Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2011 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Zmiany rozkładu autobusów: Pasażerowie zawiedzeni

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 25 A A
Pasażerowie są niezadowoleni ze zmian (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Pasażerowie są niezadowoleni ze zmian (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Autobusy obsługujące najważniejsze linie kursują rzadziej, niż do tej pory. Podziel się opinią co sądzisz na temat zmian w rozkładach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wieczorem na ulicach zobaczymy mniej trolejbusów, a trzy linie całkowicie zawieszono. Pasażerowie są niezadowoleni. - Już wcześniej był tłok, teraz mamy jechać jak sardynki - mówią.

Cięcia kursów dotyczą linii autobusowych 6, 10, 17, 18, 26, 31 57. Większość z nich to bardzo popularne wśród pasażerów linie. Szczególnie ta z numerem 26, która jest najpopularniejszą ze wszystkich tras utrzymywanych przez ZTM.

Na linii 26 między godz. 7 a 8 z Czubów do śródmieścia odjeżdżają już tylko cztery autobusy w ciągu godziny. Jeszcze wczoraj było sześć kursów. Na ul. Filaretów skutki tych cięć kumulują się z efektami ograniczeń na linii 31. W ostatecznym rozrachunku między godz. 8 a 9 z ul. Filaretów na Sowińskiego zamiast 11 kursów (linii 26 i 31) jest tylko osiem.

Rano już pod ZUS-em w autobusach było ciasno. - Już wcześniej był tłok, teraz mamy jechać jak sardynki - mówi Ewa Hołuń, pasażerka linii 26.

Na linii 10 w trakcie porannego szczytu z LSM do śródmieścia zamiast pięciu autobusów w ciągu godziny są tylko cztery, to samo dotyczy linii 18 ze Sławinka i 57 z Poręby. W innych godzinach jest podobnie. Drastyczne cięcia dotyczą też m.in. linii 6. Między godz. 6 a 7 rano z ul. Niepodległości wyruszało pięć kursów, od dziś są tylko trzy.

- Nie wiedziałam o zmianach, długo czekałam na autobus, jestem zawiedziona - mówi Maria Kurzyna, pasażerka linii 10.

ZTM tłumaczy cięcia oszczędnościami. W tym roku na utrzymanie kursów ma o cztery miliony zł mniej, niż w zeszłym roku.

Co sądzisz o zmianie rozkładów? Podyskutuj na forum


Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jaro / 3 marca 2011 o 12:42
0
Skandal, akurat w czasie gdy ceny paliw idą w górę i wiele osób przesiada się z własnych aut do komunikacji miejskiej. Pogratulować "słusznych" decyzji!
BTW:jak pięknie politycy włazili nam w d*pę przed wyborami, co zostało z ich obietnic?!?
Avatar
kotuuu / 1 marca 2011 o 19:02
0
I Lublin ma być Europejską Stolicą Kultury?? joke ;>
Avatar
ka / 1 marca 2011 o 16:35
0
Czy wreszcie można pogonić w cholerę ten cały ZTM?A może ktoś jeszcze wyjaśni komu służy i co robi MKK-Miejska Korporacja Komunikacyjna?Jakoś do tej pory jest w miarę cicho o tym pasożycie w Lublinie.Może łaskawie nam panujący pan Żuk powie mieszkańcom co ma i co robi to MKK,oraz ile kasy kosztuje działalność tego biurokratycznego potworka?Życzę dobrego samopoczucia naszym zadufanym władzom.A tak na marginesie-czy Oni to wogóle czytają? Przecież i tak wiedzą najlepiej np.że mieszkańcy chcą podwyżki wody,kanalizacji itd.
Avatar
Rychu / 1 marca 2011 o 15:12
0
http://www.youtube.com/watch?v=WziYuE9Z-JA&feature=related

Jak taki człowiek, może pełnic Urząd Prezydenta RP. On w ogóle wie co to jest NATO?
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 15:04
0
[quote name='Krzysztof Żuk' timestamp='1298986758' post='444464']
[size="3"]drodzy wyborcy, wiem, zlikwidowałem wiele kursów komunikacji miejskiej, ale zrozumcie-taka jest moja zyciowa misja - non stop muszę coś zlikwidować- zlikwidowałem cukrownię, zlikwidowałem część kursów, za rok zlikwiduje całą komunikację miejską w lublinie, A ZA 4 LATA ZLIKWIDUJE LUBLIN.[/size]

[size="4"]Ale do tego czasu, chciałbym zaproponować zainteresowanym, że mogę ich POdwozić moim luksusowym mercedesem. W bagażniku spokojnie zmieszczą się 3 osoby[/size].
[/quote]
Pierwszy, zajmuję dwa miejsca w bagażniku dla siebie i żony. Mówię wam, bagażnik jest zajebisty, można się położyć i pospać jeszcze w czasie podwózki!
[quote name='Krzysztof Żuk' timestamp='1298986758' post='444464']
[size="3"]drodzy wyborcy, wiem, zlikwidowałem wiele kursów komunikacji miejskiej, ale zrozumcie-taka jest moja zyciowa misja - non stop muszę coś zlikwidować- zlikwidowałem cukrownię, zlikwidowałem część kursów, za rok zlikwiduje całą komunikację miejską w lublinie, A ZA 4 LATA ZLIKWIDUJE LUBLIN.[/size]

[size="4"]Ale do tego czasu, chciałbym zaproponować zainteresowanym, że mogę ich POdwozić moim luksusowym... rozwiń
Avatar
Krzysztof Żuk / 1 marca 2011 o 14:39
0
[size="3"]drodzy wyborcy, wiem, zlikwidowałem wiele kursów komunikacji miejskiej, ale zrozumcie-taka jest moja zyciowa misja - non stop muszę coś zlikwidować- zlikwidowałem cukrownię, zlikwidowałem część kursów, za rok zlikwiduje całą komunikację miejską w lublinie, A ZA 4 LATA ZLIKWIDUJE LUBLIN.[/size]

[size="4"]Ale do tego czasu, chciałbym zaproponować zainteresowanym, że mogę ich POdwozić moim luksusowym mercedesem. W bagażniku spokojnie zmieszczą się 3 osoby[/size].
Avatar
kolka / 1 marca 2011 o 14:23
0
[quote name='iza' timestamp='1298983577' post='444421']
dojeżdżam do pracy 7:15 z Poręby pod UMCS. ucięli mi dwa poranne autobusy: 6:51 i 6:56 za to jest jeden o 6:58 (a wcześniejszy o 6:43). dziś już wszyscy pasażerowie boleśnie doświadczyli tej zmiany. na przystankach na Filaretów wiele osób już ie wsiadło do autobusu, a to co się działo w środku potrafią opisać tylko Ci, którzy tym autobusem jechali. nie wiem, kto pracuje w tym MPK (ZTM)- trzeba być kompletnym deb***em, żeby uciąć autobusy akurat w godzinach największego szczytu! sami zapewne wożą się samochodami, a pasażerów mają głęboko w d...!
[/quote]
NIE BIADOL ,SAMA GŁOSOWAŁAŚ NA OWADY (Żuka,Muchę) A TERAZ MASZ PRETENSJE DO GABATEGO itd........
[quote name='iza' timestamp='1298983577' post='444421']
dojeżdżam do pracy 7:15 z Poręby pod UMCS. ucięli mi dwa poranne autobusy: 6:51 i 6:56 za to jest jeden o 6:58 (a wcześniejszy o 6:43). dziś już wszyscy pasażerowie boleśnie doświadczyli tej zmiany. na przystankach na Filaretów wiele osób już ie wsiadło do autobusu, a to co się działo w środku potrafią opisać tylko Ci, którzy tym autobusem jechali. nie wiem, kto pracuje w tym MPK (ZTM)- trzeba być kompletnym deb***em, żeby uciąć autobusy akurat w godzinach... rozwiń
Avatar
kolka / 1 marca 2011 o 14:18
0
[quote name='kulawleb' timestamp='1298984861' post='444441']
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JEST APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW!!!!!!!

Szaraki niech płacą i płaczą a oni kawior będą wpieprzac!!!! DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
POdejrzewam,że na jesieni Tusk z Komorowskim zobaczą z okna swoich gabinetów to co dzisiaj widzi Mubarak z Kadafim.
[quote name='kulawleb' timestamp='1298984861' post='444441']
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JE... rozwiń
Avatar
LU 1968 Ż / 1 marca 2011 o 14:13
0
Widzicie,Kitajce nie wyzbywając się komunizmu zbudowali kapitalizm...a w Polsce ? Szczepkowska ogłosiła jakoby skończył się komunizm w 1989r ale zapomniała dodać,że wracamy do feudalzmu.W Chinach pociągi jeżdżą 350 km/h a u nas nie mogą się zmieścić w 50km/h.
z tym ,że czego się spodziewać skoro Państwem zarzadzają ludzie z BUDY i to na dodatek RUSKIEJ.
Avatar
kulawleb / 1 marca 2011 o 14:07
0
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JEST APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW!!!!!!!

Szaraki niech płacą i płaczą a oni kawior będą wpieprzac!!!! DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JEST APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW!!!!!!!

Szaraki niech... rozwiń
Avatar
Jaro / 3 marca 2011 o 12:42
0
Skandal, akurat w czasie gdy ceny paliw idą w górę i wiele osób przesiada się z własnych aut do komunikacji miejskiej. Pogratulować "słusznych" decyzji!
BTW:jak pięknie politycy włazili nam w d*pę przed wyborami, co zostało z ich obietnic?!?
Avatar
kotuuu / 1 marca 2011 o 19:02
0
I Lublin ma być Europejską Stolicą Kultury?? joke ;>
Avatar
ka / 1 marca 2011 o 16:35
0
Czy wreszcie można pogonić w cholerę ten cały ZTM?A może ktoś jeszcze wyjaśni komu służy i co robi MKK-Miejska Korporacja Komunikacyjna?Jakoś do tej pory jest w miarę cicho o tym pasożycie w Lublinie.Może łaskawie nam panujący pan Żuk powie mieszkańcom co ma i co robi to MKK,oraz ile kasy kosztuje działalność tego biurokratycznego potworka?Życzę dobrego samopoczucia naszym zadufanym władzom.A tak na marginesie-czy Oni to wogóle czytają? Przecież i tak wiedzą najlepiej np.że mieszkańcy chcą podwyżki wody,kanalizacji itd.
Avatar
Rychu / 1 marca 2011 o 15:12
0
http://www.youtube.com/watch?v=WziYuE9Z-JA&feature=related

Jak taki człowiek, może pełnic Urząd Prezydenta RP. On w ogóle wie co to jest NATO?
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 15:04
0
[quote name='Krzysztof Żuk' timestamp='1298986758' post='444464']
[size="3"]drodzy wyborcy, wiem, zlikwidowałem wiele kursów komunikacji miejskiej, ale zrozumcie-taka jest moja zyciowa misja - non stop muszę coś zlikwidować- zlikwidowałem cukrownię, zlikwidowałem część kursów, za rok zlikwiduje całą komunikację miejską w lublinie, A ZA 4 LATA ZLIKWIDUJE LUBLIN.[/size]

[size="4"]Ale do tego czasu, chciałbym zaproponować zainteresowanym, że mogę ich POdwozić moim luksusowym mercedesem. W bagażniku spokojnie zmieszczą się 3 osoby[/size].
[/quote]
Pierwszy, zajmuję dwa miejsca w bagażniku dla siebie i żony. Mówię wam, bagażnik jest zajebisty, można się położyć i pospać jeszcze w czasie podwózki!
[quote name='Krzysztof Żuk' timestamp='1298986758' post='444464']
[size="3"]drodzy wyborcy, wiem, zlikwidowałem wiele kursów komunikacji miejskiej, ale zrozumcie-taka jest moja zyciowa misja - non stop muszę coś zlikwidować- zlikwidowałem cukrownię, zlikwidowałem część kursów, za rok zlikwiduje całą komunikację miejską w lublinie, A ZA 4 LATA ZLIKWIDUJE LUBLIN.[/size]

[size="4"]Ale do tego czasu, chciałbym zaproponować zainteresowanym, że mogę ich POdwozić moim luksusowym... rozwiń
Avatar
Krzysztof Żuk / 1 marca 2011 o 14:39
0
[size="3"]drodzy wyborcy, wiem, zlikwidowałem wiele kursów komunikacji miejskiej, ale zrozumcie-taka jest moja zyciowa misja - non stop muszę coś zlikwidować- zlikwidowałem cukrownię, zlikwidowałem część kursów, za rok zlikwiduje całą komunikację miejską w lublinie, A ZA 4 LATA ZLIKWIDUJE LUBLIN.[/size]

[size="4"]Ale do tego czasu, chciałbym zaproponować zainteresowanym, że mogę ich POdwozić moim luksusowym mercedesem. W bagażniku spokojnie zmieszczą się 3 osoby[/size].
Avatar
kolka / 1 marca 2011 o 14:23
0
[quote name='iza' timestamp='1298983577' post='444421']
dojeżdżam do pracy 7:15 z Poręby pod UMCS. ucięli mi dwa poranne autobusy: 6:51 i 6:56 za to jest jeden o 6:58 (a wcześniejszy o 6:43). dziś już wszyscy pasażerowie boleśnie doświadczyli tej zmiany. na przystankach na Filaretów wiele osób już ie wsiadło do autobusu, a to co się działo w środku potrafią opisać tylko Ci, którzy tym autobusem jechali. nie wiem, kto pracuje w tym MPK (ZTM)- trzeba być kompletnym deb***em, żeby uciąć autobusy akurat w godzinach największego szczytu! sami zapewne wożą się samochodami, a pasażerów mają głęboko w d...!
[/quote]
NIE BIADOL ,SAMA GŁOSOWAŁAŚ NA OWADY (Żuka,Muchę) A TERAZ MASZ PRETENSJE DO GABATEGO itd........
[quote name='iza' timestamp='1298983577' post='444421']
dojeżdżam do pracy 7:15 z Poręby pod UMCS. ucięli mi dwa poranne autobusy: 6:51 i 6:56 za to jest jeden o 6:58 (a wcześniejszy o 6:43). dziś już wszyscy pasażerowie boleśnie doświadczyli tej zmiany. na przystankach na Filaretów wiele osób już ie wsiadło do autobusu, a to co się działo w środku potrafią opisać tylko Ci, którzy tym autobusem jechali. nie wiem, kto pracuje w tym MPK (ZTM)- trzeba być kompletnym deb***em, żeby uciąć autobusy akurat w godzinach... rozwiń
Avatar
kolka / 1 marca 2011 o 14:18
0
[quote name='kulawleb' timestamp='1298984861' post='444441']
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JEST APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW!!!!!!!

Szaraki niech płacą i płaczą a oni kawior będą wpieprzac!!!! DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
POdejrzewam,że na jesieni Tusk z Komorowskim zobaczą z okna swoich gabinetów to co dzisiaj widzi Mubarak z Kadafim.
[quote name='kulawleb' timestamp='1298984861' post='444441']
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JE... rozwiń
Avatar
LU 1968 Ż / 1 marca 2011 o 14:13
0
Widzicie,Kitajce nie wyzbywając się komunizmu zbudowali kapitalizm...a w Polsce ? Szczepkowska ogłosiła jakoby skończył się komunizm w 1989r ale zapomniała dodać,że wracamy do feudalzmu.W Chinach pociągi jeżdżą 350 km/h a u nas nie mogą się zmieścić w 50km/h.
z tym ,że czego się spodziewać skoro Państwem zarzadzają ludzie z BUDY i to na dodatek RUSKIEJ.
Avatar
kulawleb / 1 marca 2011 o 14:07
0
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JEST APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW!!!!!!!

Szaraki niech płacą i płaczą a oni kawior będą wpieprzac!!!! DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!
a pieprzyc to wszystko!!!

Ludzie zacznijmy protestować przeciw temu wszystkiemu, nie tylko chodzi o rozkład jazdy MPK. Wszystko drożeje, wszędzie podwyżki za wszystko wszędzie chcą więcej. Robią z nas niewolników harujących na ich pensyjki. To że cukier po 4 złote ich to wali, to że benzyna po 5 złoty też ich wali bo siedzą na ciepłych posadkach za niezłą naszą kasę i za błędy nie płacą - brak odpowiedzialności kompletny. TO JEST APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW!!!!!!!

Szaraki niech... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 1 0

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 19 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!