Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2019 r.
21:51

Żeliwne słupki z herbem: Żeby nie parkowali na chodniku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
62 33 A A
Odgrodzony od jezdni ma być między innymi chodnik przed centrum handlowym Gala
Odgrodzony od jezdni ma być między innymi chodnik przed centrum handlowym Gala (fot. Krzysztof Mazur)

W pobliżu przebudowanego ronda koło Gali ustawione mają być słupki uniemożliwiające kierowcom wjazd na chodniki i drogi rowerowe. Dodatkowe zabezpieczenia mają kosztować miasto 18 tys. zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żeliwne słupki nie były uwzględnione w pierwotnym projekcie przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej. Ich montaż został zlecony dopiero teraz, jako dodatkowe zadanie dla wykonawcy robót drogowych.

W oficjalnym ogłoszeniu o zleceniu dodatkowych prac Zarząd Dróg i Mostów wyjaśnia, że słupki zostały uznane za niezbędne i że taką konieczność „zgłosili przedstawiciele Straży Miejskiej”.

– Celem słupków drogowych jest powstrzymanie kierowców przed parkowaniem w miejscach niedozwolonych i przejeżdżaniem przez przejścia dla pieszych – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Zarząd Dróg i Mostów zaproponował ustawienie takich przeszkód w pobliżu parkingu zbudowanego na końcu ul. 1 Maja i „na szerokości przejść dla pieszych o obniżonych krawężnikach”. Odgrodzony od jezdni ma być również chodnik przed centrum handlowym Gala. – Od ronda do przejścia dla pieszych – informuje Jędrek.

We wszystkich tych miejscach zamontowane mają być stylowe, pomalowane na czarno słupki z herbem Lublina. Łącznie będzie ich około 60. – Szacunkowy koszt to 18 tys. zł – informuje Urząd Miasta.

Montaż nie nastąpi zbyt szybko, bo produkcja słupków z herbem jest uruchamiana na indywidualne zamówienie. Ratusz przekonuje, że zastosowanie zwykłych, dostępnych od ręki nie wchodziło w grę. – Ponieważ ta przestrzeń znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatora zabytków – wyjaśnia Jędrek. Szacuje jednak, że słupki mogą być zamontowane jeszcze w tym miesiącu.

Samochody nieprzepisowo zaparkowane na chodnikach są częstym widokiem na ulicach śródmieścia, m.in. na * Peowiaków, * Staszica i * Solnej. W ubiegłym roku Zarząd Dróg i Mostów planował ustawić słupki wzdłuż 16 ulic: * Lipowej, * al. Piłsudskiego, * Zamojskiej, * Bernardyńskiej, * Krakowskiego Przedmieścia, * Narutowicza, * Kapucyńskiej, * Konopnickiej, * Chopina, * Orlej, * Solnej, * Kapucyńskiej, * Okopowej, * Mościckiego, * Peowiaków i * Curie-Skłodowskiej.

Z masowego słupkowania chodników nic nie wyszło, bo problemem okazał się brak firm zainteresowanych wykonaniem takich prac.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak i zapewne patriota / 4 grudnia 2019 r. o 05:42
+42
Co za naród , że  trzeba stawiać słupki,  żeby bydło wiedziało, że na chodnikach się nie jeździ samochodami i nie parkuje. (Nie obrażając bydła).
Avatar
KK / 3 grudnia 2019 r. o 22:41
+30
Słupki potrzebne od zaraz. Już nawet Ukraina nas wyprzedziła i wprowadziła zakaz parkowania na chodnikach jednocześnie zlecając wykonanie zatok do parkowania poza chodnikiem i przebudowy konieczne. Chyba niestety pozostaje to u nas w obszarze marzeń i to przykre raczej .
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 21:59
+29
Bo się ZDiM dopatrzył, że ich nowiutkie chodniki są rozjeżdżane przez chamów w SUVach. Słupki powinny stać wszędzie, na każdej ulicy, którą wymieniono w tym artykule. Nie tylko przy Gali. To, co się dzieje w Lublinie to jest jakiś dramat
Avatar
ttt / 3 grudnia 2019 r. o 23:17
+28
A skąd wiesz że nie płacą? Wyobraź sobie że w tym mieście istnieje co takiego jak aplikacja mobi parking, włączasz w telefonie czas parkowania i płacisz tylko tyle ile stoisz, nie pobierając biletu
 Bo nie muszą płacić. jeśli parkują na nielegalnym - niewyznaczonym miejscu - musi być otoczone białymi liniami, to nie muszą płacić. Owszem teoretycznie dostaną mandat za nielegal, ale płacić opłaty parkingowej nie muszą. Na tym polega problem - prawdopodobieństwo otrzymania mandatu jest żadne, więc lepiej poszukać nielegalnego miejsca niż płacić. I wielu tak robi.
 Bo nie muszą płacić. jeśli parkują na nielegalnym - niewyznaczonym miejscu - musi być otoczone białymi liniami, to nie muszą płacić. Owszem teoretycznie dostaną mandat za nielegal, ale płacić opłaty parkingowej nie muszą. Na tym polega problem - prawdopodobieństwo otrzymania mandatu jest żadne, więc lepiej poszukać nielegalnego miejsca niż płacić. I wielu tak robi. rozwiń
Avatar
resovia / 3 grudnia 2019 r. o 22:00
+23
Burdel w tym mieście jest okropny. Ja płacę za parkowanie na Szopena (czy Chopina) a obok mnie jakieś wypasione i ogromne porsche ładuje się na darmową miejscówkę za słupkami z herbem Lublina, na chodniku. Albo na wąskim chodniku na Okopowej parkują przy samych przejściach dla pieszych na nielegalkach inne samochody. Pól na pół - część płaci a reszta cwaniaczy. To ma być sprawiedliwość i oczekiwana uczciwość ludzi? Kiedy z tym zrobicie porządek?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 01:24
+21
Jestem za.Kierowcy nawet nie wiedzą co oznacza ten dziwny parking na końcu ulicy.Że to jest miejsce do zawracania wywołuje u nich zdziwienie.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 08:58
+17
Na te słupki powinni się złożyć Ci co parkują i niszczą chodniki. A jak? Jest od tego Straż Miejska
Avatar
LU / 3 grudnia 2019 r. o 22:05
+17
I baaaardzo DOBRZE. Kmioty nie rozumieją.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 08:06
+15
Też uważam, że te słupki powinny być wszędzie. Niestety jesteśmy niezdyscyplinowanym narodem. To parkowanie na chodnikach to jakaś plaga. To, że ktoś nie ma biletu za szybą nie oznacza, że nie płaci. Jest aplikacja do parkingów. Jedna na całą Polskę. Polecam
Avatar
świadeq / 3 grudnia 2019 r. o 22:08
+13
Burdel w tym mieście jest okropny. Ja płacę za parkowanie na Szopena (czy Chopina) a obok mnie jakieś wypasione i ogromne porsche ładuje się na darmową miejscówkę za słupkami z herbem Lublina, na chodniku. Albo na wąskim chodniku na Okopowej parkują przy samych przejściach dla pieszych na nielegalkach inne samochody. Pól na pół -  część płaci a reszta cwaniaczy. To ma być sprawiedliwość i oczekiwana uczciwość ludzi? Kiedy z tym zrobicie porządek?
 Te niebieskie Porsche ostatnio dostało mandat, ale tego brązowego SM nie rusza, bo to kolega ratuszego.
 Te niebieskie Porsche ostatnio dostało mandat, ale tego brązowego SM nie rusza, bo to kolega ratuszego. rozwiń
Avatar
PROBLEM LEŻY GDZIE INDZIEJ / 10 grudnia 2019 r. o 06:40
0
a może by tak zapewnili wystarczającą liczbę miejsc parkingowych. parkingi się tylko likwiduje zamiast zrobić to co oczekują mieszkańcy czyli wybudować wystarczającą liczę do samochodów które mamy. Miasto niby tak wspiera rodziny, szczególnie te wielodzietne, a one jeżdżą samochodami, bo jak się ma dzieci to się niestety tak robi. Nie sposób ogarnąć wyjazdu do centrum mpk-iem bo każde dziecko upilnować jak się ma dużo i jaka strata czasu jechać tymi autobusami w żółwim tempie (bo przystanki co dwieście metrów), czekać na przystanku w mrozie z małymi dziećmi. Poza tym taka podróż jest niebezpieczna, autobusy mocno hamują ruszają. Małe dziecko na nogach się nie może utrzymać, matka wszystkich za rączki nie da rady trzymać a pasów bezpieczeństwa brać. Ludzie z samochodami płacą podatki i są mieszkańcami tego miasta. CHCĄ RÓWNIEŻ ABY IM NIE ZABIERAĆ PARKINGÓW I PASÓW RUCHU. Korkujecie cały Lublin tymi działaniami (droższe bilety parkingowe żeby zwiększyć rotację następna guupota), bo ludzie krążą samochodami szukając miejsca a i przez to spowalnia ruch mpk.
a może by tak zapewnili wystarczającą liczbę miejsc parkingowych. parkingi się tylko likwiduje zamiast zrobić to co oczekują mieszkańcy czyli wybudować wystarczającą liczę do samochodów które mamy. Miasto niby tak wspiera rodziny, szczególnie te wielodzietne, a one jeżdżą samochodami, bo jak się ma dzieci to się niestety tak robi. Nie sposób ogarnąć wyjazdu do centrum mpk-iem bo każde dziecko upilnować jak się ma dużo i jaka strata czasu jechać tymi autobusami w żółwim tempie (bo przystanki co dwieście metrów), czekać na przystanku w mrozie ... rozwiń
Avatar
zwykły obserwator / 4 grudnia 2019 r. o 15:33
-3
Może wilcze doły? żeby kierowcy zapamiętali. Głupota, tak ładnie, bez słupków teraz jest. Albo samopały?
Avatar
dd / 4 grudnia 2019 r. o 15:07
0
Straż Miejska to niech najlepiej zglosi komu trzeba stan nawierzchni na Podwalu przy skręcie do ich siedziby. Jest tam jeszcze inna wazna instytucja, ale wstydu nie ma nigdzie. Jest jeszcze ZS1, duża szkoła, wielu uczniów, sporo przejeżdżających samochodów. Na końcu ulicy powinien stać warsztat samochodowy że specjalizacją Zawieszenia. A może trzeba szanownych urzędników przepuścić że dwa razy dziennie?
Avatar
KK / 4 grudnia 2019 r. o 14:31
+2
Też uważam, że te słupki powinny być wszędzie. Niestety jesteśmy niezdyscyplinowanym narodem. To parkowanie na chodnikach to jakaś plaga. To, że ktoś nie ma biletu za szybą nie oznacza, że nie płaci. Jest aplikacja do parkingów. Jedna na całą Polskę. Polecam
 Jeśli stoi na miejscu nie wyznaczonym do parkowania to na 100% NIE PŁACI. i tylko nie dobrze że SM sie leni i nie wlepia mandatu każdemu kto tak parkuje. Przeciez to tez pieniadze dla miasta dlaczego nikt nie moze zobowiązać SM do bezwzglednego mandatowania cwaniactwa parkingowego
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 14:17
+2
Czy oni nie mogli zrobić jezdni z czerwonej kostki ? Nie wiem co to za głupia moda nastała aby jezdnie robić z asfaltu. Samochody mają zawieszenie lepsze niż rowery (które poruszają się po kostce na starych drogach rowerowych). No i a razie czego kostka jest praktyczniejsza w razie konieczności dostania się do instalacji podziemnych
Avatar
KK / 4 grudnia 2019 r. o 14:17
0
Burdel w tym mieście jest okropny. Ja płacę za parkowanie na Szopena (czy Chopina) a obok mnie jakieś wypasione i ogromne porsche ładuje się na darmową miejscówkę za słupkami z herbem Lublina, na chodniku. Albo na wąskim chodniku na Okopowej parkują przy samych przejściach dla pieszych na nielegalkach inne samochody. Pól na pół -  część płaci a reszta cwaniaczy. To ma być sprawiedliwość i oczekiwana uczciwość ludzi? Kiedy z tym zrobicie porządek?
Te niebieskie Porsche ostatnio dostało mandat, ale tego brązowego SM nie rusza, bo to kolega ratuszego.
 Proponuję robić zdjecie w godz 8-15 i wysyłac na tel kom do SM z adresem. Jesli po kilku zgłoszenich dalej bedzie parkowało to zgłosić to gazet lokalnych .
 Proponuję robić zdjecie w godz 8-15 i wysyłac na tel kom do SM z adresem. Jesli po kilku zgłoszenich dalej bedzie parkowało to zgłosić to gazet lokalnych . rozwiń
Avatar
kol90 / 4 grudnia 2019 r. o 13:29
-11
Czy oni nie mogli zrobić ścieżki rowerowej z czerwonej kostki ? Nie wiem co to za głupia moda nastała aby ścieżki robić z asfaltu. Jakby zastosowali kostkę to nie byłoby wtedy różnicy w poziomie nawietrzni miedzy chodnikiem a ścieżką. No i a razie czego kostka jest praktyczniejsza w razie konieczności dostania się do instalacji podziemnych
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 12:12
-3
Określenie Kinszasa, pasuje do miasta z tą różnica, że w Kinszaszy nie ma aż tylu samochodów.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 10:35
+6
"Z masowego słupkowania chodników nic nie wyszło, bo problemem okazał się brak firm zainteresowanych wykonaniem takich prac." - to jest złamanie podstaw ekonomii. Na wolnym rynku, przy swobodzie prowadzenie działalności gospodarczej brak zainteresowania zarobieniem nie jest możliwy. Podejrzewam, że problemem jest tutaj słaba wycena, że nikt nie podjął się tej pracy.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 09:29
+9
Żeby postawić słupki na Peowiaków czy Solnej nie było wykonawcy. A teraz jest, bo stawiają koło Gali. To niech postawi ten sam wykonawca i te pozostałe w mieście. Bo to miasto wygląda jak Kinszasa, a nie miasto europejskiej. Żuk zaniedbał estetykę miasta, tu jest gnój i bajzel. Trawniki przy Skłodowskiej to błotne kałuże
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 grudnia 2020 r.

Liga Europy. Porażka Lecha Poznań w Lizbonie

Liga Europy. Porażka Lecha Poznań w Lizbonie

Lech Poznań przegrał na Stadionie Światła w Lizbonie z tamtejszą Benficą aż 0:4 i stracił jakiekolwiek szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy

ME piłkarek ręcznych. Norwegia pokonała Polskę 35:22

ME piłkarek ręcznych. Norwegia pokonała Polskę 35:22

W swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy piłkarek ręcznych Polska nie miała większych szans w starciu z Norwegią. Do przerwy walka była w miarę wyrównana, ale po zmianie stron faworytki odjechały Biało-Czerwonym i ostatecznie wygrały aż 35:22.

Nie działa ani metoda "na trawnik" ani "na żywopłot". Kierowcy uparcie tu parkują

Nie działa ani metoda "na trawnik" ani "na żywopłot". Kierowcy uparcie tu parkują

Świeżo posadzony żywopłot, chociaż taką miał spełnić rolę, nie powstrzymał kierowców przed dzikim parkowaniem na skraju pl. Kaczyńskiego. Wcześniej zastawiany był tutaj chodnik, później autami niszczony był trawnik, a teraz kierowcy zaczynają rozjeżdżać krzewy.

Afera respiratorowa. Gdzie jest sprzęt za miliony od firmy E&K?

Afera respiratorowa. Gdzie jest sprzęt za miliony od firmy E&K?

– Sprzęt w dużej części jest w Polsce, ale Ministerstwo Zdrowia nie chce go odebrać – twierdzi prezes kontrowersyjnej firmy E&K z Lublina. Sąd Okręgowy w Warszawie właśnie postanowił, że spółka ma zwrócić resortowi 70 mln zł za respiratory, których nie dostarczyła.

Wielki diabelski młyn stanął w Lublinie i za diabły nikt nie wie, jakim prawem
galeria

Wielki diabelski młyn stanął w Lublinie i za diabły nikt nie wie, jakim prawem

30-metrowy diabelski młyn pojawił się na Błoniach obok Zamku. Problem w tym, że ustawiono go bez pozwolenia konserwatora zabytków, który zapewnia, że takiej zgody nawet nie by nie wydał, bo konstrukcja przytłacza widok na Stare Miasto. Konserwator zapowiada również, że wyda nakaz usunięcia obiektu .

Zastal Enea BC – Pszczółka Start Lublin 90:75. Zbyt duże osłabienia
film

Zastal Enea BC – Pszczółka Start Lublin 90:75. Zbyt duże osłabienia

Pszczółka Start Lublin wystąpiła w Zielonej Górze w mocno osłabionym składzie. Porażka z mistrzami Polski 75:90 nie jest więc wielkim powodem do narzekań.

Proszą o meble do szpitala w Lublinie, który powstaje za miliony złotych
galeria

Proszą o meble do szpitala w Lublinie, który powstaje za miliony złotych

Nie będzie internetowej zbiórki mebli wypoczynkowych dla medyków ze szpitala tymczasowego w Lublinie. - Inicjatywa spotkała się z krytyką i została wycofana - poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Za śmieci od zużytej wody? Kolejne lubelskie miasto chce zmienić stawki

Za śmieci od zużytej wody? Kolejne lubelskie miasto chce zmienić stawki

Głosu ośmiu radnych potrzeba, by od 1 stycznia mieszkańcy płacili za śmieci w powiązaniu ze zużyciem wody. Władze miasta przekonują, że to konieczność. W tajemniczy sposób ubywa mieszkańców regulujących opłaty, śmieci przybywa a zużycie wody jest, jakie było. Rada miasta obraduje w piątek

Wypadek na trasie Lublin – Kraśnik. Jedna osoba ranna

Wypadek na trasie Lublin – Kraśnik. Jedna osoba ranna

Jedna osoba została ranna w wypadku w miejscowości Strzeszkowice Duże. Droga w tym miejscu jest zablokowana.

GastroChallenge. Żeby ratować restauracje, zamawiają na wynos i nominują kolejnych

GastroChallenge. Żeby ratować restauracje, zamawiają na wynos i nominują kolejnych

Zamawiają jedzenie na wynos w miejscowych restauracjach, zamieszczają zdjęcia posiłków na Facebooku i „nominują” do tego samego kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne. Tak lokalnej branży gastronomicznej pomagają mieszkańcy Lubartowa .

Polski Cukier Avia zagra w Kluczborku, a LUK Politechnika podejmuje KPS Siedlce

Polski Cukier Avia zagra w Kluczborku, a LUK Politechnika podejmuje KPS Siedlce

LUK Politechnika Lublin zagra w sobotę o godzinie 20 z KPS Siedlce. Dwie godziny wcześniej na boisko wyjdą siatkarze Polskiego Cukru Avia Świdnik w spotkaniu wyjazdowym z Kluczborku.

Jednego złapali, ale na wolności pozostaje 7 potężnych byków

Jednego złapali, ale na wolności pozostaje 7 potężnych byków

Jeśli zobaczysz - nie podchodź, nie łap na własną rękę, zwierzęta mogą być niebezpieczne – apeluje policja. Z jednego z gospodarstw uciekło 8 byków. 7 pozostaje na wolności.

Wmawiała, że potrzebuje pieniędzy na szczepionkę przeciw Covid. Szuka jej policja

Wmawiała, że potrzebuje pieniędzy na szczepionkę przeciw Covid. Szuka jej policja

Policja szuka kobiety, która od 80-latki wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszustka podała się za koleżankę wnuczki, która pilnie potrzebuje pieniędzy na zakup szczepionki przeciw Covid-19, aby rzekomo ratować życie swych ciężko chorych rodziców.

30. Mikołajki Folkowe z Lublina lecą w kosmos. Zobacz jak powstaje scenografia
Zdjęcia
galeria

30. Mikołajki Folkowe z Lublina lecą w kosmos. Zobacz jak powstaje scenografia

Studenci Wydziału Artystycznego UMCS odlecieli w kosmos. I to dosłownie. Kończą pracę nad scenografią Mikołajków Folkowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.