Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2012 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Zakładom Tytoniowym grozi upadłość? Rolnicy apelują do wojewody o interwencję

0 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Zakładom Tytoniowym w Lublinie grozi upadłość – twierdzą rolnicy i apelują do wojewody o interwencję. Lubelski zakład, należący do francuskiej firmy Biosyntec, ma coraz większe kłopoty. Obiecywanych inwestycji, jak nie było, tak nie ma, a do spółki pukają kolejni wierzyciele. Komornik regularnie blokuje firmowe konta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dlatego kazali mi zrezygnować z przelewów i wysyłać pieniądze pocztą – mówi właścicielka jednego ze sklepów partnerskich ZTL.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że długi zakładu wobec budżetu państwa i kontrahentów przekroczyły 10 mln zł. Do tego należy doliczyć kilka milionów dolarów długu wobec firmy MS Global Funding z Nowego Jorku. Chodzi o trzy weksle. Termin wykupu dwóch z nich już minął.

Amerykański partner uzyskał sądowy nakaz zapłaty. Podobnie będzie z trzecim wekslem, który należy spłacić do końca sierpnia.

– MS Global pragnie jedynie odzyskać swoje pieniądze, a nie doprowadzić do negatywnych konsekwencji dla pracowników ZTL – podkreśla David DeBenedetti, prawnik Amerykanów.

MS Global zapowiada, ze wykorzysta wszystkie możliwości prawne. Oznacza to zajęcie przez komornika kont bankowych, maszyn czy nieruchomości.

W czasie, kiedy amerykański wierzyciel próbuje odzyskać swoje pieniądze, właściciele ZTL zakładają kolejne firmy. Np. spółkę Medalon, w której prezesem jest Iman Emmani, właściciel Biosyntec. Udziałowcem nowej spółki jest fermentownia w Krasnymstawie, spółka córka ZTL.
Czym zajmować się będzie Medalon? Nie wiadomo. Przedstawiciele zarządu ZTL nie odpowiedzieli na nasze pytania w tej sprawie.

– Obawiamy się, że może posłużyć do finansowego drenowania fermentowni – mówi nam anonimowo jeden z pracowników zakładu.

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że spółka w Krasnymstawie planuje emisję obligacji. Ich zabezpieczeniem ma być majątek lubelskiego zakładu. Z naszych ustaleń wynika, że został on już wyceniony na kilkadziesiąt milionów złotych (kupując ZTL od Skarbu Państwa, Biosyntec zapłacił tylko 32 mln zł).

– Wystarczy, że FTK Krasnystaw nie wykupi obligacji i z zakładem w Lublinie koniec – kwituje jeden z pracowników firmy.
Zarząd ZTL nie komentuje tych obaw. Tymczasem lubelski OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych wystąpił do wojewody z prośbą o interwencję. Rolnicy domagają się, by sytuacją w ZTL zajęła się Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego.

– Pismo jeszcze do nas nie dotarło. Kiedy tylko to nastąpi, zajmiemy odpowiednie stanowisko – mówi Kamil Smerdel, rzecznik wojewody.

Zakłady Tytoniowe w Lublinie

Firma działa od 1934 roku. W lubelskiej fabryce ZTL zatrudniają ponad 150 osób, zaś kolejne 250 osób pracuje w spółce córce, w Krasnymstawie. Tamtejsza FTK prowadzi kontraktację i skup oraz przerabia tytoń przemysłowy. Firma zajmuje się nie tylko produkcją papierosów i tytoni. Zajmuje się również dystrybucją cygar i bibułek tytoniowych. Zakłady mają dziś 20 proc. udziałów w krajowym rynku tytoniu. Ale jeśli chodzi o produkcję papierosów, firma jest daleko poza czołówką. Do lubelskiego zakładu należy tylko 0,5 proc. krajowego rynku.
W 2011 roku francuski Biosyntec kupił 70 proc. akcji ZTL. Firma zapowiadała olbrzymie inwestycje. Miały się one koncentrować wokół produkcji specjalnych filtrów, które według zapewnień koncernu zmniejszają szkodliwość palenia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mi 16 / 24 czerwca 2012 o 22:05
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1340089140' post='640126']
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto inny jak Marek Maj prezes przez niestety małe "p" bo to bufon i laik w zarządzaniu. Cos sie zaczyna cos sie konczy, ale najwazniejsze, aby trwać a ten Zakład bedzie trwał tylko i wyłacznie jezeli bedzie miał odpowiednia kadrę.
[/quote]
Moim zdaniem z całym szacunkiem dla Twojej opinii ....Robert Rzemieniak, Mriusz Tudruj to strzał kulą w płot.... wiesz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele, ww. panów postawiłbym w jednym szeregu z „frazesem Markiem Majem” …
[quote name='lublinianin' timestamp='1340089140' post='640126']
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto ... rozwiń
Avatar
roman / 19 czerwca 2012 o 11:56
0
Francuzi kupując za 32 mln złotych zakłady widzieli że mają dużo większą wartość i zarobią na nich odsprzedając po jakim czasie. Pewnie wyprowadzili również sporo pieniędzy nic nie inwestując w zakłady które były dochodowe.Mają rację pracownicy uważający że spółki córki służą do wyprowadzania pieniędzy tak było w Stalowej Woli. Dziwi mnie tylko postawa polskich władz które mając w podpisanej umowie klauzulę o inwestycjach francuskich powinny wyegzekwować ją lub odebrać zakłady.Myślę , że tak postąpiłby każdy rząd któremu zależy na dobru pracujących tam obywateli.W Polsce to byłby chyba cud.
Francuzi kupując za 32 mln złotych zakłady widzieli że mają dużo większą wartość i zarobią na nich odsprzedając po jakim czasie. Pewnie wyprowadzili również sporo pieniędzy nic nie inwestując w zakłady które były dochodowe.Mają rację pracownicy uważający że spółki córki służą do wyprowadzania pieniędzy tak było w Stalowej Woli. Dziwi mnie tylko postawa polskich władz które mając w podpisanej umowie klauzulę o inwestycjach francuskich powinny wyegzekwować ją lub odebrać zakłady.Myślę , że tak postąpiłby każdy rząd któremu zależy na dobru prac... rozwiń
Avatar
lublinianin / 19 czerwca 2012 o 08:59
0
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto inny jak Marek Maj prezes przez niestety małe "p" bo to bufon i laik w zarządzaniu. Cos sie zaczyna cos sie konczy, ale najwazniejsze, aby trwać a ten Zakład bedzie trwał tylko i wyłacznie jezeli bedzie miał odpowiednia kadrę.
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto inny jak Marek Maj prezes przez niestety małe "p" bo to bufon i laik w zarządzaniu. ... rozwiń
Avatar
COSMO / 19 czerwca 2012 o 08:36
0
'...pszenno..."
Avatar
COSMO / 19 czerwca 2012 o 08:34
0
Witam.
1. Ci którzy mają obawy że nie wykupią obligacji, mają racje! Niech Krasnystaw sie broni, albo niech ktoś zareaguje. Szkoda mi tych ludzi ktrórzy po prostu pracują. Te weksle to też podpucha. One zostały specjalnie wystawione.
2. Cukrownia już stoi, piękna, plac, z historią, w rejonie srzenno buraczanym, ...stoi pusta...
3. Jeszcze będzie zgdzyt i płacz. Nie tylko Zakładów tytoniowych, cukrowni czy innych zakładów pracy. Będzie pisk w calym kraju...
Pozdrawiam.
Avatar
kuba / 19 czerwca 2012 o 08:34
0
W Lublinie nie ma już Ursusa,FSC,Zakładów Mięsnych,Drożdżowni,Cukrowni itd.Nie tak dawno zlikwidowali Protektor,a teraz chcą zlikwidować gnidy te Zakłady Tytoniowe.Lublin-miasto likwidowanych zakładów.
Avatar
schaboszczak / 19 czerwca 2012 o 07:55
0
Niech zaapelują do ludzi, żeby więcej palili i żeby nie kupowali amerykańskich szlugów, tylko Fajranty. A w ogóle, to ich tytoń jest za drogi.
Avatar
AntyPoPiS / 19 czerwca 2012 o 06:56
0
a na Ruskiej i pod Nową codziennie setki fajek z przemytu sprzedają handlarze dobijając rolników! Niestety Lubelska Policja jest przez handlarzy opłacana i dlatego nic z nimi nie robią a przy okazji promują Lublin miasto nieudolnych i leniwych stróżów prawa!
Avatar
Mi 16 / 24 czerwca 2012 o 22:05
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1340089140' post='640126']
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto inny jak Marek Maj prezes przez niestety małe "p" bo to bufon i laik w zarządzaniu. Cos sie zaczyna cos sie konczy, ale najwazniejsze, aby trwać a ten Zakład bedzie trwał tylko i wyłacznie jezeli bedzie miał odpowiednia kadrę.
[/quote]
Moim zdaniem z całym szacunkiem dla Twojej opinii ....Robert Rzemieniak, Mriusz Tudruj to strzał kulą w płot.... wiesz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele, ww. panów postawiłbym w jednym szeregu z „frazesem Markiem Majem” …
[quote name='lublinianin' timestamp='1340089140' post='640126']
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto ... rozwiń
Avatar
roman / 19 czerwca 2012 o 11:56
0
Francuzi kupując za 32 mln złotych zakłady widzieli że mają dużo większą wartość i zarobią na nich odsprzedając po jakim czasie. Pewnie wyprowadzili również sporo pieniędzy nic nie inwestując w zakłady które były dochodowe.Mają rację pracownicy uważający że spółki córki służą do wyprowadzania pieniędzy tak było w Stalowej Woli. Dziwi mnie tylko postawa polskich władz które mając w podpisanej umowie klauzulę o inwestycjach francuskich powinny wyegzekwować ją lub odebrać zakłady.Myślę , że tak postąpiłby każdy rząd któremu zależy na dobru pracujących tam obywateli.W Polsce to byłby chyba cud.
Francuzi kupując za 32 mln złotych zakłady widzieli że mają dużo większą wartość i zarobią na nich odsprzedając po jakim czasie. Pewnie wyprowadzili również sporo pieniędzy nic nie inwestując w zakłady które były dochodowe.Mają rację pracownicy uważający że spółki córki służą do wyprowadzania pieniędzy tak było w Stalowej Woli. Dziwi mnie tylko postawa polskich władz które mając w podpisanej umowie klauzulę o inwestycjach francuskich powinny wyegzekwować ją lub odebrać zakłady.Myślę , że tak postąpiłby każdy rząd któremu zależy na dobru prac... rozwiń
Avatar
lublinianin / 19 czerwca 2012 o 08:59
0
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto inny jak Marek Maj prezes przez niestety małe "p" bo to bufon i laik w zarządzaniu. Cos sie zaczyna cos sie konczy, ale najwazniejsze, aby trwać a ten Zakład bedzie trwał tylko i wyłacznie jezeli bedzie miał odpowiednia kadrę.
Zakłady były dochodowe i miały 3% udziału w rynku papierosów i 1 miejsce w w rynku tytoniu do palenia.. Ale autorów tych sukcesów juz tam nie ma w tej Firmie. Nie ma Roberta Rzemieniaka, Mariusza Wołosiuka, Mariusza Tudruja, Grzegorza Filipowskiego, Arka Szweda, i wielu innych handlowców z charyzmą i wiarą w sukces. Ci co zostali to juz niedobitki zdesperowani. Faktem jest ze do takiego fatalnego stanu rzeczy, tych Zakładów przyczynił sie nie kto inny jak Marek Maj prezes przez niestety małe "p" bo to bufon i laik w zarządzaniu. ... rozwiń
Avatar
COSMO / 19 czerwca 2012 o 08:36
0
'...pszenno..."
Avatar
COSMO / 19 czerwca 2012 o 08:34
0
Witam.
1. Ci którzy mają obawy że nie wykupią obligacji, mają racje! Niech Krasnystaw sie broni, albo niech ktoś zareaguje. Szkoda mi tych ludzi ktrórzy po prostu pracują. Te weksle to też podpucha. One zostały specjalnie wystawione.
2. Cukrownia już stoi, piękna, plac, z historią, w rejonie srzenno buraczanym, ...stoi pusta...
3. Jeszcze będzie zgdzyt i płacz. Nie tylko Zakładów tytoniowych, cukrowni czy innych zakładów pracy. Będzie pisk w calym kraju...
Pozdrawiam.
Avatar
kuba / 19 czerwca 2012 o 08:34
0
W Lublinie nie ma już Ursusa,FSC,Zakładów Mięsnych,Drożdżowni,Cukrowni itd.Nie tak dawno zlikwidowali Protektor,a teraz chcą zlikwidować gnidy te Zakłady Tytoniowe.Lublin-miasto likwidowanych zakładów.
Avatar
schaboszczak / 19 czerwca 2012 o 07:55
0
Niech zaapelują do ludzi, żeby więcej palili i żeby nie kupowali amerykańskich szlugów, tylko Fajranty. A w ogóle, to ich tytoń jest za drogi.
Avatar
AntyPoPiS / 19 czerwca 2012 o 06:56
0
a na Ruskiej i pod Nową codziennie setki fajek z przemytu sprzedają handlarze dobijając rolników! Niestety Lubelska Policja jest przez handlarzy opłacana i dlatego nic z nimi nie robią a przy okazji promują Lublin miasto nieudolnych i leniwych stróżów prawa!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 9

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 102 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 13

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.