Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
15:09
Edytuj ten wpis

Z Lotniska Lublin odlecimy powietrzną taksówką

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 26 A A
Cessna, która wyląduje w Świdniku jest w stanie pokonać trasę z Warszawy do Gdańska w zaledwie 40 mi
Cessna, która wyląduje w Świdniku jest w stanie pokonać trasę z Warszawy do Gdańska w zaledwie 40 mi

W lubelskim porcie lotniczym wyląduje jutro pierwsza powietrzna taksówka. Będzie to jeden z najpopularniejszych samolotów tego rodzaju - Cessna Citation Mustang.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Maszyna należy do biznesowego przewoźnika – firmy Flyjet. Jutrzejsze lądowanie będzie pierwszą tzw. komercyjną operacją na lubelskim lotnisku. Jednocześnie może zapowiadać stałą współpracę z nowym przewoźnikiem.

– Jesteśmy otwarci na wszystkich klientów, również biznesowych – mówi Piotr Jankowski, rzecznik portu. – To istotny fragment lotniczego rynku. Flyjet nie jest jedyną firmą tego rodzaju, z którą rozmawiamy.

W przypadku transportu biznesowego trudno mówić o stałych rozkładach lotów. Współpraca z małym przewoźnikami może jednak przynieść lotnisku spore korzyści.

– Wszystko zależy od tego, jak przewoźnicy wpasują się z ofertą w potrzeby biznesu – ocenia Jankowski. – Myślę, że powietrzne taksówki to bardzo dobra propozycja zarówno dla rodzimych przedsiębiorców, jak i tych, którzy przyjeżdżają do nas w interesach.

Cessna, która wyląduje w Świdniku jest w stanie pokonać trasę z Warszawy do Gdańska w zaledwie 40 minut. Przelot ze stolicy do Berlina trwa pół godziny dłużej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na lubelskim lotnisku pojawią się niebawem nowe firmy. Stałym korzystaniem z portu zainteresowana jest m.in. rodzima firma Heliseco. Z kolei Agusta Westland wybudowała nawet własną drogę kołowania.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
der / 21 grudnia 2012 r. o 13:01
Ta "powietrzna taksówka" Cessna Citation Mustang (Cessna 510) - WIKIPEDIA - zabiera na pokład tylko 4 - max 5 pasażerów.
Żadna rewelacja. Latać nią będą tylko bogacze.
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 r. o 12:41
No i kto będzie latał tymi taksówkami???Pewnie Palikot będzie woził tych swoich transseksualistów i innych podobnych.???A może Hetman Lubelski zaprosi bezrobotnych na wycieczkę,oczywiście za swoje!???
Avatar
madzia / 21 grudnia 2012 r. o 11:45
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[/quote]
A ja znalazłam taki temat w DW:
" "Opłatę śmieciową” mieszkańcy mają wnosić na konto miasta. Wejdzie ona w życie od 1 lipca. Właśnie wtedy ma wystartować nowy system odbioru odpadów: Ratusz stanie się ich właścicielem, będzie zlecać ich wywóz opłacając go tym, co dostanie ze wspomnianej opłaty.

Ratusz miał do wyboru jeden z czterech mechanizmów jej obliczania: od osoby, od zużycia wody, od gospodarstwa lub od powierzchni lokalu
Prezydent wybrał dwie opcje. Pierwsza, z opłatą zależną od powierzchni, nie spodobała się radnym. – To nie metr kwadratowy produkuje śmieci, tylko ludzie – mówi radny Jarosław Pakuła (PO). Prezydent też proponował, by odrzucić ten wariant. Tak też się stało.

Wygrał wariant "opłata od gospodarstwa”: 32 zł/m-c za odpady segregowane i 44 zł za zmieszane. Ale opozycja ostro skrytykowała te kwoty. Sylwester Tułajew, szef klubu PiS wymieniał, ile wynosiłaby stawka od gospodarstwa w spółdzielniach mieszkaniowych, gdyby przeliczyć obowiązujące tam stawki od osoby. – W SM Kolejarz wychodzi 12,40 zł za mieszkanie, w SM Czechów 13,28 zł, w LSM 14,30 zł, a we wspólnocie przy Wojciechowskiej 9,81 zł. Na jakiej podstawie prezydent proponuje 32 zł? – pyta Tułajew."
????????
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni i... rozwiń
Avatar
koko koko lotnisko nie spo / 21 grudnia 2012 r. o 10:08
Przestańcie prowadzić emocjonalny bełkot na obrzucanie się błotem. Racjonalnie do sprawy podchodząc, to ze względu na słaby rozwój regionu, brak większego biznesu i względną bliskośc innych lotnisk, nowy port lotniczy ma małą szansę by przynosić zyski. Tak samo jak stadiony Euro. Lokalne władze robią z tego wielkie halo, jakbyśmy byli krajem trzeciego świata - bo lotnisko zbudowali ŁAAAAAAAAAAŁ !!! Zacznijcie racjonalnie dyskutować, przedstawiając argumenty.
Avatar
Zosia / 21 grudnia 2012 r. o 09:55
A czy ktoś wie co z połączeniami krajowymi ? Lublin -> Kraków, Lublin ->Gdańsk itp ?
Avatar
miuosh / 21 grudnia 2012 r. o 09:24
Wzrost cen wywozu śmieci o 300% wydaje się raczej nieuzasadniony. Co najwyżej dla pokrycia kosztów utrzymania lotniska wzrosną ceny biletów MPK do 3,50.
Avatar
deVon / 21 grudnia 2012 r. o 08:28
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Nie troluj jasiek. Gadasz jak totalny prostak bez szkoły podstawowej i przednich zębów.
Avatar
Ja / 21 grudnia 2012 r. o 08:04
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lot... rozwiń
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 r. o 07:48
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 r. o 07:47
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
Avatar
der / 21 grudnia 2012 r. o 13:01
Ta "powietrzna taksówka" Cessna Citation Mustang (Cessna 510) - WIKIPEDIA - zabiera na pokład tylko 4 - max 5 pasażerów.
Żadna rewelacja. Latać nią będą tylko bogacze.
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 r. o 12:41
No i kto będzie latał tymi taksówkami???Pewnie Palikot będzie woził tych swoich transseksualistów i innych podobnych.???A może Hetman Lubelski zaprosi bezrobotnych na wycieczkę,oczywiście za swoje!???
Avatar
madzia / 21 grudnia 2012 r. o 11:45
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[/quote]
A ja znalazłam taki temat w DW:
" "Opłatę śmieciową” mieszkańcy mają wnosić na konto miasta. Wejdzie ona w życie od 1 lipca. Właśnie wtedy ma wystartować nowy system odbioru odpadów: Ratusz stanie się ich właścicielem, będzie zlecać ich wywóz opłacając go tym, co dostanie ze wspomnianej opłaty.

Ratusz miał do wyboru jeden z czterech mechanizmów jej obliczania: od osoby, od zużycia wody, od gospodarstwa lub od powierzchni lokalu
Prezydent wybrał dwie opcje. Pierwsza, z opłatą zależną od powierzchni, nie spodobała się radnym. – To nie metr kwadratowy produkuje śmieci, tylko ludzie – mówi radny Jarosław Pakuła (PO). Prezydent też proponował, by odrzucić ten wariant. Tak też się stało.

Wygrał wariant "opłata od gospodarstwa”: 32 zł/m-c za odpady segregowane i 44 zł za zmieszane. Ale opozycja ostro skrytykowała te kwoty. Sylwester Tułajew, szef klubu PiS wymieniał, ile wynosiłaby stawka od gospodarstwa w spółdzielniach mieszkaniowych, gdyby przeliczyć obowiązujące tam stawki od osoby. – W SM Kolejarz wychodzi 12,40 zł za mieszkanie, w SM Czechów 13,28 zł, w LSM 14,30 zł, a we wspólnocie przy Wojciechowskiej 9,81 zł. Na jakiej podstawie prezydent proponuje 32 zł? – pyta Tułajew."
????????
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni i... rozwiń
Avatar
koko koko lotnisko nie spo / 21 grudnia 2012 r. o 10:08
Przestańcie prowadzić emocjonalny bełkot na obrzucanie się błotem. Racjonalnie do sprawy podchodząc, to ze względu na słaby rozwój regionu, brak większego biznesu i względną bliskośc innych lotnisk, nowy port lotniczy ma małą szansę by przynosić zyski. Tak samo jak stadiony Euro. Lokalne władze robią z tego wielkie halo, jakbyśmy byli krajem trzeciego świata - bo lotnisko zbudowali ŁAAAAAAAAAAŁ !!! Zacznijcie racjonalnie dyskutować, przedstawiając argumenty.
Avatar
Zosia / 21 grudnia 2012 r. o 09:55
A czy ktoś wie co z połączeniami krajowymi ? Lublin -> Kraków, Lublin ->Gdańsk itp ?
Avatar
miuosh / 21 grudnia 2012 r. o 09:24
Wzrost cen wywozu śmieci o 300% wydaje się raczej nieuzasadniony. Co najwyżej dla pokrycia kosztów utrzymania lotniska wzrosną ceny biletów MPK do 3,50.
Avatar
deVon / 21 grudnia 2012 r. o 08:28
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Nie troluj jasiek. Gadasz jak totalny prostak bez szkoły podstawowej i przednich zębów.
Avatar
Ja / 21 grudnia 2012 r. o 08:04
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lot... rozwiń
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 r. o 07:48
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 r. o 07:47
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.