Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2011 r.
18:36
Edytuj ten wpis

Za pociąg z Lublina do Warszawy zapłacimy więcej. Przybywa tanich autobusów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Następny przykry prezent przygotowali kolejarze dla pasażerów podróżujących z Lublina do Warszawy. Od 19 grudnia w porannym pociągu jadącym przez stolicę do Szczecina trzeba będzie obowiązkowo wykupić za 5 zł miejscówkę, także na wagon 2 klasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obsługująca pociągi TLK spółka PKP Intercity wprowadza obowiązkowe miejscówki w 2 klasie ośmiu pociągów TLK, w tym jednego z Lublina do Szczecina (z godz. 8.22) i jednego w przeciwnym kierunku.

Wcześniejszy pociąg na Dworzec Centralny odjeżdżać będzie o godz. 5.15. Następny skład z godz. 5.36 po postoju na stacji Pilawa zatrzyma się dopiero na dworcu Warszawa Gdańska, a kolejny pociąg do centrum Warszawy (godz. 6.12) będzie jeździć tylko w poniedziałki i soboty. Podróż pociągiem z godz. 8.22 za sprawą wprowadzenia miejscówek zdrożeje do 43,50 zł. Podróżni z biletami okresowymi też będą musieli je dokupić, podobnie jak ci, którzy zaopatrzyli się w bilety w przedsprzedaży. Takie rozwiązanie zostaje wprowadzone testowo, do końca lutego.

Kolej utrzymuje tytuł najdroższego przewoźnika na trasie Lublin–Warszawa. Jej ceny, za sprawą zniżki, najbardziej mogą przyciągać studentów. Pasażerowie niemający uprawnień do ulg mogą taniej pojechać busem, choć tu jakiś czas temu cena przejazdu została podniesiona do 30 złotych. Podobną cenę trzeba zapłacić za bilet PKS Wschód – tu każdy oddział spółki samodzielnie ustala stawki za przejazd.

Najtańszym przewoźnikiem pozostaje działający od niedawna PolskiBus.com – tu nie ma stałej ceny za przejazd, system jest podobny do tego stosowanego przez linie lotnicze, a bilety można kupować tylko przez Internet. Wczoraj za miejsce na jutrzejsze kursy trzeba było zapłacić 10 lub 15 zł, ale np. bilet na 19 grudnia można było kupić za 5 zł.

Od 18 grudnia przewoźnik ten ma zwiększyć liczbę kursów z Lublina do Warszawy z trzech do pięciu dziennie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 15:54
0
Dlaczego oszukujecie ludzi. Te miejscówki za 5 zł to wymyślił nasz nowy minister pan Sławomir Nowak. To jemu to zawdzięczamy, a jego podwładni z PKP się tylko grzecznie posłuchali i to wprowadzili.
Avatar
Michał / 7 grudnia 2011 o 15:28
0
Ja często jeżdżę do Warszawy,i jeśli już to tylko Polskim Busem. Polecam każdemu
Avatar
Lucy / 7 grudnia 2011 o 15:14
0
Co za bezmyślność! Podróżuję dużo - właśnie na tej trasie...i naprawdę rzadko kiedy siedzę! Na pewno nie będę dopłacać do czasu, póki nie podłączą przynajmniej jeszcze jednego wagonu!
Nawet jeżeli chodzi o ten jeden kurs, to i tak uważam, że za jakość usług PKP za baaaardzo się ceni...!
Avatar
van Wyk / 7 grudnia 2011 o 12:42
0
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej się nie zrobiło w autobusie (nie dziwie się dlaczego tylko 3 osoby jechały tym rzęchem). A przed wczoraj korzystałem z usług polskibus.com i to JEDYNY przewoźnik gdzie klient czuje się szanowany i gdzie nie ma naleciałości poprzedniego systemu. Narzekają na niego tylko "PRLofile" albo busiarze, że takiej konkurencji nawet do podeszwy nie dorastają. Tyle w temacie.
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej si... rozwiń
Avatar
lublin / 7 grudnia 2011 o 11:59
0
zal ci rozklekotany busuiarzu ze polskibus .com zabiera wam klientow,najpierw zacznijcie szanowac ludzi a nie wozic ich jak bydlo upchane
Avatar
gibi / 7 grudnia 2011 o 10:27
0
[quote name='ella' timestamp='1323246836' post='567002']
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
[/quote]
Avatar
ella / 7 grudnia 2011 o 09:33
0
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
Avatar
Andrzej / 7 grudnia 2011 o 09:11
0
PIĘKNA REKLAMA "Bus.com"
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 15:54
0
Dlaczego oszukujecie ludzi. Te miejscówki za 5 zł to wymyślił nasz nowy minister pan Sławomir Nowak. To jemu to zawdzięczamy, a jego podwładni z PKP się tylko grzecznie posłuchali i to wprowadzili.
Avatar
Michał / 7 grudnia 2011 o 15:28
0
Ja często jeżdżę do Warszawy,i jeśli już to tylko Polskim Busem. Polecam każdemu
Avatar
Lucy / 7 grudnia 2011 o 15:14
0
Co za bezmyślność! Podróżuję dużo - właśnie na tej trasie...i naprawdę rzadko kiedy siedzę! Na pewno nie będę dopłacać do czasu, póki nie podłączą przynajmniej jeszcze jednego wagonu!
Nawet jeżeli chodzi o ten jeden kurs, to i tak uważam, że za jakość usług PKP za baaaardzo się ceni...!
Avatar
van Wyk / 7 grudnia 2011 o 12:42
0
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej się nie zrobiło w autobusie (nie dziwie się dlaczego tylko 3 osoby jechały tym rzęchem). A przed wczoraj korzystałem z usług polskibus.com i to JEDYNY przewoźnik gdzie klient czuje się szanowany i gdzie nie ma naleciałości poprzedniego systemu. Narzekają na niego tylko "PRLofile" albo busiarze, że takiej konkurencji nawet do podeszwy nie dorastają. Tyle w temacie.
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej si... rozwiń
Avatar
lublin / 7 grudnia 2011 o 11:59
0
zal ci rozklekotany busuiarzu ze polskibus .com zabiera wam klientow,najpierw zacznijcie szanowac ludzi a nie wozic ich jak bydlo upchane
Avatar
gibi / 7 grudnia 2011 o 10:27
0
[quote name='ella' timestamp='1323246836' post='567002']
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
[/quote]
Avatar
ella / 7 grudnia 2011 o 09:33
0
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
Avatar
Andrzej / 7 grudnia 2011 o 09:11
0
PIĘKNA REKLAMA "Bus.com"
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 466 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!