Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2012 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Wyświetlacze przy przystankach mają działać od poniedziałku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Od najbliższego poniedziałku informacje wyświetlane na tablicach elektronicznych nie będą zawierały
Od najbliższego poniedziałku informacje wyświetlane na tablicach elektronicznych nie będą zawierały

Kasowniki "zdobędą” nowe umiejętności, a za kilka dni przystankowe wyświetlacze mają pokazywać tylko prawdę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyświetlacze zamontowane na części przystanków mają pokazywać, za ile minut przyjedzie autobus lub trolejbus danej linii. System oblicza dane z urządzeń nawigacji satelitarnej, które "namierzają” pojazd. Nie wszystko jeszcze działa jak powinno, system jest w fazie testów. Ale już niedługo.

– Od najbliższego poniedziałku informacje wyświetlane na tablicach elektronicznych nie będą zawierały żadnych przekłamań – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Tym samym czas pokazywany na tablicy będzie czasem rzeczywistym przyjazdu autobusu lub trolejbusu.

Za nieco ponad półtora miesiąca czeka nas kasownikowa rewolucja. W dwufunkcyjnych urządzeniach (tych z kolorowym wyświetlaczem) pasażer będzie mógł sprawdzić, do kiedy ważny jest bilet zakodowany na jego karcie elektronicznej. Wystarczy wsunąć kartę w szczelinę z prawej strony kasownika. Teraz datę ważności zakupu można sprawdzić na paragonie, w punkcie sprzedaży, biletomacie lub u kontrolera. Od stycznia wystarczy kasownik.

Nowe urządzenia mają być w każdym pojeździe. ZTM kupił 850 kasowników, część z nich trafiła już do 80 wozów. Montaż pozostałych trwa nadal. – W części pojazdów wszystkie kasowniki będą dwufunkcyjne, w innych przynajmniej jeden lub dwa – stwierdza Góźdź.

Docelowo ma stare kasowniki będą całkiem wycofane. Wtedy też będzie można "kasować” elektroniczne bilety jednoprzejazdowe lub czasowe. Takie, które teraz mają tylko papierową postać. Pasażer zdecyduje, jaką liczbę biletów zechce zakodować na karcie, a później sukcesywnie będzie je wykorzystywał przykładając kartę do kasownika. W każdym pojeździe będzie też można… zakodować na karcie bilet okresowy kupiony przez Internet.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kuba / 9 listopada 2012 o 23:16
0
[quote name='Elzbieta' timestamp='1352496854' post='691717']
A co z brudem w autobusach? Co z obrzydliwymi, zakurzonymi siedzeniami, na których strach usiąść: polecam linię 6. Ohyda. A może najpierw wypadałoby wymienić tabor? Niektóre "egzemplarze" na trasie 15 i 40 - to istne cuda techniki, chyba jeszcze z czasów PRL-u. Po co komu świetlne tablice, jak częstotliwość kursowania wielu autobusów jest co 30 minut, a w sobotę - to lepiej z domu nie wychodzić...
[/quote]
Kobieto! ZTM kupił w ostatnim czasie 100 nowych niskopodłogowych autobusów z czego 72 już dostarczono. Częstotliwość na 15 i 40 w szczycie masz co 15 minut, a że rozkłady są skoordynowane to masz na przemian co 7,5 minuty! PRL to Ty masz w głowie ze swoim malkontenctwem. Nie wychodź z domu, masz rację. Będzie nam wszystkim lepiej.
[quote name='Elzbieta' timestamp='1352496854' post='691717']
A co z brudem w autobusach? Co z obrzydliwymi, zakurzonymi siedzeniami, na których strach usiąść: polecam linię 6. Ohyda. A może najpierw wypadałoby wymienić tabor? Niektóre "egzemplarze" na trasie 15 i 40 - to istne cuda techniki, chyba jeszcze z czasów PRL-u. Po co komu świetlne tablice, jak częstotliwość kursowania wielu autobusów jest co 30 minut, a w sobotę - to lepiej z domu nie wychodzić...
[/quote]
Kobieto! ZTM kupił w... rozwiń
Avatar
Elzbieta / 9 listopada 2012 o 22:34
0
A co z brudem w autobusach? Co z obrzydliwymi, zakurzonymi siedzeniami, na których strach usiąść: polecam linię 6. Ohyda. A może najpierw wypadałoby wymienić tabor? Niektóre "egzemplarze" na trasie 15 i 40 - to istne cuda techniki, chyba jeszcze z czasów PRL-u. Po co komu świetlne tablice, jak częstotliwość kursowania wielu autobusów jest co 30 minut, a w sobotę - to lepiej z domu nie wychodzić...
Avatar
Kuba / 9 listopada 2012 o 21:07
0
[quote name='PanTadeusz' timestamp='1352467952' post='691490']
Przykładowo.Mpk wymieniła starsze kasowniki na nowsze wiosną tego roku.I tej że wiosny zamontowali urządzenia gps.Przeminęło kilka miesięcy i wyrzucają owe cudeńka (kasowniki i gps),by zastąpić je innymi zakupionymi przez ztm.Czy lublin stał się tak bogatym miastem że tyle kasy wywala się w błoto?Przecież ktoś za to odpowiada?
[/quote]
A trotyl w tej bajce był?
Avatar
:) / 9 listopada 2012 o 20:43
0
"Wyświetlacze przy przystankach mają działać od poniedziałku" . . .

. . . do wtorku ?
Avatar
Mateusz / 9 listopada 2012 o 18:39
0
[quote name='Studentka' timestamp='1352458362' post='691438']
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pewno ładnie wyglądają i cieszą oko (w porównaniu do niektórych przystanków przed tymi zmianami) ale czy to jest w 100% prawidłowe rozwiązanie biorąc pod uwagę korki, wypadki oraz psucie się autobusów i trolejbusów (zwłaszcza zimą)? Moim skromnym zdaniem nie, ponieważ mimo szczerych chęci ZTM to nie jest do ogarnięcia przez system, chyba, że kierowcy również mają prawo do zweryfikowania danych wyświetlanych na tablicach- wtedy zwracam honor. Tak czy siak cieszę się z tych zmian, ponieważ od kiedy ZTM zajmuje się transportem miejskim jest dużo lepiej :-)
[/quote]
Jakby się trzymać takiego założenia to nigdy by się takiego czegoś nie wprowadziło. Minie troszkę czasu i ludzie się nauczą. O Ciepły Guzik też były "awantury", a często widzę jak ludzie (w tym wielu starszych) wciska guziki nawet w starszych pojazdach, typu Neoplan czy Jelcz automat.
[quote name='Studentka' timestamp='1352458362' post='691438']
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pe... rozwiń
Avatar
PanTadeusz / 9 listopada 2012 o 14:32
0
Przykładowo.Mpk wymieniła starsze kasowniki na nowsze wiosną tego roku.I tej że wiosny zamontowali urządzenia gps.Przeminęło kilka miesięcy i wyrzucają owe cudeńka (kasowniki i gps),by zastąpić je innymi zakupionymi przez ztm.Czy lublin stał się tak bogatym miastem że tyle kasy wywala się w błoto?Przecież ktoś za to odpowiada?
Avatar
adg / 9 listopada 2012 o 12:41
0
W wielu miastach wyswietlacze sa i jest to mega udogodnienie, a czas na wyswietlaczu sie co chwile zmienia i uaktualnia wlasnie w stosunku do polozenia autobusu
Avatar
margarita / 9 listopada 2012 o 12:16
0
Nie narzekajcie. W innych krajach, np. Holandii takie wyświetlacze funkcjonują bardzo dobrze i nikt nie marudzi, że powinny pokazywać metry zamiast minut itp. Nie wymagajcie cudów. Ot, Polacy! Nigdy im nie dogodzisz!
Avatar
Studentka / 9 listopada 2012 o 11:52
0
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pewno ładnie wyglądają i cieszą oko (w porównaniu do niektórych przystanków przed tymi zmianami) ale czy to jest w 100% prawidłowe rozwiązanie biorąc pod uwagę korki, wypadki oraz psucie się autobusów i trolejbusów (zwłaszcza zimą)? Moim skromnym zdaniem nie, ponieważ mimo szczerych chęci ZTM to nie jest do ogarnięcia przez system, chyba, że kierowcy również mają prawo do zweryfikowania danych wyświetlanych na tablicach- wtedy zwracam honor. Tak czy siak cieszę się z tych zmian, ponieważ od kiedy ZTM zajmuje się transportem miejskim jest dużo lepiej :-)
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pewno ładnie wyglądają i cieszą oko (w porównaniu do niektórych przystanków przed tymi zmianam... rozwiń
Avatar
Podróżnik / 9 listopada 2012 o 11:39
0
Ja uważam, że na elektronicznej tablicy powinna być wyświetlona całą trasa i przystanek na którym obecnie jest autobus albo trolejbus.
Avatar
Kuba / 9 listopada 2012 o 23:16
0
[quote name='Elzbieta' timestamp='1352496854' post='691717']
A co z brudem w autobusach? Co z obrzydliwymi, zakurzonymi siedzeniami, na których strach usiąść: polecam linię 6. Ohyda. A może najpierw wypadałoby wymienić tabor? Niektóre "egzemplarze" na trasie 15 i 40 - to istne cuda techniki, chyba jeszcze z czasów PRL-u. Po co komu świetlne tablice, jak częstotliwość kursowania wielu autobusów jest co 30 minut, a w sobotę - to lepiej z domu nie wychodzić...
[/quote]
Kobieto! ZTM kupił w ostatnim czasie 100 nowych niskopodłogowych autobusów z czego 72 już dostarczono. Częstotliwość na 15 i 40 w szczycie masz co 15 minut, a że rozkłady są skoordynowane to masz na przemian co 7,5 minuty! PRL to Ty masz w głowie ze swoim malkontenctwem. Nie wychodź z domu, masz rację. Będzie nam wszystkim lepiej.
[quote name='Elzbieta' timestamp='1352496854' post='691717']
A co z brudem w autobusach? Co z obrzydliwymi, zakurzonymi siedzeniami, na których strach usiąść: polecam linię 6. Ohyda. A może najpierw wypadałoby wymienić tabor? Niektóre "egzemplarze" na trasie 15 i 40 - to istne cuda techniki, chyba jeszcze z czasów PRL-u. Po co komu świetlne tablice, jak częstotliwość kursowania wielu autobusów jest co 30 minut, a w sobotę - to lepiej z domu nie wychodzić...
[/quote]
Kobieto! ZTM kupił w... rozwiń
Avatar
Elzbieta / 9 listopada 2012 o 22:34
0
A co z brudem w autobusach? Co z obrzydliwymi, zakurzonymi siedzeniami, na których strach usiąść: polecam linię 6. Ohyda. A może najpierw wypadałoby wymienić tabor? Niektóre "egzemplarze" na trasie 15 i 40 - to istne cuda techniki, chyba jeszcze z czasów PRL-u. Po co komu świetlne tablice, jak częstotliwość kursowania wielu autobusów jest co 30 minut, a w sobotę - to lepiej z domu nie wychodzić...
Avatar
Kuba / 9 listopada 2012 o 21:07
0
[quote name='PanTadeusz' timestamp='1352467952' post='691490']
Przykładowo.Mpk wymieniła starsze kasowniki na nowsze wiosną tego roku.I tej że wiosny zamontowali urządzenia gps.Przeminęło kilka miesięcy i wyrzucają owe cudeńka (kasowniki i gps),by zastąpić je innymi zakupionymi przez ztm.Czy lublin stał się tak bogatym miastem że tyle kasy wywala się w błoto?Przecież ktoś za to odpowiada?
[/quote]
A trotyl w tej bajce był?
Avatar
:) / 9 listopada 2012 o 20:43
0
"Wyświetlacze przy przystankach mają działać od poniedziałku" . . .

. . . do wtorku ?
Avatar
Mateusz / 9 listopada 2012 o 18:39
0
[quote name='Studentka' timestamp='1352458362' post='691438']
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pewno ładnie wyglądają i cieszą oko (w porównaniu do niektórych przystanków przed tymi zmianami) ale czy to jest w 100% prawidłowe rozwiązanie biorąc pod uwagę korki, wypadki oraz psucie się autobusów i trolejbusów (zwłaszcza zimą)? Moim skromnym zdaniem nie, ponieważ mimo szczerych chęci ZTM to nie jest do ogarnięcia przez system, chyba, że kierowcy również mają prawo do zweryfikowania danych wyświetlanych na tablicach- wtedy zwracam honor. Tak czy siak cieszę się z tych zmian, ponieważ od kiedy ZTM zajmuje się transportem miejskim jest dużo lepiej :-)
[/quote]
Jakby się trzymać takiego założenia to nigdy by się takiego czegoś nie wprowadziło. Minie troszkę czasu i ludzie się nauczą. O Ciepły Guzik też były "awantury", a często widzę jak ludzie (w tym wielu starszych) wciska guziki nawet w starszych pojazdach, typu Neoplan czy Jelcz automat.
[quote name='Studentka' timestamp='1352458362' post='691438']
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pe... rozwiń
Avatar
PanTadeusz / 9 listopada 2012 o 14:32
0
Przykładowo.Mpk wymieniła starsze kasowniki na nowsze wiosną tego roku.I tej że wiosny zamontowali urządzenia gps.Przeminęło kilka miesięcy i wyrzucają owe cudeńka (kasowniki i gps),by zastąpić je innymi zakupionymi przez ztm.Czy lublin stał się tak bogatym miastem że tyle kasy wywala się w błoto?Przecież ktoś za to odpowiada?
Avatar
adg / 9 listopada 2012 o 12:41
0
W wielu miastach wyswietlacze sa i jest to mega udogodnienie, a czas na wyswietlaczu sie co chwile zmienia i uaktualnia wlasnie w stosunku do polozenia autobusu
Avatar
margarita / 9 listopada 2012 o 12:16
0
Nie narzekajcie. W innych krajach, np. Holandii takie wyświetlacze funkcjonują bardzo dobrze i nikt nie marudzi, że powinny pokazywać metry zamiast minut itp. Nie wymagajcie cudów. Ot, Polacy! Nigdy im nie dogodzisz!
Avatar
Studentka / 9 listopada 2012 o 11:52
0
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pewno ładnie wyglądają i cieszą oko (w porównaniu do niektórych przystanków przed tymi zmianami) ale czy to jest w 100% prawidłowe rozwiązanie biorąc pod uwagę korki, wypadki oraz psucie się autobusów i trolejbusów (zwłaszcza zimą)? Moim skromnym zdaniem nie, ponieważ mimo szczerych chęci ZTM to nie jest do ogarnięcia przez system, chyba, że kierowcy również mają prawo do zweryfikowania danych wyświetlanych na tablicach- wtedy zwracam honor. Tak czy siak cieszę się z tych zmian, ponieważ od kiedy ZTM zajmuje się transportem miejskim jest dużo lepiej :-)
Ahh nowości, nowości, ale czy ludzie starsi sobie z tym poradzą? Mam pewne wątpliwości. Niekiedy młodzież nie ma pojęcia jak obsłużyć dany automat umieszczony w autobusie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to niebywałe ułatwienie, ale dla niektórych pasażerów okaże się owe ułatwienie dużym problemem. I zaczną się kolejki do kasownika bo ktoś sobie z nim nie radzi itd... Co do wyświetlaczy znajdujących się na przystankach... może i są przydatne, na pewno ładnie wyglądają i cieszą oko (w porównaniu do niektórych przystanków przed tymi zmianam... rozwiń
Avatar
Podróżnik / 9 listopada 2012 o 11:39
0
Ja uważam, że na elektronicznej tablicy powinna być wyświetlona całą trasa i przystanek na którym obecnie jest autobus albo trolejbus.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!