Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2011 r.
18:36
Edytuj ten wpis

Za pociąg z Lublina do Warszawy zapłacimy więcej. Przybywa tanich autobusów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Następny przykry prezent przygotowali kolejarze dla pasażerów podróżujących z Lublina do Warszawy. Od 19 grudnia w porannym pociągu jadącym przez stolicę do Szczecina trzeba będzie obowiązkowo wykupić za 5 zł miejscówkę, także na wagon 2 klasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obsługująca pociągi TLK spółka PKP Intercity wprowadza obowiązkowe miejscówki w 2 klasie ośmiu pociągów TLK, w tym jednego z Lublina do Szczecina (z godz. 8.22) i jednego w przeciwnym kierunku.

Wcześniejszy pociąg na Dworzec Centralny odjeżdżać będzie o godz. 5.15. Następny skład z godz. 5.36 po postoju na stacji Pilawa zatrzyma się dopiero na dworcu Warszawa Gdańska, a kolejny pociąg do centrum Warszawy (godz. 6.12) będzie jeździć tylko w poniedziałki i soboty. Podróż pociągiem z godz. 8.22 za sprawą wprowadzenia miejscówek zdrożeje do 43,50 zł. Podróżni z biletami okresowymi też będą musieli je dokupić, podobnie jak ci, którzy zaopatrzyli się w bilety w przedsprzedaży. Takie rozwiązanie zostaje wprowadzone testowo, do końca lutego.

Kolej utrzymuje tytuł najdroższego przewoźnika na trasie Lublin–Warszawa. Jej ceny, za sprawą zniżki, najbardziej mogą przyciągać studentów. Pasażerowie niemający uprawnień do ulg mogą taniej pojechać busem, choć tu jakiś czas temu cena przejazdu została podniesiona do 30 złotych. Podobną cenę trzeba zapłacić za bilet PKS Wschód – tu każdy oddział spółki samodzielnie ustala stawki za przejazd.

Najtańszym przewoźnikiem pozostaje działający od niedawna PolskiBus.com – tu nie ma stałej ceny za przejazd, system jest podobny do tego stosowanego przez linie lotnicze, a bilety można kupować tylko przez Internet. Wczoraj za miejsce na jutrzejsze kursy trzeba było zapłacić 10 lub 15 zł, ale np. bilet na 19 grudnia można było kupić za 5 zł.

Od 18 grudnia przewoźnik ten ma zwiększyć liczbę kursów z Lublina do Warszawy z trzech do pięciu dziennie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 15:54
0
Dlaczego oszukujecie ludzi. Te miejscówki za 5 zł to wymyślił nasz nowy minister pan Sławomir Nowak. To jemu to zawdzięczamy, a jego podwładni z PKP się tylko grzecznie posłuchali i to wprowadzili.
Avatar
Michał / 7 grudnia 2011 o 15:28
0
Ja często jeżdżę do Warszawy,i jeśli już to tylko Polskim Busem. Polecam każdemu
Avatar
Lucy / 7 grudnia 2011 o 15:14
0
Co za bezmyślność! Podróżuję dużo - właśnie na tej trasie...i naprawdę rzadko kiedy siedzę! Na pewno nie będę dopłacać do czasu, póki nie podłączą przynajmniej jeszcze jednego wagonu!
Nawet jeżeli chodzi o ten jeden kurs, to i tak uważam, że za jakość usług PKP za baaaardzo się ceni...!
Avatar
van Wyk / 7 grudnia 2011 o 12:42
0
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej się nie zrobiło w autobusie (nie dziwie się dlaczego tylko 3 osoby jechały tym rzęchem). A przed wczoraj korzystałem z usług polskibus.com i to JEDYNY przewoźnik gdzie klient czuje się szanowany i gdzie nie ma naleciałości poprzedniego systemu. Narzekają na niego tylko "PRLofile" albo busiarze, że takiej konkurencji nawet do podeszwy nie dorastają. Tyle w temacie.
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej si... rozwiń
Avatar
lublin / 7 grudnia 2011 o 11:59
0
zal ci rozklekotany busuiarzu ze polskibus .com zabiera wam klientow,najpierw zacznijcie szanowac ludzi a nie wozic ich jak bydlo upchane
Avatar
gibi / 7 grudnia 2011 o 10:27
0
[quote name='ella' timestamp='1323246836' post='567002']
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
[/quote]
Avatar
ella / 7 grudnia 2011 o 09:33
0
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
Avatar
Andrzej / 7 grudnia 2011 o 09:11
0
PIĘKNA REKLAMA "Bus.com"
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 15:54
0
Dlaczego oszukujecie ludzi. Te miejscówki za 5 zł to wymyślił nasz nowy minister pan Sławomir Nowak. To jemu to zawdzięczamy, a jego podwładni z PKP się tylko grzecznie posłuchali i to wprowadzili.
Avatar
Michał / 7 grudnia 2011 o 15:28
0
Ja często jeżdżę do Warszawy,i jeśli już to tylko Polskim Busem. Polecam każdemu
Avatar
Lucy / 7 grudnia 2011 o 15:14
0
Co za bezmyślność! Podróżuję dużo - właśnie na tej trasie...i naprawdę rzadko kiedy siedzę! Na pewno nie będę dopłacać do czasu, póki nie podłączą przynajmniej jeszcze jednego wagonu!
Nawet jeżeli chodzi o ten jeden kurs, to i tak uważam, że za jakość usług PKP za baaaardzo się ceni...!
Avatar
van Wyk / 7 grudnia 2011 o 12:42
0
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej się nie zrobiło w autobusie (nie dziwie się dlaczego tylko 3 osoby jechały tym rzęchem). A przed wczoraj korzystałem z usług polskibus.com i to JEDYNY przewoźnik gdzie klient czuje się szanowany i gdzie nie ma naleciałości poprzedniego systemu. Narzekają na niego tylko "PRLofile" albo busiarze, że takiej konkurencji nawet do podeszwy nie dorastają. Tyle w temacie.
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej si... rozwiń
Avatar
lublin / 7 grudnia 2011 o 11:59
0
zal ci rozklekotany busuiarzu ze polskibus .com zabiera wam klientow,najpierw zacznijcie szanowac ludzi a nie wozic ich jak bydlo upchane
Avatar
gibi / 7 grudnia 2011 o 10:27
0
[quote name='ella' timestamp='1323246836' post='567002']
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
[/quote]
Avatar
ella / 7 grudnia 2011 o 09:33
0
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
Avatar
Andrzej / 7 grudnia 2011 o 09:11
0
PIĘKNA REKLAMA "Bus.com"
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radny z PiS nie chce pomnika Waryńskiego w mieście."Urąga temu miejscu"

Radny z PiS nie chce pomnika Waryńskiego w mieście."Urąga temu miejscu" 0 2

Za socjalistyczne poglądy Ludwik Waryński był prześladowany przez władze carskie w czasach zaborów. Za to samo może teraz stracić pomnik oraz ulicę w Puławach. Propozycję usunięcia złożył radny klubu Prawa i Sprawiedliwości,Tomasz Kraszewski.

Nie żyje Ryszard Fijałkowski. Był związany z Teatrem im. J.Osterwy

Nie żyje Ryszard Fijałkowski. Był związany z Teatrem im. J.Osterwy 0 0

Nie żyje Ryszard Fijałkowski, wieloletni dyrektor administracyjno -techniczny Teatru im.J.Osterwy. O jego śmierci poinformowali pracownicy teatru.

15-latka weszła na jezdnię zza autobusu. Nie udało się wyhamować

15-latka weszła na jezdnię zza autobusu. Nie udało się wyhamować 0 0

15 –latka weszła na jezdnię zza stojącego na przystanku autobusu. 47 –letnia kierująca fiatem próbowała hamować, ale doszło do potrącenia.

AMW ogłasza przetarg na sprzedaż sprzętu

AMW ogłasza przetarg na sprzedaż sprzętu 0

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 05 grudnia 2019 r o godz. 12:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Lublinie, ul. Łęczyńska 1.

Rok temu w tej gminie wymieniono oświetlenie uliczne. Opłaciło się

Rok temu w tej gminie wymieniono oświetlenie uliczne. Opłaciło się 0 5

Przed rokiem gmina Końskowola postawiła na wymianę lamp oświetlenia ulicznego. Wszystkich, które znajdowały się przy drogach gminnych i powiatowych. Opłaciło się. Zużywana energia elektryczna obniżyła się o 65 procent.

Przemysław Żmuda (Hetman Zamość): Kibice mają prawo postawić nas do pionu

Przemysław Żmuda (Hetman Zamość): Kibice mają prawo postawić nas do pionu 0 6

Rozmowa z Przemysławem Żmudą, kapitanem Hetmana Zamość

Wymachiwała nożem, a później siekierą. Chciała odzyskać dług

Wymachiwała nożem, a później siekierą. Chciała odzyskać dług 1 3

22 –letnia mieszkanka Lublina chciała odzyskać dług przy użyciu siekiery. Kobieta została już zatrzymana przez policjantów.

Witryna tego sklepu przyciąga wzrok. Właścicielka: Warto pomagać. Dobro wróci

Witryna tego sklepu przyciąga wzrok. Właścicielka: Warto pomagać. Dobro wróci 6 2

Rozmowa z Jolantą Sagan, właścicielką sklepu Joli Boudoir na lubelskim Czechowie, która zachęca kobiety do badania piersi

Król w Domu Kultury w Lublinie
22 listopada 2019, 20:00

Król w Domu Kultury w Lublinie 0 0

"Nieumiarkowania" to tytuł najnowszej płyty Błażeja Króla, którą artysta będzie promował podczas koncertu w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19). Wydarzenie odbędzie się w piątek, 22 listopada o godz. 20.

Lublin: Ecotech-Complex pod lupą śledczych. Kontrola CBA na UMCS

Lublin: Ecotech-Complex pod lupą śledczych. Kontrola CBA na UMCS 0 3

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Chodzi o budowę centrum badawczego Ecotech-Complex, zrealizowaną przy wiodącym udziale największej lubelskiej uczelni.

Praca w NOSG. Straż Graniczna przyjmie 100 osób w przyszłym roku

Praca w NOSG. Straż Graniczna przyjmie 100 osób w przyszłym roku 14 6

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W przyszłym roku planuje przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy

Opiekunki osób starszych w Niemczech - Codzienna higiena i pielęgnacja seniora. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Opiekunki osób starszych w Niemczech - Codzienna higiena i pielęgnacja seniora. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę. 0 0

Opieka nad osobą starszą wymaga sporej wiedzy o specyfice zabiegów higienicznych, które trzeba będzie przy niej przeprowadzać. Wiele osób, podejmując pracę opiekunki osób starszych w Niemczech poszukuje na ten temat szczegółowych informacji. Niniejszy artykuł pozwoli ci rozeznać się w szczegółach zadań pielęgnacyjnych, które będziesz wykonywać w zależności od stanu zdrowia swojego podopiecznego.

Czerwona jesień Lublinianki

Czerwona jesień Lublinianki 0 0

Piłkarze Dariusza Bodaka zakończyli 2019 rok na siódmym miejscu w tabeli. Niby nie ma tragedii, ale na tym etapie poprzednich rozgrywek byli cztery lokaty wyżej i mieli 10 punktów więcej

Potrzebujesz nowych sprzętów? Kup je z kuszącym rabatem!

Potrzebujesz nowych sprzętów? Kup je z kuszącym rabatem! 0 0

Planujesz urządzanie domu albo mieszkania? Czeka Cię remont i przy okazji chcesz odświeżyć kilka sprzętów? A może po prostu najwyższy czas kupić nowy telewizor, nową pralkę lub elektryczny grill, o którym marzysz od dawna? Niezależnie od tego, jaki jest powód, zapoluj na najlepsze okazje w atrakcyjnych cenach!

Benefity dla pracowników, które pozwolą ci na szybki urlop i relaks dla ciała oraz umysłu.

Benefity dla pracowników, które pozwolą ci na szybki urlop i relaks dla ciała oraz umysłu. 0 0

Nawet krótka przerwa pomaga w nabraniu energii do skutecznego działania. Udowodniono, że osoby, które dbają o zdrowy balans pomiędzy pracą, a odpoczynkiem, są zdolne pracować bardziej efektywnie i wykonywać te same czynności w znacznie krótszym przedziale czasowym. Pracownicy, którzy potrafią zaplanować regularne ładowanie baterii w przyjemnym otoczeniu, stanowią więc większą wartość dla pracodawcy niż ci, którzy skupiają się jedynie na pracy. Tempo wykonywania zadań przez tych drugich nieuchronnie maleje bowiem z czasem. Dodatkowo rosnąca frustracja nieodmiennie odbija się na relacjach panujących w zespole. Jeśli więc chcesz być idealnym pracownikiem zadbaj o to, by regularnie wypoczywać w sprzyjających okolicznościach. Szczególnie, jeśli twój pracodawca wyraźnie wskazuje, że oczekuje od ciebie podobnych przedsięwzięć, mając na celu zapewnienie ci odpoczynku poprzez przyznanie bonusowych benefitów pozapłacowych.