Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2014 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Zagraniczni studenci wybierają Lublin. Studiuje u nas 3037 obcokrajowców

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
313 22 A A

Lublin znalazł się na trzecim miejscu w Polsce pod względem popularności wśród zagranicznych studentów. To się miastu opłaca. Każdy student Uniwersytetu Medycznego wydaje tutaj średnio 4000 zł miesięcznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W mieście studiuje 3037 obcokrajowców. W ciągu roku ich liczba wzrosła o jedną trzecią. Największe wzięcie ma Uniwersytet Medyczny, gdzie co siódmy student ma zagraniczny paszport. - Najliczniejsza grupa to studenci z USA i Kanady. Jest też liczna grupa z Tajwanu - wylicza Wojciech Załuska, dziekan II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym. Lista jest o wiele dłuższa, a uczelnia ma już na oku m.in. Tajlandię i Niemcy. Przyjezdni interesują się głównie kierunkami medycznymi i stomatologią. - Kształcenie stomatologiczne w Europie jest bardzo drogie - podkreśla Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Medycznego. - Staramy się, by nasz wydział był na dobrym poziomie i mamy coraz więcej chętnych. - Wybrałem kraj należący do Unii, to było dla mnie szczególnie istotne. Lublin okazał się miłym i przyjaznym miastem. Jest tu drożej niż w moim kraju, ale taniej niż w innych europejskich państwach. Jestem zadowolony, także z poziomu nauki - mówi Clark Hung z Tejpej w Tajwanie, student stomatologii UM. Student z zagranicy to dla uczelni czysty zysk. Czesne na pierwszym roku UM wynosi 40 tys. zł. To również pieniądze wpompowane w stancje, sklepy, bary i punkty ksero. - Zagraniczny student UM wydaje miesięcznie, nie licząc opłat za uczelnię, ponad 4000 zł. Polski, spoza Lublina, ok. 900-1000 złotych - wylicza Mariusz Sagan z Urzędu Miasta.
Ratusz od kilku lat stara się ściągać zagranicznych studentów. - Dziś wyraźnie wygrywamy z Poznaniem i Wrocławiem. Mamy nadzieję, że za rok uda nam się przegonić Kraków - mówi Sagan. Teraz rusza na podbój Rosji, Gruzji i Kazachstanu. O ile w Uniwersytecie Medycznym wśród obcokrajowców dominują ci z USA, o tyle w skali całego miasta przodują Ukraińcy (50,5 proc.). To oni są najliczniejszą grupą na UMCS. - Najpopularniejszy jest Wydział Politologii, tam jest ponad 100 osób - stwierdza Stanisław Michałowski, rektor UMCS. UMCS jest w Lublinie drugi po Uniwersytecie Medycznym pod względem liczby zagranicznych studentów. Ale jeśli chodzi o proporcje obcokrajowców i Polaków druga jest niepubliczna Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola, gdzie co ósmy student jest z zagranicy. - W tym z tak egzotycznych krajów, jak Nepal, czy Sri-Lanka - podkreśla Henryk Stefanek, kanclerz WSSP. Szczególnie chwali sobie współpracę z Nigerią. - Ich rządowa agencja opłaca studentom czesne i akademik - mówi Stefanek. (toma)

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
max14 / 6 lutego 2015 o 08:57
0
Fajnie tylko ja słyszałem że dostaja dotacje od niższego państwa tylko nie wiem zupełnie dlaczego bo nie mamy z tego żadnych korzyści a biedni Polacy niebiosa studiować bo nasz rząd ma nas w powtarzanie każdy obcokrajowiec mieszka w apartamencie wynajem kosztuje średnio 2/3 tys zł miesięcznie zamawia codziennie jedzenie i je w restauracjach to jest 1.5 tys to jest prawie 5 i co każdy chińczyk i ciapaty ma tyle kasy?? Wątpię jak większość jest z biedniejszych krajów od naszego w dodatku wkurza mnie to że większość z nich wymaga żebyś my mówili po ang jakim niby prawem są w Polsce to na niech się uczą polskiego!!!!
Fajnie tylko ja słyszałem że dostaja dotacje od niższego państwa tylko nie wiem zupełnie dlaczego bo nie mamy z tego żadnych korzyści a biedni Polacy niebiosa studiować bo nasz rząd ma nas w powtarzanie każdy obcokrajowiec mieszka w apartamencie wynajem kosztuje średnio 2/3 tys zł miesięcznie zamawia codziennie jedzenie i je w restauracjach to jest 1.5 tys to jest prawie 5 i co każdy chińczyk i ciapaty ma tyle kasy?? Wątpię jak większość jest z biedniejszych krajów od naszego w dodatku wkurza mnie to że większość z nich wymaga żebyś my mówi... rozwiń
Avatar
folkatka / 22 stycznia 2014 o 21:56
0

"Polska dla Polaków"

to strasznie smutne, że jakiś deb*** (deb***e, bo takich komentarzy jest więcej) wypisuje takie hasła.

nie ma sensu argumentować, że to dobrze, że ci studenci wybierają Lublin, nie ma sensu wchodzić w dyskusję. piszący to nie zrozumie nic, bo najwyraźniej jest na jakiekolwiek zrozumienie świata za głupi.

dziwię się tylko redakcji, że pozwala na takie wpisy. to się nadaje od ręki do usunięcia i powinno być usuwane.

 Zazwyczaj uzuwam tego typu wpisy. Tutaj tego nie zrobiłam, dzieki negatywnym reakcjom, jakie wzbudził. Może przemówi to autorowi do rozsadku?

 Zazwyczaj uzuwam tego typu wpisy. Tutaj tego nie zrobiłam, dzieki negatywnym reakcjom, jakie wzbudził. Może przemówi to autorowi do rozsadku?

rozwiń
Avatar
alebeczka / 22 stycznia 2014 o 16:08
0

Dlaczego student z za granicy dostaje czesne około 2000 a polski student musi biedować?? W końcu to my czy oni płacą tutaj podatki? Z naszych podatków utrzymywani są zagraniczni studenci.

Mieszkałem z dwiema studentkam z ukrainy, dostawały tyle, ze im zostawało i wysyłały pieniądze rodzicom na ukraine.


ale wy  poważnie z tymi stypendiami dla Ukrainców? jakim cudem oni dostają  tak duże stypendia? Kto to finansuje? Ich rzad? Jakis program Unijny? Mam nadziej, ze nie dostają je z naszych podatków.to sie nadaje do gazety! :) Znam kilka osób które  5-10 lat temu zrezygnowały ze studiów z powodu biedy, nie stac ich było na stancje i normalne zycia studiując dziennie- stypendia naukowe - nie kazdy moze dostac a i tak sa małe , to samo stypendia socjalne- nie pozwalają normalnie fukncjaonowac. to były czas gdy rynek pracy dla Pokalów w UK  był zmkniety i nie bardzo dało rade dorobic w wakacje.  to jest jakis nonsens, a moze ma tutaj czyli w Lublinie  byc wyludnienie i zajmą te tereny Ukraincy :Dhaha


ale wy  poważnie z tymi stypendiami dla Ukrainców? jakim cudem oni dostają  tak duże stypendia? Kto to finansuje? Ich rzad? Jakis program Unijny? Mam nadziej, ze nie dostają je z naszych podatków.to sie nadaje do gazety! :) Znam kilka osób które  5-10 lat temu zrezygnowały ze studiów z powodu biedy, nie stac ich było na stancje i normalne zycia studiując dziennie- stypendia naukowe - nie kazdy moze dostac a i tak sa małe , to samo stypendia socjalne- nie pozwalają normalnie fukncjaonowac. to były czas gdy... rozwiń

Avatar
trolololo / 22 stycznia 2014 o 10:26
0

szkoda tylko, że Azjaci i Amerykanie prezentują tak słaby poziom wiedzy, że ich zajęcia i zaliczenia wyglądają jak dla przedszkolaków. a poźniej się dziwią, że nikt nie chce zatrudniać ich w ojczystych krajach :P normą jest, że w 5 osobowej grupie Azjatów tylko 1-2 umieją się porozumieć po angielsku. ja nie wiem kto ich rekrutuje. chyba ich pieniądze...

Avatar
Michał / 22 stycznia 2014 o 09:41
0

Dlaczego student z za granicy dostaje czesne około 2000 a polski student musi biedować?? W końcu to my czy oni płacą tutaj podatki? Z naszych podatków utrzymywani są zagraniczni studenci.

Mieszkałem z dwiema studentkam z ukrainy, dostawały tyle, ze im zostawało i wysyłały pieniądze rodzicom na ukraine.

Avatar
Rychu Peja / 22 stycznia 2014 o 09:13
0

dobra świnia na tym zdjeciu, ruchałbym

Avatar
infidel / 22 stycznia 2014 o 08:42
0

Mnie drażni zachowanie przybyszy z krajów islamskich w dyskotekach i knajpach. Nie można spokojnie wyjść z dziewczyną czy z koleżankami do dyskoteki czy baru bo odrazu kleją się jak pijawki , są nachalni nie rozumieją słowa NIE , a ochrona oczywiście nic sobie z tego nie robi bo zostawiają tam kase i stawiają dorobnym dziewczynom z prowincji drinki.

Avatar
z / 22 stycznia 2014 o 08:08
0

"Polska dla Polaków"

to strasznie smutne, że jakiś deb*** (deb***e, bo takich komentarzy jest więcej) wypisuje takie hasła.

nie ma sensu argumentować, że to dobrze, że ci studenci wybierają Lublin, nie ma sensu wchodzić w dyskusję. piszący to nie zrozumie nic, bo najwyraźniej jest na jakiekolwiek zrozumienie świata za głupi.

dziwię się tylko redakcji, że pozwala na takie wpisy. to się nadaje od ręki do usunięcia i powinno być usuwane.

Avatar
pin / 22 stycznia 2014 o 08:05
0

Ogólnie nic nie mam do studentów z zagranicy, ale krew mnie zalewa jak np. taki KUL płacił Ukraińcom 2000zł stypendium i później jak z taką jedną rozmawiałem, to powiedziała, że ona za marne grosze nie będzie pracować.

W sumie racja, skoro dostaje wyższe stypendium niż połowa pracujących po 8 albo i więcej godzin lublinian.

Avatar
Student / 22 stycznia 2014 o 02:15
0

Taaa, a niby nasz kraj nie płaci im tzw ' stypendiów' ? Prosze Was, sam UMCS ukraincom z POILTOLOGII - czyt. studia wschodnioeuropejskie itp płaci im miesięcnie ponad 2 tyś.

Avatar
max14 / 6 lutego 2015 o 08:57
0
Fajnie tylko ja słyszałem że dostaja dotacje od niższego państwa tylko nie wiem zupełnie dlaczego bo nie mamy z tego żadnych korzyści a biedni Polacy niebiosa studiować bo nasz rząd ma nas w powtarzanie każdy obcokrajowiec mieszka w apartamencie wynajem kosztuje średnio 2/3 tys zł miesięcznie zamawia codziennie jedzenie i je w restauracjach to jest 1.5 tys to jest prawie 5 i co każdy chińczyk i ciapaty ma tyle kasy?? Wątpię jak większość jest z biedniejszych krajów od naszego w dodatku wkurza mnie to że większość z nich wymaga żebyś my mówili po ang jakim niby prawem są w Polsce to na niech się uczą polskiego!!!!
Fajnie tylko ja słyszałem że dostaja dotacje od niższego państwa tylko nie wiem zupełnie dlaczego bo nie mamy z tego żadnych korzyści a biedni Polacy niebiosa studiować bo nasz rząd ma nas w powtarzanie każdy obcokrajowiec mieszka w apartamencie wynajem kosztuje średnio 2/3 tys zł miesięcznie zamawia codziennie jedzenie i je w restauracjach to jest 1.5 tys to jest prawie 5 i co każdy chińczyk i ciapaty ma tyle kasy?? Wątpię jak większość jest z biedniejszych krajów od naszego w dodatku wkurza mnie to że większość z nich wymaga żebyś my mówi... rozwiń
Avatar
folkatka / 22 stycznia 2014 o 21:56
0

"Polska dla Polaków"

to strasznie smutne, że jakiś deb*** (deb***e, bo takich komentarzy jest więcej) wypisuje takie hasła.

nie ma sensu argumentować, że to dobrze, że ci studenci wybierają Lublin, nie ma sensu wchodzić w dyskusję. piszący to nie zrozumie nic, bo najwyraźniej jest na jakiekolwiek zrozumienie świata za głupi.

dziwię się tylko redakcji, że pozwala na takie wpisy. to się nadaje od ręki do usunięcia i powinno być usuwane.

 Zazwyczaj uzuwam tego typu wpisy. Tutaj tego nie zrobiłam, dzieki negatywnym reakcjom, jakie wzbudził. Może przemówi to autorowi do rozsadku?

 Zazwyczaj uzuwam tego typu wpisy. Tutaj tego nie zrobiłam, dzieki negatywnym reakcjom, jakie wzbudził. Może przemówi to autorowi do rozsadku?

rozwiń
Avatar
alebeczka / 22 stycznia 2014 o 16:08
0

Dlaczego student z za granicy dostaje czesne około 2000 a polski student musi biedować?? W końcu to my czy oni płacą tutaj podatki? Z naszych podatków utrzymywani są zagraniczni studenci.

Mieszkałem z dwiema studentkam z ukrainy, dostawały tyle, ze im zostawało i wysyłały pieniądze rodzicom na ukraine.


ale wy  poważnie z tymi stypendiami dla Ukrainców? jakim cudem oni dostają  tak duże stypendia? Kto to finansuje? Ich rzad? Jakis program Unijny? Mam nadziej, ze nie dostają je z naszych podatków.to sie nadaje do gazety! :) Znam kilka osób które  5-10 lat temu zrezygnowały ze studiów z powodu biedy, nie stac ich było na stancje i normalne zycia studiując dziennie- stypendia naukowe - nie kazdy moze dostac a i tak sa małe , to samo stypendia socjalne- nie pozwalają normalnie fukncjaonowac. to były czas gdy rynek pracy dla Pokalów w UK  był zmkniety i nie bardzo dało rade dorobic w wakacje.  to jest jakis nonsens, a moze ma tutaj czyli w Lublinie  byc wyludnienie i zajmą te tereny Ukraincy :Dhaha


ale wy  poważnie z tymi stypendiami dla Ukrainców? jakim cudem oni dostają  tak duże stypendia? Kto to finansuje? Ich rzad? Jakis program Unijny? Mam nadziej, ze nie dostają je z naszych podatków.to sie nadaje do gazety! :) Znam kilka osób które  5-10 lat temu zrezygnowały ze studiów z powodu biedy, nie stac ich było na stancje i normalne zycia studiując dziennie- stypendia naukowe - nie kazdy moze dostac a i tak sa małe , to samo stypendia socjalne- nie pozwalają normalnie fukncjaonowac. to były czas gdy... rozwiń

Avatar
trolololo / 22 stycznia 2014 o 10:26
0

szkoda tylko, że Azjaci i Amerykanie prezentują tak słaby poziom wiedzy, że ich zajęcia i zaliczenia wyglądają jak dla przedszkolaków. a poźniej się dziwią, że nikt nie chce zatrudniać ich w ojczystych krajach :P normą jest, że w 5 osobowej grupie Azjatów tylko 1-2 umieją się porozumieć po angielsku. ja nie wiem kto ich rekrutuje. chyba ich pieniądze...

Avatar
Michał / 22 stycznia 2014 o 09:41
0

Dlaczego student z za granicy dostaje czesne około 2000 a polski student musi biedować?? W końcu to my czy oni płacą tutaj podatki? Z naszych podatków utrzymywani są zagraniczni studenci.

Mieszkałem z dwiema studentkam z ukrainy, dostawały tyle, ze im zostawało i wysyłały pieniądze rodzicom na ukraine.

Avatar
Rychu Peja / 22 stycznia 2014 o 09:13
0

dobra świnia na tym zdjeciu, ruchałbym

Avatar
infidel / 22 stycznia 2014 o 08:42
0

Mnie drażni zachowanie przybyszy z krajów islamskich w dyskotekach i knajpach. Nie można spokojnie wyjść z dziewczyną czy z koleżankami do dyskoteki czy baru bo odrazu kleją się jak pijawki , są nachalni nie rozumieją słowa NIE , a ochrona oczywiście nic sobie z tego nie robi bo zostawiają tam kase i stawiają dorobnym dziewczynom z prowincji drinki.

Avatar
z / 22 stycznia 2014 o 08:08
0

"Polska dla Polaków"

to strasznie smutne, że jakiś deb*** (deb***e, bo takich komentarzy jest więcej) wypisuje takie hasła.

nie ma sensu argumentować, że to dobrze, że ci studenci wybierają Lublin, nie ma sensu wchodzić w dyskusję. piszący to nie zrozumie nic, bo najwyraźniej jest na jakiekolwiek zrozumienie świata za głupi.

dziwię się tylko redakcji, że pozwala na takie wpisy. to się nadaje od ręki do usunięcia i powinno być usuwane.

Avatar
pin / 22 stycznia 2014 o 08:05
0

Ogólnie nic nie mam do studentów z zagranicy, ale krew mnie zalewa jak np. taki KUL płacił Ukraińcom 2000zł stypendium i później jak z taką jedną rozmawiałem, to powiedziała, że ona za marne grosze nie będzie pracować.

W sumie racja, skoro dostaje wyższe stypendium niż połowa pracujących po 8 albo i więcej godzin lublinian.

Avatar
Student / 22 stycznia 2014 o 02:15
0

Taaa, a niby nasz kraj nie płaci im tzw ' stypendiów' ? Prosze Was, sam UMCS ukraincom z POILTOLOGII - czyt. studia wschodnioeuropejskie itp płaci im miesięcnie ponad 2 tyś.

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 4

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 11 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 101 40

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 39 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.