Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2019 r.
15:15

Lublin: Zapłacimy o wiele więcej za postój w Strefie Płatnego Parkowania [cennik]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Dzisiaj poznaliśmy projekt nowego cennika Strefy Płatnego Parkowania. Ma być o wiele drożej niż teraz. Dzisiaj strefa jest podzielona na dwie części: tańszą i droższą. Po zmianach mają być aż trzy części, a każda z innymi cenami. Ratusz nie zakłada na razie powiększenia płatnej strefy, ale się do tego przymierza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyższe stawki nie zaczną obowiązywać od razu. Do końca marca ważna jest umowa pomiędzy miastem a obecnym zarządcą strefy i do tego czasu Ratusz nie może zmieniać reguł. Później mają być nowe zasady i nowe ceny. Ich propozycję przygotował prezydent Lublina. Już w przyszłym tygodniu nad jego pomysłami ma głosować Rada Miasta, by urzędnicy zdążyli z przetargiem na nowego operatora strefy, który będzie potrzebować czasu na ustawienie parkomatów i oznakowanie ulic.

Będą nowe zasady

Przygotowany dla radnych projekt uchwały nie będzie przewidywać poszerzania strefy. – Granice pozostają bez zmian – zapowiada Artur Szymczyk, zastępca prezydenta.

Strefa miałaby być jednak przemeblowana. Dziś jest podzielona na tańszą podstrefę A i droższą B. Prezydent chce wydzielić trzecią. Podstrefą C ma zostać rejon Rusałki i ul. Zamojskiej i tu utrzymane miałyby być obecne ceny. Wszędzie indziej ma być drożej. Krzysztof Żuk twierdzi, że obecne ceny są na tyle niskie, że nie motywują kierowców do krótkiego postoju, w efekcie wiele miejsc jest zajętych.

Postój miałby być płatny o godzinę dłużej niż teraz, czyli do godz. 18.

Bilety jednorazowe

W najdroższej podstrefie A opłata za pierwszą godzinę ma wzrosnąć do 3,90 zł, druga ma kosztować 4,60 zł, trzecia 5,50 zł, a każda następna 3,90 zł.

W tańszej części (okrojona podstrefa B) pierwsza godzina ma kosztować 2,50 zł, druga 3 zł, trzecia 3,60 zł, a każda kolejna 2,50 zł.
W najtańszej części (nowa podstrefa C) pierwsza godzina postoju ma kosztować 2 zł, druga 2,40 zł, trzecia 2,80 zł, każda następna 2 zł.

Ceny abonamentów

Jak mają wyglądać ceny ogólnodostępnych abonamentów „A”? Miesięczny karnet w najdroższej strefie miałby kosztować 220 zł, w tańszej 180 zł, a w najtańszej 150 zł. Półroczne kosztowałyby odpowiednio 1000 zł w podstrefie A, 850 zł w podstrefie B oraz 750 zł w podstrefie C. Za roczny karnet musielibyśmy płacić odpowiednio 1800 zł, 1500 zł lub 1300 zł. Abonament parkingowy dla osoby niepełnosprawnej kosztowałby 5 zł miesięcznie (na całą strefę).

Inne ważne zmiany

* Radykalnie wzrosnąć ma opłata dodatkowa za postój bez biletu. Dzisiaj jest to 50 zł, od kwietnia może być trzykrotnie więcej. Ratusz wyjaśnia, że chce, aby opłata dla parkingowych gapowiczów była zbliżona do kar wlepianych gapowiczom w komunikacji miejskiej.

* Prezydent proponuje, by tańsze abonamenty typu „M” w cenie 150 zł rocznie (ważne tylko na wskazanych ulicach) przysługiwały wyłącznie tym mieszkańcom, którzy rozliczają się z podatku dochodowego w Lublinie.

* Kolejna rewolucja dotyczy pojazdów z napędem hybrydowym. Ich kierowcy nie będą już zwolnieni z opłat. W zamian będą mogli kupić tańszy abonament „E” (60 zł miesięcznie za całą strefę), ale tylko pod warunkiem, że rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Taki abonament będzie przeznaczony wyłącznie dla pojazdów hybrydowych o emisji poniżej 100 g/km.

Strefa może urosnąć

Choć uchwała ma na razie utrzymać obecne granice strefy, to Ratusz już zapowiada konsultacje w sprawie jej powiększenia. Na wtorkowej konferencji prasowej prezydent przyznał, że jej granica może być przesunięta do ul. Ruskiej i nie wykluczył też, że w strefie znajdą się przecznice Lubartowskiej.

Jeżeli decyzje w tej sprawie zapadną odpowiednio wcześnie, to wybrany w przetargu operator będzie zarządzać już powiększoną strefą. Jeśli zapadną później, to zarządzanie nową częścią, co prezydent uznał za bardziej prawdopodobny scenariusz, zostanie zlecone jednej z miejskich spółek.

Konsultacje mają dotyczyć również wprowadzenia odpłatności za parkowanie w weekendy.

e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 16:47
+21
A może umieścić parkomaty za ratuszem na placyku, na którym stają ci, którzy mają tak genialne pomysły?
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 15:36
+14
Już po wyborach A i jego ostatnia kadencja więc zrobi co chce.
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 15:38
+13
Do centrum powinien być dojazd wyłącznie autobusem komunikacji miejskiej, a samochodem tylko w ekstremalnych dopuszczonych prawem przypadkach! Szybko by się wtedy Lublin odsmogował!
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 19:22
+12
Beznadziejni rządzący Lublinem, teraz będą mieli tylko takie pomysły, podwyższać co się da, na ich pomysły nie mające nic wspólnego z dobrem mieszkańców trzeba kasy, do wyborów daleko można drenować kieszenie mieszkańców Lublina, zobaczycie Państwo ile krzykną za wywóz śmieci.
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 15:22
+10
Kasa miasta pusta, więc Zunio idzie po najmniejszej linii oporu i sięga do kieszeni ludzi. Zdecydowanie lepsze efekty byłyby gdyby tak ograniczyć co nieco ratuszowe bizancjum. Swoją drogą, ciekawe kiedy będzie tak cienko, że opchną LPEC?
Avatar
PP / 12 listopada 2019 o 22:27
+5
Krzysztof Żuk twierdzi, że obecne ceny są na tyle niskie, że nie motywują kierowców do krótkiego postoju, w efekcie wiele miejsc jest zajętych. Co za hipokryzja. Po co mi jechać do centrum? Po to żeby załatwić sprawę w urzędzie, więc niech zacznie motywować swoich podwładnych żeby szybciej obsługiwali petentów.
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 17:18
+5
My domagamy się w ramach solidarności z kierowcami podwyżek cen biletów na komunikację miejską !!
Avatar
mar / 12 listopada 2019 o 16:14
+5
Mnie to wisi przestałem jezdzic do centrum . Wybieram firmy poza centrum
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 15:43
+5
I bardzo dobrze centrum miasta powinno być wolne od prywatnych samochodów.
Avatar
obserwator / 13 listopada 2019 o 01:21
+4
Panie Żuk, najlepiej cały Lublin niech będzie strefa a na pewno dużo ludzi wyjedzie stąd na stałe gdzieś pod Lublin, gdzie można spokojnie żyć. 1800 zł abonamentu? Pan chyba oszalał, rozszerzenie strefy? Idzie Pan nie w tym kierunku. To tak samo z podatkami od nieruchomości, domy się starzeją, wymagają remontów, cena ich spada a radni podnoszą podatek. Za kilka lat Lublin opustoszeje.............................
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 21:56
0
Nie głosowałem na Żuka i nigdy na niego nie zagłosuję tylko dlaczego mam być dojony z pieniędzy przez głupotę upośledzonych na umyśle POpaprańców.
Avatar
podpis / 14 listopada 2019 o 06:30
+1
To zwiększenie rotacji (ludzi będą wracać do domu tego samego dnia i ponownie jechać zaparkować bo taniej wyjdzie paliwo) ma zmniejszyć korki w mieście i emisję spalin? GRATULUJĘ IDIOTYCZNEGO POMYSŁU. Kolejne durne pomysły to te buspasy robione na sztukę którymi d można podetrzeć. Na zachodzie już dawno od tego odchodzą bo się nie sprawdza a w zaścianku Lubelskim takie dorabianie bus pasa co ma 100m - śmiechu warte. Popatrzcie twórcy tego g jak to blokuje miasto. Przed bus pasem wszyscy muszą się zatrzymywać żeby zmieścić się na jednym pasie, a autobus stoi również w tym korku żeby za chwilę skorzystać z 100-300 metrów swojej "wolności". Co z tego że ma swój prawoskręt jak wcześniej w korku kilometr musi stać. Natomiast jakby wszyscy mogli tym prawoskrętem jechać lub całą szerokością jezdni tam gdzie zwężenie przez bus pas to zaraz by się korki rozładowały i wszyscy szybciej by przejechali łącznie z tym autobusem, bo by znacznie zmniejszyło emisję spalin. TAK WŁADZA LUBLINA WARCZY ZE SMOGIEM - PRZEZ ZWIĘKSZENIE EMISJI SPALIN Z SAMOCHODÓW.
To zwiększenie rotacji (ludzi będą wracać do domu tego samego dnia i ponownie jechać zaparkować bo taniej wyjdzie paliwo) ma zmniejszyć korki w mieście i emisję spalin? GRATULUJĘ IDIOTYCZNEGO POMYSŁU. Kolejne durne pomysły to te buspasy robione na sztukę którymi d można podetrzeć. Na zachodzie już dawno od tego odchodzą bo się nie sprawdza a w zaścianku Lubelskim takie dorabianie bus pasa co ma 100m - śmiechu warte. Popatrzcie twórcy tego g jak to blokuje miasto. Przed bus pasem wszyscy muszą się zatrzymywać żeby zmieścić się na jednym pasi... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 07:34
+3
Przecież ulice Śródmieścia to nie tylko miejsce do którego się przyjeżdża. Tutaj też mieszkają ludzie którzy codziennie wracając z pracy rozpaczliwie próbują znaleźć maleńki skrawek naszego Lublina w rozsądnej odległości od domu. Przy tym korkując ulice. (Mam na myśli głównie obrzeża strefy). Co robi Pan Prezydent? Uparcie likwiduje miejsca parkingowe, mając w "poważaniu" mieszkańców swojego folwarku.
Avatar
obserwator / 13 listopada 2019 o 01:21
+4
Panie Żuk, najlepiej cały Lublin niech będzie strefa a na pewno dużo ludzi wyjedzie stąd na stałe gdzieś pod Lublin, gdzie można spokojnie żyć. 1800 zł abonamentu? Pan chyba oszalał, rozszerzenie strefy? Idzie Pan nie w tym kierunku. To tak samo z podatkami od nieruchomości, domy się starzeją, wymagają remontów, cena ich spada a radni podnoszą podatek. Za kilka lat Lublin opustoszeje.............................
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 23:01
+2
banda złodziei
Avatar
PP / 12 listopada 2019 o 22:27
+5
Krzysztof Żuk twierdzi, że obecne ceny są na tyle niskie, że nie motywują kierowców do krótkiego postoju, w efekcie wiele miejsc jest zajętych. Co za hipokryzja. Po co mi jechać do centrum? Po to żeby załatwić sprawę w urzędzie, więc niech zacznie motywować swoich podwładnych żeby szybciej obsługiwali petentów.
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 19:53
+4
A co wy macie na tym krakowskim celebrytow w rurkach? i banda kmiotow żuka?! I jeszcze paru azjatow i Ukraińców
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 19:22
+12
Beznadziejni rządzący Lublinem, teraz będą mieli tylko takie pomysły, podwyższać co się da, na ich pomysły nie mające nic wspólnego z dobrem mieszkańców trzeba kasy, do wyborów daleko można drenować kieszenie mieszkańców Lublina, zobaczycie Państwo ile krzykną za wywóz śmieci.
Avatar
... / 12 listopada 2019 o 17:27
-5
Przy okazji zmiany operatora płatnego parkowania warto uporządkować troszkę ten bałagan parkingowy . Chodzi o Krakowskie Przdmieście i parkujące tam samochody które prawie zawsze wjezdzają głebiej na chodnik niż wyznaczone (słabo widoczne)miejsce do parkowania przez co piesi mają znacznie mniej miejsca i mają wrażenie że są jedynie dodatkiem do tego parkingu po którym chodzą. Separatory parkingowe na koła które uniemozliwiłyby ten wjazd rozwiazałyby problem, ewentualnie parkowanie równoległe do jezdni , ale do tego chyba Lublin nie dojrzał bo to oznacza mniej miejsc parkingowych i parkowanie dla wielu kierowców zbyt trudne. Parkowanie równoległe byłoby bezpieczniejsze dla rowerzystów poruszających się jezdnią i to nie jedyny plus takiego rozwiazania o czym planisci z pewnoscią wiedzą
Przy okazji zmiany operatora płatnego parkowania warto uporządkować troszkę ten bałagan parkingowy . Chodzi o Krakowskie Przdmieście i parkujące tam samochody które prawie zawsze wjezdzają głebiej na chodnik niż wyznaczone (słabo widoczne)miejsce do parkowania przez co piesi mają znacznie mniej miejsca i mają wrażenie że są jedynie dodatkiem do tego parkingu po którym chodzą. Separatory parkingowe na koła które uniemozliwiłyby ten wjazd rozwiazałyby problem, ewentualnie parkowanie równoległe do jezdni , ale do tego chyba Lublin nie dojrzał ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 17:18
+5
My domagamy się w ramach solidarności z kierowcami podwyżek cen biletów na komunikację miejską !!
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia nad Zalewem. Lód utrudnia poszukiwania drugiego wędkarza
galeria

Tragedia nad Zalewem. Lód utrudnia poszukiwania drugiego wędkarza 2 1

Służby nie wznowią dzisiaj poszukiwań wędkarza, który wpadł do Zalewu Zemborzyckiego wraz z drugim wędkarzem. Ciało tego drugiego udało się odnaleźć w sobotę.

Tomasovia powalczy o awans? Tak, ale nie za wszelką cenę

Tomasovia powalczy o awans? Tak, ale nie za wszelką cenę 0 0

Na razie niewielkie zmiany szykują się w zespole Tomasovii. Trener Paweł Babiarz chciałby, żeby na wiosnę jego drużyna nadal należała do czołowych zespołów i powalczyła z Lewartem Lubartów o pierwsze miejsce.

 Straż Rybacka czuwa: Za karasie i leszcze do aresztu

Straż Rybacka czuwa: Za karasie i leszcze do aresztu 6 3

61–latek nielegalnie złowił ponad 200 sztuk różnych gatunków ryb. Mężczyzna trafił do aresztu.

Poszukiwania: Jechał do domu, ale do niego nie dotarł

Poszukiwania: Jechał do domu, ale do niego nie dotarł 5 0

Komisariat Policji w Niemcach poszukuje zaginionego Jerzego Zbigniewa Przesmyckiego. Mężczyzna jechał samochodem do domu, ale do niego nie dotarł.

Od świtu do północy będą czytać Pismo Święte: "Każdego zachęcam do lektury"

Od świtu do północy będą czytać Pismo Święte: "Każdego zachęcam do lektury" 44 2

Od świtu do północy - codziennie - od 9 grudnia do 15 grudnia, wierni różnych wyznań w ramach inicjatywy "Chełmianie Czytają Pismo Święte" będą czytać Biblię. Akcję zakończy uroczyste nabożeństwo o godz. 10.30 w chełmskim Kościele Chrześcijan Baptystów przy ul. Ogrodowej.

Brak porozumienia w sprawie ZDZ. Protesty trwają

Brak porozumienia w sprawie ZDZ. Protesty trwają 3 1

Nie widać końca sporu w bialskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Rodzice uczniów tej szkoły grożą zaostrzeniem protestu, jeżeli zarząd z Lublina nie przywróci im zwolnionego dyscyplinarnie dyrektora Henryka Zacharuka.

Pożar wybuchł w nocy. Spłonęła restauracja w Hrubieszowie [zdjęcia]
galeria

Pożar wybuchł w nocy. Spłonęła restauracja w Hrubieszowie [zdjęcia] 80 1

14 zastępów Straży Pożarnej walczyło w nocy z pożarem restauracji przy ulicy Piłsudskiego w Hrubieszowie.

Tęczowy Białystok z nagrodą za Marsz Równości [zdjęcia]
galeria

Tęczowy Białystok z nagrodą za Marsz Równości [zdjęcia] 19 16

Stowarzyszenie Tęczowy Białystok laureatem tegorocznej Nagrody im prof. Zbigniewa Hołdy. Uroczysta gala, na której zostało wręczone odznaczenie, odbyła się w sobotę.

Barbórka Bogdanki. Wyróżnienia dla najlepszych [zdjęcia]
galeria

Barbórka Bogdanki. Wyróżnienia dla najlepszych [zdjęcia] 10 8

W sobotę w Centrum Spotkania Kultur odbył się wieczór barbórkowy Bogdanki. Zasłużeni górnicy dostali wyróżnienia, a inni nagrody.

Natalia wyjechała za pracą do Finlandii. Nie ma z nią kontaktu

Natalia wyjechała za pracą do Finlandii. Nie ma z nią kontaktu 4 0

Policja poszukuje zaginionej 33–letniej Natalii Iwaniuk z Dobrynki. Kobieta wyjechała do pracy za granicę.

Pogoda na niedzielę. Ma padać deszcz
film

Pogoda na niedzielę. Ma padać deszcz 0 1

Na niedzielę synoptycy przewidują przeważnie pochmurną pogodę. Do południa na wschodzie, a po południu na zachodzie kraju będzie padał słaby deszcz.

27-latek zbiera na wózek inwalidzki. Bez pomocy musiałby odkładać pieniędze przez 10 lat

27-latek zbiera na wózek inwalidzki. Bez pomocy musiałby odkładać pieniędze przez 10 lat 134 15

Wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu. Nie widzi, ma niedowład kończyn – skutek niedotlenienia mózgu, co przyniosło czterokończynowe porażenie dziecięce.

Jej zdjęcia zachwycają. Jako jedna z nielicznych w Polsce stale współpracuje z NASA
MAGAZYN

Jej zdjęcia zachwycają. Jako jedna z nielicznych w Polsce stale współpracuje z NASA 80 3

Jej zdjęcia zdobią okładki kalendarzy i od lat zachwycają miłośników astrofotografii z całego świata. Jako jedna z czterech osób w Polsce, stale współpracuje z NASA. Jej pasją są zdjęcia nocnego nieba - rozmowa z Kamilą Mazurkiewicz-Osiak

Miejska ślizgawka w Chełmie już czynna. W jakiej cenie są bilety?
galeria

Miejska ślizgawka w Chełmie już czynna. W jakiej cenie są bilety? 8 1

Wystarczyło, że temperatury spadły poniżej zera a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył sztuczne lodowisko przy ul. Sienkiewicza.

Start Lublin – Anwil Włocławek 96:71. Mistrz rozbity w hali Globus! [wideo]
film

Start Lublin – Anwil Włocławek 96:71. Mistrz rozbity w hali Globus! [wideo] 70 16

Niesamowite rzeczy działy się w sobotę w Lublinie. Start rozbił u siebie mistrza Polski Anwil Włocławek aż 96:71. Drugą połowę gospodarze wygrali 54:30. Co więcej, po 11 meczach drużyna Davida Dedka ma bilans 9-2!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.