Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2017 r.
21:02

Z Muzeum Lubelskiego na SOR. Drewniana rama spadła na nauczycielkę w czasie wycieczki szkolnej

0 44 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

– Opiekowałam się uczniami, a sama trafiłam na oddział ratunkowy. To nie powinno się wydarzyć – mówi Irmina Pietraszko, nauczyciel muzyki w jednym z lubelskich liceów. W czasie wycieczki na zamku lubelskim na kobietę spadła drewniana rama.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 grudnia Irmina Pietraszko wybrała się ze swoimi uczniami do Muzeum Lubelskiego na zamku. – Schodziliśmy w dół klatką schodową schodowej kiedy w pewnym momencie poczułam silne uderzenie w głowę. Okazało się, że z wysokości czterech metrów spadła na mnie rama ze sklejki. Spojrzałam w górę i zobaczyłam drugą, która się chwiała. Usiadłam, bo nie byłam już w stanie sama zejść z tych schodów – relacjonuje nauczycielka, która skontaktowała się z naszą redakcją.

Na miejsce zdarzenia wkrótce przyjechali policjanci. Dotarła też karetka, która zabrała kobietę do szpitala. – Nie doznałam poważnych obrażeń, ale po wypadku doskwierały mi zawroty głowy. Ciągle biorę leki, które im zapobiegają – mówi nauczycielka. – Policjant powiedział, że gdybym została uderzona kantem, konsekwencje mogłyby być znacznie gorsze. A za nami tymi schodami szły małe dzieci – dodaje.

Pani Irmina ma pretensje do strażników, którzy byli świadkami wypadku. – Biernie stali i przyglądali się zdarzeniu. Nie wezwali nawet pogotowia. Zrobiła to moja koleżanka z pracy, która także opiekowała się uczniami – oburza się nasza Czytelniczka.

Nauczycielka uważa, że muzeum dopuściło się zaniedbań. – Stolarze zakładali dekoracje nad schodami. Z tego, co się dowiedziałam, w momencie wypadku mieli przerwę. Klatka schodowa powinna być w tym czasie zamknięta. W muzeum jest przecież winda.

W sprawie wypadku policja wszczęła dochodzenie. – Prowadzimy je w kierunku art. 160 kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Na miejscu nasz technik przeprowadził oględziny. Rama miała wymiary 2x2 m. Uderzyła też jedną z uczennic, ale jej ojciec nie chciał, żeby brała udział w tej sprawie – dodaje.

Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Lubelskiego nie chce komentować tego zdarzenia. – Poczekajmy na wyniki postępowania wyjaśniającego – kwituje.

Irmina Pietraszko ma nadzieję, że wypadek będzie nauczką dla pracowników placówki. – Przeważnie ludzie wyciągają wnioski dopiero po tym, gdy stanie się coś poważnego. Liczę na to, że ktoś zastanowi się nad swoim zachowaniem. Oprócz tego zamierzam wystąpić o odszkodowanie – przyznaje.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 20:20
0
"Katarzyna Miecznikowska Czerniak nie chciała komentować tego zdarzenia . Poczekajmy na wyniki postępowania wyjaśniającego " Zamiast przeprosić to zdobyła się jedynie na arogancję. ...... do jakiej sitwy należy ? czy przypadkiem nie do tej samej co warszawska Hanka i gdański kolekcjoner mieszkań i innych nieruchomości ? , nie do tych co jej Krzysztof chrzciciel pracownik PZU.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 11:08
0
obiektywnie podchodzac do sprawy pani nauczycielka ma racje, nie mogę popierac zaniedbań ze strony dyrekcji Zamku, dobrze , ze tylko tak sie skonczylo rama drewniana 2/2 , po prostu cieżar.
Avatar
Andrzej4712 / 22 grudnia 2017 o 06:54
0
Pisał tu wcześniej, jeden z tych brzydzących się myśleniem, że nie ma co gdybać - przecież nic poważnego się nie stało ... - No jasne, przecież zdarzają się gorsze tragedie ... - Właśnie dla tego, że powszechnie lekceważone są podstawowe obowiązki ! Że procedury, jeżeli nawet są, to często wyłącznie na papierze itd. - Na szczęście są Tacy, którym nie jest obojętne co jeszcze złego może się zdarzyć i podejmują działania :) - Myślę, że do takich osób zaliczyć można NAUCZYCIELKĘ, która poświęca swój czas w słusznej sprawie !
Avatar
Andrzej4712 / 22 grudnia 2017 o 06:47
0
W tym naszym Kraju Raju, podłych bezmyślnych kretynów - niestety nie brakuje :(. Gotowych za marne grosz a może również bezinteresownie, sączyć jad w każdej sprawie. Do wszystkiego dorobią jakiś kontekst polityczny albo teorię spiskową. Obrzucą błotem każdego, kto im się nawinie. A już najchętniej KOGOŚ godnego szacunku i występującego w słusznej sprawie. Kto występuje przeciwko niedbalstwu i pospolitej bylejakości. Kto widzi więcej i przewiduje skutki bezmyślności. - Bo to przecież o to chodzi, Tej szacunku godnej nauczycielce aby wymóc więcej odpowiedzialności na tych, którzy tą odpowiedzialnością się nie wykazali ! Pisał tu wcześniej, jeden z tych brzydzących się myśleniem, że nie ma co gdybać - przecież nic poważnego się nie stało ... - No jasne, przecież zdarzają się gorsze tragedie ... - Właśnie dla tego, że powszechnie lekceważone są podstawowe obowiązki ! Że procedury, jeżeli nawet są, to często wyłącznie na papierze itd. - Na szczęście są Tacy, którym nie jest obojętne co jeszcze złego może się zdarzyć i podejmują działania :) - Myślę, że do takich osób zaliczyć można NAUCZYCIELKĘ, która poświęca swój czas w słusznej sprawie !
W tym naszym Kraju Raju, podłych bezmyślnych kretynów - niestety nie brakuje :(. Gotowych za marne grosz a może również bezinteresownie, sączyć jad w każdej sprawie. Do wszystkiego dorobią jakiś kontekst polityczny albo teorię spiskową. Obrzucą błotem każdego, kto im się nawinie. A już najchętniej KOGOŚ godnego szacunku i występującego w słusznej sprawie. Kto występuje przeciwko niedbalstwu i pospolitej bylejakości. Kto widzi więcej i przewiduje skutki bezmyślności. - Bo to przecież o to chodzi, Tej szacunku godnej nauczycielce aby wymóc wię... rozwiń
Avatar
Franek / 21 grudnia 2017 o 18:31
0
Kobranocka :)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 11:32
0
oj ktoś tu chyba broni dyrekcji Zamku nieprzypadkowo. Czyżby ten dewelotroll?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:58
0
a Żuk daje przyzwolenie , cichy i pokornego serca...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:38
0
Plrezydencie Żuk moze nauczysz swoich pracowników godnosci. Trrole opłacane przez Ratusz rzuciły się bronić dyrektor Katarzyny ... jak ona teraz się nazywa ?. I zatakowały ofiarę wypadku zwykłą nauczycielkę. biorą kasę z Ratusza to muszą coś robić. wczoraj atak ma Tułajewa i Wojciechowskiegko, dziś na zwykłą kobietę.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 09:13
0
Chce wydusic odszkodowanie z nassych podatkow .... nieładnie!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 08:35
0
Oczywiście,że powinna dostać odszkodowanie,bo jeśli za ofiary smoleńskie pobrano od 250000 do 3000000zł,a Gosiewska chciała oprócz 750000 jeszcze 3 mln zł,a w przypadku Walentynowicz to oprócz syna to i wnuk dostał,bo byl bardzo zrozpaczony.To w przypadku tej pani za stres i bóle/a jeszcze nie wiadomo ,czy skutków nie będzie/ 100000 tys powinni dać!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 20:20
0
"Katarzyna Miecznikowska Czerniak nie chciała komentować tego zdarzenia . Poczekajmy na wyniki postępowania wyjaśniającego " Zamiast przeprosić to zdobyła się jedynie na arogancję. ...... do jakiej sitwy należy ? czy przypadkiem nie do tej samej co warszawska Hanka i gdański kolekcjoner mieszkań i innych nieruchomości ? , nie do tych co jej Krzysztof chrzciciel pracownik PZU.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 11:08
0
obiektywnie podchodzac do sprawy pani nauczycielka ma racje, nie mogę popierac zaniedbań ze strony dyrekcji Zamku, dobrze , ze tylko tak sie skonczylo rama drewniana 2/2 , po prostu cieżar.
Avatar
Andrzej4712 / 22 grudnia 2017 o 06:54
0
Pisał tu wcześniej, jeden z tych brzydzących się myśleniem, że nie ma co gdybać - przecież nic poważnego się nie stało ... - No jasne, przecież zdarzają się gorsze tragedie ... - Właśnie dla tego, że powszechnie lekceważone są podstawowe obowiązki ! Że procedury, jeżeli nawet są, to często wyłącznie na papierze itd. - Na szczęście są Tacy, którym nie jest obojętne co jeszcze złego może się zdarzyć i podejmują działania :) - Myślę, że do takich osób zaliczyć można NAUCZYCIELKĘ, która poświęca swój czas w słusznej sprawie !
Avatar
Andrzej4712 / 22 grudnia 2017 o 06:47
0
W tym naszym Kraju Raju, podłych bezmyślnych kretynów - niestety nie brakuje :(. Gotowych za marne grosz a może również bezinteresownie, sączyć jad w każdej sprawie. Do wszystkiego dorobią jakiś kontekst polityczny albo teorię spiskową. Obrzucą błotem każdego, kto im się nawinie. A już najchętniej KOGOŚ godnego szacunku i występującego w słusznej sprawie. Kto występuje przeciwko niedbalstwu i pospolitej bylejakości. Kto widzi więcej i przewiduje skutki bezmyślności. - Bo to przecież o to chodzi, Tej szacunku godnej nauczycielce aby wymóc więcej odpowiedzialności na tych, którzy tą odpowiedzialnością się nie wykazali ! Pisał tu wcześniej, jeden z tych brzydzących się myśleniem, że nie ma co gdybać - przecież nic poważnego się nie stało ... - No jasne, przecież zdarzają się gorsze tragedie ... - Właśnie dla tego, że powszechnie lekceważone są podstawowe obowiązki ! Że procedury, jeżeli nawet są, to często wyłącznie na papierze itd. - Na szczęście są Tacy, którym nie jest obojętne co jeszcze złego może się zdarzyć i podejmują działania :) - Myślę, że do takich osób zaliczyć można NAUCZYCIELKĘ, która poświęca swój czas w słusznej sprawie !
W tym naszym Kraju Raju, podłych bezmyślnych kretynów - niestety nie brakuje :(. Gotowych za marne grosz a może również bezinteresownie, sączyć jad w każdej sprawie. Do wszystkiego dorobią jakiś kontekst polityczny albo teorię spiskową. Obrzucą błotem każdego, kto im się nawinie. A już najchętniej KOGOŚ godnego szacunku i występującego w słusznej sprawie. Kto występuje przeciwko niedbalstwu i pospolitej bylejakości. Kto widzi więcej i przewiduje skutki bezmyślności. - Bo to przecież o to chodzi, Tej szacunku godnej nauczycielce aby wymóc wię... rozwiń
Avatar
Franek / 21 grudnia 2017 o 18:31
0
Kobranocka :)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 11:32
0
oj ktoś tu chyba broni dyrekcji Zamku nieprzypadkowo. Czyżby ten dewelotroll?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:58
0
a Żuk daje przyzwolenie , cichy i pokornego serca...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:38
0
Plrezydencie Żuk moze nauczysz swoich pracowników godnosci. Trrole opłacane przez Ratusz rzuciły się bronić dyrektor Katarzyny ... jak ona teraz się nazywa ?. I zatakowały ofiarę wypadku zwykłą nauczycielkę. biorą kasę z Ratusza to muszą coś robić. wczoraj atak ma Tułajewa i Wojciechowskiegko, dziś na zwykłą kobietę.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 09:13
0
Chce wydusic odszkodowanie z nassych podatkow .... nieładnie!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 08:35
0
Oczywiście,że powinna dostać odszkodowanie,bo jeśli za ofiary smoleńskie pobrano od 250000 do 3000000zł,a Gosiewska chciała oprócz 750000 jeszcze 3 mln zł,a w przypadku Walentynowicz to oprócz syna to i wnuk dostał,bo byl bardzo zrozpaczony.To w przypadku tej pani za stres i bóle/a jeszcze nie wiadomo ,czy skutków nie będzie/ 100000 tys powinni dać!
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 3 1

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 1 1

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 1 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 1

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 0 2

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 49 1

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 8

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 14

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 9 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 1 8

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.