Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2012 r.
9:54
Edytuj ten wpis

Zobacz budowę S17 z lotu ptaka (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 8 A A
Budowa S17 z lotu ptaka (GDDKiA Lublin)
Budowa S17 z lotu ptaka (GDDKiA Lublin)

Pięć filmów z budowy drogi ekspresowej S17 zrealizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zobacz prace z lotu ptaka. Filmy zostały nakręcone 10 listopada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

S17 Kurów - Lublin - Piaski. Odcinek w. Sielce - w. Bogucin– 23 km (łącznie 34,4 km z infrstukturą – drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania).

Przebieg drogi: trasa prowadzona jest po nowym przebiegu w stosunku do istniejącej drogi krajowej nr 12/17, po jej północno-wschodniej stronie. Początek trasy dowiązany jest do istniejącej DK17 w miejscowości Sielce (docelowo połączenie z S12), a koniec za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w m. Bogucin (gm. Garbów).

Podstawowe parametry techniczne: klasa drogi S 2/2 (docelowo S 2/3), szerokość pasa ruchu – 3,5 m, szerokość pasa awaryjnego – 2,5 m, podstawowa szerokość pasa dzielącego z opaskami – 12 m.

Obiekty inżynierskie: Wybudowanych zostanie 20 obiektów inżynierskich tym siedem mostów, trzynaście wiaduktów drogowych, 29 przejść dla zwierząt oraz płazów (samodzielne i zespolone z obiektami inżynierskimi lub przepustami) oraz przepusty.

Węzły: Sielce – na przecięciu z projektowaną drogą ekspresową S12 (odc. Puławy – węzeł Sielce) i istniejącą DK17; Kurów – na przecięciu z drogą powiatową nr 1514L; Przybysławice – na przecięciu z planowanym przedłużeniem drogi wojewódzkiej nr 826; Bogucin – na przecięciu z istniejącą DK12/17.

Miejsca Obsługi Podróżnych: Markuszów Północ (pierwszy etap budowy MOP III, obejmujący zakres w standardzie MOP I, docelowo stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów, urządzenia gastronomiczno-handlowe oraz obiekty noclegowe) przy jezdni w kierunku Warszawy. Markuszów Południe (pierwszy etap budowy MOP II, obejmujący zakres w standardzie MOP I – stanowiska postojowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, ławki i stoły, urządzenia sanitarne; MOP II dodatkowo stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów i urządzenia gastronomiczno-handlowe) przy jezdni w kierunku Lublina.

Ochrona środowiska: budowa ekranów akustycznych (łączna długość ok. 10,2 km), przejść dla zwierząt dużych (3 szt.), średnich (4 szt.), małych (15 szt.) i płazów (7 szt.) oraz szczelnego systemu odwodnienia (o łącznej długości 16,48 km, wraz z dwunastoma zbiornikami retencyjnymi i siedmioma infiltracyjnymi) ze względu na lokalizację inwestycji na obszarze zbiornika wód podziemnych. Nasadzenia drzew i krzewów.

S17 Kurów - Lublin - Piaski. Odcinek w. Dąbrowica - w. BogucinDługość – 7,7 km (łącznie 8,7 km z infrstukturą – drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania).

Przebieg drogi: Trasa prowadzona jest po nowym przebiegu w stosunku do istniejącej drogi krajowej nr 12/17, po jej po-łudniowo-zachodniej stronie. Początek trasy nawiązuje do jej zakończenia w zadaniu nr 1; znajduje się za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w m. Bogucin. Odcinek trasy objęty zadaniem nr 2 kończy się za węzłem Dąbrowica w kierunku węzła Lubartów, za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w m. Barak.
Od strony węzła Dąbrowica w kierunku miasta w ramach tego zadania zostanie zrealizowany fragment dojazdu do al. Soli-darności w Lublinie (droga klasy GP).

Podstawowe parametry techniczne: klasa drogi S 2/2 (docelowo S 2/3), szerokość pasa ruchu – 3,5 m, szerokość pasa

Obiekty inżynierskie: budowa dziewięciu obiektów, w tym jednego mostu i ośmiu wiaduktów oraz trzynastu przejść dla zwierząt oraz płazów (samodzielne i zespolone z obiektami inżynierskimi lub przepustami).

Węzły: Dąbrowica– na przecięciu z projektowaną drogą ekspresową S19 relacji Białystok–Rzeszów oraz dojazdem do Al. Solidarności w Lublinie (droga klasy GP).

Ochrona środowiska: budowa ekranów akustycznych (o łącznej długości 7,5 km), przejść dla zwierząt średnich (3 szt.) i małych (7 szt.), przejść dla płazów (3 przepusty) oraz szczelnego systemu odwodnienia (o łącznej długości 17,6 km) ze względu na lokalizację inwestycji na obszarze zbiornika wód podziemnych. Nasadzenia drzew i krzewów.
W ramach tego zadania realizowany będzie również odcinek 2a – budowa drogi krajowej klasy GP, odcinek węzeł Dąbrowica – granica administracyjna miasta Lublin o długości ok. 2 km. 24 maja 2007 r. Oddział GDDKiA w Lublinie podpisał porozumienie z Prezydentem Miasta Lublin w sprawie jego wspólnej realizacji. Zadanie podzielono na dwie części:
I część – odcinek węzeł Dąbrowica – granica administracyjna miasta Lublin, planowany do realizacji przez GDDKiA; II część: granica administracyjna miasta Lublin – skrzyżowanie al. Solidarności z al. Warszawską, realizowany przez miasto Lublin.

S17 Kurów - Lublin - Piaski. Odcinek w. Lubartów - w. DąbrowicaDługość – 10,2 km (łącznie 27,3 km z infrstukturą – drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania).

Przebieg drogi: Trasa prowadzona jest po nowym przebiegu w stosunku do istniejącej drogi krajowej nr 12/17. Początek trasy nawiązuje do jej zakończenia wg zadania nr 2; znajduje się za węzłem Dąbrowica w kierunku węzła Lubartów, za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w m. Barak. Koniec trasy znajduje się za węzłem Lubartów w kierunku węzła Włodawa. Od węzła Dąbrowica do węzła Lubartów droga posiada wspólny przebieg z projektowaną drogą ekspresową S19 i jednocześnie stanowi fragment obwodnicy miasta Lublina (od strony północnej).

Podstawowe parametry techniczne: klasa drogi S 2/2 (docelowo S 2/3), szerokość pasa ruchu – 3,5 m, szerokość pasa awaryjnego – 2,5 m, podstawowa szerokość pasa dzielącego z opaskami – 12 m.
Obiekty inżynierskie: 17 obiektów, w tym 14 wiaduktów drogowych, trzy kładki dla pieszych, osiem przejść dla zwierząt (samodzielne i zespolone z obiektami inżynierskimi lub przepustami), przepusty.

Węzły: Jakubowice – na przecięciu z przełożoną drogą wojewódzką nr 809 klasy GP w kierunku Lublina (do ul. Poligonowej), Lubartów– na przecięciu z projektowaną drogą ekspresową S 19 relacji Białystok–Rzeszów i planowaną drogą krajową klasy GP w kierunku Lublina (do al. Spółdzielczości Pracy).

Ochrona środowiska: Budowa ekranów akustycznych (łącznie ok. 13,6 km), przejść dla zwierząt średnich (3 szt.) i małych (5 szt.) oraz szczelnego systemu odwodnienia (o łącznej długości ok. 13,5 km) ze względu na lokalizację inwestycji na obszarze zbiornika wód podziemnych. Nasadzenia drzew i krzewów.
W ramach zadania realizowany będzie również odcinek 3a – przebudowa drogi krajowej nr 19 klasy GP: węzeł Lubartów – granica administracyjna miasta Lublin o długości ok. 1,6 km.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz miasto Lublin zbudują dojazd do węzła Jakubowice zapewniający połączenie z drogą wojewódzką nr 809 oraz ul. Poligonową.

S17 Kurów - Lublin - Piaski. Odcinek w. Witosa - w. LubartówDługość – 12,8 km (łącznie 19,1 km z infrstukturą – drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania).

Przebieg drogi: Trasa prowadzona jest po nowym przebiegu w stosunku do istniejącej drogi krajowej nr 12/17. Początek trasy nawiązuje do jej zakończenia wg zadania nr 3; znajduje się za węzłem Lubartów w kierunku węzła Włodawa. Koniec za węzłem Witosa, w miejscu gdzie projektowana trasa drogi ekspresowej S17 włącza się do istniejącego przebiegu drogi krajowej nr 12/17 na odcinku Lublin – Piaski, przebudowywanej do parametrów drogi ekspresowej w ramach zadania nr 5.

Podstawowe parametry techniczne: klasa drogi S 2/2 (docelowo S 2/3), szerokość pasa ruchu – 3,5 m, szerokość pasa awaryjnego – 2,5 m, podstawowa szerokość pasa dzielącego z opaskami – 12 m.

Obiekty inżynierskie: Budowa jedenastu obiektów inżynieryjnych, w tym: ośmiu wiaduktów drogowych, estakady o długości blisko 1 km nad doliną rzeki Bystrzyca i dwóch kładek dla pieszych. Ponadto zrealizowanych zostanie dziesięć przejść dla zwierząt (samodzielne i zespolone z obiektami inżynierskimi lub przepustami).

Węzły: Włodawa – na przecięciu z istniejącą drogą krajową nr 82, Mełgiewska – na przecięciu z projektowaną po nowym śladzie ulicą Mełgiewską, Witosa – na przecięciu z planowaną ulicą "Projektowaną”, klasy G (stanowiącą połączenie al. Witosa w Lublinie z al. Lotników Polskich w Świdniku).

Ochrona środowiska: Z uwagi na przejście inwestycji przez dolinę rzeki Bystrzyca w sąsiedztwie Obszaru Natura 2000 projektowana droga zostanie poprowadzona estakadą nad całą doliną. Z uwagi na kolizję z rośliną chronioną (goździk pyszny) do-konano przesadzenia jej osobników na nowe stanowisko. Budowa ekranów akustycznych (o łącznej długości ok 5,1 km), przejść dla zwierząt dużych (1 szt.), średnich (1 szt.) i małych (8 szt.) oraz szczelnego systemu odwodnienia ze względu na lokalizację inwestycji na obszarze zbiornika wód podziemnych. Nasadzenia drzew i krzewów.

S17 Kurów - Lublin - Piaski. Odcinek w. Witosa - obwodnica Piask
Długość – 13,1 km (łącznie 33 km z infrstukturą – drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania).

Przebieg drogi: Planowana trasa ekspresowa S17 pokryje się na znacznym odcinku z przebiegiem obecnej DK17(12). Powstanie nowy dojazd do Świdnika od al. Witosa w Lublinie (ul. "Projektowana”, klasy G) do al. Lotników Polskich w Świdniku.

Podstawowe parametry techniczne: klasa drogi S 2/2 (docelowo S 2/3), szerokość pasa ruchu – 3,5 m, szerokość pasa awaryjnego – 2,5 m, podstawowa szerokość pasa dzielącego z opaskami – 12 m.
Obiekty inżynierskie: Budowa 15 obiektów inżynieryjnych, w tym czterech mostów, pięciu wiaduktów, sześciu kładek dla pieszych oraz przebudowa trzech istniejących mostów.

Węzły: Świdnik – na przecięciu ulicy Kusocińskiego z DK12/17.

Miejsca Obsługi Podróżnych: Wierzchowiska Drugie (pierwszy etap budowy MOP III, obejmujący zakres w standardzie MOP I stanowiska postojowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, ławki i stoły, urządzenia sanitarne. Docelowo stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów, urządzenia gastronomiczno-handlowe oraz obiekty noclegowe), Bystrzejowice (pierwszy etap budowy MOP III, obejmujący zakres w standardzie MOP I stanowiska postojowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, ławki i stoły, urządzenia sanitarne. Docelowo stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów, urządzenia gastronomiczno-handlowe oraz obiekty noclegowe).

Ochrona środowiska: Budowa ekranów akustycznych (o łącznej długości ok. 19 km), dwóch przejść dla zwierząt małych oraz szczelnego systemu odwodnienia (o długości ok. 14,9 km) z 20 zbiornikami retencyjno-infiltracyjnymi ze względu na lokalizację inwestycji na obszarze zbiornika wód podziemnych. Nasadzenia drzew i krzewów.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kiks / 13 listopada 2012 o 22:14
0
[quote name='Nabuchodonozor' timestamp='1352815740' post='692879']
Masz pokazane z lotu ptaka co się buduje - a ty nie widzisz.....
Zgłoś się do lekarza...
[/quote]
Moze jeszcze do takiego jak ty ? hehehe
Czlowieku skozystaj z nowo wybudowanego lotniska i obejrzyj sobie gdzie reszta swiata gdzie tuskenistan.
23 lata od 1989,
skoro jest tak dobrze to dlaczego jest 13% bezrobotnych przy sredniej (kto ja ma?) placy 500 euro na lapke jak nawet min w grecji to 800euro ,
jeszcze ze 2mln niby rolnikow i 3 mln zagranica. Ludnosci niby tyle samo a rak do pracy za duzo ???? ROZWOJ i w tuskenistan budowie, jak teatr w lublinie.

A ty widzisz expresowke do warszawy a wlasciwie do kurowa pod warszawa a dokladnie to 40km od lublina.
Ogladnij co zli z pzpr wybudowali przez ostatnie 23 lata swoich rzadow (a byly to beznadziejne rzady, niby) i porownaj mozliwosci techniczne jakie sa teraz i dojc do wnioskow o ile potrafisz.
Czy to jest rozwoj czy stanie w miejscu (na dzisiejsze czasy expresowka miedzy wiekszymi miastami europejskimi to standart, lub autostrada)
To co uzywamy do dzis to lata giekowskich drogowych inwestycji. LATA 70-80 a jest rok 2012 !!!!!!
I nie biadol ze kasy brak, brakuje tylko checi i odpowiednich ludzi na wlasciwych miescach.
PS.
Za komuny bez komputerow, biurokracja liczyla sobie 120 tys TERAZ JEST 600 TYS !!!!!
[quote name='Nabuchodonozor' timestamp='1352815740' post='692879']
Masz pokazane z lotu ptaka co się buduje - a ty nie widzisz.....
Zgłoś się do lekarza...
[/quote]
Moze jeszcze do takiego jak ty ? hehehe
Czlowieku skozystaj z nowo wybudowanego lotniska i obejrzyj sobie gdzie reszta swiata gdzie tuskenistan.
23 lata od 1989,
skoro jest tak dobrze to dlaczego jest 13% bezrobotnych przy sredniej (kto ja ma?) placy 500 euro na lapke jak nawet min w grecji to 800euro ,
jeszc... rozwiń
Avatar
Nabuchodonozor / 13 listopada 2012 o 15:09
0
[quote name='kiks' timestamp='1352807660' post='692827']
propaganda jak za pzpr, a to tylko Tuskenistan.Tu sie nic niebuduje, tylko sprzedaje i likwiduje.
3 mln mlodych ludzi musialo wyjechac, starsi zaczna niedlugo powoli odchodzic..i bedzie OWOC.

straconych 5 lat, chyba osobom kreatywnym nietrzeba tlumaczyc ile mozna zrobic/wypracowac w takim okresie czasu. A tuskenistan sie cofa, nawet niestoi w miescu.Cofa sie
[/quote]

Masz pokazane z lotu ptaka co się buduje - a ty nie widzisz.....
Zgłoś się do lekarza...
Avatar
Coty / 13 listopada 2012 o 14:00
0
Pochwal się nam co ty zrobiłeś w tym czasie...
Avatar
kiks / 13 listopada 2012 o 12:54
0
propaganda jak za pzpr, a to tylko Tuskenistan.Tu sie nic niebuduje, tylko sprzedaje i likwiduje.
3 mln mlodych ludzi musialo wyjechac, starsi zaczna niedlugo powoli odchodzic..i bedzie OWOC.

straconych 5 lat, chyba osobom kreatywnym nietrzeba tlumaczyc ile mozna zrobic/wypracowac w takim okresie czasu. A tuskenistan sie cofa, nawet niestoi w miescu.Cofa sie
Avatar
Tadeusz / 13 listopada 2012 o 11:19
0
Dlaczego bezmyślnie przepisujecie stare wiadomości z wiosny tego roku.
Jest połowa listopada 2012 r., a wy w dzisiejszym artykule piszecie m.in. :
w tekście dot. odcinka w. Lubartów - w. Dąbrowica " ....., obecny etap - przetarg, 14 lipca nastąpi otwarcie ofert."
w tekście dor. odcinka w. Witosa - w. Lubartów "....., obecny etap - do końca czerwca zostaną wysłane zaproszenia przetargowe do wykonawców."

Zresztą wszystko, jak już wspomniałem, jest nieaktualne bo po prostu zerżnięte stare wiadomości.

Pozdrawiam rzetelność!!!
Dlaczego bezmyślnie przepisujecie stare wiadomości z wiosny tego roku.
Jest połowa listopada 2012 r., a wy w dzisiejszym artykule piszecie m.in. :
w tekście dot. odcinka w. Lubartów - w. Dąbrowica " ....., obecny etap - przetarg, 14 lipca nastąpi otwarcie ofert."
w tekście dor. odcinka w. Witosa - w. Lubartów "....., obecny etap - do końca czerwca zostaną wysłane zaproszenia przetargowe do wykonawców."

Zresztą wszystko, jak już wspomniałem, jest nieaktualne bo po prostu zerżnięte st... rozwiń
Avatar
hgghdxdf / 13 listopada 2012 o 11:11
0
filmik nr. 4....aż dech w piersiach zapiera,chyba sołtys go swoją komórką realizował...
Avatar
de / 13 listopada 2012 o 10:52
0
na h*j to komu jest potrzebne?? niech lepiej za pieniądze wywalone w ten filmik mogli by zalepić kilka dziur w jezdni
Avatar
Gość / 13 listopada 2012 o 10:27
0
Kurier był pierwszy Zawsze od nich ściągacie.
Avatar
kiks / 13 listopada 2012 o 22:14
0
[quote name='Nabuchodonozor' timestamp='1352815740' post='692879']
Masz pokazane z lotu ptaka co się buduje - a ty nie widzisz.....
Zgłoś się do lekarza...
[/quote]
Moze jeszcze do takiego jak ty ? hehehe
Czlowieku skozystaj z nowo wybudowanego lotniska i obejrzyj sobie gdzie reszta swiata gdzie tuskenistan.
23 lata od 1989,
skoro jest tak dobrze to dlaczego jest 13% bezrobotnych przy sredniej (kto ja ma?) placy 500 euro na lapke jak nawet min w grecji to 800euro ,
jeszcze ze 2mln niby rolnikow i 3 mln zagranica. Ludnosci niby tyle samo a rak do pracy za duzo ???? ROZWOJ i w tuskenistan budowie, jak teatr w lublinie.

A ty widzisz expresowke do warszawy a wlasciwie do kurowa pod warszawa a dokladnie to 40km od lublina.
Ogladnij co zli z pzpr wybudowali przez ostatnie 23 lata swoich rzadow (a byly to beznadziejne rzady, niby) i porownaj mozliwosci techniczne jakie sa teraz i dojc do wnioskow o ile potrafisz.
Czy to jest rozwoj czy stanie w miejscu (na dzisiejsze czasy expresowka miedzy wiekszymi miastami europejskimi to standart, lub autostrada)
To co uzywamy do dzis to lata giekowskich drogowych inwestycji. LATA 70-80 a jest rok 2012 !!!!!!
I nie biadol ze kasy brak, brakuje tylko checi i odpowiednich ludzi na wlasciwych miescach.
PS.
Za komuny bez komputerow, biurokracja liczyla sobie 120 tys TERAZ JEST 600 TYS !!!!!
[quote name='Nabuchodonozor' timestamp='1352815740' post='692879']
Masz pokazane z lotu ptaka co się buduje - a ty nie widzisz.....
Zgłoś się do lekarza...
[/quote]
Moze jeszcze do takiego jak ty ? hehehe
Czlowieku skozystaj z nowo wybudowanego lotniska i obejrzyj sobie gdzie reszta swiata gdzie tuskenistan.
23 lata od 1989,
skoro jest tak dobrze to dlaczego jest 13% bezrobotnych przy sredniej (kto ja ma?) placy 500 euro na lapke jak nawet min w grecji to 800euro ,
jeszc... rozwiń
Avatar
Nabuchodonozor / 13 listopada 2012 o 15:09
0
[quote name='kiks' timestamp='1352807660' post='692827']
propaganda jak za pzpr, a to tylko Tuskenistan.Tu sie nic niebuduje, tylko sprzedaje i likwiduje.
3 mln mlodych ludzi musialo wyjechac, starsi zaczna niedlugo powoli odchodzic..i bedzie OWOC.

straconych 5 lat, chyba osobom kreatywnym nietrzeba tlumaczyc ile mozna zrobic/wypracowac w takim okresie czasu. A tuskenistan sie cofa, nawet niestoi w miescu.Cofa sie
[/quote]

Masz pokazane z lotu ptaka co się buduje - a ty nie widzisz.....
Zgłoś się do lekarza...
Avatar
Coty / 13 listopada 2012 o 14:00
0
Pochwal się nam co ty zrobiłeś w tym czasie...
Avatar
kiks / 13 listopada 2012 o 12:54
0
propaganda jak za pzpr, a to tylko Tuskenistan.Tu sie nic niebuduje, tylko sprzedaje i likwiduje.
3 mln mlodych ludzi musialo wyjechac, starsi zaczna niedlugo powoli odchodzic..i bedzie OWOC.

straconych 5 lat, chyba osobom kreatywnym nietrzeba tlumaczyc ile mozna zrobic/wypracowac w takim okresie czasu. A tuskenistan sie cofa, nawet niestoi w miescu.Cofa sie
Avatar
Tadeusz / 13 listopada 2012 o 11:19
0
Dlaczego bezmyślnie przepisujecie stare wiadomości z wiosny tego roku.
Jest połowa listopada 2012 r., a wy w dzisiejszym artykule piszecie m.in. :
w tekście dot. odcinka w. Lubartów - w. Dąbrowica " ....., obecny etap - przetarg, 14 lipca nastąpi otwarcie ofert."
w tekście dor. odcinka w. Witosa - w. Lubartów "....., obecny etap - do końca czerwca zostaną wysłane zaproszenia przetargowe do wykonawców."

Zresztą wszystko, jak już wspomniałem, jest nieaktualne bo po prostu zerżnięte stare wiadomości.

Pozdrawiam rzetelność!!!
Dlaczego bezmyślnie przepisujecie stare wiadomości z wiosny tego roku.
Jest połowa listopada 2012 r., a wy w dzisiejszym artykule piszecie m.in. :
w tekście dot. odcinka w. Lubartów - w. Dąbrowica " ....., obecny etap - przetarg, 14 lipca nastąpi otwarcie ofert."
w tekście dor. odcinka w. Witosa - w. Lubartów "....., obecny etap - do końca czerwca zostaną wysłane zaproszenia przetargowe do wykonawców."

Zresztą wszystko, jak już wspomniałem, jest nieaktualne bo po prostu zerżnięte st... rozwiń
Avatar
hgghdxdf / 13 listopada 2012 o 11:11
0
filmik nr. 4....aż dech w piersiach zapiera,chyba sołtys go swoją komórką realizował...
Avatar
de / 13 listopada 2012 o 10:52
0
na h*j to komu jest potrzebne?? niech lepiej za pieniądze wywalone w ten filmik mogli by zalepić kilka dziur w jezdni
Avatar
Gość / 13 listopada 2012 o 10:27
0
Kurier był pierwszy Zawsze od nich ściągacie.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 472 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.