Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 czerwca 2010 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Znikną podmiejskie linie nr 78, 79, 85. Bo wójt nie zapłacił

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A

26 czerwca przestaną jeździć podmiejskie linie 78, 79 i 85 kończące trasę na terenie gminy Konopnica. – Wójt nie dopłaca do kursowania tych linii – wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego. – Nie płaciłem, bo nie dostałem faktury – mówi wójt. Ale to pasażerowie mają problem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przecież to jedyny autobus do Lublina. Nic innego tędy nie jeździ – zamartwia się Stanisław Sołtys, mieszkaniec Zemborzyc Podleśnych. Przystanek początkowy linii 78 ma pod samym domem. – A jak zlikwidują autobus, będę musiał iść 4 kilometry do Lublina, na Krężnicką, dopiero stamtąd coś jeździ. Przecież to nie na moje stare nogi – mówi osiemdziesięciolatek.

W równie ciężkiej sytuacji będą pasażerowie linii 79 do Szerokiego, Dąbrowicy, Motycza, Konopnicy i Uniszowic oraz linii 85 do Konopnicy, Kozubszczyzny, Pietrzakowizny, Motycza i Motycza Leśnego.

Wspomniane miejscowości leżą w gminie Konopnica, której wójt musiał pokrywać połowę kosztów funkcjonowania linii podmiejskich. Tak stanowiła umowa między wójtem a Zarządem Transportu Miejskiego. – Umowa wygasła z końcem marca, wysłaliśmy aneks przedłużający ją o trzy miesiące, ale wójt go nie podpisał – mówi Justyna Góźdź z ZTM.

– Nieprawda, aneks jest podpisany – zaprzecza Mirosław Żydek, wójt Konopnicy.
– Nie mamy takiego dokumentu – powtarza Góźdź.

ZTM wyliczył, że za kwiecień, maj i czerwiec Konopnica powinna zapłacić 106 tys. zł. Nie zapłaciła. Dlatego zarząd postanowił wycofać linie z tras. – Powinniśmy zrobić to wcześniej – stwierdza Góźdź – ale nie chcieliśmy robić tego w trakcie roku szkolnego, a 26 czerwca zaczynają się wakacje.

– Gdybym dostał jakąkolwiek fakturę to bym zapłacił. Ale nie dostałem żadnej – stwierdza Żydek.

– Skoro nie mamy podpisanego aneksu, nie mamy podstawy do wystawienia faktur – odpowiada ZTM.

Wójt zapewnia, że jak tylko dostanie odpowiednie dokumenty, zapłaci za linie. I że będzie płacił nadal. – Nie mam wyboru, nie pozbawię ludzi autobusów – mówi Żydek. – Mam nadzieję, że uda się jeszcze tak załatwić sprawę, że 26 czerwca autobusy nadal będą jeździć.

Konopnicę czeka też spora podwyżka stawek. Za linie 79 i 85 ZTM nalicza wójtowi po 11 tys. zł miesięcznie za każdą. A w przypadku linii 78 dopłata wynosi 13,5 tys. zł. Ale ZTM zbadał, w jakim stopniu wpływy z biletów pokrywają koszty działalności linii i doszedł do wniosku, że za linie 78 i 85 powinien naliczać wójtowi po 22 tys. zł miesięcznie oraz 18 tys. zł za linię 79. To dopiero wyjściowe stawki do negocjacji. Ale na razie nie ma nawet negocjacji.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 o 02:59
0
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac !




[size="6"][/size] Skandal !!!!
[/quote]
faktycznie skandal!!!
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac ! ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2011 o 07:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1317408236' post='542271']
Prawda o Konopnicy:

http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe...
Avatar
Gość / 30 września 2011 o 20:43
0
Prawda o Konopnicy:

http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Avatar
p / 24 września 2011 o 04:20
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Avatar
Gość / 20 września 2011 o 04:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1311046508' post='503376']
Swoją drogą ciekawe ile akcji w gminie wykonała OSP w ostatnim czasie?
[/quote]
Niedawno poklepali w siatę w Radawcu...
Avatar
Gość / 13 września 2011 o 07:32
0
[quote name='ala' timestamp='1308633449' post='491958']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe...
Avatar
Gość / 3 września 2011 o 04:52
0
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac !




[size="6"][/size] Skandal !!!!
[/quote]
słusznie - skandal
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac ! ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2011 o 05:11
0
[quote name='Gość' timestamp='1311046508' post='503376']
Swoją drogą ciekawe ile akcji w gminie wykonała OSP w ostatnim czasie?
[/quote]
Ja wiem o jednej - o kopaniu piłki w Zemborzycach. Ktoś wie o innych?
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 07:15
0
[quote name='Gość' timestamp='1313691943' post='515717']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe …ciekawe…
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2011 o 20:25
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 o 02:59
0
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac !




[size="6"][/size] Skandal !!!!
[/quote]
faktycznie skandal!!!
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac ! ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2011 o 07:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1317408236' post='542271']
Prawda o Konopnicy:

http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe...
Avatar
Gość / 30 września 2011 o 20:43
0
Prawda o Konopnicy:

http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Avatar
p / 24 września 2011 o 04:20
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Avatar
Gość / 20 września 2011 o 04:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1311046508' post='503376']
Swoją drogą ciekawe ile akcji w gminie wykonała OSP w ostatnim czasie?
[/quote]
Niedawno poklepali w siatę w Radawcu...
Avatar
Gość / 13 września 2011 o 07:32
0
[quote name='ala' timestamp='1308633449' post='491958']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe...
Avatar
Gość / 3 września 2011 o 04:52
0
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac !




[size="6"][/size] Skandal !!!!
[/quote]
słusznie - skandal
[quote name='sylwus261' timestamp='1276506304' post='302727']
co to ma byc? Dlaczego maja zlikwidowac 78? Przeciez na Zemborzycach nic nie jezdzi przez tatarówke. Starsi ludzie nie beda mieli jak dojezdzac do Lublina ! To jest jakis skandal!!!!
niech gmina sie postara o to i niech puszcza ! jeszcze powinni wiecej kursów puscic !
ja sama jezdze 78 bo mi bardzo pasuje ! jeszcze na Krasniskiej zlikwidowali autobusy jezdza tylko busy które nie chca sie zatrzymywac ! ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2011 o 05:11
0
[quote name='Gość' timestamp='1311046508' post='503376']
Swoją drogą ciekawe ile akcji w gminie wykonała OSP w ostatnim czasie?
[/quote]
Ja wiem o jednej - o kopaniu piłki w Zemborzycach. Ktoś wie o innych?
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 07:15
0
[quote name='Gość' timestamp='1313691943' post='515717']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe …ciekawe…
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2011 o 20:25
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 0 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!