Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2019 r.
6:36

Zmiany w rządzie PiS. Jakie stanowiska dla polityków z woj. lubelskiego?

24 33 A A
Posłowie z woj. lubelskiego mają duże szanse na stanowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego
Posłowie z woj. lubelskiego mają duże szanse na stanowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki pozostanie na stanowisku premiera. W jego nowym rządzie powinno obejść się bez rewolucji, ale pojawią się nowe twarze. Wśród nich mogą znaleźć się politycy związani z województwem lubelskim

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To, że dotychczasowy szef Rady Ministrów będzie kontynuował swoją misję nie jest wielkim zaskoczeniem. W minioną środę kierownictwo Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie i Solidarna Polska) potwierdziło rekomendację dla Mateusza Morawieckiego na funkcję premiera. Większość ustaleń dotyczących struktury nowego rządu i decyzji personalnych już zapadła. Szczegóły mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

Według naszych ustaleń bardzo prawdopodobne jest pozostanie na stanowiskach dwóch wiceministrów z naszego regionu. – Decyzje podejmie kierownictwo partii i premier Mateusz Morawiecki – ucina nasze pytanie na ten temat Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. – Nie spodziewam się dużych zmian, choć jakieś na pewno będą. Ale żaden minister i wiceminister nie jest przyspawany do stanowiska – odpowiada z kolei Sylwester Tułajew, pełniący tę samą funkcję w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nieco inaczej wygląda sytuacja Krzysztofa Michałkiewicza, wiceministra rodziny pracy i polityki społecznej. Szef lubelskich struktur PiS przegrał w wyborach do Senatu i trudno przewidzieć, jak ta porażka odbije się na jego pozycji w partii, ale na pewno zostanie w jakiś sposób „zagospodarowany”. W kuluarach słyszymy, że w grę wchodzi m.in. jego pozostanie w resorcie, ale bardziej prawdopodobne wydaje się być zajęcie przez niego miejsca w fotelu wojewody, który niebawem zwolni poseł-elekt Przemysław Czarnek. Inną alternatywą dla Michałkiewicza może być propozycja pokierowania którąś z centralnych, podległych jego obecnemu ministerstwu instytucji.

Sasin na ministra

Reprezentantem województwa lubelskiego na jednym z ważniejszych stanowisk w nowym rządzie może być Jacek Sasin, którego do niedawna z naszym regionem łączyły jedynie więzy rodzinne ze strony żony. W październikowych wyborach obecny wicepremier zdobył ponad 90 tys. głosów jako lider listy PiS w okręgu chełmskim. Wkrótce najprawdopodobniej obejmie stanowisko ministra skarbu państwa, bo ten zlikwidowany w mijającej kadencji resort, w nadchodzącej ma zostać przywrócony.

Według naszych informacji członkiem rządu ma zostać prof. Waldemar Paruch, wykładowca z UMCS i bliski wieloletni współpracownik Jarosława Kaczyńskiego. Obecny szef działającego przy Radzie Ministrów Centrum Analiz Strategicznych miałby w uznaniu za „zasługi” zostać podniesiony do rangi ministra. W partyjnych kuluarach mówi się też o ministerialnym stanowisku dla wspomnianego Przemysława Czarnka. – Różne głosy do mnie docierają. Ja o niczym nie wiem, jestem do pełnej dyspozycji kierownictwa partii – mówi nam urzędujący jeszcze wojewoda.

Wojewoda "jastrzębiem" marszałkini?

Pewne jest, że nawet jako szeregowy poseł, znany z konserwatywnych poglądów i punktowania swoich rywali politycznych Czarnek, po przenosinach do Warszawy nie będzie postacią anonimową. Jak możemy przeczytać w ubiegłotygodniowym wydaniu „Polityki”, jest on typowany na następcę przyszłego europosła Dominika Tarczyńskiego i w trudnych chwilach ma pomagać marszałkini Sejmu Elżbiecie Witek.

– Czarnek ma stawać w imieniu Witek do walki z ludźmi wprowadzonymi na Wiejską przez Konfederację. Ona jest typem gołębia, a na nich trzeba jastrzębia – cytuje tygodnik anonimowego działacza PiS.

e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 4 listopada 2019 o 10:05
+25
Pan Michałkiewicz powinien przejść na emeryturę, pora na młodych.
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 07:39
+24
Jakie kompetencje miał wiecznie bezrobotny ministrant aby zostać podsekretarzem stanu?
Avatar
pracownik / 4 listopada 2019 o 08:33
+23
Michałkiewicz jako wielki przegrany powinien zniknąć z politycznego firmamentu Lubelszczyzny. Na starość niech się wreszcie weźmie do uczciwej pracy i zobaczy jak ludzie pracują i zarabiają.
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 14:24
+15
Jak pamietam to Soboń i Tułajew byli ogonami w miejscowym PIS,a teraz raptem wskoczyli do czołówki?Chyba PIS-owcom ławka stała sie krótka i tylko wierność się liczy.Michałkiewicz to stara niedorajda,bo jakby był inny koordynator to w mieście nigdy Żuk by się nie zadomowił,a Kowalczyk ze swoimi kolegami nigdy by z PIS-u nie odeszli.Betony Michałkiewicz-Pruszkowski położyli PIS w województwie!!!
Avatar
Czyli / 4 listopada 2019 o 07:29
+11
Teraz obecany most Kazimierz-Janowiec już na pewno wybudują!
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 07:46
+9
Kurz po wyporach opada a lubelskie dalej w d... zostanie
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 13:27
+8
A ten WUJ Z POLSKĄ WSCHODNIĄ dostał już jakiś ciepły stołeczek ???
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 08:40
+8
Jak to było??? Świnie przy korycie? Tak pis gadał o PO jak szedł po zwycięstwo w 2015. Czas na nowe świnie zatem. Pis won
Avatar
Minister Garnek / 4 listopada 2019 o 08:04
+8
Miernota z legitymacja partyjna. Zróbcie mu ministerstwo ptactwa
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 07:53
+6
Michałkieicz powinien się usunąć w cień. Dość złego zrobił w regionie i samym Lublinie. Pytanie czy zrobił to z głupoty czy zdradził Pis?
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 o 15:30
-1
Michałkiewicz ty nawet z gościem z Nowoczesnej wygrać nie potrafiłeś. Emerytura i zejdź z oczu wszystkim, którzy na ciebie głosowali.
Avatar
Boczek / 8 listopada 2019 o 11:09
0
Miałem coś napisać ale najlepszą metodą na dzisiejsze życie jest wpuszczaj wiadomości prawym uchem a wypuszczaj lewym, nie czytaj, nie komentuj, nie interesuj się polityką tylko chodź se na spacery, na działkę, oglądaj Kiepskich (bo będziesz się śmiał) i sport bo się luzujesz. Pozdro/
Avatar
Dżordż / 8 listopada 2019 o 10:19
0
"Marszałkini" co za matoł to napisał, może jeszcze ministra i senatorka a i hitem ostatnich dni jest gościni w studiu telewizyjnym puknijcie się w głowę lewaki!!
Avatar
to też pis / 6 listopada 2019 o 11:39
0
Była dyrektorka LOR ARMiR. Po kontroli, która miała miejsce w ub.r. wyszło na jaw, że w 2017 r. była już wicedyrektor, we wniosku o dopłaty bezpośrednie zawyżyła powierzchnię użytków rolnych, deklarowanych do płatności.
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 07:53
+6
Michałkieicz powinien się usunąć w cień. Dość złego zrobił w regionie i samym Lublinie. Pytanie czy zrobił to z głupoty czy zdradził Pis?
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 14:28
-6
no,już widać podła zmiane,pawłowicz i piotrowicz do trybunału ??!! oni sie nadają chyba tylko na pachołków trybunalskich ,pełnej pisgłupoty może już tylko dopełnić antek na króla wolski kmaćfaszystowska
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 14:24
+15
Jak pamietam to Soboń i Tułajew byli ogonami w miejscowym PIS,a teraz raptem wskoczyli do czołówki?Chyba PIS-owcom ławka stała sie krótka i tylko wierność się liczy.Michałkiewicz to stara niedorajda,bo jakby był inny koordynator to w mieście nigdy Żuk by się nie zadomowił,a Kowalczyk ze swoimi kolegami nigdy by z PIS-u nie odeszli.Betony Michałkiewicz-Pruszkowski położyli PIS w województwie!!!
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 o 13:27
+8
A ten WUJ Z POLSKĄ WSCHODNIĄ dostał już jakiś ciepły stołeczek ???
Avatar
wróg publiczny #1 / 4 listopada 2019 o 12:50
-5
To nie jest "rząd PIS", tylko rząd zjednoczonej prawicy.
 czyli rząd psiorów bo jednym ch..em podszyci
Avatar
wróg publiczny #1 / 4 listopada 2019 o 12:48
+2
hit dnia, Pawłowicz i Piotrowicz na sędziów TK, nie wiem czy śmiać się czy płakać, nawet Bareja by takiego scenariusza nie wymyślił
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 70

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 70 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.