Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2013 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Zmiany nad zalewem. Więcej frytek na Marinie, mniej śmieci na Wrotkowie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A
Zalew Zemborzycki (Jacek Świerczyński)
Zalew Zemborzycki (Jacek Świerczyński)

Już w niedzielę każdy może spróbować swoich sił w nordic walking. – To dyscyplina, która zwykle jest postrzega jako forma fizjoterapii dla osób starszych. Pobudza wiele mięśni, jest dobrą alternatywą dla marszu lub biegu – mówi Paweł Satowski, organizator imprezy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Widuję ludzi z kijkami, którzy nie potrafią tego robić. Nasze warsztaty im w tym pomogą – dodaje Hołysz. Bezpłatne warsztaty na Słonecznym Wrotkowie zaczną się o godz. 9. Później odbędzie się marsz brzegiem zalewu. Nie trzeba mieć własnych kijków, będzie je można pożyczyć na miejscu.

Darmowych imprez będzie więcej, m.in. planowany na 26 maja maraton fitness – dla pań, jak i dla panów.
– Nazywamy imprezę maratonem, bo w każdej chwili można do niej dołączyć – wyjaśnia Arkadiusz Pelczar z MOSiR Bystrzyca.

MOSiR zabiera się też za porządki nad zalewem. Zaczął się już montaż sześciu nowych pomostów. Nad brzegiem pojawi się też 50 nowych koszy na śmieci. Licząca od 16 do 18 osób grupa porządkowa ma od godz. 6 rano do zmierzchu sprzątać 12 km linii brzegowej i 100 ha terenów w zarządzie MOSiR.
– W zeszłym roku za sam wywóz śmieci znad zalewu zapłaciliśmy 260 tys. zł, z czego 43 tys. zł kosztowało nas sprzątanie po wędkarzach – dodaje Hołysz.

Spółka chce też utworzyć nowy lokal gastronomiczny na Marinie – w budynku zwolnionym przez poprzedniego dzierżawcę tego terenu. Koszty remontu szacuje na kilkaset tysięcy złotych. – Nie będziemy wystawiać lokalu na przetarg, sami otworzymy bar – mówi prezes MOSiR.

Z terenu Mariny ma zniknąć plac zabaw. MOSiR chciał, by rozebrał go ostatni dzierżawca, ale ostatecznie zdemontuje urządzenia sam.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czysmakuje? / 27 kwietnia 2013 o 09:38
0
Liczymy na bar z jedzeniem ciekawszym niż zapiekanka

http://czysmakuje.blogspot.com/
Avatar
wędkarz / 26 kwietnia 2013 o 22:45
0
stawiają pomosty w miejscach gdzie nie można do nich zjeść czyli tam gdzie nie ma schodów. Ciekawe dlaczego? czyżby ktoś sobie załatwił aby przy jego posesji postawiono pomościk? Chory kraj na wymioty aż się zbiera od korupcji i kumoterstwa. A zresztą skoro okazało się że nie wiadomo czyj jest zalew czy Prezydenta Lublina czy Wojewody to kto kazał rozebrać stare pomosty?I kto pozwolił postawić nowe pomosty? kto się rządzi nie na swoim? Czy może MOSiR chciał przy pomocy Prezydenta położyć swoją łapkę na zalewie?
stawiają pomosty w miejscach gdzie nie można do nich zjeść czyli tam gdzie nie ma schodów. Ciekawe dlaczego? czyżby ktoś sobie załatwił aby przy jego posesji postawiono pomościk? Chory kraj na wymioty aż się zbiera od korupcji i kumoterstwa. A zresztą skoro okazało się że nie wiadomo czyj jest zalew czy Prezydenta Lublina czy Wojewody to kto kazał rozebrać stare pomosty?I kto pozwolił postawić nowe pomosty? kto się rządzi nie na swoim? Czy może MOSiR chciał przy pomocy Prezydenta położyć swoją łapkę na zalewie? rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 kwietnia 2013 o 21:47
0
--------------------------------------CO Z PLACEM ZABAW DLA DZIECI ?-------------------------------- Już nawet jeden z Internautów zaniepokoił się , że MOSIR rozerbrał były plac zabaw i co dalej ? . Otóż Internauta nie czytał mojego Komentarza , bo tam pisałem będąc w wielkim niepokoju , że ... Zalew Zemborzycki i Dąbrowe sprywatyzują i Mieszkańcy Lublina za wszystko na tym publicznym terenie rekreacji będą musieli ... płacić (sic?). Po to Prezydent zorganizował Spółkę i po to bud uje tereny golfowe aby... zarabiać czyli robić prywatny biznes na Mieszkańcach Lublina . Ten plac zabaw musi być odrestaurowany i oddany Naszym lubelskim Dzieciom ... ZA DARMO !. Powtarzam , jeśli Prezydent Zuk sprywatyzuje Zalew to My wystawimy na sprzedaż RATUSZ !!!.
--------------------------------------CO Z PLACEM ZABAW DLA DZIECI ?-------------------------------- Już nawet jeden z Internautów zaniepokoił się , że MOSIR rozerbrał były plac zabaw i co dalej ? . Otóż Internauta nie czytał mojego Komentarza , bo tam pisałem będąc w wielkim niepokoju , że ... Zalew Zemborzycki i Dąbrowe sprywatyzują i Mieszkańcy Lublina za wszystko na tym publicznym terenie rekreacji będą musieli ... płacić (sic?). Po to Prezydent zorganizował Spółkę i po to bud ... rozwiń
Avatar
******* / 26 kwietnia 2013 o 21:02
0
Mosir zdemontuje sam plac zabaw- a czy Mosir zamierza postawic nowy ????????? w niedziele pełno rodziców z dzieciaczkami:)
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 kwietnia 2013 o 20:58
0
------------------------------ZACZNIJCIE OD OCZYSZCZENIA ZALEWU, BO ... ----------------------------- wokól chlewa robi się porządek gdy chlew jest czysty !. Ratusz miał miliony z DOTACJI "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie Zalewu Zemborzyckiego i Dąbrowy ....GDZIE SĄ TE MILIONY ? . Nas Wrotków nie obchodzi ani Wrotków nie ma nic wspólnego z Zalewem i Dąbrową ! . Powołali ście Spółkę na Wrotków i ta "Spółka" zarabia pieniądze na tych "zaszczanych basenach", to niech zadba sama o Wrotków ! . Zalew Zemborzycki i Dąbrowa MUSI POZOSTAĆ LI TYLKO DO DYS POZYCJI MIESZKAŃCÓW LUBLINA BEZ ŻADNYCH OPŁAT !!!. Jeżeli modernizujecie Zalew to tyl ko z budżetu miejskiego czyli łaski nie robicie !. Nie mamy zamiaru opłacać za publiczne tereny rekreacji Mieszkańców Lublina !. Oczekujemy na OCZYSZCZENIE I ZAGOSPODAROWANIE ZALEWU ZEMBORZYCKIEGO I DĄBROWY Z MILIONOWYCH DOTACJI "UE" ! . JEŻELI CHCECIE SPRZEDAĆ TERENY ZALEWU PRYWATNYM INWESTOROM TO ... MY WYSTAWIMY NA SPRZEDAŻ RATUSZ ! . ZALEW ZEMBORZYCKI I DĄBROWA BYŁA , JEST I BĘDZIE WŁASNOŚCIĄ MIESZKAŃCÓW LUBLI NA !!!. Niech Pan Prezydent Zuk o tym pamięta ! , bo My przeniesiemy Was do budynku na Sta rym Mieście a RATUSZ SPRZEDAMY ! . Mówimy o terenach rekreacji wypoczynkowej Mieszkańców Lublina ! także bez kombinowania ! .
------------------------------ZACZNIJCIE OD OCZYSZCZENIA ZALEWU, BO ... ----------------------------- wokól chlewa robi się porządek gdy chlew jest czysty !. Ratusz miał miliony z DOTACJI "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie Zalewu Zemborzyckiego i Dąbrowy ....GDZIE SĄ TE MILIONY ? . Nas Wrotków nie obchodzi ani Wrotków nie ma nic wspólnego z Zalewem i Dąbrową ! . Powołali ście Spółkę na Wrotków i ta "Spółka" zarabia pieniądze na tych "zaszczan... rozwiń
Avatar
maupa / 26 kwietnia 2013 o 14:10
0
A dziaki parkingowe już wzeszły wraz z wiosną? Takie co stoja przy klepisku zwanym parkingiem i pobierają haracz sami nie racząc nawet wyrównać powierzchni....
Avatar
Czysmakuje? / 27 kwietnia 2013 o 09:38
0
Liczymy na bar z jedzeniem ciekawszym niż zapiekanka

http://czysmakuje.blogspot.com/
Avatar
wędkarz / 26 kwietnia 2013 o 22:45
0
stawiają pomosty w miejscach gdzie nie można do nich zjeść czyli tam gdzie nie ma schodów. Ciekawe dlaczego? czyżby ktoś sobie załatwił aby przy jego posesji postawiono pomościk? Chory kraj na wymioty aż się zbiera od korupcji i kumoterstwa. A zresztą skoro okazało się że nie wiadomo czyj jest zalew czy Prezydenta Lublina czy Wojewody to kto kazał rozebrać stare pomosty?I kto pozwolił postawić nowe pomosty? kto się rządzi nie na swoim? Czy może MOSiR chciał przy pomocy Prezydenta położyć swoją łapkę na zalewie?
stawiają pomosty w miejscach gdzie nie można do nich zjeść czyli tam gdzie nie ma schodów. Ciekawe dlaczego? czyżby ktoś sobie załatwił aby przy jego posesji postawiono pomościk? Chory kraj na wymioty aż się zbiera od korupcji i kumoterstwa. A zresztą skoro okazało się że nie wiadomo czyj jest zalew czy Prezydenta Lublina czy Wojewody to kto kazał rozebrać stare pomosty?I kto pozwolił postawić nowe pomosty? kto się rządzi nie na swoim? Czy może MOSiR chciał przy pomocy Prezydenta położyć swoją łapkę na zalewie? rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 kwietnia 2013 o 21:47
0
--------------------------------------CO Z PLACEM ZABAW DLA DZIECI ?-------------------------------- Już nawet jeden z Internautów zaniepokoił się , że MOSIR rozerbrał były plac zabaw i co dalej ? . Otóż Internauta nie czytał mojego Komentarza , bo tam pisałem będąc w wielkim niepokoju , że ... Zalew Zemborzycki i Dąbrowe sprywatyzują i Mieszkańcy Lublina za wszystko na tym publicznym terenie rekreacji będą musieli ... płacić (sic?). Po to Prezydent zorganizował Spółkę i po to bud uje tereny golfowe aby... zarabiać czyli robić prywatny biznes na Mieszkańcach Lublina . Ten plac zabaw musi być odrestaurowany i oddany Naszym lubelskim Dzieciom ... ZA DARMO !. Powtarzam , jeśli Prezydent Zuk sprywatyzuje Zalew to My wystawimy na sprzedaż RATUSZ !!!.
--------------------------------------CO Z PLACEM ZABAW DLA DZIECI ?-------------------------------- Już nawet jeden z Internautów zaniepokoił się , że MOSIR rozerbrał były plac zabaw i co dalej ? . Otóż Internauta nie czytał mojego Komentarza , bo tam pisałem będąc w wielkim niepokoju , że ... Zalew Zemborzycki i Dąbrowe sprywatyzują i Mieszkańcy Lublina za wszystko na tym publicznym terenie rekreacji będą musieli ... płacić (sic?). Po to Prezydent zorganizował Spółkę i po to bud ... rozwiń
Avatar
******* / 26 kwietnia 2013 o 21:02
0
Mosir zdemontuje sam plac zabaw- a czy Mosir zamierza postawic nowy ????????? w niedziele pełno rodziców z dzieciaczkami:)
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 kwietnia 2013 o 20:58
0
------------------------------ZACZNIJCIE OD OCZYSZCZENIA ZALEWU, BO ... ----------------------------- wokól chlewa robi się porządek gdy chlew jest czysty !. Ratusz miał miliony z DOTACJI "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie Zalewu Zemborzyckiego i Dąbrowy ....GDZIE SĄ TE MILIONY ? . Nas Wrotków nie obchodzi ani Wrotków nie ma nic wspólnego z Zalewem i Dąbrową ! . Powołali ście Spółkę na Wrotków i ta "Spółka" zarabia pieniądze na tych "zaszczanych basenach", to niech zadba sama o Wrotków ! . Zalew Zemborzycki i Dąbrowa MUSI POZOSTAĆ LI TYLKO DO DYS POZYCJI MIESZKAŃCÓW LUBLINA BEZ ŻADNYCH OPŁAT !!!. Jeżeli modernizujecie Zalew to tyl ko z budżetu miejskiego czyli łaski nie robicie !. Nie mamy zamiaru opłacać za publiczne tereny rekreacji Mieszkańców Lublina !. Oczekujemy na OCZYSZCZENIE I ZAGOSPODAROWANIE ZALEWU ZEMBORZYCKIEGO I DĄBROWY Z MILIONOWYCH DOTACJI "UE" ! . JEŻELI CHCECIE SPRZEDAĆ TERENY ZALEWU PRYWATNYM INWESTOROM TO ... MY WYSTAWIMY NA SPRZEDAŻ RATUSZ ! . ZALEW ZEMBORZYCKI I DĄBROWA BYŁA , JEST I BĘDZIE WŁASNOŚCIĄ MIESZKAŃCÓW LUBLI NA !!!. Niech Pan Prezydent Zuk o tym pamięta ! , bo My przeniesiemy Was do budynku na Sta rym Mieście a RATUSZ SPRZEDAMY ! . Mówimy o terenach rekreacji wypoczynkowej Mieszkańców Lublina ! także bez kombinowania ! .
------------------------------ZACZNIJCIE OD OCZYSZCZENIA ZALEWU, BO ... ----------------------------- wokól chlewa robi się porządek gdy chlew jest czysty !. Ratusz miał miliony z DOTACJI "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie Zalewu Zemborzyckiego i Dąbrowy ....GDZIE SĄ TE MILIONY ? . Nas Wrotków nie obchodzi ani Wrotków nie ma nic wspólnego z Zalewem i Dąbrową ! . Powołali ście Spółkę na Wrotków i ta "Spółka" zarabia pieniądze na tych "zaszczan... rozwiń
Avatar
maupa / 26 kwietnia 2013 o 14:10
0
A dziaki parkingowe już wzeszły wraz z wiosną? Takie co stoja przy klepisku zwanym parkingiem i pobierają haracz sami nie racząc nawet wyrównać powierzchni....
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 0 0

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0