Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2013 r.
15:16
Edytuj ten wpis

Wypadek w Parafiance. Rowerzyści bez skruchy, jeden jechał lewym pasem (wideo, zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora (JSZ)
0 48 A A
Wypadek w Parafiance
Wypadek w Parafiance

Świadkowie wypadku w Parafiance podają sprzeczne wersje wydarzeń. Dwoje rowerzystów, których zachowanie mogło się przyczynić do tragedii nie poczuwa się do winy. Przyczyny katastrofy określą biegli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zderzenie dwóch busów – to według prokuratury jedyny punkt, który łączy zeznania świadków. Śledczy przesłuchali kierowcę, który widział wypadek na krajowej "siedemnastce”. Zeznania złożyła również dwójka rowerzystów. Para 15-latków wracała z zabawy w jednej z pobliskich miejscowości. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogli jechać środkiem drogi. Kierowca busa, próbował ich ominąć i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka WV Transporterem.

– W przypadku nastolatków nie ma mowy o skrusze. Nie upatrują w całym zdarzeniu swojej winy – wyjaśnia Dariusz Lenard, Prokurator Rejonowy w Puławach. – Tłumaczą też, że byli w szoku i dlatego odjechali z miejsca wypadku.

Znajomy policjant

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę, ok. godz. 2.00. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania rowerzystów. Jeszcze w niedzielę, nastolatkowie opowiedzieli o wszystkim znajomemu policjantowi. Ten powiadomił miejscową komendę.

– Z zeznań nastolatków wyłania się nowa wersja wydarzeń – dodaje Lenard. – Są nawet rozbieżności między wersją chłopaka i dziewczyny. Na tym etapie nie mogę jednak mówić o szczegółach.

Co zrobił rowerzysta?

Do tej pory ustalono, że nastolatkowie poruszali się prawą stroną jezdni. Jedno z nich zjechało jednak na pas do skrętu w lewo.

– Osoba ta znajdowała się na tym pasie, tuż przed tragedią – dodaje Lenard.

Rower, którym się poruszała wyposażony był tylko w światło odblaskowe. Drugi z rowerów, wciąż poruszający się prawą stroną jezdni miał oświetlenie elektryczne.

Nie wiadomo dokładnie, jakie manewry wykonywał kierowca busa. W tej kwestii jest najwięcej rozbieżności w zeznaniach. Sprawy nie wyjaśniły również nagrania z monitoringu. Śledczy przesłuchają jeszcze rannych w wypadku.

Zeznawać mają również osoby, które bawiły się z rowerzystami, zanim ci wyruszyli w drogę. Prokuratura spróbuje ustalić m.in. czy w czasie zabawy nastolatkowie pili alkohol. W niedzielnym zderzeniu dwóch busów zginęły cztery osoby, a dziesięć trafiło do szpitala.


http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,d7fc8546-606e-97f5-bbf9-de15e267cb52,embed.html
Źródło: TVN24

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 08:15
0

jak można uciec z miejsca wypadku i nie udzielić POMOCY albo chociaż ją wezwać, no jak tak mozna??????

IMMUNITET, głupcze !!!  IMMUNITET.

Avatar
;-( / 19 sierpnia 2013 o 22:57
0

jak można uciec z miejsca wypadku i nie udzielić POMOCY albo chociaż ją wezwać, no jak tak mozna??????

Avatar
olaf / 28 czerwca 2013 o 16:22
0

Dla mnie sprawa jest prosta. Kierowca busa nie powinien wyprzedzać. Jakim cudem znalazl sie na drugim pasie na przeciwko nadjeżdżającego busa? Nie ma warunków do manewru wyprzedzania to go nie wykonuje. Oświtlenie odblaskowe jest wystarczające żeby takiego rowerzyste zauważyć. Pod warunkiem że nie jedziemy 100km/h i więcej bo wtedy rzeczywiscie nie zdążymy zareagować.

Avatar
Michał / 26 czerwca 2013 o 10:12
0

Wydaje mi się, ze po prostu ci dwaj chłopcy uslyszeli, że mozna jechać na drodze obok siebie, ale nikt im nie powiedział juz, że tylko wtedy kiedy nie utrudniają ruchu innym pojazdom. Widze wiele takich rowerzystów, ktorzy tak własnie się zachowują. I teraz pytam. Dlaczego istnieją takie głupie pomysły, żeby w szkole wprowadzać przedmnioty takie jak zdrowie i uroda a nikt nie pomyśli żeby wprowadzić jako obowiazkowy przemiot przepisy ruchu drogowego?? Przecież nie tylko ten co ma prawo jazdy i jeździ samochodem musi znać przepisy. Zwykły pieszy wychodzac po bułki do sklepu jest uczestnikiem ruchu drogowego i nauka w szkole o przepisach na pewno mogła by zmniejszyć choćby o ułamek procenta liczbę wypadków. 

Wydaje mi się, ze po prostu ci dwaj chłopcy uslyszeli, że mozna jechać na drodze obok siebie, ale nikt im nie powiedział juz, że tylko wtedy kiedy nie utrudniają ruchu innym pojazdom. Widze wiele takich rowerzystów, ktorzy tak własnie się zachowują. I teraz pytam. Dlaczego istnieją takie głupie pomysły, żeby w szkole wprowadzać przedmnioty takie jak zdrowie i uroda a nikt nie pomyśli żeby wprowadzić jako obowiazkowy przemiot przepisy ruchu drogowego?? Przecież nie tylko ten co ma prawo jazdy i jeździ samochodem musi znać przepisy. Zwykły ... rozwiń

Avatar
Kierowca Bombowca / 26 czerwca 2013 o 09:10
0

Każdy kierowca, który trochę w nocy jeździł po tym kraju wie, z jakiej odległości widać nieoświetlonego rowerzystę w ciemnym ubraniu, wężykującego środkiem jezdni. Dodać należy światła pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka i mamy pełnię obrazu. Do tego w tamtym miejscu jest ciemno, tuż po wyjeździe ze szpaleru drzew, zabudowania daleko.

Nie zastanawia mnie, kto tutaj zawinił. Bo wypadek spowodowali rowerzyści, a na tragiczne skutki duży wpływ miało zachowanie jednego z kierujących (przewożenie osób na miejscach do tego nieprzystosowanych).

Zastanawia mnie jedynie, w ilu wypadkach, które po zamknięciu czarnych worków policja podsumowuje stwierdzeniem "kierujący pojazdem xxx z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z xxx" tę "niewyjaśnioną przyczynę" stanowi nie zaśnięcie za kierownicą, nie zwierze, lecz bydle na nieoświetlonym rowerze, które tuż po spowodowanym przez siebie wypadku ucieka z miejsca wypadku, nie udzielając nikomu pomocy, by w rowie/szopie/własnym łóżku odespać imprezę z której wracało.

Każdy kierowca, który trochę w nocy jeździł po tym kraju wie, z jakiej odległości widać nieoświetlonego rowerzystę w ciemnym ubraniu, wężykującego środkiem jezdni. Dodać należy światła pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka i mamy pełnię obrazu. Do tego w tamtym miejscu jest ciemno, tuż po wyjeździe ze szpaleru drzew, zabudowania daleko.

Nie zastanawia mnie, kto tutaj zawinił. Bo wypadek spowodowali rowerzyści, a na tragiczne skutki duży wpływ miało zachowanie jednego z kierujących (przewożenie osób na miejscach do tego nieprzystosow... rozwiń

Avatar
Kriss / 26 czerwca 2013 o 07:52
0

po komentarzach widać że większość gówniarstwa tu się udziela a kretyn piszący o zawalidrogach powinien być natychmiast przebadany !!! to przez takich jak on wszystko w tym kraju jest odwrócone do góry nogami,bałwanie że przytoczę jedno mądre zdanie wysil tępy umysł może ci się nie zagotuje "Nie sztuką jest nie być winnym i mieć wypadek.Sztuką jest nie być winnym i nie mieć wypadku".

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 22:57
0

Zluzujcie majty, chłopcy. Dawno nie spotkałem kogoś, kto na 90 km/h jechałby 60. No, chyba, że ty nie dostrzegasz, że wjeżdżasz w teren zabudowany.
Poza tym nadal nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak kierowca busa jadąc przepisowo 70 km/h w tym miejscu ocenił, że nie zmieści się między rowerzystą na lewoskręcie i tym przy prawej krawędzi i odbił w lewo?

to wyobraź sobie, widzi błyskające światło jednego roweru na prawym pasie, zjeżdża na lewo żeby w bezpiecznej odległości minąć tego z prawej, dopiero chwilę później zauważa nieoświetlony rower przed maską, odruchowo odbija jeszcze bardziej w lewo.....

nie możliwe w ciemną noc ??

to wyobraź sobie, widzi błyskające światło jednego roweru na prawym pasie, zjeżdża na lewo żeby w bezpiecznej odległości minąć tego z prawej, dopiero chwilę później zauważa nieoświetlony rower przed maską, odruchowo odbija jeszcze bardziej w lewo.....

nie możliwe w ciemną noc ??

rozwiń
Avatar
Kati / 25 czerwca 2013 o 22:35
0
Zluzujcie majty, chłopcy. Dawno nie spotkałem kogoś, kto na 90 km/h jechałby 60. No, chyba, że ty nie dostrzegasz, że wjeżdżasz w teren zabudowany.
Poza tym nadal nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak kierowca busa jadąc przepisowo 70 km/h w tym miejscu ocenił, że nie zmieści się między rowerzystą na lewoskręcie i tym przy prawej krawędzi i odbił w lewo?
Avatar
easy rider / 25 czerwca 2013 o 22:26
0

słuchaj no cioto 

szesnastoletnie panienki bez prawka jeżdżą lepiej niż ty więc nie obraź się, ale ni będę z toba pisał 

raz z powodu jak wyżej 

dwa z powodu że nie spoufalam się z ciotami

trzy - nie ma o czym dyskutowac z palantem który wiecznie w takich sytuacjach drze mordę "mam prawo" nie patrząc na utrudnianie swym egoizmem życia bliźnim, bo i tak nic do niego nie dotrze 

na ciebie głupku trzeba siły na drodze i nie wątpię że ktoś ci ją kiedyś pokaże 

Ty naprawdę jesteś idiotą - czy tylko udajesz?

(Nb. jeśli udajesz - robisz to nadzwyczaj przekonywująco...)

Udając czy nie (osobiście jestem przekonany, że nie udajesz) stanowisz jaskrawy, wręcz kliniczny przykład miszcza* - przedstawiciela mniejszości kierujących, będących sprawcami miażdżącej większości wypadków drogowych w Polsce.

*) miszcz - pojęcie określające patologiczną hołotę drogową, pólgówków nie mających bladego pojęcia o przepisach PoRD a mimo to jeżdżących po publicznych drogach z niezachwianym przekonaniem o doskonałości swych poczynań za kierownicą sprawdzonych wielokrotnie na NFS (i niestety tylko tam).

Miszcza z reguły cechuje dwucyfrowe IQ. Miszczowie są sprawcami prawie wszystkich wypadków drogowych w Polsce.

Do obywatelskich obowiązków należy tępienie miszczów zawsze i wszędzie - ku powszechnemu dobru.

Ty naprawdę jesteś idiotą - czy tylko udajesz?

(Nb. jeśli udajesz - robisz to nadzwyczaj przekonywująco...)

Udając czy nie (osobiście jestem przekonany, że nie udajesz) stanowisz jaskrawy, wręcz kliniczny przykład miszcza* - przedstawiciela mniejszości kierujących, będących sprawcami miażdżącej większości wypadków drogowych w Polsce.

*) miszcz - pojęcie określające patologiczną hołotę drogową, pólgówków nie mających bladego pojęcia o przepisach PoRD a mimo to jeżdżących po publicznych drogach z niezac... rozwiń

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 22:24
0

Ludzie,dlaczego piszecie o nieoświetlonych rowerach skoro w artykule pisze o oświetleniu?

A odblaskowe w nocy daje nie mniejszy efekt jak elektryczne pod warunkiem że ten z tyłu ma włączone światła.

o czym ty w ogóle mówisz :o

później tacy jak ty wyjeżdżają w nocy na drogę, a potem płacz że go samochód przejechał...

weź człowieku zapoznaj się z przepisami zanim zabierzesz głos i przede wszystkim zanim wyjedziesz na drogę.

Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
1)......

2) z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;

1) światła pozycyjne oraz światła odblaskowe oświetlone światłem drogowym innego pojazdu powinny być widoczne w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 150 m; w przypadku roweru i wózka rowerowego dopuszcza się migające światła pozycyjne;

o czym ty w ogóle mówisz :o

później tacy jak ty wyjeżdżają w nocy na drogę, a potem płacz że go samochód przejechał...

weź człowieku zapoznaj się z przepisami zanim zabierzesz głos i przede wszystkim zanim wyjedziesz na drogę.

Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
1)......

2) z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonejrozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 08:15
0

jak można uciec z miejsca wypadku i nie udzielić POMOCY albo chociaż ją wezwać, no jak tak mozna??????

IMMUNITET, głupcze !!!  IMMUNITET.

Avatar
;-( / 19 sierpnia 2013 o 22:57
0

jak można uciec z miejsca wypadku i nie udzielić POMOCY albo chociaż ją wezwać, no jak tak mozna??????

Avatar
olaf / 28 czerwca 2013 o 16:22
0

Dla mnie sprawa jest prosta. Kierowca busa nie powinien wyprzedzać. Jakim cudem znalazl sie na drugim pasie na przeciwko nadjeżdżającego busa? Nie ma warunków do manewru wyprzedzania to go nie wykonuje. Oświtlenie odblaskowe jest wystarczające żeby takiego rowerzyste zauważyć. Pod warunkiem że nie jedziemy 100km/h i więcej bo wtedy rzeczywiscie nie zdążymy zareagować.

Avatar
Michał / 26 czerwca 2013 o 10:12
0

Wydaje mi się, ze po prostu ci dwaj chłopcy uslyszeli, że mozna jechać na drodze obok siebie, ale nikt im nie powiedział juz, że tylko wtedy kiedy nie utrudniają ruchu innym pojazdom. Widze wiele takich rowerzystów, ktorzy tak własnie się zachowują. I teraz pytam. Dlaczego istnieją takie głupie pomysły, żeby w szkole wprowadzać przedmnioty takie jak zdrowie i uroda a nikt nie pomyśli żeby wprowadzić jako obowiazkowy przemiot przepisy ruchu drogowego?? Przecież nie tylko ten co ma prawo jazdy i jeździ samochodem musi znać przepisy. Zwykły pieszy wychodzac po bułki do sklepu jest uczestnikiem ruchu drogowego i nauka w szkole o przepisach na pewno mogła by zmniejszyć choćby o ułamek procenta liczbę wypadków. 

Wydaje mi się, ze po prostu ci dwaj chłopcy uslyszeli, że mozna jechać na drodze obok siebie, ale nikt im nie powiedział juz, że tylko wtedy kiedy nie utrudniają ruchu innym pojazdom. Widze wiele takich rowerzystów, ktorzy tak własnie się zachowują. I teraz pytam. Dlaczego istnieją takie głupie pomysły, żeby w szkole wprowadzać przedmnioty takie jak zdrowie i uroda a nikt nie pomyśli żeby wprowadzić jako obowiazkowy przemiot przepisy ruchu drogowego?? Przecież nie tylko ten co ma prawo jazdy i jeździ samochodem musi znać przepisy. Zwykły ... rozwiń

Avatar
Kierowca Bombowca / 26 czerwca 2013 o 09:10
0

Każdy kierowca, który trochę w nocy jeździł po tym kraju wie, z jakiej odległości widać nieoświetlonego rowerzystę w ciemnym ubraniu, wężykującego środkiem jezdni. Dodać należy światła pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka i mamy pełnię obrazu. Do tego w tamtym miejscu jest ciemno, tuż po wyjeździe ze szpaleru drzew, zabudowania daleko.

Nie zastanawia mnie, kto tutaj zawinił. Bo wypadek spowodowali rowerzyści, a na tragiczne skutki duży wpływ miało zachowanie jednego z kierujących (przewożenie osób na miejscach do tego nieprzystosowanych).

Zastanawia mnie jedynie, w ilu wypadkach, które po zamknięciu czarnych worków policja podsumowuje stwierdzeniem "kierujący pojazdem xxx z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z xxx" tę "niewyjaśnioną przyczynę" stanowi nie zaśnięcie za kierownicą, nie zwierze, lecz bydle na nieoświetlonym rowerze, które tuż po spowodowanym przez siebie wypadku ucieka z miejsca wypadku, nie udzielając nikomu pomocy, by w rowie/szopie/własnym łóżku odespać imprezę z której wracało.

Każdy kierowca, który trochę w nocy jeździł po tym kraju wie, z jakiej odległości widać nieoświetlonego rowerzystę w ciemnym ubraniu, wężykującego środkiem jezdni. Dodać należy światła pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka i mamy pełnię obrazu. Do tego w tamtym miejscu jest ciemno, tuż po wyjeździe ze szpaleru drzew, zabudowania daleko.

Nie zastanawia mnie, kto tutaj zawinił. Bo wypadek spowodowali rowerzyści, a na tragiczne skutki duży wpływ miało zachowanie jednego z kierujących (przewożenie osób na miejscach do tego nieprzystosow... rozwiń

Avatar
Kriss / 26 czerwca 2013 o 07:52
0

po komentarzach widać że większość gówniarstwa tu się udziela a kretyn piszący o zawalidrogach powinien być natychmiast przebadany !!! to przez takich jak on wszystko w tym kraju jest odwrócone do góry nogami,bałwanie że przytoczę jedno mądre zdanie wysil tępy umysł może ci się nie zagotuje "Nie sztuką jest nie być winnym i mieć wypadek.Sztuką jest nie być winnym i nie mieć wypadku".

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 22:57
0

Zluzujcie majty, chłopcy. Dawno nie spotkałem kogoś, kto na 90 km/h jechałby 60. No, chyba, że ty nie dostrzegasz, że wjeżdżasz w teren zabudowany.
Poza tym nadal nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak kierowca busa jadąc przepisowo 70 km/h w tym miejscu ocenił, że nie zmieści się między rowerzystą na lewoskręcie i tym przy prawej krawędzi i odbił w lewo?

to wyobraź sobie, widzi błyskające światło jednego roweru na prawym pasie, zjeżdża na lewo żeby w bezpiecznej odległości minąć tego z prawej, dopiero chwilę później zauważa nieoświetlony rower przed maską, odruchowo odbija jeszcze bardziej w lewo.....

nie możliwe w ciemną noc ??

to wyobraź sobie, widzi błyskające światło jednego roweru na prawym pasie, zjeżdża na lewo żeby w bezpiecznej odległości minąć tego z prawej, dopiero chwilę później zauważa nieoświetlony rower przed maską, odruchowo odbija jeszcze bardziej w lewo.....

nie możliwe w ciemną noc ??

rozwiń
Avatar
Kati / 25 czerwca 2013 o 22:35
0
Zluzujcie majty, chłopcy. Dawno nie spotkałem kogoś, kto na 90 km/h jechałby 60. No, chyba, że ty nie dostrzegasz, że wjeżdżasz w teren zabudowany.
Poza tym nadal nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak kierowca busa jadąc przepisowo 70 km/h w tym miejscu ocenił, że nie zmieści się między rowerzystą na lewoskręcie i tym przy prawej krawędzi i odbił w lewo?
Avatar
easy rider / 25 czerwca 2013 o 22:26
0

słuchaj no cioto 

szesnastoletnie panienki bez prawka jeżdżą lepiej niż ty więc nie obraź się, ale ni będę z toba pisał 

raz z powodu jak wyżej 

dwa z powodu że nie spoufalam się z ciotami

trzy - nie ma o czym dyskutowac z palantem który wiecznie w takich sytuacjach drze mordę "mam prawo" nie patrząc na utrudnianie swym egoizmem życia bliźnim, bo i tak nic do niego nie dotrze 

na ciebie głupku trzeba siły na drodze i nie wątpię że ktoś ci ją kiedyś pokaże 

Ty naprawdę jesteś idiotą - czy tylko udajesz?

(Nb. jeśli udajesz - robisz to nadzwyczaj przekonywująco...)

Udając czy nie (osobiście jestem przekonany, że nie udajesz) stanowisz jaskrawy, wręcz kliniczny przykład miszcza* - przedstawiciela mniejszości kierujących, będących sprawcami miażdżącej większości wypadków drogowych w Polsce.

*) miszcz - pojęcie określające patologiczną hołotę drogową, pólgówków nie mających bladego pojęcia o przepisach PoRD a mimo to jeżdżących po publicznych drogach z niezachwianym przekonaniem o doskonałości swych poczynań za kierownicą sprawdzonych wielokrotnie na NFS (i niestety tylko tam).

Miszcza z reguły cechuje dwucyfrowe IQ. Miszczowie są sprawcami prawie wszystkich wypadków drogowych w Polsce.

Do obywatelskich obowiązków należy tępienie miszczów zawsze i wszędzie - ku powszechnemu dobru.

Ty naprawdę jesteś idiotą - czy tylko udajesz?

(Nb. jeśli udajesz - robisz to nadzwyczaj przekonywująco...)

Udając czy nie (osobiście jestem przekonany, że nie udajesz) stanowisz jaskrawy, wręcz kliniczny przykład miszcza* - przedstawiciela mniejszości kierujących, będących sprawcami miażdżącej większości wypadków drogowych w Polsce.

*) miszcz - pojęcie określające patologiczną hołotę drogową, pólgówków nie mających bladego pojęcia o przepisach PoRD a mimo to jeżdżących po publicznych drogach z niezac... rozwiń

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 22:24
0

Ludzie,dlaczego piszecie o nieoświetlonych rowerach skoro w artykule pisze o oświetleniu?

A odblaskowe w nocy daje nie mniejszy efekt jak elektryczne pod warunkiem że ten z tyłu ma włączone światła.

o czym ty w ogóle mówisz :o

później tacy jak ty wyjeżdżają w nocy na drogę, a potem płacz że go samochód przejechał...

weź człowieku zapoznaj się z przepisami zanim zabierzesz głos i przede wszystkim zanim wyjedziesz na drogę.

Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
1)......

2) z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;

1) światła pozycyjne oraz światła odblaskowe oświetlone światłem drogowym innego pojazdu powinny być widoczne w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 150 m; w przypadku roweru i wózka rowerowego dopuszcza się migające światła pozycyjne;

o czym ty w ogóle mówisz :o

później tacy jak ty wyjeżdżają w nocy na drogę, a potem płacz że go samochód przejechał...

weź człowieku zapoznaj się z przepisami zanim zabierzesz głos i przede wszystkim zanim wyjedziesz na drogę.

Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
1)......

2) z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonejrozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 62 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!