Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2014 r.
7:00
Edytuj ten wpis

Z lotniska Lublin do Mediolanu. Czy będą też połączenia do Rzymu?

311 26 A A

Bezpośrednie połączenia do Rzymu mogą się pojawić w rozkładzie lotów portu w Świdniku. - Takie negocjacje są prowadzone - przyznaje Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w lubelskim Urzędzie Miasta. - Rozmowy dotyczą stałego połączenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sagan nie ujawnia, z jakim przewoźnikiem prowadzone są negocjacje. - Nie chciałbym wyręczać w tej sprawie portu lotniczego - wyjaśnia. - Rozmawiamy z każdym, kto jest chętny do rozmów, ale oferty przedstawiają firmy lotnicze i nie mamy w zwyczaju informować o nich jako pierwsi - ucina Piotr Jankowski, rzecznik lotniska. Przedstawiciel Ratusza nie wyklucza, że ogłoszenia nowego połączenia można by się spodziewać 6 lutego, kiedy to lubelskie lotnisko ma być gospodarzem plebiscytowej gali "Najlepsza linia 2013” organizowanej przez portal pasazer.com. Rzym nie jest jedynym portem, w którego sprawie toczą się rozmowy. Na początku grudnia Sagan brał we Frankfurcie udział w spotkaniu z przedstawicielami linii Lufthansa, a w rumuńskiej Timişoarze rozmawiał z liniami Carpatair.

Lublin - Mediolan od 28 lutego

28 lutego Eurolot uruchomi połączenia lotnicze z naszego lotniska do Mediolanu. Liczy głównie na klientów biznesowych oraz weekendowych turystów. Sprzedaż biletów na loty z Lublina do Mediolanu już trwa. - Stwierdzamy rosnącą sprzedaż biletów na tej trasie. Choć zainteresowanie połączeniem opiera się głównie na klientach indywidualnych, wpływają do nas liczne pytania ze strony klientów grupowych. Aktualnie finalizowana jest umowa z największym kontrahentem, przedsiębiorcą silnie powiązanym z regionem północnych Włoch - mówi Urszula Werelich z działu marketingu Eurolot S.A. Chodzi najprawdopodobniej o firmę Agusta Westland, do której należą zakłady PZL Świdnik. Podobnie jak zakład w Świdniku, centrala spółki pod Mediolanem mieści się w pobliżu lotniska. Dla pracowników firmy jest to więc wygodne rozwiązanie - w czasie, jaki zajmuje dojazd na samolot do Warszawy, mogą być na miejscu we Włoszech. O planach uruchomienia połączeń do Mediolanu Eurolot, który realizuje także loty z Lublina do Gdańska poinformował we wrześniu ubiegłego roku. Do stolicy Lombardii wylecimy w piątki i niedziele o godzinie 15. Loty powrotne zaplanowano w te same dni o 18.45. Podróż potrwa niespełna trzy godziny. Trasę będzie obsługiwać 78 miejscowy kanadyjski samolot typu Bombardier Q 400 Next Gen. Aktualnie połączenie w obie strony w pierwszych terminach kosztuje ok. 700 złotych. - Jesteśmy zadowoleni, że rusza nowe połączenie. Liczymy, że podobnie, jak w przypadku organizowanych przez Eurolot lotów do Gdańska, zainteresowanie tą trasą będzie spore - mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. Połączenia z Mediolanem są także atrakcyjne z turystycznego punktu widzenia. Loty w piątek i niedzielę sprzyjają weekendowym wycieczkom. - Termin jest idealny, przy tym układzie można zaplanować naprawdę ciekawy weekend. Atrakcji turystycznych w Mediolanie nie brakuje, że wymienię chociażby operę La Scala, jedną z najciekawszych katedr w Europie, czy stadion San Siro, na którym grają dwa czołowe europejskie kluby: AC Milan i Inter Mediolan. To także stolica mody i miejsce, w którym odbywa się wiele imprez, targów i festiwali - wymienia Wojciech Padyasek z biura podróży Continental Travel. Jak dodają przedstawiciele przewoźnika, od początku istnienia Portu Lotniczego Lublin do firmy wpływało wiele pytań dotyczących tego kierunku. Istotny wpływ na uruchomienie połączenia miał także fakt, że w północnych Włoszech mieszka wielu Polaków pochodzących z województwa lubelskiego.
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 21:46
0

Szok: http://otourl.pl/messi_niie_zyje <-- czytaj tu :(

Avatar
q1q / 22 stycznia 2014 o 21:40
0

chyba Dublin wypada z siatki połączeń lubelskiego lotniska!!!

Avatar
agamea / 22 stycznia 2014 o 21:04
0

W dalszym ciagu czekam na Rzym, tam mieszka nawet wiecej Polakow niz w Mediolanie, a poza  tym pielgrzymi do Watykanu... juz ponad rok wladze lotniska myslà nad polàczeniem a pieniazki uciekaja....Ja latam 4 razy w roku w obie strony , wielu moich znajomych podobnie... 

A pewnie jak juz sie doczekamy to takie ceny wymysla, ze i tak bèdziemy latac z Modlina...

Avatar
q / 22 stycznia 2014 o 20:52
0

Chcemy Bolonie. Jest nas tam duzo a tych ktorych znam to Lublin i okolice. Myslimy ze skoncza nam sie wycieczki na lotnisko do Krakowa lub Modlina. Samolotami nie lataja tylko biznesmeni ale zwykli pracownicy Polscy ktorzy musza gdzies zarabiac na chleb. 

cz Ty nie rozumiesz że to nie lotnisko decyduje o kierunkach z danego portu?? W Australii też jest ogrom naszych rodaków ale raczej nie ma sensu otwieranie lotów właśnie tam ze względów  ekonomicznych...to nie Tobie ma się opłacać tylko liniom...a że ktoś mieszka za granicą nie oznacza że wykupi bilet...

cz Ty nie rozumiesz że to nie lotnisko decyduje o kierunkach z danego portu?? W Australii też jest ogrom naszych rodaków ale raczej nie ma sensu otwieranie lotów właśnie tam ze względów  ekonomicznych...to nie Tobie ma się opłacać tylko liniom...a że ktoś mieszka za granicą nie oznacza że wykupi bilet...

rozwiń
Avatar
ona / 22 stycznia 2014 o 20:39
0

tak podniecajcie się Mediolanem, zapewne za rok też zniknie, właśnie znikł kierunek w rozkładzie wiosennym Ryanaira Lublin Dublin. trzymam kciuki aby w 2014 roku było tylu pasażerów co 2013 bo coś mi się wydaje, że tak nie będzie, będzie o wile mniej. A włodarze lotniska chyba są nie myślący zamiast stratę w wysokości 30 milinów wpompować przez przewoźników, co dało by pozostawienie dotychczasowych kierunków może nawet nowe, a tak zabiorą nawet te co są a właściciele wpompują bezpośrednio pieniądze w lotnisko gdzie je przejedzą siedząc na tyłku z powodu braku połączeń.

tak podniecajcie się Mediolanem, zapewne za rok też zniknie, właśnie znikł kierunek w rozkładzie wiosennym Ryanaira Lublin Dublin. trzymam kciuki aby w 2014 roku było tylu pasażerów co 2013 bo coś mi się wydaje, że tak nie będzie, będzie o wile mniej. A włodarze lotniska chyba są nie myślący zamiast stratę w wysokości 30 milinów wpompować przez przewoźników, co dało by pozostawienie dotychczasowych kierunków może nawet nowe, a tak zabiorą nawet te co są a właściciele wpompują bezpośrednio pieniądze w lotnisko gdzie je przejedzą siedząc na... rozwiń

Avatar
maria / 22 stycznia 2014 o 19:19
0

Chcemy Bolonie. Jest nas tam duzo a tych ktorych znam to Lublin i okolice. Myslimy ze skoncza nam sie wycieczki na lotnisko do Krakowa lub Modlina. Samolotami nie lataja tylko biznesmeni ale zwykli pracownicy Polscy ktorzy musza gdzies zarabiac na chleb. 

Avatar
taki tam / 22 stycznia 2014 o 19:17
0

Z przykrością stwierdzam, że byłam potencjalnym klientem tego połączenia, ale okazało się, że z Modlina mam 500zł tańszy bilet. Bukowałam w grudniu na kwiecień. Wybrałam Modlin, chociaż mieszkam w Lublinie. Ta kwota zadecydowała. Tak czy inaczej trzymam kciuki za lubelski port lotniczy.

Modlin, nigdy więcej!

Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 18:26
0

Tragiczny wypadek na autostradzie a1 :  http://pvv.pl/44b <--- tu są zdjęcia ;( 

Avatar
A / 22 stycznia 2014 o 17:55
0
A ja chce loty na księżyc !!! Koniecznie 10x w tygodniu...... Czy wy ludzie jesteście normalni czy już całkowicie Wam rozum odebrało ... Nikogo nie interesuje gdzie chcecie latać bo to linie oceniają które kierunki z ekonomicznego punktu widzenia sa dla nich opłacalne !! Lotnisko nic nie ma do tego!!!
Avatar
ownfgow / 22 stycznia 2014 o 16:13
0

Ryanair wycofuje połączenie Rzeszów-Birmingham, więc nie można byłoby pomyśleć o połączeniu Lublin-Birmingham przez linię Wizzair? Przydałoby się połączenie ze środkową Anglią


Ryanair wycofuje ponad 30 połączen w całej Polsce. Bez szans na nowe połączenia od nich w Lublinie, chyba ze inna linia obłuzyła by Birmingham np Wizz, albo ta Rumuńska.

Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 21:46
0

Szok: http://otourl.pl/messi_niie_zyje <-- czytaj tu :(

Avatar
q1q / 22 stycznia 2014 o 21:40
0

chyba Dublin wypada z siatki połączeń lubelskiego lotniska!!!

Avatar
agamea / 22 stycznia 2014 o 21:04
0

W dalszym ciagu czekam na Rzym, tam mieszka nawet wiecej Polakow niz w Mediolanie, a poza  tym pielgrzymi do Watykanu... juz ponad rok wladze lotniska myslà nad polàczeniem a pieniazki uciekaja....Ja latam 4 razy w roku w obie strony , wielu moich znajomych podobnie... 

A pewnie jak juz sie doczekamy to takie ceny wymysla, ze i tak bèdziemy latac z Modlina...

Avatar
q / 22 stycznia 2014 o 20:52
0

Chcemy Bolonie. Jest nas tam duzo a tych ktorych znam to Lublin i okolice. Myslimy ze skoncza nam sie wycieczki na lotnisko do Krakowa lub Modlina. Samolotami nie lataja tylko biznesmeni ale zwykli pracownicy Polscy ktorzy musza gdzies zarabiac na chleb. 

cz Ty nie rozumiesz że to nie lotnisko decyduje o kierunkach z danego portu?? W Australii też jest ogrom naszych rodaków ale raczej nie ma sensu otwieranie lotów właśnie tam ze względów  ekonomicznych...to nie Tobie ma się opłacać tylko liniom...a że ktoś mieszka za granicą nie oznacza że wykupi bilet...

cz Ty nie rozumiesz że to nie lotnisko decyduje o kierunkach z danego portu?? W Australii też jest ogrom naszych rodaków ale raczej nie ma sensu otwieranie lotów właśnie tam ze względów  ekonomicznych...to nie Tobie ma się opłacać tylko liniom...a że ktoś mieszka za granicą nie oznacza że wykupi bilet...

rozwiń
Avatar
ona / 22 stycznia 2014 o 20:39
0

tak podniecajcie się Mediolanem, zapewne za rok też zniknie, właśnie znikł kierunek w rozkładzie wiosennym Ryanaira Lublin Dublin. trzymam kciuki aby w 2014 roku było tylu pasażerów co 2013 bo coś mi się wydaje, że tak nie będzie, będzie o wile mniej. A włodarze lotniska chyba są nie myślący zamiast stratę w wysokości 30 milinów wpompować przez przewoźników, co dało by pozostawienie dotychczasowych kierunków może nawet nowe, a tak zabiorą nawet te co są a właściciele wpompują bezpośrednio pieniądze w lotnisko gdzie je przejedzą siedząc na tyłku z powodu braku połączeń.

tak podniecajcie się Mediolanem, zapewne za rok też zniknie, właśnie znikł kierunek w rozkładzie wiosennym Ryanaira Lublin Dublin. trzymam kciuki aby w 2014 roku było tylu pasażerów co 2013 bo coś mi się wydaje, że tak nie będzie, będzie o wile mniej. A włodarze lotniska chyba są nie myślący zamiast stratę w wysokości 30 milinów wpompować przez przewoźników, co dało by pozostawienie dotychczasowych kierunków może nawet nowe, a tak zabiorą nawet te co są a właściciele wpompują bezpośrednio pieniądze w lotnisko gdzie je przejedzą siedząc na... rozwiń

Avatar
maria / 22 stycznia 2014 o 19:19
0

Chcemy Bolonie. Jest nas tam duzo a tych ktorych znam to Lublin i okolice. Myslimy ze skoncza nam sie wycieczki na lotnisko do Krakowa lub Modlina. Samolotami nie lataja tylko biznesmeni ale zwykli pracownicy Polscy ktorzy musza gdzies zarabiac na chleb. 

Avatar
taki tam / 22 stycznia 2014 o 19:17
0

Z przykrością stwierdzam, że byłam potencjalnym klientem tego połączenia, ale okazało się, że z Modlina mam 500zł tańszy bilet. Bukowałam w grudniu na kwiecień. Wybrałam Modlin, chociaż mieszkam w Lublinie. Ta kwota zadecydowała. Tak czy inaczej trzymam kciuki za lubelski port lotniczy.

Modlin, nigdy więcej!

Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 18:26
0

Tragiczny wypadek na autostradzie a1 :  http://pvv.pl/44b <--- tu są zdjęcia ;( 

Avatar
A / 22 stycznia 2014 o 17:55
0
A ja chce loty na księżyc !!! Koniecznie 10x w tygodniu...... Czy wy ludzie jesteście normalni czy już całkowicie Wam rozum odebrało ... Nikogo nie interesuje gdzie chcecie latać bo to linie oceniają które kierunki z ekonomicznego punktu widzenia sa dla nich opłacalne !! Lotnisko nic nie ma do tego!!!
Avatar
ownfgow / 22 stycznia 2014 o 16:13
0

Ryanair wycofuje połączenie Rzeszów-Birmingham, więc nie można byłoby pomyśleć o połączeniu Lublin-Birmingham przez linię Wizzair? Przydałoby się połączenie ze środkową Anglią


Ryanair wycofuje ponad 30 połączen w całej Polsce. Bez szans na nowe połączenia od nich w Lublinie, chyba ze inna linia obłuzyła by Birmingham np Wizz, albo ta Rumuńska.

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 2 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!