Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2017 r.
19:33

Zapalili znicze dla Piotra S. przed biurami PiS w Lublinie

0 84 A A

Niewiele ponad 30 osób zebrało się w poniedziałek w centrum Lublina by uczcić pamięć mężczyzny, który podpalił się przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki w proteście przeciw działaniom obecnych władz Polski, a później zmarł w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkanie przed kamienicą przy ul. Królewskiej, w której mieszczą się cztery biura poselskie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, zwołał Komitet Obrony Demokracji.

- Po dziesięciu dniach męczarni współobywatel, rodak, Polak zmarł w okolicznościach, których nikt przeciw nikomu nie chce wykorzystywać, ale nie pozwolimy zapomnieć - mówił o zmarłym Krzysztof Kamiński, lider lubelskich struktur KOD. - On wyraził to, co nosimy od dłuższego czasu w swoich sercach.

Zebrani w milczeniu wysłuchali "Bema pamięci żałobnego rapsodu" w wykonaniu Czesława Niemena, później odczytywali kolejne punkty z listu, który pozostawił po sobie zmarły Piotr S., następnie zebrani mogli dodać coś od siebie.

- Chciałabym, żeby wszyscy w Polsce mieli poczucie, że warto dla Polski żyć i że żadna władza nie powinna być powodem, żeby umierać - powiedziała Joanna Mucha, lubelska posłanka PO, która również przyszła przed biura poselskie PiS.

- Ja odczuwam to, co się stało, także jako odpowiedzialność naszą, opozycji, bo ludzie, którzy czują, że jest nadzieja, nie popełniają takich czynów - stwierdziła posłanka dodając, że opozycja musi wypracować program, który będzie dawać nadzieję.

Podobne spotkania odbyły się też w innych miastach Polski. To, które zorganizowano w Lublinie, przebiegło spokojnie.

54-letni Piotr S. dokonał samospalenia 19 października. W liście, który po sobie zostawił wyjaśnił w piętnastu punktach, że protestuje m.in. przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich, łamaniu Konstytucji, czy też "budowaniu religii smoleńskiej". - Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności - napisał Piotr S., który określał się w tym liście mianem "szarego człowieka". W innym liście, skierowanym do mediów, stwierdził, że "PiS będzie się starał pomniejszyć" jego protest, więc jako "punkt zaczepienia" sam podsuwa fakt, że cierpi na depresję. Zmarł w niedzielę w szpitalu. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
in coguto / 30 października 2017 r. o 23:18
+2
Dziękuję Dziennikowi Wschodniemu za rzetelną relację. W polskich mediach to coraz rzadsza cecha.
Avatar
incoguto / 30 października 2017 r. o 23:15
+2
Nie wykorzystujemy śmierci człowieka do własnych egoistycznych celów. Rozpowszechniamy tylko jego list, bo taka była Jego ostatnia prośba. Wiedział, że znajdą się ludzi, dzięki którym jego męczeńska śmierć nie pójdzie na marne. O tym wszystkim na pewno nie wiedziałeś, bo i skąd? KurVizja przecież o tym nie mówiła, Gazeta Polska nie pisała...
Avatar
Nic nie trwa wiecznie ... / 30 października 2017 r. o 22:55
+2
Drodzy internetowi PIS-ORMO-wcy ... umyć ŁAPSKA, bo też macie KREW tego OBROŃCY Demokracji na swoich brudnych ŁAPSKACH. Chodził WYPROSTOWANY wśród Tych, ... co są na klęczkach przed KARŁAMI. Jak sie zmieni partia rzadząca, to temu Człowiekowi będą stawiane Pomniki na opróżnonych COKOŁACH po pomnikach stawianych przez PIS-Bolszewików.
Avatar
AB / 30 października 2017 r. o 21:19
+2
undefined napisał:
Mieszajcie dalej ludziom w głowach, to jeszcze wiele będzie takich psychicznie niezrównoważonych ofiar bredzących o ograniczaniu swobód obywatelskich i śmierci demokracji. Nie wstyd wam, KODeraści?
 A Tobie nie wstyd, że popierasz wprowadzanie w Polsce rządów autorytarnych? Właśnie do takich jak Ty, było przesłanie Piotra " OBUDŹCIE SIE ! " 
Avatar
Gość / 30 października 2017 r. o 21:12
+2
Prosze zeby pisowcy wyznawcy umilki i przestali obrazac
Avatar
Gość / 30 października 2017 r. o 21:00
+2
PRZESŁANIE PANA PIOTRA: Ja zwykły, szary człowiek wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej! Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności. A ja wolność kocham ponad wszystko, dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziemy czekać aż wszystko zrobią za was politycy, bo nie zrobią. Obudźcie się jeszcze nie jest za późno! PIOTR
Avatar
yuuyuy / 30 października 2017 r. o 20:07
+2
undefined napisał:
Winę za  to samobójstwo POnosi po. Ta partyjka zmanipulowała bardzo wielu Polaków. Jeśli p. Piotr był doradcą to ja nie chciałbym korzystać z rad takich doradców. Żal mi ludzi, że tak łatwo dają się zmanipulować.
winę za to ponoszą cholerne PiSowce bo karzą mi orać za jałmnużne na 500+ dla młodych zdrowych jak byk rodziców
Avatar
Gość / 30 października 2017 r. o 20:06
+2
PIS=PRL=PZPR
Avatar
Gość / 30 października 2017 r. o 20:04
+2
Panie Piotrze, budzimy się !
Avatar
Hyt / 30 października 2017 r. o 20:02
+2
Pis to palanty
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 20:56
0
3.11.1984r. w kościele Św.Stanisława Kostki odbył się pogrzeb ks.Jerzego Popiełuszki bestialsko zamordowanego przez komunistyczne władze PRL Wytypowany sprawca od dawna na wolnosci, pod zmienionym nazwiskiem
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 r. o 11:37
0
30 osobowa grupka zatwardziałych komuchów chce wywołać rewolucję? Tfu!
Avatar
Gość / 31 października 2017 r. o 20:49
0
Żenada i prymitywne wykorzystywanie ludzkiej tragedii. Obrzydliwość w najgorszej postaci, fanatycy.
Avatar
aby było jak było / 31 października 2017 r. o 20:16
0
viva napisał:
undefined napisał:
Lewaki a nie moglibyście się wszyscy podpalić zamiast palić te świeczki?
O godz. 2, 23 to pisać może stary pisior któremu proststa dokucza. Siusiu i spać dziadu stary a nie do kompa, niech ci się przyśni partia nieboszczka, bo dzisaj większość pzperowców to działacze Pisu.
 Rozumiem, że tymi wypocinami potwierdzasz waszą "wojenkę" o wolność i demokrację.
 Rozumiem, że tymi wypocinami potwierdzasz waszą "wojenkę" o wolność i demokrację. rozwiń
Avatar
byk / 31 października 2017 r. o 20:01
0
vovv napisał:
undefined napisał:
Ciekawe, czy zapalili świeczkę ś.p. Markowi Rosiakowi, który został bestialsko zamordowany we własnym biurze poselskim przez członka PO, Ryszarda Cybę?
a ciekawie czy PiS zapalił świeczkę ludziom po 40 latach pracy zapieprzającym dla młodych zdrowych jak byk rozmanżających się rodziców i dostającym za pieprzenie  sie i rozmnażanie 500+
 Powtarzasz w kółko to samo, aż robi się niedobrze od czytania. Gdyby poprzednia władzuchna nie kradła, to pewnie dzisiaj zarabiałbyś więcej. Twoje wnuki nie dostają tej "kosci w gardle" (500+)?. 
 Powtarzasz w kółko to samo, aż robi się niedobrze od czytania. Gdyby poprzednia władzuchna nie kradła, to pewnie dzisiaj zarabiałbyś więcej. Twoje wnuki nie dostają tej "kosci w gardle" (500+)?.  rozwiń
Avatar
antykod / 31 października 2017 r. o 19:53
0
undefined napisał:
Dla mnie te 30 osób to zwykłe sk..syny. Wykorzystują śmierć niezrównoważonego psychicznie człowieka by tylko dopier...ić PIS. Pytam sk...wiele gdzie byliście jak podpaliła się kobieta wyeksmitowana przez kolesiów bufetowej.
 Przepraszam, ale ś.p. P. Jolanta Brzeska walczyła o prawa wyrzucanych na bruk przez w-ską po. Została okrutnie zamordowana przez mafię w-ską. Była przeszkodą w phywatyzacji.
Avatar
viva / 31 października 2017 r. o 19:00
0
undefined napisał:
Lewaki a nie moglibyście się wszyscy podpalić zamiast palić te świeczki?
 O godz. 2, 23 to pisać może stary pisior któremu proststa dokucza. Siusiu i spać dziadu stary a nie do kompa, niech ci się przyśni partia nieboszczka, bo dzisaj większość pzperowców to działacze Pisu.
Avatar
Gość / 31 października 2017 r. o 18:49
0
ON miła depresję, ze skłonnościami do samobójstwa. A przy tym nie lubił Pisu, woęc wykorzystał to "łącznie", Nie zabił się z powodu Pis, ale z powodu DEPRESJI!! J Co 4 osoba z depresja usiłuje, albo POPELNIA samobósktwo! Tak jest na ŚWIECIE , tak jest u nas!
Avatar
fakt / 31 października 2017 r. o 18:41
0
undefined napisał:
19 października 2010 roku zaatakował pracowników biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Było to biuro posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego oraz posła na Sejm RP Jarosława Jagiełły. Biuro znajdowało się na pierwszym piętrze kamienicy, podczas ataku przebywało w nim 5 osób. Ryszard Cyba wtargnął do biura i zaatakował jednego z pracowników biura, Marka Rosiaka, oddając w jego kierunku strzały z broni palnej. Było to 8 strzałów, cała zawartość magazynka. Cztery ze strzałów trafiły Marka Rosiaka, który zmarł na miejscu. Ryszard Cyba posiadał więcej amunicji, ale nie udało mu się przeładować broni. Zaatakował więc paralizatorem, a następnie nożem kolejnego pracownika biura, znajdującego się w tym samym pomieszczeniu Pawła Kowalskiego. Zadawał Pawłowi Kowalskiemu ciosy nożem  próbując poderżnąć mu gardło. Ugodził go dwukrotnie w szyję, zadając siedmiocentymetrową ranę, poranił także ręce, którymi Paweł Kowalski zasłaniał się. Według świadków, w czasie ataku sprawca krzyczał, że nienawidzi PiS i że chce zabić Kaczyńskiego.
 Takie są fakty
 Takie są fakty rozwiń
Avatar
plus / 31 października 2017 r. o 18:40
0
undefined napisał:
Protestów KODerastów nie tłumi policja ani wojsko, obywatele mogą się gromadzić, nie ma cenzury, w parlamencie jest opozycja, ba - opozycja ma swoje media, w których chodzący na pasku pseudodziennikarskie obszczymurki próbują z niezadowolonej mniejszości robić większość - o jakich rządach autorytarnych bredzicie? Serio pytam: jakie swobody obywatelskie wam ograniczono? Oszustwa na VAcie? UBeckie emerytury? Jesteście chorzy z nienawiści i żądni krwi Jarkacza.
 Dobre, konkretne pytania. A gdzie odpowiedź? Nie ma?
 Dobre, konkretne pytania. A gdzie odpowiedź? Nie ma? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

W sobotnim meczu w Stalowej Woli piłkarze Lewartu musieli sobie radzić bez swojego trenera. Tomasz Bednaruk przebywa na kwarantannie. Wyjątkowo zastąpili go: asystent Dawid Pożak i trener juniorów Waldemar Bednarczyk. Tymczasowy duet szkoleniowców wywalczył cenny punkt, bo beniaminek zremisował bezbramkowo ze spadkowiczem z II ligi.

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Podopieczni Artura Bożyka w sobotę dopisali do swojego konta jeden punkt. Biało-zieloni zremisowali z Wisłą Sandomierz 0:0. Obie drużyny nie miały zbyt wielu sytuacji, gospodarze najgroźniejsi byli dopiero w doliczonym czasie gry.

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]
galeria

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]

Zna go od stępki do topu, bo sam od początku do końca go wybudował. Poświęcił na to kilka lat. Projekt wziął z internetu, a imię podsunęła mu żona. Drewniany jacht „TyByś”, którego budowniczym jest Waldemar Kot, nauczyciel z Bychawy w piątek był wodowany nad Zalewem Zembrzyckim.

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Nie było łatwo, ale Wisła w szóstym meczu u siebie wywalczyła szósty komplet punktów. Tym razem pokonała Stal Kraśnik 2:0. Dla podopiecznych Bohdana Bławackiego to była pierwsza porażka na wyjeździe w tym sezonie.

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Tym razem chodzi o jedną klasę w XIV LO. Poinformował o tym dyrektor zespołu szkół, w skład której wchodzi placówka.

MKS Perła – Piotrcovia 27:26. Emocje do ostatnich sekund!

MKS Perła – Piotrcovia 27:26. Emocje do ostatnich sekund!

Drugie ligowe zwycięstwo mają na swoim koncie podopieczne Kima Rasmussena. Tym razem MKS Perła Lublin po bardzo zaciętym meczu okazała się minimalnie lepsza od Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska. Pogoda na niedzielę 20 września

Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska. Pogoda na niedzielę 20 września

Pierwsza część dnia może być pochmurna, ale potem będzie słonecznie. Deszcz nie jest przewidywany. Tak będzie w Lublinie, a w innych miastach?

Podlasie – Hetman 5:2. Katastrofa przed przerwą, walka w drugiej połowie

Podlasie – Hetman 5:2. Katastrofa przed przerwą, walka w drugiej połowie

Hetman prowadził w Białej Podlaskiej z tamtejszym Podlasiem 1:0, ale ostatecznie przegrał 2:5. Gospodarze już w pierwszej połowie na bramkę rywali odpowiedzieli trzema trafieniami. I mimo problemów przełamali kiepską passę.

Wozy pancerne pod Tomaszowem Lubelskim, a w niedzielę wielka bitwa
wideo
galeria
film

Wozy pancerne pod Tomaszowem Lubelskim, a w niedzielę wielka bitwa

W piątek odbył się raj pojazdów historycznych, a to tylko zapowiedź tego, co wydarzy się w niedzielę. Wtedy będzie można zobaczyć rekonstrukcję bitwy pod Tomaszowem.

Tunele i labirynt. Takiego placu zabaw dla psów w Lublinie jeszcze nie było
zdjęcia
galeria

Tunele i labirynt. Takiego placu zabaw dla psów w Lublinie jeszcze nie było

Przy centrum handlowym Skende otwarto Strefę Psa. To miejsce, którego w Lublinie brakowało. Strefa to nie zwyczajny wybieg dla psów, ale stworzony z myślą o czworonogach plac zabaw. Znajdują się tam tunele czy labirynt i dosyć miejsca, żeby pies mógł sobie pobiegać. Strefa czynna jest codziennie i jest ogólnodostępna.

Koronawirus. Zmarł zakonnik z Lublina. „Dziękujemy za jego życie i powołanie”.
covid-19

Koronawirus. Zmarł zakonnik z Lublina. „Dziękujemy za jego życie i powołanie”.

Lubelscy kapucyni żegnają swojego brata. Wojciech Kaczmarek zmarł w piątek w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie.

Avia Świdnik – Chełmianka 5:1. Nie przestają strzelać [zdjęcia]
galeria

Avia Świdnik – Chełmianka 5:1. Nie przestają strzelać [zdjęcia]

Sześć, sześć, trzy i pięć. Tyle goli w czterech ostatnich meczach zdobyli piłkarze ze Świdnika. W sobotę Avia nie miała większych problemów z pokonaniem Chełmianki. Derby zakończyły się wygraną żółto-niebieskich aż 5:1.

Jej sprawą zainteresowała się kancelaria Andrzeja Dudy, ale prokuratura nie widzi przestępstwa

Jej sprawą zainteresowała się kancelaria Andrzeja Dudy, ale prokuratura nie widzi przestępstwa

Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa w sprawie, o zbadanie której wystąpiła Maria Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne.

Auto uderzyło w przyłącze gazowe, trzy osoby spłonęły
wideo
film

Auto uderzyło w przyłącze gazowe, trzy osoby spłonęły

Kierowca stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi, uderzył w sąsiedni dom i przyłącze gazu. W Płocku zginęły trzy osoby.

S17. Nie ma już wąskiego gardła na trasie Lublin – Góraszka
galeria

S17. Nie ma już wąskiego gardła na trasie Lublin – Góraszka

Kierowcy mają już do dyspozycji dwie jezdnie S17 na obwodnicy Kołbieli. Wąskie gardło zniknęło.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.