Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
15:04
Edytuj ten wpis

Zdrojewski w Lublinie o inwestycjach, kibolach i biletach

Autor: Zdjęcie autora rp
0 11 A A
Zdrojewski skomentował awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komi
Zdrojewski skomentował awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komi

Przywiózł 20 mln zł na remont Teatru Muzycznego i Filharmonii w Lublinie, podpisał list o współpracy z miastem i regionem oraz mówił o awanturze biletowo-kibolskiej, nietolerancji i ksenofobii. – Nie jesteście wyjątkiem. W całym kraju nie jest najlepiej - zauważył w czwartek w Lublinie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na unowocześnienie teatru i filharmonii – zajmują pomieszczenia w Teatrze w Budowie – potrzeba 55 mln zł. 20 mln zł dołoży Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Umowę w tej sprawie podpisał w czwartek w Lublinie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Minister przypomniał, że jego resort wsparł już remonty Teatru Starego w Lublinie, siedziby Teatru Gardzienice, klasztoru powizytkowskiego (lubelskie Centrum Kultury) oraz kościołów w całym województwie.

– Teatr w Budowie był największym problemem. Powstaje od prawie 40 lat, jestem o niego pytany w wielu miejscach, nawet w Indiach – mówił minister. W miejsce Teatru w Budowie stanie Centrum Spotkania Kultur, a inwestycja razem z remontem filharmonii i teatru muzycznego skończą się w 2015 r.

Zdrojewski podpisał w czwartek również list intencyjny z władzami Lublina i województwa, w którym obiecał wspierać rozwój kultury, która przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców.

– To nie jest rekompensata za Europejską Stolicę Kultury (tytuł otrzymał Wrocław – red). To nagroda za wykonaną przez was ogromną pracę – mówi Zdrojewski. Dodał, że kiedy wszystkie obiekty zostaną oddane do użytku, to Lublin będzie pod względem infrastruktury kulturalnej kompletny, wejdzie do wyższej ligi. – To jest na granicy cudu, jeśli popatrzymy jak było tutaj jeszcze pięć lat temu – ocenił minister.

Zdrojewski skomentował też awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komiksami z kibicami Motoru, Żydami, Murzynami, gejami i Romami. Bilety wycofano po protestach kibiców. List otwarty przeciwko nietolerancji i "przejęciu władzy przez kibiców” podpisało kilkudziesięciu intelektualistów i naukowców z całego kraju.

– Widać po tym sporze, jak wiele jest do zrobienia, żeby było więcej tolerancji, otwartości i kreatywnej aktywności. Nie jesteście wyjątkiem. W całym kraju pod tym względem nie jest najlepiej. Potrzeba wiele edukacji i to w obu obozach – mówił Zdrojewski i zastrzegł, że feralnych biletów nie widział, a listu nie czytał.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jnfvejbnjnhrojn / 30 listopada 2012 r. o 11:58
Według pana redaktora, Szczuka i Gross to są ci intelektualiści, którzy podpisali się pod protestem przeciwko "przejęciu władzy przez kibiców", a według mnie to są kanalie i dewianci. Ludzie czy wy nie widzicie, że ci kibice walczą o to aby nasze miasto było miastem normalnych ludzi. Nie widzicie tego, że zaczyna być tak, że jak nie jesteś jakimś pedałem, to nie ma dla ciebie miejsca i od razu będziesz nazywany nietolerancyjnym, a jak wyjdziesz na ulicę z flagą narodową, to nazwą cię faszystą.
Avatar
henryk obserwator / 30 listopada 2012 r. o 11:29
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stolicy .Dlaczego pan nie wesprze 50 milionami 1 obiekt a konkretna kwota w wlkp pan takie kwoty daje ,dlatego nie liczba obiektów tylko wyrazuista kwota ,ale ogolnie nie najgorzej w tym wycinku oby taki minister byl w inwestycjach drogowych
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stoli... rozwiń
Avatar
Josef / 30 listopada 2012 r. o 09:33
Najpierw trzeba rozliczyć rozrzutnych nieudaczników za budowę tego teatru.Okazuje się ,że w ramach budowy rozbiera się część wybudowaną!!!Czy kiedyś będzie w Lublinie i województwie dobry gospodarz ,czy ciągle figuranci i kłamcy???Przyjeżdżanie z obietnicami jest chybione,bo nikt z przyjeżdżających i miejscowych nieudaczników nie ponosi żadnej odpowiedzialności za słowa napisane i mówione!!!
Avatar
czarny obserwator / 30 listopada 2012 r. o 09:17
A kto w Indiach przejawiał tak zainteresowanie tym teatrem? Geje, Murzyni, Romowie, czy Żydzi? Takie bajeczki sprzedawaj gdzie indziej ministrze, bo założę się że w tych Indiach to pies z kulawą nogą się tym tematem nie interesuje.
Jakl długo jakieś mniejszości i ich poplecznicy będą decydowały i przymuszały do tego w/g jakich wartości ma żyć większość społeczeństwa polskiego?
Avatar
korowiow / 30 listopada 2012 r. o 08:20
[size=6]a kto to jest?[/size]


[size=6][size=3]"przemoc to żyć za 1000zł"[/size][/size]
Avatar
Gienio / 29 listopada 2012 r. o 20:28
Facet ok. Ile razy przyjeżdża gada do rzeczy i dotrzymuje obietnic. Skąd on się wziął ? jakis cyborg.
Avatar
adam / 29 listopada 2012 r. o 19:48
Wybaczcie, ale nie mogę patrzeć na gebe sobczaka.
Jak to sie dzieje, że im większy nieudacznik, tym bliżej żłoba???
Avatar
Wolfgang / 29 listopada 2012 r. o 18:39
[size=4]Te pieniądze dajcie na dokonczenie obwodnicy na ostatnim odcinku Dąbrowica - Konopnica[/size], a nie na ten teatr
Avatar
gość / 29 listopada 2012 r. o 16:17
Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
Avatar
ja / 29 listopada 2012 r. o 16:16
Widać jaki "intelektualista" siedzi po prawej stronie p. Zdrojewskiego. Coż za "inteligentny" wyraz twarzy. BUHAHAHAHAHA
Avatar
jnfvejbnjnhrojn / 30 listopada 2012 r. o 11:58
Według pana redaktora, Szczuka i Gross to są ci intelektualiści, którzy podpisali się pod protestem przeciwko "przejęciu władzy przez kibiców", a według mnie to są kanalie i dewianci. Ludzie czy wy nie widzicie, że ci kibice walczą o to aby nasze miasto było miastem normalnych ludzi. Nie widzicie tego, że zaczyna być tak, że jak nie jesteś jakimś pedałem, to nie ma dla ciebie miejsca i od razu będziesz nazywany nietolerancyjnym, a jak wyjdziesz na ulicę z flagą narodową, to nazwą cię faszystą.
Avatar
henryk obserwator / 30 listopada 2012 r. o 11:29
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stolicy .Dlaczego pan nie wesprze 50 milionami 1 obiekt a konkretna kwota w wlkp pan takie kwoty daje ,dlatego nie liczba obiektów tylko wyrazuista kwota ,ale ogolnie nie najgorzej w tym wycinku oby taki minister byl w inwestycjach drogowych
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stoli... rozwiń
Avatar
Josef / 30 listopada 2012 r. o 09:33
Najpierw trzeba rozliczyć rozrzutnych nieudaczników za budowę tego teatru.Okazuje się ,że w ramach budowy rozbiera się część wybudowaną!!!Czy kiedyś będzie w Lublinie i województwie dobry gospodarz ,czy ciągle figuranci i kłamcy???Przyjeżdżanie z obietnicami jest chybione,bo nikt z przyjeżdżających i miejscowych nieudaczników nie ponosi żadnej odpowiedzialności za słowa napisane i mówione!!!
Avatar
czarny obserwator / 30 listopada 2012 r. o 09:17
A kto w Indiach przejawiał tak zainteresowanie tym teatrem? Geje, Murzyni, Romowie, czy Żydzi? Takie bajeczki sprzedawaj gdzie indziej ministrze, bo założę się że w tych Indiach to pies z kulawą nogą się tym tematem nie interesuje.
Jakl długo jakieś mniejszości i ich poplecznicy będą decydowały i przymuszały do tego w/g jakich wartości ma żyć większość społeczeństwa polskiego?
Avatar
korowiow / 30 listopada 2012 r. o 08:20
[size=6]a kto to jest?[/size]


[size=6][size=3]"przemoc to żyć za 1000zł"[/size][/size]
Avatar
Gienio / 29 listopada 2012 r. o 20:28
Facet ok. Ile razy przyjeżdża gada do rzeczy i dotrzymuje obietnic. Skąd on się wziął ? jakis cyborg.
Avatar
adam / 29 listopada 2012 r. o 19:48
Wybaczcie, ale nie mogę patrzeć na gebe sobczaka.
Jak to sie dzieje, że im większy nieudacznik, tym bliżej żłoba???
Avatar
Wolfgang / 29 listopada 2012 r. o 18:39
[size=4]Te pieniądze dajcie na dokonczenie obwodnicy na ostatnim odcinku Dąbrowica - Konopnica[/size], a nie na ten teatr
Avatar
gość / 29 listopada 2012 r. o 16:17
Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
Avatar
ja / 29 listopada 2012 r. o 16:16
Widać jaki "intelektualista" siedzi po prawej stronie p. Zdrojewskiego. Coż za "inteligentny" wyraz twarzy. BUHAHAHAHAHA
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

W pierwszej połowie roku Grupa Azoty „Puławy” osiągnęła prawie 5 mld zł przychodów, a jej zysk netto wzrósł z 83 mln zł przed rokiem to 853 mln zł. To jeden z najlepszych wyników chemicznego kombinatu w historii. I to mimo wysokich cen gazu.

Biedaszyby znów aktywne. "Węgla w składach nie ma, a czymś trzeba palić"
wideo
film

Biedaszyby znów aktywne. "Węgla w składach nie ma, a czymś trzeba palić"

Popularne w latach 90. biedaszyby znowu działają. Kopacze z okolic Wałbrzycha, ryzykując życie, zaczęli nielegalnie wydobywać węgiel, który trafia do obrotu detalicznego. Wszystko przez szalejące ceny węgla i jego bardzo ograniczoną dostępność w składach.

Jubileusz "Miasto movie". Specjalne pokazy na 10-lecie i program na październik
3 października 2022, 19:00

Jubileusz "Miasto movie". Specjalne pokazy na 10-lecie i program na październik

Filmowy cykl "Miasto movie" realizowany przez Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji w październiku instytucja zaprosi do wspólnego świętowania. W planach: specjalne pokazy i impreza urodzinowa.

Zamość. Dla miłośników staroci. Wraca Giełda Kolekcjonerska

Zamość. Dla miłośników staroci. Wraca Giełda Kolekcjonerska

Po wakacyjnej przerwie, w najbliższą niedzielę (2 października) w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się Giełda Kolekcjonerska.

Cyrkulacje 2022. Zaczęło się od jednego spektaklu, a teraz to wielki festiwal
29 września 2022, 18:00
galeria

Cyrkulacje 2022. Zaczęło się od jednego spektaklu, a teraz to wielki festiwal

6 spektakli i 13 pokazów tworzy program Festiwalu Cyrku Współczesnego „Cyrkulacje” . Wydarzenia zaczynają się już w czwartek. To ostatni moment na zakup biletów i zarezerwowanie czasu na wydarzenie gratis

Zbudowali lądowisko na dachu szpitala, SOR miał ruszyć od 1 stycznia. Nadal nie działa
Pierwsza strona
galeria

Zbudowali lądowisko na dachu szpitala, SOR miał ruszyć od 1 stycznia. Nadal nie działa

Jest lądowisko na dachu, są miliony wydane na budowę nowej części szpitala. Wciąż nie ma tylko obiecanego szpitalnego oddziału ratunkowego, który ruszyć miał już na początku roku. A inne SOR-y w Lublinie zmagają się z przepełnieniem z powodu ogromnej liczby pacjentów.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Azotów Puławy. Drużyna Roberta Lisa pokonała we wtorek chorwacki zespół RK Nexe Nasice 32:26 w II rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Rewanż zostanie rozegrany 4 października.

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?
złota setka 2021

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Przyszłe panny młode dziwią się zwykle, gdy przy zakupie sukni doradza im mężczyzna. Czasami podchodzą do jego rad nieufnie. Inaczej jest jednak gdy zajmuje się nimi Łukasz Przychodzeń. Do jego lubelskiego salonu ciągną klientki z całej Polski.

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Te 17 mln zł było potrzebne, aby zrealizować budżet i zapłacić za rozpoczęte inwestycje. Ale przy podejmowaniu uchwały zabrakło jednego głosu i dlatego Zamość nie może wyemitować obligacji. Co teraz? Prezydent już zastanawia się, z jakich inwestycji zrezygnować i czy np. nie trzeba będzie „zamrozić” budżetu obywatelskiego.

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy
zdjęcia
galeria

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy

Zaczęło się odliczanie do finału głośnej akcji pomocowej. Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy.

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu
zdjęcia
galeria

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu