Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
15:04
Edytuj ten wpis

Zdrojewski w Lublinie o inwestycjach, kibolach i biletach

Autor: Zdjęcie autora rp
0 11 A A
Zdrojewski skomentował awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komi
Zdrojewski skomentował awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komi

Przywiózł 20 mln zł na remont Teatru Muzycznego i Filharmonii w Lublinie, podpisał list o współpracy z miastem i regionem oraz mówił o awanturze biletowo-kibolskiej, nietolerancji i ksenofobii. – Nie jesteście wyjątkiem. W całym kraju nie jest najlepiej - zauważył w czwartek w Lublinie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na unowocześnienie teatru i filharmonii – zajmują pomieszczenia w Teatrze w Budowie – potrzeba 55 mln zł. 20 mln zł dołoży Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Umowę w tej sprawie podpisał w czwartek w Lublinie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Minister przypomniał, że jego resort wsparł już remonty Teatru Starego w Lublinie, siedziby Teatru Gardzienice, klasztoru powizytkowskiego (lubelskie Centrum Kultury) oraz kościołów w całym województwie.

– Teatr w Budowie był największym problemem. Powstaje od prawie 40 lat, jestem o niego pytany w wielu miejscach, nawet w Indiach – mówił minister. W miejsce Teatru w Budowie stanie Centrum Spotkania Kultur, a inwestycja razem z remontem filharmonii i teatru muzycznego skończą się w 2015 r.

Zdrojewski podpisał w czwartek również list intencyjny z władzami Lublina i województwa, w którym obiecał wspierać rozwój kultury, która przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców.

– To nie jest rekompensata za Europejską Stolicę Kultury (tytuł otrzymał Wrocław – red). To nagroda za wykonaną przez was ogromną pracę – mówi Zdrojewski. Dodał, że kiedy wszystkie obiekty zostaną oddane do użytku, to Lublin będzie pod względem infrastruktury kulturalnej kompletny, wejdzie do wyższej ligi. – To jest na granicy cudu, jeśli popatrzymy jak było tutaj jeszcze pięć lat temu – ocenił minister.

Zdrojewski skomentował też awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komiksami z kibicami Motoru, Żydami, Murzynami, gejami i Romami. Bilety wycofano po protestach kibiców. List otwarty przeciwko nietolerancji i "przejęciu władzy przez kibiców” podpisało kilkudziesięciu intelektualistów i naukowców z całego kraju.

– Widać po tym sporze, jak wiele jest do zrobienia, żeby było więcej tolerancji, otwartości i kreatywnej aktywności. Nie jesteście wyjątkiem. W całym kraju pod tym względem nie jest najlepiej. Potrzeba wiele edukacji i to w obu obozach – mówił Zdrojewski i zastrzegł, że feralnych biletów nie widział, a listu nie czytał.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jnfvejbnjnhrojn / 30 listopada 2012 o 11:58
0
Według pana redaktora, Szczuka i Gross to są ci intelektualiści, którzy podpisali się pod protestem przeciwko "przejęciu władzy przez kibiców", a według mnie to są kanalie i dewianci. Ludzie czy wy nie widzicie, że ci kibice walczą o to aby nasze miasto było miastem normalnych ludzi. Nie widzicie tego, że zaczyna być tak, że jak nie jesteś jakimś pedałem, to nie ma dla ciebie miejsca i od razu będziesz nazywany nietolerancyjnym, a jak wyjdziesz na ulicę z flagą narodową, to nazwą cię faszystą.
Avatar
henryk obserwator / 30 listopada 2012 o 11:29
0
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stolicy .Dlaczego pan nie wesprze 50 milionami 1 obiekt a konkretna kwota w wlkp pan takie kwoty daje ,dlatego nie liczba obiektów tylko wyrazuista kwota ,ale ogolnie nie najgorzej w tym wycinku oby taki minister byl w inwestycjach drogowych
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stoli... rozwiń
Avatar
Josef / 30 listopada 2012 o 09:33
0
Najpierw trzeba rozliczyć rozrzutnych nieudaczników za budowę tego teatru.Okazuje się ,że w ramach budowy rozbiera się część wybudowaną!!!Czy kiedyś będzie w Lublinie i województwie dobry gospodarz ,czy ciągle figuranci i kłamcy???Przyjeżdżanie z obietnicami jest chybione,bo nikt z przyjeżdżających i miejscowych nieudaczników nie ponosi żadnej odpowiedzialności za słowa napisane i mówione!!!
Avatar
czarny obserwator / 30 listopada 2012 o 09:17
0
A kto w Indiach przejawiał tak zainteresowanie tym teatrem? Geje, Murzyni, Romowie, czy Żydzi? Takie bajeczki sprzedawaj gdzie indziej ministrze, bo założę się że w tych Indiach to pies z kulawą nogą się tym tematem nie interesuje.
Jakl długo jakieś mniejszości i ich poplecznicy będą decydowały i przymuszały do tego w/g jakich wartości ma żyć większość społeczeństwa polskiego?
Avatar
korowiow / 30 listopada 2012 o 08:20
0
[size=6]a kto to jest?[/size]


[size=6][size=3]"przemoc to żyć za 1000zł"[/size][/size]
Avatar
Gienio / 29 listopada 2012 o 20:28
0
Facet ok. Ile razy przyjeżdża gada do rzeczy i dotrzymuje obietnic. Skąd on się wziął ? jakis cyborg.
Avatar
adam / 29 listopada 2012 o 19:48
0
Wybaczcie, ale nie mogę patrzeć na gebe sobczaka.
Jak to sie dzieje, że im większy nieudacznik, tym bliżej żłoba???
Avatar
Wolfgang / 29 listopada 2012 o 18:39
0
[size=4]Te pieniądze dajcie na dokonczenie obwodnicy na ostatnim odcinku Dąbrowica - Konopnica[/size], a nie na ten teatr
Avatar
gość / 29 listopada 2012 o 16:17
0
Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
Avatar
ja / 29 listopada 2012 o 16:16
0
Widać jaki "intelektualista" siedzi po prawej stronie p. Zdrojewskiego. Coż za "inteligentny" wyraz twarzy. BUHAHAHAHAHA
Avatar
jnfvejbnjnhrojn / 30 listopada 2012 o 11:58
0
Według pana redaktora, Szczuka i Gross to są ci intelektualiści, którzy podpisali się pod protestem przeciwko "przejęciu władzy przez kibiców", a według mnie to są kanalie i dewianci. Ludzie czy wy nie widzicie, że ci kibice walczą o to aby nasze miasto było miastem normalnych ludzi. Nie widzicie tego, że zaczyna być tak, że jak nie jesteś jakimś pedałem, to nie ma dla ciebie miejsca i od razu będziesz nazywany nietolerancyjnym, a jak wyjdziesz na ulicę z flagą narodową, to nazwą cię faszystą.
Avatar
henryk obserwator / 30 listopada 2012 o 11:29
0
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stolicy .Dlaczego pan nie wesprze 50 milionami 1 obiekt a konkretna kwota w wlkp pan takie kwoty daje ,dlatego nie liczba obiektów tylko wyrazuista kwota ,ale ogolnie nie najgorzej w tym wycinku oby taki minister byl w inwestycjach drogowych
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stoli... rozwiń
Avatar
Josef / 30 listopada 2012 o 09:33
0
Najpierw trzeba rozliczyć rozrzutnych nieudaczników za budowę tego teatru.Okazuje się ,że w ramach budowy rozbiera się część wybudowaną!!!Czy kiedyś będzie w Lublinie i województwie dobry gospodarz ,czy ciągle figuranci i kłamcy???Przyjeżdżanie z obietnicami jest chybione,bo nikt z przyjeżdżających i miejscowych nieudaczników nie ponosi żadnej odpowiedzialności za słowa napisane i mówione!!!
Avatar
czarny obserwator / 30 listopada 2012 o 09:17
0
A kto w Indiach przejawiał tak zainteresowanie tym teatrem? Geje, Murzyni, Romowie, czy Żydzi? Takie bajeczki sprzedawaj gdzie indziej ministrze, bo założę się że w tych Indiach to pies z kulawą nogą się tym tematem nie interesuje.
Jakl długo jakieś mniejszości i ich poplecznicy będą decydowały i przymuszały do tego w/g jakich wartości ma żyć większość społeczeństwa polskiego?
Avatar
korowiow / 30 listopada 2012 o 08:20
0
[size=6]a kto to jest?[/size]


[size=6][size=3]"przemoc to żyć za 1000zł"[/size][/size]
Avatar
Gienio / 29 listopada 2012 o 20:28
0
Facet ok. Ile razy przyjeżdża gada do rzeczy i dotrzymuje obietnic. Skąd on się wziął ? jakis cyborg.
Avatar
adam / 29 listopada 2012 o 19:48
0
Wybaczcie, ale nie mogę patrzeć na gebe sobczaka.
Jak to sie dzieje, że im większy nieudacznik, tym bliżej żłoba???
Avatar
Wolfgang / 29 listopada 2012 o 18:39
0
[size=4]Te pieniądze dajcie na dokonczenie obwodnicy na ostatnim odcinku Dąbrowica - Konopnica[/size], a nie na ten teatr
Avatar
gość / 29 listopada 2012 o 16:17
0
Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
Avatar
ja / 29 listopada 2012 o 16:16
0
Widać jaki "intelektualista" siedzi po prawej stronie p. Zdrojewskiego. Coż za "inteligentny" wyraz twarzy. BUHAHAHAHAHA
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 0 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 8 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 2 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 4

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 93 6

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 20

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 27

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!