Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2019 r.
21:51

Żeliwne słupki z herbem: Żeby nie parkowali na chodniku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
62 32 A A
Odgrodzony od jezdni ma być między innymi chodnik przed centrum handlowym Gala
Odgrodzony od jezdni ma być między innymi chodnik przed centrum handlowym Gala (fot. Krzysztof Mazur)

W pobliżu przebudowanego ronda koło Gali ustawione mają być słupki uniemożliwiające kierowcom wjazd na chodniki i drogi rowerowe. Dodatkowe zabezpieczenia mają kosztować miasto 18 tys. zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żeliwne słupki nie były uwzględnione w pierwotnym projekcie przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej. Ich montaż został zlecony dopiero teraz, jako dodatkowe zadanie dla wykonawcy robót drogowych.

W oficjalnym ogłoszeniu o zleceniu dodatkowych prac Zarząd Dróg i Mostów wyjaśnia, że słupki zostały uznane za niezbędne i że taką konieczność „zgłosili przedstawiciele Straży Miejskiej”.

– Celem słupków drogowych jest powstrzymanie kierowców przed parkowaniem w miejscach niedozwolonych i przejeżdżaniem przez przejścia dla pieszych – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Zarząd Dróg i Mostów zaproponował ustawienie takich przeszkód w pobliżu parkingu zbudowanego na końcu ul. 1 Maja i „na szerokości przejść dla pieszych o obniżonych krawężnikach”. Odgrodzony od jezdni ma być również chodnik przed centrum handlowym Gala. – Od ronda do przejścia dla pieszych – informuje Jędrek.

We wszystkich tych miejscach zamontowane mają być stylowe, pomalowane na czarno słupki z herbem Lublina. Łącznie będzie ich około 60. – Szacunkowy koszt to 18 tys. zł – informuje Urząd Miasta.

Montaż nie nastąpi zbyt szybko, bo produkcja słupków z herbem jest uruchamiana na indywidualne zamówienie. Ratusz przekonuje, że zastosowanie zwykłych, dostępnych od ręki nie wchodziło w grę. – Ponieważ ta przestrzeń znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatora zabytków – wyjaśnia Jędrek. Szacuje jednak, że słupki mogą być zamontowane jeszcze w tym miesiącu.

Samochody nieprzepisowo zaparkowane na chodnikach są częstym widokiem na ulicach śródmieścia, m.in. na * Peowiaków, * Staszica i * Solnej. W ubiegłym roku Zarząd Dróg i Mostów planował ustawić słupki wzdłuż 16 ulic: * Lipowej, * al. Piłsudskiego, * Zamojskiej, * Bernardyńskiej, * Krakowskiego Przedmieścia, * Narutowicza, * Kapucyńskiej, * Konopnickiej, * Chopina, * Orlej, * Solnej, * Kapucyńskiej, * Okopowej, * Mościckiego, * Peowiaków i * Curie-Skłodowskiej.

Z masowego słupkowania chodników nic nie wyszło, bo problemem okazał się brak firm zainteresowanych wykonaniem takich prac.

e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak i zapewne patriota / 4 dni temu o 05:42
+41
Co za naród , że  trzeba stawiać słupki,  żeby bydło wiedziało, że na chodnikach się nie jeździ samochodami i nie parkuje. (Nie obrażając bydła).
Avatar
KK / 5 dni temu o 22:41
+29
Słupki potrzebne od zaraz. Już nawet Ukraina nas wyprzedziła i wprowadziła zakaz parkowania na chodnikach jednocześnie zlecając wykonanie zatok do parkowania poza chodnikiem i przebudowy konieczne. Chyba niestety pozostaje to u nas w obszarze marzeń i to przykre raczej .
Avatar
ttt / 5 dni temu o 23:17
+28
A skąd wiesz że nie płacą? Wyobraź sobie że w tym mieście istnieje co takiego jak aplikacja mobi parking, włączasz w telefonie czas parkowania i płacisz tylko tyle ile stoisz, nie pobierając biletu
 Bo nie muszą płacić. jeśli parkują na nielegalnym - niewyznaczonym miejscu - musi być otoczone białymi liniami, to nie muszą płacić. Owszem teoretycznie dostaną mandat za nielegal, ale płacić opłaty parkingowej nie muszą. Na tym polega problem - prawdopodobieństwo otrzymania mandatu jest żadne, więc lepiej poszukać nielegalnego miejsca niż płacić. I wielu tak robi.
 Bo nie muszą płacić. jeśli parkują na nielegalnym - niewyznaczonym miejscu - musi być otoczone białymi liniami, to nie muszą płacić. Owszem teoretycznie dostaną mandat za nielegal, ale płacić opłaty parkingowej nie muszą. Na tym polega problem - prawdopodobieństwo otrzymania mandatu jest żadne, więc lepiej poszukać nielegalnego miejsca niż płacić. I wielu tak robi. rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 21:59
+28
Bo się ZDiM dopatrzył, że ich nowiutkie chodniki są rozjeżdżane przez chamów w SUVach. Słupki powinny stać wszędzie, na każdej ulicy, którą wymieniono w tym artykule. Nie tylko przy Gali. To, co się dzieje w Lublinie to jest jakiś dramat
Avatar
resovia / 5 dni temu o 22:00
+22
Burdel w tym mieście jest okropny. Ja płacę za parkowanie na Szopena (czy Chopina) a obok mnie jakieś wypasione i ogromne porsche ładuje się na darmową miejscówkę za słupkami z herbem Lublina, na chodniku. Albo na wąskim chodniku na Okopowej parkują przy samych przejściach dla pieszych na nielegalkach inne samochody. Pól na pół - część płaci a reszta cwaniaczy. To ma być sprawiedliwość i oczekiwana uczciwość ludzi? Kiedy z tym zrobicie porządek?
Avatar
Gość / 4 dni temu o 01:24
+20
Jestem za.Kierowcy nawet nie wiedzą co oznacza ten dziwny parking na końcu ulicy.Że to jest miejsce do zawracania wywołuje u nich zdziwienie.
Avatar
LU / 5 dni temu o 22:05
+17
I baaaardzo DOBRZE. Kmioty nie rozumieją.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:58
+16
Na te słupki powinni się złożyć Ci co parkują i niszczą chodniki. A jak? Jest od tego Straż Miejska
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:06
+15
Też uważam, że te słupki powinny być wszędzie. Niestety jesteśmy niezdyscyplinowanym narodem. To parkowanie na chodnikach to jakaś plaga. To, że ktoś nie ma biletu za szybą nie oznacza, że nie płaci. Jest aplikacja do parkingów. Jedna na całą Polskę. Polecam
Avatar
Gość / 5 dni temu o 22:24
+13
Pamiętam jak remontowali chodniki w centrum stawiali znaki zakazu postoju , bo jak tłumaczył Kieliszek z Ratusza , żeby nie niszczyć chodników . Jak postawili parkomaty , to już teraz można chodniki niszczyć . Co za rządy , jak za czasów PO.
Avatar
zwykły obserwator / 4 dni temu o 15:33
-4
Może wilcze doły? żeby kierowcy zapamiętali. Głupota, tak ładnie, bez słupków teraz jest. Albo samopały?
Avatar
dd / 4 dni temu o 15:07
0
Straż Miejska to niech najlepiej zglosi komu trzeba stan nawierzchni na Podwalu przy skręcie do ich siedziby. Jest tam jeszcze inna wazna instytucja, ale wstydu nie ma nigdzie. Jest jeszcze ZS1, duża szkoła, wielu uczniów, sporo przejeżdżających samochodów. Na końcu ulicy powinien stać warsztat samochodowy że specjalizacją Zawieszenia. A może trzeba szanownych urzędników przepuścić że dwa razy dziennie?
Avatar
KK / 4 dni temu o 14:31
+2
Też uważam, że te słupki powinny być wszędzie. Niestety jesteśmy niezdyscyplinowanym narodem. To parkowanie na chodnikach to jakaś plaga. To, że ktoś nie ma biletu za szybą nie oznacza, że nie płaci. Jest aplikacja do parkingów. Jedna na całą Polskę. Polecam
 Jeśli stoi na miejscu nie wyznaczonym do parkowania to na 100% NIE PŁACI. i tylko nie dobrze że SM sie leni i nie wlepia mandatu każdemu kto tak parkuje. Przeciez to tez pieniadze dla miasta dlaczego nikt nie moze zobowiązać SM do bezwzglednego mandatowania cwaniactwa parkingowego
Avatar
Gość / 4 dni temu o 14:17
+1
Czy oni nie mogli zrobić jezdni z czerwonej kostki ? Nie wiem co to za głupia moda nastała aby jezdnie robić z asfaltu. Samochody mają zawieszenie lepsze niż rowery (które poruszają się po kostce na starych drogach rowerowych). No i a razie czego kostka jest praktyczniejsza w razie konieczności dostania się do instalacji podziemnych
Avatar
KK / 4 dni temu o 14:17
0
Burdel w tym mieście jest okropny. Ja płacę za parkowanie na Szopena (czy Chopina) a obok mnie jakieś wypasione i ogromne porsche ładuje się na darmową miejscówkę za słupkami z herbem Lublina, na chodniku. Albo na wąskim chodniku na Okopowej parkują przy samych przejściach dla pieszych na nielegalkach inne samochody. Pól na pół -  część płaci a reszta cwaniaczy. To ma być sprawiedliwość i oczekiwana uczciwość ludzi? Kiedy z tym zrobicie porządek?
Te niebieskie Porsche ostatnio dostało mandat, ale tego brązowego SM nie rusza, bo to kolega ratuszego.
 Proponuję robić zdjecie w godz 8-15 i wysyłac na tel kom do SM z adresem. Jesli po kilku zgłoszenich dalej bedzie parkowało to zgłosić to gazet lokalnych .
 Proponuję robić zdjecie w godz 8-15 i wysyłac na tel kom do SM z adresem. Jesli po kilku zgłoszenich dalej bedzie parkowało to zgłosić to gazet lokalnych . rozwiń
Avatar
kol90 / 4 dni temu o 13:29
-11
Czy oni nie mogli zrobić ścieżki rowerowej z czerwonej kostki ? Nie wiem co to za głupia moda nastała aby ścieżki robić z asfaltu. Jakby zastosowali kostkę to nie byłoby wtedy różnicy w poziomie nawietrzni miedzy chodnikiem a ścieżką. No i a razie czego kostka jest praktyczniejsza w razie konieczności dostania się do instalacji podziemnych
Avatar
Gość / 4 dni temu o 12:12
-3
Określenie Kinszasa, pasuje do miasta z tą różnica, że w Kinszaszy nie ma aż tylu samochodów.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 10:35
+6
"Z masowego słupkowania chodników nic nie wyszło, bo problemem okazał się brak firm zainteresowanych wykonaniem takich prac." - to jest złamanie podstaw ekonomii. Na wolnym rynku, przy swobodzie prowadzenie działalności gospodarczej brak zainteresowania zarobieniem nie jest możliwy. Podejrzewam, że problemem jest tutaj słaba wycena, że nikt nie podjął się tej pracy.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 09:29
+9
Żeby postawić słupki na Peowiaków czy Solnej nie było wykonawcy. A teraz jest, bo stawiają koło Gali. To niech postawi ten sam wykonawca i te pozostałe w mieście. Bo to miasto wygląda jak Kinszasa, a nie miasto europejskiej. Żuk zaniedbał estetykę miasta, tu jest gnój i bajzel. Trawniki przy Skłodowskiej to błotne kałuże
Avatar
antyżuk niepis / 4 dni temu o 09:18
-8
to robią wyborcy łysego bufona
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 0

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 9 5

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 158 15

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 4 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 6

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 10 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.

Inaczej przejedziemy przez ul. Diamentową

Inaczej przejedziemy przez ul. Diamentową 0 6

W poniedziałek zmieniona ma być organizacja ruchu pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym nad ul. Diamentową.

Poziom II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę będzie wyższy niż przed rokiem

Poziom II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę będzie wyższy niż przed rokiem 0 0

Wielkimi krokami zbliża się II Charytatywny Turniej w Siatkonogę. Jeżeli ktoś chce wziąć w nim udział, to musi się spieszyć, bo zgłosiło się już kilkanaście drużyn. Ponownie gospodarzem zawodów będzie hala im. Arkadiusz Gołasia w Kraśniku, a impreza odbędzie się 21 grudnia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.