Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2012 r.
20:54
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Świdnika w kwadrans

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 29 A A

Z utęsknieniem czekam na chwilę, kiedy nowe drogi zostaną otwarte dla ruchu. To, co teraz dzieje się na odcinku Świdnik – Lublin w godzinach szczytu, to horror. Czasami stoję w korku ponad godzinę. Już zarżnąłem skrzynię biegów i sprzęgło – mówi Andrzej Jurzewski ze Świdnika, który codziennie dojeżdża do pracy w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotychczasowe dwa główne wjazdy do Świdnika (przez aleję Lotników Polskich i ulicę Wyszyńskiego) stracą na znaczeniu.

– Ich funkcje przejmie wjazd przez węzeł Witosa. Budowaną wzdłuż lasu ulicą Solidarności pojedziemy aż do alei Lotników Polskich. Od strony wschodniej, z kierunku Piask i Zamościa, wjedziemy z S17 przez węzeł Krępiec. Do Świdnika będzie można dojechać również od strony gruntownie przebudowywanej ul. Mełgiewskiej oraz korzystając z dróg serwisowych, czyli starymi wjazdami: al. Lotników oraz Wyszyńskiego – tłumaczy Artur Soboń, rzecznik burmistrza Świdnika.

Nowy układ komunikacyjny całkowicie zmieni życie lotniczego miasta. – Nowe drogi dojazdowe pozwolą na łatwą i bezkolizyjną komunikację Świdnika ze światem. To nie tylko ogromne ułatwienie dla mieszkańców, ale też wzrost konkurencyjności naszego miasta w oczach przedsiębiorców i inwestorów – mówi Soboń. I dodaje: Liczymy, że lotnisko i nowe drogi otworzą przestrzenie, na których powstaną nowe miejsca pracy.

Dlatego przygotowujemy też zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.

Odetchną także mieszkańcy domków przy al. Lotników Polskich. – Mieszkam przy tej ulicy ponad 20 lat. Kierowcy jeżdżą jak szaleni. Jest tu bardzo niebezpiecznie – mówi Jan Sprawka ze Świdnika.

– Przejście na drugą stronę ulicy, np. do sąsiada, to prawdziwe wyzwanie. Do tego dobijają nas nocne, dzikie wyścigi motocykli. Czekamy na nowe wjazdy jak na zbawienie.
Świdnik zyska też w oczach biznesmenów.

– Nowe połączenia drogowe, lotnisko i lubelska podstrefa ekonomiczna na Felinie czynią ze Świdnika atrakcyjne miejsce do inwestowania. De facto Lublin i Świdnik staną się jednym miejskim organizmem. Szkoda że te inwestycje są realizowane tak późno – mówi Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu.

Nowy układ komunikacyjny będzie kosztować ok. 400 mln złotych. Nowe trasy mają zostać oddane do użytku pod koniec roku.

Wtedy podróż z Lublina do Świdnika zajmie 10–15 minut.


Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:01
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:01
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:01
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:00
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
K2 / 15 września 2012 o 09:26
0
[quote name='poznaniak z korzeniami LB.' timestamp='1346325999' post='668862']
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miast z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miast UNII LUBELSKIEJ pełne zabytków i męki narodu ludnosci tz Generalnej Guberni męczonych przez Niemców Ukrainców i Rosjan ,Dziś miasto nie pośada ani obwodnicy ani tras Ekspresowych S17,S19,s12 itd .i nieróbcie idiotów z mieszkańców Lubelskiego
[/quote]A jak ma byc traktowany rejon który w 80% głosuje na PiS? Dziwisz się?
[quote name='poznaniak z korzeniami LB.' timestamp='1346325999' post='668862']
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rzą... rozwiń
Avatar
Brygidzia / 30 sierpnia 2012 o 23:11
0
[quote name='cez' timestamp='1346318350' post='668820']
Pan Andrzej ze Świdnika jak mieszka na wsi to niech się do Lublina nie pcha i nie blokuje miejsc parkingowych i nie p[owoduje korków. Uczył się traktorem jeździć to ma problem z uzytkowaniem samochodu osobowego.... LSW won z Lublina!!!!
[/quote]

A ile lubelaków się do LSW przenosi, aż głowa mała!
A taka wieś przecież..
Avatar
dawid / 30 sierpnia 2012 o 22:16
0
[quote name='Alcest' timestamp='1346327029' post='668867']
To byłby skandal gdyby przy okazji takiej przebudowy dróg nie powstały ścieżki rowerowe między Lublinem a Świdnikiem... Może moje wątpliwości i obawy są niepotrzebne - oby.
[/quote]

Nie ma w planachh ŻADNYCH ścierzek rowerowych, nie rób sobie nadzieji.
Avatar
Alcest / 30 sierpnia 2012 o 13:43
0
Mnie niepokoi sprawa ścieżek rowerowych. Nie widzę żeby wzdłuż nowych dróg one powstawały. Na przebudowywanej drodze przez Zadębie urywa się w okolicy Mełgiewskiej, a potem na nowych właśnie przebudowywanych odcinkach i na obszarze Świdnika np. na Żwirki i Wigury powstają tylko nowe chodniki. Nowa ulica Solidarności obok lasu - od Węzła do Al. Lotników Polskich w Świdniku - od strony Świdnika już widać zarys nowej drogi, jedna nitka jest już ułożona i chodnik, ale mam wątpliwości co do powstania ścieżki. To byłby skandal gdyby przy okazji takiej przebudowy dróg nie powstały ścieżki rowerowe między Lublinem a Świdnikiem... Może moje wątpliwości i obawy są niepotrzebne - oby.
Mnie niepokoi sprawa ścieżek rowerowych. Nie widzę żeby wzdłuż nowych dróg one powstawały. Na przebudowywanej drodze przez Zadębie urywa się w okolicy Mełgiewskiej, a potem na nowych właśnie przebudowywanych odcinkach i na obszarze Świdnika np. na Żwirki i Wigury powstają tylko nowe chodniki. Nowa ulica Solidarności obok lasu - od Węzła do Al. Lotników Polskich w Świdniku - od strony Świdnika już widać zarys nowej drogi, jedna nitka jest już ułożona i chodnik, ale mam wątpliwości co do powstania ścieżki. To byłby skandal gdyby przy okazji ta... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami LB. / 30 sierpnia 2012 o 13:26
0
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miast z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miast UNII LUBELSKIEJ pełne zabytków i męki narodu ludnosci tz Generalnej Guberni męczonych przez Niemców Ukrainców i Rosjan ,Dziś miasto nie pośada ani obwodnicy ani tras Ekspresowych S17,S19,s12 itd .i nieróbcie idiotów z mieszkańców Lubelskiego
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miast z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miast UNII LUBE... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami LB. / 30 sierpnia 2012 o 13:24
0
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gość opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t od regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znaczeniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miasto z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miaso t UNII LUBELSKIEJ pełne zabytków i męki narodu ludnosci tz Generalnej Guberni męczonych przez Niemców Ukrainców i Rosjan ,Dziś miasto Lublin 400tysięczne z dzielnicą Świdnik nie posiada ani Obwodnicy ani tras Ekspresowych S17,S19,s12 itd .i nieróbcie idiotów z mieszkańców Lubelskiego.o Decyzje premiera to są respektowane jak prawie cara ,co on powie to święte????.jeżeli pomorze jest tak biedne to dlaczego tak dobrze presperuje inwestycje drogowe sportowe komunikacyjne siedziby OLT PGE itd w stosunku do Lubelskiego 1/2o-porównaj koszty funduszy rządowe regionu Lublin -Gdańsk czy Lublin Kraków taka proporcja ??????finansowania regionów .Internauto p99 z Małopolski nie rób idiotów i pokazujesz filmik domy parterowe ulice na obrzeżach Krakowa i porównujesz to z centrum Lublina .Pozdrowienia z Poznania obiektywnych internautów
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gość opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t od regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znaczeniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miasto z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miaso t UNII... rozwiń
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:01
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:01
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:01
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
tomasz, ruch paliko / 15 września 2012 o 15:00
0
nie lepiej kupić sobie jakiś skuter i pomykać ? LU-LSW-LU lub LSW-LU-LSW ?
Avatar
K2 / 15 września 2012 o 09:26
0
[quote name='poznaniak z korzeniami LB.' timestamp='1346325999' post='668862']
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miast z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miast UNII LUBELSKIEJ pełne zabytków i męki narodu ludnosci tz Generalnej Guberni męczonych przez Niemców Ukrainców i Rosjan ,Dziś miasto nie pośada ani obwodnicy ani tras Ekspresowych S17,S19,s12 itd .i nieróbcie idiotów z mieszkańców Lubelskiego
[/quote]A jak ma byc traktowany rejon który w 80% głosuje na PiS? Dziwisz się?
[quote name='poznaniak z korzeniami LB.' timestamp='1346325999' post='668862']
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rzą... rozwiń
Avatar
Brygidzia / 30 sierpnia 2012 o 23:11
0
[quote name='cez' timestamp='1346318350' post='668820']
Pan Andrzej ze Świdnika jak mieszka na wsi to niech się do Lublina nie pcha i nie blokuje miejsc parkingowych i nie p[owoduje korków. Uczył się traktorem jeździć to ma problem z uzytkowaniem samochodu osobowego.... LSW won z Lublina!!!!
[/quote]

A ile lubelaków się do LSW przenosi, aż głowa mała!
A taka wieś przecież..
Avatar
dawid / 30 sierpnia 2012 o 22:16
0
[quote name='Alcest' timestamp='1346327029' post='668867']
To byłby skandal gdyby przy okazji takiej przebudowy dróg nie powstały ścieżki rowerowe między Lublinem a Świdnikiem... Może moje wątpliwości i obawy są niepotrzebne - oby.
[/quote]

Nie ma w planachh ŻADNYCH ścierzek rowerowych, nie rób sobie nadzieji.
Avatar
Alcest / 30 sierpnia 2012 o 13:43
0
Mnie niepokoi sprawa ścieżek rowerowych. Nie widzę żeby wzdłuż nowych dróg one powstawały. Na przebudowywanej drodze przez Zadębie urywa się w okolicy Mełgiewskiej, a potem na nowych właśnie przebudowywanych odcinkach i na obszarze Świdnika np. na Żwirki i Wigury powstają tylko nowe chodniki. Nowa ulica Solidarności obok lasu - od Węzła do Al. Lotników Polskich w Świdniku - od strony Świdnika już widać zarys nowej drogi, jedna nitka jest już ułożona i chodnik, ale mam wątpliwości co do powstania ścieżki. To byłby skandal gdyby przy okazji takiej przebudowy dróg nie powstały ścieżki rowerowe między Lublinem a Świdnikiem... Może moje wątpliwości i obawy są niepotrzebne - oby.
Mnie niepokoi sprawa ścieżek rowerowych. Nie widzę żeby wzdłuż nowych dróg one powstawały. Na przebudowywanej drodze przez Zadębie urywa się w okolicy Mełgiewskiej, a potem na nowych właśnie przebudowywanych odcinkach i na obszarze Świdnika np. na Żwirki i Wigury powstają tylko nowe chodniki. Nowa ulica Solidarności obok lasu - od Węzła do Al. Lotników Polskich w Świdniku - od strony Świdnika już widać zarys nowej drogi, jedna nitka jest już ułożona i chodnik, ale mam wątpliwości co do powstania ścieżki. To byłby skandal gdyby przy okazji ta... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami LB. / 30 sierpnia 2012 o 13:26
0
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miast z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miast UNII LUBELSKIEJ pełne zabytków i męki narodu ludnosci tz Generalnej Guberni męczonych przez Niemców Ukrainców i Rosjan ,Dziś miasto nie pośada ani obwodnicy ani tras Ekspresowych S17,S19,s12 itd .i nieróbcie idiotów z mieszkańców Lubelskiego
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gości opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t o regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znazceniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miast z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miast UNII LUBE... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami LB. / 30 sierpnia 2012 o 13:24
0
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gość opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t od regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znaczeniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miasto z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miaso t UNII LUBELSKIEJ pełne zabytków i męki narodu ludnosci tz Generalnej Guberni męczonych przez Niemców Ukrainców i Rosjan ,Dziś miasto Lublin 400tysięczne z dzielnicą Świdnik nie posiada ani Obwodnicy ani tras Ekspresowych S17,S19,s12 itd .i nieróbcie idiotów z mieszkańców Lubelskiego.o Decyzje premiera to są respektowane jak prawie cara ,co on powie to święte????.jeżeli pomorze jest tak biedne to dlaczego tak dobrze presperuje inwestycje drogowe sportowe komunikacyjne siedziby OLT PGE itd w stosunku do Lubelskiego 1/2o-porównaj koszty funduszy rządowe regionu Lublin -Gdańsk czy Lublin Kraków taka proporcja ??????finansowania regionów .Internauto p99 z Małopolski nie rób idiotów i pokazujesz filmik domy parterowe ulice na obrzeżach Krakowa i porównujesz to z centrum Lublina .Pozdrowienia z Poznania obiektywnych internautów
Całkowicie zgadazm się z internautą aron gość opisuje całą prawde o traktowaniu Lubelskiego regionu przez rządzących...szczególnie przez PO widziane to oczyma mieszkanca Poznań Rataje .Byłem w ubiegłym roku na Pomorzu 5 dni Gdańsk -Gdynia Sopot to pomorze odjechało o 50l t od regionu Lubelskiego[ internauto Kli z Miastka] nie porównuj Lublina do Miastka i małych miasteczek na pomorzou Lublin to miasto o bardzo duzym znaczeniu gdy rządzili sprawiedliwi PaństaPolskiego to miasto z najstarszym teatrem Polskim poz nr 2..Lublin to miaso t UNII... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 0 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 13 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 24

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców