczywiście. A co do tego happeningu to uważam, że to po prostu głupie i infantylne. Poza tym węgiel jest bardzo potrzebny i gwałtowna rezygnacja czy surowe ograniczanie może spowodować bardzo drastyczne spowolnienie gospodarki, oparcie funkcjonowania ludzi tylko o energię odnawialne i gospodarkę o obiegu zamkniętym skończy się zubożeniem i spadkiem efektywności energetycznej. Nie przesadzajmy z tym ekologicznym terrorem - nasz kraj raptem... rozwiń
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 6 lipca 2019 o 19:53
-1
Kiedy ludzie zrozumieją że powinniśmy protestować nie przeciw zabudowaniu górek ale przeciw realizowaniu interesów deweloperów pod przykrywką głosu ludu i za nasze pieniądze!!!!! Deweloper wiedział że kupuje teren zielony nie działkę budowlaną zmiana planu mu się nie należała!!!! Lublin stracił na tym interesie 500mln złotych a co roku będzie podnosił koszt 10 mln obsługi tego 75ha parku. I myślicie że deweloper robi ten park dla nas? Dla mieszkancowy???? Otóż nie robi go po to żeby potem pisać w ogłoszeniu : APARTAMENT Z WIDOKIEM NA PARK
skonczcie już temat górek. robicie gównoburze. sprawa jest zamknieta dalesze pokrzykiwanie nic nie da.
 To się deweloper zdziwi przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę. Sprawa ochrony środowiska (jeśli jakieś chronione gatunki wyjdą w inwentaryzacji) będzie się toczyć latami w sądzie. ;)
 To się deweloper zdziwi przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę. Sprawa ochrony środowiska (jeśli jakieś chronione gatunki wyjdą w inwentaryzacji) będzie się toczyć latami w sądzie. ;) rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę 15 1

23-latek skoczył na główkę z pomostu i prawdopodobnie uderzył głową o dno. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi 0 1

Po niedawnej porażce w Radzyniu Podlaskim (2:3) Avia osiągnęła duży lepszy wynik. W sobotę rozbiła Podlasie Biała Podlaska aż 6:0

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 2

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 3

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 5

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 25 5

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 4

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 23 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!