Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2016 r.
8:53

Zarzuty dla matki rannego niemowlaka. Chłopiec ma pękniętą czaszkę

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 57 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

20-latka z Lublina odpowie za narażenie życia swojego syna. 8-miesięczny chłopiec trafił do szpitala z pękniętą czaszką. Ewelina G. przekonywała śledczych, że doszło do wypadku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kobieta została zatrzymana w nocy z poniedziałku na wtorek. Wczoraj stanęła przed prokuratorem. Usłyszała zarzuty dotyczące spowodowania obrażeń u chłopca oraz bezpośredniego narażenia go na utratę życia lub zdrowia. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

– Ewelina G. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów – mówi Paweł Banach, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie. – Zapewniała, że nigdy nie skrzywdziłaby chłopca. Z jej wyjaśnień wynika, że doszło do wypadku.

W nocy z poniedziałku na wtorek kobieta zgłosiła się z synkiem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Była pijana. U chłopca stwierdzono poważne obrażenia głowy. Miał pękniętą czaszkę i krwiak. Lekarze wezwali policję. Matka chłopca została zatrzymana. Dziecko pozostało pod opieką lekarzy. Ewelina G. przekonywała policjantów, że wypiła tylko dwie lampki wina. Badanie wykazało w jej organizmie 1,4 promila alkoholu.

Podczas przesłuchania Ewelina G. nie zaprzeczała, że piła alkohol. Feralnej nocy świętowała imieniny koleżanki. Syn miał być wówczas pod opieką dziadka. Kiedy kobieta wróciła do mieszkania przy ul. Odlewniczej, została sama z dzieckiem.

– Chłopiec miał wówczas wspiąć się na regał i spaść – relacjonuje zeznania matki prokurator Banach. – Ewelina G. nie mogła temu zapobiec, bo nie była bezpośrednio przy dziecku. Siedziała nieco dalej.

Po przesłuchaniu kobieta została zwolniona do domu. Jest pod dozorem policji. Śledczy powołają biegłego, który ma ustalić, czy jej wyjaśnienia są wiarygodne.

Pęknięta czaszka to nie jedyne obrażenia, jakie lekarze zauważyli u chłopca. Synek Eweliny G. miał również inne rany głowy. Mogły one powstać na przestrzeni ostatnich tygodni. 20-latka nie odpowie jednak za znęcanie się nad chłopcem. Jej koleżanka potwierdziła, że wydostał się z wózka i uderzył w głowę. Śledczy oceniają zachowanie Eweliny G. raczej jako „nieudolność wychowawczą”.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
P / 3 października 2016 o 12:32
0
Nie wiesz jaką prawda to na co ten głupi komentarz?!
Avatar
Ktoś / 3 października 2016 o 12:26
0
imbecylu sam/sama zacytowałas/les to co napisali że "nie zaprzeczaŁa ze pila alko" a ***isz o jakimś balkonie i powietrzu w którym był alkohol i że samo w nią wchloneo. zaprzeczasz sam/samej sobie co piszesz.... 
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 17:29
0
wredna swierzbica swedziala pupa i się nachlala
Avatar
Gość / 7 lutego 2016 o 17:45
0
powinny poniesc konsekwencje
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 13:47
0
A no to elegancka mamusia ... Nie wiem czy znasz taką historię z tamtego roku- nie wiem gdzie to było ale słyszałąm w TV. Kobieta miała córeczkę i chłopaka- chodziła szmaciła się - też nie wracała do domu piła dziecko zostawiała a w końcu jeden z jej kolegów od meliniarstwa zamknął ją w piwnicy- gwałcił przez trzy dni i ślepia jej wydrapał- takie szamty szybko kończą ale nie tak wesoło jak zaczynają. Takich jest bardzo dużo panienek tylko kazy dupe im kryje- bo żyją jakimiś zasadami bez pokrycia a tym samym pokazują brak godności osobistej i posiadania honoru. Szkoda dzieci takich rodziców bo dziecko daje tyle szczęścia, ze nic nie jest w stanie zapewnić tego. szlauf pieprzony...
A no to elegancka mamusia ... Nie wiem czy znasz taką historię z tamtego roku- nie wiem gdzie to było ale słyszałąm w TV. Kobieta miała córeczkę i chłopaka- chodziła szmaciła się - też nie wracała do domu piła dziecko zostawiała a w końcu jeden z jej kolegów od meliniarstwa zamknął ją w piwnicy- gwałcił przez trzy dni i ślepia jej wydrapał- takie szamty szybko kończą ale nie tak wesoło jak zaczynają. Takich jest bardzo dużo panienek tylko kazy dupe im kryje- bo żyją jakimiś zasadami bez pokrycia a tym samym pokazują brak godności osobistej i... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:24
0
ona bez winy a dziecku zostanie na całe życie:( biedny maluch
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:18
0
ona ciągle narzekała ciągle jej źle bo płakał itp.Matko do dziecka trzeba umieć podejść ułożyć mu plan dnia z czasem się przyzwyczailby o wszystko by miało skład i ład. Ale gowniarze się pewnie nie chciało wstawać rano dla niej zapewne to było kara bo trzeba wstac i nie pospi paniusia. Tyle rodzin się stara o dzieci i nie mogą mieć a te najgorsze rodzą biją piją nie doceniają! pójdzie siedzieć to przemysli . A gdy ujdzie jej płazem kto wie znów się to powtórzy!!!!! Narkotyki alkohol faceci nie wracanie do domu do dziecka! życie EWELINY. Cala jej rodzina to pomylka. Ojciec menel matka znosiła zachowania gowniary zero dyscypliny.
ona ciągle narzekała ciągle jej źle bo płakał itp.Matko do dziecka trzeba umieć podejść ułożyć mu plan dnia z czasem się przyzwyczailby o wszystko by miało skład i ład. Ale gowniarze się pewnie nie chciało wstawać rano dla niej zapewne to było kara bo trzeba wstac i nie pospi paniusia. Tyle rodzin się stara o dzieci i nie mogą mieć a te najgorsze rodzą biją piją nie doceniają! pójdzie siedzieć to przemysli . A gdy ujdzie jej płazem kto wie znów się to powtórzy!!!!! Narkotyki alkohol faceci nie wracanie do domu do dziecka! życie EWELINY. Cala... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 15:53
0
nie ma dla niej wytłumaczenia! dziecko jej przeszkadzało. Powinno spać w nocy to by do tragedii nie doszło. Ciekawe co na to ojciec dziecka ale jak ciota to poglaszcze przytuli mamusie bo normalny to by jej rozbił czache
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:58
0
Ale jak może pisać, ze dziecko ma się dobrze skoro ma czaszkę pęknięta! No może teraz w miarę dobrez bo na lekach silnych dziecko trzymają, peknięta czaszka świadczy o tym, iż to dziecko dostało tak mocno w głowę, że mózg został naruszony co nawet krwiak świadczy o mocy uderzenia a co mówić o tym pęknięciu. To, ze ona pije to ch.. jej w dupe!! Ale nawet jeśli wypiła czy sama to dziecko wychowuje czy jak to jest nie wiem- to powinna wiedzieć, ze to właśnie ona je nosila pod sercem i nigdy palcem nie powinna go tknąć i ciągle kochać, całować tulić a jak bejbi płacze to proste,z e coś trzeba poradzić najlepiej to przytulić, polulać. Szkoda dziecka bo cierpi za to, ze mama nie umiała zapanować nad hormonami a tata nad chujem... Ona jeśli raz uderzyła to będzie biła ciągle aż zabije. Ale skoro ona ciągle pije to w końcu komniec koncow być musi, więc może ta sytuacja się stala aby przejrzała na oczy i rzuciła ten alkohol i malcem się zajęła a alkohol to samo zło a dzidziuś najwspanialsza rzecz jaka się trafia w zyciu. A będzie miała koleżanki i kolegów- czemu nie jak takie samo kurestwo to będą bo jak to z kim będą pic itd... heh
Ale jak może pisać, ze dziecko ma się dobrze skoro ma czaszkę pęknięta! No może teraz w miarę dobrez bo na lekach silnych dziecko trzymają, peknięta czaszka świadczy o tym, iż to dziecko dostało tak mocno w głowę, że mózg został naruszony co nawet krwiak świadczy o mocy uderzenia a co mówić o tym pęknięciu. To, ze ona pije to ch.. jej w dupe!! Ale nawet jeśli wypiła czy sama to dziecko wychowuje czy jak to jest nie wiem- to powinna wiedzieć, ze to właśnie ona je nosila pod sercem i nigdy palcem nie powinna go tknąć i ciągle kochać, całować t... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:19
0
bo po tej akcji wątpię by ktoś normalny nie wstydził by się z nią pokazywac żeby potem mu coś przykleilo. Dziecko ma się dobrze? ale kiedys mogą być tego skutki opóźnienie chodu problem z mowa a nawet za parę lat z nauka! A potem będzie go biła bo nic nie umie a to TMoja wina
Avatar
P / 3 października 2016 o 12:32
0
Nie wiesz jaką prawda to na co ten głupi komentarz?!
Avatar
Ktoś / 3 października 2016 o 12:26
0
imbecylu sam/sama zacytowałas/les to co napisali że "nie zaprzeczaŁa ze pila alko" a ***isz o jakimś balkonie i powietrzu w którym był alkohol i że samo w nią wchloneo. zaprzeczasz sam/samej sobie co piszesz.... 
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 17:29
0
wredna swierzbica swedziala pupa i się nachlala
Avatar
Gość / 7 lutego 2016 o 17:45
0
powinny poniesc konsekwencje
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 13:47
0
A no to elegancka mamusia ... Nie wiem czy znasz taką historię z tamtego roku- nie wiem gdzie to było ale słyszałąm w TV. Kobieta miała córeczkę i chłopaka- chodziła szmaciła się - też nie wracała do domu piła dziecko zostawiała a w końcu jeden z jej kolegów od meliniarstwa zamknął ją w piwnicy- gwałcił przez trzy dni i ślepia jej wydrapał- takie szamty szybko kończą ale nie tak wesoło jak zaczynają. Takich jest bardzo dużo panienek tylko kazy dupe im kryje- bo żyją jakimiś zasadami bez pokrycia a tym samym pokazują brak godności osobistej i posiadania honoru. Szkoda dzieci takich rodziców bo dziecko daje tyle szczęścia, ze nic nie jest w stanie zapewnić tego. szlauf pieprzony...
A no to elegancka mamusia ... Nie wiem czy znasz taką historię z tamtego roku- nie wiem gdzie to było ale słyszałąm w TV. Kobieta miała córeczkę i chłopaka- chodziła szmaciła się - też nie wracała do domu piła dziecko zostawiała a w końcu jeden z jej kolegów od meliniarstwa zamknął ją w piwnicy- gwałcił przez trzy dni i ślepia jej wydrapał- takie szamty szybko kończą ale nie tak wesoło jak zaczynają. Takich jest bardzo dużo panienek tylko kazy dupe im kryje- bo żyją jakimiś zasadami bez pokrycia a tym samym pokazują brak godności osobistej i... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:24
0
ona bez winy a dziecku zostanie na całe życie:( biedny maluch
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:18
0
ona ciągle narzekała ciągle jej źle bo płakał itp.Matko do dziecka trzeba umieć podejść ułożyć mu plan dnia z czasem się przyzwyczailby o wszystko by miało skład i ład. Ale gowniarze się pewnie nie chciało wstawać rano dla niej zapewne to było kara bo trzeba wstac i nie pospi paniusia. Tyle rodzin się stara o dzieci i nie mogą mieć a te najgorsze rodzą biją piją nie doceniają! pójdzie siedzieć to przemysli . A gdy ujdzie jej płazem kto wie znów się to powtórzy!!!!! Narkotyki alkohol faceci nie wracanie do domu do dziecka! życie EWELINY. Cala jej rodzina to pomylka. Ojciec menel matka znosiła zachowania gowniary zero dyscypliny.
ona ciągle narzekała ciągle jej źle bo płakał itp.Matko do dziecka trzeba umieć podejść ułożyć mu plan dnia z czasem się przyzwyczailby o wszystko by miało skład i ład. Ale gowniarze się pewnie nie chciało wstawać rano dla niej zapewne to było kara bo trzeba wstac i nie pospi paniusia. Tyle rodzin się stara o dzieci i nie mogą mieć a te najgorsze rodzą biją piją nie doceniają! pójdzie siedzieć to przemysli . A gdy ujdzie jej płazem kto wie znów się to powtórzy!!!!! Narkotyki alkohol faceci nie wracanie do domu do dziecka! życie EWELINY. Cala... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 15:53
0
nie ma dla niej wytłumaczenia! dziecko jej przeszkadzało. Powinno spać w nocy to by do tragedii nie doszło. Ciekawe co na to ojciec dziecka ale jak ciota to poglaszcze przytuli mamusie bo normalny to by jej rozbił czache
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:58
0
Ale jak może pisać, ze dziecko ma się dobrze skoro ma czaszkę pęknięta! No może teraz w miarę dobrez bo na lekach silnych dziecko trzymają, peknięta czaszka świadczy o tym, iż to dziecko dostało tak mocno w głowę, że mózg został naruszony co nawet krwiak świadczy o mocy uderzenia a co mówić o tym pęknięciu. To, ze ona pije to ch.. jej w dupe!! Ale nawet jeśli wypiła czy sama to dziecko wychowuje czy jak to jest nie wiem- to powinna wiedzieć, ze to właśnie ona je nosila pod sercem i nigdy palcem nie powinna go tknąć i ciągle kochać, całować tulić a jak bejbi płacze to proste,z e coś trzeba poradzić najlepiej to przytulić, polulać. Szkoda dziecka bo cierpi za to, ze mama nie umiała zapanować nad hormonami a tata nad chujem... Ona jeśli raz uderzyła to będzie biła ciągle aż zabije. Ale skoro ona ciągle pije to w końcu komniec koncow być musi, więc może ta sytuacja się stala aby przejrzała na oczy i rzuciła ten alkohol i malcem się zajęła a alkohol to samo zło a dzidziuś najwspanialsza rzecz jaka się trafia w zyciu. A będzie miała koleżanki i kolegów- czemu nie jak takie samo kurestwo to będą bo jak to z kim będą pic itd... heh
Ale jak może pisać, ze dziecko ma się dobrze skoro ma czaszkę pęknięta! No może teraz w miarę dobrez bo na lekach silnych dziecko trzymają, peknięta czaszka świadczy o tym, iż to dziecko dostało tak mocno w głowę, że mózg został naruszony co nawet krwiak świadczy o mocy uderzenia a co mówić o tym pęknięciu. To, ze ona pije to ch.. jej w dupe!! Ale nawet jeśli wypiła czy sama to dziecko wychowuje czy jak to jest nie wiem- to powinna wiedzieć, ze to właśnie ona je nosila pod sercem i nigdy palcem nie powinna go tknąć i ciągle kochać, całować t... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:19
0
bo po tej akcji wątpię by ktoś normalny nie wstydził by się z nią pokazywac żeby potem mu coś przykleilo. Dziecko ma się dobrze? ale kiedys mogą być tego skutki opóźnienie chodu problem z mowa a nawet za parę lat z nauka! A potem będzie go biła bo nic nie umie a to TMoja wina
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!