Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2019 r.
6:21

Lublin: Nowy park ma być sześć razy większy od Ogrodu Saskiego. Kończą się konsultacje społeczne

Autor: Zdjęcie autora drs
28 56 A A

Piątek będzie ostatnim dniem konsultacji w sprawie nowego parku Nadrzecznego, który miałby zająć powierzchnię sześć razy większą od Ogrodu Saskiego. Park planowany jest wzdłuż obu brzegów Bystrzycy między ul. Żeglarską a mostem przy Janowskiej. Jutro będzie też można porozmawiać z autorami koncepcji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Głównym założeniem jest utworzenie nowego, zielonego szlaku spacerowego – informuje Monika Głazik z Urzędu Miasta. Architekci mają do „umeblowania” dość problematyczny teren, bo długi i zarazem wąski. Zielony szlak miałby 4,5 km długości, wśród jego atrakcji miałyby się znaleźć punkty widokowe, stanowiska do bliskiej obserwacji przyrody, czy też trasa tematyczna związana z pobliskimi pompami ujęcia wody „Wrotków”.

Wzdłuż rzeki poprowadzonych miałoby być 6 km chodników z zejściami do brzegu, 3 km nowej ścieżki rowerowej na obrzeżach parku, natomiast istniejąca ścieżka, która w pogodne weekendy bywa niebezpiecznie zatłoczona, miałaby przejść gruntowną przebudowę.

– Projekt uwzględnia także budowę sześciu kładek nad rzeką dla pieszych i rowerzystów – dodaje Głazik. Planowanych jest ponadto pięć sezonowych punktów usługowych z ogólnodostępnymi szaletami. – Byłyby uzupełnione zadaszonymi otwartymi miejscami do odpoczynku. Planowana mała architektura obejmować będzie zewnętrzne meble do siedzenia i leżenia, podesty dla wędkarzy i przystanie dla kajaków.

W planach są też trawiaste plaże, place zabaw z urządzeniami wykonanymi z naturalnych materiałów, a także wykorzystanie ruin młyna wodnego w pobliżu ul. Medalionów, gdzie miałby powstać amfiteatr z zadaszoną sceną.

Zamawiając koncepcję Ratusz zastrzegł, że musi być „doszlifowana” w trakcie rozmów z zainteresowanymi mieszkańcami. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 20 lipca. Projektanci zebrali wtedy uwagi, część z nich uwzględnili w koncepcji, a o efektach będzie można  z nimi porozmawiać podczas jutrzejszego, otwartego dla wszystkich spotkania, które zacznie się o godz. 17 w podstawówce nr 30 przy ul. Nałkowskich 110. Piątek będzie też ostatnim dniem zbierania uwag przez Urząd Miasta (namiary podajemy poniżej).

Szczegółowa dokumentacja, na którą miasto wyda 125 tys. zł, powinna być gotowa jeszcze w tym roku. Ratusz zakłada, że 65-hektarowy park Nadrzeczny stanie się jedną z głównych atrakcji w dolinie Bystrzycy obok urządzonego niedawno parku przy Zawilcowej i odnawianego już parku Ludowego, na którego otwarcie poczekamy jeszcze ponad rok.

Urząd czeka na pomysły

Uwagi do koncepcji nowego parku można przesyłać mailem (konsultacje@lublin.eu) lub za pomocą formularza on-line. Można też przychodzić osobiście do miejskiego Biura Rewitalizacji (Zana 38, pokój 611) albo do niego dzwonić (81 466 25 94).

e-Wydanie

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kuba / 26 września 2019 o 07:38
+22
Super pomysł i lokalizacja. Nie mogę się doczekać
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 06:31
+21
Mi pasuje. Fajnie
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 06:43
+17
Te dzialki moze w końcu zagrają i powstanie coś sensownego
Avatar
Maejano / 26 września 2019 o 08:39
+15
Miasto nie ma nic do zalewu, zalew jest pod zarządzaniem Wód Polskich i teren wokół ZALEWU.
Avatar
??? / 26 września 2019 o 09:29
+13
Miasto nie ma nic do zalewu, zalew jest pod zarządzaniem Wód Polskich i teren wokół ZALEWU.
Miasto i tak prawie nic nie zrobiło z Zalewem jak był pod jego zarządem.
Prawie... poza remontem zapory czołowej i jazu, niedawno zakończonym remontem zapory bocznej - inwestycje na 30 mln zł, budwa obleganego w wakacje ośrodka Słoneczny Wrotków, bulwar ze ścieżka rowerową wzdłuż zachodniego brzegu Zalewu wraz z małą infrastruklturą - oświetlenie, wiaty do wypoczynku, pomosty dla wędkarzy. Prawie nic.  A co tam z szumnymi i butnymi oświadczeniami rzecznika państwowych wiecznie niedofinansowanych Wód Polskich w sprawie Zalewu? Coś jakby ucichło... Czyżby to miało związek z tym, że rząd PIS po 2015 obciął wydatki na gospodarkę wodną o 40% z 3,2 mld do 2 mld zł a wydatki na ochronę wód powierzchniowych i podziemnych aż o 70% z 3 mld do 0,9 mld zł. Źródło danych: Rocznik Statystyczny GUS 2018, strona 115  stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-statystyczny-rzeczypospolitej-polskiej-2018,2,18.html
Prawie... poza remontem zapory czołowej i jazu, niedawno zakończonym remontem zapory bocznej - inwestycje na 30 mln zł, budwa obleganego w wakacje ośrodka Słoneczny Wrotków, bulwar ze ścieżka rowerową wzdłuż zachodniego brzegu Zalewu wraz z małą infrastruklturą - oświetlenie, wiaty do wypoczynku, pomosty dla wędkarzy. Prawie nic.  A co tam z szumnymi i butnymi oświadczeniami rzecznika państwowych wiecznie niedofinansowanych Wód Polskich w sprawie Zalewu? Coś jakby ucichło... Czyżby to miało związek z tym, że rząd PIS po 201... rozwiń
Avatar
. / 26 września 2019 o 10:37
+12
Miasto nie ma nic do zalewu, zalew jest pod zarządzaniem Wód Polskich i teren wokół ZALEWU.
Miasto i tak prawie nic nie zrobiło z Zalewem jak był pod jego zarządem.
Prawie... poza remontem zapory czołowej i jazu, niedawno zakończonym remontem zapory bocznej - inwestycje na 30 mln zł, budwa obleganego w wakacje ośrodka Słoneczny Wrotków, bulwar ze ścieżka rowerową wzdłuż zachodniego brzegu Zalewu wraz z małą infrastruklturą - oświetlenie, wiaty do wypoczynku, pomosty dla wędkarzy. Prawie nic. A co tam z szumnymi i butnymi oświadczeniami rzecznika państwowych wiecznie niedofinansowanych Wód Polskich w sprawie Zalewu? Coś jakby ucichło... Czyżby to miało związek z tym, że rząd PIS po 2015 obciął wydatki na gospodarkę wodną o 40% z 3,2 mld do 2 mld zł a wydatki na ochronę wód powierzchniowych i podziemnych aż o 70% z 3 mld do 0,9 mld zł. Źródło danych: Rocznik Statystyczny GUS 2018, strona 115 stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-statystyczny-rzeczypospolitej-polskiej-2018,2,18.html
No i co z tego jak woda śmierdzi i Dąbrowa oraz Marina to relikty poprzedniej epoki.  Chodniki nie remontowane od początku istnienia Zalewu.
Wodą kolego miały się zająć rządowe Wody Polskie bo to do nich należy. Skończyło się na butnych zapowiedziach. A co do smorodu i zakwitu to miej pretensje do okolicznego rolnictwa, że walą nawozy na pola
Szkoda, że miasto nie zajęło się wodą w Zalewie przez tyle lat. A teraz winę zwala się na jakieś Wody Polskie.
 Też żałuję, ale twój idol Pruszkowski zostawił Lublin w takim stanie, że sprzątanie po nim trwa po dziś dzień. Pieniądze trzeba było wydawać na rzeczy ważniejsze, tj. budowę i remonty dróg, ścieżek rowerowych czy obiektów sportowych. Ale spokojnie, podobno Wody Polskie już się zajęły zalewem i za chwilę woda będzie czystsza i bardziej przejrzysta od tej co leci z naszych kranów.
 Też żałuję, ale twój idol Pruszkowski zostawił Lublin w takim stanie, że sprzątanie po nim trwa po dziś dzień. Pieniądze trzeba było wydawać na rzeczy ważniejsze, tj. budowę i remonty dróg, ścieżek rowerowych czy obiektów sportowych. Ale spokojnie, podobno Wody Polskie już się zajęły zalewem i za chwilę woda będzie czystsza i bardziej przejrzysta od tej co leci z naszych kranów. rozwiń
Avatar
??? / 26 września 2019 o 10:51
+11
Miasto nie ma nic do zalewu, zalew jest pod zarządzaniem Wód Polskich i teren wokół ZALEWU.
Miasto i tak prawie nic nie zrobiło z Zalewem jak był pod jego zarządem.
Prawie... poza remontem zapory czołowej i jazu, niedawno zakończonym remontem zapory bocznej - inwestycje na 30 mln zł, budwa obleganego w wakacje ośrodka Słoneczny Wrotków, bulwar ze ścieżka rowerową wzdłuż zachodniego brzegu Zalewu wraz z małą infrastruklturą - oświetlenie, wiaty do wypoczynku, pomosty dla wędkarzy. Prawie nic. A co tam z szumnymi i butnymi oświadczeniami rzecznika państwowych wiecznie niedofinansowanych Wód Polskich w sprawie Zalewu? Coś jakby ucichło... Czyżby to miało związek z tym, że rząd PIS po 2015 obciął wydatki na gospodarkę wodną o 40% z 3,2 mld do 2 mld zł a wydatki na ochronę wód powierzchniowych i podziemnych aż o 70% z 3 mld do 0,9 mld zł. Źródło danych: Rocznik Statystyczny GUS 2018, strona 115 stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-statystyczny-rzeczypospolitej-polskiej-2018,2,18.html
No i co z tego jak woda śmierdzi i Dąbrowa oraz Marina to relikty poprzedniej epoki.  Chodniki nie remontowane od początku istnienia Zalewu.
Wodą kolego miały się zająć rządowe Wody Polskie bo to do nich należy. Skończyło się na butnych zapowiedziach. A co do smorodu i zakwitu to miej pretensje do okolicznego rolnictwa, że walą nawozy na pola
Szkoda, że miasto nie zajęło się wodą w Zalewie przez tyle lat. A teraz winę zwala się na jakieś Wody Polskie.
Koszt takiej inwestycji to nawet pół miliarda złotych. To sprawa do udźwignięcia finansowego nie tylko przez miasto, tym bardziej, że rzeki zasilające zbiorniki wodne płyną przez całe województwo i dalej przez Wisłę na cały kraj. Gospodarka wodna to sprawa ogólnokrajowa. No ale jak się obcina środki w budżecie o 40% to potem sobie można tylko dużo mówić i roztaczać wizje jak z milionem aut elektrycznych czy milionami państwowych mieszkań...
A może Ganges wpływa do Zalewu i to sprawa ogólnoświatowa?
 Sprowadzanie dyskusji do absurdu to jedyne co ci pozostało
 Sprowadzanie dyskusji do absurdu to jedyne co ci pozostało rozwiń
Avatar
??? / 26 września 2019 o 10:34
+10
Miasto nie ma nic do zalewu, zalew jest pod zarządzaniem Wód Polskich i teren wokół ZALEWU.
Miasto i tak prawie nic nie zrobiło z Zalewem jak był pod jego zarządem.
Prawie... poza remontem zapory czołowej i jazu, niedawno zakończonym remontem zapory bocznej - inwestycje na 30 mln zł, budwa obleganego w wakacje ośrodka Słoneczny Wrotków, bulwar ze ścieżka rowerową wzdłuż zachodniego brzegu Zalewu wraz z małą infrastruklturą - oświetlenie, wiaty do wypoczynku, pomosty dla wędkarzy. Prawie nic. A co tam z szumnymi i butnymi oświadczeniami rzecznika państwowych wiecznie niedofinansowanych Wód Polskich w sprawie Zalewu? Coś jakby ucichło... Czyżby to miało związek z tym, że rząd PIS po 2015 obciął wydatki na gospodarkę wodną o 40% z 3,2 mld do 2 mld zł a wydatki na ochronę wód powierzchniowych i podziemnych aż o 70% z 3 mld do 0,9 mld zł. Źródło danych: Rocznik Statystyczny GUS 2018, strona 115 stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-statystyczny-rzeczypospolitej-polskiej-2018,2,18.html
No i co z tego jak woda śmierdzi i Dąbrowa oraz Marina to relikty poprzedniej epoki.  Chodniki nie remontowane od początku istnienia Zalewu.
Wodą kolego miały się zająć rządowe Wody Polskie bo to do nich należy. Skończyło się na butnych zapowiedziach. A co do smorodu i zakwitu to miej pretensje do okolicznego rolnictwa, że walą nawozy na pola
Szkoda, że miasto nie zajęło się wodą w Zalewie przez tyle lat. A teraz winę zwala się na jakieś Wody Polskie.
 Koszt takiej inwestycji to nawet pół miliarda złotych. To sprawa do udźwignięcia finansowego nie tylko przez miasto, tym bardziej, że rzeki zasilające zbiorniki wodne płyną przez całe województwo i dalej przez Wisłę na cały kraj. Gospodarka wodna to sprawa ogólnokrajowa. No ale jak się obcina środki w budżecie o 40% to potem sobie można tylko dużo mówić i roztaczać wizje jak z milionem aut elektrycznych czy milionami państwowych mieszkań...
 Koszt takiej inwestycji to nawet pół miliarda złotych. To sprawa do udźwignięcia finansowego nie tylko przez miasto, tym bardziej, że rzeki zasilające zbiorniki wodne płyną przez całe województwo i dalej przez Wisłę na cały kraj. Gospodarka wodna to sprawa ogólnokrajowa. No ale jak się obcina środki w budżecie o 40% to potem sobie można tylko dużo mówić i roztaczać wizje jak z milionem aut elektrycznych czy milionami państwowych mieszkań... rozwiń
Avatar
??? / 26 września 2019 o 10:16
+9
Miasto nie ma nic do zalewu, zalew jest pod zarządzaniem Wód Polskich i teren wokół ZALEWU.
Miasto i tak prawie nic nie zrobiło z Zalewem jak był pod jego zarządem.
Prawie... poza remontem zapory czołowej i jazu, niedawno zakończonym remontem zapory bocznej - inwestycje na 30 mln zł, budwa obleganego w wakacje ośrodka Słoneczny Wrotków, bulwar ze ścieżka rowerową wzdłuż zachodniego brzegu Zalewu wraz z małą infrastruklturą - oświetlenie, wiaty do wypoczynku, pomosty dla wędkarzy. Prawie nic. A co tam z szumnymi i butnymi oświadczeniami rzecznika państwowych wiecznie niedofinansowanych Wód Polskich w sprawie Zalewu? Coś jakby ucichło... Czyżby to miało związek z tym, że rząd PIS po 2015 obciął wydatki na gospodarkę wodną o 40% z 3,2 mld do 2 mld zł a wydatki na ochronę wód powierzchniowych i podziemnych aż o 70% z 3 mld do 0,9 mld zł. Źródło danych: Rocznik Statystyczny GUS 2018, strona 115 stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-statystyczny-rzeczypospolitej-polskiej-2018,2,18.html
No i co z tego jak woda śmierdzi i Dąbrowa oraz Marina to relikty poprzedniej epoki.  Chodniki nie remontowane od początku istnienia Zalewu.
 Wodą kolego miały się zająć rządowe Wody Polskie bo to do nich należy. Skończyło się na butnych zapowiedziach. A co do smorodu i zakwitu to miej pretensje do okolicznego rolnictwa, że walą nawozy na pola
 Wodą kolego miały się zająć rządowe Wody Polskie bo to do nich należy. Skończyło się na butnych zapowiedziach. A co do smorodu i zakwitu to miej pretensje do okolicznego rolnictwa, że walą nawozy na pola rozwiń
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 07:35
+9
Panie a po co tam sracze? Przeca so krzoki i liście łopianu to se można dodetrzeć.
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 22:38
0
Tojak8ś obłęd w Lublinie i tak mieście zielonym zakłada się kolejne parki zamiast inwestować w drogi i przemysł. Studenci i handelek nie wyżysią tego miasta.
Avatar
Czaskoski / 26 września 2019 o 20:35
+6
proponuję od razu przyjąć nazewnictwo miejsc kluczowych w tym parku: idąc od strony Zalewu: tama L.Daniewskiego,  wybrzeże Dobrych Deweloperów, plaża P.Popiela, bulwar T.Pituchy, skwer A.Ryfki, zaułek M.Orzechowskiej i tak dalej wzdłuż rzeki
 ciekawe który radny zostanie patronem przePOmPOwni na Zalewie? 
Avatar
HI / 26 września 2019 o 12:06
+3
myślę sobie że to będzie strzał w 10
 Ot, ślepota . . .  bez okularów przeczytałem: "To będzie strzał w stopę." . . . :)
Avatar
HI / 26 września 2019 o 12:05
+5
A będą tam jakieś drzewa? Jeżdżę tam często rowerem i przy Bystrzycy drzew coraz mniej, wycinaja na potęgę.
 Ni będzie drzew. Będzie "woda polska" :(
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:54
-8
myślę sobie że to będzie strzał w 10
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:51
+5
lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,23721426,hotel-przystan-zeglarska-wraca-sen-o-zeglarskiej-marinie.html
Avatar
. / 26 września 2019 o 11:51
+6
Oczami wyobraźni widzę dwie wieże między tymi drzewami. Tylko czy znajdzie się ksiądz który zechce przyjąć kopertę?
To TBV zamierza budować wieże nie tylko na Górkach Czechowskich, ale też przy Zalewie? Niesamowite.
Niestety nie TBV tylko Srebrna.
 To TBV zmienił nazwę? Niesamowite to się w tym mieście wyrabia.
Avatar
:( / 26 września 2019 o 11:47
-4
Oczami wyobraźni widzę dwie wieże między tymi drzewami. Tylko czy znajdzie się ksiądz który zechce przyjąć kopertę?
To TBV zamierza budować wieże nie tylko na Górkach Czechowskich, ale też przy Zalewie? Niesamowite.
 Niestety nie TBV tylko Srebrna.
Avatar
ziggy / 26 września 2019 o 11:46
+5
Kiedy będzie zmiana planów zagospodarowania przestrzennego i zabudowa tego terenu apartamentowcami akademikowymi TBV w zamian za obietnicę kwietnika za 1,23 PLN?????
 +10000000000000000000
Avatar
. / 26 września 2019 o 11:44
+5
Oczami wyobraźni widzę dwie wieże między tymi drzewami. Tylko czy znajdzie się ksiądz który zechce przyjąć kopertę?
 To TBV zamierza budować wieże nie tylko na Górkach Czechowskich, ale też przy Zalewie? Niesamowite.
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Nie tylko dojazdy to tunelu, powstanie jeszcze bypass

Biała Podlaska: Nie tylko dojazdy to tunelu, powstanie jeszcze bypass 0 0

Firma z Białej Podlaskiej, która ma wybudować dojazdy do tunelu kolejowego, zbuduje jeszcze tzw. bypass.

Mężczyzna topił się w sadzawce. Uratowały go policjantki

Mężczyzna topił się w sadzawce. Uratowały go policjantki 0 1

Pijany mężczyzna topił się w sadzawce, ale na ratunek ruszyły mu policjantki z biłgorajskiej komendy. Dzięki szybkiej akcji, udało się go uratować i przekazać pod opiekę lekarzy.

Wygrana siatkarek Tomasovii, pierwsza porażka AZS UMCS

Wygrana siatkarek Tomasovii, pierwsza porażka AZS UMCS 0 0

W trzeciej kolejce punkty wywalczyła tylko drużyna Stanisława Kaniewskiego. Zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego ograły u siebie Maraton Krzeszowice 3:0. Z kolei AZS UMCS przegrał z Wisłą Kraków

W weekend zmieniamy czas na zimowy. Pośpimy godzinę dłużej

W weekend zmieniamy czas na zimowy. Pośpimy godzinę dłużej 0 1

W najbliższy weekend pośpimy godzinę dłużej. Wszystko za sprawą zmiany czasu z letniego na zimowy.

Rozbudują dwie lubelskie podstawówki. Pierwsze dzwonki w nowych budynkach mają zabrzmieć we wrześniu 2021 roku

Rozbudują dwie lubelskie podstawówki. Pierwsze dzwonki w nowych budynkach mają zabrzmieć we wrześniu 2021 roku 5 1

W przyszłym roku mają się zacząć rozbudowy miejskich podstawówek w dwóch rozwijających się dzielnicach: na Felinie i Sławinie. – Przetargi chcemy ogłosić na początku roku – mówi zastępca prezydenta. Optymistycznie zakłada, że pierwszy dzwonek w nowych budynkach zabrzmi już we wrześniu 2021 r.

Mateusz Morawiecki dalej na czele rządu? Polacy nie chcą zmian
Sondaż

Mateusz Morawiecki dalej na czele rządu? Polacy nie chcą zmian 0 18

Polacy chcą, aby Mateusz Morawiecki dalej sprawował funkcję prezesa Rady Ministrów - wynika z sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej.

Senioralny weekend w Targach Lublin
25 października 2019, 0:00

Senioralny weekend w Targach Lublin 0 2

Weekend seniorów w Lublinie. W dniach 25-27 października w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) będzie można wziąć udział w bezpłatnych badaniach, uzyskać porady prawne, zapoznać się z ofertami sanatoriów i firm farmaceutycznych. Ale to nie wszystko. Będą także koncerty i inne atrakcje.

Ja jestem Żyd z "Wesela" - spektakl w Centrum Spotkania Kultur
22 listopada 2019, 18:00

Ja jestem Żyd z "Wesela" - spektakl w Centrum Spotkania Kultur 0 1

W dniach 22-24 listopada o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur będzie można zobaczyć spektakl Ja jestem Żyd z "Wesela" na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera.

Nowa atrakcja dla fanów motoryzacji. Będzie można wypożyczyć fiata 126 p lub 125 p

Nowa atrakcja dla fanów motoryzacji. Będzie można wypożyczyć fiata 126 p lub 125 p 0 4

Gratka dla fanów motoryzacji. Być może już w ten weekend pojawi się możliwość wypożyczenia w Lublinie fiata 126 p lub 125 p.

Nie przejedziesz pod mostem obok ul. Janowskiej

Nie przejedziesz pod mostem obok ul. Janowskiej 0 3

Na dwa dni zamknięty ma być przejazd pod przebudowywanym mostem kolejowym obok ul. Janowskiej. Droga ma być zamknięta od godz. 8 rano w środę do godz. 20 w czwartek, ale jest szansa, że prace uda się zakończyć wcześniej.

Były piłkarz Motoru Lublin doniósł na siebie do prokuratury. Jest decyzja ws. śledztwa

Były piłkarz Motoru Lublin doniósł na siebie do prokuratury. Jest decyzja ws. śledztwa 4 7

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego obstawienia u bukmacherów wyniku jednego z meczów piłkarskiego Motoru Lublin. Sam na siebie doniósł śledczym były kapitan lubelskiej drużyny

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.10.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.10.2019 0 0

Zmarł Onufry Koszarny, od 20 lat grał hejnał na balkonie ratusza w Lublinie
galeria
film

Zmarł Onufry Koszarny, od 20 lat grał hejnał na balkonie ratusza w Lublinie 11 1

Zmarł Onufry Koszarny, który przez ponad 20 lat, codziennie o godzinie 12 na balkonie lubelskiego Ratusza, grał hejnał na trąbce

We wtorek otwarcie stołówki UMCS. Tak tu było kilkanaście lat temu [zdjęcia]
galeria

We wtorek otwarcie stołówki UMCS. Tak tu było kilkanaście lat temu [zdjęcia] 23 9

- Jadając w tej stołówce obiady, zaglądałem też z zaciekawieniem za kulisy, gdzie nieupoważnionym wstęp jest zwykle wzbroniony. Pani Irena Nawrot załatwiła mi pismo, taki list polecający od rektora, które kulisy te przede mną otworzyło - wyjaśnia autor zdjęć

Zgwałcił znajomą, bo chciała wrócić do domu?

Zgwałcił znajomą, bo chciała wrócić do domu? 0 5

46-latek z gminy Leśniowice odpowie za gwałt. Miał zaatakować kobietę, z którą przez kilka dni imprezował w jednym domu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!