Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2017 r.
19:33

Zapalili znicze dla Piotra S. przed biurami PiS w Lublinie

0 84 A A

Niewiele ponad 30 osób zebrało się w poniedziałek w centrum Lublina by uczcić pamięć mężczyzny, który podpalił się przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki w proteście przeciw działaniom obecnych władz Polski, a później zmarł w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkanie przed kamienicą przy ul. Królewskiej, w której mieszczą się cztery biura poselskie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, zwołał Komitet Obrony Demokracji.

- Po dziesięciu dniach męczarni współobywatel, rodak, Polak zmarł w okolicznościach, których nikt przeciw nikomu nie chce wykorzystywać, ale nie pozwolimy zapomnieć - mówił o zmarłym Krzysztof Kamiński, lider lubelskich struktur KOD. - On wyraził to, co nosimy od dłuższego czasu w swoich sercach.

Zebrani w milczeniu wysłuchali "Bema pamięci żałobnego rapsodu" w wykonaniu Czesława Niemena, później odczytywali kolejne punkty z listu, który pozostawił po sobie zmarły Piotr S., następnie zebrani mogli dodać coś od siebie.

- Chciałabym, żeby wszyscy w Polsce mieli poczucie, że warto dla Polski żyć i że żadna władza nie powinna być powodem, żeby umierać - powiedziała Joanna Mucha, lubelska posłanka PO, która również przyszła przed biura poselskie PiS.

- Ja odczuwam to, co się stało, także jako odpowiedzialność naszą, opozycji, bo ludzie, którzy czują, że jest nadzieja, nie popełniają takich czynów - stwierdziła posłanka dodając, że opozycja musi wypracować program, który będzie dawać nadzieję.

Podobne spotkania odbyły się też w innych miastach Polski. To, które zorganizowano w Lublinie, przebiegło spokojnie.

54-letni Piotr S. dokonał samospalenia 19 października. W liście, który po sobie zostawił wyjaśnił w piętnastu punktach, że protestuje m.in. przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich, łamaniu Konstytucji, czy też "budowaniu religii smoleńskiej". - Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności - napisał Piotr S., który określał się w tym liście mianem "szarego człowieka". W innym liście, skierowanym do mediów, stwierdził, że "PiS będzie się starał pomniejszyć" jego protest, więc jako "punkt zaczepienia" sam podsuwa fakt, że cierpi na depresję. Zmarł w niedzielę w szpitalu. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
in coguto / 30 października 2017 o 23:18
+2
Dziękuję Dziennikowi Wschodniemu za rzetelną relację. W polskich mediach to coraz rzadsza cecha.
Avatar
incoguto / 30 października 2017 o 23:15
+2
Nie wykorzystujemy śmierci człowieka do własnych egoistycznych celów. Rozpowszechniamy tylko jego list, bo taka była Jego ostatnia prośba. Wiedział, że znajdą się ludzi, dzięki którym jego męczeńska śmierć nie pójdzie na marne. O tym wszystkim na pewno nie wiedziałeś, bo i skąd? KurVizja przecież o tym nie mówiła, Gazeta Polska nie pisała...
Avatar
Nic nie trwa wiecznie ... / 30 października 2017 o 22:55
+2
Drodzy internetowi PIS-ORMO-wcy ... umyć ŁAPSKA, bo też macie KREW tego OBROŃCY Demokracji na swoich brudnych ŁAPSKACH. Chodził WYPROSTOWANY wśród Tych, ... co są na klęczkach przed KARŁAMI. Jak sie zmieni partia rzadząca, to temu Człowiekowi będą stawiane Pomniki na opróżnonych COKOŁACH po pomnikach stawianych przez PIS-Bolszewików.
Avatar
AB / 30 października 2017 o 21:19
+2
undefined napisał:
Mieszajcie dalej ludziom w głowach, to jeszcze wiele będzie takich psychicznie niezrównoważonych ofiar bredzących o ograniczaniu swobód obywatelskich i śmierci demokracji. Nie wstyd wam, KODeraści?
 A Tobie nie wstyd, że popierasz wprowadzanie w Polsce rządów autorytarnych? Właśnie do takich jak Ty, było przesłanie Piotra " OBUDŹCIE SIE ! " 
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 21:12
+2
Prosze zeby pisowcy wyznawcy umilki i przestali obrazac
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 21:00
+2
PRZESŁANIE PANA PIOTRA: Ja zwykły, szary człowiek wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej! Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności. A ja wolność kocham ponad wszystko, dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziemy czekać aż wszystko zrobią za was politycy, bo nie zrobią. Obudźcie się jeszcze nie jest za późno! PIOTR
Avatar
yuuyuy / 30 października 2017 o 20:07
+2
undefined napisał:
Winę za  to samobójstwo POnosi po. Ta partyjka zmanipulowała bardzo wielu Polaków. Jeśli p. Piotr był doradcą to ja nie chciałbym korzystać z rad takich doradców. Żal mi ludzi, że tak łatwo dają się zmanipulować.
winę za to ponoszą cholerne PiSowce bo karzą mi orać za jałmnużne na 500+ dla młodych zdrowych jak byk rodziców
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 20:06
+2
PIS=PRL=PZPR
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 20:04
+2
Panie Piotrze, budzimy się !
Avatar
Hyt / 30 października 2017 o 20:02
+2
Pis to palanty
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 20:56
0
3.11.1984r. w kościele Św.Stanisława Kostki odbył się pogrzeb ks.Jerzego Popiełuszki bestialsko zamordowanego przez komunistyczne władze PRL Wytypowany sprawca od dawna na wolnosci, pod zmienionym nazwiskiem
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 11:37
0
30 osobowa grupka zatwardziałych komuchów chce wywołać rewolucję? Tfu!
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:49
0
Żenada i prymitywne wykorzystywanie ludzkiej tragedii. Obrzydliwość w najgorszej postaci, fanatycy.
Avatar
aby było jak było / 31 października 2017 o 20:16
0
viva napisał:
undefined napisał:
Lewaki a nie moglibyście się wszyscy podpalić zamiast palić te świeczki?
O godz. 2, 23 to pisać może stary pisior któremu proststa dokucza. Siusiu i spać dziadu stary a nie do kompa, niech ci się przyśni partia nieboszczka, bo dzisaj większość pzperowców to działacze Pisu.
 Rozumiem, że tymi wypocinami potwierdzasz waszą "wojenkę" o wolność i demokrację.
 Rozumiem, że tymi wypocinami potwierdzasz waszą "wojenkę" o wolność i demokrację. rozwiń
Avatar
byk / 31 października 2017 o 20:01
0
vovv napisał:
undefined napisał:
Ciekawe, czy zapalili świeczkę ś.p. Markowi Rosiakowi, który został bestialsko zamordowany we własnym biurze poselskim przez członka PO, Ryszarda Cybę?
a ciekawie czy PiS zapalił świeczkę ludziom po 40 latach pracy zapieprzającym dla młodych zdrowych jak byk rozmanżających się rodziców i dostającym za pieprzenie  sie i rozmnażanie 500+
 Powtarzasz w kółko to samo, aż robi się niedobrze od czytania. Gdyby poprzednia władzuchna nie kradła, to pewnie dzisiaj zarabiałbyś więcej. Twoje wnuki nie dostają tej "kosci w gardle" (500+)?. 
 Powtarzasz w kółko to samo, aż robi się niedobrze od czytania. Gdyby poprzednia władzuchna nie kradła, to pewnie dzisiaj zarabiałbyś więcej. Twoje wnuki nie dostają tej "kosci w gardle" (500+)?.  rozwiń
Avatar
antykod / 31 października 2017 o 19:53
0
undefined napisał:
Dla mnie te 30 osób to zwykłe sk..syny. Wykorzystują śmierć niezrównoważonego psychicznie człowieka by tylko dopier...ić PIS. Pytam sk...wiele gdzie byliście jak podpaliła się kobieta wyeksmitowana przez kolesiów bufetowej.
 Przepraszam, ale ś.p. P. Jolanta Brzeska walczyła o prawa wyrzucanych na bruk przez w-ską po. Została okrutnie zamordowana przez mafię w-ską. Była przeszkodą w phywatyzacji.
Avatar
viva / 31 października 2017 o 19:00
0
undefined napisał:
Lewaki a nie moglibyście się wszyscy podpalić zamiast palić te świeczki?
 O godz. 2, 23 to pisać może stary pisior któremu proststa dokucza. Siusiu i spać dziadu stary a nie do kompa, niech ci się przyśni partia nieboszczka, bo dzisaj większość pzperowców to działacze Pisu.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 18:49
0
ON miła depresję, ze skłonnościami do samobójstwa. A przy tym nie lubił Pisu, woęc wykorzystał to "łącznie", Nie zabił się z powodu Pis, ale z powodu DEPRESJI!! J Co 4 osoba z depresja usiłuje, albo POPELNIA samobósktwo! Tak jest na ŚWIECIE , tak jest u nas!
Avatar
fakt / 31 października 2017 o 18:41
0
undefined napisał:
19 października 2010 roku zaatakował pracowników biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Było to biuro posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego oraz posła na Sejm RP Jarosława Jagiełły. Biuro znajdowało się na pierwszym piętrze kamienicy, podczas ataku przebywało w nim 5 osób. Ryszard Cyba wtargnął do biura i zaatakował jednego z pracowników biura, Marka Rosiaka, oddając w jego kierunku strzały z broni palnej. Było to 8 strzałów, cała zawartość magazynka. Cztery ze strzałów trafiły Marka Rosiaka, który zmarł na miejscu. Ryszard Cyba posiadał więcej amunicji, ale nie udało mu się przeładować broni. Zaatakował więc paralizatorem, a następnie nożem kolejnego pracownika biura, znajdującego się w tym samym pomieszczeniu Pawła Kowalskiego. Zadawał Pawłowi Kowalskiemu ciosy nożem  próbując poderżnąć mu gardło. Ugodził go dwukrotnie w szyję, zadając siedmiocentymetrową ranę, poranił także ręce, którymi Paweł Kowalski zasłaniał się. Według świadków, w czasie ataku sprawca krzyczał, że nienawidzi PiS i że chce zabić Kaczyńskiego.
 Takie są fakty
 Takie są fakty rozwiń
Avatar
plus / 31 października 2017 o 18:40
0
undefined napisał:
Protestów KODerastów nie tłumi policja ani wojsko, obywatele mogą się gromadzić, nie ma cenzury, w parlamencie jest opozycja, ba - opozycja ma swoje media, w których chodzący na pasku pseudodziennikarskie obszczymurki próbują z niezadowolonej mniejszości robić większość - o jakich rządach autorytarnych bredzicie? Serio pytam: jakie swobody obywatelskie wam ograniczono? Oszustwa na VAcie? UBeckie emerytury? Jesteście chorzy z nienawiści i żądni krwi Jarkacza.
 Dobre, konkretne pytania. A gdzie odpowiedź? Nie ma?
 Dobre, konkretne pytania. A gdzie odpowiedź? Nie ma? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 9 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 13 12

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 5

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 3 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 1

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 92 8

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim
galeria

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim 14 15

Czy może pani skręcić w lewo – prosi egzaminator. W moje, czy w pana – pyta egzaminowana – to tylko jedna z anegdot krążących wśród pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Przez 20 lat działalności podobnych sytuacji było wiele.

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej 8 1

Niewielki plac z obeliskiem przed kościołem w Gołębiu otrzymał nową, oficjalną nazwę.

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób
galeria

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób 57 15

Około 220 osób znajdzie pracę w pierwszej w Polsce fabryce Turck. Powstanie ona w przyszłym roku w Lublinie. Na taką lokalizację zdecydowano się m.in. ze względu na mieszkających tu wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 3 7

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.