Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2013 r.
16:22
Edytuj ten wpis

Wypadek na ul. Jana Pawła II. Dwie osoby ranne

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 13 A A
Wypadek na ul. Jana Pawła II w Lublinie (Internauta Rafał)
Wypadek na ul. Jana Pawła II w Lublinie (Internauta Rafał)

Na ul. Jana Pawła auto potrąciło na przejściu na pieszych dwie osoby. Wcześniej zostało wepchnięte na pasy przez inny samochód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informacje o wypadku oraz zdjęcie dostaliśmy od internauty na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl

Kierowca volkswagena jechał od strony al. Kraśnickiej. Zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W tym samym kierunku jechała ciężarówka.

- Najpierw uderzyła w forda, który najechał przez to na tył volkswagena – informuje Renata Laszczka-Rusek, z KWP w Lublinie. - Ten ostatni samochód wjechał na przejście, potrącając dwie osoby.

Ranni trafili do DSK w Lublinie.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
paulina / 22 stycznia 2013 o 12:24
0
poszkodowanych lub ich rodziny prosze o kontakt pomoge w kwestii finansowej 662-006-565
Avatar
Ard / 19 stycznia 2013 o 13:38
0
[quote name='ja' timestamp='1358557663' post='722416']
Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić
[/quote]
Twoim zdaniem powinien rozjechać te dziewczynki na miazgę niech mają gówniary nauczkę?
Lecz się.
Avatar
alek / 19 stycznia 2013 o 11:47
0
Dokładnie tak jest. Trafiłeś w sedno.
Avatar
wurt / 19 stycznia 2013 o 11:43
0
Popieram, tam powinna być kładka - ale taniej zrobić przejście przecież (tylko nie bezpieczniej...).

400 metrów dalej to samo - likwidacja 2 przejść i powinni podziemne zrobić jedno przy wąwozie - a raczej podziemne (naziemne) pod wiaduktem (tam gdzie ograniczenie do 40km/h) - A panowie policjanty bardzo ładnie się tam w uliczce żużlowej takiej chowają i stukają na tym ograniczeniu 40km/h kierowców. Tam są 2 przejścia na skrzyżowaniu i tylko z jednego ludzie korzystają jak już.

Podobnie przy kościele kilkaset metrów dalej jest fotoradar - ja się pytam po co ? DLA KASY jak zawsze... Tam przejście przy tym kościele też powinno się zlikwidować wraz z fotoradarem - 70 metrów obok jest PRZEJŚCIE PODZIEMNE!!! - a ile pieniążków można by było zaoszczędzić ohoho - sam fotoradar to 150 tyś złotych, wybudowanie słupa, elektryka no myślę że to jakieś 70 tyś zł - można by było za ta pieniążki np wynająć ludzi przy szkołach żeby dzieci przeprowadzali czy coś.
Popieram, tam powinna być kładka - ale taniej zrobić przejście przecież (tylko nie bezpieczniej...).

400 metrów dalej to samo - likwidacja 2 przejść i powinni podziemne zrobić jedno przy wąwozie - a raczej podziemne (naziemne) pod wiaduktem (tam gdzie ograniczenie do 40km/h) - A panowie policjanty bardzo ładnie się tam w uliczce żużlowej takiej chowają i stukają na tym ograniczeniu 40km/h kierowców. Tam są 2 przejścia na skrzyżowaniu i tylko z jednego ludzie korzystają jak już.

Podobnie przy kościele kilkaset metró... rozwiń
Avatar
jak ja nie lubię buractwa / 19 stycznia 2013 o 09:28
0
Ludziska...
Takie wypadki to efekt kilku czynników:
* Nagminne przekraczanie prędkości;
* wyprzedzanie na przejściu i przed przejściem;
* jazda na styk (są tacy, co na JPII jeżdżą slalomem, nierzadko w ogóle nie używając kierunkowskazów).

Dużo może nie jeżdżę, bo nie jestem kierowcą zawodowym - robię tylko 30kkm rocznie.
To co mogę powiedzieć - wszędzie trafiają się deb***e, ale w Lublinie jest ich wyjątkowo dużo. Zero kultury, naginanie przepisów itd. Na dodatek brak umiejętności i podstawowej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego (wyłączcie światła na rondach w Lublinie i zobaczycie, jaki będzie paraliż. Gorszy niż po obfitych opadach śniegu. W naszym mieście ludzie nie wiedzą, jak zachować się na rondach. Jak pojedzie taki LU do WWki, to mogę się założyć, że na 90% jak zobaczy tramwaj, to robi w portki i nie wie, jak się ma zachować). Dodatkowo duża część kierowców z Looblyna twierdzi, że Ci przyjezdni - LKSy, LLW, LSW itp., to gorsi kierowcy. Gówno prawda - są tacy, co jeżdżą tym LSW a w LBN mieszkają od 20 czy 30 lat.

Ale wracając do tematu - wczoraj wcale nie było ślisko. Podejrzewam, że gość z DHLa jechał z telefonem przy uchu zagapił się i najechał na Focusa. Ludzie - tam jest 50km/h, a wszyscy lecą grubo ponad 80km/h. Mi też zdarza się pojechać JPII trochę szybciej, ale jak jadę 80km/h i wyprzedza mnie ciężarówka jadąca dużo szybciej to po prostu skóra cierpnie. W 99% przypadków taka prędkość nie stanowi pewnie problemu, ale jest ten 1%, kiedy okaże się, ze właśnie z powodu tych 80km/ nie zdążymy wyhamować...

Wyprzedzanie na przejściu - nagminny temat w LBN. Tak samo, jak przekraczanie podwójnej ciągłej (jazda środkiem) np. na BMC od AK do rondka na Zana przy Leclerku.

Albo chociażby czerwone z zieloną strzałką w prawo - 99% kierowców po prostu przejeżdża (a powinien być jak to w hAmeryce mówią - "full stop"). Ale czego można wymagać od kierowców, jak nawet policja (drogówka) nie zatrzymuje sie w takiej sytuacji. Ostatnio, jak zatrzymałem sie do zera - koleś jadący za mną obtrąbł mnie i pokazał środkowy palec (właśnie - wspomniana przeze mnie wcześniej kultura kierowców LU).

I jeszcze jedno - żeby nie było wątpliwości - jestem kierowcą z Lublina.
Ludziska...
Takie wypadki to efekt kilku czynników:
* Nagminne przekraczanie prędkości;
* wyprzedzanie na przejściu i przed przejściem;
* jazda na styk (są tacy, co na JPII jeżdżą slalomem, nierzadko w ogóle nie używając kierunkowskazów).

Dużo może nie jeżdżę, bo nie jestem kierowcą zawodowym - robię tylko 30kkm rocznie.
To co mogę powiedzieć - wszędzie trafiają się deb***e, ale w Lublinie jest ich wyjątkowo dużo. Zero kultury, naginanie przepisów itd. Na dodatek brak umiejętności i podstawowej wied... rozwiń
Avatar
ja / 19 stycznia 2013 o 02:07
0
przyczyna wypadku?? - PIESI - piesi którzy wchodza na jezdnię bez pomyślunku!! Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić - ludzie! jest zima, śnieżyca, jest tak cholernie trudno wyhamować rozpędzoną choćby do 40 km/h masę więc po 1 - jesteś pieszym to pomyśl że ktoś może nie zdążyć wyhamować zanim wejdziesz na jednię i to bez względu czy to jest pierwszy czy kolejny samochód od przejścia, po 2 - jesteś kierowcą osobówki patrz w lusterka czy za toba nie jedzie ciężarówka - jej jest trudniej wyhamować niz osobówce, zwłaszcza jeśli w taką pogodę naciśniesz bezmyślnie na heble wprost przed jej nosem.... Prędkość nie ma przy takiej pogodzie znaczenia a nikt nie będzie dmuchał na zimne i jechał 10km/h dmuchając na zimne. Ludzie zacznijcie myśleć w końcu
przyczyna wypadku?? - PIESI - piesi którzy wchodza na jezdnię bez pomyślunku!! Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić - ludzie! jest zima, śnieżyca, jest tak cholernie trudno wyhamować rozpędzoną choćby do 40 km/h masę więc po 1 - jesteś pieszym to pomyśl że ktoś może nie zdążyć wyhamować zanim wejdziesz na jednię i to bez względu czy to jest pierwszy czy kolejny samochód od przejścia, po 2 - jesteś kierowcą osobówki patrz w lusterka czy za toba nie jedzie ciężarówka - jej jest trudniej wyhamować n... rozwiń
Avatar
Henio / 18 stycznia 2013 o 22:13
0
A zwróciliście uwagę jak agresywnie jeżdżą kierowcy OBI , oni po prostu urządzają sobie wyścigi na ulicach, mają tam jakieś dobre silniki bo sam widziałem jak na światłach tak szybko ruszają że wszyscy zostają daleko w tyle, ale to bardzo niebezpieczne
Avatar
Fryta / 18 stycznia 2013 o 22:03
0
W tym miejscu wogóle nie powinno być przejścia na poziomie jezdni. Osiedle obok znajduje się na skarpie, powinno się to wykorzystać i nad jezdnią zrobić kładkę. Bezpieczniej i wygodniej zarówno dla kierowców jak i pieszych. Tylko, że w Lublinie trzeba by jeszcze na dole zrobić jakieś zasieki, bo przykłady z Filaretów czy Armii Krajowej pokazują, że naród nie potrafi chodzić po schodach. W takich miejscach przydałby się czasem jakiś patrol, to z czasem się nauczy. Jakoś w innych miastach to działa.
Avatar
Stefan / 18 stycznia 2013 o 21:42
0
J[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]est bardzo fajnie piesi biegiem przechodzą przez przejscie.Tuz przed wypadkiem stasza Pani dzieki uprzejmosci przechodnia cudem unikneła najechania na przejsciu.Jest zima,zupełnie inaczej hamuje auto ,na lodzie nie pomaga ABS,a zółtek spieszył się z przesyłką.[/font][/size]
Avatar
tunning / 18 stycznia 2013 o 20:37
0
Tam jazda jak na autostradzie.
Avatar
paulina / 22 stycznia 2013 o 12:24
0
poszkodowanych lub ich rodziny prosze o kontakt pomoge w kwestii finansowej 662-006-565
Avatar
Ard / 19 stycznia 2013 o 13:38
0
[quote name='ja' timestamp='1358557663' post='722416']
Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić
[/quote]
Twoim zdaniem powinien rozjechać te dziewczynki na miazgę niech mają gówniary nauczkę?
Lecz się.
Avatar
alek / 19 stycznia 2013 o 11:47
0
Dokładnie tak jest. Trafiłeś w sedno.
Avatar
wurt / 19 stycznia 2013 o 11:43
0
Popieram, tam powinna być kładka - ale taniej zrobić przejście przecież (tylko nie bezpieczniej...).

400 metrów dalej to samo - likwidacja 2 przejść i powinni podziemne zrobić jedno przy wąwozie - a raczej podziemne (naziemne) pod wiaduktem (tam gdzie ograniczenie do 40km/h) - A panowie policjanty bardzo ładnie się tam w uliczce żużlowej takiej chowają i stukają na tym ograniczeniu 40km/h kierowców. Tam są 2 przejścia na skrzyżowaniu i tylko z jednego ludzie korzystają jak już.

Podobnie przy kościele kilkaset metrów dalej jest fotoradar - ja się pytam po co ? DLA KASY jak zawsze... Tam przejście przy tym kościele też powinno się zlikwidować wraz z fotoradarem - 70 metrów obok jest PRZEJŚCIE PODZIEMNE!!! - a ile pieniążków można by było zaoszczędzić ohoho - sam fotoradar to 150 tyś złotych, wybudowanie słupa, elektryka no myślę że to jakieś 70 tyś zł - można by było za ta pieniążki np wynająć ludzi przy szkołach żeby dzieci przeprowadzali czy coś.
Popieram, tam powinna być kładka - ale taniej zrobić przejście przecież (tylko nie bezpieczniej...).

400 metrów dalej to samo - likwidacja 2 przejść i powinni podziemne zrobić jedno przy wąwozie - a raczej podziemne (naziemne) pod wiaduktem (tam gdzie ograniczenie do 40km/h) - A panowie policjanty bardzo ładnie się tam w uliczce żużlowej takiej chowają i stukają na tym ograniczeniu 40km/h kierowców. Tam są 2 przejścia na skrzyżowaniu i tylko z jednego ludzie korzystają jak już.

Podobnie przy kościele kilkaset metró... rozwiń
Avatar
jak ja nie lubię buractwa / 19 stycznia 2013 o 09:28
0
Ludziska...
Takie wypadki to efekt kilku czynników:
* Nagminne przekraczanie prędkości;
* wyprzedzanie na przejściu i przed przejściem;
* jazda na styk (są tacy, co na JPII jeżdżą slalomem, nierzadko w ogóle nie używając kierunkowskazów).

Dużo może nie jeżdżę, bo nie jestem kierowcą zawodowym - robię tylko 30kkm rocznie.
To co mogę powiedzieć - wszędzie trafiają się deb***e, ale w Lublinie jest ich wyjątkowo dużo. Zero kultury, naginanie przepisów itd. Na dodatek brak umiejętności i podstawowej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego (wyłączcie światła na rondach w Lublinie i zobaczycie, jaki będzie paraliż. Gorszy niż po obfitych opadach śniegu. W naszym mieście ludzie nie wiedzą, jak zachować się na rondach. Jak pojedzie taki LU do WWki, to mogę się założyć, że na 90% jak zobaczy tramwaj, to robi w portki i nie wie, jak się ma zachować). Dodatkowo duża część kierowców z Looblyna twierdzi, że Ci przyjezdni - LKSy, LLW, LSW itp., to gorsi kierowcy. Gówno prawda - są tacy, co jeżdżą tym LSW a w LBN mieszkają od 20 czy 30 lat.

Ale wracając do tematu - wczoraj wcale nie było ślisko. Podejrzewam, że gość z DHLa jechał z telefonem przy uchu zagapił się i najechał na Focusa. Ludzie - tam jest 50km/h, a wszyscy lecą grubo ponad 80km/h. Mi też zdarza się pojechać JPII trochę szybciej, ale jak jadę 80km/h i wyprzedza mnie ciężarówka jadąca dużo szybciej to po prostu skóra cierpnie. W 99% przypadków taka prędkość nie stanowi pewnie problemu, ale jest ten 1%, kiedy okaże się, ze właśnie z powodu tych 80km/ nie zdążymy wyhamować...

Wyprzedzanie na przejściu - nagminny temat w LBN. Tak samo, jak przekraczanie podwójnej ciągłej (jazda środkiem) np. na BMC od AK do rondka na Zana przy Leclerku.

Albo chociażby czerwone z zieloną strzałką w prawo - 99% kierowców po prostu przejeżdża (a powinien być jak to w hAmeryce mówią - "full stop"). Ale czego można wymagać od kierowców, jak nawet policja (drogówka) nie zatrzymuje sie w takiej sytuacji. Ostatnio, jak zatrzymałem sie do zera - koleś jadący za mną obtrąbł mnie i pokazał środkowy palec (właśnie - wspomniana przeze mnie wcześniej kultura kierowców LU).

I jeszcze jedno - żeby nie było wątpliwości - jestem kierowcą z Lublina.
Ludziska...
Takie wypadki to efekt kilku czynników:
* Nagminne przekraczanie prędkości;
* wyprzedzanie na przejściu i przed przejściem;
* jazda na styk (są tacy, co na JPII jeżdżą slalomem, nierzadko w ogóle nie używając kierunkowskazów).

Dużo może nie jeżdżę, bo nie jestem kierowcą zawodowym - robię tylko 30kkm rocznie.
To co mogę powiedzieć - wszędzie trafiają się deb***e, ale w Lublinie jest ich wyjątkowo dużo. Zero kultury, naginanie przepisów itd. Na dodatek brak umiejętności i podstawowej wied... rozwiń
Avatar
ja / 19 stycznia 2013 o 02:07
0
przyczyna wypadku?? - PIESI - piesi którzy wchodza na jezdnię bez pomyślunku!! Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić - ludzie! jest zima, śnieżyca, jest tak cholernie trudno wyhamować rozpędzoną choćby do 40 km/h masę więc po 1 - jesteś pieszym to pomyśl że ktoś może nie zdążyć wyhamować zanim wejdziesz na jednię i to bez względu czy to jest pierwszy czy kolejny samochód od przejścia, po 2 - jesteś kierowcą osobówki patrz w lusterka czy za toba nie jedzie ciężarówka - jej jest trudniej wyhamować niz osobówce, zwłaszcza jeśli w taką pogodę naciśniesz bezmyślnie na heble wprost przed jej nosem.... Prędkość nie ma przy takiej pogodzie znaczenia a nikt nie będzie dmuchał na zimne i jechał 10km/h dmuchając na zimne. Ludzie zacznijcie myśleć w końcu
przyczyna wypadku?? - PIESI - piesi którzy wchodza na jezdnię bez pomyślunku!! Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić - ludzie! jest zima, śnieżyca, jest tak cholernie trudno wyhamować rozpędzoną choćby do 40 km/h masę więc po 1 - jesteś pieszym to pomyśl że ktoś może nie zdążyć wyhamować zanim wejdziesz na jednię i to bez względu czy to jest pierwszy czy kolejny samochód od przejścia, po 2 - jesteś kierowcą osobówki patrz w lusterka czy za toba nie jedzie ciężarówka - jej jest trudniej wyhamować n... rozwiń
Avatar
Henio / 18 stycznia 2013 o 22:13
0
A zwróciliście uwagę jak agresywnie jeżdżą kierowcy OBI , oni po prostu urządzają sobie wyścigi na ulicach, mają tam jakieś dobre silniki bo sam widziałem jak na światłach tak szybko ruszają że wszyscy zostają daleko w tyle, ale to bardzo niebezpieczne
Avatar
Fryta / 18 stycznia 2013 o 22:03
0
W tym miejscu wogóle nie powinno być przejścia na poziomie jezdni. Osiedle obok znajduje się na skarpie, powinno się to wykorzystać i nad jezdnią zrobić kładkę. Bezpieczniej i wygodniej zarówno dla kierowców jak i pieszych. Tylko, że w Lublinie trzeba by jeszcze na dole zrobić jakieś zasieki, bo przykłady z Filaretów czy Armii Krajowej pokazują, że naród nie potrafi chodzić po schodach. W takich miejscach przydałby się czasem jakiś patrol, to z czasem się nauczy. Jakoś w innych miastach to działa.
Avatar
Stefan / 18 stycznia 2013 o 21:42
0
J[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]est bardzo fajnie piesi biegiem przechodzą przez przejscie.Tuz przed wypadkiem stasza Pani dzieki uprzejmosci przechodnia cudem unikneła najechania na przejsciu.Jest zima,zupełnie inaczej hamuje auto ,na lodzie nie pomaga ABS,a zółtek spieszył się z przesyłką.[/font][/size]
Avatar
tunning / 18 stycznia 2013 o 20:37
0
Tam jazda jak na autostradzie.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 0 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 8

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.