Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2019 r.
15:25

Zakaz, patronat, czy milcząca zgoda na Marsz Równości w Lublinie? Tęczowy dylemat prezydenta Żuka

Autor: Zdjęcie autora drs
30 160 A A
Marsz Równości w Lublinie 2018
Marsz Równości w Lublinie 2018 (fot. Krzysztof Mazur / archiwum)

Zakazu organizacji Marszu Równości żądają od prezydenta działacze, którzy będą zbierać podpisy pod apelem o taki zakaz. Do Ratusza piszą też organizatorzy marszu, prosząc prezydenta o patronat. Ratusz na obie prośby odpowiada zdawkowo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pochód miałby się odbyć 28 września. Taką datę podali organizatorzy zgłaszając marsz do Urzędu Miasta, co zrobili w czwartek. Już następnego dnia radny Tomasz Pitucha (PiS) apelował o zakaz takiego marszu. – To bezpośrednie zagrożenie dla społeczeństwa – twierdzi Pitucha. Jego zdaniem działacze jasno pokazują swój zamiar. – Bez ogródek mówią wprost, że marsz ma promować homoseksualizm.

Hasła „wielka promocja homoseksualizmu” oraz „LGBT+ w Lublinie taniej do 30 proc.” faktycznie są w zaproszeniach na marsz, ale organizatorzy podkreślają, że to tylko ironiczne sięgnięcie po hasła ich przeciwników. – Postanowiliśmy podejść do tego z uśmiechem – tłumaczyła na konferencji Alicja Sienkiewicz z Marszu Równości. – Pokazujemy, że jesteśmy zwykłymi ludźmi, ale nie jesteśmy traktowani na równych zasadach – stwierdzał Bartosz Staszewski, współorganizator marszu.

Tomasz Pitucha (PiS) apelował dziś o zakaz dla Marszu Równości (fot. Dominik Smaga)

– Można sobie z tego żartować, a przykład państw zachodnich pokazuje, że to rozwojowe. Dzisiaj będą ci państwo grzecznie i na kolorowo paradować, a za rok, dwa lub trzy będziemy mieli to, co na Zachodzie – ocenia Pitucha i powołuje się na przeczytane w internecie „świadectwo osoby LGBT” o Wielkiej Brytanii. – Ta osoba mówi, że dodatkowe punkty w przyznawaniu mieszkań mają osoby homoseksualne, natomiast białe rodziny z dziećmi są dyskryminowane.

Od poniedziałku przed Pocztą Główną wznowiona ma być zbiórka podpisów pod apelem o zakaz organizacji marszu. Według Pituchy dotąd zebrano 6 tys. podpisów. Czy Ratusz spełni te żądania? – Nasz Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców będzie analizował sytuację – odpowiada Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta i tłumaczy, że sprawy demonstracji reguluje Ustawa o zgromadzeniach publicznych. Przeciwnicy marszu powołują się na Konstytucję, która mówi (art. 72), że każdy ma prawo żądać od władz ochrony dzieci przed demoralizacją.

Tymczasem organizatorzy marszu proszą prezydenta o patronat nad pochodem. – Podczas marszu lublinianie oraz lublinianki upominają się nie tylko o prawa osób LGBT+, ale także mniejszości etnicznych, narodowościowych oraz innych osób skazanych na wykluczenie społeczne – piszą do Krzysztofa Żuka. Jakiej reakcji mogą się spodziewać? – Wpłynął wniosek o patronat i będzie rozpatrywany – odpowiada Duma. Na patronat nad tego typu marszami zdecydowali się w tym roku prezydenci Warszawy i Płocka, a pierwszy z nich brał nawet udział w pochodzie.

Sonda: Prezydent Lublina powinien

Liczba głosów: 1263
65.72%
Zakazać Marszu Równości
34.28%
Zgodzić się na Marsz Równości
e-Wydanie

Komentarze 160

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LEWACTWO ZAORANE / 3 września 2019 o 12:01
+20
Nie ma żadnego „genu homoseksualizmu”, a skłonności do osób tej samej płci są uwarunkowane przede wszystkim wpływami środowiska i kultury przy niespełna jednoprocentowym udziale genetyki. Ujawniło to amerykańskie czasopismo naukowe „Science”!!
Avatar
anka / 30 sierpnia 2019 o 15:45
+19
Te marsze powinny być zakazane przepisami. Władze powinny mieć świadomość, iż dla dużej części społeczeństwa te marsze są krokiem do nadania tej grupie przywilejów i szerzenia swojej ideologii młodszym bez prawa głosu ich rodziców. To nie jest marsz równości, bo akurat jako ludzie są takimi samymi obywatelami jak my, ale jest to promocja homo mająca nas przyzwyczaić do tego, iż nienormalne chce się zrównać z normalnością. Nie ma w tym żadnych wartości, a opiera się jedynie na sferze intymnej, która powinna zostać w sypialni, a nie wychodzić na ulicę. To już nie dążenie do tolerancji, a do pełnej akceptacji w dodatku z połączeniem wprowadzenia zakazu jakiejkolwiek krytyki, a to stanowi zagrożenie dla ludzi tradycyjnie pojmujących rodzinę, małżeństwo, odróżniających dewiację od naturalnego porządku świata. Rozważanie przez prezydenta miasta roztoczenia nad tym marszem patronatu jest pluciem w twarz mieszkańcom Lublina.
Te marsze powinny być zakazane przepisami. Władze powinny mieć świadomość, iż dla dużej części społeczeństwa te marsze są krokiem do nadania tej grupie przywilejów i szerzenia swojej ideologii młodszym bez prawa głosu ich rodziców. To nie jest marsz równości, bo akurat jako ludzie są takimi samymi obywatelami jak my, ale jest to promocja homo mająca nas przyzwyczaić do tego, iż nienormalne chce się zrównać z normalnością. Nie ma w tym żadnych wartości, a opiera się jedynie na sferze intymnej, która powinna zostać w sypialni, a nie wychodzić ... rozwiń
Avatar
Herman / 30 sierpnia 2019 o 23:25
+13
Każdy wie, że w pisie są geje i że jest tam silne lobby gejowskie.  Ale nie obnoszą się z tym, to jest ich sprawa prywatna. Myślę, że w PO jest ich podobny odsetek...
HURRAAA!!! Niech żyje hipokryzja! I wszystko jest w porządku!
 Wy geje naprawdę jesteście zdrowo popierdoileni. Wszędzie dookoła widzicie gejów. Stary kawaler-gej, nie ma dziewczyny-gej, mięśniak-gej,  ksiądz-gej. Czy wasze życie toczy się tylko wookół jednego?
Avatar
Rafał G. / 31 sierpnia 2019 o 00:43
+10
Tzw. "PROMOCJI HOMOSEKSUALIZMU" obawiają się najbardziej ci, którzy są niepewni własnej orientacji. (Podobnie, o "seksualizacji" młodzieży mówią bez przerwy ci, którzy sami mają paskudne, brudne myśli.)  "Promować" można jedynie coś, co inni kupią, co przejmą, albo w co uwierzą. Orientacja seksualna jest rzeczą wrodzoną i niezmienną, niezależną od woli człowieka, a więc nie można jej "promować", jak jakiś "towar". Tylko ktoś, kto się boi zmiany w sobie - prawdopodobnie czegoś, co jest spychane do nieświadomości jako niewygodne - najgłośniej krzyczy o "promowaniu homoseksualizmu".
 Moze i zarazić się homoseksualizmem nie można, a wręcz w niektórych przypadkach patrząc na łysych, w lateksach z gołymi dupami facetów paradujących na paradach  z niego wyleczyć, ale pokazywanie tego jest wstrętne i obrzydliwe. 
 Moze i zarazić się homoseksualizmem nie można, a wręcz w niektórych przypadkach patrząc na łysych, w lateksach z gołymi dupami facetów paradujących na paradach  z niego wyleczyć, ale pokazywanie tego jest wstrętne i obrzydliwe.  rozwiń
Avatar
lesio / 30 sierpnia 2019 o 18:12
+10
Chcą iść? Niech idą. Bardziej obawiam się przeciwników tego marszu niż chcących w nim iść. Ja nie jestem nim zainteresowany i dlatego olewam go.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 15:51
+10
Może niech wybierze telefon do przyjaciela-dewelopera...
Avatar
abc / 9 września 2019 o 09:37
+8
A co tu mieszać religię do tego... Niewierzący albo wierzący, wyznawca dowolnej religii czy ideologii - każdy normalny ma odruch wymiotny jak widzi ten pseudo - cyrk. W rzecz samej najbardziej żal dzieci, którym taka żałosna błazenada robi zamęt w głowach.  
Avatar
lubelak / 31 sierpnia 2019 o 10:40
+8
Prezydenci Warszawy i Płocka objęli patronat nad marszem, więc w efekcie zalało ich gówno. Czy lublinianie oczekują tego samego?
Avatar
niech Lublin naturą stanie / 30 sierpnia 2019 o 18:01
+8
A nie lepiej zorganizować POkojowy POchód deweloperów POłączony z promocjami na POkoje w akademikach z niebieskimi miejscami POstojowymi?
 Pójdźmy na kompromis: skoro mamy mieć park naturalistyczny, zróbmy na Górkach marsz naturystów w strojach służbowych, które kosztują mniej niz 1,23 zł z vat. Jestem przekonana, że to pogodzi zwaśnione strony, a i zuczek-satyr przyjdzie rzucić okiem na młódki.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 18:00
+8
A może miasto weźmie kredyt i dofinansuje taką manifestację. Drugą połowę dofinansuje Unia Europejska z programu ubogacania lokalnego folkloru. Budimex zbuduje za to mobilną platformę , KPRD wyleje nowy asfalt na drodze pochodu , a TBV wykupi wszystkie bilbordy i zrobi kampanię marketingową.
Avatar
Makro / 3 dni temu o 18:22
0
***s://youtu.be/A2klTfzyf-w Prawda o hipokryzji obrońców obyczajów :-)
Avatar
szofer / 3 dni temu o 09:38
+1
Fajnie się jedzie obwodnicą Lublina od Zemborzyc Tereszyńskich do Majdanaka,dobrze ,że wybudowała ją "POLSKA w RUINIE"
Avatar
Gość Komentator / 3 dni temu o 00:26
+1
Wolę być adoptowanym dzieckiem gejów niż zaniedbanym bachorem patologii 500+
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:33
+5
Tu religia nie ma nic do tego . Po prostu STOP adopcji dzieci przez gejów!
Avatar
xxx / 11 września 2019 o 11:37
+5
gonic to bydlo z lublina
Avatar
abc / 9 września 2019 o 09:37
+8
A co tu mieszać religię do tego... Niewierzący albo wierzący, wyznawca dowolnej religii czy ideologii - każdy normalny ma odruch wymiotny jak widzi ten pseudo - cyrk. W rzecz samej najbardziej żal dzieci, którym taka żałosna błazenada robi zamęt w głowach.  
Avatar
paw / 3 września 2019 o 13:04
-7
TUŁAJEW POPIERA ORGANIZACJĘ MARSZÓW ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
  Przynajmniej jeden przyzwoity piswiec
Avatar
LEWACTWO ZAORANE / 3 września 2019 o 12:01
+20
Nie ma żadnego „genu homoseksualizmu”, a skłonności do osób tej samej płci są uwarunkowane przede wszystkim wpływami środowiska i kultury przy niespełna jednoprocentowym udziale genetyki. Ujawniło to amerykańskie czasopismo naukowe „Science”!!
Avatar
Pepe / 2 września 2019 o 23:17
+3
***s://naszeblogi.pl/52914-badania-do-40-procent-gejow-z-lgbt-aktywni-pedofile
Avatar
_K_ / 2 września 2019 o 15:41
0
Ciekawe co powiedzą przeciwnicy marszu, jak ich dzidcko okaże się homoseksualne...
A co ma piernik do wiatraka? Ludzie mają różne dzieci i nie biegają z nimi po marszach, gdyż doskonale wiedzą, że ich dzieci są takimi samymi obywatelami jak inni i jeśli już mają o coś zabiegać, to właśnie o to, aby miały to co inni. A jakie to prawa ma hetero, których nie posiada homo? Czy hetero może wziąć ślub z osobą tej samej płci? Nie. Czy hetero może wbrew naturze posiadać potomstwo z osobą tej samej płci? Nie. Czy homo może pracować, dziedziczyć, płacić podatki i korzystać z ulg, iść na emeryturę, leczyć się, śpiewać, wyjechać, iść na urlop, uczyć się, awansować, itd? Może. Zatem czego chce? Jakich praw się domaga, a raczej jakich przywilejów? I co to ma wspólnego w równością?
Czy osoba hetero może wziąć ślub z osobą którą kocha? Tak! Czy osoba hetero może dziedziczyć majątek po zmarłym partnerze, do którego często sama się dokładała, bez upokarzających procesów sądowych, które i tak nie dają pewności? Tak! Czy osoba hetero może bez przeszkód dowiedzieć się o stan zdrowia swojego partnera? Tak! Czy osoba homoseksualna ma takie możliwości? NIE! To nie są przywileje to są podstawowe prawa każdego obywatela. Więc może zanim coś napiszesz, zastanów się proszę.
Oczywiście, że ma takie możliwości! Wystarczy sporządzić testament lub za swojego życia przepisać drugiej osobie część swojego majątku. W szpitalu upoważniasz osobę, a nie piszesz czy to członek rodziny. Odwiedzać w szpitalu może mnie każdy rodzina, przyjaciele, zn ajomi (chyba, że w szpitalu jest zakaz odwiedzin). Swoją drogą o wiele mniej dla mnie upokarzajće by było zawarcie umowy u notariusza, niż składanie sobie przysięgi przed Urzednikiem Stanu Cywilnego.  Norariusz mnie nie pyta kto, co i z jakiego powodu. Mogę być czyimś sąsiadem, znajomym, mogę się kimś opiekaować na starość, bo ktoś nie ma np. własnych dzieci, a w ślubie homoseksualnym dokaładnie wiemy o co chodzi.
I tego właśnie nie rozumiesz, Ty i Tobie podobni. W związkach heteroseksualnych nie musimy tego wszystkiego robić - mamy to z mocy prawa. Ludzie chcący żyć w związkach, których prawo nie przewiduje, muszą ganiać po notariuszach itp. Poza tym powiedz, jakie Twoje prawa ograniczy nadanie praw homoseksualistom? W czym Cię to boli?
Jak kobieta żyje z facetem na kocią łapę  to też musi po notariuszach.
Dokładnie. Właśnie dlatego środowiska LG domagają się legalizacji związków partnerskich.
Dokładnie. Właśnie dlatego środowiska LG domagają się legalizacji związków partnerskich. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 160

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie efektywne energetycznie – ponad 45 milionów złotych dla przedsiębiorców

Lubelskie efektywne energetycznie – ponad 45 milionów złotych dla przedsiębiorców 0

Obecnie właściciele firm poszukują skutecznych metod redukcji kosztów działalności, dążąc do uzyskania optymalizacji procesów biznesowych. Zarówno postęp technologiczny, jak i szybki przekaz informacji zasadniczo wpłynęły na rozwój systemów zarządzania, co daje szereg możliwości uzyskania oszczędności.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18.09.2019 0 0

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje 10 26

Ks. prof. Walerian S. będzie musiał zwrócić przyznane 11 lat temu państwowe odznaczenie. Taką decyzje podjął prezydent RP Andrzej Duda. O odebranie byłemu wykładowcy KUL Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski wystąpił Piotr Halliop – ofiara pedofilskich skłonności kapłana

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia]
galeria

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia] 62 2

Na wyżyny aktorstwa wspinali się we wtorek mali uczniowie z podstawówki przy al. Długosza, żeby wesprzeć odbudowę spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego. To jeden wielu takich gestów wobec placówki, która była domem dla ponad 100 starszych ludzi. Jak prędko uda się ją odbudować?

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie 0 0

Jakie są wymogi na rynku pracy oraz jak w firmie IT pracują humaniści? Między innymi na te pytania specjaliści z lubelskiego rynku informatycznego opowiedzą podczas warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT – czyli branża IT od podszewki”.

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji"

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji" 119 15

Rodzinna awantura zakończyła się tragedią. 17-letni Michał P., stając w obronie matki, śmiertelnie dźgnął nożem swojego agresywnego ojca. Chłopcu grozi teraz nawet dożywocie

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem?

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem? 0 7

Motor Lublin wywiózł komplet punktów z ciężkiego terenu w Sandomierzu i odniósł drugą wygraną w obecnym sezonie, a pierwszą na obcym terenie. Czy zawodnicy trenera Mirosława Hajdo pójdą za ciosem?

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia]
galeria

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia] 18 2

Nowoczesne sale dydaktyczne i komfortowe noclegi dla pacjentów korzystających z radioterapii. We wtorek został oddany do użytku odrestaurowany Pałac Lubomirskich przy Radziwiłłowskiej, który razem z sąsiednim budynkiem Zakładu Radioterapii oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej kończy pierwszy etap wieloletniej przebudowy i rozbudowy szpitala klinicznego nr 1.

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia]
galeria

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia] 0 9

W 80. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie]
galeria

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie] 4 8

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont puławskiego SP ZOZ-u. W jego ramach docieplone zostaną ściany i dach o łącznej powierzchni ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Na wymianę czeka blisko tysiąc okien i drugie tyle kaloryferów. Dzisiaj podpisano umowę gwarantująca dofinansowanie tego zadania.

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie 0 1

Nie było mocnych na Avię Świdnik podczas V Międzynarodowego Turnieju City Volley Club 2019

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety 9 1

Kobieta, która zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie mogła popełnić samobójstwo. To wstępne ustalenia śledczych, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy 18 4

Pięć przedsiębiorstw rywalizowało o kontrakt na budowę obwodnicy Stężycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Strabag. Jej wartość to niecałe 27 mln zł

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej 0 0

Trzy z czterech startujących stanęły na podium chorzowskiej imprezy

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach 5 6

Pracę straci 146 osób. Popularna marka odzieżowa znika z Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.