Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2012 r.
22:00
Edytuj ten wpis

Zmiany na ul. Filaretów. Łatwiej dojedziemy do centrum Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Jeszcze w tym roku powstać ma dodatkowy pas do skrętu w prawo z ul. Filaretów w Głęboką (Jacek Świer
Jeszcze w tym roku powstać ma dodatkowy pas do skrętu w prawo z ul. Filaretów w Głęboką (Jacek Świer

Jeszcze w tym roku powstać ma dodatkowy pas do skrętu w prawo z ul. Filaretów w Głęboką. W przyszłym roku zmian będzie tu jeszcze więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na dobudowę prawoskrętu chcemy ogłosić we wrześniu – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Nowy pas ma zaczynać się tuż za skrzyżowaniem z ul. Urmowskiego. Ma usprawnić przejazd na trasie północ-południe, czyli z Czubów i LSM do śródmieścia i na Czechów. Teraz często tworzą się tu duże korki.

Wykonawca będzie musiał zbudować prawoskręt jeszcze w tym roku. Niedawno miasto poprawiło nieco sytuację na ul. Sowińskiego, wydzielając na jezdni pasy do skrętu w lewo i przedłużając ten, który służył do zjazdu w Al. Racławickie.

Na tym nie koniec, bo przed sylwestrem Ratusz ma ogłosić kolejny przetarg, tym razem na przebudowę ul. Filaretów od ronda koło ZUS do ul. Głębokiej. Na tym odcinku jezdni pojawi się nowy asfalt. Będą też kolejne zmiany na skrzyżowaniu. Tym razem powinny ułatwić powrót na Czuby. – Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek. – Dokumentacja projektowa przebudowy jest w końcowej fazie opracowania.
Po stronie os. Mickiewicza powstanie też nowa ścieżka rowerowa, a istniejąca zatoka przystankowa dla autobusów zmierzających w stronę ZUS zostanie przebudowana tak, by pojazdy komunikacji miejskiej nie tarasowały pasa ruchu. Odnowione będą też chodniki. Prace powinny zakończyć się najpóźniej jesienią przyszłego roku.

Nie ma za to ostatecznych decyzji w sprawie estakady, która ma pobiec nad ul. Głęboką łącząc Filaretów i Sowińskiego. Wiadomo już, że w przyszłym roku raczej nie powstanie. Bardziej prawdopodobnym terminem jest rok 2014.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arff / 5 września 2012 o 18:48
0
Podziękujcie Vincentovi R., który obciął coroczną dotację z państwa dla Lublina na 2012r. o 22mln zł i poinformował o tym... już po uchwaleniu budżetu Lublina... Spowodowało to konieczność przeniesienia niektórych inwestycji na drugą połowę roku, co umożliwi przeniesienie części kosztów tych inwestycji na rok 2013...
Avatar
rupert / 5 września 2012 o 17:28
0
[quote name='Ość' timestamp='1346855444' post='670880']
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudowa przystanku autobusowego. Ale może... kto wie... może i stanie się zgodnie z logiką...[/quote]
wiesz, może jednak coś w tym mieście zgodnie z logiką da się zrobić
a przystanek podobno ma być przesunięty tak coby nie blokował pasa ruchu więc może coś z tego sensownego wyjdzie. Trza czekać.

[quote name='observateur' timestamp='1346857866' post='670898']
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Dzienniku o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).(...)[/quote]
no tak mi się właśnie wydawało, że ta przebudowa to w te wakacje miała być.
I tak jak piszesz, jednocześnie miała być remontowana dalsza część Filaretów od ZUS-u do Jana Pawła II. No przeca nasz kochany prezydent nam to obiecał :-PPP
[quote name='Ość' timestamp='1346855444' post='670880']
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudo... rozwiń
Avatar
observateur / 5 września 2012 o 17:13
0
[quote name='observateur' timestamp='1346857866' post='670898']
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów ruchu w każdą stronę. Myślę, że spełnienie mojej obietnicy jest tak samo prawdopodobne, jak zrealizowanie w tym roku wyżej opisanej przebudowy skrzyżowania.
[/quote]

Oczywiście miało być w Dzienniku a nie w Kurierze...
[quote name='observateur' timestamp='1346857866' post='670898']
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodz... rozwiń
Avatar
observateur / 5 września 2012 o 17:11
0
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów ruchu w każdą stronę. Myślę, że spełnienie mojej obietnicy jest tak samo prawdopodobne, jak zrealizowanie w tym roku wyżej opisanej przebudowy skrzyżowania.
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów r... rozwiń
Avatar
Ość / 5 września 2012 o 16:54
0
Ale - że też zawsze jakieś ale jest... pozostawienie w dotychczasowym stanie ul Głębokiej na odcinku od Raabego do skrzyżowania z Sowińskiego niewiele zmieni sytuację stojących w korku na tym odcinku, tam KONIECZNY jest dodatkowy pas już od Raabego dla chcących jechać w Sowińskiego z Głębokiej i Głęboką na wprost od Narutowicza. Krótki kawałek prawoskrętu tuż przed światłami to sporo za mało, w godzinach szczytu korek sięga do Raabego właśnie. No, zobaczymy - może...
Avatar
Ość / 5 września 2012 o 16:30
0
[quote name='rupert' timestamp='1346846056' post='670821']
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
[/quote]
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudowa przystanku autobusowego. Ale może... kto wie... może i stanie się zgodnie z logiką...
[quote name='rupert' timestamp='1346846056' post='670821']
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
[/quote]
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie... rozwiń
Avatar
rupert / 5 września 2012 o 13:54
0
[quote name='Ość' timestamp='1346842214' post='670800']
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek."
Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od skrzyżowania do miejsca, gdzie zaczyna sie dwupasmówka przed Grażyny...[/quote]
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
[quote name='Ość' timestamp='1346842214' post='670800']
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek."
Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od sk... rozwiń
Avatar
Ość / 5 września 2012 o 12:50
0
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek."
Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od skrzyżowania do miejsca, gdzie zaczyna sie dwupasmówka przed Grażyny...
Avatar
Jaca / 5 września 2012 o 12:22
0
Co z wiaduktem nad ul. Głęboką, który miał połączyć Sowińskiego z Filaretów? Bardzo hucznie o tym było w kampanii Pana Żuka. A teraz temat ucichł... Tak samo zapowiadane było przejście podziemne pod Racławickimi
Avatar
mieszkaniec Piastowskiego / 5 września 2012 o 11:31
0
Co z rondkiem przy Urmowskiego?Już teraz pędzą z Filaretów na wyścigi a co będzie po odnowieniu ulicy?Tam jest przejście dla pieszych!
Avatar
Arff / 5 września 2012 o 18:48
0
Podziękujcie Vincentovi R., który obciął coroczną dotację z państwa dla Lublina na 2012r. o 22mln zł i poinformował o tym... już po uchwaleniu budżetu Lublina... Spowodowało to konieczność przeniesienia niektórych inwestycji na drugą połowę roku, co umożliwi przeniesienie części kosztów tych inwestycji na rok 2013...
Avatar
rupert / 5 września 2012 o 17:28
0
[quote name='Ość' timestamp='1346855444' post='670880']
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudowa przystanku autobusowego. Ale może... kto wie... może i stanie się zgodnie z logiką...[/quote]
wiesz, może jednak coś w tym mieście zgodnie z logiką da się zrobić
a przystanek podobno ma być przesunięty tak coby nie blokował pasa ruchu więc może coś z tego sensownego wyjdzie. Trza czekać.

[quote name='observateur' timestamp='1346857866' post='670898']
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Dzienniku o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).(...)[/quote]
no tak mi się właśnie wydawało, że ta przebudowa to w te wakacje miała być.
I tak jak piszesz, jednocześnie miała być remontowana dalsza część Filaretów od ZUS-u do Jana Pawła II. No przeca nasz kochany prezydent nam to obiecał :-PPP
[quote name='Ość' timestamp='1346855444' post='670880']
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudo... rozwiń
Avatar
observateur / 5 września 2012 o 17:13
0
[quote name='observateur' timestamp='1346857866' post='670898']
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów ruchu w każdą stronę. Myślę, że spełnienie mojej obietnicy jest tak samo prawdopodobne, jak zrealizowanie w tym roku wyżej opisanej przebudowy skrzyżowania.
[/quote]

Oczywiście miało być w Dzienniku a nie w Kurierze...
[quote name='observateur' timestamp='1346857866' post='670898']
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodz... rozwiń
Avatar
observateur / 5 września 2012 o 17:11
0
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów ruchu w każdą stronę. Myślę, że spełnienie mojej obietnicy jest tak samo prawdopodobne, jak zrealizowanie w tym roku wyżej opisanej przebudowy skrzyżowania.
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).
Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów r... rozwiń
Avatar
Ość / 5 września 2012 o 16:54
0
Ale - że też zawsze jakieś ale jest... pozostawienie w dotychczasowym stanie ul Głębokiej na odcinku od Raabego do skrzyżowania z Sowińskiego niewiele zmieni sytuację stojących w korku na tym odcinku, tam KONIECZNY jest dodatkowy pas już od Raabego dla chcących jechać w Sowińskiego z Głębokiej i Głęboką na wprost od Narutowicza. Krótki kawałek prawoskrętu tuż przed światłami to sporo za mało, w godzinach szczytu korek sięga do Raabego właśnie. No, zobaczymy - może...
Avatar
Ość / 5 września 2012 o 16:30
0
[quote name='rupert' timestamp='1346846056' post='670821']
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
[/quote]
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudowa przystanku autobusowego. Ale może... kto wie... może i stanie się zgodnie z logiką...
[quote name='rupert' timestamp='1346846056' post='670821']
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
[/quote]
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie... rozwiń
Avatar
rupert / 5 września 2012 o 13:54
0
[quote name='Ość' timestamp='1346842214' post='670800']
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek."
Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od skrzyżowania do miejsca, gdzie zaczyna sie dwupasmówka przed Grażyny...[/quote]
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
[quote name='Ość' timestamp='1346842214' post='670800']
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek."
Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od sk... rozwiń
Avatar
Ość / 5 września 2012 o 12:50
0
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek."
Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od skrzyżowania do miejsca, gdzie zaczyna sie dwupasmówka przed Grażyny...
Avatar
Jaca / 5 września 2012 o 12:22
0
Co z wiaduktem nad ul. Głęboką, który miał połączyć Sowińskiego z Filaretów? Bardzo hucznie o tym było w kampanii Pana Żuka. A teraz temat ucichł... Tak samo zapowiadane było przejście podziemne pod Racławickimi
Avatar
mieszkaniec Piastowskiego / 5 września 2012 o 11:31
0
Co z rondkiem przy Urmowskiego?Już teraz pędzą z Filaretów na wyścigi a co będzie po odnowieniu ulicy?Tam jest przejście dla pieszych!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 1 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 2 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 11 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!